Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv zář 22, 2022 10:43

vy si ze me delate prdel a pritom kluci maj oba zluty batohy .. tady je videt moudrost a zkusenost nas (ex-)horolezcat ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 11:08

mike píše:Batohy Crux pouzivaji tenhle system minimalne 10 let, ale spis 15, mozna i 20. Problemy s tim nema. Zas je ale pravda, ze oni ty batohy maji opravdu nepromokave a PU zater je kvalitnejsi a odolnejsi, nez jinde.
Hm... Jsi si opravdu jisty, ze na tech Crux batozich je opravdu PU zater a ne neco jineho (napr. silikonovy)? Nikde u zadneho ruksaku (krome malych, "dennich" MAGu, kde maji TPU Nylon) nemaji spomenuty zadny PU nebo TPU, maji tam jako material jen smes cordury a kevlaru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2022 18:24

:roll: ano, jsem si naprosto jisty, je tam TPU zater. Mailoval jsem si na tohle tema primo s majitelem firmy. Navic uz to tu pred lety probehlo. Taky jsem mel doma jeden Crux na vyzkouseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 4:04

Jeste jsem se schvalne kouknul a ze je tam TPU zater pisou treba tady: https://www.bergfreunde.eu/crux-ak37-climbing-backpack/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Batoh Osprey

Příspěvekod Meldon » ned úno 19, 2023 23:58

Ahojte,

odzkoušel jsem si oba níže uvedené batohy a oba dva mi sedli a rozhodně volba padne na jeden z nich. Avšak jsem na vážkách, který z variant vybrat.

Moje otázka tedy směřuje k Vám - jaký podle Vás a vašich zkušeností vybrat?

Atmos nebo Aether?

https://www.ospreyeurope.com/shop/cz_en ... -ag-65-s22

https://www.ospreyeurope.com/shop/cz_en ... us-60-2021

Děkuji za Vaše názory.
Meldon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 19, 2023 23:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 0:39

Slouceno. Nezakladej prosim nova temata, kdyz uz vhodne existuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 7:42

@Meldon: asi nejlepší rada - objednej oba dva ve své velikosti. Doma si nachystej výbavu, kterou v nich hodláš nosit /všechno, i vodu a jídlo/ a zkus, jak se ti bude do kterýho balit a jak se ti bude kterej s tvou výbavou nosit. Máš na to času fůru a hlavně můžeš zkoušet víc dní po sobě, líp ty batohy poznat. Nabalíš a pak ho nosíš po bytě třeba hodinu, dvě,...
V krámu bych nezkoušel, tam za jedno nemáš tolik času co potřebuješ na hraní si s tím, jak a kam zabalíš výbavu a za druhý nemáš taky pořádně čas důkladně odzkoušet záda, nastavení,...
Přes net si jako bonus ušetříš času "na jeden výlet" a když koupíš na Heurece, bývá možnost vrácení zdarma přes Zásilkovnu, některý shopy to nabízejí i přímo - oldschoolová vratka takového batohu je vzhledem k jeho rozměrům a nutnosti pojistit na jeho cenu dost drahá.. Ale viz výše, konkurence je veliká a bude ještě větší, takže ty vratky zdarma bývají a budou častější.
Nic rozumnějšího ti neporadím :)
Btw tento postup platí pro všechny velikosti batohů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 9:33

S tim, co napsal Etheric vice-mene souhlas. Objednej a zkousej - zkusenosti nikoho nemohou pro Tebe nahradit vlastni zkusenost, i kdyz jen z pobihani po dome.

Ale obecne ja bych si batoh odzkousel uz v nejakem obchode, pokud mam tu moznost (Tys to udelal, takze dal to neni pro Tebe). Takto muzes zjistit okamzite pokud je tam nejaky velky problem a evidentne batoh nesedi.

U techto batohu nemusis resit vratky ani kdyz mas moznost zanest do obchodu (napr. Rockpoint, 4camping, ...).
Etheric píše:když koupíš na Heurece, bývá možnost vrácení zdarma přes Zásilkovnu... oldschoolová vratka takového batohu je vzhledem k jeho rozměrům a nutnosti pojistit na jeho cenu dost drahá..
Se Zasilkovnou bacha na jednu vec - zasilky se nedaji pojistit na vice nez 5.000 Kc! Takze pokud se cestou ztrati batoh za 7000, tak 2000 jde z vlastni kapsy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon úno 20, 2023 10:29

@Meldon - ja to nevidim tak dramaticky s tim, ze bych objednaval oba, abych pak jeden vracel ... Osprey je zavedena znacka a maj batohy dobry .. takze ja bych klidne sel do obchodu (v kazdym "normalnim" obchode ti do baglu neco strci a nechaj te tam s nim pochodovat) a batoh vybral na miste podle rozdilu v tech modelech a kterej se ti bude vic libit .. Navic ty barvy casto na webu vypadaj trosku jinak nez ve skutecnosti ...

Nicmene mam jeste jedno doporuceni, zkus podivat na batohy od Gregory .. Osprey je hrozne proflaklej a Gregory bagly jsou absolutni top .. (ja mam Gregory Baltoro 75 a moje zena ma Deva 60) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 11:19

@ntz: v každým normálním obchodě ti tam něco strčí... To vypoví prd. Nejvíc ti řekne, když si tam vklidu domova budeš strkat svoji výbavu. Každej batoh je jinej, tak vyzkoušíš, kterej je s tvou výbavou kompatibilní, respektive líp se ti s ním pracuje, která kapsa na co vyhovuje, která ne atd... No a třeba vrátíš oba..

Pokud jde o doporučení - za mě Bergans (neplést s Berghaus). Maj i nejlehčí batoh na světě s pevnými zády, bez ošizení materiálu. Samozřejmě záleží, na co to kdo chce...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 11:34

Presne jak Etheric pise. Ze si muzes v obchode strcit do batohu 15 kilo ryze/pisku nebo dve-tri lana, atd. Ti pomuze opravdu jen na to, aby sis zjistil, jestli ten batoh vubec muze prichazet v uvahu, resp. abys to hned vyloucil z vyberu.

Ty to potrebujes vyzkouset se svymi vecmi. Tady to asi nebude problem, ale co kdyz doma potom zjistis, ze se Ti tam nevleze nejaky kus vybavy tak, jak jsi zvykly to nosti? To byl typicky problem o nekterych batohu s prohlymi zady - nosi se s pytlem ryze skvele, ale neco rovneho a delsiho (napr. zrolovana karimatka) tam nedas, stejne tak napr. fotak v obalu, bo sice ma batoh hloubku 25 cm, ale uprostred mezi konstrukci a vnejsi latku se vleze jen co, ma max. 10-12 cm.
Napodobne jsme jednou (jedinykrat v zivote) vraceli v ramci 14 dnu jeden batoh (Gregory Targhee 45), protoze sice sedel perfektne, vsechno skvele, ale po hodine na zadech s nasima vecma manzelku zacala tlacit stredova pricna vyztuha - a to na konci vyletu (a dalsich par dnu) uz docela bolestive.
Takove veci v obchode nezjistis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon úno 20, 2023 11:57

ntz píše:Nicmene mam jeste jedno doporuceni, zkus podivat na batohy od Gregory .. Osprey je hrozne proflaklej a Gregory bagly jsou absolutni top .. (ja mam Gregory Baltoro 75 a moje zena ma Deva 60) ..


Přestože s tebou téměř souhlasím (Osprey nad 30 l bych si nepořídil ani zadarmo), tak tady se mi jeví, že Meldon nás žádá jen o radu k výběru mezi těmi uvedenýma dvěma Osprey - tedy už finální kolo výběru. Tady bych se držel té rady výše: oba batohy pořádně odzkoušet a vybrat si na základě svého vlastního pocitu, co sedí a vyhovuje lépe...

Pokud by chtěl relevantně poradit obecně k výběru velkého batohu, měl by uvést na jaké akce s takovým batohem počítá, resp. co s ním chce podnikat a co od něj očekává.... Pak by se dala taková rada rozvést.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Meldon » pon úno 20, 2023 17:13

Děkuji Vám všem za obsáhlé odpovědi, vážím si toho.

Avšak můj dotaz byl směřovaný ke dvěma konkrétním typům a mou chybou je, že jsem to uplně neupřesnil..

Každopádně abych upřesnil - jde mi o konkrétní tyto dva typy a jejich zádový systém - Aether má Airscape a Atmos má Antigravity a k tomu taky můj dotaz směřoval. Na tomhle vlastně mé rozhodnutí stojí a proto jsem se obrátil na Vás, abyste mi případně napsali své názory/zkušenosti s jedním či druhým zádovým systémem..

Promiňte tedy za špatně položenou otázku z mé strany.
Teď už je to snad jasné, děkuji.
Meldon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 19, 2023 23:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 18:00

Myslim si, ze rada zkusit si to v klidu doma s "vlastni naplni" je to nejlepsi, co se da udelat. Stejne tak rada, ze se mas vykaslat na zkusenosti jinych - Ty budes ten batoh nosit na svych vlastnich zadech, ne nekdo jiny. Toto jsou veci silne individualni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon úno 20, 2023 18:39

Dlouhodobé zkušenosti s uvedenými batohy nemám, ale zkoušel jsem na jednom tripu více batohů - předloni v létě jsme šli s bandou jednu takovou dvoudenku, kde jsme schválně nabalili věci, jako bychom šli na týden - kromě množství jídla, samozřejmě, abychom si batohy vzájemně vyzkoušeli a mohli okomentovat a porovnat, náklad byl tak asi 12-14 kg... děláme to občas, když jedeme, nebo část bandy, někam na delší dobu, tak tímto způsobem vybíráme... 4 z nás chtěli tehdy utéct před tou covidovou mánií, co tady probíhala, a chystali se do Patagonie... tolik úvodem.

Ve hře byli tyto batohy (všechny nad 50 l): Millet Ubic, Arcetryx Bora, LA Cholatse, Pinguin Explorer 60, Deuter Aircontact 60, Zajo Lhotse, Gregory Stout 60, můj stařičký Karrimor Cougar (už s ním léta nechodím, už takový objem nenosím), Ospreye Aura a Athmos - ten Aether ve hře nebyl...
Vzájemně jsme si batohy dle pocitů a dojmů obodovali a vyhlásili pořadí. Pamatuji si v pořadí jen 1. tři místa: Arcteryx, Deuter, LA, a můj karrimor dostal bramboru... Oba Ospreye byly ohodnoceny spíše hůře, i sami majitelé uznali, že jiné batohy se buď nesou lépe, anebo ocenili jiná řešení. Mně osobně nejlépe sedla záda Arcteryxu, ale těžiště batohu bylo IMO moc vzadu, byl takový baňatý, takže u mne nevyhrál. Osobně se mi nejlépe nesl paradoxně Deuter, 2. v pořadí, i když byl nejtěžší. Připomínám však, že je to více, než 2 roky.
Naposledy upravil Quido dne pon úno 20, 2023 20:38, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 18:42

@Meldon: tak tady je to nad slunce jasný, objednat domů oba dva, zabalit se do nich jako na vandr a doma je nosit. Uvidíš, kterej padne líp. Jinak je nutný počítat s prohnutím v zádech, viz
apuka píše:neco rovneho a delsiho (napr. zrolovana karimatka) tam nedas, stejne tak napr. fotak v obalu, bo sice ma batoh hloubku 25 cm, ale uprostred mezi konstrukci a vnejsi latku se vleze jen co, ma max. 10-12 cm

Tohle je pro mě fatální technickej problém, do takovýho batohu se nezabalim. Ale to má každý jinak.

Btw, proč tě zajímají zrovna tyto dva batohy, hledáš batoh a tyto ti vyšly jako výsledek?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv čer 15, 2023 14:37

Heledte,

@jinevis si me vybral a pta se me pres SZ na mnoho veci (jednotlive), nevim, proc si vybral me, snad kvuli tomu, ze jsem postnul tenhle obrazek a na jeho zadost ho doplnil o popis

https://infophagia.com/ntz/paste/gear2023xx.jpg

ted zrovna se me pta na lehkej bagl (abych se priznal, necitim se moc komfortne v te roli nekomu radit) - ja mohu slouzit pouze tim co mam, takze jsem vyjmenoval vyhody/nevyhody Bach Molecule ... zkuste mu prosim nekdo doporucit nejakej lehkej ale presto stabilni bagl

takze ted pro @jinevis:

Za me Bach Molecule:

+ ma opravdu dobra zada, vodou nenacucave popruhy, je castecne nepromokavej (ma pvu zater), ma krasnou barvu :D, je lehkej a da se odepnout ten vrsek a jeste navic ma dobrej tvar, ze je docela vysokej misto bachratej .. ty spagatky jsou dobrej napad, ale (ale nize)

- ma jen vrchni vstup (aneb musis vse prehrabat kdyz lezes az dolu - to ale UL bagly mivaji), ta vodeodolnost je diskutabilni protoze nema podlepene svy a ten spodni dil je (asi aby se neprosoupal) zesilenej, nema ale pvu zater (wtf proc ? kdyz ho zbytek baglu ma), ty spagatky (alespon v te origo verzi) nejsou tolik prakticke, hlavne na castou manipulaci a na tezsi veci, kdybych to ale nejak vytunil, tak budou dobre, ta poutka sou jasne + .. skoda ze bagl nema nejakou jeste jednu zevni mesh pocket ..

Ja mam/mel jsem v zivote mozna 20-30 batohu .. tenhle hodnotim 3.5/5 z pohledu normalniho pohodlneho batohu .. urcite ho budu pouzivat (pouzivam), ten bagl je dobrej a urcite by byl mnohem lepsi pro nekoho, kdo v nem netaha15-17kg (insert s fotakem a tezkej stativ priplej na stranu), mel jsem ho i v letadle plnej jako prirucni zavazadlo (je trochu vyssi kdyz je narvanej), idealni pribrat si k tomu par malejch deti, oni pak na letisti primhouri oci ..

S moji drahou polovickou mame ty batohy podobne, ji jsem koupil Quark a *pokazdy* kdyz nekam vyrazime, tak nam lide rikaji, jak nam to dohromady slusi, jak jsme sladeni a jake mame zajimave a krasne batohy (nedelam si prdel) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod jinevis » čtv čer 15, 2023 16:39

Kolega to hezky uvedl.

K věci: mám Osprey Atmos 55. Vcelku spokojenost na kratší výlety. Vzhledem k životní situaci začínám chodit jen sám a jak je patrné z jiných vláken, jdu cestou odlehčování.
Takže stávající vybavení bude pouze pro výlety autem a s dětmi.

Nyní řeším, jak Atmos nahradit.

Mám typy na Gregory Focal 48, Bach Molecule 50 (tam mi nesedí ten vršek a ty šňůrky níž ntz) nebo Bach Daydream 50. Nebo Osprey Exos 48.
Zatím to studují pouze z videí ale hodila by se reálná zkušenost či doporučení.

Každopádně potřebuji velikost S nebo S/M

Beru i jiné typy. Objem cca 50, na malá záda.

Kují
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 15, 2023 16:54

me nova osprey eja vyhovuje, ale ma zvlastni zadovej system a nekdy poskoci to zajisteni kolicku tesne po nandani na zada, aby si "sedla". me osprey batohy dost vyhovuji zadama, za me nova eja/exos ma konecne kapsy na bederaku a mnohem prostornejsi spodek, takze dobre i stoji, cimz zmizely jediny dva nedostatky stare generace:D

gregory mi obcas pri zkouseni dobre sedel na zadech, tam kdyz ti padne asi chybu neudelas a zbytek neznam.
Naposledy upravil Mawenzi dne čtv čer 15, 2023 16:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv čer 15, 2023 16:57

Mel jsem tenhle

https://travelight.cz/produkt/sierra-de ... tor-40-60/

a prodal jsem ho, byl fakt skvelej, akorat mi byl kratkej ... dost jsem to obrecel ... mel jsem ho docela dlouho (asi pres rok), nez jsem nasel ten Bach .. tedka zpetne kdyz porovnam z Bach Molecule, tak bych hodnotil 3.8/5
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv čer 15, 2023 17:50

jinevis píše:Každopádně potřebuji velikost S nebo S/M

Beru i jiné typy. Objem cca 50, na malá záda

Např Bergans Helium 45 se zkrácenými zády (dámská verze), pevný (jakože na nošení pevný, jinak nastavitelný) "klasický" záda, váha pod kilo. Je i 55l, ale když odlehčuješ, bude 45l stačit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 19, 2023 22:26

Přišel na psa mráz. #-o
Po 15ti letech, kdy jsem si vystačil s objemem 45-50 litrů na všechno v zimě, létě, včetně více dní, se musím posunout o kategorii (trošku) výše. Čeká mě dvoutýdenní trek, do toho asi za chvíli začnu nosit věci pro sviště i družku, když ona ponese sviště.
Vybavení mám spíše lehčí (spacák, tarp, karimatka, hamaka, 1400g) ale oblečení díky XL postavě má vetší objem.
Aktuálně používám Miller ProLighter 38+10 na všechno.
Výběr je zatím následující:
Miller ProLighter 60+20, mám ošahaný
Držet Gravity Expedition 45+12, ošahaná starší verze
Deuter Aircontact Ultra 50+5
Deuter Aircontact Lite 50+10 , mám ošaháno
Gregory Focal 58
Osprey Exos 58
Osprey Exos Pro 55
Bach Molecul 50 nechci, nelíbí se mi ten očkošňúrkový systém
Mammut, Zajo, Pinguin, Corazon, Gemma nechci
Já vím, že lavíruju mezi UL batohy, expedičními a klasickým turistickým.
Jaké batohy, prosím, používáte na 14 dní vč. půlky stanu, vaření, 3l vody a jídla?
Stačí jen název výrobce a modelu, pár (jakože fakt velmi málo slov nebo hesel) co máte na batohu rádi, co vám chybí a co vám vadí.
V podstatě máme doma při, že 38+10 je na 2 týdny málo. Tak moudře ustoupím a udělám si radost...
Děkuji
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř črc 19, 2023 23:07

Montane Yupik 65 - náhodný link, zdá se, že už není příliš k mání

+ slušná váha
+ i přes celkem nízkou váhu stále zachovány fičury turistického batohu (kapsy a kapsičky, úchyty)
+ dobrá záda, bederák i ramenní popruhy
+ celkem dobře použitelný i v zimě
+ za mě plus, respektive podmínka, pro jiného může být mínus - vstup do batohu jen vrchní a spodní, žádné celorozepínání
+ z výroby docela dobrá voděodolnost

- mi záda, ač nastavitelná moc nesedí, příliš velká :( Ovšem Laďa je velmi spokojen.
- nosnost 18 kg, pokud by ses váhově nevešel, tak nedoporučuju. Těch 18 se v něm odnést ještě relativně pohodlně dá, víc ne.
- na umístění "buddy pocket" ve víku si člověk musí chvíli zvykat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 20, 2023 4:58

osprey exos /eja

- mam tu novou 48l verzi damske EJA v zadech M/L, ma odhadem proti jinejm osprey batohum spis tak 53l

+ fakt pohodlnej zadovej system
+ odnesu v tom celkem v pohode komplet 17kg bez pocitu nejakyho nepohodli (coz bych treba s osprey talon 44l co sem mela 2018 nosit fakt nechtela, tam i 15 bylo... hm ze sem se tesila az upiju :).
+ kapsy na bederaku a rovny dno proti stare edici
+ vysoky bocni strecovy kapsy

- nema plastenku (otazka vkusu)
- zadovej system ma debilni uchyceni nastaveni vysky plastovyma zarazkama, ktery nekdy tak divne poskakujou ze jakoby cvakaj na zadech a clovek citi, ze se to hne. vetsinou mi to poskoci tak 2x za den pri nasazovani batohu, posledne sem se ale nejak blbe zbalila 9tej den a stvalo me to asi hodinu, nez si to sedlo
- jen horni vstup
- mozna je spis tlustej a sirokej nez uzsi a vyssi, coz klade vic naroku na dobre zabaleni krz teziste

ted sem byla 2x zabalena na +/- 10-14dni a fakt si ho hodne pochvaluju, i kdyz sem se obavala, ze tech 17kg v tom bude problem, tak popruhy sou dost tuhy, neskacou, bederak neni masivni ale dostatecnej, az na to obcasny cvakani zadovyho systemu bych mu ja nemela co vytknout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 22, 2023 20:34

Tak si odpovím sám sobě.
Miller ProLighter 60+20 - znova ošahaný a pamatuji si to dobře. Jedinou výtku mám stále k dotahování vrchlíku k batohu, které je takové "zašmodrchané" a při poloprázdném batohu je těch šňůr prostě moc a pletou se a musí se někam schovávat.
Nově ošahán Deuter Aircontact Ultra 50+5 - sedí perfektně, hodinu jsem nosil 15 kilo, vč schodů, záda při 186cm jsem nastavil na max.. Jsou tam jen 3 polohy po cca 2cm. Negativum je horní zakončení hlavní komory, které nemá ani přídavný límec, ani horní stahovací popruh vrchem, jako ostatní Aircontacty.
Někdo nějaké ndalší nmožné návrhy?
Těším se, až dostanu do ruky nějaký ten Osprey Exos.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř črc 26, 2023 12:00

Gossamer Gear Gorilla 50 max jsem nesl asi 17kg

-odvetravani zad funguje tak, ze veskery pot zadovy systém shromazduje v jednom bode a pot tece primo mezi pulky
-kompresni popruhy jsou všechny natrhle v siti s latkou
-svy spatne drzi a batoh se na par mistech rozjizdi, ale nepare se. Budu si ho opravovat sam a mam vymysleny systém prelepeni svu
-uchyceni trekovych holi funguje tak na 50% pokud batoh sundam a polozim na zem, tak hroty vyjedou z uchyceni a uz tam nedrzi
-do kapsy na víku se da dat lzíce a to je tak vse. Zip je sity obracene, rozjizdi se a hrozi vypadnuti věci
-nikdy jsem nechtel a nechci roll top systém. Bohuzel je ten komin uzsi nez batohova komora a nedokazu se v nem prehrabovat
…trpim


+objem venkovnich kapes. Pokud spěchám mam v nich snad vse, co potrebuju přes den.
+strih batohu, který neskicne sedi na zadech a nikde netlaci, neprekazi.
+ramenni popruhy jsou siroke a sedi presne na tele, batoh je „bezecka vesta“
+bederak perfektne drzi a chrani před otlkaky
+zadovy systém kdyby byla ta dementni karimatka jinak vylisovana, tak nemam proti ani ň, protože se luxusne přizpůsobuje zadum.
+tkanina a síťovina je celkem odolna na oter

Minusy prehlizim, protože batoh po malych úpravách je jak stvoreny na celodenni chuzi po CSR. Prirovnavam ho k bezecke veste...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 0:42

Nejsi masochista? ;-) Vetsina tvych minusu ho pro mne posouva do kategorie "ani zadarmo".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » čtv črc 27, 2023 10:27

Gorilla teď se mnou dala GR11 a je to úžasný batoh. Má ho i přítelkyně, která si ho nemůže vynachválit. Potkali jsme tam i spousty amíků a nějaký Čechy co je měli taky.


booze píše:-odvetravani zad funguje tak, ze veskery pot zadovy systém shromazduje v jednom bode a pot tece primo mezi pulky

Nevím co myslíš odvětráváním zad, já se v tom španělském horku potil tak, že jsem žádné odvětrávání nezaznamenal. Mokrý bylo komplet všecko. Že by byl všechen pot v jednom bodě, to opravdu ne. :D

booze píše:-kompresni popruhy jsou všechny natrhle v siti s latkou

To máš nějakou jinou verzi než já, já je mám přidělané normálně k tělu batohu.

booze píše:-svy spatne drzi a batoh se na par mistech rozjizdi, ale nepare se. Budu si ho opravovat sam a mam vymysleny systém prelepeni svu

tohle se mi taky nikde neděje

booze píše:-uchyceni trekovych holi funguje tak na 50% pokud batoh sundam a polozim na zem, tak hroty vyjedou z uchyceni a uz tam nedrzi

Trekové hole nosím v ruce, ale když jsem šel třeba do obchodu, tak jsem je normálně šoupnul do zadní síťky, případně do boční kapsy, kam se vlezou i když je v ní litrová nalgenka.

booze píše:-do kapsy na víku se da dat lzíce a to je tak vse. Zip je sity obracene, rozjizdi se a hrozi vypadnuti
věci

Jo, kapsa na víku v nové verzi, co má přítelkyně je dost malá, vlezl se jí tam myslím jenom notýsek a GR11 průvodce, což je celkem malá knížečka. Takže jako víc než lžíce, ale nic moc.
Moje verze má poklop "hlavu", kam se toho vleze spousta. Zároveň je odnimatelná, takže se dá vzít jako příručák do letadla.

booze píše:-nikdy jsem nechtel a nechci roll top systém. Bohuzel je ten komin uzsi nez batohova komora a nedokazu se v nem prehrabovat

Jo, je celkem úzký, ale já se v něm vlastně přehrabovat nepotřebuju. Dole mám narvaný spacák a nafukovačku, nad tím oblečení a pak jídlo. Ve víku mám nějaký drobnosti (ostrý nůž, příbor, kartáček, pastu, powerbanku, čelovku, krém proti slunci a další..). Větrovku, nepromokavou bundu, ručník, filtr na vodu a tyvek mám ve vnější síťce. V bočních kapsách mám stan a nalgenku. Peněženku a mobil mám v kapsách na bederáku. Takže prostě hrabat se v batohu přes den není potřeba.

Časem ale koupím něco menšího. Už teď jsem ji neměl plnou a po zkušenostech z delšícho treku jsem přišel na to, že čím míň toho taháš, tím lepší je zážitek. :-))
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:12

oodoow píše:po zkušenostech z delšícho treku jsem přišel na to, že čím míň toho taháš, tím lepší je zážitek. :-))

A nejlepsi zazitek bude, kdyz s sebou nebudes tahat nic :twisted:

Ja jsem zas prisel na to, ze kdyz clovek v ramci setreni vahou necha doma neco podstatneho, tak se muze proletet vrtulnikem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » čtv črc 27, 2023 15:26

mike píše:Ja jsem zas prisel na to, ze kdyz clovek v ramci setreni vahou necha doma neco podstatneho, tak se muze proletet vrtulnikem :twisted:

Něco podstatného ... myslíš rozum? :twisted:
To ale není v rámci šetření váhou, ten neváží nic, takže příště klidně přibal s sebou. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Batohy