Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 18, 2018 18:19

TomF - tady je první srovnání.

Bederák je stejně široký jako u Kajky, není rozdělen na dva pruhy takže ta stabilita na ohyb je trochu vyšší, polstrování je trochu nižší ale výrazně tužší.
Při zapnutí je ten bederák trochu delší než u Kajky takže je více kolem pasu.

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte pro 18, 2018 19:52

Miuan píše:Prekvapuje mne, ze zrovna ty resis vzhled.

Co te na tom prekvapuje? Esteticka stranka neni nepodstatna ;-) Hlavne mam ale zkusenost, ze kdyz je neco dobre funkcni a pouzitelne, tak to obvykle zaroven i slusne vypada (opacne to ale platit nemusi).

Miuan píše:Jo, je to podivnost, ale na druhou stranu u malokteryho jinyho batohu najdes tolik pozitivnich a tak malo negativnich recenzi od jeho uzivatelu jako prave od tehle firmy, takze asi to delaji dobre (pro lidi kterym se nepoti zada).

To ale muze byt vyberovy efekt. Takovou bizarnost si nejspis koupi prevazne jen lidi, co maji jina kriteria, nez bezny turista.

Co se zad tyce, tak na tom zalezi vic, nez jsem si myslel. Mel jsem zato, ze mokra zada proste k batohu patri a bral jsem to jako nutne zlo. Letos jsem si ale poridil Osprey Mutanta 28 a zjistil, ze neni zlo jako zlo, nektere je horsi. Coz je prave pripad Mutanta, prestoze ma zada lehce odvetrana (sitovina a pod ni plocha s vyrezy). Nebo prave proto. U ostatnich batohu jsem zvykly na to, ze sedi na bedrech a tam je mokry flek. Asi od pulky zad lehce odstavaji a tam je celkem sucho. Delaji to castecne polstare na bedrech a pripadne na lopatkach (Deuter ActLite, moje stara Ferrina, co uz nemam) nebo spravne natvarovana vyztuha zad a konstrukce (LightWave, Crux). Mutant ale prileha v horni casti vic, coz je dano Osprey natvarovanim a zaroven je vyztuha zad pruzna a batoh se na zadech hybe. Vysledek je, ze mam mokro i mezi lopatkami a obcas to neprijemne chladi. Uz se mi stalo, ze mne z toho po par hodinach pekne rozbolela zada prave tam, coz se mi nestavalo. Kdyz je chladno a mam na sobe teplejsi obleceni, tak to nevadi, ale jen na tricku jo. Dobre fukcnim tricku, zadne merino. Batoh to neni spatny, zvlast na Osprey, ale stejne uz kvuli tomu dalsi Osprey nekoupim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » úte pro 18, 2018 22:33

apuka píše:
Miuan píše:Etheric, v cem je novejsi verze eclipse lepsi nez ta stara?
Prave v tom. Cholatse ma docela dobry zadovy system, i rel. dobre vetra. A myslim, to bude i vyhoda toho noveho Eclipse, protoze ma hodne podobny.


Nevim jak Cholatse, ale Eclipse udelali nove zada proto, ze ta stara verze mela jen jednu velikost a chteli to takto vyresit. Co jsem cetl recenzi tak zas tak dobre to nevetra jak to vypada (ta stara ale vetra excelentne), kapsy na bederaku jsou stejna mizerie jako u te stare, to meli zmenit ale nezmenili, dale to ztratilo kapsicku na levem popruhu a poutka na predni kapse, popruhy a bederak samotne jsou ale stejne. Samotne telo batohu vypada taky stejne, akorat je o neco tezsi diky tem nastavitelnym zadum, takze me zajimalo v cem jako ma byt ta nova verze lepsi protoze ja tam nic lepsiho nevidim.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř pro 19, 2018 5:19

Miuan píše:kapsy na bederaku jsou stejna mizerie jako u te stare, to meli zmenit ale nezmenili

Co se ti na nich nelíbí? Jsou vpoho, funkční, nechápu tvůj postoj.
Jinak ty záda. Větrání neposoudim, nepotim se. Ale pohodlí... Líp se mi nesl ten novej Eclipse. Je to dost individuální, každej máme jinou stavbu těla a jiný vnímání. Mně osobně víc sedí nová verze. Stejný to rozhodně není.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » stř pro 19, 2018 6:18

Michal82 píše:TomF - tady je první srovnání....


Hezký první srovnání. To jsem si myslel, že právě tahle partie bude u Kajky bez konkurence. Líbí se mi u Savotty jednoduchý střihy a pokud je to stejná opora jako u Kajky, nebo ještě lepší, tak je to jen plus. Odvětrání zad bude asi plus mínus stejný ne?

Jak se ti líbí materiál batohu? Já když ho viděl prvně, tak mi přišel skoro nezničitelný. Jaký objem má vrchlík? Ten bych bral u Kajky trochu větší. Třeba Crux měl hrozný balon a dalo se do něj opravdu velký množství věcí.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 8:15

TomF - hele jednoduchý střihy....

Já v podstatě zjistil, že ten batoh je celej jednoduchej a přesto je to promakaný:

Jde sundat bederák - z bederáku jde sundat ta vycpávka na kříž a pásy.

Jde sundat výstuha na bederní pás a jde nastavit její pružení parakordem.

Jdou sundat všechny upevňovací popruhy.

Jdou sundat ramenní popruhy s oporou na lopatky a jde nastavit pružení té opory parakordem.

Jde sundat ucho - popruh na přenášení

Jde sundat vrchník

Jde sundat vak batohu.



Nastavení pružení jsem už dělal v základu mi přišlo měkké.

Nastavil jsem délku zad šířku ramenních popruhů a pozici bederního pásu plus pozici prsního pásu.

Když se něco poškodí tak lze objednat nový náhradní díl - ať už nějaká spona samotná, nebo třeba ramenní popruhy a td.

Materiál - komplet Cordura 1000D a z vnitřku nějaký PUR zátěr - tak pro ten mám slova nejvyššího úžasu.... Ooooo.... Kajka a její 600D Nylon je výrazně slabší hm a Speed s 420D Nylon je jak kapesníček :D


Stabilita bederáku - je vyšší jak u Kajky - jednak z důvodu plného dílu takže to je pevnější do zkrutu a taky trochu delší ten bederák - víc přes břicho.

Ramenní popruhy jsou širší jak u Kajky.

Polstrování je trochu nižší a výrazně tužší.


Nevýhody oproti Kajce:

Rozpětí ramenních popruhů se nastavuje pracneji - musí se rozdělat popruhy a upevnit do nové pozice.

Délka zad se nastavuje hůře - dvěma popruhy které musíš stáhnout stejně a tu část s popruhy vytáhnout zastrčit dle potřeby ale je to fuška.

Batoh tak ve výsledku sice zcela univerzální dokonce více jak Kajka tím, že můžeš nastavit i prohyb na bederák a ramena ale je vhodný pro jednoho uživatele - nastavíš jak potřebuješ vše ale trvá to déle, takže nic na střídání třeba s manželkou - cik cak a za minutu je z toho batoh na jinou postavu jak Kajka to ne - je to tak na 10 minut a pokud chceš nastavovat i prižení tak musí celý batoh z rámu dolu a je to tak na hodinu.

Vrchník má kapsu jen z vnitřní strany což osobně bych řekl ze je lepší z venku - nebo lepší to záleží na tom zda tam mají být třeba schované doklady a td nebo naopak něco co chceš po ruce ale jelikož má kapsa 5l objem tak za mne by bylo lepší kdyby zip byl z venku jak u Kajky a uvnitř jen malá kapsička.
Jde to řešit přiděláním malé ploché kapsy na vrchník.


Výhody proti Kajce:

Výrazně lepší ventilace zad.

Nemyslel jsem že je to možný ale je - tím jak to má ten masivní rám dost profilovanej je tam na záda větší prostor a druhá věc je, že opěrka na lopatky je z takové ,,nylonovogumové” pleteniny - takže v tom jsou dírky kterými to do jisté míry ventiluje a za tím je opět volný prostor. Samozrejmne do jisté míry - kdyby tam byla síť ventilovalo by to výrazně lip ale pořad lepší než plný materiál s polstrováním. Každopádně tento díl je kratší než u Kajky a tak to odkryté místo na záda je výrazně větší.

Pohodlí.

Ty napnuté díly na rámu sou hodně pohodlné krásně se dají napružit na úroveň kterou chceš a když se potom stáhne bederák a ramenní popruhy hezky tě to jako ,,vcucne” je to zafixované na zádech se to ani nehne a přitom kdyź se třeba ohnes je cítit jak to v různých místech mění trochu poměry pružení a mas batoh pořád prilepený na zádech a pořád měkký. Bál sem se toho zda by se to neprohlo až na kostru rámu ale neprohne.
Ramenní popruhy jsou širší a mají stejně tvrdé polstrování jak bederák - když si poskočíš s naloženým batohem tak ty popruhy nezapruží jako u Kajky kde je to tou měkkou vycpávkou - samotný popruh je u Kajky pevný.
Bederak jak sem psal je delší a tužší do zkrutu má větší díl na záda takže i tady mírné plus.

Plná modularita - když odepneš vrchník a boční kapsy tak je z batohu 60l jak uvádí výrobce ale jde zmotat až tak na 50l. Naopak úplně plný má 85l plus s kapsami můžeš jít přes 100l.

Jistěná spodní komora popruhy.

Boční kapsičky nejsou ze síťky ale z Cordury 1000D a na vrchu mají gumu a krásně přiléhají.


Další postřehy:

Všechny přezky očka a průvlačky jsou z Delrinu a výrobce je ITW NEXUS.

Při testovacích 30kg se to nosí líp jak Kajka, ten rám a nosný systém to rozloží ještě lip.

Přál bych si aby udělali ještě větší boční kapsy, všiml jsem si že to chce víc uživatelů takže šance tam je, ty největší mají objem 6l každá, takové 10l by se mi líbily ;) Jinak díky MOLLE můžeš pripnout jakoukoliv kapsu od jiného výrobce.

Zipy jsou 8mm a krásně tuhé jdou ale jdou.

Záruka je 10 let.

Nějaké fotky z rozborky:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Michal82 dne stř pro 19, 2018 8:22, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 8:17

Další foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 8:19

Další foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 8:20

Údaje:

Obrázek

PS: další výrobek po Hillebergu co má konečnou inspekci :D

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř pro 19, 2018 8:54

Michal, chystáš se na apokalypsu, nebo si budeš hrát na vojáky? Neodsuzuju ani jedno z toho, nemyslím to zle ani rejpavě. Jen by mě zajímalo, k čemu je jinak takový monstrum
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » stř pro 19, 2018 8:59

Michale na tvoje rozbory se těžko odpovídá :D :D

Začnu postupně...

Líbí se mi asi nejvíc matroš. Ten je opravdu bezkonkurenční. Pro těžkej treking se mi zdá nejvýhodnější, dokáže věci v batohu 100% ochránit. Ve velké nouzi se dá využít jako provizorní karimatka třeba pod nohy.

Líbí se mi, že zádový systém není ze síťovaného materiálu jako většina batohů. Nečistoty a hlavně jehličí se do toho strašně lehce chytí. Je vidět, že to asi štve i kluky ve Finsku :D

Boční kapsy z plného materiálu taky asi lepší. I když rád tam za pochodu suším mokrý věci takže mi to nijak zásadně nevadí.

Větrání zad. To bych asi nejvíc ocenil, jelikož se hodně potím.

Co se mi nelíbí je vnitřní vlez do vrchlíku. To mi přijde nepraktický, když něco rychle potřebuju tak jen sáhnu z vnějšku.

Pokud má batoh rolovací víko a vrchlík jde odepnout, tak bych chtěl aby se rolovací víko dalo přichytnout z boku batohu. Stejně to mají batohy Klattermusen. Možná je to jen estetika, ale přijde mi to lepší řešení.

Jak se tlačí ramenní popruhy pod velkou zátěží? Vždycky jsem si říkal, že čím širší tím lepší. Ale není to úplně pravdy. Pro moje proporce nechci úplně super široky, z důvodu že mi potom víc řežou. Radši lepší polstrování a šířku tak akorát. Crux měl dobrou šířku, ale bez polstrování. Kajka, trochu užší ale výborně polstrovaná, takže se mi nosí výrazně líp (do zátěže 20kg, což je pro mě tak max co nosím na týden).

Zpracování vypadá krásně!

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř pro 19, 2018 9:00

@Etheric: Jeste doporucuji si zajit nekde do RP a zkusit Talon II 44l. Velikostne je to cca jako Cholatse 45 (tj. pokud se do CH 45 vlezes s vecmi ze sveho stareho 55, tak se vlezes i sem) a mne osobne sedely jeho zada jeste lip. Pricemz je to batoh lehky a zada jsou mrizka z peny, dostatecne tuhe ale pritom pohodlne. Na rozdil od Kestrelu jsem v nich necitil zadny tlak od obsahu batohu ani pri nastaveni na nejblizsi polohu k telu. Jen si musis vybrat tu spravnou velikost zad a jemne jej donastavit.
Mne "nesedely" hlavne ty velice uzke popruhy, nemohl jsem se s nima szit za par dnu zkouseni, neustale jsem mel problem je ovladat - asi mam vetsi a mene sikovne prsty. Toto je ale hodne individualni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř pro 19, 2018 9:09

Apuka, jak jsem tu psal, Osprey vuuuuubec. Jak píšeš, popruhy... Úzký, ale hlavně HOUPAVÝ. Celkově mi Osprey přijdou jako shit /bez urážky k jejich uživatelům/.

Zkusím ten Cholatse, dokonce je možnost mít ho v mojí oblíbený modrý :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 9:22

TomF - hele jo jak sem psal zip bych u vrchniku taky uvítal z venku kvůli rychlému přístupu. Na druhou stranu dá se to řešit samostatnou plochou kapsou. Ale jo uvádím to jako minus.

Ty popruhy - hele jsou trochu širší není to o tolik teď jsem na cestě do Prahy tak večer ti udělám foto ale je tam velký rozdíl potom dal na tom popruhu kde se nezuzuje tolik jako u Kajky.
Polstrování se mi líbí je tuhé ale je to příjemné. Nevím z čeho to je jak kdyby tam byl polystyren ale zas se to vrátí - párat to nebudu :D
Netestoval sem v dešti ale prodejce mi řekl ze to nesaje tolik vodu - z vrchu vůbec tam je ta Cordura 1000D a ta vystelka jen trochu a schne hodně rychle - má prý taky Kajku. Testy v dešti budu dělat až ve Skotsku - teď snad nějaký sníh ;)
Víceméně se 30kg mi batoh nevadil bez bederaku jen na ramenou ale to bylo na chvilku, u Kajky to je poznat víc ta zátěž na ramenou. Samozrejmne nikdo normální nebude nosit 30kg bez bederaku.

Uchycení rolltopu z boku - nezkoušel jsem ale teoreticky možné je za boční kompresní popruh pokud ho obětuješ - přezka by měla být stejně velká - otestuji.
Pokud o něj nechceš přijít a chtěl bys to z boku dá se dokoupit popruh s přezkami na koncích - přímo je i nabízejí v různých délkách - a provléknout pod molle vazbou nebo pod rámem podle toho do jakého bodu to chceš stahovat - zajímavej nápad s tím si pohraju jelikož nějaký ten popruh sem si koupit chtěl a teď ještě čekám na tu kovovou sponu a malé kapsičky na bederák.
Naposledy upravil Michal82 dne stř pro 19, 2018 9:27, celkově upraveno 1
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 9:24

Etheric - na vojáky si nehraju a jestli do nás práskne meteorit nebo začnou litat jaderné rakety je stejně všechno jedno.

Takovej roztomilej batuzek na treky ;)
Nic víc nic míň.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř pro 19, 2018 9:31

Michal82 píše:jestli do nás práskne meteorit nebo začnou litat jaderné rakety je stejně všechno jedno.

To jo, ale třeba před zombíkama se ti s takovým nákladem nebude utíkat dobře :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 19, 2018 9:37

Etheric - zas když zalehnu tak to neprokousnou ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř pro 19, 2018 9:57

Etheric píše:Osprey vuuuuubec. Jak píšeš, popruhy... Úzký, ale hlavně HOUPAVÝ. Celkově mi Osprey přijdou jako shit /bez urážky k jejich uživatelům/.
Asi jsem to blbe napsal, nemyslel jsem ramenny popruhy, ale ty popruhy/ploche snury? co jsou u prezek, stahovaci, atd. A k tomu patri i male prezky.
Osobne jsem mel obavy z tenkeho ramenneho popruhu a ze "skoro zadneho" bederneho pasu. Kupodivu jsem byl prekvapeny, ze obe veci byly plne funkcni a pohodlne (skousel jsem batoh naplneny tak 8-10 kg, presne jsem to nemeril). Prave pruzeni ramennych popruhu jsem u tohoto batohu nezaznamenal, i kdyz jsem se na to koukal hlavne v obchode, co jsem zkousel material roztahovat v rukach - u par jinych batohu byl pruzny, tady se mi zdalo ze ne a ani pri zkouseni doma delsi dobu mi to nikdy neprislo. Pritom elasticitu v tech mistech taky nemam rad.
Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze vetsina "Osprey prijdou jako sheet" jen pri "pohledu z dalky". Mel jsem doma Talon, Kestrel a Variant a provedeni bylo dobre, latka sice obcas na pohled prilis jemna, ale po nalozeni vypadala dostatecna, rozhodne ne horsi nez u Cholatse (i jinych batohu). Jinou veci jsou vychytavky jednotlivych Ospreyu - bud je vyuzijes a budou se zdat paradni nebo nevyuzijes a nektere Te budou stvat (napr. neoddelitelne pomocne jednoduche viko vcetne prezek - kdyz nebudes davat dole primarni viko, tak pri (vy)baleni docela zavazi).
Ale jasne, vyzkousel Cholatse, kdyz se Ti libi a uvidis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř pro 19, 2018 11:12

Už mám ten Cholatse objednanej, do konce ledna nejdýl bude v mojí barvě :) posledních pár ks, pak už nebudou vůbec. Teda budou, ale s novým systémem.
Jsem zvědav, pak poreferuju.

Btw jak jsme tu řešili inovace, nechápu, proč LA přestali vyrábět batohy z Dyneemy. Nevěřím tomu, že by neměly odbyt....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 19, 2018 22:15

Etheric píše:Btw jak jsme tu řešili inovace, nechápu, proč LA přestali vyrábět batohy z Dyneemy. Nevěřím tomu, že by neměly odbyt....


Proč nejmenovaný výrobce používal ballistic dlouhá leta, později ripstop 330, poslední dva roky ripstop 210. Při diskuzi o tom ještě přizná že ten poslední je méně odolný, stejně tak přezky jsou poloviční, prej kvůli váze.... Přitom u báglu z ballisticu byl jediný limit zipy.
Nepotřebují prodávat to co vydrží, ale ty jejich inovované shitky. Dnes jsem vedl o tom diskuzi s klučinou co prodává v nejmenované prodejně značkové vybavení. Vypadal celkem zklamaně.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 5:07

Pokud použijí slabší materiál a přezky "kvůli váze" a zákazníci o tom ví, neodsuzoval bych to. Ale - měli by přidat ještě jednu těžší verzi, nebo odolnější při stejný váze - třeba z tý Dyneemy - byť za dvojnásobek ceny. Pak by na tom netratili ne? Určitě nás je víc, co by jim ten dvojnásobek ceny vyplázli...

To je holt kapitalismus, co nejvíc vyrobit s co nejnižšíma nákladama, co nejvíc na tom vydělat... Ideálně tam vpravit nějaký "kurvítko"....

Výrobci maj na výběr, my zákazníci už tolik ne...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » čtv pro 20, 2018 6:02

Tak zákazníci o tom neví, pokud se o to nezajímají nebo to netestují atd. Prostě zkusí sedí / nesedí, nazdar, prodavač maximálně potvrdí že používá už pět let ruksak od tej značky a je to neskutečnej držák :D Akorát s aktuálním modelem to nemá už nic společného.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 6:13

Hm... Zákazník vybírá batoh půl roku, spekuluje nad vším možným... Jo, určitě jsou ale i tací, který to neřeší nebo jim je to fuk. Ale většina se o to snad aspoň trochu zajímá, ne?
Prodavačům /hlavně v RP :evil: /nesmíš věřit, jde jim jen o kšeft. Velkou čest výjimkám, kterým jde o spokojenost zákazníka :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv pro 20, 2018 9:11

Etheric píše:nechápu, proč LA přestali vyrábět batohy z Dyneemy
Protoze maji svuj Trishield material, ktery by mel byt na podobne urovni jak Dyneema, v nekterych ohledech pry i lepsi. Ale nemam zadne osobni zkusenosti. Resp. tech Trishieldu je nekolik druhu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 9:24

Z Trishieldu mám ten Eclipse. Jen jednu sezonu, zato nejvíc využívanej batoh. Půldenní výlety v tejdnu, jednodenní o víkendu, nebo i na celej víkend když jsem nemusel tahat spaní.. Dostával opravdu čouda, dělal jsem s ním všemožný divočiny, co bych na dálkovým pochodu fakt nikdy nedělal :) Takže bych řekl, matroš dobrej.
Ale... Eclipse už se nedělá. Jinej batoh z Trishieldu se taky nedělá, jedině že by vytvořili novej model. Zatim bohužel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv pro 20, 2018 9:45

Etheric píše:Jinej batoh z Trishieldu se taky nedělá
Ale dela, napr. horolezecke:
Mountain Ascent
Alpine Ascent
Attack Lite
Jinou veci, samozrejme je, nakolik Tobe tyto horolezecke batohy vyhovuji. Co jsem z nich zkousel, tak zada nebyla nic moc a ani tvar mne nevyhohoval - jenze ony jsou urcene na neco jineho nez chci ja a tam jsou ty pozadavky ponekud jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 10:06

Apuka, jo, máš pravdu. Já koukal po turistickejch. Kdybych hledal batoh na "divočiny" s větším objemem, ten Ascent by se mi i zamlouval. Koukal jsem po něm, ale na "šlapání" mi byl důrazně nedoporučen. Zrovna tomuhle prodavači věřím :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 13:00

Etheric - koukám, že tě odolnost batohu taky zajímá ;)
Zrovna pokud jde jen o silnější a odolnější materiál tak bych řekl, že výběr je bohatej od 50 do 75l.

Bohužel se to potom zužuje když máš další požadavky na poměry a členění komor, nosnej systém a td.

PS: obecný dotaz, dělá někdo batohy z něčeho víc než je Cordura 1000D....? Já jen jestli mám teoretickou šanci na další posun ve výbavě :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 13:16

Michal, odolnost ano, ale nemusí to bejt bulletproof. Dnes jsou materiály, který jsou tenký, lehký a pevný zároveň. Však hledám náhradu za svou 2,25kg /s bederákem 2,5!/ mrchu. I ten pad 210 je dost odolnej, tuplem když v něm ponesu max 8kg a to se už bavím o akci týden+ za předpokladu, že ze startu ponesu 1,5l vody a jídlo na tři dny ;)
Výběr v kategorii 50 - 75l je opravdu velkej, to jo. Ale ty váhy..... Nemluvě o tom, že většina takovejch batohů na hubeňoury neni. V batohu potřebuju nosit výbavu, nemusí se do něj vejít statnej chlap :)
Taky jsem měl období, kdy jsem chtěl všechno nejbytelnější, nejodolnější... Po pár vandrech mě z toho ta váha vyléčila :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 14:03

Etheric - nojo ale max 8kg to snad krom specifického vybavení jako například ze chceš nosit pěnovou karimatku uvnitř jako já je celkem zbytecne lovit ve vlakne 50-75l batohy kde se předpokládá jiná zátěž.

To je na nějakou 30-40l na které je ve vláknech o těchto batozich plno postřehů.

Vidíš já začínal na těžkém, potom sem pořídil komplet výbavu se vším jako batoh, stan a td pod 8kg a po dvou letech se vrátil zas raději na tu těžkou výbavu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy