Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » pon led 14, 2019 18:33

No tak to hurá, dobře já. Na to bych úplně zapomněl, jdu si připsat body do soutěže o Zlatou Jolandu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon led 14, 2019 20:20

:) cekal jsem, kdy se objevi podobna reakce.

Kdyz vezmes ciste ty posledni tri strany, tak to muze vypadat, jak pises. Jenze je to vytrzene z kontextu. Jde o dlouhodoby problem a tohle je reakce na nej, posledni kapka, pohar pretekl a i jinak nekonfliktni lidi uz toho maji dost a meli potrebu se vyjadrit. Takhle to tady chodi, neco bubla pod povrchem a jednou za cas to vybuchne. Posledne se to stalo asi pred rokem, sice uplne neco jineho, ale princip stejny. Asi je to nutne i zdrave, procisti se atmosfera a zase bude nejakou dobu klid.

Rozumim ti, taky jsem driv moc nechapal, co proti nemu nekteri maji. Proto, ze jsem diskuse s nim cetl jen letmo, prisly mi nezajimave a dotycny mi nepripadal jako nejaky prinos, nezkuseny s mimoznimi nazory a navic hloupy. Ztrata casu. Jenze pak jsem pozoroval, ze se proti nemu zveda vlna odporu, nekteri mi psali i soukrome, a tak jsem to jako moderator zacal trochu sledovat a musel jim dat za pravdu. Doopravdy jsem to ale pochopil, az kdyz jsem se s nim dostal do diskuse sam. Muzes to zkusit, pokud mas teda hromadu zbytecneho casu a nervu. Ono vubec nejde o batoh, ale jak uz bylo receno, o zpusob diskuse. Na libovolne tema, krome tohodle probihalo neco podobneho aspon ve dvou dalsich vlaknech. A to uz mi prijde pres caru, kam vleze, tam vznikne konflikt. No a samozrejme jde i o tu bajivou lhavost, nikdo nema rad, kdyz si nekdo furt vymysli a navic pisemne, takze jsou pekne videt rozpory. Mozna za to uplne nemuze, ale my uz vubec ne a je na nem, aby si to poresil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » pon led 14, 2019 20:57

A to já i celkem chápu, že to je nějaký dlouhodobější problém, který prostě čas od času někde vytryskne. Z moderováním fór mám trošku zkušenost a ten scénář je vždycky dost podobný. Ale v mém vidění světa tomu prostě místní crew jde hodně naproti. A zdůrazňuji, že tím nikterak netvrdím, že Michal je anděl. Nicméně třeba zrovna to diagnostikování psychických poruch přes monitor...ale no táák.
Spoustu zbytečného času nemám, ale když přijde správná chvíle, klidně podiskutiju i s místním ďáblem :) Třeba pak rozšířím řady rozhořčených. Ale moc to nevidím.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon led 14, 2019 23:14

@ mila6032

Jen jsem se chtěl zeptat:
To postihuje všechny, co si koupí Kajku?
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » úte led 15, 2019 6:10

Všechny ne, jen ty, kteří mají modely 55+. Modely pod 55 litrů nejsou tak těžké a nepřiškrtí tepny a žíly na krku dostatečně, tudíž je mozek zásoben relativně standardním způsobem. Ovšem my, kteří máme kusy nad 55 litrů, heh, my jsme úplný magoři. Fjallraven to zkouší trochu dohnat a ve svých obchodech rozmisťuje vonné tyčinky ze speciální tajné směsy, kterou nakoupili od US tajných služeb, kde se to roky používá ve sprejovacích letadlech (problematika chemtrails), ale výsledky zatím nejsou příliš dobré a většina zákazníků hlásá bludy jen několik minut po opuštění prodejny. V roce 2019 Fjallraven plánuje několik testovacích sérií lehkých batohů, které budou touto látkou napuštěny a klient bude účinkům vystaven mnohem delší dobu. Tak snad se výsledky dostaví a řady HeavyHikerů se rozšíří (povšimni si té skryté symboliky. HH, to není náhoda). Pak už stačí jen tyto jedince zorganizovat a ve vhodnou chvíli zaútočit na outdoorforum a celé to tu rozvrátit. Vnést chaos do řad UL není zase tak složité a my budeme připraveni. Kajka Akbar.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř led 16, 2019 19:41

Mike jako moderator bys měl mít aspoň tolik soudnosti v tom, že tady nebudeš někoho obviňovat ze lhaní.
Souhlasit nemusíš a měj si svůj názor, klidně, ale ty svý řeči co tady sám vnášíš podpořen Dudym a pár dalšími, co si tu prostě na mě zasedli by sis mohl nechat.

A všude je to stejné, bavíme se o produktu, který jsem koupil a používám - začnete na něm něco hledat, když to nějak vyvrátím začnete rejt jinak a debatu stáčet na to, že kdysi jsem tvrdil něco jiného (šak co je na tom, že kdysi jsem se nabalil na 8kg ano a co to znamená že teď nemohu nosit třeba 15kg...?) a už vůbec nejde o produkt a o reálné zkušenosti ale o to rejt rejt a zesměšňovat.

Mimochodem - kolik z vás tady co debatuje o JÄÄKÄRI si ten batoh koupilo a vyzkoušelo aby k němu mohli skutečně diskutovat....?

Mike - nula!
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 2:23

Jako moderator mam za prokazane, ze v tvych tvrzenich jsou silne rozpory a jina jsou velmi nepravdepodobna. Nebudu to rozebirat, to uz udelali jini dostatecne. Nejde o batoh, ten je mi uplne ukradeny, ale o tve celkove pusobeni tady na foru. A nejde o par lidi, co se proti tobe spikli, ale o tvuj zpusob diskuse, ktery irituje cim dal vic lidi.

Clovek s trochou soudnosti by se zamyslel, jestli nahodou neni chyba v nem a ne ve vsech ostatnich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 17, 2019 3:01

Michal82 píše:Mike (...) ty svý řeči co tady sám vnášíš podpořen Dudym a pár dalšími, co si tu prostě na mě zasedli


Ha, už v tom spiknutí jedu taky...
Michale, jak si technicky představuješ, že si na tebe zasedlo já nevim, deset lidí, kteří se navzájem ani neznají?
Že se jako přes SZ domlouváme, jak ti to dneska nandáme?
Napadlo tě třeba to, že ti lidé mluví každý jeden sám za sebe?
Že to není žádné spiknutí, žádná kampáň, žádná účelouka, že prostě ty tvoje hlody serou víc lidí najednou?
Jo, s mikem se znám osobně, ale to je z těch lidí jedinej a ani s ním, proti tobě nekujeme žádné pikle.

A s tím zasedáním si.
Dokážu si představit, že si třeba učitel zasedne na jednoho konkrétního žáka.
Ale že si na něj zasedne většina učitelů a spousta spolužáků?
Jestli von ten žáček nedělá něco blbě?

Michal82 píše:...a už vůbec nejde o produkt a o reálné zkušenosti ale o to rejt rejt a zesměšňovat.
Mimochodem - kolik z vás tady co debatuje o JÄÄKÄRI si ten batoh koupilo a vyzkoušelo aby k němu mohli skutečně diskutovat....?


Jääkäri zrovna nemám, ale třeba naše debata o Devold Expedition...
Tyhle hadry mám léta, mám s nimi, myslím, větší zkušenosti než ty a stejně si mě napadl, že o tom vím hovno...
Hadry Fjallraven...
Nosím je tak baj voko dvacet let, od doby, kdy tady tu marku nikdo neznal.
Klasický pohory...
Ty sis koupil Superperfekty a jsi znalec přes dablštychty, já jich měl přes deset párů různých značek, ale vím prd...
Stany Hilleberg...
Sice jsem v nich nenaspal roky v kuse, jako Ty, ale byl jsem na několika testovacích akcích Hillebergu a spal ve spoustě jejich modelů...

A tak to není jenom s vybavením.
Zažil jsem nehezkou bouři v horách, která nás na docela dlouho zapikolovala poměrně vysoko, navíc pár set kiláků od opravdové civilizace, tahal sem zmrzlý Rusáky z výškového tábora... ale v orkánu bych dobrovolně nestanoval a před Wawrikem, kterej v těch Himálajích v podstatě bydlí smekám až k zemi (ty ho posíláš do prdele, že ví kulový)...

Všiml sis, třeba, že jsem nikdy neřekl ani slovo k tvým dvěstěkilometrovým švihům na žiletce?
I když si myslím, že přeháníš, tak já o tom nic nevím, nevyznám se v tom a tak pokorně držím hubu.

Ale ve výše uvedeném se vyznám a tak, holt, hubu nedržím...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 3:38

Jak, jedu taky? Ty to prece cele od zacatku ridis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 17, 2019 7:51

Dudy - Devold je krásnej příklad.
Vytáhnete dva mé příspěvky kde v jednom a v druhém tvrdím toto:

1) V Devoldu jsem schopen vydržet až v 25°C.

2) Devold nosím vždy když je pod 25°C

Vám to připadá jako vrchol vítězství, jako když jste nachytali sousedovic kluka jak vám krade švestky....

Zamysli se nad těmi dvěmi příspěvky - vždyť je to logicky jedno a to samé tvrzení.

A takto je to se vším.

Nikde sem netvrdil, že sem expert na boty zas vaše zcestná představa - vždy diskutuji o tom co sem si vyzkoušel a porovnávám jen osobní zkušenosti a to samé se stany, oblečením a td.
A jestli ti jde o 200km na kole.... co má být....?

Nebudu to dál řešit a nebudu na to reagovat, podle mne vám jde o jediné.

Takže až opět bude debata k batohu, rád si o batohu popovídám, vaše narážky budu ignorovat protože potom se mi tu snažíte vnucovat něco co sem buď neřekl nebo za úplně jiné situace a td a nerozlišujete tyto věci.

Tečka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv led 17, 2019 10:43

Ty máš drobátko selektivní vnímání, viď?

Za prvé, ne vy, žádné spiknutí se nekoná, ale já, Dudy...
Za druhé, nikdo nevytáhl tebou uvedené příspěvky, které říkají to samé a nesnažil se tě ulovit na slovíčku, ale já jsem vytáhl tyhle dva:
Michal82 píše:Tak sem vzal to triko Expedition - včera sem ho nosil dvě hodiny po bytě v 25 a dalo se - jo je v tom hic, ale hic mi byl i v obyč tričku s krátkým rukávem - v tomhle samo víc ale byl sem suchej a krásně to ,,hřálo,, na Skye bude fajn - když sem odjížděl bylo 6°C. Takže řadu Expedition vidím jako vhodnou cca na 15 a míň. Doplním řadou Sport nebo Breeze triko s krátkým pro hicíky *... Jo může být uvidím až se ochladí tak testnu teď je na to vedro.

Michal82 píše:TomF - Devold Expedition není nijak extra teplý.
Triko nosím vždy pokud je pod cca 25°C

které jsou v přímém rozporu.
Za třetí, nikdo nemá "vrchol vítězství, jako když jste nachytali sousedovic kluka jak vám krade švestky" i já ti píšu:
dudy píše:Tak si nos v +25°C nejteplejší řadu s dlouhým rukávem Devold Expedition...

A konečně za čtvrté, pokud tobě přijde Expedition, jako pohodové letní tričko do +25°C, tak mě, kterej ho používá víc jak 25 let, akorát vo tom furt nemelduje, tak rozhodně nepřipadá a normálně jsem se proti tvému tvrzení ohradil, protože, podle mě, ale i podle výrobce a ostatních uživatelů, je Expe, jednoznačně zimní věc do nízkých teplot.
Načež tys kontroval:
Michal82 píše:Možná by jste místo čtení pohádek od výrobců měli taky ten produkt koupit a používat.


Přesně tohle není účelem fóra.
Tím je shromažďovat různé i protichůdné, zkušenosti na jednom místě a diskutovat o nich (a slova" já to tak mám a mám a mám, vy vo tom víte prd a já se vo tom s váma bavit nebudu, protože mě nemáte rádi", debata fakt není)
Takže když někdo přijde a bude si chtít koupit lehké merino do vlahých letních večerů a koupí si, na tvou radu, Devold Expedition a bude čumět, jak prdel z roztrženejch tepláků, cože si to k Balatonu nekoupil za kožich

Ty prostě, než by ses zamyslel nad tím, že má někdo, a těch lidí není málo, úplně opačnou zkušenost, nebo to alespoň připustil, tak budeš radši bulet o spiknutí a o tom, jak jsme si na tebe zasedli.
Ty totiž možnost opačného názoru moc nepřipouštíš a stavíš to tak, že:
Mně to vyhovuje, tak to tak prostě je!
A kdo tvrdí opak, nemá mě rád...




Jo, a zrovna ty někomu něco vykládej o vytrhávání z kontextu...
Naposledy upravil dudy dne čtv led 17, 2019 13:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » čtv led 17, 2019 13:18

Jestli mohu přispět k tématu z pohledu obyčejného prachsprostého uživatele fóra, tak osobně vlákna o batozích (všech litráží), stanová témata a jim podobná už otevírám velmi sporadicky (třeba tady to nakynulo o X stránek od mého posledního nakouknutí) právě kvůli tomu, že už předem vím, že se tu neřeší batohy, ale Michalovy supermanské schopnosti a člověka to po čase (měsících) už přestane bavit. Michal prostě rád přehání a bohužel se tím netají a tak mu to pochopitelně dávají ostatní sežrat. Tu a tam ta diskuze pobaví, ale na druhou stranu, bylo by fajn na to mít jedno vlákno, kam si člověk právě půjde, když si o tom bude chtít číst a ostatní vlákna mít opravdu čistě k tématu.

Jde totiž o to, což už naznačil Mike, že tato diskuze se nevede v jednom vláknu, ale vede se v několika vláknech naráz a paralelně (viz výše vypsaná batohová a stanová vlákna), takže pro člověka, co nečte každý příspěvek na fóru je to dost zmatečné, páč lidi vedou jednu diskuzi na všech frontách, tudíž v tom ani nemůže mít přehled (i kdyby chtěl) a musí se tímto odpadem probírat ve snaze najít skutečně příspěvky, které se netýkají masivní diskuze napříč celým fórem s Michalem, nebo na ta vlákna zkrátka rezignovat (jako já - chodím pouze do vláken, o kterých jsem přesvědčen nebo vím, že v nich Michal nediskutuje) a už do nich nechodit (což ale zase může být pro dotyčného chyba, když se to uklidní a téma má zajímavé a věcné příspěvky).

Na druhou stranu, pak by nevznikaly takové skvosty, jako "Kajka Akbar" (jak jsem psal, tu a tam to pobaví, jen to zkoncentrujte prosím do jednoho vlákna a ta tématická by mohla zůstat k tématu).

Přepínám :)
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 17:02

Michal82 píše:Mike - jestli myslíš Crux AK57 tak ten má teď drátek průměru 7 mm a hlavně je to dutá titanová trubička o síle stěny 0,x - typnul bych tak 0,1 mm.
Ten starší byla trubička z hliníku 8 mm - jestli máš ten tak sílu stěny můžeš přeměřit viděl bych to na 0,1-0,3 mm - schválně kolik naměříš ;)

Sice to trvalo, ale od Crux, konkrétne od jeho zakladateľa Carola McDermotta prišla odpoveď, že momentálne nevie presne aká je hrúbka steny 7mm titánovej trubky, ale bude v rozmedzí od 0.3 až po 0.5mm.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 17, 2019 17:10

Stani - hm tak sem se seknul, ale zas tak velký rozdíl to taky nebyl, je fakt ze 0,1 by asi bylo málo.

Já to bral odhadem podle toho že na rámy kol se používají trubky kolem 0,4mm tak sem čekal že to bude míň ale asi by to byl i problém s výrobou potom.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 17:20

Ak by rám robili z duralu, tak hrúbka by bola okolo tých 0.8mm, ale do 1mm by nešli. Ale použitím titánovej trubky mohli ísť aj do menšej hrúbky = nižšia hmotnosť rámu.

Inak dopisovať si s Crux cez ich oficiálny kontaktný formulár nemá význam, žiadna reakcia ani v ich proklamovanej lehote do 48h. Rozhýbe sa to, až keď píšete priamo na osobu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 17:24

Diky :) Byl jsem liny se zeptat, az tak mne to nezajimalo.

Mam pocit, ze poprve jsem pouzil kontaktni formular a fungoval. Carol odpovida, akorat mu to nekdy dyl trva, jednou myslim i 14 dni. On celkem cestuje, outdooruje a je i jinak zaneprazdnen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 17:32

Asi som ho zachytil, lebo zareagoval hneď.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 17:37

Jj, nekdy odpovida obratem, jindy to trva. Ale fakt se snazi odpovidat poctive, premysli nad tim a pripadne navrhy k vylepseni zvazuje, takze za mne :smt023

Akorat... mam pocit, ze updatovane Lightwave batohy jeste stale nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 17, 2019 17:53

Stani - nahlodal jsi mne asi se pokusím zjistit jakou sílu mají trubky na Savotě.

Hmotnost rámu je 710g

Pro srovnání ze srandy - hmotnost rámu mojí žiletky je 1090g tam je alu 6069 - hmotnost komplet kola s pedály 7300g ano i já GRAMAŘÍM :)

Tu Savottu bych ale typoval na trubky kolem 1mm - myslím ty hlavní, ty tenčí budou asi tak 0,5 cca.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 18:09

PaKo píše:jak jsem psal, tu a tam to pobaví, jen to zkoncentrujte prosím do jednoho vlákna a ta tématická by mohla zůstat k tématu

To se lehko rekne, ale hur udela... V podstate bychom tam museli neustale neco presouvat, kdyz se diskuse rozjede nezadoucim smerem. Navic phpBB tridi presouvane prispevky automaticky podle casu odeslani a dovedes si predstavit ten masakr, kdybychom ted sloucili vsechny 3+ paralelni diskuse do jedne? No a ke vsemu to neresi pricinu, ale nasledek, coz taky nemam rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 19:26

Už keď sme spomenuli Crux a Carola McDermotta, tak musím aj spomenúť jeden jeho rozhovor z pred necelých 8 rokov, kde už vtedy kritizuje zbytočne prekonštruované batohy a preplacávanie dolpnkov. Batoh AK vychádza z jeho obľúbeného batohu od Macpac zo začiatku 80. rokov. Na obrázku model z 1982.

Macpac - Torre 1982.JPG
Macpac - Torre 1982.JPG (39.42 KiB) Zobrazeno 8403 krát


A keď sme sa bavili o reakcii výrobcu na základe názorov užívateľov, tak pôvodne malo AK nastavovací (voľný) vrchlík. Jedinou negatívnou odozvou od zákazníkov bol práve vrchlík, aby sa zmenil na pevný. A keď to zmenil na pevný, tak zase prišli pripomienky, aby to zmenil na voľný...takže si nevyberieš :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » čtv led 17, 2019 19:34

Stani:to vypada jako stary VHV Opus Praha. Proste neprustrelnej pytek s popruhama. osobne bych u Cruxu zmenil ten cik cak bocni dotahovaci system na klasicke dva nebo klidne tri popruhy. mimochodem osprey totu udelal u nejnovejsi verze Mutanta.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 19:43

Podobných batohov bolo v tej dobe plno, bol to vtedajší štýl a Opus ho následoval (do prkýnka, kecáme tu a úplne som prepásol svoj 1000 príspevok).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 21:38

Stani píše:Už keď sme spomenuli Crux a Carola McDermotta, tak musím aj spomenúť jeden jeho rozhovor z pred necelých 8 rokov, kde už vtedy kritizuje zbytočne prekonštruované batohy a preplacávanie dolpnkov.

Jj, muj clovek :) Jeden z mala, ktery chape KISS princip.

Stani píše:Jedinou negatívnou odozvou od zákazníkov bol práve vrchlík, aby sa zmenil na pevný. A keď to zmenil na pevný, tak zase prišli pripomienky, aby to zmenil na voľný...takže si nevyberieš :D

Neni treba vybirat, staci udelat oboji ;-) A to taky udelal, viz AK47 a AK47-X.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » čtv led 17, 2019 21:43

Mike, ale to nie je tak jednoduché urobiť obe verzie. Keď začínaš, robíš fabrickú málosériovku, takže všetko, všetko, sa ti predraží a nedajbože si vymyslíš niečo extra napr. len pitomé farebné popruhy. Preto začínal s jednou verziou a menil ju, až neskôr si mohol dovoliť robiť obe. U AK sa snažil zjednodušiť výrobu tak, že panely batohu sú z jedného strihového kusu, a aj tak mal s tým problém.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv led 17, 2019 22:00

Jasne, ze neni, ale nakonec to tak udelal. Zrovna v tomhle se opravdu neda vybrat ta "spravna" varianta, protoze kazda ma sve vyhody i nevyhody a lidi jim davaji ruznou vahu. U mne treba prevazuji vyhody pevneho vika, ale uznavam, ze i volne ma sve plusy. Jiny to bude mit presne naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát led 18, 2019 8:59

Geniální nápad, udělat jeden batoh ve dvou verzích, aby si každej mohl vybrat víko, jaký mu vyhovuje :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 18, 2019 10:29

Kdyz zrovna zminujete Cruxy, a at se dostaneme pryc od minule "diskuse" :D , mate nekdo batoh od jejich sesterske znacky Lightwave? Lightwave dela vic trekove veci, na rozdil od lezeckych Cruxu, ale taky vypadaji pekne (mimochodem, v obou znackach maji i pekne stany).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pát led 18, 2019 12:09

Etheric píše:Geniální nápad, udělat jeden batoh ve dvou verzích, aby si každej mohl vybrat víko, jaký mu vyhovuje :prayer:

Ak to myslíš konkrétne pre Crux, tak to nie je geniálny nápad, je to klasická cesta uplatniť sa na trhu = vyhovieť zákazníkovi, hovorí to aj sám zakladateľ značky. Geniálna vec by bola tá, ako to vymyslieť, aby som kvôli tomu nemusel robiť dve verzie batohov a tým navyšovať výrobné náklady, logistiku, naskladnenie a podobne.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát led 18, 2019 12:30

Mě jako zákazníka zajímá věc jen a pouze z pohledu zákazníka. A pro mě, jakožto zákazníka, je to super nápad.
Jasně, že to zvyšuje uplatnění na trhu. Líbí se mi ale ten přístup - jedni chtěj pevný víko, druzí posuvný - tak jim vyrobím obě. Už jen pro ten zájem o zákazníka bych takovýho výrobce podpořil, ptž jiní výrobci to maj totálně na salámu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy