Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » pon zář 5, 2022 22:42

ntz píše:takze, celej bagl se vsim vsudy 1215g (vyrobce uvadi 1310g),

Tady si výrobce tedy škodí, než aby si přilepšil, což je častější. Zajímavý.

Mawenzi píše:ale ja chapu ze nekdo resi barvu

No, já to řeším hlavně proto, aby ty barvy byly přírodní a nesvítil na druhý kopec. Jak jsem tu už psal.
A asi to řeší více lidí. I prodejci mi párkrát říkali, aniž bych sám zmiňoval, že mi jde o barvu, třeba: "Tady tyhle věci na tom, to dělá reflexy nebo tady ty barevné části, ale to jde snadno přelepit nějakou odolnou tmavou páskou." nebo "Máme v této a této barvě, ale lidi raději berou tuto, protože ta není tak nápadná."
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 6, 2022 6:16

dromedaro
pointa byla kupovat si SVOJE veci podle nazoru na barvu DRUHYHO cloveka

mike
manzelka musi chodit prvni:D

ntz
100g v neprospech vyrobku je dobry, vetsinou to delaj naopak a az doma zjistis ze co sis koupil kvuli vaze je tak trochu vahovej fail :D

nebo mohli vazit nejakej prototyp. napsala bych vyrobci at si to spravi na webu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 6:53

Mawenzi: Já jsem tu pointu pochopil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 8:47

kamaradi, je to fair - ja taky mluvim te moji krasavici do toho, jaky hadry si bere na sebe ;) (obcas) .. a sam musim rict, mozna mam divnej vkus, me se ale cely cerny veci nelibi .. nenosim cerna trika, nemame cerne auto (ostatne cerna auta jsou zakazana uz i v uzbekistanu nebo kde - podle tamniho prezidenta jsou oskliva) .. driv jsem byl (jsem porad) hroznej militant (s nadsazkou) .. na chalupe mam vetsinou do lesa na houby a na praci vojensky veci, normalni bundu do mesta nosim uz 20 let jedine original M65 (ano, kupuju si boty po dvou parech a M65 mam/mel jsem asi 10 :P) .. Na trekovani do prirody mi ale zlutej batoh nevadi, naopak se trosku ztotoznuju s @Ethericem a rikam, pokud me maj nekdy zachranovat, at me alespon vidi - samozrejme v ceskym lese na prochazce to necekam, az ale/kdybych jel/pojedu do Alp, proste at me videj ..

@Mave, zejtra nebo pozejtri mi dojde druhej batoh - ten zlutej .. Prevazim i to .. Mozna ten cernej co mam bude trosku jinej - to, co mam doma, je 2022 verze ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte zář 6, 2022 9:16

ntz píše:kdybych nebral foceni, tak se do nej krasne sbalim lehce pod 5 kilo zaklad (bagl, dry-sack, spacak, karimama - ta tezka samonafukovacka 850g, stan + groundsheet)

To chci vidět gearlist. Jen batoh a karimatka maj lehce přes 2kg, ty ostatní věci se tedy musí vejít pod 3kg. Včetně oblečení, čelovky, lékárny, lahví na vodu, filtru, lžíce, vaření,...
Možný to samozřejmě je, ale není jen tak jednoduchý se zabalit komplet pod 5kg, takže by mě zajímaly konkrétní věci, jestli je to opravdu pod 5 kilo :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 9:29

@Ethericu, psal jsem jen zaklad bez obleceni i bez vareni .. nicmene je to bagl 1100g + dry sack 80g + spacak 770g (Patizon G400) + karimama 850 (pocitam "velikou" R3.6 samonafukovacku od TaR, mam i nafukovacku pod 500g) a 2100g je stan vc. groundsheetu == 4900g

To je fakt vc, batohu pod pet kilo .. samozrejme pisu, ze nepocitam vareni + veci spojene s vodou, obleceni a KPZ

Vcera jsem si to zkousel :) jake to je, chodit na vyletu (po byte a do schodu) s baglem kolem 7-8 kilo (jeste jsem si tam pridal to vareni a par blbosti), bylo to krasny
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte zář 6, 2022 9:47

Jenže pod pojmem "základ" se chápe komplet vše v batohu, bez jídla a vody, to je ten podstatnej údaj.
Takže máš 7-8kg základ, plus voda a jídlo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 10:43

mam 4900g zaklad .. chapu jak to myslis, obleceni ale zavisi na rocni dobe a vareni zavisi na tom, co a jak budu varit, rekneme ale, ze 1.75kg je ten zbytek (v sexisticke-prasatecko stylu, viz tenhle prispevek, umel bych to dostat na 1kg), to znamena, ze mam 4900 + 1.75 == 6.65kg vcetne spousty luxusnich veci a slo by z toho srazit urcite zhruba kilo .. Je to bez obleceni a bez jidla, takze +/- bych se dostal na nejakejch 8-9 kilo i s luxusem kdyz pribalim obleceni a par blbosti navic (jako napr. pixlu sevcovskeho lepidla a vuvuzelu proti medvedum) .. Coz uz i pripada celkem dobre
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 6, 2022 11:36

ntz
prave proto byva ten zaklad i promenlivej vuci rocni dobe...

jakoze fakt rikas manzelce co si ma koupit a ona si to koupi spis nez to co by si koupila ona, protoze tobe se to libi vic?

tak su dost zvedava, ten batoh vypada dobre, na tvoje dojmy z dovolene.

me stve ten osprey eja ze je hnusnej a ze zmenili ty strihy/popruhy, sice je to zmena funkcne k lepsimu ze damsky bagly nejsou na deti, chlapsy na zeny a chlapi nemaj svuj padnouci model, ale damskej zenskym a panskej chlapum, ale me to vyhovovalo protoze pansky byly vzdycky barevne pro me lepsi.

a ten sedosedej exos je proste slint. ta sedo hneda eja je mega hnusna ale porad to neni hnusnost v segmenu /tak hnusny ze to prebije funkcnost/, a ta nova eja je nejlepsi batoh, co mam:D

ackoli ta 48 odhaduju je spis 55, je fakt mnohem objemnejsi nez stratos 50l, mit to jeste tu spodni komoru tak je to uplne top pro me.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 12:19

@Mawe - jasne, zena mi bezne rika, v cem muzi jit ven a v cem ne (abych ji nedelal ostudu) a ja ji taky reknu casto, ze se mi v necem "nelibi" nebo ze ji to podle me "neslusi" a ona si vezme neco jineho ..

Co se tyce baglu, tak se da koupit tedka ve sleve za 3750 (na idealo.de i levneji i za 130 euro) .. Ja myslim, ze zadna velka recenze nebude .. Ten bagl je na prvni pohled fajnovej, lehouckej, dobre udelanej .. Za tejden na sumave, kdyz v nem budu nosit nahradni obleceni a svacinu pro rodinu stejne nic nepoznam ...

navic nase sumava je v ohrozeni .. vcera namereno 39.5 (v zadecku, takze -0.5?) nejmensimu clenovi a nekteri dalsi clanove zacali pokaslavat ...

edit: navic my si skoro vse vybirame abychom meli spolu .. (eg ja Baltoro, ona Deva, oba mame stejnej spacak, ted oba vybirame membranovku aby byly dohromady, oba mame stejny vetrovky (resp. kazdej jinou barvu) atd :D)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 6, 2022 12:50

ntz
to je dost desivy:D

ale jako dovedu si to predstavit, ze to tak nekdo ma.

muzes urcite zjistit
hladkej chod zipu
sikovnost manipulace
jak se to nosi celej den na zadech
co zada, jestli hodne drzej vlhkost
popruhy jestli rezou nebo sou pohodlny
jestli v kapse dobre drzi 1,5l lahev nebo co tam budes mit atd

proste pulka toho budou subjektivni dojmy ale uz za 2 dny se toho da zjistit dost

ma to kapsu ve viku?
z fotek to nejde poznat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 13:33

jasne ze ma .. pisou viko +15L, to mi ale nepripada .. do vika je vstup zespod a zezhora zipem, takze jsou kapsy 2 (viko je vprostred rozdeleno na dve casti) .. Jinak co pises, ten batoh bude dobrej ... neni to batoh za 3 stovky z kauflandu, ale je to renomovana firma, co se zabyva primarne batohama .. uz jsem par batohu v zivote videl abych dokazal odhadnout na prvni pohled a omak, jestli to je fajnovej kousek a nebo ne .. dojmy ale samozrejme napisu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 6, 2022 15:36

Na ty dojmy budu taky zvědavý. Kdybych už neměl ten Gregory optic, tak bych ten černý od tebe klidně vzal. Tak třeba do budoucna se bude hodit vědět o tomhle batohu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4341
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 16:56

@Dromedaro - rozhodni se rychle ... zitra nebo pozitri mi prijde zlutej, zkontroluju ze je vse v poradku a toho cerneho se musim zbavit .. Ty batohy ve velikosti L vubec nejsou a mozna dlouho nebudou a ja ho samozrejme pustim za tu cenu po sleve, za jakou jsem ho koupil - navic, pokud si z Prahy (nebo sever od Prahy), si ho muzes prohlidnout

muze se taky stat, ze ten zlutej bude nejakej jinej (treba starsi verze co ma fakt tech 1310g a jinej strih) a ja si ten cernej necham, myslim ale, ze se to nestane ..

edit: ted uz to vidim .. ten Optic vypada fakt dobre .. to Bacha asi fakt nepotrebujes
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte zář 6, 2022 17:08

ntz píše:neni to batoh za 3 stovky z kauflandu, ale je to renomovana firma, co se zabyva primarne batohama .. uz jsem par batohu v zivote videl abych dokazal odhadnout na prvni pohled a omak, jestli to je fajnovej kousek a nebo ne
Prave ze i "fajnove batohy renomovanych firem" se obcas po pocatecnem nadseni po par hodinach noseni s plnou vybavou prestavaji byt tak "fajnovy" a po par dnech bys batoh nejradej hodil po psovi a odprisahnes, ze si jej uz v zivote na delsi turu nevezmes :wink:.

Proste jsou veci, ktere "na prvni pohled" /ani na padesaty/ ani "na omak" nezjistis, pouze "v praxi". Vsak jsem si taky uzil dost, kdyz jsem shanel batoh - a ty desitky batohu, co jsem zkousel byly vsechny od "renomovanych firem", min. z pulky od tech "co se zabyvaji primarne batohama". Kolik z nich bylo takovych, ze jsem si je po vyzkouseni v obchode, kde se zdaly byt uplne super objednal domu - a tam po nalozeni tim, co bych v nich nosil jsem je zklamane vylozil, zabalil a vracel. Nektere stacilo mit pet minut na zadech, nektere az po nekolika hodinach a nektere se dobre nosily (doma) nekolik hodin, parada - ale jakmile jsem si to dal dole, tak jsem se male nemohl hybat, jak batoh ponekud "pomenil usporadani kosti a svalu na zadech" :-).

Proto vubec neni od veci, co by Mawe rada videla napsane jako zkusenosti z praxe, i kdyz kratke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » úte zář 6, 2022 21:27

Ja jsem 15 let svyho zivota stravil s Gemmou, me tedka pripadaj skoro vsechny batohy fajnovy ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Lipon » stř zář 7, 2022 7:29

hele fajnovej je i Corazon po 20 letech
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » stř zář 7, 2022 9:49

sak jo ... ja mam zase asi 15+ let takovej mensi batuzek (cca 20-25L) kterej jsem koupil v nemecku (v Pottensteinu) v Lidlu (kdyz jeste u nas Lidl ani nebyl) a pouzivam ho od ty doby ... A je to batuzek uplne se vsim vsudy (bederak, prsni spinatko, docela uchazejici zada v kategorii 20L, plastenka)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv zář 8, 2022 1:17

Tak je to doma ... Prisel uz i ten zlutak :) .. takze v soucasnou chvili mam 2x Bach Molecule 50 Long ..

Laska na prvni pohled, vypada to jako skvelej bagl ... Zitra necham definitivne hlasovat rodinu (krome kojencu a vseho, co ma 4 nohy a vice), jestli si nechame cernej a nebo zlutej .. nicmene volebni preference v predvolebnich pruzkumech jednoznacne favorizujou zlutaka, nemyslim, ze denni svetlo prinese nejakou zapletku do vysledku voleb (? tusim, ze to bude 4:0 pro zlutaka:))

Nejpozdeji do patku budu vracet ten cernej - znovu a naposled nabizim, pokud mate nekdo zajem o ten cernej, muzu ho predat na trase IP Pavlova -> Melnik ..

Batoh nema plastenku, ma ale zater zevnitr, takze bude castecne nepromokavej, nema ale podlepene svy .. Jeste jsem si vsim, ze zater neni (wtf proc) na spodnim dile ...

Summary:

* 53L @ 1215g v plne palbe, 1100g bez vika .. vyrobce uvadi +15L objem toho roll-topu
* 2 kapsy na zip ve viku, jedna standard zezhora, druha zevnitr
* 4x stahovaci snurka s takovejma chytrejma hackama, ty snurky se daj dat na bok i zepredu na upnuti dalsich veci nebo na kompresi
* z jedne strany special poutko na hole nebo kladiva
* PU zater - bohuzel neni na spodnim dile, viz obrazek a nema podlepene svy
* robustni konstrukce spis bliz k normalnimu bagliku nez k UL
* za me nejlepe sedi delkou zad na 185cm cloveka, testovano na kolezich, pri mejch 195 furt v pohode, trosku delsi zada bych snesl, nic dramatickeho ale
* POZOR - na dostupnejch fotkach vypada batoh trosku jinak .. Mam 2022 verzi, realne je hubenejsi a vypada delsi (na vejsku) a neni tak bachratej .. zaroven vyrobce uvadi 1310g, realne jsem navazil 1215g, takze je fakt klidne mozny, ze trosku upravili strih (k lepsimu, bachraty batohy jsou zlo)..

cena: 3773 kc + 2 leta zaruka u endorphinrepublic.cz

special perk: prakticky se neda sehnat, neni proflaklej, tohle je jedinej available kousek v cesku co mam :) a spis nebudou, u endorphine mi tvrdili, ze nejakej jejich evropskej distributor bude mit 30 kousku pro celou evropu na konci rijna
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod planis » čtv zář 8, 2022 17:03

Ahoj všem. Mám asi dva tři roky Atmos AG65. Nějak mi začal vrzat zádový systém. Nepříjemné při toulkách.
Nemáte někdo radu jak toto vyřešit? Jinak je to skvělý bágl.
Za každou radu díky
planis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 8, 2022 16:57

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Tomas » čtv zář 8, 2022 17:56

Mě Exos II 48 taky vrže (někdy). Dělá to ten zádový systém dole kolem bederáku vzadu (alespoň u mě). Je to bolístka více Osprey batohů.

Řešení prý je vetřít tam grafitový prášek, případně prostě to "otužkovat" klasickou tuhou z tužky. Nevím, nezkoušel jsem ale viděl jsem takových rad víc. Bude to chtít najít přesně místo kde to dělá.

U mě je to rám zádového systému vůči látce ve vyšponovaných místech, stiskem toho místa se ten zvuk ozve.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » stř zář 14, 2022 23:30

Tak jsem odchodil asi 50km s tim Bach Molecule 50 .. Zada a komfort pri noseni uplne v pohode, to zapinani me ale zas tak nebavi .. Je to ale slusnej lehouckej jednokomorovej bagl, nosi se super, to je asi hlavni .. Komprese pomoci tech snurek na stranach taky nefunguje uplne skvele, asi ty snurky nejak nahradim necim jinym .. ty origo snurky jsou strasne tenky

hodnoceni (moje subjektivni) -

noseni, zada, komfort (cca 12kg) - 4.5/5
ergonomie (ty kompresni snurky, zapinani, vstup do hlavni komory, etc ..) - 2/5 (zde jsem mozna zbytecne prisnej)
matros, feeling - 4/5 (je to spis feeling, nevim co to vydrzi, je to ale Cordura, takze by melo)
== 3.75/5

Jinak receno - ten bagl je v pohode a to hlavni a sice noseni na zadech mi pripada nadprumerne .. co se tyce te ergonime (kde srovnavam s "Panem Batohem Baltorem") tak tam to takova hitparada neni, je to ale vic nez 50L jednokomorovej batoh, co se plni zhora a co vazi 1.2kg takze asi fajn ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 6:01

Pokud bys to chtěl nést bez víka, kam s drobnostmi? Drysacky a organizéry? Hodně lidí si koupí lehkej batoh bez kapes a pak tu váhu dožene, když řeší, že nemaj kam dát drobnosti a nakoupí různý saky, pouzdra, sumky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 15, 2022 6:31

ntz
co je na tom zapinani spatne? vypada to jako prezka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 8:55

Nejspise se mu nebude libit ten rolovaci uzaver, hlavne jeste v kombinaci s vikem. Je to trochu opruz do takoveho batohu se dostat a zase zavrit. Teda ve srovnani s beznym zatahovacim uzaverem a vikem.
ntz píše:Komprese pomoci tech snurek na stranach taky nefunguje uplne skvele, asi ty snurky nejak nahradim necim jinym .. ty origo snurky jsou strasne tenky
Nevim, ale podle mne zadna komprese pomoci jakychkoliv snurek/popruhu nikdy nebude fungovat tak, abys mel zpostahovaneho batohu podobny pocit jako kdyz mas skutecne mensi ruksak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 12:02

ono to nema klasicke prezky ... ono to ma takove hacky a vzdy se zahakavaj dva (bud proti sobe a nebo na dve mista) .. system to je inovativni, klasicka prezka je ale rychlejsi .. ten vrsek je rolovaci a jeste je tam zip .. asi to nevadi, je to o zvyku, kdyz ale reknu me drahe polovicce na vyletu at mi vynda cepici (zatim, co to mam na zadech), tak to neni pohoda ..

Etheric píše:Pokud bys to chtěl nést bez víka, kam s drobnostmi? Drysacky a organizéry? Hodně lidí si koupí lehkej batoh bez kapes a pak tu váhu dožene, když řeší, že nemaj kam dát drobnosti a nakoupí různý saky, pouzdra, sumky...


jj, asi to budu nosit i s vikem .. jak jsem psal, ma to 1215g v plne palbe .. a ten batoh je ralne podle me tak 55-60, sak vyrobce pise, ze to je 50L + to ma 15L v tom rolovacim vrsku ..

ten hlavni perk je ale ze to ma fakt slusny ty zada a bederak na takhle lehkej batoh .. kdybych na to zvenku vymyslel jeste nejakou sitovanou mesh pocket, tak by to bylo uplne super - neco vymyslim
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 13:07

ntz píše:kdyz ale reknu me drahe polovicce na vyletu at mi vynda cepici (zatim, co to mam na zadech), tak to neni pohoda ..
:(( Tak to je opravdu velka nevyhoda... To nezbyde nez:
a) nenosit cepici (v batohu)
b) vymenit batoh
c) vymenit drahou polovicku :wink:

Ted vazne. Vzhledem k tomu, ze ty nepromokave batohy jsou skoro vzdy s PU zaterem (mozna nekdy laminovanou membranou) zevnitr a dela se na tom neustale to rolovani, docela by me zajimalo, jak dlouho tam vydrzi ten zater/membrana kym se zacne rozpadavat/odpadavat z toho neustaleho ohybani a dlouheho namahani na stejnych mistech.

Vim, tento system se nepouziva tak dlouho, jen nekolik let, takze se to ve vetsim dozvime az za dalsich nekolik let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv zář 15, 2022 13:24

@apuka .. vratil a vyzkousel jsem x batohu .. nic mi nesedelo dobre kvuli dylce zad .. tenhle jsem skoro oplakal .. Ten Bach je na prvni pohled dobrej bagl .. stal po sleve nejakejch 3800 .. zada a jak funguje pri cca 10-15kg je nejlepsi z toho, co jsem mel moznost vyzkouset .. ty podlepeny svy zas tak neresim .. nemam zadnej batoh nepromokavej .. narozdil od jinejch batohu ma ale PU zater, takze asi neco vydrzi a ja beztak vse balim do dry-sacku ..

me osobne super vyhovuje k mymu Baltoro .. mozna by i mohl bejt trosku mensi .. Sbalim se do nej na jedno az dvounocni foceni vc. stanu .. na vetsi akce a tezsi naklad mam Baltoro
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 14:21

ntz píše:vratil a vyzkousel jsem x batohu .. nic mi nesedelo
No jo, tak mas jeste dalsi dve moznosti. Nevim, jestli i pro drahou polovicku plati "vratil a vyzkousel jsem x" :D. S moznosti a), co jsem psal to bude asi nejtezsi :wink:.

Vsak jo, mne nemusis psat, jak je tezke najit batoh, ktery Ti sedi - ja nemam tak dlouha zada a stejne jsem absolvoval hodne dlouhe martyrium. Vsak je to nekde v topicu o neco mensich batozich postupne pospane vcetne mych osobnich "zkusenosti" a poznatku ze zkouseni.
ntz píše:narozdil od jinejch batohu ma ale PU zater
Ja Ti nevim, podle mne mnoho novejsich (trochu vetsich) batohu je z materialu, ktery ma zevnitr PU zater. Jen docela tenky a dost nechraneny, tudiz se dokaze rychle "nacat" a znicit - a vyrobci to nepovazuji za dostatecny, aby se batoh oznacil jako nepromokavy. Napr. Deuter pise, ze to ma vodeodolnost 2000mm - kym neni vrstva porusena. Problemem je, ze o tomto, resp. casto o podrobnostech o materialu se nic na strankach vyrobce neuvidis, max, ze je na nylonu nejake DWR (coz je zase neco jineho). Popravde receno, nekdy se dozvis, ze tam mas ten zater az se Ti zacne rozpadavat a svinit vnitrek ruksaku :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2022 19:57

apuka píše:Vim, tento system se nepouziva tak dlouho, jen nekolik let, takze se to ve vetsim dozvime az za dalsich nekolik let.

Batohy Crux pouzivaji tenhle system minimalne 10 let, ale spis 15, mozna i 20. Problemy s tim nema. Zas je ale pravda, ze oni ty batohy maji opravdu nepromokave a PU zater je kvalitnejsi a odolnejsi, nez jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy