Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » stř kvě 4, 2016 7:54

to zase až časem, když budu hledat menší :) dík
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » stř kvě 4, 2016 8:41

@remy: hezky, ale nema samostatnu priehradku na lavinovu vybavu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » stř kvě 4, 2016 10:28

Včera jsem se byl podívat na tenhle http://www.ortovox.com/uk/shop/high-alpine/peak-45-crazy-orange
45l, upnutí maček, cepínu, helmy a lyží. Samostatná kapsa na lavinovou výbavu a další fíčury.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » stř kvě 4, 2016 10:53

Jo ten peak vypada dobre, otazne je jak moc je naozaj "velky" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » stř kvě 4, 2016 11:40

No bohužel měli jen verzi Peak S což je dámská 42. Mě tak trochu přijde, že to asi i objednali blbě, protože měli hlavně dámské verze :). Otázka zní dostatečně velký na co ? Každý má jiné potřeby a používá rozdílné vybavení. Mě přišel dostatečně velký na několika denní túry. Záleží ale kolik jídla bereš, se stanem by byl asi trochu problém, musel by ven, pak taky jaké roční období a co budeš brát za oblečení. Velikost si asi musí každý posoudit sám. Víko se dá posunout a tak 5l navíc tam bude, ale ten stahovací rukáv už není nepromokavý.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » stř kvě 4, 2016 13:41

Pred nedavnom som narazil na batohy znacky THULE... Mate uz niekto skusenost? Viem, ze prislusenstvo k autam a pod. maju kvalitne, ale o batohoch pocujem prvy krat...

http://www.trekland.sk/clanok/196/nove- ... -v-predaji

V celku ma zaujali. Ak budem mat moznost a niekde na ne narazim tak ich urcite vyskusam. Dovtedy by ma zaujimala kazda sprava ohladom ktorehokolvek modelu:)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

HUSKY Menic 50L

Příspěvekod Neemfa » pát kvě 6, 2016 12:36

Zdravím, uvažuji o koupi batohu Menic 50L od firmy HUSKY. Batoh plánuji využívat převážně na prodloužené víkendy v tuzemsku. Chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto batohem. Popřípadě, pokud by někdo měl dobré zkušenosti s batohem kolem 50L za dobrou cenu, prosím o doporučení. :)

Díky
Pavel
Neemfa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 9, 2016 15:02

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod pickard » pát kvě 6, 2016 12:52

Na batohy kolem 50l zde již jistě je založené vlákno.

Bude problém najít zde někoho, kdo se vyjádří pochvalně o něčem od Husky. Krátký pohled na stránky odhaluje hned ze startu klasické Husky-kecy. Batoh je veden jako "expediční". Popis začíná větou "Batoh Menic nezaskočí ani náročnější výpravy."

Pokud by existoval expediční batoh, který nezaskočí ani nejnáročnější výpravy, a stál by 2500,- Kč, bude to obratem nejprodávanější bágl na světě.

Kecy stranou, na prodloužené víkendy v ČR to asi stačit bude. Čekal bych, že v tom bude nějakej průšvih - rozjedou se švy, upadnou přezky, něco bude nelogicky umístěný, nebude to pohodlný nebo tak něco. Ale na to přijdeš používáním a příště budeš vědět, co přesně chceš a nechceš.

Dobré batohy jsou tak dvakrát dražší. Pro srovnání doporučuju se zajít podívat třeba na Arcteryx Kea 45, Deuter ACT Lite 40+10 a kolegové jistě přihodí pár svých.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod Neemfa » pát kvě 6, 2016 13:02

Jde právě o to, že nemám žádné zkušenosti s tím, jak batoh vybrat. Nejsem žádný profík a třeba spacák od Husky (Enemy) mám a jsem spokojený. Je mi jasné, že od 50L batohu za cenu 2500,- nemohu čekat zázraky. Spíš jsem chtěl vědět, zda má někdo osobní zkušenosti.

Jinak díky za odpověď. :)
Pavel
Neemfa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 9, 2016 15:02

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod pickard » pát kvě 6, 2016 13:22

Pak lze už jenom říct, že batoh musí hlavně dobře sedět. Základem je tedy zkoušení naloženého batohu. Podle obrázku a popisu se dají jen vybrat kandidáti, ale rozhodnutí musí provést záda.
Za 2500, jak správně říkáš, mnoho zázraků nepořídíš.

Je to docela střela naslepo, ale já bych se asi s takovým rozpočtem díval spíš na značku Pinguin, třeba Pinguin Minimalist 50 nebo Activent 48. Cena je podobná, ale výrobce má, troufám si říct, podstatně lepší pověst. Není to špičková značka a jejich batohy nemám, ale jejich produkty jsou běžně k vidění a vypadají normálně.

Plus teda je to o hodně hezčí než ten Huskáč.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2016 13:32

Pinguiny maji docela pouzitelny zadovy system a vetsinou a vetsine lidi se dobre nosi. Navic v pripade nejakych problemu a oprav absolutne zadny problem, stejne tak i se zarukou.
Taky bych se obratil spise tym smerem nez k Husky. S tim, ze to neni superspicka v batozich, ale pomer cena/vykon je urcite na vysoke urovni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod Neemfa » pát kvě 6, 2016 13:55

Je fakt, že ten WALKER 50 nevypadá tak zle, zajímalo by mě, jestli na něj jde připnout běžná karitaťka..
Neemfa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 9, 2016 15:02

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod oodoow » pát kvě 6, 2016 14:21

Jako další možnost můžeš zkusit značku Corazon, to by měly být taky celkem slušný batohy za slušnou cenu. Hlavní je to vyzkoušet a podle toho vybrat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod remy77 » pát kvě 6, 2016 15:10

Neemfa píše:J Je mi jasné, že od 50L batohu za cenu 2500,- nemohu čekat zázraky.


Len aby tych 50L aj mal. Lebo kludne moze mat v reale aj 43 L a to uz za 2500 len nieco vyberies ...

PS: upinacie popruhy sa daju dokupit, ak si sikovny tak spony a popruh kupis v galanterke a usijes aj sam ake budes chciet, alebo jednoducho prichytis repkou (snurou) a mas po dileme
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: HUSKY Menic 50L

Příspěvekod fps » pát kvě 6, 2016 19:02

Neemfa píše:Nejsem žádný profík a třeba spacák od Husky (Enemy) mám a jsem spokojený.

když si spokojený se spacákem od Husky, tak budeš spokojen i z jejich batohy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod consiglieri » ned kvě 22, 2016 16:04

Máte někdo zkušenosti s batohama od The North Face? [-o< Mám možnost koupit model Terra 65 za $ 130.
Uživatelský avatar
consiglieri
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 20, 2016 7:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pon kvě 23, 2016 13:34

Dneska jsem si byl prohlédnout nové batohy Osprey Kestrel, a bohužel u mně zavládlo velké zklamání, vnitřní materiál na ramenních popruzích, bederáku a zádech vypadá hodně lacině, taky dílenské zpracování nevypadá moc dobře, cca úroveň jako mají batohy od Pinguin nebo Corazon. Zmenšily a změkčilý bederák, na 58l a 68l batoh je takhle malý a měkký bederák zcela nedostatečný, kapsy jsou na bederáku hodně malé. O barvách snad nemá ani cenu psát, ty jsou do přírody zcela nevhodné, černá a pak svítící zelená a červená, hrůza. Nechápu jak mohli takhle zlikvidovat jeden z nejlepších batohů na trhu, jestli půjde Osprey tímto směr i u ostatcích batohu, tak se Osprey nebude moc řadit mezi nejkvalitnější výrobce batohu, bude to spíš supermárketová kvalita. Docela uvažuji nad tím že si do zásoby koupím starý Osprey Kestrel? Ale nevím jak by vypadal po 10 letech ležení ve skříni? Riskovat to že mi odejde současný Osprey Kestrel, a že nebude na trhu žádný batoh co by my vyhovovat mně docela děsí, to je zase dilema?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 23, 2016 13:48

co ti muze na batohu odejit, kdyz 10let lezi ve skrini? by me dost zjaimalo... 10let taham corazon a nic mu neni (do prace a obcas o vikendech, rvu ho nakupama k prasknuti) a uprimne netusim, co se muze na batohu pokazit. prezka nepraskne jen proto, ze je stara, siti ti taky nepopraska jen proto, ze je stary... a jak dlouho mas svuj stavajici bagl? asi si muzes udelat obrazek, jak vypada po x letech x casytho chozeni a podle me lezeni ve skrini mu ublizit fakt nemuze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 13:56

Mawenzi píše:co ti muze na batohu odejit, kdyz 10let lezi ve skrini? by me dost zjaimalo...
Zater, pokud mas latku se zaterem. Jednou se dostane do batohu/do skrine vlhky vzduch, v batohu zustane dil - muze zacit plesnivet. Mas suchy vzduch - latka taky bude trpet. Mas stridave suchy/vlhky - bude trpet jeste vice. Pusobeni i malych hodnot chemikalii ve vzduchu (i ze skrine) dlouhou dobu. Zadne latce taky nedela dobre byt pokrcena beze zmeny 10 let, potom se to muze v tom ohybu i rozpadnout - to muzes zjisit, kdyz si odlozis veci po deckach, ze budes mit dalsi a po deseti letech to vytahnes. Batoh bude 10 let v nejake poloze, staci mirne pokrceny a za tu dobu se te poloze "prizpusobi", zapamatuje si ji a uz bude mit jine vlastnosti na zadech. Material bederaku/vyztuzeni zad - nevis jak to zvladne 10 let na jednom miste, prakticky bez hnuti, muze se i rozpadnout.
Atd. atd. Nerikam, ze se to stat musi, ale stat se to lehce muze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 23, 2016 14:39

zater ok, to beru.

segra ted vytahla veci po nas co byly 20-25 let v krabici a vetsina jich je v pohode, obcas zterela guma ale co je hackovany a bavlna, to jak kdyby tam nekdo dal vcera.

nicmene kdyby teda 3x za rok bagl vytah, provetral, tak by to melo byt minimalizovany to riziko, ne? ja kdyz vytahla po 10ti letech bagl ze skrine, co predtim byl asi 6let pouzivanej, tak byl uplne v pohode...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ThomasB » pon kvě 23, 2016 18:43

Fps: to je vážně takový rozdíl mezi starší a novou verzí? Mě se právě líbila černá barva té nové verze, ale nenapadlo mě, že by tam mohl být nějaký podstatný rozdíl
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 23, 2016 20:00

fps: jsem rad, ze uz jsi i ty objevil ameriku ;) psal jsem o tom haffo prispevku (sice ne primo k modelu Kestrel) a nic.. konecne odezva. Siti je ale mnohem dulezitejsi a na to Osprey proste v novych modelech taky z vysoka sere! :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 23, 2016 21:51

@fps: sice tve nadseni pro Osprey batohy nesdilim, ale kdyz se ti libi, tak si ho do zasoby urcite kup. Tohle se mi stava bezne, ze mam neco skveleho, po letech to chci koupit znovu a zjistim, ze uz se to nedela nebo to "vylepsili" k nepouzitelnosti. Vyrobci bohuzel vetsinou nedokazou vyrabet neco, co se osvedcilo, beze zmeny. Furt se v tom musi vrtat a nakonec to uplne zmrvi. Kupovat do zasoby je jedina cesta, uz to delam a pak obvykle zjistuju, ze jsem koupil malo...

Lezenim ve skrini ti odejde maximalne PU zater, ale jednou do roka batoh provetrat nebude spatny napad. Nebo je muzes stridat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte kvě 24, 2016 18:35

ThomasB píše:Fps: to je vážně takový rozdíl mezi starší a novou verzí? Mě se právě líbila černá barva té nové verze, ale nenapadlo mě, že by tam mohl být nějaký podstatný rozdíl

nejde o barvičky a nebo o to jak ti sedí, to je čistě subjektivní věc, ale v tom ostatním je velký rozdíl mezi starým a novým Osprey Kestrel, vždyť to můžeš posoudit sám, ještě stále mají staré Osprey Kestrel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte kvě 24, 2016 18:43

S4TYR píše:fps: jsem rad, ze uz jsi i ty objevil ameriku ;) psal jsem o tom haffo prispevku (sice ne primo k modelu Kestrel) a nic.. konecne odezva. Siti je ale mnohem dulezitejsi a na to Osprey proste v novych modelech taky z vysoka sere! :)

takhle špatně zatím vypadá jenom ten nový Osprey Kestrel, co jsem koukal v RP na ty ostatní, tak ty mi připadají že jsou stále stejně kvalitní jako bývaly
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte kvě 24, 2016 18:49

Dockej casu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte kvě 24, 2016 19:36

mike píše:sice tve nadseni pro Osprey batohy nesdilim, ale kdyz se ti libi, tak si ho do zasoby urcite kup

Nejde tak moc o líbení, i když hnědou barvu já do přírody můžu, jde o to, že starý Osprey Kestrel 58 má jako jediný vše co požaduji, vysoký tvar, pevný bederák, na něm velké kapsy, posuvné víko, postranní síťované kapsy, decentní barvu vhodnou do přírody, to je prakticky vše. I když má i věci co nepotřebuji, dvě komory, spodní zip, držák na hole, kapsu na pitný vak. Je to dilema zda koupit do zásoby starý Osprey Kestrel 58, který není dokonalý, a úplně by mi taky stačil 45l až 50l batoh. Takže začalo první kolečko ve hledání batohu, první na řadě byl Osprey Atmos AG 50, ale u něj mi vadí ta síťka na zádech, v zimě by to byl problém. Pak se mi libí Lowe Alpine Zephyr, ale kdyby ho dělaly 45:55, což bohužel nedělají, a to je prakticky vše z batohu co jsem po prvním kolečku kde vyděl, a líbilo se mi. Dam tomu několik dní, a jestli žádný nenajdu, tak budu používat starý Osprey Kestrel 58 dokud se nerozpadne, a pak budu doufat že se ňáky objeví.

mike píše: Tohle se mi stava bezne, ze mam neco skveleho, po letech to chci koupit znovu a zjistim, ze uz se to nedela nebo to "vylepsili" k nepouzitelnosti. Vyrobci bohuzel vetsinou nedokazou vyrabet neco, co se osvedcilo, beze zmeny. Furt se v tom musi vrtat a nakonec to uplne zmrvi.

jojo, bohužel to mam stejně, a docela u dost věci co se ani netýkají turistiky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Guly » stř kvě 25, 2016 4:22

Kupovať do zásoby na 10 rokov!!!???!!!???
Dobrý koňak? No povedzme že áno. Kľudne aj vo väčšom množstve. Zlato v tehličkách? Nech sa páči, kto na to má.
Ale batoh? Tak to by ma teda ani vo sne nenapadlo kupovať na desať rokov dopredu. Občas síce nejaké nepotrebné blbosti som už pokúpil, netajím. Ale batoh? Hmmmmm...
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 25, 2016 6:27

mike píše:Vyrobci bohuzel vetsinou nedokazou vyrabet neco, co se osvedcilo, beze zmeny. Furt se v tom musi vrtat a nakonec to uplne zmrvi.


pripadne ani nikdy nevyrabi to, co ty chces... ja uz sem zjistila, ze bych si potrebovala nechat sit od kalhot po mikiny a bundy skoro vsechno, protoze z ruznych veci na trhu si odnesu ruzny pozadavky na vec a obecne vyrobci je nejsou schopni proste ani plnit. A pokud se jednou za sto let najde neco, co by mi i vyhovovalo, barva je tak desna, ze me to pak akorat ser* to pouzivat. vlastne uz ted si nechavam sit merino spodky a vrsky, kalhoty na leto...

fps no jestli myslis, ze je sance, ze se to za par let zmeni k lepsimu? pokud uz ted pouzitelny veci vyrobci hati odflaklou vyrobou, myslis, ze za 10let na tom budes lip? nerada to rikam ale osprey ma pro me asi nejlepsi zada a zadovej system (coz je dost smutny kdyz i uplne blba velikost baglu mi sedela prakticky nejlip ze vseho, co sem mela moznost zkouset), asi budu rada, ze mam od pana dernera opraveny nacnuty dno kestrelu, ze vydrzi o to dyl...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2016 6:39

Guly píše:Kupovať do zásoby na 10 rokov!!!???!!!???... Ale batoh? Hmmmmm...
No jo, kdo si jej vezme parkrat do roka na par dnu a potom jej zastrci nekam do skrine (a nema zadne problemy se zadama), tak je to blbost. Jenze fps chodi tydenni i delsi treky na tezko neustale, on ma tezky batoh na zadech snad pulku roku (trosku prehnane), takze jemu se sebemensi nesrovnalost mezi batohem a telem, resp. nefunkcnost a spatna kvalita neceho na batohu projevi docela zretelne. A jemu vyhovujici (a na tele dobre sedici) nabidka je uz ted mizerna.
Tak si dej dokopy tyto veci a zjistis, ze pro nej to vubec neni sileny napad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy