Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » čtv led 10, 2019 10:18

Jasne ze spatne sestavena vybava, k cemu ti je batoh kdyz v nem nemuzes nosit chlapa/srnku/raketu?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 11:13

Etheric píše:Přední nápravy Toyota /ta terénní! / maj tloušťku plechu 0,8mm. A kolik to musí vydržet.


Ale kuš!
Nula osmička je třeba klasickej střešní a okapovej pozink plech...


Mimochodem, kamarád má Hiluxe, soused Landcruisera a ty nápravy rozhodně nejsou plechový, natož z 0,8mm plíšku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » čtv led 10, 2019 11:30

grco píše:Pockat, tebe uz sa nepaci ani Kajka? Naposledy, ked som tu bol, tak si ju tu strasne ospevoval, jak je dokonala...


Nasiel nieco tazsie ...
Dalsi lvl. bude chrbtovy system priskrutkovany na plechovu skrinu. V nej sa da aj spat, vydrzi uragan a v pripade potreby aj splavit nejaku tu rieku :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 11:49

Etheric - tak jasné ze jo když to z dlouhodobého hlediska nevyhovovalo.

Proto už mě tu řeči o nízké váze vůbec nezajímají protože to není v reálu podstatné pokud ta věc není funkční k tomu k čemu jí chceš a nezvládá to co od ní čekáš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv led 10, 2019 11:49

Michal82 píše:A o to tady celou dobu jde - nejde
Vsak jo - a uplne nejvice o osobni preference hodnot. Bohuzel, je pravda, ze tady mnozi nedokazou prijat, ze nekdo preferuje jine hodnoty.
Michale, Tys udelal trochu blbost prave timto typem prispevku:
Michal82 píše:Já nikdy nikde netvrdil že potřebuji batoh kam bych privázal naporcovanýho soba nebo kulomet jen jsem psal, že ten batoh je právě navržen tak aby toto šlo
Obhajoval jsi (a stale to delas) ten batoh vlastnostmi, ktere pro Tebe jsou mimo zajem, ale batoh je na rozdil od vetsiny konkurence ma. Tj. sis lidi smeroval k myslenkove konstrukci, ze Ty jej mas prave kvuli temto vyzdvihovanym vlastnostem.
Kdybys stale "hajil" pouze to, co pro Tebe je na nem dulezite (a co mozna taky vetsina konkurence nema), tj. (pro Tebe) skvely a nastavovaci zadovy system, pohodlne noseni, vleze se vsechno dovnitr, atd., tak by ses nemusel dostat tam, kde ted jsi.
Michal82 píše:A ta výslovnost. Pokud si dám finštinu tak tam slyším tety JÉÉKÉRI v překladači.
Ne, neslysis :wink:. Jenze Ty, jako rodily Cech moc nerozlisujes mezi vyslovnosti hlasek "e" a "ä" (nebo v anglictine "e" a "æ" ve vyslovnosti, i kdyz tam je to velice mirne odlisne), proste to v materstine nemas, tak pro to nemas cit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 11:52

Dudy, pardon za úklep. Je to 1.8mm, některý části 2.2mm. 1.8 vevnitřku. Aspoň tak to bylo v dokumentaci a pracovním postupu. Ta náprava nevážila ani 15kg!
Ať to nazvu správně neni to z "plechu", ale z lisovanejch kovovejch plátů. Jakej matroš nevim.
Tak je to se vším, ono hrozně záleží nejen na matroši, ale i na zpracování...

Edit: dva roky jsem tomu dělal výstupní kontrolu. Znám na ní každej svár.... Nevim, co to bylo za model, vim jen, že jsem vyráběl ND, kterejm před třema rokama ukončili vyrobu. A byla to neskutečná hrachovina, "plechárna".
Vedle na lince vyráběli ramena, který byly 2-3x silnější
Naposledy upravil Etheric dne čtv led 10, 2019 12:08, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 11:54

Michal82 píše:Proto už mě tu řeči o nízké váze vůbec nezajímají protože to není v reálu podstatné pokud ta věc není funkční k tomu k čemu jí chceš a nezvládá to co od ní čekáš.

Ony jsou i takový věci v lehký váze, ale je těžký najít ideální a taky to kua stojí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 12:20

Etheric - vezmu té za slovo.

Hod mi sem odkaz na batoh v libovolné ceně, který bude mít plné nastavení zádového systému tak jako JÄÄKÄRI nebo aspoň jako KAJKA, rám který skvěle rozloží nepravidelnou zátěž a nebude vadit že máš u zad tvrdé předměty, bude mít skvělou ventilaci zad, široký a masivní bederák, bude mít 80l objem plus boční kapsy a možnost připnout další, bude mít velkou spodní komoru jištěnou popruhy kdyby selhal zip, materiál bude odolný čímž myslím třeba Cordura 1000D jako mám teď nebo aspoň 600D Nylon jako má Kajka - celý batoh né jen na spodku.

A až ho najdeš pověz mi kolik váží.
Na cenu nekoukej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 12:22

Apuka - nojo jenže já se tím spíš snažil vysvětlit proč to má tu kostru tak jak jí to má.

To že já osobně sem to koupil kvůli jinému důvodu je potom něco co sem tu psal když sem ten batoh pořizoval.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 13:03

Vzdávám to :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 13:14

Etheric - tak brzo.....? Hele psal jsi že jsou výrazně lehčí se stejnými vlastnostmi jen že stojí hodně.

Tak sem hod odkaz na něco takového - jako opravdu, neříkám teď ale třeba časem bych na takový batoh přešel pokud pro mne bude mít to co chci a bude nějak výrazněji lehčí.

Šup sem s ním.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » čtv led 10, 2019 14:29

Michal82 píše:Takže ano souhlasím ze někdy je třeba poslouchat ostatní - i já to dělal - kdy jsem pořizoval malé až střední batohy a lehké vybavení jako lehký stan, nafukovacku, poměrně lehké gtx oblečení a zaručeně bezkonkurenční gtx boty.... s tím ze komplet vybavení sem měl kolem 8kg no a jak to dopadlo víte dnes všichni - většina toho mi nevyhovovala nebo byla přímo nepoužitelná, takže sem se vrátil k nějakému staršímu stylu, který jsem měl leta predtim jen sem si pořídil ty věci opravdu promyšlené místo toho aby byly jen těžké a levne.

No, mně je celkem jedno, kolik toho poneseš na zádech, mě z tvýho 30kilovýho batohu záda bolet nebudou. Taky je jasný, že lidi mají různé priority nebo že pokud vyráží někdo mimo civilizaci na několik týdnů, tak kvůli jídlu váha batohu nutně vzroste... Ale opravdu máš pocit, že to minimalistické vybavení, které ti tak hrozně nevyhovovalo, ti tady poradili ostatní? Když se podívám pár let zpátky (omlouvám se dudymu, že mu fušuju do řemesla), najdu třeba tohle:

Michal82 (7. května 2015) píše:Chlapi já to upřesním - do toho batohu nechci narvat jen spacák a stan, ale i oblečení, pití, jídlo (žeru jak tank) náhradní lehké boty (Boulder X)

A teď beze srandy to musí vejít do BD Speed 30.
axi12 píše:A teď beze srandy ti řeknu, že se ti to tam nevejde...

Michal82 píše:... batoh mám rok takže to není že sem si ho teď koupil - když se nezaroluje vršek tak se nastaví objem na cca 50l - balil sem se tak na 2 měsíce do Německa. Spacák bych chtěl dovnitř dolu, stan potom z venku mezi komoru batohu a ,,vrchní kapsu,, kolíky a pruty z venku přikurtovat, trekové hole také - takže vevnitř batohu cca 20-30l dle zrolování uzávěru na oblečení a jídlo - se spacákem do 10l to vidím reálně.
TimTaylor píše:a nebylo by lepší vzít větší batoh? Jako 30l batoh mi příjde docela málo na spacák, stan, karimatku?, oblečení, jídlo, náhradní boty atd.? Jestli by nebylo jednodušší vzít něco 50-60l a do něj se v pohodě sbalit, než to pěchovat do 30l a řešit, že se to tam nevejde...
Michal82 píše:Vařič a jiné ,,pič...kovinky,, neberu. Strava na den Max dva. Hadry - spodní prádlo po kuse, spodní zateplovací vrstva po kuse, mikina - zbytek na těle v létě v báglu GTX. Stan asi bych vzal ten Hilldeberg Soulo - cca 10l objem tyčky z venku na bágl, a stan bych dal pod víko batohu. Boty Boulder X sou skladné, na nohách Tranga.

To tam musím narvat když budu mít spacák do 10l.
Michal82 píše:K batohu se asi ani nebudu vyjadřovat - 30l mi stačí na 90% výletů a když sem ho neroloval tak sem se do něj zabalil na 2 měsíce.
Michal82 píše:Kdybych chtěl narvu se do Speed 30 i s 20l spacákem, jenže nechci a neměl bych pak rezervu. A tahat se s větším batohem taky nechci...

Michal82 píše:Ahoj co od Milletu Baikal 1100 ? Na Skotsko (Skye) v létě v zimě a Alpy spíše víkendy přes léto, plus ČR tak nějak možná i v zimě.

Nebo vyšší model Baikal 1500 - 1/-4/-21 ale zároveň se bojím že zabere už moc místa.
mitau píše:Jestli chceš spacák používat občasně i v zimě, doporučoval bych určitě ten těžší z nich a i tak se do něj budeš muset celkem obléct.

Michal82 píše:...musí vejít do BD Speed 30... Takže asi spacák do 10l
Michal82 píše:Zatím jsem nějak nenašel syntetický spacák s komfortem -20 a rozměry abych ho se stanem a základním vybavením narval do batohu. Můžete dát typ?
Michal82 píše:Jde mi o to zda když je komfort -5 a venku bude -5 v tom bude opravdu v dobrém spodní vrstvě fajn a při navlečení se v tom těch -20 dá přečkat.
axi12 píše:Ne, nedá. Teda přečkat jo, ale nebudeš spát, ale klepat kosu.


Takže to vypadá, že jediný, kdo obhajoval nevyhovující minimalistické vybavení, jsi byl ty sám ;-). Nechal sis rozmluvit jen záchranářskou fólii místo karimatky (naštěstí) :)

Michal82 píše:... Karimatku asi ani ne spíše záchranářskou alu fólii. Nebo něco takového silnější.
booze píše:Bez karimatky se na hole zemi nevyspis. Ten survival blanket funguje primo na tele, ne jako izolace.
mitau píše:...minimálně karimatku v zimě nezanedbávej (když ležíš ve spacáku, tak pod sebou slehneš výplň spacáku a co tě pak izoluje od země, která zvlášť v zimě je pořádně chladná)
Michal82 píše:ano dobře s tou karimatkou si tedy nechám poradit
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 10, 2019 14:52

Teda to je podpásovka :D.
Ale je to zajímavý vývoj z BD speed 30, do kterého se sbalil na dva měsíce v Německu, případně se tam vešel se syntetickým spacákem, karimatkou, stanem a oblečením a jídlem na dva dny, přeskočil na 80l finské monstrum :D.

Ale pokrok tam jistý vidím, dřívto byly od Michala ještě větší nesmysli a až nebezpečné, ted je aspon na straně bezpečnosti :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » čtv led 10, 2019 15:21

Myslím, že by se časem mohl stát odborníkem na extrémní verze balení :D. Jen to bude chtít časový odstup, aby získal nadhled, protože zatím se vždycky nadchne pro jednu variantu a v tu chvíli ji nekriticky obdivuje a prosazuje. Pokud by časem dokázal objektivně zhodnotit výhody a nevýhody obou krajních přístupů, mohly by se jeho zkušenosti hodit, protože moc dobrovolníků se na podobné extrémní pokusy nenajde :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 15:29

Hele bacha, já když minule vytáhl citace, tak sem dostal zjeba, že to vytahuju účelově, vytrhávám z kontextu a překrucuju, že to tak jak to řekl, vlastně vůbec tak nemyslel, že jsme se spikli...
(herdek kde já už takovouhle kampáň viděl?)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 15:30

GreyMouse - sak já neříkám ze vše - z 30 sem přešel pak na 50 z 50 na 75 a z 75 na 60-80.

Ono se to do 30 nandat dalo víš - protože sem tehdy měl jinej stan, jinou karimatku, jiné oblečení, jiný vařič.....

Vytržené věci z kontextu.

Když sem tady pořizoval vybavení a řekl třeba ze zas tolik lidi v gtx nepotkavam bylo z toho hrozny coro moro ze bez toho to nejde - koupil sem hadry gtx za 25 tisíc a zjistil ze je to srajda co nic nevydrží - když sem řekl ze na to sejrim a jdu na g1000 opět jak sem blázen.

Když sem z 50 chtěl na 75 protože sem měl objemnejsi vybavení opět tu bylo reci jak všem 50 stačí a ze je to zbytečný.

Mimochodem jak 30 tak 50 sem kupoval na základě zdejších komentu o tom jak batoh musí byt lehký a ano i sem tomu věřil dokud v něm byla nízká zátěž jak přišlo na větší zátěže rychle sem zjistil jak sou ty batohy nevhodné.

Zdejší doporučení na samonafukovacky a nafukovačky - pořídil sem oboje výsledek - samo sem prodal a nafukovacku vyhodil po proklepane noci - opět nosím penovku kterou většina zdejšího tvrdého jádra odmítá.

Boty kdy sem pořizoval gtx s tím ze snad není nic jiného dnes možné dle zdejších komentářů a rad - dnes už se to tu žene od kožených s gtx na hadraky s gtx - a ejhle tak zpoceny nohy sem neměl ani ve starých kanadach. Takže sem přešel na klasiky a opět od většiny zde jen samé narážky na to jak takové boty dnes snad ani nesmím nosit. A hle oni sou lepší než cokoliv co sem měl.

Se stany kdy zdejší hmotnostní limit je nastaven snad na 1,5 max 2kg super jenže místa málo a na léto dejme tomu fajn jinak taky ne takže přechod na velký stan a mistecko a dodnes komentáře jak si mohu dovolit mít tu drzost tahat 4kg stan.

Vařič - snad jedine plyn hm.... brzo letěl do koše když sem zjistil ze je mi k ničemu v zahraničí když nekoupim kartuše a v zimne taky moc nejede. Přechod na benzin a opět rada komentářů.

GreyMouse - proste používal jsem to co zde frčí a ..... dekuji stačilo mi to.

A ano když se budeš snažit vytrhnout věci z kontextu doby času vybavení a td tak to vždy jde - dnes bych se do 30 opravdu nezbalil tehdy to šlo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 10, 2019 15:53

Právě jsem to celé rozlousknul !!! :D Michale když vidím, jak ti tu všichni špatně radí, tak mám návrh, přestaň sem raději chodit. Podívej kolik už tě to stálo peněz !!! :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 16:31

Michal82 píše:
Hod mi sem odkaz na batoh v libovolné ceně, který bude mít plné nastavení zádového systému tak jako JÄÄKÄRI nebo aspoň jako KAJKA, rám který skvěle rozloží nepravidelnou zátěž a nebude vadit že máš u zad tvrdé předměty, bude mít skvělou ventilaci zad, široký a masivní bederák, bude mít 80l objem plus boční kapsy a možnost připnout další,

Tak s těmahle požadavkama ti nepomůžu....
Na co prokrista chceš na 80l batoh dávat další kapsy??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 16:55

Michal82 píše:...rám který skvěle rozloží nepravidelnou zátěž a nebude vadit že máš u zad tvrdé předměty...



Aha, takže potřebuješ rám, protože se numíš sbalit...
:twisted:



GM:
Já to říkal, já to říkal, že bude "vytrhávání z kontextu"...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 17:11

Dudy vytrhavani z kontextu jsem použil.... abych ti udělal radost ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 17:12

Etheric - když do 80l batohu das RidgeRest Solar Large tak potom ty přídavné kapsy potřebuješ ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 18:45

Pak by asi bylo lepší vymyslet to nějak jinak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv led 10, 2019 19:01

mike píše:
apuka píše:Lumiky tam v pohode vleze, ale sob :-k :(( (myslim ten s jednym b :-)).
sobb by se tam vlezla taky, ona neni moc velka ;-)
sobb se v žádným 3Ä drncat nebude, ... a ještě ke všemu hlavou dolů, jak si žádá manuál [-X

apuka píše: chtel zivit samostatne ... ze narazis na dve moznosti: lumiky nebo soby
Nevím, jak jinde, ale tam, kam jezdím já, by milého samoživitele prohnal některý sámský majitel soba tak, že by mu i obrana třemi Ä byla houby platná :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 10, 2019 19:14

Naopak, tady by se konecne mohla projevit nejaka vyhoda, jestli ten material poslouzi i jako neprustrelna vesta ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 10, 2019 19:30

GreyMouse píše:Když se podívám pár let zpátky (omlouvám se dudymu, že mu fušuju do řemesla)

:lol: dost dobry. Nechci teda dudyho podcenovat, na chlapa je v tomhle fakt dobry, ale tady je videt, ze s vrozenyma schopnostma se moc souperit neda ;-) Mne uz treba tohle uplne vypadlo z hlavy, prestoze jsem si uz tenkrat tukal na celo.

GreyMouse píše:protože zatím se vždycky nadchne pro jednu variantu a v tu chvíli ji nekriticky obdivuje a prosazuje

Ono je to spis tak, ze si vymysli nebo napise nejakou blbost a pak ji nekriticky obhajuje a do krve se hada i kdyz je evidentni, ze je to blbost. Kombinace jehovisty s baronem Prasilem je fakt neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 10, 2019 19:43

remy77 píše:Dalsi lvl. bude chrbtovy system priskrutkovany na plechovu skrinu. V nej sa da aj spat, vydrzi uragan a v pripade potreby aj splavit nejaku tu rieku :supz:

Jeste lepsi bude lednicka s olovenou izolaci, v te se da prezit i atomovy vybuch a navic bude dostatecne tezka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv led 10, 2019 19:44

mike píše:Naopak, tady by se konecne mohla projevit nejaka vyhoda, jestli ten material poslouzi i jako neprustrelna vesta ;-)
Což by na moc dlouho stejně nepomohlo, by si ho chytli do lasa i s 3Ä ... nebo to má ještě nějakou tajnou zbraň? :-k :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 10, 2019 23:15

Pierre111 píše:BD speed 30, do kterého se sbalil na dva měsíce v Německu, případně se tam vešel se syntetickým spacákem, karimatkou, stanem a oblečením a jídlem na dva dny

Stylem vánoční stromeček plus ještě něco do ruky?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 23:26

Hele pište si co chcete..... stejně víte u čeho tyhle průpovídky mám že? Pro méně chápavé u prd...ele.

Jen by mne zajímalo kam na ty informace chodíte - jaký synteticky spacak jsem dával do Speeda 30.....? Hm?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát led 11, 2019 9:07

Jen tak, pro zasmání:

Michal82 píše:...Bagl nevím ja Ospreyi nemám mám Black Diamond Expedition 50l.
Šetřit lze na tom ze netahas zbytecnosti a ze se jich prodava mraky.
Oblečeni ja treba mam Devold Expedition komplet a triko navic plus jedno spodní prádlo a náhradní ponožky. Jinak nepromok s softshel co mam na sobě a fleece.
S tímto a se Staikou sem zbalenej na 10kg na více jak měsíční trek co jsem dělal...


Michal82 píše:I s tou Staikou se nabalím na 10kg na měsíc. Na 2-7 akci i kol 8-9kg.


Michal82 píše:J...A ano s UL stanem bych misto na 10kg na měsíc byl na 8kg - ale dost lidi zde je na 15kg na měsíc. A někteří i na 3-5 dni nejdou ani pod 10kg. Ja sam sem na 186/85-90 myslim ze 10kg je jeste rozumná váha. A kdyz bude potřeba mohu přikoupit zas malej stan - ale zatím to nevidím jako nutnost...


Michal82 píše:na více jak měsíční Trek zde v únoru jsem se vešel na 10kg - pozor myslel jsem váhu vybaveni a batohu - jídlo a vodu to toho nepočítám to je značně individuální.
Čiste komplet výbava. Jídlo ja si beru tak na 2-3 dny a dokoupim a vodu - o tu zde není nouze.


](*,) ](*,) ](*,)


Nechci tady tapetovat, ale myslím, že tohle zůstává v platnosti...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Batohy