Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 23:00

To proto, ze je podle mne znicil marketing a presne tim zpusobem, na ktery jsem reagoval. Plus ta jejich silena OutDry bunda a batoh na prvni pohled ze stejneho materialu. Na druhy asi ne, takze to nechme byt, mas pravdu, ze jsem ho ani nevidel.

grco píše:tu je to furt len nejaky deuter, tilak a jurek... :)

A Osprey... :twisted:

Ad Deuter: podle mne ma jedinou vadu, ale celkem zasadni. Je tezky jako krava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 23:02

Ja momentalne premyslam nad tymto http://www.boreasgear.com/products/lost-coast-truckee-green

Momentalne mam 65ku s 2.2kg, takze ist na 1.5kg by bolo dobrych 700g dole...

Ale to asi nie je nic pre Aldu, tam by bol s lyzami problem... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 23:10

A to si stezujes na Deuter? :twisted: Ten ma sedesatky lehci.

Kdyby sis poridil LIghtwave, tak budes mit min skoro o kilo, ale doporucovat ti ho nebudu, protoze na nem nejsou zadne zbytecne kraviny, pardon, vychytavky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 23:19

Ja nechcem zas uplne tie minimalisticke UL, to by som si mohol kupit rovno aj http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/equipment-c3/rucksacks-c19/all-rucksacks-c134/exped-womens-lightning-60-rucksack-p2767

ale jak rikam, teraz mam 2.2kg, takze 1.4-1.6 je dalsi krok, to mi staci :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 23:22

OK, nedalo mi to a cumim na deutre a neviem, kde si prisiel na to, ze maju lehsi 60ku...

Futura Vario 50+10 2240g
Aircontact 50+10 2520g
Act Lite 50+10 1730g

Takze ziadny nema 1.5kg a vsetky maju ten trapny komunisticky spodny vstup...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pon kvě 2, 2016 23:23

Mike, prosím ťa, ten Lightwave Ultarhike 60 ako sa správa po plnom naložení? Nechýba ti spodný kompresný popruh, aby trochu stlačil hruškovitý tvar? Vychádzam len z fotky na ich webe, možno v reále to tak nie je.Mám rád, ak sa tvar obráti, teda dole je trochu užší ako hore.

Stlačenie spodku batohu riešil napríklad aj REI Flash 65L s kompresovaním úplne od vrchu vrchlíka až po spodok.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2016 1:12

@grco: myslel jsem proti tvym 2.2 kilo. Act Lite 50+10. Jinak jasne, dneska jsou i lehci batohy, kupoval jsem LightWave skoro pred 5 lety, kdyz jeste vyber moc nebyl a tohle byl snad jediny UL s pevnymi zady, coz je u mne podminka nutna.

@Stani: nechybi, sedi mi na zadech dobre. Nikdy jsem nemel potrebu batoh stahovat dole. Mozna by slo nejak zalaborovat s bocnim stahovanim behem baleni, ale asi by to moc nepomohlo. Plne nalozeny vypada presne jako na te jejich fotce. Mne to tak vyhovuje, naopak, kdyz jsem zkousel Deuter s prazdnou spodni komorou a tedy tezistem vys, nelibilo se mi to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Shitttt » úte kvě 3, 2016 6:18

mike píše:@grco: Kastrol 68 stoji 4.5.


Nevim jak se mi to povedlo, ale o vikendu jsem kastrola 68 koupil na mallu za 3.099kc (se stovkou slevy). Od vcera ho mam doma a je to pecka! ;-)
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » úte kvě 3, 2016 6:35

wawrik píše:
AldaCZ píše:Teď si půjdu zkusit Montane Grand Tour 70...
Skús ho, prosím, v predajni odvážiť. U toho 55-litrového údaje dosť lietajú a vyzerá, že namiesto 1345 g má nakoniec len tesne pod 1,5 kila...


Ještě jsem tam nebyl, ale psal jsem kamošovi, co tam dělá a váhu tam nemají :-( zkusím to ještě nějak pořešit a dám vědět

Stani píše:Alda - pozri ešte niečo od Haglofs, alebo Gregory Baltoro. Tu sú dve verzie, staršia mala viac zipsov, stále ju majú v kolekcii, tá novšia je už v tomto osekanejšia. Akurát sa scvrkla spodná komora. Ale hmotnosť bude do tých cca 2.2 - 2.4kg. Má to aj predný/bočný vstup do hlavnej komory, cepín aj paličky tam upneš a podľa mňa by to znieslo aj lyže.


Ten už je zase moc těžkej, ale děkuji.




ten vypadá hezky, ale zase nemá oddělenou spodní komoru, kapsy na bederáku a 7.500,- už je dost, ale dikec

grco píše:Hlavne je, ze Alda Deuter uz ma a nechce ho, chce ho vymenit, tak s nimi chodte momentalne doprdele a radsej prineste nejake konstruktivne navrhy :mrgreen:


jojo, je moc těžkej zbytečně. Kupoval jsem ho trochu bez zkušeností. Vydrží fakt hodně, ale jak už jsem psal - mám menší a lehčí spacák, stan, karimatku a neberu si tolik hovadin, tak už takovej robustní batoh nepotřebuju. Sice si zase koupím klidně 70l (můj ACT má 75+10), ale o 1200g lehčí. Plánuju občas zajít ještě i do jeskyně a někam se ten matroš musí narvat. 55l by bylo asi málo. 65l minimálně.

grco píše:Ja momentalne premyslam nad tymto http://www.boreasgear.com/products/lost-coast-truckee-green

Momentalne mam 65ku s 2.2kg, takze ist na 1.5kg by bolo dobrych 700g dole...

Ale to asi nie je nic pre Aldu, tam by bol s lyzami problem... :)



Ten taky nemá oddělenou komoru. Bohužel na tom trvám - usnadňuje mi to balení - dolů narvu spaní a mokrej péřák letí při první zastávce na slunko. To by se dělalo blbě s jednou komorou. Jasně, že to jde, ale není to takovej komfort.


K tomu připnutí těch lyží. Zatím jsem nebyl nikde na skialpech, kde bych potřeboval větší batoh než mám ten Karrimor 35+5, kam jdou lyže připnout, ale víte jak to je - "Zdar, jedeš s náma na týden na skialpy?" "Jo, jedu, ale nemám tak velkej batoh, kam připnu lyže" :-) "Aha, tak to je problém, protože to bude potřeba", "Hmmm, tak já budu doma zzzz " ...

Naštěstí ho potřebuju až na srpen, tak mám času dost a doufám, že se Hanibal pochlapí a stihne otevřít tu jejich prodejnu ve štatlu. Šel bych tam omrknout ty Lowe Alpine batohy. Na http://www.asolo.cz jsou trošku mimo ty váhy. Díval jsem se na http://www.lowealpine.com a tam jsou ty údaje o něco vyšší.

Tady ten se mi líbí, ale na slepo se mi kupovat nechce. Lowe Alpine AirZone Trek+ 55:65 2016 píšou, že má Upínací body pro připnutí dodatečného nákladu, tak třeba by to šlo vyšpekulovat nějak s těma lyžama. Na tom Milletu ubic 60+10 se mi líbilo, že to má fakt vše pěkně v základu a vymyšlený, ale zase jsem si rozmyslel, že asi potřebuju ten přední vstup - mám to na tom Deuteru a využívám to často. Půjdu ten Millet omrknout v blízké době. Za to nic nedám a Hudy je na každým rohu.

No je to dost těžký se mnou, ale věcí, co jsem koupil narychlo, bez zkoušení apod. už mám doma dost.

Všem moc dík za reakce ;-)
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Příspěvekod Shitttt » úte kvě 3, 2016 6:50

@AldaCZ: Osprey Kestrel 68 ma oddelenou (ale odstranitelnou) spodni komoru a bocni kompresni popruhy nahore a dole, ktere by se podle me na uchyceni lyzi daly v klidu pouzit. Zkus na nej mrknout
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » úte kvě 3, 2016 6:56

jojo, díval jsem se i na Kestrel 58. To by mělo být to stejný, ale zase nemá přední vstup :(
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte kvě 3, 2016 7:03

Shitttt píše:Nevim jak se mi to povedlo, ale o vikendu jsem kastrola 68 koupil na mallu za 3.099kc (se stovkou slevy). Od vcera ho mam doma a je to pecka! ;-)


Já vím, jak se Ti to povedlo.
Přílohy
mall.png
Naposledy upravil dudy dne úte kvě 3, 2016 8:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte kvě 3, 2016 7:23

@ Satyr

Dudy vlastní či vlastnil Osprey Quasar, Stratos 34, Talon 44 a Mutant 38, žena má Osprey Stratos 34 a Pixel Port, mladej má Osprey Jet 18 a Ace 38, plus dudy ještě má Gregory Z40, takže Tebou zatracované značky, a, i když některé kousky jsou značně letité, se nikde nic nerozpadlo.
Zato na Deuterech, na Futuře 28 odešel hlavní zip, na ACT lite se rozpáral šev na bederáku a u Speed Lite 10 se vypáraly nosné popruhy.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte kvě 3, 2016 7:57

už jsme to tady rozebírali, S4TYR měl hold smůlu, a nebo bůhví co to bylo za batohy co měl, nečetl jsem na OF od nikoho jiného že by mně podobné problémy s batohy Osprey, a je tu celkem dost lidi co má batohy Osprey, sám mam na turistiku Osprey Kestrel 58 a Osprey Kode 40, do města Osprey Quantum 34, mam je 4 až 5 let, mam s nimi hodně nachozeno, jsou to držáci, třeba Honza Trávníček požívá jako výstupoví batoh Osprey Kestrel a jako přibližovací batoh Osprey Exos, Radek Jaroš požívá taky Osprey, S4TYR@ jestli nevěříš, tak se koukni na videa těchto známých horolezců co mají za batohy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 3, 2016 8:40

Aldo: u těch Lowe Alpine Airzone chce vyzkoušet jestli ti bude vyhovovat ten vnitřní prostor. Já mám jeden malý Airzone, má pevná plastová prohnutá záda a přes ně sítku. Tahle konstrukce docela zhoršuje balení objemnějších věcí. Třeba má ale tenhle batoh konstrukci jinou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 9:30

@AldaCZ: Ono je zas aj otazne, ci chces ist na skialpy kde musis tahat 70L batoh, takze mozno by som na tych uchytoch na lyze tak netrval ;) Ja mam na skialpy tiez 35ku...

Ja zas vyslovene trvam na tom aby ten batoh nemal spodny vstup, takze preto sa mi ten Boreas paci, narozdiel napriklad od Kestrela :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 3, 2016 9:36

ale dyt ten spodni vstup nemusi nikdo pouzivat prece...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » úte kvě 3, 2016 9:40

grco píše:@AldaCZ: Ono je zas aj otazne, ci chces ist na skialpy kde musis tahat 70L batoh, takze mozno by som na tych uchytoch na lyze tak netrval ;) Ja mam na skialpy tiez 35ku...


To máš asi pravdu. 70l batoh je asi dost na takový výlety. To by chtělo ještě nějakej střed. To znamená koupit si na skialpovej přechod tak 50ku :-) a je to vyřešený.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 10:11

@AldaCZ: Ano presne, 45-50ku skialpovy batoh som chcel, ale viac menej znova ten isty problem. Skoro nik to nevyraba. Existuje MHW Diretissima 50, co nie je priamo skialpovy batoh, ale je to zimny batoh. Mammut robil Nirvana PRO RAS-Ready 45L, ale len jednu sezonu, hned sa vypredal a uz ho nikdy nevyrobili znovu! Nechapem to... :|
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » úte kvě 3, 2016 10:24

Upouštím tedy od připnutí lyží. Sněžnice připnu na cokoliv téměř, takže to je v pohodě :) Hanibal by se prej měl otevřít v Brně někdy v druhé půlce května. Zajdu tam a vyzkouším ty LoweAlpine a omrknu to. Přece jenom se mi zdál např. i ten 58 Kestrel naživo větší jak jiné batohy 55L. Je potřeba to vošahat.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 3, 2016 10:33

Tak 45 s připnutím lyží dělá nově třeba Dynafit a Ortovox. Na ten Ortovox se půjdu podívat, mají ho v Hanibalu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 10:37

Mal som doma Ortovox Haute Route 45 (robia ho uz dlho, nie je to novinka). Je to mensie jak Osprey Mutant 38. Dynafit nevim, este som nevidel...

Pozeram ze Ortovox uz ma aj nejaky Peak 45, ten je mozno vacsi jak Haute Route 45...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 3, 2016 10:44

grco: přesně ten jsem myslel. Dynafit dělá Speed expedition 45. Připneš na nej lyže, mačky, cepíny. Má boční vstup a taky jsem viděl nějaký zip kolem zádového systému, ten ale nevím k čemu je. Váha je pod 1200g a je nepromokavý ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 10:47

grco píše:Inak tu je test backpacking batohov http://www.outdoorgearlab.com/Backpacks-Backpacking-Reviews, deuter daleko vzadu, ako vzdy :)
Ehm, grco, precetl jsi vubec, co o tom Deuteru psali??? Kdyby vazil o pul kila min, tak je paty. Pricemz je trochu podivne, ze srovnavaji 60-tilitrove batohy s prakticky 75-kou. A taky pisou, ze je to asi nejkomfortnejsi batoh na noseni tezke vahy, ktery ma vsechny myslitelne funkce a ze pokud tyto funkce vyuzijes, ta vaha za to stoji. Ze je to Cadillac mezi batohami, jeden z nejluxusnejsich batohu.
Toto urcite neni hodnoceni batohu "daleko vzadu jako vzdy" :-k :(( Jen neni pro kazdeho a na vsechny prilezitosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 10:56

KEBY mal pol kila menej :D

Keby keby keby, spravit luxusny batoh, ktory ma 10kg dokaze kazdy. O to prave ide, nikto tu Deuteru nevytyka, ze je nekvalitny alebo nepohodlny, ale nie kazdy (ocividne), je ochotny nosit na zadech Cadillac a este si to pochvalovat :)

Ja si radsej ako Cadillac vezmem napriklad BMW :P

The Deuter Aircontact 65+10 pack is among the most comfortable packs in our review. We had a hard time choosing a "top pick" for most comfortable and the Aircontact was a contender. However, after extensive side-by-side testing the Altra and Baltoro barely edged out the Aircontact in comfort and suspension.


Takze aj tak, aj ked je najtazsi, stale nie je najkomfortnejsi. Arc'teryx je pred nim a to ma o celych 600g menej!

Proste ked chcem tazky a luxusny batoh, kupim si Arc'teryx Altra, ked chcem lahsi, tak si kupim Osprey/Mountain Hardwear, ked chcem uplne lahky, tak si kupim Granite Gear, Lightwave, Boreas... V ziadnej kategorii ale nie je podla mna Deuter najlepsia volba. :)

Ano, ja chapem, ze pre vela ludi je "vydrz" dolezita. Ale takisto nechodite napriklad behat v Dckovych botach, aj ked vydrzia viac ako tenisky, zeano? :) Na 21. storocie je jediny pouzitelny Deuter ten Act Lite, ten ma aspon rozumnu vahu, aj ked vypada hnusne. Aircontact je tazke hovado a Aircontact PRO, to je uz vyslovene na smiech... :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 11:59

Tak TI reknu jinak: naloz si do uvedenych batohu 25+ kg a nes to tyden na zadech. O tom to je, tam se zacnou ukazovat rozdily. Proste Deuter je urceny na tezke tury na tezko, opravdu tezko.
Ano, Deuter se Ti prenese, kdyz budes nosis 11-12 kg v nem, ale Aircomfort (a uz vubec ne PRO) neni na to urceny, tam si muzes vzit (od Deuteru) ACT lite. Ale co psal fps, ze radeji bude nosit mene komfortni ale o pul kila lehci batoh, je z dlhodobeho hlediska blbost. Cim tezsi mas nakad a cim dele jej nosis, tim vice Te kazda nonkomfortnost zacne trestat (a nejvice to pocitis po letech). Ta vaha sice zpocatku taky, ale na to se da natrenovat, co budes delat uz jen samotnym nosenim.
Dalsi veci je, ze Deuter se nejak da lepe nastavit na nestandardni zada, napriklad mirny hrb nebo mirne vybocena zada. Zdaleka ne kazdy jiny batoh je na toto vhodny. Pokud jsi "standarni" clovek, toto neocenis.
Jo, vsechno toto plati i v 21. stoleti :wink:
Cimz ja jsem nerekl ani slovo proti ostatnym batohum, jsem reagoval na z Tvych slov cisici "mirne" opovrhovani Deuterama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte kvě 3, 2016 12:28

když už mně cituješ, tak pořádně "tak to já tedy budu raději nosit na zádech relativně méně pohodlný a méně odolný 1,5kg batoh, než subjektivně více pohodlný a více odolný 3kg batoh", dle mně je větší blbost nosit týden na zádech 25+ kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 12:46

@apuka: Problem je v tom, ze 3kg batoh nie je komfortny uz z principu, pretoze ma 3 kila! :)

A jo, pochopil si to spravne, ja Deutrami opovrhujem, pretoze (samozrejme podla mna) su u ich produktov zbytocne uprednostnovane vlastnosti ako pohodlie a odolnost pred nizkou vahou. A to podotykam, ja nie som ziadny extremny ultralightista... Ale dnes existuje kopa batohov, ktore su dostatocne odolne a dostatocne komfortne, a su napriek tomu lahsie ako Deuter.

A hlavne, uz som to tu spominal, AldaCZ napisal, ze Deuter ma, a chce nieco ine a lahsie, a hned sa tu zbehla "sekta Deutristov", ktora mu tvrdi, ze vsetko ine ako Deuter sa mu skor ci neskor rozpadne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AldaCZ » stř kvě 4, 2016 6:12

Tak jsem byl včera u Hudyho zkoušet ten Millet Ubic. Naložil jsem si do toho 60+10 9kg a ani za boha jsem si to nemohl seštelovat. Jak tam jsou ty stahováky vedoucí od ramen pod víko, tak vedou strašně vysoko. Furt mi ty ramenní popruhy odstávali z vnější strany a tím pádem batoh na mně seděl jenom půlkou popruhu, kterej by se po pár km zařezával do ramen. Když jsem ty stahováky povolil, tak si batoh sice sedl, ale zase lítal ze strany na stranu. Takže jsem si naložil ten stejnej, ale 50+10 13kg. Ten už mi seštelovat šel a dokázal bych s ním žít. Asi to bylo dáno tím, že má celkově kratší záda a ty stahováky jsou ve stejné výšce jak víko. Na tom batohu se mi líbí, že má fakt vychytaný ty věci na připnutí všemožnýho matrošu. No příští týden budu pokračovat do RP na ten Kestrel. Každopádně borec v Hudy dost ochotnej. To jsem čuměl, protože už se mi stalo, že jsem tam šel vybírat bundu s kámoškou, které bylo jedno jestli bude stát 5000 nebo 20000 a koc u pokladny čuměla jak vejr, sotva pozdravila a borec se drbal na hlavě a ani nepozdravil. Takže jsme poděkovali za pomoc a šli jinam :)
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » stř kvě 4, 2016 7:40

grco píše:@AldaCZ: Ano presne, 45-50ku skialpovy batoh som chcel, ale viac menej znova ten isty problem. Skoro nik to nevyraba. Existuje MHW Diretissima 50, co nie je priamo skialpovy batoh, ale je to zimny batoh. Mammut robil Nirvana PRO RAS-Ready 45L, ale len jednu sezonu, hned sa vypredal a uz ho nikdy nevyrobili znovu! Nechapem to... :|


Grivel Alpine pro 40+10
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy