Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenosti

Příspěvekod SvataC » čtv kvě 30, 2024 8:19

Ahoj,

můj starý dobrý Deuter 60+10 začíná být trochu retro, takže si chci letos koupit nový batoh, okolo 60 l (ne menší, chodím s dcerou, takže potřebuju vměstnat vše, co potřebujeme, často chodíme na těžko i na více dní). Prosím, dámy, doporučte, co máte a s čím jste spokojené. Musí mít okolo 60-65 l, unést na pohodu 20+ kg a být pohodlná pro docela malou holku - 166 cm, 52 kg a strašně vystouplé kyčelní kosti, na kterých mě bederáky obecně děsně dřou :-(.

Denní bágl jsem upgradovala na Osprey a i dcera má Osprey krosnu (Ace), takže mě láká přejít i u sebe na O., ale recenze mě trochu odrazují. Prosím, řekněte mi, co máte a s čím jste spokojené. Nemusí být ultralight, ale zas asi ne 3 kila, okolo 2 kg je v pohodě.

Koukala jsem na:
- Osprey AG 65
- Osprey Ariel 65
- Osprey Ren 65
- Gregory Deva 60

Ale klidně se nechám přesvědčit o čemkoliv dalším.
Díky moc.
Naposledy upravil SvataC dne pát kvě 31, 2024 7:15, celkově upraveno 1
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » čtv kvě 30, 2024 10:49

Gregory Deva je primo damska verze Gregory Baltoro

Oba batohy mame ... Baltoro je proste "pan batoh" .. neni to ultralight ale ja se uplne tesim na kazde dobrodruzstvi s timhle baglem ..

Jedine skoda, ze oni udelali mk.2 tehlech baglu .. mame tu starsi verzi, ktera mi pripada trosku lepsi ... tu novejsi uz jsem videl, mel jsem to v ruce a srovnaval jsem se svoji starsi verzi ...

edit: a "pani batohova" v pripade Devy ;)
Naposledy upravil ntz dne čtv kvě 30, 2024 12:23, celkově upraveno 2
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2150
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Quido » čtv kvě 30, 2024 11:58

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 30, 2024 12:05

Ta Futura neni na 20+kg...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16743
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Quido » čtv kvě 30, 2024 12:16

nj, sry... preklik - melo tam byt
https://www.hudy.cz/aircontact-core-55-10-sl

edit- PS: ja teda nevim, zacal jsem chodit s vuckou (8 let), ona si nese jen spacak, vetrovku a plastenku, ostatni je na mne, ale ke 20ti kilo jsem se zatim jen decentne priblizil (17,5 kg)
O:)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 30, 2024 14:21

mam soprey aura 65l. nosim ho malo, vetsibnou mi staci mensi litraz, ale 18kg se v nem nese skvele (kdyz pominu, ze 18kg neni na mou fyzicku uplne:D

a mam osprey eja 48l. je to spis 55l v porovnani s jinyma litrazema a prestoze ten batoh vazi lehce pres kilo, tak 18kg v nem bylo pohodlnych.

takze davam ke zvazeni... je vic UL takze mensi odolnost urcite nez aura, nema plastenku v sobe a min kales, ale to kilo vahy v holym batohus tim, jak ma pohodlnou tu vyssi nosnost podle me stoji za zvazeni.

do 20+ kg bych v ni ale nesla.

aura si 20+ teoreticky predstavit dovedu. U aury me jen vadilo to vysoky viko na 2 kapsy nad sebou, to me pri zaklonu vadilo za hlavou, tak tam nosim s predelanyma prezkama viko ze staryho exose:D ale mnoha majitelkam to nevadi.

novy predelany ospreye neznam, ale u aury nad arielem me presvedcila hlavne sitka na zadech. renn vupada slusne ale zase nema sitku, ja bych uz do batohu bez sitky nesla, to je nebe a dudy.

aura ma silny polstrovani na bederaku ale i tak muzes byt ze zacatku trochu omackana.. ja mam par kilo navic, takze mi kycelni kosti lezou jen trochu pohmatem pod kuzi, videt nejsou a i tak je mam obcas trochu otlaceny, hlavne teda si musim hlidat mekky pod bederakem, zadny tvrdy pevny opasky, blbe vychazejici sev a tak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9427
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pát kvě 31, 2024 7:06

@Mawenzi Děkuji, mně u té aury ten supr trup bederák kvůli těm mým kyčlím právě děsí - asi to budu muset vyzkoušet a uvidím, jak to sedne. Dobré vědět, že se v ně dá unést i víc. Díky za odpověď.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pát kvě 31, 2024 7:10

@Quido Ne, Deuter zádový systém už nechci, užila jsem si ho dost. Na všechny "nástupce" jsem se dívala a je to vše v zásadě to stejné, jako mám teď. Chci zkusit něco nového, proto se ptám na ty Ospreye a Gregory. Díky za koment ohledně vnučky a toho, kolik toho nesete a jak to váží, ale na to jsem se neptala, ať si každý nosí, kolik chce a zvládne. Super, že se vlezete do 17,5 kg, třeba to příště stáhnete i na 10 :-). Diskuzí na téma ultralight vybavení je tu, myslím, dost, tak určitě netřeba začínat další.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod SvataC » pát kvě 31, 2024 7:13

ntz Paráda, díky, to ráda slyším. Já jsem koukala na srovnání starých a nových modelů a ty nové, zdá se, jsou o něco málo lehčí, což je za mě samozřejmě super. Co konkrétně se vám na tom novém modelu nezdá? Díky moc.
SvataC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 19, 2023 6:57

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod apuka » pát kvě 31, 2024 9:39

SvataC píše:Deuter zádový systém už nechci, užila jsem si ho dost. Na všechny "nástupce" jsem se dívala a je to vše v zásadě to stejné, jako mám teď.
Chapu to tak,z e TI Deuter zadovy system uplne nesedel. Coz me ved k jedne poznamce.

Dej si pozor, aby zadovy system byl na Tvoji delku zad, resp. si jej nastav na tu delku! Toto neplati jen pro Deuter, ale pro vsechny batohy. (Myslim, ze zrovna Mawenzi by mohla o delce zadovych systemu a hledani sediciho napsat docela dost :wink:)

U starsich Deuteru totiz jeste byl nenastavitelny (mozna jsi mela takovy). Zrovna Deutorovska AirContact zada jsou na noseni velke vahy jedny z nejlepsich, co na trhu najdes - pokud Ti sedi! Pokud ne, tak je to stejne utrpeni jako s jinymi nesedicimi batohy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16743
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Quido » pát kvě 31, 2024 10:04

SvataC píše:...Díky za koment ohledně vnučky a toho, kolik toho nesete a jak to váží, ale na to jsem se neptala, ať si každý nosí, kolik chce a zvládne. Super, že se vlezete do 17,5 kg, třeba to příště stáhnete i na 10 :-). Diskuzí na téma ultralight vybavení je tu, myslím, dost, tak určitě netřeba začínat další.


moje výbava má do UL dost daleko, takže stáhnout by se to určitě dalo, ale kvůli tomu jsem to nepsal... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Quido » pát kvě 31, 2024 10:15

apuka píše:Zrovna Deutorovska AirContact zada jsou na noseni velke vahy jedny z nejlepsich, co na trhu najdes - pokud Ti sedi! Pokud ne, tak je to stejne utrpeni jako s jinymi nesedicimi batohy.


Souhlas - kdybych resil podobny problem, prvni, co bych sel zkusit, po vsech tech mych zkusenostech s velkymi batohy (dojtry, doldy, pinguin, trek, alpinus, BD, karrimor, osprey, millet, aj.) by byl dojtr, az kdyby mi ten nesedl, zkousel bych dal jiné...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod ntz » pát kvě 31, 2024 11:47

SvataC píše:Co konkrétně se vám na tom novém modelu nezdá?

nove baltoro ma trosku jina (podle Gregory samozrejme vylepsena) zada .. takhle vypada predchozi Deva ..

pak je tam samozrejme par dalsich zmen - ty jsou ale marginalni a nebo je to fakt nejake vylepseni ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2150
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Dámská krosna okolo 60 l - doporučení z osobní zkušenost

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 31, 2024 14:47

svataC
k bederaku se da snadno (jakymukoli) dodelat vylepseni, bud nasit kapsicku zevnitr bederaku/"rukav"/ gumicky/ lanko a vzit kus molitanu nebo neceho mekciho a pod bederak vlozit a zafixovat.

sama sem takto kdysi nosila osprey kestrel, ale me tam kapsicku na suchac a molitan vsil clovek, co se zabyval opravama a vyrobou batohu, molitan sel vyndat. a podobne loni na vandru sem sla se slecnou, co moc nechodila, natezko byla prvne a taky sme to vyresili kusem vlozky do bot co nosim nahradni a kusem spagatu.

chapu, ze u batohu za 4-5000 nechci podobny srandy, ale je to castecne resitelny problem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9427
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Batohy