Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon říj 30, 2017 20:38

Quido - myslím ze ty nechceš zas pochopit co píšu já.
Když píšu orkán myslím orkán 120+ - jasný ze v tom nespim každý týden ale už sem v něm byl.
To ze bezne mas vítr kolem 60 je věc druhá už zde se velmi pozná rozdíl mezi stanem s konstrukci jakou mas ty a jakou mám já a to sice tak jak si sám napsal - ze drzis tycky - no a já mohu spát protože to pro ten stan není problém - problém a tycky sem držel v orkánu ale i tak to stan vydržel a já tak vím ze pokud bude cokoliv slabšího nemusím se bát.
To ze je to tu každý den a td ste si tu z toho udělali sami já nic takového netvrdil.
Taky sem netvrdil ze se 30kg nese samo - opět vás výplod fantazie - jen sem řekl ze se mi těch 30 neslo dobře což se neslo a 20 mi nijak nevadí - opět reálná zkušenost.
Jen by mě zajímalo kolik noci jsi v silném větru naspal ve zmíněné Staice a jak dlouho jsi nosil Kajku na zádech s 20+ ze tak dobře hodnotis jak na tom tyto výrobky jsou....?
Quido - fakta a realitu ;) domněnky mě nezajímají.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 21:12

jen namatkou #-o

Michal82 píše:Až v tom neponesu závaží ale jen výbavu 15-20kg budu si s tím litat jako pták ;)

Za to 1kg na batohu sem velmi rad - těch 30kg se mi neslo lip jak 15kg v 1,5kg Missionu.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon říj 30, 2017 21:15

Quido - myslel jsem ze mas větší smysl pro humor.

Dozvím se teď ty fakta? Jak dlouho jsi tu Staiku a Kajku testoval když mě tak přesvědčuješ že to není ono....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 21:21

kde te presvedcuji? a o cem?
proc mi vnucujes staiku a kaiku?

edit: Michale - proc nejsi v politice? tam by ses urcite domluvil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod shadow » ned lis 5, 2017 16:30

Ahoj,
tak dnes jsem se konečně dostal k lehkému vyzkoušení toho Ospreye (Aether AG 60). Naložil jsem jej na 25 kg a vydal se na 2,5 hodinovou pochůzku (na delší nebyl bohužel čas) rozličným zvlněným terénem včetně delších schodů. Celou dobu seděl jak přilepený, bederák i ramenní popruhy jsou skvělé. Jsem nadšený. Rozhodně si jej nechám. Za ty prachy (3,4tis. ve výprodeji v Alze) bych lepší rozhodně nekoupil.
Ještě jednou díky za připomínky
shadow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 27, 2017 18:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod neroma » čtv lis 9, 2017 11:29

Ahoj, potřebovala bych asi novy batoh. Chystáme se na annapurna circuit. Měla jsem osprey atmos (ale zabavila mi ho dcera), tak teď váhám zda koupit nový atmos nebo by byl lepší aether. Taky mi doporucovali Gregory. Poradite mi, prosim? Diky
neroma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 5, 2017 23:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod aksam » čtv lis 9, 2017 13:39

Zajdi si do obchodu, nech si je naložit a vezmi ten, který bude nejlépe vyhovovat, případně když bude sedět více batohů, vyber je podle svých preferencí na barvu, cenu apod. Gregory ani Osprey špatné nejsou :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » čtv lis 9, 2017 13:50

jedině kajku...! :supz:

ale ted vazne - ja zase doporucim sve kone: Vaude z řady Asymmetric nebo Centauri, nebo Black Diamnod (Mission, Innova nebo Infinity)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 9, 2017 21:11

Jak ti radil kolega nade mnou v prvním řádku - jeho slovo je svaté ;)

BD Mission bych na velké zátěže nebral jde tedy o to co chceš nosit - zrovna Mission sem měl.
Aether bych taky na velký zátěže nebral. Ale třeba na cestování typu mám v tom lehoucke věci a chci třeba courat někde jen s par vecma by byl super kuli tomu minibatuzku z víka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát lis 10, 2017 22:19

neroma píše:....Chystáme se na annapurna circuit. ....


Michale, co myslis, ze tam ponese...? :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob lis 11, 2017 11:37

Quido - já nejsem takový věštec jako ty - bábovku ke kafíčku....? ;)
Já bych toho nesl dost ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob lis 11, 2017 13:18

Michal82 píše:...Já bych toho nesl dost ;)



Kajku, staiku, lajku...
:mrgreen:

Jinak na ACT toho zas tolik nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » sob lis 11, 2017 14:43

Michale, kdybys nebyl lenoch a podíval se na propozice této, ne zcela neznámé akce, tak nemusíš být věštec,
a jak správně říká dudy, zase tak moc toho není třeba...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob lis 11, 2017 17:41

Quido - sem rad ze víš v kolika lidech a s jakou výbavou a v jaké době chce jít - možná to víš lip než ona sama ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob lis 11, 2017 17:54

A ty to víš že víš že je třeba nést toho "moc"?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob lis 11, 2017 18:15

Dudy - já to nevím a ani sem to nepsal - pokud si vsimnes psal jsem ,,jde tedy o to co chceš nosit,,.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob lis 11, 2017 20:00

O tom se vůbec nebavím.
Ty Quida upozoroňuješ, že vůbec neví co tazatelka ponese a sám reaguješ tím, že ty bys toho nes hodně, aniž bys věděl co ona ponese.
Oba máte stejnou vstupní informaci, že tazatelka chce jít ACT, nic víc.
Ale celé to vzniklo proto, že TY tvrdíš, že: "BD Mission bych na velké zátěže nebral", takžes to byl ty, kdo zažehl zbytečný flame, bez znalosti toho, co tazatelka ponese, kategorickým "BD Mision ne".
Začínám mít pocit, že ses pasoval do pozice vševěda kterému všichni na OF křivdí.
Ta paralela s politikou, jak ji tu někdo nadnesl, je opravdu aktuální.
Ta slečna (vlastně paní, píše, že jí Osprey zabavila dcera) píše, že chce jít ACT a dokonce laboruje o Atmos/Aether, Quido doporučí BD, ty, na zákládě stejných informací jako má Quido, kontruješ, že BD v žádném případě ne...
Prostě se smiř s tím, že ne všichni uchcávaj ze severskejch předraženejch mrdek, a ne všichni jsou štont dát za bágl desítku...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob lis 11, 2017 20:42

Dudy omyl - já napsal ze já bych toho nesl hodně - tedy já - netvrdím tím ze i ona.
BD Mission jsem odmítl s tím pokud by toho mělo byt víc - na základě zkušenosti s tímto batohem - ale jistě jsi ho ty nebo Quido také vlastnili ze ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » sob lis 11, 2017 20:51

Quido, dudy: Uz me fakt otravujete tim neustalym navazenim se do Michala. Myslel jsem, ze dlouhodobi clenove OF jsou trochu kulturni a pak si tu ctu o mrdkach apod. Nemuzete se trochu mirnit? Posledni dobou je tu snad pulka prispevku jen osobni utoky bez pridane hodnoty. Kdyz uz si musite svoji frustraci vybijet na OF, tak se to prosim snazte alespon drzet v mezich slusnosti.

Michal82 píše:Jak ti radil kolega nade mnou v prvním řádku - jeho slovo je svaté ;)

BD Mission bych na velké zátěže nebral jde tedy o to co chceš nosit - zrovna Mission sem měl.
Aether bych taky na velký zátěže nebral. Ale třeba na cestování typu mám v tom lehoucke věci a chci třeba courat někde jen s par vecma by byl super kuli tomu minibatuzku z víka.


Nevim, kde Michal rika, ze tazatelka ponese velkou zatez. Jen rika, ze pokud ponese velkou zatez, tak by ji nedoporucil Mission (osobni zkusenost) ani Aether (zkusenost jen z prodejny). Prijde mi to vecne a rika svuj nazor. Samozrejme nekdo se zkusenosti s Aetherem muze reagovat, ze on by se nebal ani vetsiho nakladu v Aetheru. Kazdy ma jine potreby a kazdemu sedi jiny batoh (nebo boty, bunda...). Jak lepe vyjadrit, ze je to jeho nazor, nez "ja bych nebral"?

A doporuceni Kajky v prvnim radku je jednak uprimne a a jednak se samo nabizi ;)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » sob lis 11, 2017 23:29

kdyz vecne, tak vecne:

kajka - nevim, proc by mel batoh na akci typu ACT vazit 1/3 nebo 1/4 cele vybavy ?
:roll:
trochu zkuseny turista i s pomerne malou predstavivosti dokaze odhadnout, kolik toho asi na takovy typ akce bude nosit, ergo - proc Michal, kdyz nevi, presto radi a jeste vychazi z toho, ze to bude vetsi zatez a ze tedy BD mission ne (?)
:roll:

@mitau:
nebud slecinka :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob lis 11, 2017 23:55

Quido - a kde ji radim ať si koupi 3,3kg Kajku za 10....?

Jen říkám ze Mission na větší zátěž ne - na základě toho ze sem ho 2 roky vlastnil.

PS: tys ten batoh někdy měl a používal?

Já jen ze když sem ho kupoval tak ho nikdo z OF neměl.

Nikde netvrdím ze toho ponese hodně - jen upozorňuji na tu alternativu ze pokud by toho bylo víc tak to není dobra volba.
Mission je větší Speed a proste více nad 10kg má jistá omezení co do pohodlí - samozrejmne se v tom dá odtahnout 20kg ale bude to utrpení - proto sem ten batoh prodal a koupil si místo nej jinej.

Teď prosím tvou reálnou zkušenost s tím batohem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned lis 12, 2017 8:13

Michal82 píše:...ale jistě jsi ho (BD Mission) ty nebo Quido také vlastnili ze


Já jo, proč?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned lis 12, 2017 8:46

Pokud je na rozvahu mezi Aether nebo Atmos, tak bych preferoval Aether.
Je sice těžší, ale já u téhle kategorie batohů preferuji pevná záda oproti síťovaným.
Gregory taky není od věci, konkrétně asi Baltoro, což je parádní bágl. Má parádní přední vstup, fakt vymakaný tvarovaný popruhy...
Propíraný BD Mission bych taky nevolil, ale ne kvůli nosnosti (dle mé zkušenosti na ACT stačí cca 8-10kg), ale protože se jedná v principu o lezeckej bágl a chybí mi na něm kapsy na bederáku, dolní či čelní vstup (boční moc nemusím), přední kapsa je na mačky ne na bundu... prostě lezeckej bágl.
Ještě bych pouvažoval o Lowe Alpine Cerro Torre, což je taky parádní pingl.
Vůbec bych se nebál Osprey Kestrel, kterej je sice mnohem jednodušší, než ostatní zmiňované, nicméně pohodlný je až až, je levný a co a to je důležité, váží skoro o kilo míň než ostatní.

Všechny zmiňované batohy mám, nebo sem je měl v minulosti.

Mitau: Kdybys viděl co všechno sere mě...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned lis 12, 2017 10:44

dudy - OK a jak dlouho ho mas? Tím to nemyslím kvůli této diskuzi ale z jiného důvodu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned lis 12, 2017 10:56

Kterej?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned lis 12, 2017 12:21

No ten Mission
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned lis 12, 2017 12:35

Ten šel do světa.
Měl sem ho asi rok...
Nicméně já se zbavil skoro všech lezeckejch báglů a nahradil je turistickejma.
Nechal sem si akorát Osprey Variant 37.
Dřív sem měl víc lezeckejch různý litráže.
Ale v horách už lezu minimálně a do nějakejch těch mejch občasnejch šestek nebo na ferraty mi stačí jeden.
v současný době mám "jenom" 12 báglů od 20 do 100 litrů...
8)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » ned lis 12, 2017 20:27

Michal82 píše:Quido - a kde ji radim ať si koupi 3,3kg Kajku za 10....?

toto je co...?
Michal82 píše:Jak ti radil kolega nade mnou v prvním řádku - jeho slovo je svaté ;)
.....


Michal82 píše:Já jen ze když sem ho kupoval tak ho nikdo z OF neměl.

jak to vis?

BTW: já ho nevlastnil, ale skoro celou jednu sezonu pouzival - mam k nemu jine vyhrady nez to, ze se blbe se nosi - naopak ....
a dale radim i jine modely BD... je treba vyzkouset
Michal82 píše:Mission je větší Speed a proste více nad 10kg má jistá omezení co do pohodlí - samozrejmne se v tom dá odtahnout 20kg ale bude to utrpení - proto sem ten batoh prodal a koupil si místo nej jinej.
....

tech 10 kg na ACT bude tak maximum :roll:

Michale, ty vzdycky neco napises a pak to zacnes popirat - proc? [-o<
A mas divne moresy - mne si neodpovedel minimalne na tri prime otazky a porad opakovane chces, aby ti tu nekdo odpovidal na dalsi a dalsi nic neresici otazky...
:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » ned lis 12, 2017 21:26

neroma:
Ved ak ti vyhovoval Atmos, tak si ho kup zova. Ale ako ti pisali, chybu neurobis ani batohom Gregory, Vaude. Moja 1/2 ma 4 roky Deuter act lite 45+10 a je s nim spokojna. Nema vsak tolko "vychytavok" ako napr. Atmos ale v pomere objem, komfot nosenia a vaha, je to slusny batoh.
Kestrel je tiez dobry. Do 48 sa nabalim na tyzden aj s jedlom, najviac som nosil 22 kg, ale to uz bolo tak na hranici komfortu. Ale asi by mi pri tej vahe z principu vadil aj najkomfortnejsi batoh :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon lis 13, 2017 9:05

remy77 píše:...Ale asi by mi pri tej vahe z principu vadil aj najkomfortnejsi batoh :)


Je vidět, že víš o batozích prd, protože jsou batohy, co tě nadlehčujou i když v nich máš 30 kilo...
:twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Batohy