Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod aksam » pon čer 13, 2022 19:37

Když máš dobré zkušenosti s Gregory, podívej se v Alpsportu na nový Focal 58 v L zádech, měl by sedět bez problémů. Váha 1200g, zatížení max 16kg. Pár let užívám jeho předchůdce Optic.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon čer 13, 2022 19:54

zatim se s gregory porad seznamuju ... mame ho asi 2 roky, "v akci" jsem ho ale mel zatim jen 3x, predtim jsem pouzival gemmy a patagonii 80 .. jinak diky za tip .. focal 58 vypada pekne, akorat se bojim, ze protoze nema nastavitelnou dylku popruhu, ze mi budou kratke ...

jeste pokukuju po tomhle https://www.bach-equipment.com/cz/cs/pr ... 3500001354 ... je ale blby, ze to opet nema nastavitelnou delku tech ramennich popruhu .. nastesti to na nich alespon nema zadna poutka ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vojcka » úte čer 14, 2022 7:23

Zdravím chlapi. Potřeboval bych koupit nový bágl na 2 a více týdenní přechody. Většinou v batohu nosím klidně i 20 kg (pokud naberu několik litrů vody) a rád nosím svůj měnsí stan vevnitř, pač prostě kolikrát jdu za deště a nechci ho mít mokrej, není to ultralight, takže dávat neustále přes něj pláštěnku je otrava, prostě to tak mám nastavený, alespoň i lidi nevidí, že jdu někam pod stan. Jsem popravdě z té nabídky trošku paf a vždycky se mi něco nelíbí. Nosnost tedy cca 18-20 kg, kapsičky na bederáku, přední vstup, minimálně 65l objem, kvalitní záda a materiál, maximální váha 2,5 kg, velikost L (mám 178 cm a široká záda), úchyt na trekové hůlky, cenu bych rád max do 5000 . A strašně se mi líbí u těch nových krosen kožnost si hodit bundu zepředu do tý stretchový kapsičky, ale bez toho bych přežil. Nějak nechci batohy Osprey a Deuter, nelíbí se mi a hlavně Osprey motivují ke krádeži. Našel jsem pár zajímavých batohů:
1) Lowe alpine Manaslu 65:80
2) Lowe alpine Diran 65:75 - největší kandidát
3) Gregory stout 70
4) Gregory paragon 68
5) Forclaz MT500 Air 60+10 l - další veliký kandidát (cena,možnost slevy), akorát jsem zjistil, že 15 kg limit no
ostatní znáte, k dekáči dám odkaz https://www.decathlon.cz/p/pansky-turis ... ANOV%C3%81

Jiný tip? Děkuji moc za pomoc :)
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte čer 14, 2022 7:42

ja osobne mam Gregory Baltoro 75 a je to skvelej batoh, hlavne tezsi naklady se v nem nosi skvele, ty zada ma bezkonkurencni .. ted minulej tyden jsem prodal svuj Sierra Designs Flex Capacitator 40-60 kterej byl taky skvelej, super zada, ale byl mi malej, ta vetsi verze by ti mohla bejt ..

V soucasny dobe pokukuju po batozich od https://www.bach-equipment.com/ ... v ty obrovsky verzi ale jsou trochu tezky .. ja mirim na neco kolem 50L

takze jinejma slovama - doporucuju zvazit Gregoryho a prohlednout Flex Capacitator (kterej me strasne mrzi, ze mi nebyl, psal jsem drive, mam 195cm a 120 pres hrudnik a byly mi proste ve skutecnosti kratka zada i ramenni poporuhy)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte čer 14, 2022 8:16

ntz píše:delkove nastavitelne popruhy na zada
ntz píše:protoze nema nastavitelnou dylku popruhu
Nechces trochu vice specifikovat, co si pod "nastavitelnou dylkou popruhu" predstavujes? Ja jsem z Tveho "popisu" ponekud zmateny a nevim, co si pod tim pojmem (stejne tak i pod "popruhy na zada") mam predstavit.

Mozna by to pomohlo i nekomu jinemu aby Ti poradil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 14, 2022 8:38

Mám ten batoh Gregory stout 70 a jsem s ním spokojený. Je "nafukovací", takže se toho do něj vleze hodně. Má oproti ostatním dobrou váhu 1,6kg. Uvnitř má ve spodní části odepínací přepážku, takže z něj můžeš udělat dvoukomorový. Ale je to odepínací přepážka, takže zase není nějak sofistikovaná, takže je spíše na takové organizační oddělení. Bederní kapsy má velké, vejde se mi do nich mobil o velikosti 6,5" s nasazeným ochranným krytem. Na vnější straně má ten batoh utahovací pásky, takže si je můžeš různě postahovat a náklad v batohu tak mít upevněný a stažený nebo si pomocí nich batoh různě zvětšovat a zmenšovat. Kapsa na víku i pod ním je také prostorná. Síťovina na bocích batohu je odolná, žádná síťovina, která se snadno roztrhne. Ten batoh mi na zádech sedí krásně a dobře se mi nese i těžší náklad. Ale zase jsem těžký náklad nenesl nějak delší dobu a těch tvých udávaných 20kg už se blíží k jeho max zatížení, které je 22kg, takže už jsou to krajní hodnoty. Na ty těžší náklady jsem ode všech slyšel chválu (i od holek) právě na batohy Deuter, že se v nich nosí dobře. Od Gregory mám pak ještě batoh Gregory optic 48 a ten je také dobrý. Jediný, co mě na něm sere je jeho modrá barva, ale byl to snad poslední kus v republice a jiná nebyla u nás k sehnání, protože jsem jej kupoval v době, kdy už se vyprodával a další už se nevyráběly. Takže tu značku mohu doporučit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vojcka » úte čer 14, 2022 10:06

to Ntz: děkuji moc, tvůj batoh Baltoro mám taky v hledáčku, ale prostě sedmička je už pro mě moc :) A děkuji za tipy na zajímavé batohy. Takže bys spíše šel do značky Gregory než do Low Alpine?
to Dromedaro: děkuji moc za zhodnocení. Někde jsem tady četl, že se právě taky doporučuje na delší přechody maximální zatížení pod 15 kg. Líbí se mi moc, ale bojím se, že na tyto váhy není stavěný. Díky tvému krásnému zhodnocení se dostává tedy mezi největší kandidáty :)

ještě mě zaujal tento batoh a nikde na něj nevidím moc zkušeností, nemá někdo náhodou? Je za super cenu.
Zajo Lhotse 65 https://www.zajo.net/cz/batohy/lhotse-6 ... BK4ukC6e64
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte čer 14, 2022 13:38

apuka píše:Nechces trochu vice specifikovat, co si pod "nastavitelnou dylkou popruhu" predstavujes?


sorry ... asi pouzivam nejakou spatnou terminologii ... myslim tim tohle ...tzn. ze ten ramenni popruh se da prodlouzit a neni napevno prisitej k batohu, takze tu polstrovanou cast napr. s nejakejma dalsima poutkama si upravis podle sve postavy ... ja jsem obecne takovej rozmernejsi v ramenou i hrudniku a typicky se mi stava, ze pokud ma batoh nejaka dalsi poutka na tech popruzich co maj bejt nekde v urovni prsou horizontalne, tak ja je mam posunuta az na ramena a mam je vertikalne a nemuzu je pouzivat ... kor jeste kdyz mam docela dlouha zada (53 cm aka 195cm vejska) a ten batoh mam "spustenej" tak, aby mi sedel bederak ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod bonatius » úte čer 14, 2022 14:26

este by som sa pozrel na batohy Thule, napr. https://www.trekland.sk/produkt/7629/thule-versant-60l

Mam od nich Alltrail 45 a na 10 dnovy prechod Alp sa do neho v pohode zbalim.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte čer 14, 2022 15:37

vojcka píše:Takže bys spíše šel do značky Gregory než do Low Alpine?
Ehm... Lidi popisuji zkusenosti s konkretnim batohem, ale z te zkusenosti nemuzes vyvodit zaver na jaky se ptas. To by mohl zodpovedet pouze ten, kdo ma dostatecne zkusenosti s obema batohy (modelem, neni to otazka samotneho vyrobce). Ato si jeste musis vzit tak, ze kazdy clovek bude mit individualni zhodnoceni stejneho batohu ve stejne situaci - protoze co skvele vyhovuje pro jedneho, je nocni murou druheho a naopak.
Nakonec po case zjistits, ze stejne si musis vyzkouset si nekolik batohu - alespon v obchode nebo doma, plne napechovane, jak to budes nosti a nechat to na sobe delsi dobu, nevim, jestli tak v obchode najdes pro Tebe perfektni batoh, ale mozna hned jich vyradis nekolik. Proste Tve zada jsou Tve zada a nikdo jiny nedokaze rict, jak se budou s konkretnim batohem spolupracovat.

Mimochodem, Lowe Alpine nevyrabi (ve vseobecnosti) o nic horsi batohy nez Gregory (nebo Deuter nebo Osprey, ...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod aksam » úte čer 14, 2022 16:37

ntz...Gregory má většinou u jednotlivých modelů tři délky zad S, M a L...v L na 195cm i 53cm záda by měl Focal bez problémů sednout. Sám mám taky 195cm a v L zádech jsem měl nebo mám 4 batohy od Gregory a sedí ok.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte čer 14, 2022 16:46

@aksam - ono fakt asi plati, ze batoh je treba si vyzkouset ... a zaroven plati, ze cim vic se clovek priblizuje prumeru, tim lepe mu budou (batohy) sedet napric ruznejma vyrobcema pokud si vybere spravnou velikost na svoji delku zad .. ja mam 195 cm na vysku a obvod hrudniku v klidovem stavu 120cm takze ultimatne vsechny batohy mi eventuelne pasujou na horni hranici te nejvetsi velikosti co vyrabeji .. takze u me je obecne spousta "prostoru" pro to, ze ty batohy, co nemaj vubec nastavitelna zada mi proste nebudou spravne ... L-kove Gregory je priklad batohu, co mi nastesti je, ackoliv ta zada nema uplne flexibilne nastavitelna (ramenni popruh se da prendat mezi dvema polohama, furt mi ale ta vyssi poloha staci)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte čer 14, 2022 17:51

Jo, neni nad osobni zkusenost - s nacpanym spacakem nechanym na sobe alespon pulku dne :wink:.

BTW, zrovna jsem se koukal, Lowe Alpine dela ruksaky ve velikosti Large a jeste s nastavitelnymi zadama (posouva se nahoru cela horni cast zadoveho systemu, vcetne uchyceni ramennich popruhu). To by Ti mohlo sedet. Ale nema, myslim, zadne vazici kolem 1250g, vsechny jsou tezsi. Pokud bys ale mel moznost nekde nejaky vyzkouset (musis hledat, kde je napsane Large v nazvu), mozna by stalo za to, abys zkusil, jestli takove nastaveni Ti pomuze s popruhama. Bo podobny system pouziva vice vyrobcu batohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 14, 2022 20:30

U těch batohů Gregory si také velmi chválím ty bederní pásy. Na rozdíl od jiných batohů, které jsem měl, tyto mi připadají, že opravdu plní svoji funkci a přenáší se na ně váha. Krásně mi sedí na tělo a cítím, že tu váhu přenáší, takže mi dost odlehčují zátěž na ramenou a zádech.

apuka píše:ze kazdy clovek bude mit individualni zhodnoceni stejneho batohu ve stejne situaci - protoze co skvele vyhovuje pro jedneho, je nocni murou druheho a naopak.

S tímto souhlasím. Já si také pořídil batoh Osprey, protože jej všichni nosí a chválí, ale mě nevyhovoval, takže jsem jej prodal. Ať jsem jej nastavoval, jak chtěl, bolela mě z něj dost ramena a záda, i když jsem nenesl velkou zátěž.
A taky je dobré vyzkoušet to větší zatížení. Já si takto zkoušel batoh, který mi dobře sedl, ale když jsem jej zatížil skoro maximální váhou, tak jsem zjistil, že mi to polstrování těch ramenních popruhů dost vadí a po celé ploše se mi zařezává do kůže. Takže nepoužitelné. Jsem zjistil, že většinou je to tak, že ten batoh je pro mě vyhovující, když si jej nasadím a hned mám ten pocit, že to je ono. Něco jako láska na první pohled. Jakmile tam musím něco pořád nastavovat, dolaďovat a nemám ten pocit na první dobrou, tak to je většinou nevyhovující. To samé u bot.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte čer 14, 2022 20:50

mam par veci od TT, spis z drivejsi doby .. docela by me zajimalo, kterej odbornik si koupi neco takovehleho https://www.tasmaniantiger.info/en/back ... ong-range/ ... hlavne za ty prachy .. bagl tezkej 3-4 kila z matrose a se zadovym systemem co se pouzival v devadesatkach .. muj treksport patagonie co jsem koupil pred 20ti lety je o tridu lepsi ... brrr
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte čer 14, 2022 22:26

@ntz: Vsiml sis, ze se to prodava jako "bojovy batoh"? Tj. na uplne odlisne vyuziti nez se to probira na OF.

Navic bude asi nosnost nekde uplne jinde (skoro jiste 30+ kg, spise mozna vyrazne 40+ kg). To se uz vaha batohu opravdu neresi. Ten matros je neco, co vydrzi radove (mozna i o dva rady) vice nez moderni batohove materialy. Asi jako rozdil mezi vojenskym maskacum a turistickymi kalhotami.
Ten MOLE system je pro vojenske vyuziti nepostradatelny - a v boji se vsechno uvedene velice silne hodi. S beznym Gregory nebo Osprey a pod. batohem bys tam dlouho nevydrzel. Byl by docela neprakticky a nevyuzitelny.

Proste takovy batoh si malokdo koupi na turisticky trek do Skotska nebo Alp, ne to jeste (i kdyz mozna prave spis) na trampovani v ceskych hoach.

Jo, zadovy system se nehodnoti podle fotek :?. Je pro vysokou zatez a hodne dlouhe noseni. Podle mne vypada docela bytelne a ze se velka vaha bude dobre nosit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte čer 14, 2022 22:40

jeden muj kamos ma jeden z tech velkejch batohu 75L+, videl jsem ho mnohokrat .. je to sice starsi model (cca 2010) ale vypada to furt stejne .. zadovej system, to polstrovani, vse skoro identicke jako na patagonii od treksportu ;) .. matros naprosto identickej taky (stejna cordura), akorat TT ma ty military barvy a vzory

a ja osobne mam tohleto a je to fakt tragedie a parodie :D na fotobagl za 240 euro (driv stal 240) + mam jeste par mensich veci ..

narazil jsem na to tedka tak, ze jsem se rozhodl zkontrolovat TT nabidku v ramci patrani po me "idealni" padesatce .. mluvim z vlastni zkusenosti ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř čer 15, 2022 10:16

ntz píše:zadovej system, to polstrovani, vse skoro identicke jako na patagonii od treksportu ;) .. matros naprosto identickej taky (stejna cordura), akorat TT ma ty military barvy a vzory
Ja TI nevim... Taky mam doma 30 let starou obrovskou Patagonii, ale ta jednak urcite nema vsude Corduru 700 (i kdyz na spodku ma jeste vice a hlavne ma - podle mne - uplne jiny zadovy system. Jednak nema vyskove nastavitelny a jednak (podle fotek a videii) TT ma "lepe na miste sedici" system, ta Patagonie ma prilis dlouhe nastavovaci popruhy jeste zkonplikovane s vyztuhami az to mam ve stavu, ze je to spatne pouzitelne a nedokazu to nastavit (nejsem sam, resili to jini uz tady na OF).

Cimz vubec nechci hodnotit batohy TT, v zivote jsem je nevidel, nemel a ani mit nebudu :-). Ale kdyz chces nosit dlouho nejakych 40 kil (coz jsem u 75l nasel, ze je na tu vahu dimenzovany), tak na bezne turisticke batohy zapomen - a stejne tak i na Patagonii. Mozna stare Deuter Aitrcontact Pro by to unesly, ale ty novejsi u z nevim. Nebo Fjallraven Kajka - to je ale taky "jen" z Cordury 600D, vaha ale je podobna a cena taky.

Znovu zopakuji - ty batohy maji uplne jine urceni, mozna na to jsou nejlepsi na svete. Na bezne trekovani se asi moc nehodi. Cena se mi nezda nijak prehnana.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 12:34

@apuka, ok, asi mam na TT spadeno ... a asi castecne soudim i podle toho, ze jsem majitel tohodle nesmyslu, co ted stoji 270 euro a pritom to je ekvivalent neznacky za 1500kc ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř čer 15, 2022 13:57

Vsak na batohy plati, pred koupi vyzkousej poradne - i na fotobatohy :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 15:34

ja vim ... ja si ho objednal v nemecku (pres idealo.de) a pak uz se mi nechtelo s germanama resit to (z)vraceni .. tak jsem si ho nechal, i kdyz jsem si chtel nafackovat za to, jakou jsem koupil ptakovinu ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 15, 2022 18:54

Viděl jsem nějaký dokument o elitních vojácích, kde pochodovali denně třeba 50km s 30kg na zádech. Měli nějaké takové batohy. Pak jsem o těchto batozích četl, že váží třeba 3-4kg, ale těch 30kg se v tom nese tak, že to člověku ani jako 30kg nepřipadá, že jsou pro takové váhy dělané a proto i váží tolik.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř čer 15, 2022 19:15

Vzdyt prave to same se rika (a zkusenosti, i moje ukazuji, ze to fakt tak je) o Deuter Aircontact Pro. Samozrejme, ne 40 kilo, ale 20-25, unese v pohode i 30. Ja sam jsem uz tady davno psal, ze mit v tom 20+kg (plus vaha batohu) je casto v pohode vyrazne vice, nez v nekterych vychvalovanych a vyrazne lehcich batozich nosit 10-12 kg. Na druhe strane ten Deuter pouzivat na 7-8 kil vahy neni nic extra moc. Neni na tak nizkou vahu urceny.

Samozrejme, kazdy z tech batohu ma svoje urceni, kde vynika - ale to neznamena, ze za jinych podminek bude taky vynikat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Jary » čtv čer 16, 2022 8:15

apuka píše:[Taky mam doma 30 let starou obrovskou Patagonii, ..... a hlavne ma - podle mne - uplne jiny zadovy system. Jednak nema vyskove nastavitelny a jednak (podle fotek a videii) TT ma "lepe na miste sedici" system, ta Patagonie ma prilis dlouhe nastavovaci popruhy jeste zkonplikovane s vyztuhami az to mam ve stavu, ze je to spatne pouzitelne a nedokazu to nastavit (nejsem sam, resili to jini uz tady na OF)

Patagonie má a podle mne vždy měla stavitelná záda. Jednu koupenou někdy 1996 jsem používal ještě někdy předloni a manželčinu o něco mladší jsem měl v Alpách před 14 dny. Za mne vždy bezproblémové použití a neskutečná živostnost. Pouze na nesení lehčí výbavy je samotný batoh zbytečně těžký, ale pokud na expedici potřebuješ nést 15+ ks, tak za mne vždy super.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv čer 16, 2022 8:30

Ta moje nema. Taky v roce 1991-2 jeste batohy s nastavitelnymi zadama prakticky zadny vyrobce nedelal. Castecne se to nastavovat dalo pomoci hornich nastavovacich popruhu pro ramenni popruhy - ale prave ty delaji problemy ted. Tady se resil problem, kdyz nekdu vybral vyztuz a dal zpet, uz nedokazal poradne dat zpatky tyto nastavovaci popruhy a uz to nebylo tak stabilni. Ja jsem se "jen" snazil hrat s nastavovanim, vyztuze jsem nevybiral ale dostal se do stejne situace.

Jinak souhlasim, batoh to byl na sve ucely a urceni hodne dobry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 20, 2022 14:58

novy osprey exos maji sirsi rozchod ramennich popruhu u krku a delka popruhu je cca o 10 cm delsi.

tyka se i eja modelu

tzn. kdyz mi panskej exos sedel a eja byla v popruzich kratka ted mi eja sedi a exos je ma moc dlouhy a siroce nasazeny...

takze bud hnusnou eju nebo nic...

jo a fakt maji rovnejsi dno a STOJI sami
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod upsmatt » pon čer 20, 2022 16:56

@vojcka
Ahoj, jako spokojený majitel Gregory Paragon 58 ti mohu říct, ze na 20kg náklad si spis pořiď Baltoro. Sice píší limit 20kg. Batoh to zvládne. Ale pohodlne to tedy není.
upsmatt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 12, 2018 21:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vojcka » stř čer 22, 2022 23:57

@upsmatt

děkuji za info, tak nějak jsem nad tím taky takto přemýšlel. Byl jsem si zkusit Lowe Alpine a nebyl jsem moc spokojený. Gregory baltoro se mi asi líbil nejvíce, ale nějak nemám nyní finance na batoh za 7k. Takže jsem se rozhodl, že zkusím nakonec Zajo Lhotse 65. Třeba to bude přešlap, třeba jsou lepší batohy, ale dám tomu šanci a podpořím je. Batoh bude snad už na cestě, tak pak můžu dát vědět, jaký mám první dojmy, a pak zkušenosti po Balkánu. Díky všem za pomoc, třebas za pár let bude Baltoro :)
vojcka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned zář 13, 2020 22:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2022 9:00

exos Eja II 48 WM/WL je uz doma.

sedi dobre, prpdlouzeni popruhu snad vyresi problem ze damsky byli na deti a pansky na zeny a uz to bude opravdu pouzitelny pro zeny/muze.

ve 48l ma siroky dno, nezkoseny a stoji sam

o vikendu ho jdu prubnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 3, 2022 15:54

eja 48l je nafukovaci, urcite bych rekla, ze se do ni vejde vic veci, nez do stratos 50l, bude to mozna i sirsi zakladnou. Za me paradni batoh, akorat mi vadi trochu ten system, kdy je to s velkym rozsahem zad na takovej novej upinaci system... tak kdyz mam fotak na drzaku od peak design, tak to ve stavu ne na tele tahne ten popruh dolu a ten upinaci system to trochu posunuje, takze pri nahozeni na zada se to vzdycky pohne a jakoby dozapadne. je to zvlastni a clovek ma dojem, ze nekde neco lupne ale jen se zahakne system na zada...

jinak klasika exos, pohodlny zada... myslim, ze timto batohem vyrazuju ze sluzby stratos 50l a jeste musim vymyslet, jestli exos 38 si necham, nebo pujde... stratos si asi necham, protoze ma dve komory a pevnejsi a odolnejsi materialy, ale usetrenych 600g proste poznam a nemam uplne duvod je zbytecne tahat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy