Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 12:57

Veď to je v poriadku, že ťa to ako zákazníka nemá čo zaujímať, ja to ani nevyvraciam. Píšem, čo by bola v skutočnosti geniálna vec :) . Lebo ty si sa nadchol nad niečím, čo je bežná vec. Ale ona nie je bežná, práve kvôli tej uniformnej výrobe v rámci modelov, logistike, výrobným nákladom, výrobnej kontrole atď. Preto mnohí uprednostnia jedno riešenie a dávajú na celú, alebo čiastkovú kolekciu, čo nemusí každému vyhovovať.

Už dávnejšie sme to preberali, kde som vravel, že navrch budú mať menšie značky v rámci customizácie. Nebude to však plný tzv Fordov systém, kde si budeš vedieť sám na produkte opravovať a meniť veci, ale len čiastočne v rámci doplnkov - to bol inak aj zámer designu batohov zo začiatku 60. rokov pre horolezcov. Dnes zákazník čaká hotový "pevný" produkt, bez zásahu, preto Crux zvolil dve verzie. Je to fajn prístup, to súhlasím.

Ale prečo na základe pripomienok nedal bočné vrecká? A tých pripomienok bolo možno aj viac ako samotný vrchlík....no lebo by mu to skomplikovalo výrobu, navýšilo náklady a hlavne, ide tvrdohlavo za tým, že to je lezecký batoh, čistý tvar a tam bočné vrecká nemajú čo robiť. A ono by stačilo tam urobiť len nejaký adaptér, očko, neviem čo, kde by si dotatočne pripli bočné vrecká - a obsiahneš oveľa širšiu komunitu zákazníka. A potom ti začnú písať, že keby bolo nastavovacie to a to a už sa ti to nabalí...chápeš, že to zase nebude až tak v plnej miere ústretový prístup, lebo sa to ani nedá.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 18, 2019 14:25

FrantaKrajta píše:mate nekdo batoh od jejich sesterske znacky Lightwave?

Mam Ultrahike 60, uz asi 7 let. Resp. mam dva, jelikoz se mi podarilo objevit zpusob, jak ho znicit a dostal jsem za to se slusnou slevou druhy :) Batoh je fajn, uz jsem tu o nem psal. Koupil bych ho znovu, coz je ode mne to nejlepsi hodnoceni ;-) Carol slibuje novou vylepsenou verzi, ale kdy doopravdy bude je ve hvezdach.

FrantaKrajta píše:Lightwave dela vic trekove veci, na rozdil od lezeckych Cruxu, ale taky vypadaji pekne (mimochodem, v obou znackach maji i pekne stany).

Jj, nejen stany, ale i tarpy, rozhodne stoji za zvazeni. Doslova, protoze ty veci jsou UL nebo aspon lehke a zaroven by mely byt odolne. Akorat nejsou uplne levne, holt to nejsou masovky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 18, 2019 14:30

Stani píše:Ale prečo na základe pripomienok nedal bočné vrecká? A tých pripomienok bolo možno aj viac ako samotný vrchlík....no lebo by mu to skomplikovalo výrobu, navýšilo náklady a hlavne, ide tvrdohlavo za tým, že to je lezecký batoh, čistý tvar a tam bočné vrecká nemajú čo robiť. A ono by stačilo tam urobiť len nejaký adaptér, očko, neviem čo, kde by si dotatočne pripli bočné vrecká - a obsiahneš oveľa širšiu komunitu zákazníka. A potom ti začnú písať, že keby bolo nastavovacie to a to a už sa ti to nabalí...chápeš, že to zase nebude až tak v plnej miere ústretový prístup, lebo sa to ani nedá.

Prave, nekde je potreba to utnout. Zrovna tohle mne mrzi, jelikoz u velkeho batohu nosim flasky s vodou v bocnich kapsach. U LW Ultrahiku jsou, ale malo odolne, pruzna sitovina se v horach rychle prosoupe. U Cruxu by stacilo trochu zvetsit ty, co tam ma, ale holt je v tomhle tvrdohlavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 15:00

Mike - presne tak. Popravde, ak navrhujem vlastnú vec, tak prakticky ani neriešim, čo sa komu páči, ale prioritne čo sa mne páči, mne to vyhovuje. Maximálne sa niečo odkomunikuje ešte zo skúsenejšími osobami, lebo stane sa, že sa v návrhu človek zasekne.

Ak sa ti tým podarí osloviť zákazníka/ov vzniká komunita, ktorá sa nabaľuje, zväčšuje a až potom začneš robiť kompromisy, zmeny a dolaďovačky v kolekcii na základe nejakých pripomienok. Nehovorím o zákazkovej výrobe, ani rýchlokvaskách, ale klasickom dizajnérskom prístupe. Tak začínal v batohoch aj Lowe, Kelty, Gleason, Tate, McDermott a vôbec všetci. Nebolo to z dôvodu, že by to nevedeli, ale jednoducho mali svoju predstavu a nešpekulovali, čo sa komu bude viac hodiť. Mali svoj okruh priaznivcov, svoje skúsenosti, prví, povedzme nezainteresovaní testeri, boli kámoši.

Dnes je rozdiel v tom, že nejdeš s návrhom úplne do neznáma ako na začiatkoch, vieš si veci naštudovať, vyhnúť sa v procese tomu čo nefungovalo, môžeš použiť už rokmi osvedčenú vec, riešiš konkrétny problém, ktorý vidíš u iných výrobcoch a myslíš, že sa to dá aj inak, lebo tebe ako zákazníkovi to nevyhovuje - čím som v tom "ja" prístupe dostal na začiatok.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát led 18, 2019 15:07

Jj, nejlepsi je delat vec pro sebe, podle sebe, pouzivat ji a postupne ji vyladit, aby byla co nejlepsi. Takhle to funguje i u softwaru (coz je muj obor), tam je hodne poznat, jestli vzniknul takhle nebo to nekdo udelal podle zadani a vic ho nezajimalo. Vstupy zvnejsku a zpetna vazba je samozrejme fajn, ale furt se clovek musi drzet sve predstavy a hlavne to sam pouzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát led 18, 2019 15:13

Stani, Mike, máte pravdu.
Ideální batoh prostě neexistuje, jak už tu bylo x krát zmíněno... Každej jsme jinej, máme jinej styl /používaný věci, způsob balení, účel ke kterýmu batoh používáme.../ když k tomu připočtem fakt, že kromě stylu máme každej i jinou postavu, jiný záda....Prostě je to o kompromisech, neni možný uspokojit požadavky všech, bohužel no :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 15:54

Etheric píše:Stani, Mike, máte pravdu.
Ideální batoh prostě neexistuje, jak už tu bylo x krát zmíněno...prostě je to o kompromisech, neni možný uspokojit požadavky všech, bohužel no :(

Ano. Dá sa urobiť ideálny batoh, čo by nie...všetko sa dá. Ale to ti tak nabublá ten návrh, že výrobný zápis do fabriky má zrazu 150 strán, šije to povedzme 30 šičiek + externí dodávatelia častí batohu (molded panely, vymyslené pracky, popruhy...). To sa nedá všetko perfektne odkontrolovať. Čiže "podliezaš" zákazníkovi, že tvoj batoh bude vo všetkom dokonalý, ale sám v tom procese výroby zdochneš :) Takže musíš najať ľudí, celý team, aby si toho bol schopný. A ako ich zaplatíš, keď každý čaká len na zľavy? Nasleduje proces škrtania a zjednodušovania návrhu, zjednocujú sa doplnky v rámci tej špecializácie, lebo sa to proste lepšie vyrába.

Iné to je, ak máš vlastnú fabriku, kde si výrobu riadiš od piky a si závislý len na dodávke materiálu, tam sa lepšie rieši customizácia.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » sob led 19, 2019 15:10

mike píše:Prave, nekde je potreba to utnout. Zrovna tohle mne mrzi, jelikoz u velkeho batohu nosim flasky s vodou v bocnich kapsach. U LW Ultrahiku jsou, ale malo odolne, pruzna sitovina se v horach rychle prosoupe. U Cruxu by stacilo trochu zvetsit ty, co tam ma, ale holt je v tomhle tvrdohlavy.


Proto mám tak rád ty nenápadné vysouvací boční kapsy na zip u (těžkého) Deuteru - prázdné moc nepřekáží, a přitom se do nich vejde i 2L flaška. Ale u horolezeckého baťohu typu Crux AK by asi opravdu nešly (voděodolnost, složitá konstrukce a šití, přeci jen i prázdné trošku plandají) ...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 15:34

Myslim, ze by sly. Stacilo by jen trochu zvetsit ty, co uz tam jsou. Stacilo by nejakych 10 cm nahoru a uz by tam flaska drzela. S pomoci popruhu, ktere tam jsou. Idealni by ale byly podobne, jako u LW Ultrahiku, akorat z neceho odolnejsiho. Jsou pruzne a prazdne nijak neprekazeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod paulos » pon led 21, 2019 16:25

Ahoj, zeptám se ještě jednou...prosím má někdo praktické zkušenosti s Lowe Alpine - Diran 65-75 ?
Popř. 55-65 ? Mám na mysli ten bez Axiom 3 systému, nějak se mi líbí více.
https://trek-sport.cz/produkt/lowe-alpi ... 65-75/1988

Je to můj favorit ve výběru, ale zajímaly by mě praktické zkušenosit z přechodů hor apod. __II :t:t
Třeba na seveér !
paulos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 12, 2013 16:26
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Zimní batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » stř bře 20, 2019 21:38

Sice trochu s křížkem (zimní...když je jaro) po funuse, ale stejně... :D

Existuje ještě nějaký větší "zimní" bágl na vícedenní zimní akce se spaním pod stanem, než jen skialpové baťůžky "od chaty k chatě" nebo čistě minimalistické lezecké nebo naopak 100l expediční pytle?

  • cca 50l+ obsah, ideálně okolo 60l na všechny objemné zimní věci
  • vnější kapsa na lavinovou výbavu / mačky (nebaví mne buďto nosit lopatu vevnitř, odkud se skoro nedá dostat a může mi poškodit další věci, nebo zvenku, kde se při lavině spíš utrhne, překáží a těžko se sundavá)
  • záda a další detaily, na které se nelepí sníh a nemám pak mokrá záda
  • dostatečně veliký na stan a zimní věci na víc dní
  • přezky a další zapínání, které tolik nezamrzá, když se do nich dostane sníh (jo, existují), rukavice friendly
  • možnost dobrého uchycení lyží / sněžnic / cepínů
  • bonusem je boční kapsa na zip na termosku, péřovku a pod. nebo boční / zadní vstup
[*]ne moc jiných serepetiček, na které se akorát chytá sníh

A samozřejmě nižší váha než 60L Deuter :D

Když už někdo něco trochu podobného dělal, tak to přestal vyrábět (jako Deuter Rise Tour 45+, Osprey Variant 52 a podobně). Našel jsem zatím akorát Ortovox 45, ale i to je na tak hraně velikosti.

Letní baťohy v této velikosti na zimu nechci - buďto jsou zbytečně těžké, vypolstrované pěnou a síťovinou (mokrá záda), čistě lezecké nemají kapsu na lavinovou výbavu, turistické mají tolik serepetiček a záchybů, do kterých se moc rád nabaluje sníh a tak dále.

Tuhle zimu jsem zase naříkal, když jsem na vícedenní akce nosil letní bágl :(
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř bře 20, 2019 22:54

FrantaKrajta píše:- cca 50l+ obsah, ideálně okolo 60l na všechny objemné zimní věci
- vnější kapsa na lavinovou výbavu / mačky
Tak to bude tezke hledani....

Ja jsem nasel nejvetsi objem s kapsou na lavinovou vybavu vice-mene jen 45+ litru, prvni dve asi budou na Tve potreby male, i kdyz kdovi jak Targhee ve velikosti L.
- Ortovox Peak 45
- Gregory Targhee 45 (prodavaji v Alpsportu)
- Deuter Rise Tour 45+ -- ten jeste stale se u nas da koupit tady

Dalsi, co by se mohlo pouzit, myslim, ze by vsechny zvladly snih na zadech(Variant urcite):
- Millet Peuterney 45+10 -- ma alespon kapsu na macky, mozna by se tam vesla i lopata, ale sondu a nasadu bych se bal, ze ztratim.
- Mammut Trion Pro 50+7 - ma separatni predni kapsu, vejde se tam lavinova vybava, ale neni tam uchyt pro sondu ani lopatu, je to cista kapsa a kdyz naplnis batoh, tak se do kapsy moc nevleze
- Osprey Variant 52 -- taky jen kapsa na macky, ja jsem mel doma 37l; da se u nas jeste koupit napr. na mall.cz

Jo, vaha ji u vsech uvedenych srovnatelna s prihlednutim na rozdilny objem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 20, 2019 23:03

Me doma lezi Deuter Guide tour 45+. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 21, 2019 0:08

Pierre111 píše:Me doma lezi Deuter Guide tour 45+. ;)


"Leží" myslíš "leží a chytá prach ve skříni, chci se ho zbavit" :D ?

To byl ještě ten původní model s přední kapsou na lopatu, než ho zrušili a dělají jen (pro mne) divný Guide 45+ se spodním vstupem a bez lavinové kapsy?

Jo, Tour 45+ vypadá taky fajn, jen už bych dneska spíš preferoval trochu lehčí (třeba ten Ortovox Peak 45?), a hlavně trochu větší. Na víc dní se v zimě do 45l vlezu hůř, leda kdybych bral nějaký jednoplášťový lezecký bivakovací stan (Firstlight, Advance, Bibler, ...) místo dvouplášťového (ale zmenší se pohodlí a místo). Nebo žďárák a hrabat. Což se mi ne vždycky chce...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 8:34

Tak občas ho ještě použiju, naposledy jsem v něm převážel věci na lyžování do Rakouska. Já mám Peak 35 a s tím chodím nejvíc. Jinak je to ta stará verze s kapsou na lopatu a bočním vstupem. Podle mě je Guide tour 45+ o něco větší než Peak 45.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv bře 21, 2019 9:24

Sice jsem nikdy primo nesrovnaval, ale co si pamatuji z davnejsi dobu, tak Rise Tour 45+ by mel mit to "+" cca 10 litru. Navic bych rekl, ze "obsahove" docela pripomina starou verzi Guide 45+. Kazdopadne ma o dost vetsi objem nez Peak 45 (ten mam doma) i bez toho "+".

Co se tyce objemu, muzes nekde zkusit Trion Pro 50+7 nebo Variant 52 - prislo mi, ze bych do 37 l verze mohl nabalit skoro to same jako do nekterych 45l batohu.

Co jsem Ti poslal link, ten Rise Tour 45+ je jeste "klasicka" verze Rise, novou uz 45l-ovou nedelaji. Guide 45+ (stary) by mel sice mit cca stejny zadovy system, ale jinak je to hodne odlisny batoh. Ten ale, pokud si spominam, zadny vstup nemel. O nove verzi se radeji nevyjadruji, ten ma kazdopadne o hodne mensi skutecny objem.

Jeste jednou Te ale upozornuji, ze moc lehci batoh mit nebudes. Peak je sice o par desitek deka lehci, ale je mensi a nejsem si jisty, jestli do vahy zapocitavaji vsechny odnimatelne popruhy a uchyt na prilbu. Kdybys udelal prepocet typu vaha/litr podle skutecneho objemu (ja vim, neni to zdaleka relevantni), tak na to prijdes sam. Navic u Rise Tour musis pripocitat i bocni kapsy, ktere Deuter do objemu nepocita (takze nejake ty litry Ti pridaji), zato vahu ano. Proste vzdy je to neco za neco.

Jeste male upozorneni, kdybys zkousel Targhee 45 - zkus si jej nalozit i tak, abys v nem mel neco nepravidelneho tvaru a tak, aby byl batoh ve stredni casti nacpany pevnyma, nestlacitelnyma vecma. Ve vyztuzi je tam i pricna trubka, ktera ve stare verzi po nejake dobe zacala hodne neprijemne tlacit manzelku do zad. Mela tam fotak a ten tlacil tu vyztuz do zad a zadovy system to uplne neodfiltroval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní batoh - 50 - 75l

Příspěvekod maty » čtv bře 21, 2019 10:37

FrantaKrajta píše:Existuje ještě nějaký větší "zimní" bágl na vícedenní zimní akce se spaním pod stanem, než jen skialpové baťůžky "od chaty k chatě" nebo čistě minimalistické lezecké nebo naopak 100l expediční pytle?
cca 50l+ obsah, ideálně okolo 60l na všechny objemné zimní věci

Gregory optic 58. Ac jsem moc neveril sitovanemu zadovemu systemu, tak jsem mile prekvapen. I na vikendovku se da dobre popruhami stahnout.
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 10:48

To ale není zimní batoh a nemá kapsu na lavinovou výbavu. Ta pružná na to podle mě nebude dobrá. Můžeš nějakou část výbavy ztratit případně si tou lopatou tu kapsu roztrhneš. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod maty » čtv bře 21, 2019 11:13

Podle ceho se urcuje, ze to je zimni batoh ? Podle toho, ze ma kapsu na lavinovy set ? Ta pruzna kapsa je dostatecne velka, ze pojme celou lopatu. Urcite lepsi nez mit repkou lopatu zavazanou za rukojet k viku batohu. Jak jsem to videl ted o vikendu u rakusana na skialpech. A jeste se ptal zda-li ten svah na ktery stoupal neni "dangerous" sel sam se svou lopatou :D
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 11:20

Viděl jsi někdy kapsu na lavinovou výbavu ? :) Kdyby jsi si pořádně přečetl příspěvek od Franty, tak by jsi věděl, že on tu kapsu na tom batohu chce. Potom ještě ta síťovaná záda se na sníh moc nehodí. Kvalitní zimní batohy mají záda hladká.

Edit: jak se prosím tě na ten Optic připínají sněžnice a lyže ? Vidím jen poutka na cepín.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod maty » čtv bře 21, 2019 11:32

Sneznice spojim paskou s preskou a zacvaknu k bocnim stahovacim snuram. Byl to jen tip, nikomu to nenutim.
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 21, 2019 12:46

apuka píše:Tak to bude tezke hledani....

To mi povídej :D Zvlášť, když půlka výrobců nemá na stránkách pořádně popsané a detailně nafocené batohy... :evil:
maty píše:Podle ceho se urcuje, ze to je zimni batoh ?

No co pro mne určuje zimní baťoh, jsem tam myslím docela srozumitelně popsal v bodovém seznamu :) Letních báglů jsem v zimě pár nosil, a nevyhovuje (z popsaných důvodů).

Váhu neřeším, prostě okolo 1.5-2kg tak nějak počítám.

Za ty tipy dík, třeba srovnání velikosti Peak 45 a Tour 45+ je pro mne hodně užitečné.

Na Rise Tour 45+ jsem myslím na netu kdysi koukal, zvažoval, a oni ho mezitím přestali dělat :D

Targhee zkouknu, vypadá fajn, ale Gregory zas tolik neznám. Dík za upozornění na ten zádový systém, Apuka.

Ten Trion vypadá taky zajímavě, nějaký úchyt na lopatu a sondu by do té přední kapsy šel jednoduše dobastlit.

Variant si lidi taky pochvalovali, že je docela objemný, jak říkáš.

A našel jsem ještě Arcteryx Bora 65 AR, ale to už jsou jiné prachy :D Za 500E? To si radši koupím Kajku :D

Asi si srovnám ten Trion Pro 50+7 a Rise Tour 45+, tehdy míval Deuter ještě pořádné objemy, možná by stačil...

Nebo třeba přesvědčím Pierre, ať se konečně zbaví toho Guide Tour, stejně mu určitě akorát překáží :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 21, 2019 13:02

Jestli chceš Kajku jedna je v inzerci za super peníze ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv bře 21, 2019 13:08

@FrantaKrajta: Nevim odkud jsi, ale pokud mas moznost, zajdi si do Brna, tam si primo muzes vyzkouset Trion Pro (u Mammuta), Rise Tour (u 9bplus) i Targhee (u Alpsportu). Sice kazde v jine prodejne, ale v jednom meste. Takovou moznost nikde jinde moc nemas...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 14:24

Kdybych ho nechtěl prodat, tak ti ho nenabízím. Ale víš co, je jak novej. ;) :D

Už se na něj někdo ptal, nakonec ale vzal od známého Guide 35. Loni jsem ho měl venku jednou a letos zatím jen na převoz věcí na hory. Moc mi nesedí bederák, tak ho nenosím. Ani velikost mi asi moc nevyhovuje, často chodím s menším Peak 35 a budu kupovat větší batoh do Gruzie.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon bře 25, 2019 20:09

@FrantKrajta: Ted jsem narazil na jeden batoh, ktery by Ti mohl vyhovovat - Camp M5. Netusim, kde jej u nas najdes, na Slovensku to nekdo prodava, i kdyz mozna starsi, trochu tezsi verzi.
Je to 50l (+10l pod vrchnakem), vepredu kapsa na lavinovou vybavu (i kdyz se mi uplne nelibi, ze je jenom na strecove uzavreni, nema zip - ta starsi vypad, ze ma normalne uzavrenou s bocnim zipem) - a je na toto docela lehky, rekl bych az ultralight - 1070g. (Na US strankach Campu ztratil na vaze 70g - asi shodil pri cestovani :lol:)

Nikdy jsem to ani nevidel, natoz mel na sobe, takze jenom zprostredkovavam info.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » pon bře 25, 2019 22:32

@Apuka, dik za tip. Ten z SK eshopu je starsi verze, ale oboje celkem podobne. Bohuzel nejake veci od Campu jsem mel, a skoncilo to nekolika reklamacema (ale abych nekrivdil, opravou ci vracenim penez ci novym kusem). Mozna jsem mel smulu, a mozna toho delaji moc (neco v inhouse kvalite, neco z Ciny?). Fakt nevim. Ale u batohu to nechci zkouset ;)
Treba jedna (uz nevyrabena) ferratova brzda mne od nich docela vypekla, kdyz se behem neplanovane totalne namrzle ferraty v Alpach (ani jsme nesundavali macky z ledovcoveho nastupu a docela jsem litoval, ze jsem vzal turisticky cepin misto lezeckych ;) ) prestala zavirat jedna z karabin (a to i doma po zahrati a umyti pripadnych necistot). Ale jsem na tohle docela smolar ;)

Jeste jsem koukal na TNF Cobra 60 - kapsa spis jen na macky (jako Peuterey), ale taky nevypadal spatne.
No zatim se bud trochu uskrovnit do Deuteru, ktery se uz nevyrabi (Rise Tour45/Guide Tour45), nebo ten Mammut Trion. Tezko posoudit, ktery je vetsi jen z netu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 26, 2019 14:01

Guide Tour 45+ mám k vyzkoušení v Praze ;). Případně ti můžu poslat nějaké fotky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod MarekV » ned bře 31, 2019 11:14

Probíral jsem se dost dlouho batohy a snad konečně narazil na ideální. Co na něj říkáte?
Bohužel se tu nedá nikde vyzkoušet.
https://seekoutside.com/unaweep-4800-ba ... ive-green/
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » ned bře 31, 2019 17:58

něco takového bych nechtěl ani zadarmo
Naposledy upravil fps dne ned bře 31, 2019 18:23, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy