Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » pát říj 13, 2017 6:03

Michal82 píše:Tvoje svaly netáhnou jen batoh ale celou tvou váhu - na to nezapominej.

Takhle to nejde brát. Teď jsem třeba čerstvě zase shodil za 2 měsíce cca 15kg. S touto logikou když bych vyrazil s 15kg batohem, tak vlastně bych měl jít nalehko jako bych před dvěma měsíci šel bez batohu. To tak ale rozhodně není. Ve vedlejším vlákně se to řešilo - záleží kde ta hmotnost je umístěna. Jinak vnímá člověk batoh, oblečení na sobě nebo například těžké boty atd a to vše má rozdílný vliv na výkon a únavu.

#Stani - klídek, já jsem alergický pouze na všeználkové a všudebýlkové kriply jako je Quido ;)

PS: Za výše uvedené jsem si banána už odkroutil :P :twisted:
Naposledy upravil PaKo dne pon pro 18, 2017 14:41, celkově upraveno 1
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 6:09

PaKo píše:...já jsem alergický pouze na všeználkové a všudebýlkové kriply jako je Quido ;)



Kámo, zkroť si to výrazivo, na to tu neni nikdo zvědavej...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pát říj 13, 2017 6:13

Michal82: Šermuješ s číslami, o ktorých nemáš vôbec predstavu a cucáš si ich z prstu.

Rozdiel medzi 18 a 20 kg je veľký, debata tu už o tom bola.

Tvoj rozpis je smiešny, to na 30 dní nie je ani náhodou. Takáto debata nemá zmysel.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » pát říj 13, 2017 6:25

dudy píše:Kámo, zkroť si to výrazivo, na to tu neni nikdo zvědavej...

Tož nečti mé příspěvky, kámo ;)
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 6:25

Michal82
Jenom technická, tys ušel za 143 minut 11 km s třicetikilovym batohem a ještě si stihnul číst a napsat dva příspěvky na outdoorforum?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 6:29

PaKo píše:Tož nečti mé příspěvky, kámo


Ne, já budu číst co chci, ale ty nebuď sprostej...
Mám pocit, že tě už majk jednou varoval, aby ses pak nedivil...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » pát říj 13, 2017 6:33

Jo tak, tak já ten tvůj výrok otočím - já si budu psát co chci a ty to nečti...

Pokud jde o adminy, pokud si svými příspěvky vykoleduji nějaké exotické ovoce, nějak se s tím srovnám. Ale ty mě tu opravdu školit nebudeš... kámo ;)
PaKo
 

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 6:49

Přerova vesta....?
Proboha proč?
V zimne je tam teplota kolem 10°C když je Jo hnusne jde na 5°C za 3 roky jsem tam zažil asi 2 noci kdy k ranu padla teplota na 0°C a to si ve spacaku přes den to pod 5 nejde.
Nepromok kalhoty a bundu mám na sobě stejně tak Merino vrstvu - před zimu flisku - do batohu mi stačí záložní trenky a ponožky po 2 kusech a jedno tričko.
Podmínky jsou krutý co do síly větru a neustálého deště ale ne co do teplot.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 6:54

dudy mám to na mobilu takže občas nekouknu nečtu to tu pořad.
Cca 2,5h na 11km - co se ti nezdá? Bez batohu mám tempo 6-7km za hodinu. S batohem ujdu kolem 50km za den a tohle byla prochazka po lese.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 6:57

wawrik - to na 30 dni je v pohodě - psal jsem ti ze se občas nejde dostouchnu jídlem když je možnost - teplej obidek v hospodě když potkám vesnici.
S tímto vybavením minus vaření jsem šel loni tak mě nepřesvědčuj ze to nejde.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 7:09

@dudy:
ja bych to uz neresil - z meho pohledu je to cele nejake ujete... vypocty mne nesedi, vyber vybaveni taky ne, a s tim jidlem a vodou je to tez nejake diune :rolleyes:
(kdyz uz mam ambici byt celych 30 ci vice dni v divocine, zcela mimo civilizaci, tak prece netahnu jidlo na celych 30 dni, to povazuju proste za ulet)
za mne je tenhle zpusob "outdooru" nekde uplne mimo....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 7:23

dudy píše:
Kámo, zkroť si to výrazivo, na to tu neni nikdo zvědavej...



Díky náčelníku, že se mne zastal... :prayer: :mrgreen:
...ale vykašli se na to - mně někdo, kdo se 2x vyspal v hamace, z toho jednou v zimě, urazit ani jinak dotknout nemůže, tyhle týpky, kteří když už nemaj žádný argument, tak začnou být sprostý, spíše lituju
:|
btw: dyť on tu svou charakteristiku má vlastně už v přezdívce
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 7:36

Quido - mě zas přijde ujety brát si na +10°C péřovou vestičku ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 13, 2017 7:49

ja aspon perovou vesti vozim vzdy, i v lete a to jezdim v cechach - a uz jsem ji necekane asi 2x pouzila, i jdyz treba bylo v noci 8st a spacak to da nebo na bivaku 14... ale nekdy se stane, ze dolehne nejaka unava atd a najednou se treba nemuzu ve spacaku zahrat....

pako
pribrala sem loni 6kg, takze celou velikost a zajimavy je, ze nepozoruju rozdil, naopak mi kamaradi rikaj, ze jim prijdu jako vetsi tyran nez driv kdyz je beru s sebou, takze vubec nevim, jak to s tou vahou je... mam pocit, ze su porad stejne chcipla, zdechla a nic neulezu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 7:53

Za prvé nevím, kdes vzal +10°C, já popisoval svůj jarní set.
Za druhé, já třeba ráno vstanu, dám vyvětrat spacák, oschnout tarp, nebo tropiko, mezitím vařím snídani, jím, močím, seru, čistím si zuby... A ono pobývat s malým pohybem třeba hodinu v 5°C (ale i v těch 10), je dost nepříjemné a bunda se šikne. To samé večer, je brzo tma a já neumím od šesti odpoledne ležet ve spacáku.
A za třetí vesta kterou mám má při 220 gramech mnohem lepší izolační vlastnosti než třeba flíska.

Když du třeba v pět ráno fotit tak si beru péřovku i dneska.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » pát říj 13, 2017 7:55

Mawenzi - no právě, kdežto kdyby sis naložila +6kg navíc do batohu, tak bys to rozhodně poznala. Takže mít to na sobě není to samé, jako mít v batohu :)

Quido - nadále bez komentáře, nehodlám se dál s takovým ubožáčkem zabývat ;)
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pát říj 13, 2017 7:59

Michal82 píše:wawrik - to na 30 dni je v pohodě - psal jsem ti ze se občas nejde dostouchnu jídlem když je možnost - teplej obidek v hospodě když potkám vesnici.
Nič také si nepísal. Písal si o tomto:

Michal82 píše:... a pak Island s tím ze chci jít komplet mimo vesnice 3-4 týdny a 20kg tam bude určitě možná i víc...
Michal82 píše:... ze mi nesedí vázat se na zásobování z vesnic...
Navyše priamo reaguješ na príspevok ľudí z nalehko.com, čo sú všetko atletické typy ľudí s podstatne nižšou váhou svojou aj báglu. Rátajú 5 kg jedla na týždeň, ty s 90+20 alebo koľko rátaš 8 kg na mesiac! ](*,) S ôsmimi kilami jedla ťa na Islande budú hľadať niekde okolo Tungnafellsjökullu, tam totiž nikde žiadnu vesnici nepotkáš.

Mne už nejde o nejakú zmysluplnú debatu, to s tebou evidentne nejde. Už len vyvraciam tie najväčšie nezmysly, ktoré by niekto mohol vziať vážne a sú nebezpečné.

Stanovanie v uragáne; 8 kíl jedla na mesiac... Môjtybože.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 13, 2017 8:07

pako - vuci vaze na sobe/ v batohu urcite to je neporovnatelny, ja mam strop 15 kg a to donesu max na vlak a +6 by bylo tak 18 a to bych asi ani neuzvedla :D
je spis zajimavy ze tu sou lidi po zhubnuti, kterym se chodi vyrazne lip - asi je to pak rozdil az pri vyraznejsim vahovym ubytku/prirustku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 8:13

8kg je cca 3x100g na den. Úplně v pohodě neříkám ze mas nacpanej pupek ale není to nic co se nedá.

Dudy - ty ses divil 1kg oblečení v batohu - proč bych popisoval výbavu na tvé podmínky když chodím v jiném klimatu. Ten Devold Expedition je hrejivej víc než dost - včera sem chodil jen v tricku a byl sem zpocenej. Při 10°C je to akorát ze se v tom s batohem nepotim. Spacak a td opravdu ráno nesusim - vzbudim se zabalim něco sním a jdu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » pát říj 13, 2017 8:14

Tak mě se po zhubnutí chodí taky samozřejmě lépe, ale to je spíš v souvislosti s tím, že místo špeků člověk nabere nějakou svalovinu, kondici atp, než samotným úbytkem hmotnosti. Určitě to není tak, že když bych před dvěma měsíci nesl krosnu 15kg a nyní po zhubnutí 15kg si naložil 30kg, že by se mi šlo stejně, jako předtím. Šlo by se mi daleko daleko hůř i když celková hmotnost by byla stejná a měl bych i lepší kondici a výdrž...
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pát říj 13, 2017 8:19

Michal82 píše:8kg je cca 3x100g na den. Úplně v pohodě neříkám ze mas nacpanej pupek ale není to nic co se nedá.
Koľko dní v kuse si s takýmto kalorickým príjmom išiel? Je úplne jasné, že tak maximálne dva, človek s tvojou váhou by to inak napísať nemohol.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 8:37

Michal82
To jako chodíš, s dvacetikilovým báglem, v +10°C v Expeditionu a membránovce?
To bych se asi uvařil.
Plus bych chtěl vidět tvojí výbavu po měsíci v kuse, když nesušíš stan ani spacák a ráno to balíš mokrý a navlhlý...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slash1111 » pát říj 13, 2017 8:52

toto vlakno je uplne super
@wawrik & co. zabudate na to, ze v Skotsku nie je potrava iba v obchodoch :lol:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 9:27

Michal82 píše:Quido - mě zas přijde ujety brát si na +10°C péřovou vestičku ;)


tys byl opravdu asi JENOM v tom Skotsku - co kdyby si te tam nechali a ukazovali namisto lochnesky :roll:
Naposledy upravil Quido dne pát říj 13, 2017 14:00, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 9:29

PaKo píše:Quido - nadále bez komentáře, nehodlám se dál s takovým ubožáčkem zabývat ;)


a tohle že není komentář...? :mrgreen:
dyť ty ani nevíš, co píšeš ! [-(
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 9:32

dudy píše:Michal82
To jako chodíš, s dvacetikilovým báglem, v +10°C v Expeditionu a membránovce?
To bych se asi uvařil.
Plus bych chtěl vidět tvojí výbavu po měsíci v kuse, když nesušíš stan ani spacák a ráno to balíš mokrý a navlhlý...


sak povidam, ze je to cely nejaky diuny... ale tak zase, at si v tom chodi, treba je to takovy druh :roll:
kdo chce kam ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 9:48

navrhuji tule debatu s temi dvema exoty ukoncit
:mentor:
nema to cenu - nevim proc si ty jejich vyroky tolik odporuji a odporuji i bezne logice, asi si castecne vymysleji, castecne prehaneji, anebo jsou to jejich nejake divne navyky se takto pohybovat v prirode - ja jim to neberu, ale uzitecne tyhle prispevky rozhodne nejsou... :roll:
... lidi ketri uz maji neco nachozeno a nekde byli, vedi - no a ty, co sem chodi pro rady, poprosime, aby prispevky uzivatelu PaKo a Michal82 nebrali vazne...
[-o<
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 9:52

dudy a o tom to je - péřáku to nevadí a stan v dešti stejně neususis ;)

wawrik - hele tejden jo - potom jdu stejně do vesnice dat si sprchu v kempu a při te příležitosti si dam poradnej obidek. Ale když na to přijde tak mám zásobu abych opravdu nemusel noc dokupovat - samozrejmne když se ta možnost naskytne tak je blbost si neprilepsit a obecně v UK se nedá jít měsíc abys nenarazil na civilizaci.
Pro tvé info člověk bez jídla přežije více jak měsíc - takže mít měsíc sníženy příjem jídla na 3 malé porce denně se opravdu dá vydržet ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 10:13

Michal82 píše:dudy a o tom to je - péřáku to nevadí...


Tak teď si to rozštíp.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 10:20

@michal82:
nejak tu tvou argumentaci nemuzu pobrat - nedokazu pochopit nesmyslnost tveho pocinani :|
... to se jedes do toho Skotska zamerne trapit, nebo jak to vlastne je?

- takze tahnes 8 kilo jidla vlastne jen na tyden... ? :rolleyes:

- clovek prezije mesic bez jidla #-o ano a asi jak ktery.... no ale budiz, jenze snad pouze v pripade, ze neni zbyti, a ne, ze zamerne nebude jist .... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy