Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte pro 4, 2018 19:09

mike píše:Mohl by se dat k horskym zachranarum. Na co vrtulnik nebo nositka, kdyz staci poradny batoh ;-)

Nemoh.
By mu všichni exli na překrvení kebule, jak je ti Fini nosej vzhůru nohama...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » úte pro 4, 2018 21:59

Michal82 píše: Viděl někdo na živo? Názory?
Ve Finsku občas tyhle batohy naživo k vidění jsou. Ale považovala jsem je vždy za nějaké klasické starší armádní batohy a nevěnovala jim bližší pozornost. Není to přece jen můj šálek kafe. To už mě byl mnohem bližší ten opravdobý šálek kafe, který nám na srubu majitelé tohoto batohu (a obřího pulku k tomu), nabídli. :drinkers: :)
Ale když si zajedeš na vandr po finských srubech nebo tábořištích, tak si se spřížněnými dušemi dřív nebo později pokecáš :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 4, 2018 23:48

Sobb - je vidíš tak na tebe bych měl dotaz :D

Co dělají klasické plastové spony v -40°C.....?
Používáte nějaké speciální třeba jako ten DELRIN nebo něco takového nebo kovovou, či to neřešíš protože hlavní jsou pulky?

No na živo se mi ten LJK MODULAR moc líbil. Bohužel ta horní komora je menší než bych potřeboval.

Ale ten JÄÄKÄRI XL zatím vypadá pouzitelně s přidáním bočních kapes.

Jo ono i zde se člověk prave potká s lidmi co mají a používají jiné věci než jsou u nás bezne v prodeji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » stř pro 5, 2018 0:53

4,5 kg batoh :shock:

Na dlouhych strekach vsichni odlehcuji jako blazen, protoze kazde kilo se pronese jako blazen a je to sakra znat. Delaji to tak vsichni, protoze treba bolavy kolena je donuti.
Finove maji prapodivnou zalibu v prerostlych batohach a holinkach, ale ja bych to nechtel vlacet ani v ty finsky rovine, natoz nekde po kopcich.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř pro 5, 2018 0:56

No prave. Vsichni odlehcujou a v zajmu zachovani rovnovahy tedy musi usetrenou vahu nosit nekdo jiny. Finove a Michal. Tleskejme jim, obetujou se za nas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 2:12

Notak pánové.... zas to odlehčování.

Víte co.... naložte si 30kg do vašich batohů a potom napište jak se to v nich nosí.

Tím už sem si prošel kdy BD Mission co sem měl byl na zdejší poměry lehký batoh - 50l a 1,7kg a limit byl u 15kg.
Prodejci co se na krámě kasali tím jak ten Osprey Aether 70 je užasnej a unese vše a když došlo na věc odmítali mi do něj naložit požadovaných ,,chabých” 20kg s tím že mi dají max 14kg ze to musí stačit - a v reálu když se z toho vyndavaly pytle s pískem to bylo jen 12kg.... a i tak bylo poznat ze má dost a tlačil pod bederakem.

Až někdo bude dělat batohy 70+ s pořádným nosným systémem - pevný rám a plnohodnotné seřízení s dostatečně širokým bederákem - požadovaným dělením komor a bočními kapsami a váhou pod 2kg potom se rád na takový batoh podívám - a koupím.

Ale nepřišel jsem na výrobce který takový batoh dělá. ;)

Tohle už se tu řešilo u Kajky ze těch 3,3kg je strašně moc a že to budu prodávat - jo v tom jste měli pravdu, ale jak vidíte né kvůli váze ale kvůli několika věcem co sem zde vypsal.

A myslím ze je tu více lidí co tu Kajku mají, nebo jiný batoh kolem 3,5kg.

A dále si myslím ze pokud jde někdo do batohu nad 70l tak se asi nebude jednat o UL a tedy bude mít trochu jiné priority - a pokud si dobře vzpomínám před par lety sem měl vybavení i s batohem kolem 8kg + potom jídlo pití - nevím zda je to UL asi ne ale špatná váha to taky nebyla, neb mi to nevyhovovalo a mělo to plno limitů.

Takže tím ,,odlehčováním” sem si prošel - bylo to na hovínko.

Tak už neřešte prosím pořád váhu - nikdo vás nenutí to nosit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » stř pro 5, 2018 2:32

Tu je krásne vidieť vzťah produktu a psychológii potrieb. Všeobecne sa berie za vzor Maslowova pyramída potrieb a hodnôt, jednou z ich hlavných je pocit bezpečia a istoty. V dizajne sa to trochu "zneužíva" na naddimenzovanie produktu, ktorého výhody ani reálne nevyužiješ, resp. nepotrebuješ. Ale ten pocit, že ich máš k dispozícii, si pripravený na "apokalypsu", ťa ukľudňuje a uspokojuje, takže ťa to nastaví do roviny, že sa bez nich nezaobídeš.

Nepíšem to ironicky, normálne vážne. Sám sa prichytím pri výbere produktov, čo všetko by mal spĺňať, to sa tými požiadavkami niekedy nabalí ako snehová guľa. Pamätám si, ako som si kupoval poriadne trekové topánky do Tatier a div neskončil u LaS Olympus Mons Evo :)

V pohode, Michal si už vyskúšal aj iné batohy, nesadli mu, tak nech si nosí, čo mu vyhovuje.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » stř pro 5, 2018 6:32

Michala celkem chápu. Má rád festovní věci, který člověku dobře slouží delší dobu než klasický dnešní spotřební zboží. Tím netvrdím, že všechno ostatní je nekvalitní. To rozhodně ne!
I já můžu srovnávat. Nosil jsem lehkej batoh kolem 1,8kg s objemem přes 55l. Pokud jsem do něj naložil tak 15kg na přechod tak už mi bederák moc opory nepřinášel. To byl můj subjektivní pocit, někomu to může vyhovovat. Pak jsem tedy šel cestou větší váhy, ale pořádný opory a byl jsem mile překvapen jak se mi batoh dobře nosí i když má váhu přes 3kg. Michal tady byl linčován za to, že nosí Kajku. I já jí nosím a hrdě se k tomu hlásím :D Chodím s lidmi co nosí Osprey, Deuter, Haglofs a nikdo mi neřekl "sakra jak s tím můžeš chodit, kdýž je to tak těžký." :lol:
Ve finále tahám stejně nebo dokonce míň, protože se dokážu na rozdíl od nich líp zabalit. On takový Deuter není taky žádné peříčko a jak je oblibenej.
Ale pořád když vidím rám u Savotty tak je to brutální :supz:
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 8:53

TomF díky.

Jako už mi to tu opravdu někdy přijde moc. Řeší se tu každej gram, ale jak si podotkl, potom sebou tahají lidi plno kravin, co v reálu nejsou potřeba.
A hlavně před lety by nikomu nepřišlo nějak divné že pořádnej batoh váží 3-4kg.
Jako dřív lidi nechodily ven a nelezly na hory včetně 8000 nebo se kouknete s jakým vybavením se dobýval severní pól - a šlo to.

To jen dnes mají lidi různými marketingovymi odděleními vygumovanej mozek ze když jejich batoh bude o 100g lehčí než konkurence zvládnou vše na co pomyslí a pokud bude o 100g těžší nemá snad ani cenu někam chodit. Blbost vsadím se ze u batohu s 15kg nikdo ze zdejších ,,váhoremcalů” nedokáže těch 100g objektivně rozeznat.

Ano pokud do batohu přijde 8kg potom se rozdíl mezi 4kg a 2kg batohem pozná v ruce. Možná i na zádech.

Ale u 20-30kg nákladu dáte rozhodne přednost tomu který se lip ponese.

A řekl bych ze ta firma ví co dělá a proč to dělá - asi nejsou na pokraji krachu. Zrovna tak jiné značky včetně zmíněného Deutera.

TomF - ten rám váží 0,87kg ;) zda je to moc či ne je na každém - někteří zde by ho jistě nahradily drátem nebo plastovou výztuží - jenže nosnost takových batohu dle mne konci u těch 15kg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 5, 2018 9:54

Se omlouvám, že to musím napsat, ale Michale ty se divíš, že si tu občas do tebe někdo rýpne, nazýváte to lynčováním a podobně a přitom tu píšeš takový provokativní sračky, jako je tvůj předchozí příspěvek. Prostě si za to můžeš sám. Už ten batoh tady prosím tě nevychvaluj, má tu víc příspěvků, než kdejaký jiný a toho ani ještě nemáš. Kup si ho, nos si ho s těmi 30kg a pak nám napiš recenzi, to tu možná někoho bude zajímat ;). Tohle teoretizování fakt už nemá smysl, stejně tak nemá smysl, ten boj mezi lehký vybavení X těžký vybavení. Mě třeba ty lehký batohy stačej, protože o moc víc jak 15kg tam nosit nechci.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 10:25

Pierre111 - všimni si ze inzerat který sem podal je naplněn jen příspěvky o tom - já to říkal, byla skoda ze tehdy nebyla ta anketa a td - ani jeden z lidi co tam psali neměli o batoh zájem.

To jen na úvod k tomu jaký je zde přístup k tomu když něco napisu - prostý fakt ze podám inzerat a už se tam řeší kde co jen ne obsah inzerátu. Tím neříkám ze mi to nějak zásadně vadí, pokud je to aspoň trochu věcná debata.

Napsal sem zde ze sem měl v ruce LJK MODULAR a váhám nad tím zda ten nebo jiný z nabídky - díky poměru komor sem došel na JÄÄKÄRI XL myslím ze nějak věcně zde diskutoval TomF a Stani možná někdo další na začátku jinak to je klasika - řeší se váha - opět i přes to ze zde snad všem musí byt jasné ze mě tento parametr nezajímá.

Nevím je něco špatného řešit batoh ve vláknu o batozich?

Jestli ano pak se omlouvám za OT jen nevím v jakem vláknu bych to měl řešit.

Ano tím to možná bude - ty a par dalších nosíte 15kg - super nijak vám to neberu. Jen prosím pokud tedy nenosite ty větší váhy neposuzujte batohy podle váhy je to úplně mimo u zátěži kolem 30kg jde o něco úplně jiného.

Pak zde nebude další zbytečná hádka o váze a td.

Recenzi rad napisu - doteď sem řešil jaký model vybrat, každý má par detailu jiných a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » stř pro 5, 2018 10:31

Nejlepsi bude Michale to nekdy vyzkouset v praxi, to ti da vic nez nejaky teoretizovani na forech. Tedy vem si dovolenou treba mesic, naloz si svych 30 kg, a davej si tech 50 km denne. A bez jidla samozrejme, jestli si dobre pamatuju cos tu kdysi psal. Pak dej vedet jaky to bylo.
Pokud to takhle na dlouhodoby streky nepouzivas, tak samozrejme ok, vikend na malinkatem Skye lze zmaknout i timhle stylem, akorat nechapu proc na vikend tahat 30 kg. Ale tvoje vec, ja nemam ambice ti mluvit do toho jak si to udelas, me jen fascinovala ta vaha batohu.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 12:37

Miuan - já to tak nosím takže buď v klidu - neřeším zda se to dá či nedá o tom nemá smysl debatovat s někým kdo to nenosí já mám vyzkoušeno ze se to dá.

A opravdu to není 30kg vybavení - sou to zásoby plus vybavení takže to si pamatuješ špatně.

Dal o tom nedebatuju - nikdo z ,,rejpalů” nenapsal ani slovo o něčem vecném jako:

Poměr komor jejich plnění přístup jištění
Materiál a výhrady k němu
Zpracování a výhrady
Nosný systém a výhrady

Vše je jen o ,,vaze” batohu - holá teorie bez toho, že by to někdo měl v ruce nebo měl věcnou připomínku.

TomF - další zajímavej batoh co sem objevil je
SÄRMÄ TST RP80 - taky zajímavej kousek.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » stř pro 5, 2018 13:38

Já do tvého prodejního vlákna nenapsal ani slovo, takže tohle mě nezajímá. Já mám spíš pocit, že tě to baví, to dohadování a to jak na tebe lidi podle tebe útočí. Se v tom vyžíváš. Proto pořád provokuješ, píšeš o gramhoničích, rejpalech, o tom jak jsou ty ostatní věci k ničemu a rychle se zničí, stále uvádíš ty hmotnosti. Prostě schválně provokuješ a chceš vyvolat debatu, kde se můžeš hádat a cítit ublíženě, jen to přiznej. K těm batohům ti můžu napsat třeba to, že jsou co, jsem se koukal, objemově dost nad 75l spíš až ke 100l. Tak si to dej do jiného vlákna, tady je to 50-75l ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř pro 5, 2018 14:20

Tvl, jak to nemá v názvu alespoň jedno přehlasovaný a, tak to nic nevydrží...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 5, 2018 14:29

mike píše:Kde se v bordelu na siti vezme takova vec?

Normálně. Nemáš šuple nebo skříňku "Mohlo by se někdy hodit" ? ;-)

mike píše:Z ceho to je? Olovo nebo wolfram? :twisted:

Nemám tušení. Mám ti ponořením přezky do kapaliny zjistit objem kapaliny přezkou vytlačené, abys z vypočtené hustoty mohl zkusit uhodnout složení? :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 14:30

Pierre111 - tyjo já provokuju jo? Tak jo k tomu nemám co dodat, snad jen přečti si co píše třeba Mike trochu vejš.

,,Všichni odlehčujou a tak se to musí někde srovnat, buďme rádi, že tu váhu tahají Finové a Michal.”

Tohle je provokace pierre111 né to že sem si tu psal s TomF a občas někdo jiný o tom že ten a ten batoh má takové přezky a takové dělení komor a td a srovnával s Kajkou.

A buď v klidu parametry tohoto vlákna to splňuje JÄÄKÄRI XL je 70l batoh. To ze můžeš nastavit objem přídavnými kapsami nebo odrolováním vrchu je pak vedlejší.

Dudy - psal sem něco o vydrží batohu SÄRMÄ ....? Nebo jsem jen napsal že je zajímavej - pro mne tím ze je to podobná koncepce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř pro 5, 2018 21:07

Michal82 píše:Sobb - je vidíš tak na tebe bych měl dotaz :D

Co dělají klasické plastové spony v -40°C.....?
Používáte nějaké speciální třeba jako ten DELRIN nebo něco takového nebo kovovou, či to neřešíš protože hlavní jsou pulky?
V takovýchto teplotách jsme se letos vyskytli poprvé, opakovat to budeme zase tuto zimu :wink: Tentokráte to byla trochu atypická akce, kdy jsme se vezli na saních. Přezky jsme nikterak neřešili, na vacích od saní všechny vydržely. Stejnětak na batohu pro lyžaře - což byl zánovní Pinguin Boulder 38, přezky Duraflex. V těch mrazech byl mnohem větší problém s pruženkami - na stanu i třeba brzdě saní. Na Severu jsme ostatně přišli o přezku jen jednou. A to při přepravě batohů busem mezi Rovaniemi a Hettou.

I na pásu k pulku jsou přezky, jiné než plastové jsem na profi pulku zatím neviděla.

Osobně bych se kovovým přezkám do mrazivých podmínek raději obloukem vyhla. Občas je člověku dostatečně teplo, aby na chvíli manipuloval s vybavením bez rukavic a s kovem by to nebyl dobrý nápad.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 22:25

Sobb - no olizovat jí určitě nehodlám ;)

Popruhy budu mít dva - ten s kovovou mi ve Finsku vyrobí už to je domluvené a k tomu ten původní s přezkou z Delrinu.

Třeba ten LJK MODULAR 2008 vyšel původně s plastovou přezkou a změnili to a dávají tam opět kovovou jako dodnes na starý model LJK z 1985.

Nějaký reálný důvod to mít musí, že se z plastu vrátili zas na kov.

Aha takže těch -40 bylo nechtěné? Já myslel, že úmyslné.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř pro 5, 2018 22:36

Nejde o olizování, vidím, že jsi sledoval Obecnou školu :wink:
Ve větších mrazech stačí sáhnout holou rukou na kovovou věc a budeš se divit :twisted:

Proč nechtěné? Jeli jsme o měsíc dřív než při předchozích akcích, takže jsme se čtyřicýtkama počítali a dle toho se snažili zařídit :wink:

A už se na podobné teploty zas těším, mám obavu, jestli to není návykové :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 23:07

To věřím ;)

Tak jasně ta scéna s jazýčkama je dokonalá ;)

Od jaké teploty se budu divit? Na kovové věci sem si holou rukou šáhl na horách v -30 a nedivil jsem se ;)
A proč v mrazu sundavat rukavice. Ale beru že v -40/-50 ta lepkavost kovu bude jiná než -10/-30.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř pro 5, 2018 23:22

Sobb :) hele.... toho kovu tam mají docela dost.... hm a na postroji opět kovová přezka.

https://youtu.be/ugIiNSXiWnk
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv pro 6, 2018 0:25

Michal82 píše:Od jaké teploty se budu divit? Na kovové věci sem si holou rukou šáhl na horách v -30 a nedivil jsem se ;)
A proč v mrazu sundavat rukavice. Ale beru že v -40/-50 ta lepkavost kovu bude jiná než -10/-30.

Máš z rukavíc nahriatu ruku a chytíš si kov v -30C a nič? Nelepilo ani trochu?
Rukavice dávaš dole, napr. keď ideš na záchod, ako si utreš prdel v hrubých rukaviciach a to nemusí byť -30C. Ale zrejme tvoja poznámka sa týkala len pre ovládanie tej kovovej spony na bedráku, tak?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 0:55

Stani - tak jasně že to trochu lepka ten kov ale ne tak ze bych za 1s přimrznul nebo si strhl kůži z ruky.

Jo když si chci utrit zadek tak si sundam rukavici, ale prdel nemám kovovou :D

Přeci muzu rozepnout bederak v rukavicích, sundat kalhoty v rukavicích, vykonat potřebu v rukavicích a pak si je sundam a udělám co je třeba, očistim ruce o sníh nandam rukavice, zahrabu hromádku protože nejsme prasátka, vztyčím praporek/vetvičku aby to toho někdo neslapl a nandam batoh a utahnu bederak opět již v rukavicích.

A i kdybych je měl sundané - za 1s opravdu nepřimrznu s rukou, jo olizovat to by bylo jiste zajímavější ale tento experiment přenechám rad jiným ;)

Ale abych byl fér a přidal taky nevýhodu - když ten batoh bude na Sahaře v autě tak se o ni člověk slušně spálí ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv pro 6, 2018 6:58

Mohl bych se zeptat, nač potřebuješ přezku, která vydrží Kelvinovu nulu, když máš spacák s limitem -4°C?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 8:11

dudy - správná a věcná otázka, jsem za ní rád ;)

Tu prezku z kovu nechci kvůli mrazu jako takovému, to zde vzniklo časem že do mrazu bude kov lepkat a td.

Tu prezku chci hlavně z důvodu ze když na ni šlápnu a bude pod ní kámen nic se jí nestane.
A druhý důvod, že ten bederák utahuji opravdu silně a plastová ve mne nikdy nebudila důvěru - tak když jsou ochotni mi tam dát kovovou jako na jejich LJK modely proč toho nevyužít že ;)

(Teplejší spacák jsem si půjčoval takže to že teď mám spacák na -6 neber jako limit, ostatně ve vláknu kde sobb řeší spacak sem psal ze také chci přikoupit zimní)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv pro 6, 2018 10:03

SÄRMÄ TST RP80
dudy píše:Tvl, jak to nemá v názvu alespoň jedno přehlasovaný a, tak to nic nevydrží...

A co bys chtel, aby se to jmenovalo cesky prepsane do transkripce "SERME TST RP80"? Nebo pro mnoho lidi spise "SER ME" :wink:
Stani píše:keď ideš na záchod, ako si utreš prdel v hrubých rukaviciach a to nemusí byť -30C
Michal82 píše:když si chci utrit zadek tak si sundam rukavici, ale prdel nemám kovovou
Nebylo by jednodussi si ten zadek utrit primo tou "hrubou rukavici"? :-k Ty se jen poutiraji ve snehu a nemusi se resit kondenzace v rukavici ze zasnezene ruky.

Ted vazne: nevim, kde je hranice, kdy je kov opravdu nebezpecny na holou kuzi i jen pri letmem doteku (ano, doteku, nemusis ji tam drzet 1s) ale delal bych vse pro to, abych to nemusel vyzkouset.
NTB: Nejsem si vubec jisty, ze pri -40 Ti bude silne utazeny bederak lip drzet prezka z kovu (asi zavisi, z jakeho, kov se asi zmensi vice, nemusi tak dobre sedet, dostane se na nej led - viz co psal sobb u spacaku - a po nem Ti vyklouzne z protikusu nebo jej ani nezapnes) a uz vubec ne , jestli bude odolnejsi vuci prasknuti. Pokud trefis na spravnem miste tim spravnym pohybem prezku, tak Ti muze pri tech teplotach prasknout jak umela hmota, tak i kov. Podle mne, nektere umele hmoty vydrzi jeste vice nez kov.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 10:25

apuka - je to možné - ta vo sem měl v ruce byla to nějaká slitina nevím z čeho to je.

Neřešil bych prasknutí kovu to by se pak měl řešit hlavně kompletní hliníkový rám.

Jak sem psal - u LJK co sem měl v ruce původně byla plastova a nahradily ji kovovou - nějaký podstatný důvod to mít muselo.

Já to určitě nechci na -40 zatím to neplánuji - chci ji z důvodu když na to omylem dupnes a pod ni je kamen nebo pro ten pocit utazeneho bederaku kde když koukám na tu svou plastovou u Kajky byt je masivní je mi jasný ze dostává zabrat.

Jen sem se ptal Sobb co dělají plastove v -40 zda to někdy nějak řešily.

Utirat si zadek rukavici - takovej tvrdak zas nejsem ;) a -20/-30 nejsou teploty kdy bych musel něco takového řešit - jo studi to, ale to člověk tu minutu přežije na to ještě nikdo neumrel ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv pro 6, 2018 12:25

Michale, pod prasknutim jsem myslel prave ten pripad, kdy by pod prezkou byl kamen a Ty bys na to v Superperfektech stoupl. Prave ze pri -40 uz muze byt i ten kov hodne krehky - do tech prezek zase nemohou dat prilis silny kov, to bys nedokazal normalne zapinat/vypinat. A u tech teplot je stale to nebezpeci namrazy - nepodcenuj to. Jak psal sobb, na vsechno studeneho se ihned vysrazela vzdusna vlhkost, i kdyz je ji tam jen stopove - a rozhodne na kov se to bude doslova "lepit". Ten led dokaze psi kusy. Bohuzel, zase tady plati, ze se pod urcitou teplotni hranici problemy zacinaji skoro skokove zvetsovat.
Hlinikovy ram neres - ten ram zdaleka nebude tak namahany pri kazdem kroku jako prezka.
Co se tyce plastovych prezek, tak tam, si myslim, uplne stejne zavisi od konkretne pouziteho plastu. Nektere mohou byt minimalne podobne odolne proti tomi "prislapnuti" jako kovove, v tom mrazu mozna i vice. Led sa na ne taky vysrazi, ale rozhodne min nez na kov a bude mensi problem jej dat dolu. Cimz nerikam, ze problemy nemohou nastat.

Bohuzel (nebo nastesti) toto nemohu psat z vlastnich zkusenosti, takze to ber tak, ze mozna zrovna u vybranych kousku budes mit stesti a nebude zadny problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 13:03

Apuka - teď makam jen aby bylo jasné o jaké prezce se bavíme tak vypadá takto:

Obrázek

Jednoduše ji zahakneš - pokud potřebuješ rychle otevřít jde to jedním pohybem ruky - za tu plošinku na té části kde je oko tu jako vzpricis a tím vyhákneš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy