Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bobrb » pát bře 5, 2010 10:19

Diky za nabidku. S tim, ze zajdu do Hudaku a vyzkousim to samozrejme pocitam (vcera pri testu Karrimoru a toho Berghause jsem ji mel s sebou, ale den pred tim v Hudy jsem ji zapomnel:-() Muj puvodni prispevek byl spis takove popstesknuti nad tim, ze ten Jaguar se mi na webu libil, ale realita zklamala...

Tvar - proste standardni fotobrasna (tusim, ze tahle
Naposledy upravil mike dne pát bře 5, 2010 17:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod zbuddy » pát bře 5, 2010 10:26

Dle mne to tam narveš, sice zatím netvrdím, že na ležato, ale nastojato určitě. Záleží na tom, co k tomu budeš do té krávy přibalovat.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bobrb » pát bře 5, 2010 10:33

jojo v to doufam :-) nalezato urcite ne a i nastojato je u nekterych batohu problem...
Řekneme, ze veci na 14 dni vcetne stanu a k tomu tohle, dve objektivova poudra a stativ. A krome tycek na stan a v nejhorsim i stativu nemam rad, kdyz je neco poveseneho z venku --> to je duvod proc vybiram takovou kravu...
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » stř bře 10, 2010 19:13

bobrb píše:<Karrimor, Berghaus, Deuter, Deuter, Boll.>
A vic uz toho v tehle velikosti v nejakem "kvalitnejsim" provedeni asi neni:-( Jeste tak Lowe Alpine Cerro Torre 75+20
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Sice Corazon nemám, ale zkoušel jsem ho snad čtyřikrát a nenašel jsem důvod k pochybnostem, že ho Přípluv tlačíval v každém druhém příspěvku oprávněně.
Ovšem pohybujeme se při výběru ve stejném okruhu značek (až na ten Corazon). :D
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » úte bře 23, 2010 1:49

Hudac me tak vytocil s cenama Deuteru, ze jsem si zfleku objednal argona 11O. Ted si ho v klidu budu 14 dni testovat, tak jsem zvedavej :-) uz se tesim ze do nej nacpu vic nez do procka. :D konecne budu mit vetsi bagl nez moje zlaticko. Jen ten bederak se me nezda, takovej tenkej, pofiderni je :-)
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bobrb » pát bře 26, 2010 10:45

Mate nekdo Argona? Jak jste s nim spokojeni? Mel jsem ted na zadech sedmdesatku a byla prima, ale ten material mi prisel desne tenky...
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod tuso » pát bře 26, 2010 10:53

Nemůžu říct za Argona, ale mám Osprey Exposure a ten matroš vypadá taky neskutečně tence, ale už ho hobluju po horách asi 4 roky a absolutně bez problémů: A to ho nijak nešetřím, rvu do něj všechno hlava nehlava. I po skálach už se potahal a drží jako hluchý dveře.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod cvejnula » pát bře 26, 2010 14:21

Sama mám nyní Karrimor Cheetah 70-85 - pánský a je super. Dobře dělaná záda, pěkně sedí, pro mě velice pěkně vyřešený. Jediné co se mi na něm nělíbí, že se jde skrz vrchní kapsu (jakoby zboku ne přes vrchní plnění) dostat do batohu.
Právě s tímhle mám krajně negativní zkušenost z batohu Doldy Pumori, kde zip "bočního plnění" odešel krátce po záruce a batoh byl v háji. Nicméně zas tolik jsem ho nelitovala. Nějak mi neseděl, má takový zvláštní plochý záda. A dost jsem se pod nima potila.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » pát bře 26, 2010 19:28

Ťušo, mně něco uniklo? Ještě před dvěma až třemi roky jsi byl hrdým propagátorem Ferrino High lab, ne?
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod ZbynekN » pát bře 26, 2010 19:34

Tuso má oba, ferrino 80+ a ktomu 50 exposure
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » pát bře 26, 2010 19:46

A tak... Vzhledem k tématu jsem předpokládal větší objem.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Batoh 65-70L

Příspěvekod grco » čtv dub 8, 2010 20:33

Zdravim,
chcel by som si kupit batoh na 1-2 tyzdnove prechody typu Tour du Mont Blanc, Walkers Haute Route a pod.
Ako referencny batoh beriem Osprey Aether 70 (2010), to znamena, ze ak nenajdem nic lepsie, tak volba padne na neho.
Do oka mi ale este padol Mountain Hardwear Wiki 65 (video).

Ktory by ste si vybrali vy a preco? Pripadne ak mate nejake ine tipy, tak sa nebranim.
Diky za pomoc.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » pát dub 9, 2010 6:15

No takhle dle obrázků bych vzal ten Mountain Hardware, vypadá odolněji. Řekl bych ale že nejdůležitější je asi pro tenhle účel zádový systéma a ten nedovedu posoudit Mám Osprey Exposure, zádový systém dobrý, vymakaný ale řekl bych že ne na větší zátěž. No a kvalita ušití mne trochu zklamala. Gemma má švy kvalitnější.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 9, 2010 9:32

Kvality u Osprey sa nebojim, mam Atmos 35 a priatelka Ariel 65, takze viem do coho idem.
Co sa tyka zadoveho systemu, tak samozrejme by som ten Mountain Hardwear chcel vidiet a vyskusat, len v CR je to trochu problem.
Dufam ale, ze ho niekde zozeniem, prinajhorsom si spravim vylet do rakuska alebo madarska. :)

Na Osprey sa mi pacia horizontalne uchyty vpredu na batohu, kde clovek moze pripnut napriklad sneznice a uchytenie hulek pocas chodze.
MH je zas skoro o 400g lahsi a ma velke bocne vrecko, napriklad na palice od stanu. Len neviem co z toho vyuzijem viac. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod zbuddy » pát dub 9, 2010 9:36

MH batohy mívají v pražských Rockpointech, kdyžtak jim zavolej - např. na Perštýn a Poříčí. I když zrovna na tento typ si nevzpomínám....Tady máš více a lepších fotek.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 9, 2010 11:08

Ano, rockpoint distribuuje MH, ale pokial viem, maju v ponuke len par malych batohov a kapsu cez plece.
Wiki 65 je novinka pre 2010, tak to sa nedivim, ze este nemaju, ale oni nemaju ani Koa 55 a Intention 75, co su uz celkom stare modely. ale mozno by to vedeli objednat.
Zo zaciatku som obzeral aj Arc'Teryx, lenze tie zohnat v CR je dost umenie.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod zbuddy » pát dub 9, 2010 11:11

Pokial viem, viděl jsem v RP i batohy MH velké jako menší skříň...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod tuso » pát dub 9, 2010 11:19

holgerus píše:Mám Osprey Exposure, zádový systém dobrý, vymakaný ale řekl bych že ne na větší zátěž. No a kvalita ušití mne trochu zklamala. Gemma má švy kvalitnější.


Kolik si představuješ pod větší zátěží?

Můžu se zeptat v čem? Pářou se?

Mám totiž Exposure 50 a nedám na něj dopustit. Je prasovzdorný a zádový systém nejlepší co jsem měl. A větší zátěž- komplet skialpovýstroj /cepín, mačky, lyže, sedák, lano+nějaké železo, jídlo, 3l Camel+ oblečení /zvládám v pohodě
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 9, 2010 11:56

zbuddy píše:Pokial viem, viděl jsem v RP i batohy MH velké jako menší skříň...


No mozno ich maju v Prahe v kamennom obchode, ale v eshope je ponuka dost omezena.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod zbuddy » pát dub 9, 2010 12:15

Já jsem o e-shopu RP vůbec nemluvil, tak to furt nezaměňuj. E-shopy kamenných obchodů a zvláště RP nejsou totožné s nabídkou v prodejnách.
zbuddy píše:MH batohy mívají v pražských Rockpointech, kdyžtak jim zavolej - např. na Perštýn a Poříčí.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod xgeorgeas » pát dub 9, 2010 12:28

Nazdar! Tak po pročtení x debat tady na fóru o novém batohu jsem do užšího výběru zařadil následující modely, takže pokud někdo máte osobní zkušenost, nebo radu, tak budu rád, když jí sem napíšete.
1. Deuter Aircontact 55+10 - zatím má u mě nejvíc bodou, ale záleží, jak bude sedět
2. Tatonka Yukon 70 - líbí se mi moc, ale přijde mi trochu užší, negativem vyšší cena než u Deutera (ale jsem ochoten ji zkousnout)
3. Treksport Tatran Q 70+10 - prý novinka pro rok 2010, navíc s pětiletou zárukou, tak snad nebudou problémy s páráním jako u předchozích modelů
4. Berghaus Verden 65+10 - velkej prostornej bágl, designově to ale není úplně ono...

Corazony, Gemmy apod. sem prosím neuvádějte, nemám je kde vyzkoušet. Výše uvedené batohy můžu a chci vyzkoušet u nás ve městě. Dík za rady. J
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 9, 2010 12:30

zbuddy píše:Já jsem o e-shopu RP vůbec nemluvil, tak o něm furt nemel. E-shopy kamenných obchodů a zvláště RP nejsou totožné s nabídkou v prodejnách.
zbuddy píše:MH batohy mívají v pražských Rockpointech, kdyžtak jim zavolej - např. na Perštýn a Poříčí.


Ja o eshopu RP "furt nemelu", spomenul som ho len raz.
To, ze v eshopoch maju len polovicnu ponuku, je podla mojho nazoru dost velky nedostatok. Nemoze byt predsa taky problem stiahnut obrazok a dat na web cenu.
Ked nieco zhanam, tak to hladam najskor na nete, a ked to najdem, tak idem do kamenneho obchodu, kde to maju, sa na to pozriet na vlastne oci.
Ak to na nete nenajdem, tak neobvolavam 50 kamennych obchodov po celej CR, ci nahodou nemaju nejaku konkretnu vec, ani nejazdim po celej krajine obzerat sa po obchodoch, to by bolo financne, aj casovo, dost narocne.

Ale to je fuk, o "dokonalosti" internetovych stranok v nasich koncinach som sa bavit nechcel...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod sobb » pát dub 9, 2010 16:12

cvejnula píše:Protože i když to na fóru vypadá, že se jiné batohy než Deuter neprodávají, tak v reálu moc nemizejí.
jak by taky mohly mizet, když každýmu vydrží aspoň deset let :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 9, 2010 20:05

cvejnula píše:
yenda píše:u nedostatkovýho zboži se blbě smlouvá :-) proč mají všude po jednom kusu a ve skladu prázdno..

Protože i když to na fóru vypadá, že se jiné batohy než Deuter neprodávají, tak v reálu moc nemizejí. Na druhou stranu mají hudáče dané co mají za povinnost mít na obchodě, tak vezmou po kuse.
Dovolím si pochybovat :-k Ale rád se nechám poučit :oops: a skloním svoji drzou :twisted: nevěřící hlavu :prayer:

@ Sobb - bingo! *

cvejnula píše:Známá sháněla v sezóně 3x M od jedné bundy od Montury a na obchodě měli 1 ks a v Bynovci ani jeden, tak jí to sháněli po republice. A to měl ještě prodavač tu drzost tvrdit, že je to prodejní bestseller a proto je nikde nemají.

P(r)odavač těžký život má :mrgreen: Záleží jistě na modelech, ale věřím, že jsou modely, které skutečně mizí před očima :rolleyes:
Když tak vidíš do systému fungování HUDYsportu, jistě víš, že mnohé objednávky se dělají se značným předstihem a tak se stane, že ačkoliv je bunda v katalogu, tak v sezoně, řekněme v půlce sezony už nemusí být nikde k dispozici.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod bobrb » ned dub 11, 2010 18:14

Tak hlasim ze do posledniho kola postoupil Ospray Argon 75 a Karrimor Jaguar ST 75-95 a po nekolika po dalsi hodine stravene v Bartsportu jsem si odnesl Karrimora (ten material na me pusobi robusneji a ten drat na boku Ospreye je "divny")
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod Frayer » ned dub 11, 2010 19:06

Čau lidi,
potřeboval bych poradit s výběrem batohu. Sháním podobnou litráž +-60L tak do 3500 czk.
Zaujal mě Boll Oracle 60+20, měl jste ho už někdo ?
O Deuter Guide 45+ lidi říkaj, že je větší než je psáno a má asi lepší materiál než Boll.
Více se mi líbí ten Boll, ale ten zádový systém se mi moc nezdá, a bojim se, abych se moc nepotil.
Batoh bych chtěl na příležitostné lezení, ale prioritně na chození po horách a 7-14 denní výpravy.

Dík
Frayer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 1, 2010 21:15

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod waSzabi » ned dub 11, 2010 20:49

mám Osprey Aether 72L a mohu doporučit ale myslím si že Deuter, který taky používám je špička!!
Légy jó mindhalálig...
Uživatelský avatar
waSzabi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob dub 3, 2010 19:36
Bydliště: Liberec

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod Frayer » ned dub 11, 2010 21:02

na ten jsem taky koukal i by se mi libil ale ten je cca za 4500.
Jinak jsem spokojenym majitelem Osprey Kestrel 32 a muzu jen doporucit :wink:
Frayer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 1, 2010 21:15

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » pon dub 12, 2010 6:03

A co takhle Gemma Expedition nebo Corazon Eiger/Rock? S oběma mám velmi dobré zkušenosti, když je náklad těžší. Navíc Gemma je první batoh, kde nemám otlačené kyčle od bederáku a má dobře vypolstrované i ramenní popruhy.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » úte dub 27, 2010 11:51

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy