Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 18:50

apuka píše:Na Milesovku mne to ani v nejmensim nelaka, ale klidne si zkus pozhanet (a radeji se poptej tady i jinych lidi na ty zkusenosti, aby sis mohl vybrat ten spravny ruksak na zkouseni. StS neni ten spravny, bo je to o necem jinem, co ten nedokaze "nasimulovat"

Neslo o zadny konkretni batoh, ale o to, ze radej ponesu 7.5 kilo v nic moc batuzku, nez 17.5 kilo v libovolnem pohodlnem batohu. Vybral jsem si tedy StS, jelkoz nema zadny zadovy system a ma tenke zarezavajici se popruhy, takze pohodli se blizi nule. Ty si vyber co chces a muzeme na Milesovku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 19:10

Mawenzi píše:malokterej batoh se 4 hodiny nese dobre a 5 uz mizerne

Se mi několikrát stalo, že 4h úplně vpohodě, zato 8h už úplně na pikaču.. Naposledy Thule.

mike píše:mohl by to aspon vzit jako fakt a dalsi potvrzeni, jak jsou ostatni lidi divni ;-)

:lol: to dost no. Jistý věci prostě pochopit nedokážu, nevim proč
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 19:15

Njn, ja chapu, proc to mas takhle i proc to bezni lidi maji jinak. Taky chapu, proc to nemuzes pochopit, ale vysvetlit ti to asi nedokazu. Prave proto, ze chapu, proc ti to smysl nedava. Proste limity ruznych operacnich systemu :twisted:

Je dobre se smirit s realitou a nektere veci proste vzit jako fakt, aniz bys je chapal. To jsem se naucil uz jako dite ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 19:24

mike píše:Proste limity ruznych operacnich systemu

Jo. A operační systém, kterej používaj pouhý 2% uživatelů, logicky není s velkým množstvím věcí kompatibilní. Jejich výrobci s tímto operačním systémem nepočítají. A systém přeinstalovat nejde.

Jestli uspořádáte tu Milešovku, přijedu. Sice to mám daleko a byla by to dost náročná cesta /přes lokality, který chci vidět tak zdálky a v plamenech/, ale za to by mi to stálo :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » stř zář 1, 2021 19:34

Etheric: Deuter je určitě brontosaurus. Něco jako můj starej Low Alpine, 75 + 20, kterej se ale nosí úplně skvěle. Takže 60 l je pro mě vážně střední batoh. Měl jsem tedy na mysli spíš objem 50 + 15 nebo 50 + 10, nevím jak to teď Deuter přesně dělá.
Když potřebuješ naložit trochu bytelnější vybavení, víc jídla, věci pro psa atd. je potřeba něco v čem se to dobře ponese a kam se to vejde. Po ČR chodím samo třídenní vandry s batohem 45 l, Exped Lightning, ale na dýl a s větší soběstačností bez doplňování zásob je potřeba něco jinýho. Jinak mám aktuálně 176cm/66 kg a se zátěží nemám problém. Pravda, mám trochu širší ramena, ale nejsem žádná vazba. Takže si prostě myslím, že tvůj problém se zátěží je spíš v hlavě a v tom, že nechceš než v tom, že bys neutáhl těžší náklad. Což není nic proti ničemu.
Deuter by mi myslím v pohodě seděl a vždy pro mě ta značka byla synonymem odolnosti. Další varianta je pak
http://www.exped.com/italy/en/product-c ... rettyPhoto
kterej má pro mě líp řešený detaily než Deuter, ale přijde mi moc lehkej a fórovej. A nebo vezmu něco od nepopulární Lišky :)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 19:53

Kennedy píše:Takže si prostě myslím, že tvůj problém se zátěží je spíš v hlavě a v tom, že nechceš než v tom, že bys neutáhl těžší náklad.

Problém je v následujícím - vadí mi velkej batoh, protože mi prostě překáží a omezuje v pohybu. Vadí mi těžší náklad, fyzicky su mnohem víc unaven. Když nesu víc dní po sobě těžší batoh, su z toho celej rozlámanej. Ano, odnesu to, zvládnu to, ale já si jedu výlet užít, ne se tam zhuntovat. S lehčím a menším batohem, tj 8-9kg se vším všudy, se nic z toho neděje a všechno je v pohodě.
Nejspíš by všechno bylo úplně jinak, kdybych chodil tak 20km denně namísto 50. Jenže to mě nebaví, 20km dám ještě před obědem, co bych dělal zbytek dne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » stř zář 1, 2021 20:01

Etheric: Jasně, jsi hiker. Taky mě dřív bavilo polykat kilometry po jasnejch cestách a omrzelo mě to až postupem času. Nebudem to řešit, třeba ti to vydrží. Já dávám těch 20 - 30 na den, záleží dle terénu. Ale jsou oblasti kde to je třeba 15/den, protože to jinak nejde.
Každopádně nejsi první kdo nový generace Deuterů haní, takže se na ně budu muset mrknout osobně nebo koupit něco jinýho. Potřebuju tank co snese hrubý zacházení a vydrží roky.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 21:06

Etheric píše:Jo. A operační systém, kterej používaj pouhý 2% uživatelů, logicky není s velkým množstvím věcí kompatibilní.

Nejsou to spis 0.2 %? ;-) Svet, kde by byli vsichni jako ty, by byl mnohem jednodussi a prehlednejsi, ale zaroven nudnejsi a lidstvo by behem nekolika generaci vyhynulo. Ze je standardni clovek uplne jiny neni nahoda.

Etheric píše:Jestli uspořádáte tu Milešovku, přijedu. Sice to mám daleko a byla by to dost náročná cesta /přes lokality, který chci vidět tak zdálky a v plamenech/, ale za to by mi to stálo :D

Njn, kdyz apuka toho nakeca, ale nejspis si dobre uvedomuje, jak by to dopadlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 2, 2021 5:44

sobb nebo sipka maji vetsi deutery, ted nevim ktera z nich to psala mozna loni ci predloni ze prave kupovali novy tak by stacilo si to dohledat. ta recenze bude urcite prinosna a uzitecna.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 2, 2021 5:57

ps: pro tahani 20kg (me staci 18) je telo proste fyzicky unaveny, ale vybrat si mezi nikam nejet nebo tejden nejist nebo to tejden tahat... proste mi stoji za to to tahat i za cenu min km a vetsi unavy, ale muzu aspon videt co sem chtela. je sice srackozni po trapne sumave chodit jen 18km/den s 18kg batohem, kdyz je to jen ubohych 29% moji vahy, a ze kdyz sem odjedla a odlehcila na 22% sve vahy, hned stoupla dojezdnost skoro o 10km, kdyz tady kazdej beha s 20kg batohem bezne v mnohem narocnejsich terech a mnohem vic kilaku :D ale zase je to proste jen o te volbe.

volba nejist a mit na tyden 1,5 kg suchyho fungovapa tak do 32, pak fungovat prestalo moje telo a teda ted uz muzu volit jen mezi sedet doma/nebo se hecnout.

hodne lidi to nema tak ze bud trpi a neuziji si to nebo netrpi a je to skvely. je to zase vetsinou volba mezi pomerem trpeni a tim, co za to dostanes.

kdyz to neni snadny a leharo, naopak to dost lidem vyhovuje, ze musi trochu prekonat komfortni zonu, pak sou ty zazitky nekdy vyraznejsi a lepsi. takze v tomhle ma etheric zas treba vyhodu, ze "nemusi trpet", aby si to uzil :D

osobne i pres vsechny ty problemy 18kg batohu bych to znova udelala stejne a jela radsi v teplotach -3 v noci/ max 10 pres den, vsechno zavreny, nez 13kg batoh a na kazdym kroku hospoda, protoze takhle liduprazdnou sumavu si troufam tvrdit bych nikdy nezazila v sezone... a jestli vymenim kazdodeni zdravotni problemy s tezkyho batohu za liduprazdno, tak 100x ano.

akorat tu plotynku sem si nemusela vyhodit, s tou se tech prvnich 5 dni po vyhozeni, nez si to rozmyslela, chodilo faaaaakt mizerne :D to sem byla uprimne rada i za 15km nejkratsi cestou na NN ci bus:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv zář 2, 2021 6:19

Kennedy píše:Potřebuju tank co snese hrubý zacházení a vydrží roky.

Liška bude jistota. Nebo ty Jaakaaari či jak se to píše, přehlásky moje klávesnice neumí. Obojí jsem viděl a ohmatal, nic festovnějšího snad už není, tedy z těch běžně dostupných.

mike píše:Nejsou to spis 0.2 %?

lidstvo by behem nekolika generaci vyhynulo.

Prý má nějakou formu PAS až 2,5% světové populace. Výzkum teda určitě neprobíhal někde v Keni, Kambodži,... Údaje z civilizovaných států udávají od 2 do 2,5%.

Tak to bývá, že po dosažení absolutního vrcholu populace zanikne. Možná proto, že její cíl už byl splněn, nevím. Každopádně, vadil by zánik lidstva něčemu?

Mawenzi píše:vybrat si mezi nikam nejet nebo tejden nejist nebo to tejden tahat

Máš ještě na výběr zvolit jinou lokalitu, kde to nebude nutný. Nebo si nějak vyřešit zásobování. Beztak bude existovat i jiná možnost, o který třeba nevíme. Prostě to není nutně výběr pouze mezi nejíst x nejet x táhnout to. Ale vim jak to myslíš, chtěla jsi prostě Šumavu a tu trasu, přičemž nést vše na zádech je samozřejmě organizačně nejjednodušší varianta. A fakt tě obdivuju, žes do toho šla s tak těžkou a velkou batožinou. Já bych se na to pěkně vyprd a jel jinam, nebo bych si to prostě nějak vyřešil, ikdybych si to resupply měl třeba nechat shodit z vrtulníku, kdo chce, řešení najde :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 2, 2021 7:50

vsak ja reseni nasla, to ze tobe se nelibi je tvuj boj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv zář 2, 2021 8:13

Našla jsi řešení.. Hledala jsi, jak by to šlo jinak, poslat si jídlo, taky sis to chtěla ulehčit, dokonce i vlákno jsi kvůli tomu založila :D
Jenže se ti nepodařilo a tak jsi to musela táhnout. Nemůžeš však tvrdit, žes nehledala lepší řešení. Takže bych byl skeptický ohledně toho "nalezení". Přesněji řečeno by bylo, žes jiný řešení nenašla, a proto jsi to musela táhnout všechno. Ale to je fuk, ono zas na druhou stranu zajištění toho, abych nemusel táhnout všechno jídlo, stojí hodně času řešení před výletem a často i hodně peněz, takže nejjednodušší a nejlevnější je naložit vše na hrb
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv zář 2, 2021 9:38

Mawenzi píše:sobb nebo sipka maji vetsi deutery
A furt si nás bude plést :mrgreen:
V sobbí domácnosti je jen jeden, již poněkud historický velký Deuter. Nové si pořizovali před pár lety šípovic, a byli s kvalitou velmi nespokojeni. Nejspíš to tu šipka i někde psala.

edit: šipčino povídání o jejich nových Deuterech je tady.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 2, 2021 10:22

sobb
ja si vas snad moc nepletu:D ale kdyz si pamatuju ze to psala nektera z vas, tak zasadne nevim ktera :D
presto to snad hledani zjednodusuje...

etheric
ja 1) nemusela tahnout vsechno, jidlo na 25 dni bych fakt neodtahla
2) to sedi od nekoho kdo radsi nikam nejede nez by slevil ze svyho komfortu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv zář 2, 2021 10:39

@Mawe: myslel jsem všechno jídlo na tu nejtěžší část.
Ano, radši pojedu někam jinam, než abych slevil ze svýho komfortu. Chci si to užít naprosto vpohodě, vyhnout se věcem, který přímo nesnáším. Prostě chci mít ten výlet co nejhezčí a že se někam nepodívám, protože bych měl nést 16kg batoh? Tak se tam holt nepodívám, anebo to vymyslím jinak. Pro mě je fyzickej komfort na výletě stěžejní, s těžkým batohem si výlet "užiju" asi jako s tlačící a kůži rozdírající botou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » čtv zář 2, 2021 19:26

sobb: Díky moc za odkaz. Podobný stesky jsem četl na zahraničních fórech.. taky jsem chtěl batoh objednávat na netu, ale není problém se podívat do HUDY. Takže asi zase skončím u Exped, kterej sice asi taky nebude tak bytelnej, ale zkušenost z objednávky naslepo dobrá a ta jejich lehká série vydrží víc než na pohled vypadá.

Etheric: No Liška dělá Abisko 65 a ještě jeden co má 58, teď si nevybavím název, má pevný záda. Ale oba tyhle bágly maj dle fotek trochu prohlý záda a to mi nevyhovuje. Keb 72 už je zase trochu moc velkej.. Pak jsou samo různý firmy co dělaj v podstatě armádní batohy, ale to už je pro moje účely trochu zbytečný a jsou tam různý vychytávky, který jako klasickej turista nevyužiju. Navíc mají často rozměry bederáku takový, že bych ho nedotáh. Sháním prostě klasickej old school batoh starýho typu pro "backpacking". Lowe Alpine svoje starý modely už taky předělali, záda se jim buď zase kroutí do oblouku nebo tam cpou síťovinu. Z obojího mě akorát tak bolej záda. No ještě to není aktuální, ale prostě Exped se osvědčil jednou, tak třebas 60 litrů s váhou necelý 2 kila něco vydrží.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv zář 2, 2021 23:58

A když zmiňuješ Fjällräven, co ikonická Kajka? Máš to v litrážích 65, 75, 85, 100, (... ? ) :mrgreen:
Je to těžká kráva, ale působí celkem odolně. Pro mě je to naprosto předimenzovanej bágl. Tvarovaný záda má, jestli tím myslíš to "prohlý". Co jsem na chvíli zkoušela pětasedmdesátku, tak mi seděla na hřbetě skvěle.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát zář 3, 2021 6:17

Kennedy píše:Ale oba tyhle bágly maj dle fotek trochu prohlý záda a to mi nevyhovuje.

Exped se osvědčil jednou, tak třebas 60 litrů s váhou necelý 2 kila něco vydrží.

Hele nevim, já to zkoušel prázdný, dál jsem se nedostal, páč to na mě bylo obrovský. Kdybysem chtěl batoh 60l či více, tak ve velikosti na svou postavu ho neseženu. Dříve šlo od LA, ale novější verze maj o několik, např 5, centimetrů delší záda než mívaly, což je problém, protože už ty kratší byly úplně na hraně. Však i 40l mám "juniorský" a je mi akorát.
Prohlý záda, který nejdou natvarovat jinak, musí přesně padnout na tvar zad. Tak jako plastový brejle na tvar xichtu. Buď to sedí, nebo ne, nic moc mezi tam není.
Ani nevím, jestli maj liščí batohy tvarovatelný výztuhy či jak to maj řešený, k tomu jsem se nedostal.

Ono je prd co na výběr viď? Přitom by se mohlo zdát, kolik je různých batohů...
Btw proč ti nevyhovuje síťka zad? Ta bývá rovná jak prkno, když ti vadí tvarovaný záda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát zář 3, 2021 19:53

mike píše:kdyz apuka toho nakeca, ale nejspis si dobre uvedomuje, jak by to dopadlo
Jo, apuka dobre vi, jak by to TED dopadlo.

Jeden po operaci, co nesmi dva mesice zvedat a nosit vice nez 5 kil a druhy, co (citace je z jineho vlakna)
mike píše:se kvuli zdravotnimu stavu valet doma jako ja
.

Takze nejspise ja bych se po zvednuti se s tezkym Deuterem po par krocich skoncil zase v nemocnici a mike by mozna "vypustil dusi" o kousek dal a vys :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 19:57

Vsak o to by to bylo zajimavejsi. Kdo chcipne driv :twisted: Myslim, ze Milesovu nalehko bych snad jeste dal, natezko tezko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pát zář 3, 2021 20:19

Kennedy píše:Etheric: Tak říká to právě víc lidí, jenže je to pořád trochu zdroj "jedna paní povídala".


To není jedna paní povídala. Deuter má pořád luxusní zádové systémy, problém je s kvalitou šití. Kdybych měl možnost si vybrat mezi verzí starších modelů a současných, tak sáhnu po těch starších.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » sob zář 4, 2021 15:54

sobb: Kajku jedině v litráži 300 l. :mrgreen: Na tu 65 l jsem koukal, ale hmotnost asi 3,2 kg mi už přijde dost. Aircontact má tuším něco kolem 2,2 kg a míval nějak kolem 2,4 kg což mi přijde optimální.

Etheric: Síťka mi vadí, protože mi nějak klouže po zádech a hlavně je za ní ten batoh obvykle prohlej - těžiště není těsně u zad. Proto jsem musel prodat Opsrey Atmos. Tvarovaný záda - jestli se tím myslí to prohnutí do oblouku tak to mi prostě vadí. Potřebuju rovný záda batohu jako maj Exped nebo právě Deuter, starý Low Alpine nebo od Lišky Keb. A ideálně s polstrováním jaký má Deuter + aby ten bágl něco mechanicky vydržel. Jinak myslím, že na výběr toho je až moc, jen jsme prostě zhejčkaný. Měl bych vzít starou krosnu s hliníkovou konstrukcí a neřešit :)

Bertik V.: Jo, tak kvalita šití je základ pokud má ten batoh vydržet bez problémů x let jako starý Deutery.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:34

Kennedy píše:Měl bych vzít starou krosnu s hliníkovou konstrukcí a neřešit

To jsem ti chtel doporucit uz pred par dny, ale udrzel jsem se :twisted:

Kennedy píše:Potřebuju rovný záda batohu jako maj Exped nebo právě Deuter

Deuter ze ma rovny zada? Muj teda ne a ani zadny jiny, co jsem kdy zkousel. Naopak, maji to spravne do Ska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » sob zář 4, 2021 16:43

mike: Jo, koukám na to - Aircontact, je tam zakřivení. Ale není to ještě tak zlý jako u některých jiných, co jsem měl půjčenej starej Deuter tak to bylo OK. Ale jako jo, kašlu na to, vezmu Exped a nebudu trávit čas spekulacema a přemejšlením. Až se rozpadne, koupím novej, ekonomika se musí točit.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » sob zář 4, 2021 16:54

No velkej Deuter, pokud nekdo chce "stare dobre vlastnosti", ten Rolls Royce mezi batohmi - odolnost, vysokou nosnost, atd.m tak se nema koukat po Aircontactu, ale po Aircontact Pro. Tam je stale 300d/600d material, jsou tam ty velke bocni kapsy (jen nevim, jestli stejne velke jako predtim), myslim, ze i ta sitovina kapsa je sirsi jako u bezneho Aircontactu, zada to ma pevnejsi. Jen je vaha vyssi. A netusim, jake je u nich zpracovani. Ale to je jejich "nejvyssi" model.

@Kennedy: pokud u Deutera Aircontact vidis zakriveni, tak to asi koukas trochu spatne, protoze tam je spodni (!pokracovani bederaku) a horni (pokracovani ramennych popruhu) cast silne polstrovana, protoze tam jsou stycne plochy se zadama, to je v jedne rovine. ten zbytek zad je taky v te rovine, ale neni tam polstrovani, takze nikde tlacit nebude. Pokud bys potreboval jine vytvarovani, mas tam vyztuhy, muzes si je nechat same vytvarovat nebo "predohnout".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:55

@Kennedy: neni zly, je presne jak ma byt. Vetsi je spatne, protoze takova zada nikdo nema. A jo, spousta batohu to ma spatne a proto mi nesedi. Nektere maji uplne nesmyslny tvar zad, opacne Sko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 5, 2021 7:47

jen navazu na predchozi diskuzi - ignorujte me klidne
etheric
bagl byl celkem v klidu, na tyden bych si ho nevzala asi, ale k ucelu k jakyku byl zakoupen byl uplne v pohode a dal by se i ted. akorat ta absence kapes je pro me uz proste fail.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » ned zář 5, 2021 10:11

Rozdíl v pohodlí nesení můžeš nějak zhodnotit? Aspoň po těch pár km
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 6, 2021 5:51

etheric
pohodlnost mohla byt klidne tak 80% ospreye (zada) a to spis proto, ze ten batoh ma trochu kratsi zada, a jako bederak spis jen popruh. ale zas se da celkem dobre posunout aby sedel kde potrebuju s tim, ze vic odstavaji popruhy. to mi kolem tech 10 kg vubec neva.

zada jako takovy byly uplne v pohode, ty 3 tacy si proste fakt priplacim jen za kapsy (+ action adventure uz tak 10 let asi ani neexistuje ta znacka). a klidne to priznam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy