Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Niobe » sob čer 26, 2010 18:52

Zdravim,
hladam co najobjemnejsi batoh, ktory sa este da vziat do lietadla ako prirucna batozina.

Tj aby sa co najviac blizil (zdola, napr Ryanair moze byt dost nekompromisny, tak nechcem riskovat) rozmerom 55cm x 40cm x 20cm, no zaroven by mal mat dobre popruhy, nizku vahu, nejake to bocne vrecko na vodu...

Uz som presla par batohov na internete i v kamennych obchodoch, no na nete nie su vsade rozmery, ak ano, tak nie uplne doveryhodne, naopak, nechcem v obchode vsetky batohy plnit a obiehat s metrom, tak dufam, ze niekto poradi z vlastnej skusenosti. Ciste rozmerovo je vyherca jasny http://www.amazon.co.uk/Cabin-Backpack- ... B002Q5APX4 , no nevyzera velmi pohodlne a bala by som sa, ze sa mi niekde na cestach rozlozi. :-)
Niobe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 26, 2010 15:50

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod RUMcajs » sob čer 26, 2010 19:00

Kup si co chces. Na velikost se ohlizet nemusis, protoze bagl muzes zmuchlat do kulicky.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod dadmtb » ned čer 27, 2010 11:35

Naplnený asi nie :D
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod Stani » ned čer 27, 2010 18:30

konkretny tip na batoh nemam, videl som dost batohov od Quechua alebo dobre boli tvarom uzke cestovne od Haglofs.

Inak k tej batozine na palubu: zo skusenosti nemam velmi rad ked si beru velku batozinu, pretoze to uz robi kazdy a okamzite sa zatrepu skrinky nad hlavou - casto to bol boj o miesto :-)). Potom si svoj bagel davas uplne niekde na konci lietadla, kde este je nieco volne. Na druhej strane chapem tych, co idu "mimo" civilizacie a tak si kvoli zabezpeke straty batoziny, beru so sebou co najviac...ale minuly rok, co som chodil takto castejsie a bola to hroza ako to do tych skriniek rvali nasilu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod goro » stř zář 1, 2010 19:37

no zrovna to řeším, jak se sbalit do letadla a nepřesáhnout přísné limity (letíme s Ryanairem).
1) přemýšlím, jestli jako odbavené zavazadlo můžeme dát batoh (lafuma 60l), ke které přiložíme druhý prázdný batoh (55l) a vše pomocí popruhů stáhneme k sobě a ještě obalíme folií. Myslíte, že je to průchodné?

2) ostatní věci by se nám měly vejít do příručních zavazedel - limit 10kg je v pohodě, když stan, spacáky a vařiče, máme v odbaveném batohu. Jenom přemýšlím, do jaké tašky to všechno vzít, aby se to pak v cílové destinace jen předělalo do 2 velkých batohů a příruční tašky nezabíraly moc místa.
Máte nějaký nápad, jak to sbalit?
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod djx1 » stř zář 1, 2010 21:39

@goro... ad1...není problém

ad2...to jsem nějak nepochopil. Kolik vás letí a kolik budete mít batohů (zapsané a příruční)? Jinak příruční zavazadlo musí mít určité rozměry. Nízkonákladovky na to docela koukají. Do čeho to dát? Záleží co povezeš. Určitě by nebyl problém nějaká sportovní hadrová taška. Prostě jen takovej pytel s uchama. Ale s nějakým klasickým beztvarým pytlem bych se bal...mohli by mít kecy, že to nemá ty dané rozměry, ikdyž to narveš do toho jejich měřícího stojanu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod goro » stř zář 1, 2010 22:00

djx1 píše:ad2...to jsem nějak nepochopil. Kolik vás letí a kolik budete mít batohů (zapsané a příruční)?


letíme dva, k odbavení máme objednané a zaplacené jedno zavazadlo.
To budou ty naše velké batohy + stan + spacáky + vařič, nádobí a jídlo.
Do 15kg se to vleze.

No a ty ostatní věci potřebujeme pobrat do našich dvou příručních zavazadel, každý máme 10kg limit a samozřejmě ty rozměry...
To co prostě potřebuju vědět, jestli to může být beztvarý pytel, který se dá do požadovaného rozměru zmáčknout, nebo jestli to prostě musí mít tvar úhledného kvádru :)
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod djx1 » stř zář 1, 2010 22:09

Ja bych se beztvarého pytle bál. Narazíš tam na zpruzenou a přechytračelou babu a máš o starosti postaráno. Navíc Ryanairem je známej buzeracema...:-( Klidně to narvi do igelitky z Penny. Hlavně bacha na to, aby jste tam neměli něco nepovoleného... Jen nechápu, že letíte dva a zapsali jste si jen jeden batoh a pak řešíte tohle. Není to zbytečné?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod pripluv » čtv zář 2, 2010 6:00

do letadla igelitku, kde si stahuju usi kusem repky, aby mi to nevypadalo. bacha na moc velkou igelitku, maji tam ty svy zkusebni klece na velikost.

posledni dobou mam takovej stahovaci sust pytel (kde stahovadlo jsou zaroven popruhy), po slozeni to je velky jak kapesnik a nic to nevazi, ve mestech a v letadlech a na kratkych vyletech to nemusim tahat v ruce a prekvapive dost se tam toho vejde a ani se to nijak blbe nenese. mam tam bezpecnostni prvek, aby to ze me neslo strhnout a tajnou kapsu. doporucuji.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod djx1 » čtv zář 2, 2010 14:36

@pripluv...ten stahovací pytel je vlastní výroba, nebo se to dá někde koupit?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod pripluv » čtv zář 2, 2010 19:01

vlastni. presita sustakovka (proto tam ta kapsa) koupena za euro od kamose :)
prace presiti asi na 15 minut
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Co najvacsi batoh do lietadla

Příspěvekod Niobe » čtv zář 2, 2010 19:24

No dostala som sa tu az po vylete, cize info nebolo aktualne, no vdaka za konstruktivne napady. S igelitkou to je dobry napad, dokonca som tak niekoho videla ist.
Pre upresnenie- neslo o cestu do rozvojovej krajiny, ale do Spanielska na Camino (+ potom este dalsie 3 krajiny). Batoh som chcela z 2 dovodov:
1) financne: 4 lety krat 20 = 80 eur vyhodenych do vzduchu
2) zdravotne: isto by nebolo prijemne stale nosit 10+ kilovy batoh
Prijemnou malickostou je, ze clovek nemusi cakat pol hodiny pri pase, kym mu pride batozina.
Nakoniec som si pozicala od rodicov 35 l batoh mne neznamej znacky Milo. Nic specialne, no ukazal sa ako dobra volba - vysoky asi 50 cm - dal sa este zvacsit.
1 rozmer nesedel, tak som sa prebalila priamo na letisku. Ryanairaci maju "formicku" na odmeranie rozmerov prirucnej batoziny - do nej som dala prazdny bagl a natlacila donho stuff.
Ted som si na podobne ucely kupila tento batoh. Sice je horolezecky no ma 35 l,dobry ram, nizku vahu, da sa otvorit ako kufor na uhladne ukladanie veci, mapekny dizajn i do mesta.
http://content.backcountry.com/images/i ... 42/SMO.jpg
Niobe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 26, 2010 15:50

Nový batoh 35-45l jako on-board zavazadlo

Příspěvekod guziin » sob lis 2, 2013 22:14

Zdravím ve spolek,

nevím, jestli jsem jediný, kdo takto cestuje, ale nepodařilo se mi nikde dohledat zkušeností lidí, kteří by se svými batohy cestovali jako s příručním zavazadlem.

Rád bych pořídil nový větší batoh na mé zdá se specifické potřeby :) Aktuálně cestuji s mým Deuter Giga o objemu 28l a jsem schopen se do něj sbalit na 14 dnů mého typu cestování, což znamená cestování většinou v plusových teplotách, s přespáváním po hostelech či pomocí CS. Batoh bývá ovšem naplněn dosti na těsno ](*,) Většinou cestuji s přítelkyní, který má Doldy Zebra (38l), a která většinou nosí lehčí objemnější věci, zatím co já nosím ty těžší.

Rád bych jí ale v budoucnu v případě potřeby odlehčil, nebo využil možnosti přibalil sebou na cesty menší stan atp.

Mojí podmínkou je ovšem, aby bylo možné cestovat letadlem a mít batoh jako příruční zavazadlo např. u společnosti Ryanair :) Inu moje otázka zní, zkoušel někdo z vás s novými Deutery takto cestovat? Docela se bojím, že jejich inovovaný zádový systém může dělat problémy, protože jak můj nynější Deuter, tak ten Doldy je možno velice surově vměstnat do kontrolních rámů a opět je bez problémů vytáhnout.

Co se týká funkčnosti, rád bych, aby měl batoh dvě komory, místo hydrovak, postranní kapsy a ideálně i hrudní popruh na který jsem zvyklý.

Do mého výberu se v podstaťě dostaly všechny Deutery v rozmezí 35-45l, ale jak jsem psal, obávám se o praktičnost zádového systému. Také se mi v celku zalíbil Gregory Z40. Jsem ochoten si připlatit za kvalitu, ale nepohrdnu ani českou značkou :)

Děkuji za každou radu.

sloučeno do příšlušného tématu,
sobb
guziin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 2, 2013 20:34

Re: Nový batoh 35-45l jako on-board zavazadlo

Příspěvekod guziin » čtv lis 7, 2013 20:18

Tak nakonec padla volba na Deuter ACT Lite 40 + 10.
Dneska ozkoušet s nákladem pár horolezeckých lan a sedí dobře. Po stažení všech popruhů vypadá, že by mohl splnit mé požadavky na velikost. Až jej ozkouším v některém z kontrolních rámů, dám vědět :supz:
guziin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 2, 2013 20:34

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Quido » pon lis 18, 2013 8:49

volba sice padla a asi dobrá (i když nevím, jak se popasuješ se zádovým systémem)... já osobně si myslím, že jsem toho nalítal už s velkýma báglama na hory dost (namátkou j.v Asie - Malajsie, Borneo, j. amerika - Patagonie; Island atp.) a vždy jsem měl velký bágl do letadla nacpaný vším možným a obalený folií (nikdy přes 15kg) a s sebou do kabiny normální plážovou tašku z viskozy o objemu asi 25l a s váhou nuly nula nic, foťák na krku a u pasu portmonku na doklady - v letadle nikdy žádné problémy a tašku jsem pak zmuchlal do igelitky na dno do spodní komory a případně ji použil na odpadky...
takže nerozumím té vědě tady :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod sobb » pon lis 18, 2013 10:33

Ona ta věda možná spočívá i ve správném pochopení dotazu :wink:

Jedná se o cestování pouze s příručním zavazadlem, tedy bez odbaveného (zapsaného). Typické hlavně pro lety po Evropě a blízkém okolí, kdy zapsané zavazadlo mnohdy stojí více než letenka :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Quido » pon lis 18, 2013 23:49

tak to se omlouvam - cetl jsm to nepozorne ( v praci). :oops:
tak v tom pripade bych asi hledal mezi batohy se zadovym systemem, ktery neni moc tuhhy a da se tvarovat, ale nevim presne, takovy problem jsem neresil...
tak jeste jednou sorry
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh 35-45l jako on-board zavazadlo

Příspěvekod Quido » pon lis 18, 2013 23:59

guziin píše:Tak nakonec padla volba na Deuter ACT Lite 40 + 10.

=D>
dobry batoh, ma ho manzelka - tak drzim palce at se vmackne do ramu.... nicmene mne se jeste nestalo, ze by mi premerovali prirucni bagly
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod pedrobobr » úte lis 19, 2013 22:08

Deuter - dobrá volba. Mě se teda už přeměřování a převažování stalo. Bacha na low-costy typu EasyJet apod...
pedrobobr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 3, 2012 20:18

Re: Nový batoh 35-45l jako on-board zavazadlo

Příspěvekod petris » ned dub 27, 2014 13:20

guziin píše:Tak nakonec padla volba na Deuter ACT Lite 40 + 10.
Dneska ozkoušet s nákladem pár horolezeckých lan a sedí dobře. Po stažení všech popruhů vypadá, že by mohl splnit mé požadavky na velikost. Až jej ozkouším v některém z kontrolních rámů, dám vědět :supz:

Tak co, uz jsi s tim letel? Zrovna resim podobnej problem a zatim uvazuju o Deuter Guide 45. Asi pristi tyden vyrazim s metrem do obchodu, musim se vlezt do 56x45x25cm.

EDIT: Tak uz jsem si nasel odpoved.
petris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:42
Bydliště: Kladno/Brno

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod axi12 » ned dub 27, 2014 13:32

@petris: jo, už jsem s tím Guidem 45+ letěl párkrát a když ho nenarveš, tak se vejde v poho ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod rieMa » ned dub 27, 2014 14:21

35+ se vejde i narvanej, jen jsem ho teda dost stahla...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod axi12 » ned dub 27, 2014 14:32

A pokud to chceš víc na turistiku, zkus se podívat ještě na batohy od Osprey - Talon/Atmos/Exos, který by se ti asi také v poho vešli (velikosti 33 - 45) a přijdou mi vhodnější, než čistě lezecký Guide.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Lipon » ned dub 27, 2014 17:40

ten ACT Lite 40+10 se jako prirucni vejde, kdyz neni uplne nafest narvanej, chce to hodne utahnout kompresaky a vrchlik popr. z kapsy ve vrchliku vyndat neforemne veci jako ruzne krabicky apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod KeyLuke » čtv srp 13, 2015 9:00

Shanim pro dve deti (slecny 12 a 14 let) batoh, který musí splnovat (i za cenu nejake komprese a nacpani) limity prirucniho zavazadla.
Hlavni vyuziti bude pristi rok pri ceste do Asie.

Vim, ze ho nebudou pouzivat tak casto, proto bych se rad vesel do cca 1600kc za jeden.

Koukal jsem na Doldy Avenger 40, ale na Doldy tady moc pozitivnich reakci neni, tak bych zde pritomne rad poprosil o nejakou alternativu k tomuto batohu.
KeyLuke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 7, 2006 21:25

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod Astrozzy » čtv srp 13, 2015 9:04

Pinguin ACTIVNET 46l, za malo penazi vela muziky. V servise mi dokonca zdrama vymenili optrebovany nadstavbovy dekel na 75L. A myslim ze este stale poctiva ceska pracicka.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod booze » čtv srp 13, 2015 9:49

pinguin sije v PRC.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod grco » čtv srp 13, 2015 9:51

hahaha, taketo hlasky mam najradsej :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod booze » čtv srp 13, 2015 9:54

jake?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh jako příruční zavazadlo do letadla

Příspěvekod grco » čtv srp 13, 2015 9:56

A: "poctiva ceska pracicka"
B: "sijou to cinani"

:D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Další

Zpět na Batohy