Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv říj 13, 2016 19:25

než Osprey Atmos (měl jsem starší verzi bez AG) doporučuji spíš na turistiku Osprey Exos který mám v současnosti
Mickie píše:ten zádový systém vypadá dost zajímavě a i pěkně sedí, ale nezničí se po dvou trecích?

to asi ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » pon říj 24, 2016 21:09

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit, jaký koupit batoh 75-80litrů.
Mám v hledáčku značky Deuter, Osprey a nejvíce se mi líbí Vaude.
Hlavně aby batoh něco vydržel.....
Kdy bývají slevy, v jakých obchodech nakupujete?

Díky
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte říj 25, 2016 13:05

- vždyť máš v tomto tématu plno tipů který koupit, co ještě víc by si chtěl poradit
- a na ten druhý dotaz hledej odpovědi tady viewforum.php?f=3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » stř říj 26, 2016 19:36

Mám tři konkrétní tipy:
Osprey-xenith 75l
Deuter-aircontact 65+10
Vaude-astrum 70+10l

Jsou tyto batohy srovnatelné, co se kvality týká, neudělám s některým z nich chybu....?
Nebo nějaký lepší tip, kdyby byl.....
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TimTaylor » stř říj 26, 2016 21:54

pokud ti jde primarně o výdrž, běž do Deuteru, jsou sice těžší, ale provedení je špičkové a používají robustnější materiály než třeba Osprey (doma mám modely od obou značek).
Taky 32l batoh zn. Deuter je velký stejně jako 38l od zn. Osprey, takže věřím že ta 60+15l bude o něco větší než 75l Osprey (mám Osprey Kestrel 68l a kamarádův Deuter 60l je o dost větší...). Cenově/kvalitou provedení to výjde na stejno, zase Deutery jsou o cca 30% těžší než Osprey. Vaude neumím posoudit, mrkni taky na modely od Lowe Alpine (taky špička v oboru)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » čtv říj 27, 2016 7:17

jirikh píše:Mám tři konkrétní tipy:
Osprey-xenith 75l
Deuter-aircontact 65+10
Vaude-astrum 70+10l

Jsou tyto batohy srovnatelné, co se kvality týká, neudělám s některým z nich chybu....?
Nebo nějaký lepší tip, kdyby byl.....

mel jsem Xenith 75 a bylo to fiasko, protoze se mi v mrazech rozdelaly bocni zipy hl. komory. Siti ma mnohem lepsi Xenith 88, ktery je objemove srovnatelny s mym nynejsim baglem - AirContact PRO 60+15 :) a jsem s nim nad miru spokojen
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » čtv říj 27, 2016 8:21

Mají Lowe Alpine nějaké oficiální stránky, kde bych našel přehledně všechny modely....?
Našel jsem jen několik eshopů....
Axiom Kamet 65:75 vypadá pěkně. Ty čísla to mám brát jako litráž nebo co....?
Na videu vypadá perfektně.

Díky moc za rady.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Prenos » čtv říj 27, 2016 9:10

@jirikh: samozrejme lowe alpine ma svoje stranky: lowealpine.com tam najdes neco
Jinak jeste mohu pridat jeden tip a sice Tatonka Yukon 60 nebo 70, je to takova alternativa Deuteru, je z odolneho materialu a je trochu lehci nez Deuter. Je sice drazssi ale ted je v nejake akci a vychazi levneji nez deuter. Tatonka je bavorska firma, moc se tu neobjevuje v diskuzi. Zkus kouknout.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2016 9:48

No, na ziskani prehledu je lepsi stranka dovozce do CR/SK. Ne ze by to byly extra prehledne stranky, ale furt se mi tam hleda lip nez u Lowe Alpine :evil: . Navic je vyhoda, za tam zjistis, co je v CR/SK jednoduse sehnatelne (je skladem u dovozce).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » čtv říj 27, 2016 13:14

Děkuju moc za tipy....
Tatonka je strašně drahá :D
Já bych rád něco maximálně do 6000,- Asi půjdu do Lowe Alpine.
a hlavně potřebuju cca 75-80l, míň opravdu ne....
Akdyby měl někdo z vás zájem o LOOP 50l, perfektně zachovalej, tak dejte vědět. :wink:
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2016 14:33

Jen nezapomen, ze napr. Deuteri 75-80 l asi bude nekde jinde jako Corazonich 75-80l... Nevim, jak ve srovnani s Deuterem je LA, jen abys nakonec nezjistil, zes koupil (Deuterych) 75-80l ruksak a po plnem naplneni Ti zustava (s prehnanim) pulka ruksaku prazdna :wink: :lol:. Proste to radej poradne koukni, co se do toho batohu vleze, kdyz Ti postaci vybrane znacky napr. o 10l mensi (a lehci i levnejsi). Jo, u Lowe Alpine 65:75 znamena cca stejne jako u Deuteru 65+10, tj. v zakladu ma 65l, kdyz zvednes vrchnak, tak do nej nalozis o 10 l vice, celkem (min.) 75l.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Cipollini » čtv říj 27, 2016 18:24

Vyberám batoh s objemom 50-55 litrov.

Má niekto skúsenosti s batohmi:
Asi najvážnejší kandidát - Tatonka Norix 50.
Druhý do partie je Mammut Trion Element 45+7.

Ďalšia alternatíva bola Berghaus Trailhead 50, ale toto padlo, lebo distribútor prišiel o licenciu a Berghausy sa do SR momentálne nedovážajú.
Cipollini
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 22, 2016 21:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Prenos » čtv říj 27, 2016 19:22

@jirikh: ted maji tatonku za 5 tis. a je to minimalne nahrada za Deuter, ale to ja jen pro poradek :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » čtv říj 27, 2016 19:47

A můžeš hodit odkaz kde......?
Příští týden osobně proběhnu pár krámů,vyzkouším všechno,co se dá.
Pak vám tady schválně napíšu výsledek.

Všem zúčastněným moc DĚKUJI za rady.
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Prenos » pát říj 28, 2016 5:57

Tatonka je draha, ale tady maji akci tak to není tak strašné
https://www.tatonkashop.cz/trekkingove-batohy/
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jirikh » pon říj 31, 2016 13:04

Ještě drobnost....
V obchodech Hervis a Intersport mají cenově dostupné batohy značek Mckynley a Killimanjaro. Máte s nima někdo nějakou zkušenost, nebo se jim raději vyhnout?

Díky
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned lis 6, 2016 23:01

Objevila se nutnost vyměnit Milleta a koupit novej velkej batoh na výletování s horomatrošem - pro chlapskou postavu, objemově kolem těch 75, aby se všechno dalo případně narvat dovnitř, včetně přilby a lan.
Oběhli jsme autdóršopy v Brně a jsme celkem zděšeni - to se fakt už nedělají nebo u nás neprodávají jednoduché batohy bez pitomostí typu zipů přímo do hlavní komory, ideálně i bez spodní kapsy (ale to není nutnost, bych chtěla asi už příliš), a zároveň se slušným zádovým systémem, který neváží tři kila? Potkali jsme vlastně jedině Deuter s jeho šílenou vahou a jakýsi Doldy, s designem starým desetiletí. Jinak úplně do všeho se lezlo krom standartního přístupu vrchním komínem i jakýmasi pitomýma zipama #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 1:23

Njn, KISS se uz dneska moc nenosi a jednoduche veci bez pitomosti jsou luxus, za ktery si slusne priplatis. Treba Crux 70, ten by ti mohl vyhovovat, objem je 70 + 7.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2016 8:45

jirikh vyhnout pokud to neni svatecni batoh kterej vemes 3x za rok ven a nechces za to moc utracet s rizikem, ze se ti brzo vyrve popruh, urve zip, zacne trepit latka kolem siti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 10:07

mike: AK by byl mohl být dobrej, pokud by seděl, ale ta cena a dostupnost na vyzkoušení :?
Původní představa byla, že obejdem obchody, odzkouší si pár modelů a něco vyberem. Jsem netušila, že je to až tak tragický. Nějaký serepetičky navíc by se ještě zkousnout daly, ale ten vstup do hlavní komory dalším zipem krom spodní kapsy (i bez té by se dalo obejít) už je na mě moc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 10:25

Pro Tebe by nebyl nejlepsi nejaky lodny vak s poradnym zadovym systemem? Podle nejakeho clanku ve svete outdooru se delaji i se zadovym systemem jako nejlepsi ruksaky. Jen se me neptej, kdo je vyrabi :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 10:54

loďák má přece jen poněkud jiné určení a tudíž jiné přednosti :wink:

Ale v podstatě ano, preferuji "pytel" s dokonalým zádovým systémem a pohodlnými popruhy a pár drobnostmi jak jsou úchyty na cepíny, vrchlík s jednou kapsičkou a nějaký ten stahovací popruh, víc netřeba. Není to ovšem až tak podmínkou, drobné vychytávky tolik nevadí, pokud k něčemu jsou a nezvyšují příliš váhu batohu. Nejvíc mi vadí přímé zipy do hlavní komory (s výjimkou případné spodní kapsy, jak jsem již psala), takže hledám batoh bez nich. Což se v běžných obchodech ukázalo jako problém.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 12:51

Mozna to bude Tvym konzervatizmem :wink:. Toto taky patri k modernim trendum. Normalne lidi v tech velkych batozich chteji najit a pouzivat sve veci bez toho, aby museli vyhazet pulku obsahu, nejlepe (ve spolupraci s nekym) bez toho, aby museli dat batoh dolu. Proto ty bocni nebo predni pristupy. Na druhe strane to vyzaduje dost premyslet o baleni a pocitat s tim, k cemu se budu potrebovat dostat a dat to na nejakeh pristupne misto.
Kdo chce minimalisticke a UL veci, ten prece nebude sebou tahat 75l batoh :lol:.

Cimz se vubec nedotykam Tvycch potreb a zvyklosti - ja v jinych smerech narazim na uplne stejny typ problemu. Viz hledani 40-45l batohu, ktery se dobre nosi, ma neohla zada, dolni vstup (zepredu, ne malinky z boku a mezi komorami uzavritelny zipem, aby tam nepropadaly veci z hlavni komory), plastenku a jeste k tomu slusnou moznost uchyceni dvou cepinu.... Na vetsinou jednodenni tury. Co uz nahodou najdu, je v pro mne neprijatelnych barvach (cerna, kriklave zluta) nebo vypada (pro mne) otresne. A kdyz uz se neco najde, tak jej v OV a okoli mikde nemaji... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon lis 7, 2016 13:05

75l na lezecky batoh pytloviteho strihu je dost.
Podivej se na Mountain Hardwear Ozonic 65, ale ten je uz moc oveseny oproti Crux 70.
Nedelaji se lezecke jen do 50l?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 13:11

apuka: Možná je to konzervatismus, ale jde mi o účelnost a funkčnost. Pro mě je tento způsob přístupu do batohu zcela zbytečný, balím si tak, aby věci potřebné přes den byly někde po ruce. A zbytečné zipy na batohu nechci.
Tento "moderní trend", kterého se masoví výrobci chytli je údajně taky částečným důsledkem toho, že lidi čím dál víc chodí převážně po chatách, kde hodí batoh na postel a tam si ho otevřou jak kufr. Tam je to určitě praktické, ale tohle se mě netýká.
Té poznámce o minimalistických a UL věcech asi nerozumím - většinu našich věcí odlehčujem a zmenšujem, i když o UL vybavení se hovořit nedá. Ale vybavení na hory a na víc dnů prostě neošidím, takže velký batoh kolem 70tky je potřeba, na menší už se musí některé objemnější věci jako přilba nebo lano věšet i zvenčí nebo pod vrchlík.

booze: nemá to být škatulkově "lezecký" batoh, spíš jednoduchý velký batoh s dobrým nosným systémem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » pon lis 7, 2016 13:21

Co třeba Klättermusen Arvaker? Je to víceméně pytel s parádním zádovým systémem. na tom pytli máš taková poutka, do kterých můžeš, ale nemusíš připnout různé popruhy, udělátka, serepetičky (cepíny, hůlky). Má jednu kapsu vevnitř a jednu kapsu v horní části.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 14:09

Děkuju za tipy.

Arvaker jsem větší než 60l neobjevila. Sice by se daly přikoupit boční kapsy, ale ...

Ten MHW nevypadá až tak zle, i když bez některých "zbytečností" by byl ještě lepší :) Jen si nejsem úplně jistá, zda by litráž stačila (i když je fakt, že ve velikosti M/L je to 70). Současný Millet má 60+10 a hledáme něco stejného, případně i krapet většího. Chtělo by ho vidět a zkusit - nejen velikost, ale i zádový systém, zda sedne a je dostatečně nosný. Což jsem v ČR nenašla, že by byl k mání :|
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon lis 7, 2016 14:19

Lowe Alpine Metanoia 65:80 tady ho maji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon lis 7, 2016 14:22

Oběhli jsme autdóršopy v Brně a jsme celkem zděšeni

co ten novy Hannibal? nemaji neco takoveho?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 14:44

v Hannibalu nám nabídli jen nějaký ten Doldy, Osprey a LA, teď nevím model, ale každopádně byl celorozepínací zepředu

Dík za tip na ten LA Metanoia :prayer: , ten jsem měla (pouze teoreticky na netu) vyhlídlý a na jeho existenci pak nějak zapomněla. Ten by mohl být dobrý, pokud má dobrý zádový systém.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Batohy