Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned srp 11, 2019 22:44

Dík, snad to můj superrychlý net zvládne stáhnout.

mike píše:Sneznice asi jo. Nosim v nich 1.5 litrove PETky a jedna sneznice vazi jen asi kilo.
Nejde až tak úplně o váhu, jak o tvar, jestli to ocásek sněžnic prostě neroztrhá ... Ale lyže to stejně neřeší.

mike píše:On to ale asi neni spodni vstup. Jen komora navic, kterou nemusis vyuzit.
V tom případě jsem to blbě pochopila. Ale píšou tam o tenké látce, která to odděluje. Asi si to nedovedu tak úplně představit. Co se tedy stane, když ten zip z nějakého důvodu odejde?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 1:09

sobb píše:Nejde až tak úplně o váhu, jak o tvar, jestli to ocásek sněžnic prostě neroztrhá ...

Tezko rict, spis ne, ale ruku do ohne bych za to nedal. Crux je v tomhle lepsi, tam to slo v pohode a sly by myslim i lyze.

sobb píše:Co se tedy stane, když ten zip z nějakého důvodu odejde?

Nejspis nic a hlavne neodejde, kdyz ho nepouzivas, nemel by byt zatezovany. Ani u meho Ferrina neodesel a tam jinak odeslo uplne vsechno :)

V ruce jsem to ale nemel, snad ti lip odpovi MarekV.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon srp 12, 2019 6:55

Sobb a koukala jsi třeba na Exped?

Model Expedition je bez rozepinani jak jsi chtěla jen váží trochu víc.

Model Thunder má zas dobrou váhu nicméně jde rozepnout - ale aspoň je to jistene ten zip.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 12, 2019 15:02

mike píše:Zip se tentokrat nerozepnul, jak se stavalo driv, ale rozjel. Prestoze vypadal hodne odolne. Batoh by jinak dal slouzil, ac ma 15 let, ale zipy jsou proste slabe misto.

Takže jsi ho odepsal? Co zkusit se zeptat v tom brašnářství (obuvnictví?), kde ti batoh už spravovali, jestli by nebyli schopní légu kryjící zip přišít k látce pod zipem, čímž bys získal batoh bez spodního vstupu? Pokud ne, můžeš to zkusit v ruce: sešít oba díly zipu k sobě a jako pojistku na pár místech přichytit légu k látce pod zipem (přišít nebo přinýtovat).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon srp 12, 2019 16:33

mike píše:Tak snad jedine ten Ultrahike 70, az/jestli bude. Poslu ti info.

Uz aby to bylo. [-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » pon srp 12, 2019 16:46

Pokud povolí zip je to problém,protože část obsah batohu vyhřezne ven.
Přílohy
stažený soubor (3).jpg
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pon srp 12, 2019 17:30

Marek, poprosím ťa o upresnenie, lebo stále nerozumiem, ako to je ten predel v tej spodnej komore urobený. Je to:

1) látkový predel = dá sa zazipsovať, alebo nejako pripevniť po obvode vnútornej strany komory a tým sa komora rozdelí na dve časti.

2) látková kapsa, ktorá je prišitá po celom vnútornom obvode. Aspoň tak mi to z obrázka príde. I keď tu by som nechápal, aký by to malo význam...preto sa pýtam.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » pon srp 12, 2019 17:40

Je to ta druhá možnost.Dá se tam nacpat třeba mokrej pytel,plachta.Ta látka je nepromokavá.Ale jak jsem psal moc to nevyužívám.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pon srp 12, 2019 18:31

Aha, tak to to je. Díky za vysvetlenie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 18:36

MarekV píše:Pokud povolí zip je to problém,protože část obsah batohu vyhřezne ven.

Myslis, ze muze povolit? Jak moc je zatezovany? Kdyby se skoro nepouzival, tak bych se moc nebal a i kdyby nakonec povolil, tak aspon veci nevypadnou.

U toho Ferrina jsem to mel podobne, akorat zatezovany nebyl skoro vubec, jelikoz proves kapsy byl minimalni. Vlastne jsem o nem dlouho ani nevedel, protoze byl cerny na cerne latce a ten batoh jsem dostal vymenou za jiny, co odesel, takze jsem ho moc nezkoumal :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 18:38

GreyMouse píše:Takže jsi ho odepsal? Co zkusit se zeptat v tom brašnářství (obuvnictví?), kde ti batoh už spravovali, jestli by nebyli schopní légu kryjící zip přišít k látce pod zipem, čímž bys získal batoh bez spodního vstupu? Pokud ne, můžeš to zkusit v ruce: sešít oba díly zipu k sobě a jako pojistku na pár místech přichytit légu k látce pod zipem (přišít nebo přinýtovat).

Jeste ne. Zda se, ze to dela jen kdyz jsou zipy na jedne strane, a tak jsem je presunul na druhou. Jestli to udela znovu, tak hodlam udelat to, co pises, myslim, ze v te opravne to zvladnou. Na tezke nakupy bude porad dobry, ten spodni vstup uz vubec nepouzivam a je jen na zlost.

booze píše:Uz aby to bylo

Napis Carolovi ;-) Cim vic lidi ho bude otravovat, tim vetsi sance je, ze se chyti za nos a zkusi s tim neco udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » pon srp 12, 2019 18:57

Přijde mi dostatečně odolný,čas ukáže. Nějaká zátěž na něj je ale bude to sotva třetina nesené váhy.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 19:06

Fajn, bych se toho nebal. Prijde mi to pro sobb lepsi volba nez Ultrahike i kdyby uz byl novy. Kvuli lyzim a sneznicim, tenhle ma vnejsi upinani robustnejsi.

Nakonec, rekni sam jakozto stastny majitel ;-) Hodi se na to, co psala na zacatku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » pon srp 12, 2019 21:07

Asi jo,jen bacha na délku zad, mám 178 a ta velikost 2 je pro mne na hraně,možná by mi stačila i jednička,ale ta myslím není v prodeji.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 21:18

To je individualni, mam 180 a rozhodoval jsem se mezi 2 a 3, 2 jasne vyhrala, ale kratsi bych nechtel. sobb & spol si muzou zkusit delku zad (Ultrahiku) u mne, az se nekdy stavi. Mozna to uz i zkouseli, si nevzpominam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon srp 12, 2019 21:27

MarekV píše:Asi jo,jen bacha na délku zad, mám 178 a ta velikost 2 je pro mne na hraně,možná by mi stačila i jednička,ale ta myslím není v prodeji.

Jak ho mas nastaveny? Jak to myslis? Jsem zkousel velikost 2 a mam taky 178cm. Sedel dobre, ale mel jsem ho napneny jen lehkou vycpavkou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon srp 12, 2019 21:29

mike píše:Napis Carolovi ;-) Cim vic lidi ho bude otravovat, tim vetsi sance je, ze se chyti za nos a zkusi s tim neco udelat.

Nepsal si neco jako "je to zatim tajemstvi a nemel bych to nikomu rikat, ALE" :-$
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon srp 12, 2019 21:31

Psal, ale to bylo pred rokem a cekal jsem, ze s tim do zimy vyleze :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » pon srp 12, 2019 21:37

No že mám dost dotažený ramenní popruhy.Ale jo jednička by byla asi malá.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon srp 12, 2019 21:50

Michal82 píše:Sobb a koukala jsi třeba na Exped?
Dík za další tip. Koukala, před těma třema rokama. Ale podle toho, co píšeš, se toho moc nezměnilo. Nicméně kouknu znovu.

MarekV píše:Pokud povolí zip je to problém,protože část obsah batohu vyhřezne ven.
Díky moc za osvětlení i fotku, mi to nebylo úplně jasné.

mike píše:Nejspis nic a hlavne neodejde, kdyz ho nepouzivas, nemel by byt zatezovany.
Nejde tak o zatěžování používáním. Podle toho, co píše Marek, bych to asi taky příliš nevyužívala. Ale vůbec se mi nelíbí umístění na bázi batohu. To je zrovna místo, kde se batoh šuchá o skály nebo na které ho hážu na zem. Věřím a doufám, že Markovi bude sloužit bez problémů, ale když jsem tohle řešení viděla na fotce, tak mi, něco prostě říkalo, že ne. Aspoň pro mě. Snad se mýlím, ale pocitu neporučíš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte srp 13, 2019 0:37

Tos mela rict hned. Taky mam obcas iracionalni, nicim nepodlozene predsudky, kterym rikam intuice, a s tim proste nehnes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte srp 13, 2019 8:03

Ja mam doma jeden batoh (od Pinguinu), kde je zip pres cely batoh, stejne jako tady, jen je ta spodni komora vetsi. Samozrejme, kvalitou je Pinguin daleko, zato umistneni na Wildtreku a jeste bez moznosti spojeni prezkou k hlavni casti je podle mne jeste haklivejsi...
Sobb ma dobre tuseni, ten zip se muze nicit pri souchani nebo zachyceni o skaly, zemi, vetve, ... Toto si clovek vubec nemusi vsimnout,ale zipu to da tafku a casem se to muze nasbirat az do problemu.
Dalsi veci je (a to je moje zkusenost z Pinguinu), ze kdyz je ta spodni komora pod zipem nevyuzita/nezaplnena uplne, tak se muze zip zatezovat ruznym ohybanim/prehybanim, atd. kvuli jinemu pnuti zvrchu a zespod, pripadne u hluchych volnych mist. Toto taky nedela uplne dobre zipu a casem na nekterych mistech muze dojit k problemu. Navic pokud jsou ramenni popruhy dole pripevnene az na spodek batohu, tak je tam tah na ten zip i od nich. Kdyz je zip to jedine, co drzi spodni cast a zbytek batohu dokopy, tak je to pro nej obcas hodne velka zatez.
Takze ja osobne bych poradil necim tuto spodni komoru vyplnit necim, co by jej udrzelo jakz-takz vyplnene a "soudrzne" se zbytkem batohu, tim muze dost pomoci. A lepsi by bylo i v pripade nepouzivani komoru jej jednoduse prisit/prilepit nejakym popruhem pres zip k hlavni casti, lepsi na dvou mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 13, 2019 8:14

Já mám dva batohy od Ortovox (Peak a Traverse), co mají zipy okolo celého batohu a žádný problém s tím nemám. Peak nosím do hor, kde dostává ten zip zabrat a zatím funguje bez ztráty kytičky. Traverse 30 nosím skoro každý den už snad tři roky ven, nosím v něm nákupy a věci na tréninky. Zip otvírám několikrát denně a zatím taky v pohodě. Takže pokud je zip kvalitní a dobře udělaný nemusí být zajištěný a žádný problém to není.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte srp 13, 2019 9:10

Vsak vis, ze doma mame dva Peaky. Ortovoxy maji zip uplne jinak a jinde, tam to neni zdaleka tak zatizene, navic jej hodne "jisti" i zapinani vrchliku (a stejne sam vis, ze je treba konec zipu trochu zajistit, aby neujizdel). U Wildtreku je zip primo pres cely batoh od zad k zadum, presne kolmo na zatizeni latky.
Ja taky nerikam, ze ten zip odejde, jen ze sobb asi nema jenom intuici, ale spise dobry postreh, ze tam problem byt muze (ale nemusi).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte srp 13, 2019 17:39

apuka píše:Dalsi veci je (a to je moje zkusenost z Pinguinu), ze kdyz je ta spodni komora pod zipem nevyuzita/nezaplnena uplne, tak se muze zip zatezovat ruznym ohybanim/prehybanim, atd. kvuli jinemu pnuti zvrchu a zespod, pripadne u hluchych volnych mist.

Jenze tohle neni klasicka druha komora. Podivej se znovu poradne na fotky a precti si, co Marek psal. Je to spis dvojite dno batohu, kde se muzes zipem dostat mezi dna.

Pierre111 píše:... kde dostává ten zip zabrat a zatím funguje bez ztráty kytičky. ... Zip otvírám několikrát denně a zatím taky v pohodě. Takže pokud je zip kvalitní a dobře udělaný nemusí být zajištěný a žádný problém to není.

Klicove slovo je zatim. Zip je vzdycky slabe misto a driv nebo pozdeji odejde. Viz ten muj Deuter, o Deuteru urcite nemuzes rict, ze by nepouzival solidni komponenty, ten zip je kvalitni a dobre udelany, ale stejne uz je skoro po nem. Sice po 15 letech, ale furt je to slabe misto a bez nej by byl batoh OK. Na tezke nakupy, samozrejme :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » úte srp 13, 2019 22:36

mike píše:Tos mela rict hned. Taky mam obcas iracionalni, nicim nepodlozene predsudky, kterym rikam intuice, a s tim proste nehnes ;-)
Však jsem to taky hned řekla :wink: A dokonce mi to nepřijde ani tak moc iracionální. Prostě nevěřím tomu, že by se mi takto umístěný zip nepodařilo rozdrbat. Přece jen jezdíme dost často na docela dlouhé výlety a tohle je riziko, kterému se raději vyhnu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » sob srp 17, 2019 10:35

Batoh se zipem dole nebrat. [-( jednou v zime se mi do Deutera dostal snih, ktery tam zmrzl a vecer na bivaku jsem se nedostal ke spacaku dalsi chutovkou pro tyto zipy je jilovite blato. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » sob srp 17, 2019 11:53

Nenapínej nás, jak jsi nakonec spal? Nebo jsi zamrzlý zip rpzmrazoval?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » sob srp 17, 2019 11:55

booze: Tomu asi úplně nerozumím - to jsi měl zaplý (a zamrzlý) i ten zip, kterým můžeš oddělit komory?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » sob srp 17, 2019 14:05

U Deutra bude asi tohle problém do budoucna jelikož výrobce přechází na nechráněné nekryté zipy které nejsou voděodolné viz Futura nebo nový už i nový Trans Alpine pro rok 2020. Podobně těmto inovacím podlehne i Aircontact a další modely. Nový Trail ma třeba přední vstup jištěn jen zipem bez bočních kompresních popruhů a na tom ten batoh umře. Jenom si nechci představit řešit takový problém během týdenní túry na horách.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Batohy