45 L batoh na skialp

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » pát pro 5, 2008 22:37

Čaute rozmyšlam nad kupou batoha nejaky 45L uvažujem hlavne nad treksportom model Tibet XT45 - ale nepači sa mi na nom jedna vec kedzž kupujem batoh chcel by som nejaky čo vydrží aj 15 rokov, a tento model ma jednu nevýhodu, upínanie na popruhy ma riešené formou suchého zipsu, na chrbtovej strane, ja sa bojím aby sa mi to raz v kopcoch nepremočilo a potom by tento suchý zips začal povoľovať a povoľovať až nakoniec by sa preslabil úplne, neviem no... má s týmto batohom niekto nejaké skúsenosti, prip. aký iny by ste i odporúčali, cenova hladina do 3500 Sk a niečo fest kvalitne, kedže ja batohy využívam na 120 %
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod Umiaki » pát pro 5, 2008 23:10

Ja vim, ze jsi rikal 45, ale to je imho mooooc. Co tenhle Vaude? Cena je super a je to Vaude...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » pát pro 5, 2008 23:46

No vyzera dobre, ale ja by som potreboval 45, 35 je pre mna malo, neviuzival by som to iba čisto na skialp, ale na všetky možne akcie ako aj viacdňovu turistiku a tak... čiže aj koly tomu zhaňam niečo optimalne veľke a 35 je malo a 60 veľa
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod ZbynekN » sob pro 6, 2008 4:34

Ten vaude má síťku, tak nevim, jestli je vhodný na nošení lyží :(( . Na skialp vaude expedition rock nebo deuter guide, oba v litráži 45+10
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod sobb » sob pro 6, 2008 10:27

Zmiňovaný Vaude Expedition Rock je teď v akci na Sambaru
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » sob pro 6, 2008 14:00

No vyzera skvele, aj cena je OK ale este uvidim ako to je spostou ak by som ho odtial objednal, na SR stoji 3880 Sk neviem ako to je z postovnym z Ciech na SR. :cry: musim sa na to este lepsie pozriet... s treksportami zrejme susenosti nema nikto
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 6, 2008 14:19

mathias píše:s treksportami zrejme skusenosti nema nikto

Rujir? :mrgreen: :twisted:
---
Divim se, že se ještě neozval žádný dojtrista :twisted: Co třebas Deuter Guide 45? Při použí Hudy karty se dostaneš mírně nad Tvůj limit :((
V tydnu jsem měl v ruce tenhlecten Boll Summit 48+ a zdál se mi být v pohodě
Z osobní zkušenosti můžu pochválit Axon Trek, pač jsem ho koupil přítulkyni a a už rok slouží bez problému a když si ho občas půjčím já, tak ho moc nešetřím... :twisted: V popisu to není napsané, ale má taky zip na boku a myslím, že má i takovou tu placku pod zadek, když nechces sedět v blátě. A na pravém boku má vývod na kemla a myslím, že vlastní kapsu na kemla s poutkem na suchý zip, aby se Ti nesesouval. TADY jsou moje jediný "fotky" u používání. jen pláštěnka stojí za говно
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » sob pro 6, 2008 14:49

VauDe ruulllezzzz!!!!

Z aktuální nabídky doporučuju skialpový Vaude Powder 34 (mám doma) nebo všeobecně použitelný Expedition Rock 45+10 (taky mám doma).

Případně pro Tebe naprosto ideální by byl výprodejový skialpový Vaude SkiPro 42+8 (doma nemám).... zkus prohledat webšopy....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » sob pro 6, 2008 19:20

tu 42 skipro mají na těchhle webech - otázka ovšem je, kde ji mají skladem:

http://namche.cz/katalog/index.php?idp= ... Ski+Pro+42
http://www.sambarsport.cz/p/batohy/outd ... 2-8-batoh/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod ZbynekN » sob pro 6, 2008 21:06

vonkreuz píše:Divim se, že se ještě neozval žádný dojtrista

Psal jsem o guide 45+10 výše 8)
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » sob pro 6, 2008 23:05

No tie Vaudy vyzeraju zaujimavo, osobne som sa s touto znackou este nestretol. Pojdem sa na nich pozriet v pondelok, a kdesi na nete som cital ze na Vaudoch je material sice dobry, ale je tenky, tak hrozi nebezpecnstvo pretrhnutia batoha lahko-mechanicky ( napriklad zaskrabnutie o cepin, skalu ... ) neviem ci to plati iba na niektorych modeloch, alebo na vsetkych.
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » ned pro 7, 2008 9:02

exp. rock - neprůstřelný ripstop pancíř se zátěrem, powder jen o trišku tenčí a taky ripstop, ultralight minirock16lt = tenká hadřička (ale taky ripstop)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod ZbynekN » pon pro 8, 2008 4:03

Já mam jen vaude bike alpin air a ten materiál je dost pevný, určitě dost snese
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod amadeus » pon pro 8, 2008 11:31

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod Umiaki » pon pro 8, 2008 11:35

amadeus píše:hm, co tak Berghaus Sentinel 45 Extrem

Koukal jsem včera na recenzi a říkal si, že konečně někoho napadlo nejjednodušší řešení - integrovaný loďák v báglu. Ale je výrazně nad požadovanou cenou - asi dvakrát.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod amadeus » pon pro 8, 2008 11:50

Umiaki píše:
amadeus píše:hm, co tak Berghaus Sentinel 45 Extrem

Koukal jsem včera na recenzi a říkal si, že konečně někoho napadlo nejjednodušší řešení - integrovaný loďák v báglu. Ale je výrazně nad požadovanou cenou - asi dvakrát.



jj, cena, bohuzel za "fest" kvalitu se plati

radeji investuji obrazne o stovku vic a mam klid a vim, ze se muzu na "vercajg" spolehnout
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod Astrozzy » pon pro 8, 2008 20:19

mathias píše:No tie Vaudy vyzeraju zaujimavo, osobne som sa s touto znackou este nestretol. Pojdem sa na nich pozriet v pondelok, a kdesi na nete som cital ze na Vaudoch je material sice dobry, ale je tenky, tak hrozi nebezpecnstvo pretrhnutia batoha lahko-mechanicky ( napriklad zaskrabnutie o cepin, skalu ... ) neviem ci to plati iba na niektorych modeloch, alebo na vsetkych.


Vaude uz aj na SK
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod poldík » úte pro 9, 2008 21:55

Astrozzy píše:Vaude uz aj na SK
ty vole to mě poser vždyť vy tam máte lepší ceny jak v čr. a v někeréch se blížíte vo něco málo dojču. :roll: :rolleyes: :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » čtv pro 11, 2008 14:50

Tak Vaude Expedition rock 45+10 mam uz doma, nasiel som ho v akcii cize stal este menej ako povodne zmienovany Tibet XT45 od treksportu 8) zatial sa mi vidi celkom ako fajn batoh, ale pravdaze nedostatky ukaze az cas :)
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » čtv pro 11, 2008 17:53

Vítej v klubu fau-dé.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » čtv pro 11, 2008 18:00

Dikes, a este mam otazku pise, ze material je z cordury, predpokladam ze cordura je iba ta dolna siva cast a ta oranzova a cervena je nilon, prip. take nejake vlakno
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » čtv pro 11, 2008 19:53

Sem si dovolil smáznout duplicitní příspěvek.

Z5 k otázce: hej, cordura je jenom ten polstýrung jak na zádech, tak na popruhách/zích.... (ha, češtinští puritáři - čo je a čo nenisu správne?), zbytek je nějakej nylon ripstop se zátěrem
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » pát pro 12, 2008 10:06

No jasne, dik sa odpoved.
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod holgerus » pát pro 12, 2008 11:55

Koukám že kolega ze Slovenska též řešil batoh v podobné litráži. Shodou okolností mám ten TS Tibet XT. Ne tak dlouho, ale jsem s ním spokojen. No zjistil jsem, že potřebuji o 10 l větší a chtěl jsem celocordurový :-.. Mne jen fascinuje předpoklad, že cizí výrobek by měl být lepší.Narážím na Deuter, Millet, VauDe ...apod. Též mně nepřijde vtipné doporučovat batoh za 4 000 a více za 30-45 l batoh. To už je nemravná cena. Aby byl pozlacený. Tedy nechtěl jsem poučovat, 100% horal nejsem ale snobismus nemám rád :axe: Edvard
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod Rujir » pát pro 12, 2008 12:41

holgerus píše:Koukám že kolega ze Slovenska též řešil batoh v podobné litráži. Shodou okolností mám ten TS Tibet XT. Ne tak dlouho, ale jsem s ním spokojen. No zjistil jsem, že potřebuji o 10 l větší a chtěl jsem celocordurový :-.. Mne jen fascinuje předpoklad, že cizí výrobek by měl být lepší.Narážím na Deuter, Millet, VauDe ...apod. Též mně nepřijde vtipné doporučovat batoh za 4 000 a více za 30-45 l batoh. To už je nemravná cena. Aby byl pozlacený. Tedy nechtěl jsem poučovat, 100% horal nejsem ale snobismus nemám rád :axe: Edvard


Tak to by sme si asi nerozumeli. Ja zas nemam rad, ked ma niekto oznacuje za snoba len preto, ze som ochotny dat za batoh tri litre. Proste kazdy odporuca to, co sa mu osvedcilo. Mozes si tvrdit, co chces, ale to, ze zahranicne znacky proste investuju brutal prachy do vyskumu a vyvoja, kym tie nase nie (lebo na to nemaju), je proste fakt. A preto su tieto zahranicne znacky spravidla popredu oproti tym nasim (cast vynimkam). No a ten vyskum sa samozrejme musi aj zaplatit, vsak ano. Preto su zase drahsie.

Dalej - vybava na horach je nieco, na co sa clovek proste musi spolahnut, ze mu to neodide v najhorsej moznej chvili. Preto ti tu nikto nebude na skialp odporucat nejaky lacny sunt, ktory sa hned rozpadne.

No a do tretice - mame tu kapitalizmus. Kazdy zaraba na seba a kazdy zaraba, kolko sa mu da a na zaklade toho si kupuje, co si moze dovolit. To, ze si ty nemozes, alebo nechces dovolit batoh za trojku ta automaticky neopravnuje oznacovat ludi za snobov, ok? Peace...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 13:27

@ďurko: =D>

(ve formě a obsahu je vidět pedagogický background.... :mrgreen:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod holgerus » pát pro 12, 2008 13:30

O.K. Ono by si toho člověk mohl dovolit :D Otázka je zda to využije. A je mně jasné že na horách se člověk na ty věcičky musí spolehnout. Někdy mně to spíš přijde že si kupuju Mercedes ale vlastně by mně na můj provoz stačila Škodovka. Což není jen otázka toho kolik kdo vydělává. Taky jsem přemýšlel o VauDe právě jsem objevil slevu na Sambaru, několik dní jsem váhal no a pak jsem si řek že Corazon na moje potřeby bohatě stačí a v horách se na něj spolehnout můžu :P Tak pokud se někdo urazil tak se omlouvám :prayer:
Edvard
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » pát pro 12, 2008 15:04

Noo ja by som si tiez mozno povodne kupil Tibet 45 XT -> cena 3199 Sk no ale v Kosiciach sa mi podarilo natrafit na akciu: Vaude Expedition Rock 45+10 za 3120 Sk to bol hlavny dovod preco som si ho zobral, a recenzie na nho su tiez super ja tiez niesom 100% horal ale ten Vaude perfektne sedi na chrbte, a ked je prazdny sa da stiahnut tak ze vyzera ako nejaky 35-40L batoh cize ho mozem v pohode nosit na hiking, bike, na intrak a v nabitejsich dnoch aj do skoly ...
Samozrejme ho neplanujem pouzivat cisto na skialp -> u mna bude mat 120% vyuzitie

ak sa mylim tak ma prosim opravde, dik
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mike » pát pro 12, 2008 18:53

Rujir píše:No a do tretice - mame tu kapitalizmus. Kazdy zaraba na seba a kazdy zaraba, kolko sa mu da a na zaklade toho si kupuje, co si moze dovolit. To, ze si ty nemozes, alebo nechces dovolit batoh za trojku ta automaticky neopravnuje oznacovat ludi za snobov, ok? Peace...

:supz: tohle muzes cas od casu beze zmeny nekam prihodit. Myslim, ze pred par dny tu byl jiny thread, kam by se to hodilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: 45 L batoh na skialp

Příspěvekod mathias » pon pro 29, 2008 23:41

hmm, rozmyslam ci k Vaude dokupit raincower/pláštěnku alebo to su v tomto pripade zbytocne vyhodene prachy ? zajtra sa konecne dostanem von tak ho vyskusam. Ale tento Vaude Expedition rock som iba tak letmo porovnaval aj s inymi batohmi tej istej triedy a ceny no jednoznacne vedie 8)
Aha, bezva skratkaaaaaa...
Uživatelský avatar
mathias
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát pro 5, 2008 22:25

Další

Zpět na Batohy