Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 14:08

Michal, mám Thermarestku, uvnitř :)
Rozdíly v litráži řešit nemusíme, je známo, že některá 45ka = jiná 55ka a naopak. Jde o to, že některý věci, ač jsou lehký, jsou objemný. A pokud nechceš mít nic zvenku ani to tam mít našlapaný, cca 55ka ideální ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 14:10

Proč by ty batohy neměli bejt na hubeňoury? Jako že je ti moc dlouhý bederák stažený na max?
A záda se u takových batohů dají právě často nastavit.

Ty lezecké sou hubené a dlouhé, ale zas ty záda sou většinou o ničem i když na 8kg co sem měl třeba BD Mission 50 ten měl 1,6 kg a do 12kg byl ok do 15kg se to dalo. A je to užší s dlouhými zády.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 15:15

Měl jsi mě vidět, jak jsem vypadal třeba s Deuter ACT. Všichni v Hudy z toho chcípali smíchy, včetně mě :D a to byl nastavenej na nejmenší možnou délku. I verze Lite se zkrácenejma zádama byla mooc velká. Fakt, jako bych se upnul někde v raketě...
Potřebuju něco, co mě nebude nějak omezovat v pohybu, nebude to zbytečně mohutný ale zároveň to bude dostatečně prostorný. A bude to určený k :t:t To mi vyhrál LA Cholatse 45. Žádná mohutná obluda, ale ani žádnej pytlík. Jistě že někdy bude situace, kdy bych ten Cholatse potřeboval 55ku, ale povětšinou stačí 45l v podání LA :)

Edit: pokud mi ten Cholatse bude fakt vyhovovat, klidně si ho koupim ještě v tý 55l verzi. Univerzální batoh bohužel neexistuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv pro 20, 2018 15:42

Jenom dotaz.
Už ste někdo nesl v tý věci s šesti přehlasovanejma Ä toho chlapíka hlavou dolů?
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 16:27

Etheric - tak tys psal hubenej tak sem myslel, že máš normální vejšku a jsi nějak moc hubenej jako že třeba zapneš bederák utáhneš na maximum a je ti volnej nebo že ramenní popruhy ti sou moc široké.

Jestli jsi i malej tak se koukni na dětské batohy ;) ne fakt tuhle sem viděl dětský Deuter ve smyslu třeba na 13-15 let a vypadal normálně jen to mělo malé záda. Ale je fakt že měl jen cca 30l.

Uvidíš zda ti to LA sedne mě se od nich líbil Cerro Torre - ale to bys neodlehčil ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 16:30

dudy - to byla otázka na mne?

Nebo tak obecně a je tu někdo další kdo tu věc s ÄÄÄ má taky?

Pokud na mne tak ne - nenešel jsem dobrovolníka, ale můžeš být první ;)

Zatím jsem v tom nesl jen na test 30Kg jak sem psal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv pro 20, 2018 17:12

Michal82 píše:...nenešel jsem dobrovolníka, ale můžeš být první ;) ...



Tóó viš že jóó, nateče mi krev do kedlubny, zblbnu a budu mluvit přehlasovaně...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 17:12

Michal, už jsem to psal, pár stránek dozadu. 172cm, ramena široký, ale pas jak modelka. No prostě mi jen tak něco nesedne. Nebo sedne, ale to bych si nepomoh, když to má stejnou nebo větší váhu. Bederáky většinou sepnu, ikdyž natěsno. Jen jsou většinou moc mohutný na "dívčí" pas. A holčičí batohy maj zas ouzký ramenní popruhy :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 17:18

Pro lepší představu, co myslím hubeným pasem :D
Přílohy
IMG_20181220_171653.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 17:38

Tohle snad nebylo nutne, uplne stacilo napsat obvod pasu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 17:59

Mám tu jen pásmo, špinavý po dětským střeleckým turnaji
Takhle si to každej dokáže hned představit :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv pro 20, 2018 18:17

Pupek s fľaškou...no, aká to sranda a ešte k tomu pre predstavu, skutočne to veľmi pomohlo. Nohavice si tiež kupuješ s flaškou? :|

A na Michalov dotaz, či je ešte sa kam posunúť v pevnosti 1000 Cordury, tak otázku nasmeruj na Technologický inštitút v Cambridge, kde vyvíjali látky pre vesmírny výskum :) . Nepoznám žiaden batoh s vyššou gramážou a na tvoj účel by bola aj absolútne zbytočná.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 18:29

Pro srovnání velikosti. Třeba mě když řekneš "mám pas xx cm", nevim si představit jakou velikost myslíš. Když pro srovnání přiložíš předmět, jehož velikost je plošně známa, hned si to odvodim ;) Každej to asi vnímá jinak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv pro 20, 2018 18:32

Veď jasné, ale dá sa to ja bez flašky a skutočne stačí uviesť cenťáky, alebo sa vyfoť so zapnutým bedrákom nejakého známeho batohu, to je jedno...skrátim to, tá fotka je trapná, to je všetko :wink:
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv pro 20, 2018 18:45

Mně to tak nepřijde, ale neberu ti to. Trapný mi přijde dávat naaranžovaný "hikerský" fotky na Insta. Toť vše :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 20:17

Etheric - ještě že tu neprobíráme trenky :D

Nojo no ta váha :D
Hold ti nezbyde než hledat.

Dudy - tak aspoň by se ti prokrvil mozek ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv pro 20, 2018 20:49

Etheric: chlapci se nad fotografií pohoršujou, páč Ti štíhlej pas závidí :twisted: ... a kdyby závist nebyla ošklivá vlastnost, tak Ti ho závidím taky :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 20:52

Nechte toho nebo sem dam fotku sveho pasu a budeme muset zavrit forum :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 21:01

@dudy: jeste to zvaz. Jestli se domluvite, tak jsem ochoten to prijit nafotit, napsat reportaz a zaridit odvoz telesnych ostatku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 21:11

Mike - batoh to dá tím si sem jist jen nevím kolik dudy váží - jako jestli do 80kg tak bych to ustal ale jestli je to metracek tak se obavám ze až se mi podlomi nohy bude mít bouli na hlavě :D

Každopádně fotografa a 2-3 chlapi co ho zvednou by to chtelo
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » čtv pro 20, 2018 21:59

Ještě k těm potícím se zádům u Gossameru. Teď jsem postřehl na fb nalehko.com, že prý už mají na prodejně nějaká náhradní více prodyšná záda k Gossamer batohům. Takže asi to bude celkem častý problém, když to takhle řeší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 22:14

TomF - tak sepnout rolltop na boky za ty kompresní popruhy lze, je to stejná přezka, ale člověk tím přijde o horní boční kompresak.
PS: v čem vidíš výhodu zapínat rolltop na boky batohu? Estetika nebo.....? Protože na otevření a zavření řešíš 2 přezky místo 1. Jen dotaz beru ze to mohou byt osobní preference. ;)



Přeměřil sem popruhy a bederák:


Ramenní popruhy

KAJKA:
na ramenou 7
střed 6
na prsou 4,5
polstrování 2,5

JÄÄKÄRI:
na ramenou 9
stred 8
na prsou 7
polstrování 2


Bederák

KAJKA
vzadu 13
střed 12
předek 12
polstrování 2,5

JÄÄKÄRI
vzadu 13
stred 13
předek 13
polstrování 2
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » čtv pro 20, 2018 23:10

oodoow, to maji a vim o tom uz nejakou dobu, ale neni mi jasny jak to funguje. Ano je to dirkaty jako plastev, ale prece aby tam byl nejaky pruvan tak by tam mely byt nejake pruchozi vzduchove kanalky ne?


Michal: neni mi jasny na co potrebujes nejaky extra odolny material kdyz co 2 roky kupujes novy batoh.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 20, 2018 23:25

Miuan - tyjo ono je to poslední dobou co rok ;)

Ale není to z důvodu materiálu ale poměru členění a návrhu batohu.
600D Nylon u Kajky mi stačil.
1000D Corduru u Jääkäri beru jen jako bonus.

Někde hodně dál v debatě cca 2-3 týdny zpět najdeš důvody které sem uváděl.
Prostě Kajku sem bral jako definitivní batoh u kterého sem už před koupí psal pár věci co mne u nej mrzí a ze kdyby to někdy změnili u nové verze rad bych pak koupil novou - ale moc sem s tou změnou nepočítal.
No a pak sem viděl na živo LJK, který přesně toto řešil a Jääkäri sem pak vybral dle toho, že má jiný poměr komor který mi víc vyhovuje.

A jo už i u Jääkäri vím o ,,detailech” které bych uvítal jinak ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » čtv pro 20, 2018 23:51

Etheric hele uplne presne jsem tve prispevky necetl tak nevim zda jsem neco neprehledl a nebo jestli jsem ti to dokonce uz nepsal, ale Granite Gear Crown 2 (ktery jsem nedavno poridil 8) ) ma bederak ktery nazyvaji Refit, to znamena ze muzes menit jeho delku pomoci sucheho zipu a tak si ho prizpusobit pro svuj obvod pasu, akorat nevim jaka je jeho minimalni delka, ale to si uz najdes a pandero si taky budes muset premerit sam. Delaji 60l a 38l, ale tech 38 bych videl na vic, mozna az nekam k 45 litrum.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát pro 21, 2018 5:08

Sobb: k tomu pasu stačí správná životospráva, fyzicky aktivní práce, při který nachodím min 15km za směnu + po práci min dalších 15km s batohem :) Má to i tu výhodu, že když pak jdeš na vejlet, neni problém plný tempo od prvního dne :)
Miuan: též zajímavej tip :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » pát pro 21, 2018 6:32

Michal82 píše:TomF - tak sepnout rolltop na boky za ty kompresní popruhy lze, je to stejná přezka, ale člověk tím přijde o horní boční kompresak….


Jasný, přijdeš o horní boční kompresák, ale pokud dáváš karimatku do batohu tak stejně asi moc nekompresuješ nebo jo? Byl to návrh na zmenšení batohu, když jdeš bez vrchlíku. Mě se nelíbí, když je ten srolovaný oblouk za krkem :lol: :lol: ale je fajn, že se ten batoh dá opravdu hodně přizpůsobit.

To jsem přesně myslel. To byla první věc, která mi při zkoušení kajky nadchla. Pohodlnost ramenních popruhů. Ale nemůžu srovnávat se Savottou. Třeba bude mít ještě lepší rozložení. U Kajky to dobře definoval kamarád: " není to ani moc široký, ani málo, ani moc tvrdý, ani moc měkký, prostě je to tak akorát" :lol: ale je to jenom moje preference.

Ten bederák bych chtěl zkusit jak podrží tělo, když je větší část pevná a popruh zkrácený. Nicméně musím pochválit Savottu, že nedává žádný síťovaný materiál.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát pro 21, 2018 8:06

TomF - jj dávám karimatku do horní komory takže kompresáky stejně vlastně nepoužívám pokud není batoh poloprázdný.
Já ten rolltop roluji druhým směrem takže to nemáš za krkem ale od poloviny batohu na předek, jinak ale když ho utáhneš a je naplněný vznikají tam takové trojúhelníčky z boku a jen je překlopím a sepnu drží to na středu hezky připlácnuté a když je prázdný má to sice větší objem ten rolltop ale vyjde to tak že ho máš smotaný až pod kostrou takže přes kostru to na krk stejně nejde.
Ale to už sou detaily - klattermusen tam na to má spešl přezky v bocích?

Jo ten bederák se zdá ještě lepší, za mne hlavně tím jak je plný v celku a je trošku delší. To polstrování vypadá dobře.

Ramenní popruhy taky fajn ty mi sedí líp hlavně tedy tím, že se tolik nezužují.

Další postřeh - jak máš balanční popruhy na ramenou - ty řemeny vždy plandají u Kajky sem je vždy při nahození měl pod ramenním popruhem a musel je vytahovat - tady mas cca u prsou takové ty kroužky na zavěšení něčeho - tak sem jimi protáhl tyto popruhy a skvěle to tam drží.

Takže pokud tě toto taky rozčiluje a zatím jsi to neřešil tak si ke Kajce přidělej nějaké takové kroužky a je to dobrej zlepšováček - případně provléknout našitou částí popruhu. Taková blbinka a člověk to řeší až když vidí, že se to dá udělat takto nějak jednoduše :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » pát pro 21, 2018 8:47

Michal82 píše:TomF - jj dávám karimatku do horní komory takže kompresáky stejně vlastně nepoužívám pokud není batoh poloprázdný....


Jo Klattermusen už tam má přezky, myslím u těch lepších karabiny, ale to se možná pletu. U nových batohů hodně slevil z odolnosti a vydal se spíš současným směrem.

Mě zúžení ramenních popruhů u Kajky vyhovuje. Ještě jsem z toho neměl otlačený ramena. Ty popruhy se mi vždycky při házení batohu na záda zamotají, to je fakt :D ale to je taková drobnost, že jí neřeším...

Další drobnost k Savotte. Jak budeš využívat ty malý kapsičky u spodního víka? Za mě osobně nic takového nemá smysl. Radši větší vrchlík s rozdělenou kapsou než takový řešení. Pokud potřebuju něco po ruce, např.křesadlo atd. tak to mám po kapsách nebo právě ve vrchlíku. Jediný co využívám je vnitřní kapsa na vodní vak, ale tam většinou házím doklady. Nebo je hodím do vrchlíku, ten jednoduše odepnu a vím, že to mám pořád v bezpečí a po ruce.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát pro 21, 2018 9:15

TomF - hele asi tam budou nějaké drobnosti na hygienu, lekarnicka, kpz a takové ty drobnosti, tablety na vodu drobnosti k vaření.

No Klattermusen od nich sem chtěl ten MJOLNER, jenže si právě lidi stěžovali, že ten jejich materiál nic nevydrží je hned rozedřenej a třepí se - hlavně že je ECO ;) ten starý byl prý moc fajn - novej nebrat.

To plus bějajé další detaily - vyžádal sem si tehdy fotky od výrobce na řešení nosného systému - mě odradily od tohoto batohu.

Vidíš ani nevím zda ho dnes ještě nějak nabízejí nebo dělají novou verzi či už mají jen ty obyčejný jako TOR.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy