Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 8:33

jo osprey to ma reseny dost muzerne. Bohuzel je to pidle me spis usnadneni pro vyrobce, jeden batoh proda 3 typum cloveka, misto aby mu treba jedna velikost zbyvala skladem a druha byla vecne nedostupna, je to asi hednidusi na vyrobu i orodej a jeste bastavitelny zada zni skvele marketingove.

Na druhou stranu je to treba maly bederak + nastavitelna delka od male drobne zeny po vysokyhi hubenoura versus velkej bederak na male tluste zeny a svalnate vazbice.

takhle sou 2 batohy,museli by delat 4 typy a to by se vyrobne nemuselo vyplatit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » úte kvě 29, 2018 10:27

No neviem ako na inych Ospreyoch, ale na Kestreli co mam su na nastavitelnom systeme oznacenia, kolko je to vysunute von.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 10:35

no sice poznas kolik je to vysunuty, ale me treba dela problem to mit 100% osove soumerny, aby to bebylo vic vpravo nez vlevo, vpravo vys nez vlevo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte kvě 29, 2018 10:47

Presne tak, vlastne je tam jedna "sipka" uprostred, ale osove to nelze dobre seridit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte kvě 29, 2018 17:16

apuka píše:jak pise Michal82, muzes potrebovat jinak nastavena zada v tricku a napr. v zimni bunde, kdyz budes mit v batohu 10kg a 25kg (mysleno ve stejnem batohu, cisla vztazena na toto vlakno a trochu extremni rozdil). Tehdy se jemnejsi nastaveni hodi.

Nesouhlasim. Nastavujes delku zad a ta je porad stejna. To, co pises, resi nastaveni delky popruhu. Nikdy jsem v tomhle smeru nemel problem a to pouzivam stejny batoh na tricko v lete a na primaloftku v zime.

apuka píše:Bohuzel, vyrobci casto vyrabeji 2, max 3 velikosti zad a rozdil ve velikosti byva uz pomerne znacny, hlavne na delku (takovych 10+cm uz je sakra dost), ale lisi se casto i na sirku nebo sirku popruhu od sebe.

LightWave a Crux ma 2 nebo 3 delky odstupnovane po 5 cm a vetsinu lidi to pokryje. Uz tech 5 cm udela takovy rozdil, ze okamzite poznas, ktera delka ti sedi a ktera ne.

Zkousel jsem ted hromady batohu a najit spravnou delku nebyl zadny problem. Sedi jen ta spravna. Vyse zminene, Osprey, Gregory...

apuka píše:Ale napr. takovy Deuter ACT Lite s moznosti nastavit vysku zad jednym paskem sucheho zipu po cca 2-3 cm mi prijde velice dobry, tam uz to dokazu zjemnit, jak potrebuji a bude to rovne. Navic zmena oproti nenastavitelne verzi tam moc vahy navic neni.

No vidis, zrovna ten mam a tohle mi prislo spatne. Protoze jsem to nastavil jednou a od te doby to nepotreboval. Akorat jsem to musel parkrat utahovat, protoze ten suchac casem trochu povolil a pak to zacalo vrzat. Rozhodne bych bral radeji pevnou delku.

apuka píše:Kdyz vezmu manzelcine batohy Osprey (cyklisticke, 25, resp 30l, z hlavy nevim typ), tak se cela zada posouvaji pres siroky pas sucheho zipu pres celou sirku zad, beze znacek - nikdy se mi to nepovede dvakrat nastavit stejne, casto je trochu krivo.

Tohle jsem ted taky videl nazivo a povazuju to za uplny ulet. Myslim, ze na Talonu II to bylo, jeden z duvodu, proc bych ho nechtel ani zadarmo. Jak pises, neda se to nastavit rovne a ani presne, je to suchac, ktery se nejak chytne a pak uz ho neposunes. Jen zas odtrhnout a zkouset znovu. Co to udela po nejake dobe noseni snad ani nechci vedet.

Obecne vidim v nastavovacich batozich jedine plus (pro zakaznika): kdyz je batoh sdileny mezi vice lidma. Takze treba do pujcoven, nejakych klubu, mozna i do rodiny, ale pro jedince je IMO lepsi si vybrat pevnou delku zad, samozrejme tu spravnou. Mam to tak u Ultrahiku a jsem spokojen. A to presto, ze jsem byl podle tabulky presne na hrane mezi dvema delkama, zkusil jsem obe a bylo hned jasne, ktera je spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 29, 2018 18:22

kdyz si to na ospreyi nastavis, tak pak je to v poho... kestrela 48 mam asi 6 let a je to celkem nejvytizenejsi batoh, taky uz podle toho vypada a zas ten suchac drzi dobre, a nemela sem s tim jedinej problem. Nastelovat je horsi ale pak je to drzak.

jinak treba ja mela doma chvili ten lighwave v my velikosti zad ale proste mi ten batoh byl velikej, akorat delku zad mel dobrou, takze pro me nebyl a o cislo mensi by mi byli kratky zada a zbytek by sedel... takze zas treba pro me sou ty nastavovaci krapet lepsi, pac s vejsou 168cm a delkou zad 52cm proste pasuju na velky chlapsky batohy ale mam drobny ramena a nesedi mi popruhy... a to nastavovani zad vyrobci umozni proste jednoduse pokryt sirokou skalu ruznorodych tel
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte kvě 29, 2018 19:22

Mike - nesouhlasíš....

Jenže já v tom příspěvku ani tak nepsal o délce zad jako o šířce ranenních popruhů kde je rozdíl mezi tričkem a svetrem se zimní bundou dost velkej.

Ale i to nastavení zad trochu posouvám, jelikož přes silnou vrstvu to pak sedí trochu jinak nebo chceš-li z jiného úhlu, ale to sou detaily.

Nicmene pokud má výrobce 2-3 velikosti tak lidi co jsou někde mezi jistě nastavitelná záda ocení, a ono nemusí jít jen o lidi co jsou mezi, on je leckdy poznat i centimetr.

Nicméně pokud batoh sedne s pevnejma zadama potom je to z důvodu nižší váhy samozrejmne plus.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » úte kvě 29, 2018 20:27

apuka píše:Presne tak, vlastne je tam jedna "sipka" uprostred, ale osove to nelze dobre seridit.


No ale to mi nehovor, ze okom nie je vidiet, ci to je centi vlavo alebo vpravo. A prinajhorsom kto to nema v oku, prilozi pravitko alebo nejaky predmet ako mierku.
Zase neverim, ze mame na 1-2 mm presne sumerne obe polovice tela
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » úte kvě 29, 2018 23:12

Podepisuji, ze nastavitelna zada bych nejradeji zrusil - treba takovemu Talonu 44 by fakt prospelo zrusit nastavovani zad a vnejsi hydrovakovou kapsu a hned by byl mnohem blize memu vysnenemu idealu.

Castecne muze byt duvod marketing - sam si pamatuju, ze kdyz jsem pred lety kupoval prvni velky batoh, tak bych si nejaky bez nastavitelnych zad nevybral. To jsem byl ale mlady a blby a nevedel jsem, co skutecne chci. Na druhou stranu nezkuseni zakaznici mohou tvorit velkou cast trhu. Druhy faktor muze byt, ze kdyz nekdo kupuje batoh po internetu bez vyzkouseni, nemusi odhadnout velikost zad a nastavovanim jde leccos zachranit. (Ja vim, ze je to blbost batoh nevyzkouset, ale urcite cast lidi po internetu nakupuje.)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » stř kvě 30, 2018 0:08

A kde popcháte všetky batohy v predajni, od každej značky, z každého modelu po všetky torzné veľkosti? :) Je to proste taká istota dopasovania batoha. Bežný zákazník to má určite rád, aj keď po nastavení to už nepoužije. Hovorím tomu, že poskytni viac, ako treba :) Mne nastavovanie nevadí. Keď som si kupoval Osprey Stratos 24 (dnes už starší model) , tak som dlho riešil či hraničné S, alebo radšej M. Mal taký pretiahnutejší tvar.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » stř kvě 30, 2018 0:34

Len tak informacne... Par dni dozadu som sa rozhodoval aky batoh si vybrat... Rozhodoval som sa medzi gregory stout 65, paragon 68, deuter aircontact lite, osprey atmos 65. A nakoniec som si vybral osprey kestrel 68 :D síce ho uz mam vo velkosti 48, ale oproti stoutu, ktory bol najvaznejsi konkurent, zvitazil aj kvoli bocnemu vstupu, bocnemu vrecku, vrecku na hydrovak z vonkajsej strany a vahovo su takmer totozne... Viem, ze chrbtovy systém mi sedi a celkovo mi ten batoh vyhovuje. Jedine male minus je pre mna to, ze kestrel ma iba jedno putko na palice - nechápem sice preco, ale da sa na to zvyknut...

Mam pochybnost ci bude chrbtovy syatem dostatocne komfortny aj pri vyssom zatazeni, vzhladom na vacsi objem batohu, ale to ukaze az cas...

Testoval som este osprey atmos ag 50, chrbtovy system bol super a dobre mi sadol na chrbat, ale celkovo ma batoh nepresvedcil, ze je ten pravy pre mna... Vadilo mi vela detailov, kvoli ktorym som musel menit zauzivany sposob balenia a z toho dovodu, som ho z vyberu vyradil. Nepacilo sa mi, ze veko nema priehradku zo spodnej strany, prístup do bocnych sietok na flasu "za jazdy" mi nevyhovuje, pod kompresne popruhy sa mi nezmestila karimatka, plastenka z hora je tiez vec ktora ma nepotesila, chybali popruhy na karimatku cez spodnu komoru (to je ale pri 65ke vyriesene)... Samozrejme mal aj kopec dobrych rieseni, ale kvoli tomuto som si ho nevybral...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 0:43

@Stani: co jsem ted videl, tak mensi prodejny maji od kazdeho modelu a velikosti prave jeden kus. Normalne by meli vic stejnych. Nekdo koupi, a tak prijde dalsi z centralniho skladu. Tech velikosti zas nebyva tolik, 2 - 3.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 5:25

Paleccc - fakt ma.kestrel 68 jen jedno poutko na hole? myslis ty poutka zepredu jak jdou kolem predni strecove kapsy?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » stř kvě 30, 2018 5:55

No moja 48cka ma len jedno putko - to nad spodnou komorou kam pichnes aj cepin a len jednu gumicku hore na prichytenie palice/cepinu... No a ta 68cka je presne ten isty model, takze to bude mat rovnako...
Pravdu povediac absolutne nechapem toto riesenie, hlavne ked viem, ze starsi model kestrelu mal tie putka na palice oboje...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 8:00

Ja Ti teda nevim, Kestrela nemam, ale co jsem cetl skoro vsechny Ospreye maji "specialni" system uchycovani holi (ktery se mi podle popisu vubec nelibil) a ten nepouziva poutko na cepin. To je urcene vyhradne na cepin. I kdyz jasne, ze je hovadina, ze vetsina vyrobcu uz dava jenom jedno, na jeden cepin... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 8:26

remy77 píše:No ale to mi nehovor, ze okom nie je vidiet, ci to je centi vlavo alebo vpravo.
Kdyz to nastavujes, casto Ti ujde min. nejaky ten centimetr na nektere strane, protoze nemas tolik rukou, abys pas se suchym zipem drzel presne ve stejne vzdalenosti od protistrany po cele sirce a potom to vidis zkreslene. No a , bohuzel, kdyz se to jednou "prilepi", musis cele znovu nastavovat, protoze, jak mike psal, kdyz se jednou chytne, tak uz jej neposunes. Fakt to neni jednoduche.
Muzes tomu pomoci, kdyz si vezmes nejakou pomucku, napr. kus papiru mezi dva dily sucheho zipu, tak se neprilepi a muzes nastavit, jak potrebujes a nakonec "prilepeni" udelas vytahnutim papiru. Ale to ja uz nepovazuji za intuitivni a jednoduche a v terenu bych to neudelal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 9:03

apuka
to sou dve ruzny veci, ten system na popruhu je pro rychly uchyceni holi za chuze kdyz je nepotrebujes. Ja ho pouzivala dokud sem nenosila drzak na fotak. pro prepravu holi treba v buse krajne nepouzitelny, ba to tam byly ty poutka zepredu

palecc
aha, ja mam 48 model 2011 a 68 2013 takze je tam jeste mam, ale nakonec hole stejne nosim naboku batohu tak me by to asi nevadilo, ale je to pro me prekvapko... dyt dve hole se tam musej blbe davat i uchycovat? osobne mi inovace ospreye spis prijdou nekdy nedotazeny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 9:38

Ano, je to na chuzi. Ale poutko na cepin neni ani na uchyceni holi v buse, neni na to moc vhodne. To uz spise to "poutko" na hole na boku batohu, co se pouziva pro pripevneni za chuze, jen vrsek holi se pripne popruhem na boku batohu - asi jak pises, ze nosis Ty.

Ale prave (ne)moznosti rozumneho (rozumej: na co jsem zvykly a co povazuji za dobre) upevneni holi jsou jednou z veci, co mi na Osprey batozich nejvice vadilo a co me odradilo od koupe jejich batohu na turistiku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 10:02

ja hole strkam do kapsy, ale i jak pises by to slo jen bych se bala propadavani holi krz tu uchytku dole. Nosim hole vzdy v bocni kapse tak mi to tak neva, ale...

treba talon 2 33l ma obe poutka, ale tak kokotsky ze stejne mi to neni pohodlny pouzivat a navic ty hole jrz tvar batohu nejsou svisle k zemi ale konce trci jakoby od batohu pryc a me to cili
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » stř kvě 30, 2018 11:50

Pre mna je to uchytenie palic iba detail... Daju sa tam vopchat v pohode obydve palicky, akurat spolu su uz dost tazke a to potom chce trosku vyvazit batoh, trebars flasou vody na druhej strane, aby sa nenaklanal... Ja som uz na to zvyknuty, ale urcite by bolo lepšie a praktickejšie, keby tam tie putka boli dve...

Prinajhorsom treba nasit jedno putko a hore na daisy chain dat stahovaciu gumičku ;) a je to vyriesene...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 11:58

ale v principu na batoh za 4t by sis nemel nic dosivat... na talona sem si prisila stahovaci popruh, at mam ty hole za co zahaknout, ale taky me to stve, beru stahovaci popruh v horni casti batohu jako beznou vec...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » stř kvě 30, 2018 12:30

Jasne v tom mas uplnu pravdu... Nechapem tieto "inovacie" a beriem to ako krok späť... Hlavne ked viem, ze na predoslom modely to mali vyriesene...

Stastie, ze nejde o nejaku zasadnejsiu vec... Napr. Atmos ag 50 staršia verzia nema popruhy na karimatku cez spodnu komoru, co dost komplikuje balenie, obzvlast ked sa karimatka nezmesti z boku pod kompresne popruhy, lebo su kratke... 65ka ich uz ma... Nova verzia ak viem spravne ma tie popruhy aj u 50l aj 65l batohu... Ale to je uz vec, kvoli ktorej by som ten batoh nekupil...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Malagar » čtv kvě 31, 2018 12:27

Zdravím,

poohlížím se po novém batohu na letošní GR20. Původně jsem to chtěl zvládnout s Talonem 44, avšak vzhledem k tomu, že "sdílené" věci (stan, vaření, ..) potáhnu nejspíš já (i za manželku), tak se na začátku treku dostanu se vším jídlem a 3l vody někde k 16-17 kilům. Snad bych to na ten Talon i nějak přidělal, ale při naložení nějakých 14 kilo mi příjde, že by to ten batoh dlouhodobě nedal (výrobce uvádí max 16 kg).

Nechci těžký batoh a až na výjimky v tom nepotáhnu víc než 15 kilo. Taktéž by měl být odolnější než onen Talon - rád bych jej bez obav nechal odbavit v letadle (z toho důvodu jsem vyřadil Exos 58, který se mi jinak líbí).

Vyhlédl jsem si Kestrel (vzhledem k téměř identické zádové konstrukci, která mi na Talonu vyhovuje), ale nějak se nemohu rozhodnout, zda vzít 58l či 68l. Na tento trip mi určitě bude stačit ona 58. Na druhou stranu jsem si říkal, že není velikostně o moc větší než můj současný Talon. Dá se ta 68-tka rozumně postahovat tak, aby byla +/- stejně velká jako 58 (či dokonce 48)? Abych neměl pocit, že tahám zbytečně velký pytel.

Vzhledem k zádovému systému a šířce bederáku nepředpokládám, že by se v tom dalo tahat nějak víc oproti těch řekněme 17 kg. Výhodu většího batohu bych viděl spíš v tom, že tam narvu i nějaké objemnější věci bez větší komprese nebo v tom nouzově odnesu o pár kilo víc.

Pokud by šlo jenom o těch 40g rozdílu ve váze, tak mi dává smysl vzít ten větší.

Díky za názor.

Malag
Malagar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 15, 2017 23:32

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 31, 2018 13:36

jasne, stahnout se do jiste miry da
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » čtv kvě 31, 2018 13:45

Ja mam 48ku kestrel a stiahnut sa da paradne... Ako je to so 68ckou to uvidim onedlho, ak par dni vydrzis, budem ti vediet povedat viac ;)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Malagar » čtv kvě 31, 2018 14:21

Jde mi o to, že kdybych v tom tahal věcí tak akorát abych naplnil 48, jak jestli to bude velikostně stažené přibližně na velikost oné 48 a nebo mi to bude nějak cestovat a vytvářet boule v místech kudy neprochází ty stahovací pásky.

M.
Malagar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 15, 2017 23:32

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 31, 2018 15:31

tak si to vyzkousej nekde v obchode, myslim, ze tech 10l by proste nemel byt moc rozdil, ja vozim 48l na vikendy a 68l na tyden kvuli hromade jidla a vic vody (veci mam velmi podobne) a kdyz to jidlo snim tak i tak nemam problem se do 68l sbalit tak aby se to nikde neboulilo a nezavazelo... vetsinou vrsek batohu uz je proste prazdnej ale.nejak.mi to neva.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 31, 2018 19:25

Malagar
Severnu cast GR20 som isiel s kestrelom 48. Jedlo na 9 dni, zo zaciatku stan (Elixir 2) a karimatka (z lite) zvonku. Zaklad 18,5 kg + 3,5 l voda. Menej komfortne to bolo na kolena ako plecia. Ak je medzi 58 a 68 rozdiel par gramov, ber 68.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 31, 2018 19:28

Mimochodom, nevidel niekto nazivo od Montane Yupik 65?
http://www.montane.cz/sk/produkty/yupik-65_9-685/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » pát čer 1, 2018 14:12

Nie, ale vyzera ozaj dobre
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

PředchozíDalší

Zpět na Batohy