Batoh pro ženu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh pro ženu, kolem 50l

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 22, 2016 11:32

kyte je damska verze kestrelu a o tech tu je dost cteni, me vyhovuje kestrel paradne, jinak o deuterech se tu toho raky da najit a husky bych nekupovala, pokud neni na prvnim miste cena z duvodu, ze ho vytahnes 2x za rok na vikend...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 22, 2016 15:13

@pichka: Pokud by se ti do užšího výběru dostal Deuter ACT Lite 40+10, vyzkoušej i nějakou dámskou verzi (o 5 litrů menší nebo o 5 litrů větší). Zkoušela jsem pánskou verzi 50+10 a dámskou 45+10 a dámská mi seděla, díky užším ramenním popruhům, mnohem líp. A to mi prodavač tvrdil, že dámská verze je pro drobné ženy, a tudíž ji já (měřím 172 cm) nepotřebuju. Rozdíl jsem ale cítila už po pár krocích v prodejně (s naloženým batohem).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod remy77 » stř čer 22, 2016 16:12

GreyMouse píše:Zkoušela jsem pánskou verzi 50+10 a dámskou 45+10 a dámská mi seděla, díky užším ramenním popruhům, mnohem líp. A to mi prodavač tvrdil, že dámská verze je pro drobné ženy, a tudíž ji já (měřím 172 cm) nepotřebuju. Rozdíl jsem ale cítila už po pár krocích v prodejně (s naloženým batohem).


Tie ramenne popruhy by mali byt aj blizsie k sebe. Tj. na uzsie zenske ramena.

Moja zena funguje na Deuter Act lite 45+10 cca. 2 roky a chvali.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 22, 2016 16:27

remy77 píše:Tie ramenne popruhy by mali byt aj blizsie k sebe.

Já zaznamenala tu rozdílnou šířku. U mužské verze jsem vnější okraj ramenního popruhu na rameně cítila (měla jsem ho na zádech chvilku a vadilo mi to), u ženské verze v tom místě už nic nebylo. A když se ramenní popruhy obou verzí přiloží k sobě, tak je rozdíl v šířce dobře vidět; nejde jen o těžko postřehnutelný milimetr nebo dva.

Já mám ACT Lite 45+10 zatím úplně nový vyzkoušený během jednoho víkendu, ale doufám, že ho taky budu moci chválit i po letech.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh pro ženu, kolem 50l

Příspěvekod fps » stř čer 22, 2016 19:56

pichka píše:Poradíte mi? Do čeho byste šli vy? I s ohledem na kvalitu a cenu :)

když koupíš něco od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude tak určitě neuděláš chybu, Husky, Ferrino, Pinguin bych nekupoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod remy77 » stř čer 22, 2016 20:25

GreyMouse píše:U mužské verze jsem vnější okraj ramenního popruhu na rameně cítila (měla jsem ho na zádech chvilku a vadilo mi to), u ženské verze v tom místě už nic nebylo. A když se ramenní popruhy obou verzí přiloží k sobě, tak je rozdíl v šířce dobře vidět; nejde jen o těžko postřehnutelný milimetr nebo dva.


Myslel som prvotne, ze pises o sirke jednotlivych popruhov a nie o sirke medzi nimi. Ale nakoniec sme evidentne mysleli obaja na to iste :-k
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 22, 2016 22:59

Jo, myslela jsem šířku ramenních popruhů (jak jsi to pochopil původně), tedy šířku těch pásů, co jdou přes ramena. Neumím se vyjadřovat ](*,). Nevím vlastně, jestli se tomu celému, co jde přes rameno říká popruh, normálně tím označuju jen ten úzký pás pevné tkaniny, tady tím myslím i to širší polstrování. A právě to polstrování je u ženské verze znatelně užší. Jak se liší vzdálenost mezi popruhy u mužské a ženské verze jsem si nevšimla, tam jsem žádný rozdíl při zkoušení nezaznamenala, tak mě nenapadlo to porovnat. Trochu jsem zkoušela poměřit bederáky a ten "ženský" mi taky přišel o něco užší, ale když jsem měla batohy na zádech, tak jsem rozdíl za tu chvilku nepoznala. Ale tu rozdílnou šířku ramenních popruhů jsem cítila hned, u mužské verze tam prostě byla hmota navíc a k odstranění nepříjemného tlaku nepomohlo ani zapnutí hrudního popruhu.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod pichka » stř čer 22, 2016 23:05

Tak nakonec se rozhoduju mezi batohy Deuter, přesněji řečeno: ACT Lite 45+10; Aircontact 40+10 a Futura vario 45+10 a trošku ještě spekuluju o osprey, ale už minimálně :D Ale pořád nevím jistě, který je favorit.. :) Jaké jsou vaše zkušenosti? Co doporučujete?
pichka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 22, 2016 9:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 22, 2016 23:27

Podívej se na hmotnost tvých favoritů (přeci jenom ACT Lite je nezanedbatelně lehčí) a pak je běž někam vyzkoušet. Třeba se některý při zkoušení vyřadí sám, jako u mě ta mužská verze, a budeš mít jednodušší rozhodování. A popros o nějakou zátěž do batohu na zkoušení (mně tam dal prodavač horolezecká lana).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod pichka » úte čer 28, 2016 20:42

Nakonec po milionech zkoušení to vypadá na osprey arial 55... :D jsem zvědavá :D Má s ním někdo zkušenost?
pichka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 22, 2016 9:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2016 6:00

ariel ma kolegy manzelka (skauti) a dost si ho pochvaluje - kdyz sem pred lety zvazovala co koupit, byl ariel vedle kestrelu favorit ale nakonec kvuli cene ne tak horkej a obecne s kestrelem chybu neudelas si myslim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod krepemar » pon črc 11, 2016 11:01

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu. Mám menší a hlavně hubenější postavu a chtěla bych batoh kolem 65 l. Plánuji chodit na puťáky, nyní jsem prochodila Norsko s levným letitým batohem a krom nepříliš příjemných ramenních popruhů a nedostatečná "přilnavost" k zádům mě velmi trápil bederní popruh, který jsem měla stažený na minimum a bez bundy to stejně bylo moc velké. Kamarád mi doporučil Gemma Expedition, jenže co čtu novější diskuse, už to není tak dobré, jak bývalo. Zároveň bych za batoh chtěla dát tak kolem 3 tisíc. Prohledala jsem internet, našla Doldy a podobně, ale moc rozhodnější nejsem.
Díky za každou radu, potřebuju to co nejdřív, další puťák se blíží :-)
krepemar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 11, 2016 10:23

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 11, 2016 11:04

sla bych vyzkouset ospreye pocitove jak sedi. Mozna by se dal kolem 3500 sehnat. Jinak to chce zkouset, zkouset a zkouset. Jak to sedi nalozeny, jak dotahnes bederak, aby ti to vyhovovalo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 11, 2016 13:23

Pokud bys kupovala Doldy, tak opatrně. Nezkoušela jsem Doldy Fitzroy 65, ale Doldy Pumori TR 65 mi nesedí. Prázdný mi přišel OK, ale když jsem ho naložila (cca 16 kg včetně batohu) a vyrazila na testovací vycházku, tak už asi po 100 metrech mi začal vadit bederák a nepodařilo se mi najít polohu, při které by mi seděl dobře. Manžel si na něj nestěžuje, takže je možná s mužskou postavou víc kompatibilní. Možná by mi seděl líp Doldy X Travel Lady 60+10, ale vyzkoušený ho nemám a výrobce rozdíl mezí pánskou a dámskou verzí neuvádí (nebo jsem to přehlédla). Taky pozor na uváděnou hmotnost. U Doldy Pumori TR 65 výrobce deklaruje 2050 g, já navážila o 510 g víc (bez pláštěnky o 320 g). Nejsem si teda stoprocentně jistá, že jsem vyndala před vážením všechny drobnosti z kapes, ale půl kila by těch přehlédnutých určitě nebylo. Pokud budeš mít možnost, zkoušej dámské verze batohů. Já sice nejsem menší a hubenější, ale i tak mi dámské verze sedí líp, ty bys možná cítila rozdíly ještě mnohem víc.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod remy77 » pon črc 11, 2016 14:58

krepemar:
Urcite hladaj medzi damskymi batohmi. Ak si chuda, mozes mat fakt problem s dlhym bedrakom. Cize len hladat a skusat. Do 3 tis.napr:

http://www.pandaoutdoor.cz/6486-lowe-al ... msky-batoh
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod krepemar » čtv črc 14, 2016 19:15

Díky všem za odpovědi. Dnes jsem byla zkoušet Lowe Alpine, ale bederák byl opět hrozně velký. Dále jsem zkoušela nějaké Deutery, tam už to přinejhorším šlo, ale nakonec mi nejlépe seděl Osprey (ale tam zase ta cena :? ).
Máte někdo zkušenosti s kvalitou materiálu toho Ospreye? Přišel mi hrozně tenký, abych ho první větvičkou neroztrhla.
Díky!
krepemar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 11, 2016 10:23

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 15, 2016 7:08

krepamar a jakej model si zkousela?
ja mam osprey kestrel 48 (zenska varianta kyte), kupovanej nekdy zacatkem roku 2011 a za me je zatim v pohode - ale pouzivam ho min, cca 40-50dni v roce a je teda na nem videt pouzivani a pred tydnem mi trochu prodrela vnitrni vyztuz latku, ale to sem zasila a pohodicka. Jinak 20let jak cordura to asi nevydrzi, ale urcite nebude problem ani s prvni vetvickou...

jinak akorat tu psal fps v nejakym jinym tematu, ze se mu zdalo siti novyho modelu kestrelu trochu horsi (realny zkusenosti tu s tim nikdo nema zatim), tak mozna pokud by to slo, zkusit se podivat starej/novej model a porovnat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod krepemar » pát črc 15, 2016 10:47

Zkoušela jsem Osprey Kyte 66. Mají i lepší model (Ariel), ale tam už byla příliš vysoká cena. Zase ale nechci za 5 let kupovat nový...
Třeba jsem i řešila barvu, u které nebude to opotřebení vidět tak moc brzy.
krepemar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 11, 2016 10:23

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 15, 2016 15:26

tak kyte/kestrel sou vlastne stejny batohy a myslim, ze za 5 let nebudes muset resit novej. mozna, pokud bys z 52 vikendu byla 52 vikendu venku, tak po 5ti letech muze mit dost odslouzeno to by fps asi rekl jak vypada kestrel po takhle castym tahani, ale ten muj po 5 letech vypada furt v pohode. protrhl se mi kousek na zadech od vyztuhy, coz bylo na 3minuty a 5 stehu, jinak vdechno drzi, zipy, stehy, kapsy. na exponovanych mistech je odrenej, ale to sou zatim kosmeticky problemy

urcite bych se nebala ho koupit, pokud ti sedi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod krepemar » pon črc 25, 2016 11:15

Tak jsem koupila Osprey Kyte 66 a jsem zatím spokojená. :-) Díky za rady!
krepemar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 11, 2016 10:23

Re: Batoh pro hubenou ženu 166 cm

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 25, 2016 12:44

tak at slouzi:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mindy » stř črc 19, 2017 9:36

Ahojte,
Mám otázku. Mám batoh Deuter Aircontact 60+10. Ešte nezabehnutý, t.j. nosený len dva víkendy. Nemá dakto skúsenosť s premokavosťou batohu? Koľko asi tak vydrží nepremoknúť bez použitia pláštenky? Budem si nosiť stan aj karimatku vonku a akosi princeznú nenapadlo, že cez to pláštenku proste nepretiahne, respektíve som na to nemyslela. Čakajú ma dva týždne v Skotsku kde počítam s tou najhoršou alternatívou (pre istotu ) a to neustálym dažďom. Ako to riešite? Neviem, či sa spoľahnúť že batoh nepremokne, nakoľko nemám odskúšané koľko by reálne vydržal zrážok. Nerada by som zbytočne vláčila ešte voľajaký igelit ale ak bude treba nedbám. Ako to riešite vy? Nechám si poradiť :wink:
Uživatelský avatar
Mindy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 24, 2017 7:51
Bydliště: BA okolie

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod booze » stř črc 19, 2017 9:45

Nepromokavy pytel dovnitr. Bud velke pytle na odpadky nebo male od StS. Plastenka ti moc nepomuze, kdyz batoh promokne pres zada. Me dve plastenky ve vetru uletely, tak jsem je prestal resit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2017 21:37

Deuter dest nevydrzi. Mam lehciho pribuzneho (Act-Lite 50+10) a dokud jsem s nim jezdil na hory, tak byla plastenka nutnost. Pravda, je to starsi verze (ma asi tak 13 let), ale pochybuju, ze by tohle vylepsili. Zada a nepodlepene svy.

Jak pise booze, reseni je nepromokavy pytel dovnitr. Pytel na odpadky jo, ale kvalitni ze silnejsiho materialu, levne ze superhyper se rychle potrhaji. Nebo mensi nepromokave obaly, pouzivam ziplocy i do jineho, temer nepromokaveho batohu. U Deuteru ale pocitej s tim, ze v desti nasakne polstrovani na zadech a to tak, ze velmi.

Mozna ale resis jen dusledek jineho problemu:
Mindy píše:Mám batoh Deuter Aircontact 60+10. ... Budem si nosiť stan aj karimatku vonku

70 litrovy Deuter (!) a jeste musis mit stan a karimatku venku? To mi prijde dost silene, kolik to celkove vazi? Mne tech 50+10 stacilo bohate na 14 dni s VTH vybavou a vsechno bylo vevnitr. Tvuj batoh bych mozna ani neunesl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod amigo » čtv črc 20, 2017 8:27

mike píše:Deuter dest nevydrzi. Mam lehciho pribuzneho (Act-Lite 50+10) a dokud jsem s nim jezdil na hory, tak byla plastenka nutnost. Pravda, je to starsi verze (ma asi tak 13 let), ale pochybuju, ze by tohle vylepsili.

nevylepšili, nevydrží :-)
mike píše: Tvuj batoh bych mozna ani neunesl ;-)

no jo, jenže tohle je téma "batoh pro ženu", nikoliv "batoh pro slabého muže" :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod booze » čtv črc 20, 2017 9:18

mike píše:jeste musis mit stan a karimatku venku?

Kdyz mas uvnitr kulmu, fen, zupan... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mindy » čtv črc 20, 2017 9:37

mike píše:70 litrovy Deuter (!) a jeste musis mit stan a karimatku venku? To mi prijde dost silene, kolik to celkove vazi? Mne tech 50+10 stacilo bohate na 14 dni s VTH vybavou a vsechno bylo vevnitr. Tvuj batoh bych mozna ani neunesl ;-)


Stan je rozmerovo veľký aj v zbalenom stave. Ak dám do batohu spacák, stan sa mi nevojde (Coleman Tatra 3). Ak by bola iná možnosť tak to nabalím dovnútra.

Inak vďaka za rady. Dajako to doriešim aby veci ostali v suchu :wink:
Uživatelský avatar
Mindy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 24, 2017 7:51
Bydliště: BA okolie

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod PaKo » čtv črc 20, 2017 10:26

Tak když jdete ve třech, tak strč stan někomu jinému, nebo se podělte o jednotlivé kusy (tedy předpokládám, že to těžké a velké hovado nenosíš jen pro sebe).
PaKo
 

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mindy » čtv črc 20, 2017 11:58

Nie, ideme dvaja. Stan beriem ja, priatel iné veci. V konečnom dôsledku by to malo byť váhovo rovnaké pre oboch. Ono je to jedno. Chcela som info o premokavosti batohu, ktoré som dostala. Myslím, že riešiť tu rozloženie váhy je OT. Ale vďaka :wink:
Uživatelský avatar
Mindy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 24, 2017 7:51
Bydliště: BA okolie

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 13:31

MIndy, trochu jsi to asi spatne pochopila - neresili rozlozeni vahy, ale Tvuj problem, ze se nevleze vsechno pod plastenku. Kdyby se povedlo ty veci dat dovnitr, tak mas po problemu s plastenkou.

Mimochodem, manzelka mela Aircontat 55+10 na Berliner Hohenwegu, kde jsme prakticky kazdy den chodili i v poradnem desti, dva dny nekolik hodin v kuse. Pouzivala plastenku na sebe, takovou, ktera se vlaze na cloveka i s batohem. Nemela zadny problem s vecmi v batohu, nic nebylo mokre ani bez. Takze toto je taky jedno z reseni. Ale ne moc vhodne na prelezani vetsich skalnych stupu a do silneho vetru, z cehoz to druhe asi ve Skotsku mit budes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy