Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 15:20

Michal82 píše:V tom případě to obejdu když mi ďela problém to vyjít.

Tady to neni jak obejit, je to jedina cesta pres hreben. Jedine se vratit na zacatek treku a jit jinudy.

Pointa byla v tom, ze zbytecne tezky batoh je prekazka a riziko sam o sobe i na znacenych turistickych trasach, kde bys normalne zadny problem necekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pát říj 27, 2017 17:03

další příspěvky z OT a nikam nevedoucí diskuze přesunuty sem: viewtopic.php?f=25&t=8329&start=1830

což nikdo prosím neberte jako výzvu k pokračování tohoto typu diskuze (ani v tomto ani v odkazovaném vláknu)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod shadow » pát říj 27, 2017 19:00

Zdravim drazi pratele. Chci si poridit novy 60l batoh a v podstate jsem vyber zuzil na Osprey Aether AG a Pinguin Explorer. Osprey mi prijde vychytanejsi, avsak oproti Pinguinu o cca kilo tezsi a o 1.000,- Kc drazsi (v Alze jej maj za 3.400,-Kc). Od Pinguina mam uz mensi a jsem s nimi fakt spokojeny, pricemz material Ospreye mi subjektivne neprisel vyrazne kvalitnejsi. Na druhou stranu mi Osprey na zadech fakt "sedel". Co byste mi poradili? Mirne favorizuji Ospreye... Diky
shadow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 27, 2017 18:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 27, 2017 19:59

Za ty prachy jednoznačně Aether!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » pát říj 27, 2017 20:22

No a to já bych to tedy tak jednoznačně neviděl. Letošní Aether mám v 70 litrové verzi a rozhodně nejsem spokojený zákazník. Ten Anti-Gravity systém je trochu nedomyšlenej. Ve spodní části batohu prochází prut toho nosného rámu tkaninou a zhruba po dvou měsících se to tam rozhejbalo a vydává to takovej kravál, že jsem ten bágl už chtěl vyhodit. Krom toho se ve spodních rozích ten materiál dost odírá (na tom rámu jsou nějaké výztuhy nebo zesílení a ty hrany tlačí na tkaninu). A abych "chválu" Anti-Gravity završil, tak pro změnu v horní části téměř z poloviny překrývá výstup na hadici hydravaku zesílený lem síťky zad (taková festovní látka připomínající třeba Corduru). No a pochopitelně to při nacpanym a zkomprimovanyn batohu tlačí na tu hadici a ta se o ten lem skřípne.  Takže Aether 2017 určitě doporučit nemůžu. Co si koupím místo něj snad radši ani říkat nebudu, nebo mě místní core sežere za živa :D 

60 litrovýho Pinguina jsem měl předtím (Explorer) a není to blbej batoh. Jen se čas od času povolovaly spony rameních popruhů. Ale vzhledem k tomu, že to je dost často viděný batoh, a nikde jinde jsem podobnou kritiku nezaznamenal, připouštím, že to mohla být vada kusu. A teda toho, kdo navrhoval tu možnost použití víka batohu a bederáku coby ledvinky, bych to za trest nechal celej víkend skládat a rozkládat. Já to zkusil jedinkrát a od té doby dělal, že tam ta možnost není
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 27, 2017 21:15

mila6032 píše:...Co si koupím místo něj snad radši ani říkat nebudu, nebo mě místní core sežere za živa :D...

Kajku...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 6:31

dudy píše:Kajku...

:smt023 :smt044

jeste maji v alze i kestrel 68 za ctyrku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob říj 28, 2017 8:43

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob říj 28, 2017 11:36

mila6032 - mě by to celkem zajímalo co je ta náhrada za Osprey.

Jinak doplním ze ten Aether mě tlačil tím spodkem jak popisuješ.
Hodně se mi líbilo to víko co se dá předělat na hezkej batuzek ale jinak jako celek bych si ten batoh na těžší náklad nekoupil.

shadow - koukni se třeba na LA Cerro Torre - bylo to v celku použitelné řekl bych - rozhodne lepší jak Osprey.

Svůj batoh ti zde radit nebudu - jednak stojí 10 tisíc a za druhé by mi zde asi zrušili účet ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 11:44

spravne Michale - tvuj batoh jednak vazi bezmala tolik, co 1/3 bezneho nakladu, a pak, shadow zjevne nechce utracet :wink:

btw: ja nbych se pinguina nebal, prestoze je to jiny level, nez ospreye :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » sob říj 28, 2017 12:21

Michal: Já jdu samozřejmě do Kajky. Jak jsem už psal, máme ho doma a na každém výletu ho přítelkyni závidím. Krom toho ty batohy ležej doma vedle sebe (a k nim ještě Lowe Alpine Manaslu) a tak mám přímé porovnání jak materiálů a zpracování, tak zádovejch systémů. Fjallraven je zkrátka někde jinde, byť za cenu vyšší hmotnosti. Já ty gramy zase tolik neprožívám a ani nechodím takový trasy, kde by mě hmotnost nákladu nějak výrazně  limitovala. Jako jasně, poznám rozdíl mezi 15 a 20 kily, ale když už ponesu něco k těm 20 kilům, rozhodně to radši ponesu v Kajce, než v Aetheru. A imho to tak bude mít každej, kdo si ty bágly zkusí dýl než 15 minut na krámě. Ten rozdíl je fakt dost znát. 

A pro ultralajtisty podotýkám, že nosíme i žrádlo pro psy, kde to vychází cca kilo a kousek na den, tak jen až budete hodnotit proč a kam musím nosit 20 kilo. ‎
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob říj 28, 2017 12:42

mila6032 píše:...nosíme i žrádlo pro psy, kde to vychází cca kilo a kousek na den... ‎


Co to máš za bestie a kolik?
Náš čokl má krmnou dávku cca 400 gramů denně a to má šedesát kilo.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob říj 28, 2017 12:54

Jj přesně tak - taky nechápu jak tolik řeší váhu batohu kor když Kajka není nějak výrazně těžší jak obdobne batohy od Deuter, LA a td. Teď sem si jen vzpomněl ze tu po mne někdo chtěl fotku velké lahve z boku když sou nafouknute ty boční kapsy - to jsi byl ty? Sem na to zapomněl ale mám teď 2l Colu tak bych mohl dnes nastouchat batoh a vyfotit to pokud je to stále aktuální.

LA Manaslu - to je předchůdce Cerro Torre nebo je to jiná rada?

Jako když si vemu své vybavení tak se výbavou i s batohem a těžkým stanem vareni taky vejdu na nějakých cca 12kg na měsíční trek - pak už jde jen o to kolik chci nést jídla a vody.

Mas rozmyšlenou barvu? Sem si říkal černá bude déle hezka jenže je na tom hodně vidět - vzal sem tu modrou líbila se mi - ještě ty šedé by mohli byt ok.
To beres v 60l....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » sob říj 28, 2017 13:11

Dudy: Vlčáka a dva krysaříky. Bohužel vlčáka asi hodně zalejvali a teď má v kohoutku lehce přes sedmdesát čísel a 43 kilo. Krmná dávka činí 600 gramů pro klidovej den (když dáváme tabulkovou dávku tak nám hubne.)  Při zátěži mu dáváme něco navíc. Krysaříci toho zase tolik nevdechnou, nicméně oba dva mají problém s granulema a pak krvácej, takže na outdoor se nám osvědčili takový ty 200g kapsičky a na konci túry v každým krysníkovi zmizí jedna. 

Michal: ne ne, to jsem nebyl já. Manaslu je podle mě jiná řada, ale ruku do ohně za to nedám. 
Jo, pravděpodobně půjdu do 60l. Když vidím, co se vejde do ty 55, tak je pro mě větší batoh asi zbytecnej. Barvu rozhodnutou nemám. A upřímně mě zajímá ještě míň než hmotnost :) Přítelkyně má taky tu modrou a přijde mi v pohodě. Na druhou stranu...těch barev, co mi nepřijdou v pohodě je strašně málo. Možná u růžový bych se zlehka ošíval, ale jinak je mi to dost šumák. 
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » sob říj 28, 2017 14:02

To mas ještě dobrý psi.
Měl sem fundla 80kg a granule nežral - takže odřezkový kuřata a td no sporadal toho ze bych musel nosit ještě 100l Kajku žrádla pro psa :D

Hele ta 65l - prvně sem ji zvažoval ale ta spodní komora byla dost malá - kdyby se zvětšil poměr u spodní komory asi bych ji mohl mít. Druhá věc na kterou jsem přišel až po koupi 75l a sem za ni teď vděčen je že tyče od stanu jen tak tak vejdou do ty boční kapsy - do 65 bych je už zřejmně nenarval pokud sou kratší o 2cm tak určitě ne a předpokládám ze menší jsou.

Jinak rozměry jsou
65 - 76x35x28
75 - 80x37x29

Takže pokud bys chtěl nosit tyče v boční kapse tak si je vem sebou raději.
V realu vedle sebe ty batohy vypadaji podobne ta 75 se zda trochu delší na šířku to zas tolik poznat není.

85l mi přišlo na první pohled jako šok vypadá hodně mohutne a 100 na tu sem cumel jestli bych se tam nevešel - ale asi ne ;)

Ono dost záleží jak kde mají ty batohy vycpane - já si ty tři 65-75-85 vycpal sám a porovnával - jelikož sem ale kupoval bagl jako náhradu za 50 která byla krute málo tak sem si řekl ze zvolim raději 75 a zda se to fajn - když není plna hezky se zkomprimuje a objem bude stačit i na zimní treky.
Další věc - když mám min věcí nemusím je tlačit jen to tam hezky volně polozim - třeba stan když je na volno má hrozne velký objem a sice se dá zkomprimovat na 1/3 ale je mi to tak nějak líto ho týrat teď když je mistecko ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » sob říj 28, 2017 14:25

Ještě na to pořádně mrknu, ale myslím, že 65l mi stačit bude.

S těma čoklama je to těžký, no. Svého času jsme měli útulek a v něm průměrně kolem 50 psů vsemoznejch ras a velikosti. Nakrmit to všechno tak, aby se dodrzely všechny diety, alergie a podobný omezení vůbec nebyla sranda. Do toho člověk věděl prd, co to který psisko žralo před nástupem k nám, takže ještě jednotlivě řešit přechod na naše granule, případně maso, pro ty, kteří granule nežrali. K tomu ještě vychytat dávkování, protože ty tabulky jsou fakt jenom hooodně přibližný. Btw, granule to je kapitola sama pro sebe. Hotová alchymie. Představa, že si člověk vystačí s rozdělením na prémiová a superpremiova (holisticka) krmiva (nic jiného nemá smysl moc řešit) mi po těch letech přijde vyloženě úsměvná. Než jsme našli "ty správný", trvalo to tak tři roky. Ale to už jsem asi nejen mimo záběr tohoto vlákna, ale vlastně celého fóra. Krom toho jestli chce někdo zaručenej recept na vznik hádky je téma psího krmení prakticky jistota.‎
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob říj 28, 2017 14:50

mila6032 píše:...Krom toho jestli chce někdo zaručenej recept na vznik hádky je téma psího krmení prakticky jistota.‎



To jo:
"Dals psovi?"
"Ne."
"Tak muz dej!"
"Proč já, sem s nim byl venku, mu dej ty, když se na to ptáš."
"Já už sem vykoupaná a mám mokrou hlavu, já tam nejdu."
"Hej, mladej, seš už v posteli?"
"Ne."
"Tak běž dát psovi!"
"Ale já už sem v pyžamu."
"Sakra, nech to dítě, eště si musí připravit aktovku. Proč tam vlastně nejdeš ty?"
"Se mi nechce."
"Jó tak tobě se nechce. Stejně si tam pudeš pro pivo."
"Do prdele to je snad jenom muj pes, ven se psem, nakrmit psa, k doktorovi s čoklem... Navíc už sem pivo nechtěl... Seru na vás, du si pro pivo"
"Jo a vem koš, když tam deš a zkontroluj, jestli sem zavřela vodu na zahradě."
"Ty vole, za co?"
Klap, vrz, klap...
"Tak poď ty blbče chlupatej, páníček ti dá večeři, když na tebe všichni serou. Di do háje, nestrkej tam ten rypá, dyk ti to sypu na kebuli."
Klap, vrz, klap...
"Tak kdyby to někoho zajímalo, tak čokl dostal."
"A ta voda?"
"Do prdele, sem zapomněl..."
Klap, vrz, klap...
Klap, vrz, klap...
"Vypla."
"Do prdele sem si nevzal to pivo."
Klap, vrz, klap...
Klap, vrz, klap...
Tsss
"Ááááh, tak snad už bude klid."
"Ty už zase chlastáš to pivo?"
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 17:39

@dudy:
u vas je jeste veseleji nez u nas.... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod shadow » ned říj 29, 2017 9:48

Diky za napady,
nakonec jsem v Alze objednal ten Osprey za 3,4tis. (meli uz posledni kus; sice jen v modre barve, ale na tom vubec nesejde). O vikendu jej poradne nalozim a pujdu tak ta 3, 4 hodky vyzkouset. Kdyz nebude sedet, vratim jej...
Jeste jednou dekuji za postrehy
shadow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 27, 2017 18:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 29, 2017 12:47

mila6032 : nezkousel si suseny maso? je to teda spis susena masova smes ci co, jemny jak mouka, zalejes vodou hodne to nabude do takove mazlave kase - nektery psi to teda nezerou ale pokud nemas problem s vodou tak alternativa ke granulim aspin na nejakou cast vyletu ?
doma bych nasla asi jedno baleni jeste na.vyfoceni stitku pokid to neznas, ja to taky neznala ale na jednom DT sme to dostavali jako startovni balicky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 29, 2017 13:19

Shadow - o víkendu ho pořádně naložím - to bych zrovna nedělal - ten batoh sem zkoušel dvakrát 14kg a byl sem rad když sem ho sundal. Jestli bude pohodlnej tak pod menší zátěží možná kolem 10kg což mi na batoh tohoto objemu přijde dost málo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned říj 29, 2017 14:30

Tak tak.
Pro váhy nad 15 kg je jediný batoh na světě, který navíc nabízí to, že i když v něm budeš mít 30 kg, tak tě bude nadlehčovat a nebudeš jej vůbec chtít sundat, takže až budou zničení kamarádi s úlevou sundavat své patnáctikilové Ospreye, Gregoráky, Lowealpiňáky, ty budeš postávat, svěží jako rybka, s třicetikilovou almarou furt na zádech a honit je, aby už se zase šlo...
Nic nedej na recenze, které snad Osprey chválí, lžou...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 29, 2017 17:19

Dudy pobavil jsi ;)
Určitě není jediný batoh dobrý na větší zátěže - třeba Deuter je taky fajn a od LA Cerro Torre je ok - mimochodem oba batohy přes 3kg ;)

Třeba Xenith od Osprey je lepší ale Aether je batuzek pro nízkou zátěž.
Mimochodem ti tu o něm včera psal i jeho majitel. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned říj 29, 2017 19:34

Moje LA Cerro Torre 75:95, tuším 2006 váží po odtučňovací kůře (Vyjmutej vak na camelbag a přepážka mezi komorama, popruhy na karimatku a obal na lahev, všechno odjímatelné věci bez zásahu do batohu) 2480g.


P.S:
Jo a jen tak mezi řečí. Nevím jak u vás, ve Skotsku, ale tady, v ČR, docela fučí.
Měl jsem pár výjezdů kvůli větru. Např. plechová střecha za Prahou. Sklon cca 45°. Na místě jsem musel nahnat vrut s okem do krokve a přivázat se, protože na sklonu střechy se nedalo stát, protože vítr tě okamžitě porazil a smýkal s tebou po střeše. Urvanej plech o polše cca 3 m2, jsme na třech místech provrtali cca půl metru od kraje a protáhli ocelákem. Když jsme plech uflexovali, vzal dráhu přes hřeben střechy a všechny návazy se vyrvaly, t.j. 1cm ocelák se prořízl nula sedmičkou plechem v délce půl metru jako papírem.
Na OC Chodov vítr urval nápisy na střeše a polámal jekly 100x100x5 jako sirky. Na střeše se nedalo stát, museli sme se jistit už tři metry od kraje, protože nečekanej poryv dospělýho chlapa porazil a už vůbec nemluvím o tom, že zřídit slušnej návaz a hodit lana plus rozervaný hlinikový korpusy spustit byl neproveditelný problém. Ve visu se mnou vítr mlátil jak s hadrem.
Na místě jsou anemometry. Podle kluků z velína měl nejsilnější poryv 106 km/h a průměr byl 61 km/h. To jest zhruba polovic (i v případě nárazu méně) než je orkán (>118 km/k) v kterém ty běžně stanuješ.
Představa že bych v tom stavěl stan je, pro mě, nereálná.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 29, 2017 20:19

Vidíš a u 2017 65:85 uvádí 3kg. ;)
Uriznul jsi taky cedulku...? To sou dobrý 3g ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 29, 2017 20:24

Ty voe jednou vám tam foukne a už máte v kalhotách.
To je jak v tý písničce od Nohavici - sněhová kalamita v Praze, 3cm sněhu a někde 4 ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned říj 29, 2017 20:32

Vidím, že seš argumentačně velmi silný...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 8:45

dudy píše:....(Vyjmutej vak na camelbag a přepážka mezi komorama, popruhy na karimatku a obal na lahev, všechno odjímatelné věci bez zásahu do batohu) 2480g.

navíc samé zbytečnosti, co pochopitelně na kajce nejsou - k čemu taky...?

dudy píše:P.S:
Jo a jen tak mezi řečí. Nevím jak u vás, ve Skotsku, ale tady, v ČR, docela fučí.
Představa že bych v tom stavěl stan je, pro mě, nereálná.


dudy - to jsi fakt vyměkl :mrgreen:
já se pomalu blížím dokonalosti Michalova umění - pravě v sobotu večír jsme v te hrůze stany postavili, byli jsme na to dva a trvalo nám stavět jeden stan asi 25 minut (Jurek Alp a Vaude Hogan UL), bylo to u lesa v takové prohlubni v "závětří", vítr tak asi 30-40 km/h, v poryvech chvílemi asi těch 60-70 km/h (emirický odhad)... :wink:
v noci jsme spali každý ve svém a oba jsme v určitých chvílich zevnitř drželi stanové tyčky z obav, aby se stan, nesložil, a dost mi teda cvakalo a moc jsem se nevyspal - naštěstíi to oba stany i posádky vydržely bez újmy, ale ráno bylo kolem dost napadaných ulámaných větví
(už jak jsme šli do kotáru, batohy cca do 10 kil, tak to s náma pěkně mávalo, prakticky při normálním čundru bych v tom nikam dal nešel a hned zastavil a přečkal, ale my chtěli testovat....)

dudy píše:Vidím, že seš argumentačně velmi silný...


argumentačně je - ale chtěl / vlatstně nechtěl bych to jeho čundrování vidět v reálu :rolleyes:
Naposledy upravil Quido dne úte říj 31, 2017 12:03, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon říj 30, 2017 17:25

Quido
Vnimas rozdíl mezi:

Stanem s 2 pruty 8,5mm a kotvením na 11 místech

Stanem s 3 pruty 10,25mm a kotvením na 22 místech

......?

Já Jo - zatímco ty v noci drzis tycky a počítáš andelicky straznicky tak já v klidu spím ;)

To opravdu nemá smysl debatovat ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 19:28

Michale - opravdu to nema cenu, nejenze nectes, co ti druzi pisou, jak neumerne prehanis a chvalis jen to sve, bez spetky objektivity, ale ani nectes, co pisou a nevnimas, co tim kdo chce rict... ja i mnozi dalsi, daleko protrelejsi clenove fora (#), nez ja, nemame problem priznat, ze je neco na hrane, ze nekdy mame i strach a snazime se realne zhodnotit situaci vcetne jejiho popisu (kdyz nekde fouka 60km/h tak to taky tak realne odhadneme a nerikame tomu orkan, a orkan tomu rikame, az kdyz je vitr opravdu kolem 120km/h, kdyz mame batoh nad 20 kilo, tak prizname, ze je to sakra tezky batoh, a ne ze nas 30kilovy batoh temer nadnasi atd atd)
(#)... pokud se vyjadruju za nekoho, kdo se mnou nesouhlasi, tak se mu omlouvam, a necht sdeli svuj nazor
:roll:
no nic, uz je to fakt furt dokola, uz nemam silu te presvedcovat, ze i tady muze poradne foukat a ze v orkanu opravdu nikdo stan nestavi a ze sebelepsi tezky batoh je halt tezky... a ze jsou i jine, pomerne divoke a na pocasi rozmanite destinace, nez jen skotsko a ze nekteri z nas uz stanovali a pobyvali v opravdu krutych podminkach a vedi dost, jak to v nich chodi...
:musher:
howgh
Naposledy upravil Quido dne úte říj 31, 2017 11:09, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy