Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte srp 31, 2021 11:08

Nevěříš, že bude o dost míň pohodlnej, než tvůj Osprey? Budeš víc zničená, víc se ti budou potit záda... Udýchaná budeš možná stejně, ale ten rozdíl v pohodlí nošení by byl aspoň pro mě rozdíl v tom, jestli si výlet užiju nebo ne.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 31, 2021 12:24

nemyslim, ze budu vic znicena nebo se mi budou vic potit zada. myslim, ze rozdil bude hlavne v tom, ze mi nevyhovujou kapsy, uchyty, reseni vika. ale v roce 2008 mi to vyhovovalo kdyz sem ho ze sve prvni vyplaty z prace kupovala a prislo mi to dostatecny a dneska ten batoh spokojene nosi muz jako "nejlepsi batoh co kdy mel"
je to nejaka noname znacka, ktera uz snad ani 10 let neexistuje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte srp 31, 2021 12:54

Rozdíl bude hlavně v tom, jak se ponese. Oproti Osprey to bude nepohodlný. A pokud nemá síť, budou se ti víc potit záda. Zrovna tobě o dost víc, soudě podle toho, jak jsi mi popisovala svůj přechod na batohy se sítí a jak moc ti to pomohlo.
Taky mi "vyhovovalo" několik batohů. Ovšem jen do chvíle, než jsem zkusil lepší, pak jsem nechápal, jak jsem takovou hrůzu mohl nosit. Rozdíly byly často propastný.
Prostě když budeš spát celej život na slamníku, taky budeš říkat, že ti to vyhovuje. Pak ale objevíš moderní matrace a rozdíl bude jakože wtf...

Upřímně... Opravdu ti to v r 2008 vyhovovalo? Nebylo to spíš jakože to mělo spoustu ale, kompromisů, ale nic lepšího sis pořídit zrovna nemohla? Zkoušela jsi tenkrát i lepší batohy? Tohle chápu, jenže je velkej rozdíl mezi tím, když něco opravdu vyhovuje, a když za ty peníze a v tu chvílí dostaneš něco, s čím můžeš fungovat.
Mně osobně málo co vyhovovalo, většinu věcí jsem používal s tím, že je to v mnoha ohledech na prd, ale zkrátka nic lepšího zrovna pořídit nejde. Tudíž mi to nevyhovovalo, jen jsem bral menší zlo. A hledal výrobek, kterej by opravdu vyhovoval.

Že ten batoh nosí muž a je "spokojen" - samozřejmě, když je to nejlepší batoh, co kdy měl na zádech. On ale na výlety nechodí a na cestu kde ten batoh nese maximálně několik málo km, bude úplně v pohodě i ten Loap naloženej víc, než by bylo zdrávo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 31, 2021 13:22

nezkousela sem drazsi batohy, protoze tenhle mi perfektne vyhovoval a splnoval vsechny parametry, co sem mela. to ze se od te doby zmenily moje pozadavky je vec jina, ale tenkrat je splnoval a nemela sem potrebu hledat jiny.

s tim batohem sem sla asi naposled 2014 - 45km jednodenni vylet v dubnu v metru rozbredlyho sneho. sralo me dost veci ale batoh mezi nima si nepamatuju

- proc kupovat batoh za 5 kdyz batoh za 1500 mi plne vyhovuje? mozna je lepsi ale pokud to nepotrebuju je to k nicemu a jen vyhozeny penizw
- lidi se meni a jejich pozadavky taky a je to normalni a bezny. je normalni, ze s vekem a zlusenostma se pozadavky meni ale nemusi nutne odporovat pozadavkum pred 10, 15 lety. mohou je doplnovat.
- levnej batoh != nepohodlny zada a boleni zad, na druhou stranu zvysuje sanci ze vyrobce nekde musi setrit a zvysuje to riziko ze to nebude skvely. muze to byt ale pouzitelny v pohode. nebo nemusi. to je ale bohuzel.model od modelu a zada od zad. generalizovat nelze.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » úte srp 31, 2021 17:22

Bych se mrknul třeba po Pinguinu. Mě na nich štval ten krátký bederák stejný jako u menších báglů ale jinak jako dobrý. Mě by se třeba pořád líbil Corazon Eiger 55, páč sem taková konzerva no ale ta firma jde asi tak od deseti k pěti, takže se nedá ani kde vyzkoušet a v rámci reklamace si to nedovedu moc představit. Zkoušel sem třeba nejmenší Deuter Aircontact PRO jako náhradou za 45+10 ale ty ceny jsou rakety, to je jako už někde úplně jinde-
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte srp 31, 2021 17:36

Corazon Eiger 55 by mi jako vyhovoval i teď, kdyby neměl 2,5kg ale 1kg. Batoh mi seděl dobře, sice v něm místo zbývalo, ale furt lepší než mít malej ověšenej bágl. Eiger 55 byl opravdu fajn na nošení, i přes tu vyšší váhu.
Jinak s firmou Corazon to nejde od 10 k 5, ale od 5 k 0 :| Co jsem od nich měl dva menší batohy, současný Hiker 25 a Sahara 32, oba dost na prd zejména co se týče výdrže, za sezónu u obou byly díry tam, kde končí výztuha zad.. Jako za ty prachy by možná i ten Husky vydržel otrochu dýl, dost mě to zklamalo... Dříve byl Corazon synonymem nezničitelnýho batohu. Ale bohužel, 15 let starý a často používaný Hiker vypadá stejně, jako nově koupený a sezónu nošený, což je dost smutný.

Jinak co se týče Deuteru, tak dnes dostaneš vpodstatě kvalitu Husky za trojnásobek ceny :(( On ale přijde den, kdy se pověst změní a přestane mezi lidmi být povědomí, že Deuter = kvalita, ale bude to Deuter = shit za cenu kvalitního batohu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » úte srp 31, 2021 18:00

Etheric: Hmm. A to ohledně Deuter tvrdíš na základě čeho? Kámoši maj jejich bágly 10 - 20 let a pořád držej. Současný kolekce moc neznám, ale tuším, že Aircontact stojí kolem 5 litrů což není zas nějaká ultra cena za to co dřívější modely vydržely. Jasně, oldschool materiál a je to těžký, ale s tím to kupuješ. A skvělý záda. Často se dá Deuter sehnat taky ve výprodeji - starší kolekce, třebas o 30 % levnější i víc. Sám bych si chtěl od nich pořídit Aircontact 60, tak se jen ptám na jakým základě soudíš, že kvalita firmy šla dolů?
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte srp 31, 2021 18:14

Kennedy píše:Kámoši maj jejich bágly 10 - 20 let a pořád držej.

No právě, asi jako s tím Corazonem... Soudím podle zkušeností uživatelů nejen na fóru, ale i svých senzorických. Deuter jsem nikdy nenosil, chybí mi na něj tak 20kg hmoty v ramenou, ale ohmatal jsem jich mnoho. A ohmatával jsem je průběžně. Na dotek mám lepší paměť, než na cokoliv jiný, pamatuju si aji, jaká byla přesně na dotek látka mého prvního spacáku a pamatuju si to tak živě, jako bych se jí teď dotýkal. No a tak soudím Deuter. Taky jsem si všimnul, jak kvalita zpracování šla dolů. Za mě ta značka šla do kopru, jen těží z jména, které si udělala, což s takovou nebude mít dlouhého trvání.
Zrovna Aircontact - měl jsem vedle sebe dva, vyrobené s odstupem nějakých 15 let. No jako to se fakt nedalo srovnat, kdyby na tom novým act bylo jiný logo, řekl bych, že to je aušus od rákosníků
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » úte srp 31, 2021 18:34

Etheric: Tak říká to právě víc lidí, jenže je to pořád trochu zdroj "jedna paní povídala". Budu se na něj muset jít podívat naživo. Na delší pochody mi chybí batoh střední velikosti a chci něco bytelnýho.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 4:01

Aircontact 60 jako batoh střední velikosti? :-k
Záleží, jakou máš postavu, ty Deutery jsou fakt robustní, pro hubeňoury to není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 4:59

ja kdyz zkousela deutery (tak 10 let uz to bude) tak problem s ramenama si nevybavuju, jen ze na me mely kratky zada ale popruhy byly celkem OK.

no asi plati jak u vseho, nutno vyzkouset. vyhoda deuteru je ze to maji v hudy a vyzkouset to neni problem.

ps: ten muj batoh je action adventure, uz se tesim az si ho na vikend zbalim:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 5:34

@Kennedy: jen by mě zajímalo, proč chceš v dnešní době koupit takovýho brontosaura, proč ne třeba Lightwave ultrahike 60?

@Mawe: fakt s tím půjdeš na víkend? Uvidíš sama, jaký to bude. Já něco podobného zkoušel a těžce jsem litoval, jelikož to, co mi "vyhovovalo" před mnoha a mnoha lety už teď hodnotím jako zádolam.. Jsem si holt zvyknul na pohodlný vybavení a návrat zpět fakt bolel.
Deutery maj mega obrovský popruhy a všechno vůbec, na mě strašně dlouhý záda. I prodavač se smál, jak to na mně bylo obrovský
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » stř zář 1, 2021 7:53

@Etheric: Souhlasim, ze Aircontact 60 neni uplne "stredni batoh" (minimlane drive byl deuter-litr o trochu vetsi nez normalni litr) :) Uvedom si ale, ze ne kazdy chodi jen dlouhe pochody po Cesku - pak z toho muzes mit moc uzky pohled na batohy. Treba v trochu lezeckych Alpach budu klidnejsi s lezeckym batohem nez s nejakym vyslovene UL, protoze u toho UL bych se zbytecne bal, ze ho nekde trhnu (at uz opravnene nebo ne). Stejne tak treba na tyden a delsi vylety do Afriky, Asie atd. bych si klidne vybral Aircontact, protoze velka vaha (jidlo) se v nem nese docela dobre a prezije osklive zachazeni (doprava letadlem, na strese auta atd.). Proste sve pouziti ma kazdy batoh
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 8:00

etheric
jasne, chci ti vyratit utkvelou predstavu, ze je co levny je k nepohodlny:D
anebo treba zjistit, ze mas pravdu.

ale bude to malo km, 12 a 12, pac psova jeste dohojuje jizvu a nemuzu vysmahnout na vikend
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 8:26

@mitau: souhlas. Není chození jako chození, někde je fakt potřeba větší odolnost, ale ty materiály šly hodně dopředu, už nemusí být tenčí materiál nutně málo odolnej. Ale jasně, chápu jak to myslíš.

Mawenzi píše:chci ti vyratit utkvelou predstavu, ze je co levny je k nepohodlny

Co je levný, je v drtivý většině případů oproti tomu /často násobně/ dražšímu nepohodlný. Tak to prostě je. Kdyby ty násobně dražší batohy byly stejně pohodlný, jako ty nejlevnější, kupoval by to někdo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 8:31

etheric
ano, kvuli jine latce, jinak resenym kapsam, popruhum, protoze si to "muzu dovolit" protoze kamos to ma taky, protoze nechci sedou ale ruzovou.

proste su zvedava, jestli to bude rozdil a jakej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 8:51

Tak snad ti bude 12km stačit. Kolig kg hodláš nést?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 9:55

standartne tech cca 12kg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 13:33

Pokud ti to bude připadat stejně pohodlný jako tvoje Ospreye, pak jsi vpodstatě utratila majlant jen za pár kapes. Su zvědav na výsledek, jak moc velkej rozdíl v pohodlí bude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 13:34

Etheric píše:
apuka píše: pokus napsat prispevek v mobilu, na ktery skoro nevidim

Kdyby bylo i/y vedle sebe, pochopil bych, že na to nevidíš. Ale jsou každý na opačným konci klávesnice..
A vis o tom, ze Y a I je na jedne a na druhe strane klavesy s pismenem U? Staci, kdyz pouzivas ceskou QWERTY klavesnici, coz je u lidi, co stridaji anglickou a ceskou skoro vzdy. No a ja nepisu vsemi deseti, k blbemu zraku prispeje unava hlavy/pozornosti a to se Ti hned popletou i strany. Ja mam vice podobnych oblasti na kalvesnici, kde se to "prostridava" pri psani :twisted:.

Jinak k tem batohum jeste presne pro Tebe:
Ten vyber batohu nejvice se bliziciho idealu pro Tebe je prachobycejna "matematicka" optimalizacni uloha, tj. se snazis najit (to je jenom jinymi slovy trochu zformalizovane to, co psala mawenzi) maximum souctu (resp. spise vazeneho prumeru) minim odchylek od jednotlivych pozadavku :wink:. A v praxi to vyjde (zase jak psala mawe) mozna vysoko, ale skoro nikdy na 100%. Ani Tve batohy nejsou tech 100% - vzdyt sam pises, ze co bylo dlouho "naprosto skvele" se zmenilo po pouzivani neceho lepsiho, cos nasel na "jak jsem to mohl nosit".

Pokud chces videt, jak probiha takova snaha o optimalni vyber, muzes si precist v prislusnem vlaknu moje story, jak jsem si vybiral batoh kolem 40-45l. (Ve zkratce to najdes pod odkazem v podpise mitau :wink:.). Nejsou tam uvedene uplne vsechny batohy, co jsem mel tu cest, jak tam pisu, mnohe jsem predem vyradil bez zkouseni kvuli (pro mne) vadnym vlastnostem. Ja jsem presel prakticky vsechny batohy, co jsou u nas bezne k sehnani (zadny UL Gossamery a pod, to nejsou "bezne k sehnani", navic se mi vetsina z nich ani v nejmensim nelibi a nosit bych je nechtel), celkem se pocet blizil urcite alespon ke 40-ti, mozna i vic.
Na zacatku jsem mel jasne ocekavane vlastnosti "Batohu" - a na konci vyber z nejvice optimalizovanych nejmensich kompromisu :lol:. Vysledny batoh je pro mne asi ten, u ktereho je nejmin kompromisu a zadny z nich neni nijak moc omezujici.

No a protoze jsou ty pozadavky jsou pro kazdeho jine, jejich vaha jeste vice, tak vysledkem toho optimalizacniho procesu bude pro kazdeho neco jineho. Myslim, ze toto je neco, co by mohl i Tvuj "nenormalizovany" mozek vzit, stejne tak, jako kterykoliv "normalizovany".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 13:55

mike píše:
apuka píše:No a taky plati, co se tady uz mnohdy psalo, ze napr. 20 kil v starem dobrem skoro trikilovem Deuter Aircontact Pro, pokud Ti sedi jejich zadovy system se To ponese mnohem lip nez 10 kilo v kilovem mensim batohu, ktery Ti sice taky sedi, ale jen do 8-mi kil.

To je tak extremne pojaty priklad, ze skoro urcite neplati :P
Pokud si myslis... Ono to neni o tom, co dokazes prinest v StS 10 litrovem latkovem batohu z obchodu. A taky to neni o tom, co zvladaji Tvoje nohy a klouby.

Ja jsem nosil v tom Deuterovi (manzelcinem, tj. damska verze a nastavena pro ni), ale i v Tatrasportu tech 20+ kil tyden a bylo to naprosto v pohode. Stejne tak, kdyz jsem parkrat sel sam vlakem na dovolenou, tak v Ortovox Peaku jsem mel nalozene skoro vsechno, nevazil jsem to, ale bylo to dost nad 15 kil urcite (jo, asi 20 to nebylo). Navic na ramenou jsem mel jeste tasku. Stalo se, ze jsem musel par km i nejakou tu vysku ten batoh nosit na zadech, na nejakou tu hodinku. Uplne v pohode, jedine, co mi zivot zneprijemnovalo, byla ta taska, bo v nem jsem mel piti a jidlo i na ubytovani, zada s batohem se citila dobre.
A kdyz jsem shanel novy batoh (ten Ortovox je vysledek), tak jsem parkrat uz doma citil, co udela s nekteryma batohami, kdyz prekrocis jejich skutecnou (nema nic spolecneho s vyrobcem udavanou) nosnost. Napriklad jeden Osprey, to si uz nepamatuji, ktery typ to byl, byl naprosto skvely, kym jsem v nem mel na zadech 7-8 kil. Sedelo to perfetne, bederak to pekne rozlozil, nic netlacilo. Kdyz jsem tam pridal tesne nad tech 10 kil, najednou uz to bederak nezvladl, natahl se a propadal dolu, zatazeni nepomahalo, to se jen vice roztahl, ramenni popruhy se taky natahly, zacaly se zarezavat do ramenou - jejich elasticky material a polstrovani uz tu silu tahu nezvladaly. A uz za necelych deset minut jak jsem jej mel na zadech jsem mel takove problemy, ze jak jsem dal batoh dolu, jsem nemohl poradne hybat rukama, jak bolely ramena, ty zarezane popruhy mirne rozedrely kuzi i pres bavlenene poradne tricko, stejne tak na bedrech jsem mel kuzi celou cervenou. Proste dalsi zkouseni jakychkoliv batohu jsem musel na par dnu odlozit, protoze i kdyz jsem si dal na zada jen prazdny jakykoliv batoh, tak me to bolelo.
Zrovna u tohoto batohu podobne "zazitky" psali na OF i jini (az po mem zkouseni, takze ja jsem tim ovlivnen nebyl).

Podobny vysledek, ale s jinym problemem byl i s jednym Mammutem, tam bederak sice drzel, ani ramenni popruhy se neroztahly, ale zase jak byl batoh pripojeny vzadu na bederak, tak se tam sesouval dolu a menil teziste, delal z matrosu zad faldy na urovni bederaku (tj. kde se batoh drzi na zadech), coz bylo po ppar jednotkach minut docela bolestive. A stejne tak tu vahu nezvladala "vyztuz" (tenky umelohmotny plat), ktery se uz pod tou vahou 10 kil prohybal a zacal tlacit do zad. Taky zadne nastaveni nepomohlo. A to pritom tech 7-8 kil batoh zvladal dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 14:26

Těch 7-8kg je pro mě komfortní váha libovolnýho batohu. Kdybych měl nést 20kg, odnesu to, ale druhej den mě budou tak bolet nohy a záda, že sotva polezu. 20kg je strašně moc a neexistuje pro mě batoh, ve kterým by se to neslo pohodlně. Trápit mě to nemusí, na 3 týdny do Afriky či Asie se nikdy v životě nepodívám a nejspíš ani nikam jinam do těžkobatožný krajiny. Tolik jídla a věcí, abych se k tý váze 20kg jen přiblížil, nikdy nebudu potřebovat nést. Kdybych chtěl, zvládl bych to, ale výlet bych si neužil, nýbrž bych ho protrpěl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 15:36

apuka píše:Kdyz jsem tam pridal tesne nad tech 10 kil ... uz za necelych deset minut jak jsem jej mel na zadech jsem mel takove problemy, ze jak jsem dal batoh dolu, jsem nemohl poradne hybat rukama, jak bolely ramena, ty zarezane popruhy mirne rozedrely kuzi i pres bavlenene poradne tricko, stejne tak na bedrech jsem mel kuzi celou cervenou. Proste dalsi zkouseni jakychkoliv batohu jsem musel na par dnu odlozit, protoze i kdyz jsem si dal na zada jen prazdny jakykoliv batoh, tak me to bolelo.

:lol:
drama_queen.jpg
drama_queen.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 3491 krát

Nabidka na Milesovku stale plati ;-)

Jinak mi po letmem precteni posledni diskuse pripada, ze se Etheric s Mawenzi snazi trumfnout nase diskuse, kdyz sklouznou k nesmyslnosti, a docela se jim to dari ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 17:56

etheric
tak bude to 12kg s jidlem a 3l vody. vazeni mozna provedu zitra, jestli si vzpomenu, ale domu dorazim az vecer, tak sem to tam nahazela uz dneska.

mike
klidne to muzes nekam presuout :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 18:22

Muzu, ale ze by se mi chtelo... Kdyz vymyslis vhodny nazev vlakna, tak to mozna udelam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 18:29

Ja si zase myslim, ze zrovna Ty, mawe se tady v poslednich prispevcich (teda nemyslim ty o vyzkouseni stareho batohu pres vikend) jsi se snazila ethericovi spravne a pekne naznacit, ze kazdemu jde o jeho vlastni nejlepsi pomer cena/vykon, pricemc ta cena nemusi znacit jen penize. Proste to, co jsem se ja snazil trochu preformulovat smerem do matematicke roviny.

A taky si myslim, ze zrovna toto je poucne pro kazdeho, kdo nejake vybaveni pro sebe vybira - protoze neexistuje nic univerzalniho pro kazdeho pro kazdy pripad. I v tomto vlakne :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř zář 1, 2021 18:33

@Mawe: 12kg už je dost váhy, to by stačit mělo. A snad na test bude stačit i 12km, ač mám obavy, že se na takový vzdálenosti rozdíl nestačí pořádně projevit. Chtělo by to aspoň 2x tolik. Ale třeba 12 bude stačit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř zář 1, 2021 18:39

@mike: Smat se tomu klidne muzes. Ze tomu neveris, je Tvuj problem. Az jednou se k tomu dostanes, rychle uveris :wink: - a potom se Te budu ptat, jestli se Ti jeste chce smat. Kazdy, kdo ten Osprey s vetsi vahou zkousel, vi dobre, ze vubec neprehanim. Konec koncu, nasel by sis neco i na (alespon archivnich) strankach batohu u vyrobce v recenzich.
Toho Mammuta nevim, jestli tady nekdy nekdo jiny zkousel.

Na Milesovku mne to ani v nejmensim nelaka, ale klidne si zkus pozhanet (a radeji se poptej tady i jinych lidi na ty zkusenosti, aby sis mohl vybrat ten spravny ruksak na zkouseni. StS neni ten spravny, bo je to o necem jinem, co ten nedokaze "nasimulovat"
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 1, 2021 18:43

@apuka: co zrovna ja? Kolik jsi mel dneska operaci? ;-) V tom prvnim odstavci mas tolik chyb, ze nedava smysl.

Mne teda prijde, ze to, co se Mawenzi snazi vysvetlit (ne naznacit zas #-o) Ethericovi je naproste vetsine lidi jasne samo od sebe a tem zbylym po prvnich par prispevcich. Etheric to se svym jinak zadratovanym mozkem nejspis pochopit nemuze, ale mohl by to aspon vzit jako fakt a dalsi potvrzeni, jak jsou ostatni lidi divni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 1, 2021 18:44

apuka
jo me se libilo, jak si to shrnul.

ps: kdyby sis vzpomel na ten model, bylo by to super, ja asi nemam silu to hledat

etheric
to je subjektivni. Pokud se to dobre ponese 3-4 hodiny, tak se to dobre ponese i 6 nebo 7. pokud se to navic dobre ponese 2x12km tedy hned nasledujici den dalsi 3-4hodiny, tak to urcite staci, protoze to druhyho dne po noci venku se vic rozlezi kazda bolistka v tele a teda za me test bude takto lepsi nez treba celodenni vylet na 25km a druhej den valendo doma.

malokterej batoh se 4 hodiny nese dobre a 5 uz mizerne. Vetsinou to treba uz behem prvni hodinky poznas, ze neco neni jak ma byt a pak te to jen zbytek vyletu prudi. Zazrakem jak mavnuti proutku ke zmene nedojde.

ps: jo asi mi stoji za to dat napr. 3t rozdilu jen "za ty kapsy". Batoh uz ma dobre zterely gumicky, nojo, 13let :D :D

mike
hm, na to uz asi nemam dostatek fantazie :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy