Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » ned říj 8, 2017 21:50

dudy píše:
slezacekm píše:...tudíž spaní jídlo sněžnice na dva tři dny...


Bereš na dva tři dny víc sněžnic než na vodpoledne a míň než na tejden?
:twisted:

chodim v zime pres vikendy. nevim jak to mas ty, ale ja beru jeden specialni par na nedeli. naproti kdyz jdu jen na odpoledne, setrim vahu a beru jenom jednu a “jdu” priskoky snozmo. :t:t
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 8, 2017 22:03

Klattermusen sehnat šel - ty fotky co sem vkládal mi zaslal výrobce a doprava do ČR prý do 5 dnů nebo priplatkove do 2 - ale docela mne to odradilo v kombinaci s tím ze to majitel recenzoval jako špatně provedené - ten plast při chůzi dre do batohu a ten recyklovanej matros se prý velmi snadno osoupe - prý ta 1.0 byla pevná tam to nevadilo ale 2.0 už by nekoupil. Proto sem to řešil s výrobcem ten mi na tento dotaz odpověděl v tom smyslu ze na batoh dává 3 roky záruku - jenže já sem uchylak jak jste pochopili a chci batoh ne na 3 ale na 30 let ;)
V kombinaci s touto odpovědi a fotkami které ve mne nějak nevyvolali pocit kvalitního provedení v tomto místě - plus zvětšený zaber na tu středovou vystelku na bederaku kde je jakási síťovina nebo něco dirkovaneho co vypadá ze se to po par použití rozjíždí - plus si někdo stěžoval na sjizdejici ramenní popruhy - plus nemožnost si batoh vyzkoušet sem proste dal přednost ty Kajce kterou sem zkoušel třikrát a nenašel jsem na ni negativní ohlasy - krom spodních bočních kapsicek které nevypadají moc hezky když v nich nic není tím ze nejsou elastické - a byl pro ni víceméně většinu času rozhodnutý krom par dni kdy mě tu kolega upozornil na ten Mjölner.
Jinak mě ten Mjölner taky zajímal ale za 11000 řešit nízkou životnost recyklovane tkaniny a nějaké konstrukční chybky se mi opravdu nechtělo. Ty další jejich batohy ten problém s bederakem nemají tam je řešen klasicky třeba TOR ale to už mě tolik nezaujalo.
Třeba ho někdy časem uvidím na živo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned říj 8, 2017 22:07

Wawrik - mají to sem chtěl taky na tu termosku ale nemají to teď dostupné.

A ty by jsis koupil 3,5kg batoh.....? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 8:09

Michal82 píše:Tady je pěkný postup stavby ,,jen,, dvouprutoveho tunelu ve 112km/h
No, to je take krasne podfukove propagacni video... Kdyby foukal fakt vitr 112 km/h, tak ten batoh na zemi na miste nezustane, ten clovek ani nahodou nebude tak bezproblemove zatloukat koliky, natahovat snury, atd (uz ani pri 70 km, co dal link dudy) ale bude furt na zadku.
Hlavni podfuk je, ze ventilator generuje pouze uzky pas vzduchoveho proudu, ktery se mirne rozsiruje a kazdym centimetrem na dalku i na sirku se hodne spomaluje. Takze chlapek sice meri anemometrem v nejvetsim proudu, dvacetr centaku nalevo napravo uz je mnohem mensi vitr a na kraji stanu, kde pracuje je obcas videt az skoro bezvetri :-). Navic nejak nemuzu uverit, ze by jeden jediny kolik (ten prvni) v tom podlozi, co je na videu dokazal udrzet uvolneny stan - podle mne by to skoro okamzite odletelo i s kolikem a kusem zeminy. Mozna tak dlouhy ledovcovy sroub...
Fakt bych chtel videt tu stavbu pri takovem prirodnim vetru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 9:42

apuka - ty tomu nemůžeš uvěřit a já s tím mám mnohonasobnou praxi - nevím jak tebe ale mne takový vítr neodfoukne - Jo chodit se v tom nedá ale ze bych se odkutalel to zas ne - stan když zakolikujes když leží na zemi ti v pohodě drží jelikož nenastavuje větru žádnou plochu. To video není zadnej podfuk prosimte a Jo ze to slábne bokem je jasne důležité je ze to jde na ten stan.
A můj batoh taky neodlitne - proto těch 20kg je to praktická pomůcka :D
Za dobře zarazenej kolik v zemi se klidně povesim ono to drží dost dobře pokud to není v blátě nebo štěrku. Kolik má u BLACK série 18cm. Snůrka je na 80kg.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » pon říj 9, 2017 17:11

Michal82 píše:apuka - ty tomu nemůžeš uvěřit a já s tím mám mnohonasobnou praxi


Este nedavno si tu vypisoval ze nevies aky je rozdiel medzi husim a kacacim perim v spacaku, zhanal si synteticky spacak do -10 ci neviem kolko a chcel si ho nosit so stanom a komplet vybavenim v 30 l batohu, Staiku si kupoval do kempu, lebo ti malo padnut ubytko, Kajka sa si zdala tazka a prekombinovana (chvalil si jednoduchost lezeckych batohov) a teraz sa tu ludi, co chodia desiatky rokov po horach snazis presvedcit ako chodis stanovat skoro v orkane. Pri vetre 100 km/h ak by ti pri stavbe stanu co len trochu podvihlo tropiko, tak ta to vezme ako s paraglajdom.
V nemecku a polsku bola teraz burka so silou orkanu, skody su v milionoch eur a niekolko mrtvych. Asi len tolko k tomu vsetkemu...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon říj 9, 2017 19:45

remy77 pobavil si - to ze tomu apuka neveri je jeho problém určitě zde bude víc lidi co stavěli stan v takovém větru.
Ven chodím 20let - to ze sem na forum přišel nedávno je věc jiná.
Schanel jsem syntetiku neb jsem chtěl spacak do vlhka a nevěděl ze tehdy ,,už asi rok,, nabízel RAB hydrophobicky upravené peří a věděl ze klasické peří ve vlhku je k prdu. Staiku sem nekupoval do kempu to sis opět vycucal z prstu to sem řešil u Akta. Kajka se mi nezdála těžká a rozhodne ne prekombinovana a v te době kdy sem kupoval Speeda a později Missiona jsem ji ani nezminoval. Ano chválil sem si jednoduchost lezeckých batohu - trochu mi narostla výbava a z dob kdy sem chodil pod 10kg sem na 20kg a tím sem potřeboval i jiný batoh respektive typ batohu.

Mi nemusíš říkat co bylo teď v Německu já tam byl ;)

A ze to někoho zabilo je smutné - lidi umírali i loni v létě když bylo kol 40 - slapnes na sloupku prastis se do hlavy, nebo si najdeš mladou holku a umres v posteli - asi tak - samotnej vítr te nezabije.

Mas tam ještě něco.....? ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » pon říj 9, 2017 22:26

Michal82:
Jediny, ktory tu bavi inych, si ty. Pozri si svoje prispevky 2-3 roky dozadu, ked si bol prvy krat v alpach a hladal si si boty, alebo ked ti porovnaval vodny stlpec na stane s vodnym stlpcom Gtx... A to vsetko s 20 rocnymi skusenostami.
Este ze si tu kazdy vie pozriet tvoje prispevky...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte říj 10, 2017 4:51

remy77 - a tak takhle to je takže zkušenosti a schopnosti přežít v přírodě se zde měří dle znalosti vlastnosti moderních materiálu....? Vůbec nechápu co to má společného s tím jak někomu sedí batoh a nebo s tím jak kdo dokáže postavit stan ve větru - mimochodem žádný vodní sloupce sem neporovnaval - vlastně nějak nechápu o co ti jde?
Tady je to asi tak - pokud někomu nedokáže někdo logicky oponovat například tím ze lehký Osprey se sitovanyma zadama nedokáže pohodlne rozložit váhu jako těžší batoh tak se začne řešit něco jiného jako stan - a když nedokážeme popřít ani to začnou se vytahovat znalosti moderních materiálu - ano ty mě před par lety prakticky nezajimali což ovšem nemá nic společného s nějakými zkušenostmi a už vůbec ne s nějakým porovnáním jaký batoh sedí lip a td.
Nic nemá to smysl už opět nejde o batoh. A dle těch reakci ze v takovém počasí se přeci nedá - i když ono se dá - zas někteří takoví borci nebudou ze? ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 6:17

Michal82
Nechápu, nač potřebuješ bágl na 20+ kilo, když i se Staikou se v pohodě sbalíš do 10kg na měsíc.
Nač potřebuješ stan do orkánu, když přece když bude hnusně budeš sedět doma.


Zdá se, že outdoorově rosteš závratným tempem.
Před třemi lety si byl zvyklý na kanady, s kámošema do Alp jel v Alpine Pro, Hilleberg měl malý sloupce, Goráč protejkal, vyptával ses jako novic na úplně základní věci... a dneska, po tak krátké době, tady lidi co jezděj desítky let po světě, mají za sebou spoustu akcí např. v Himalájích, na Isladu, za polárním kruhem, leta lezou..., školíš jak kloučky z oddílu vlčat a zdá se, že jsi nejmoudřejší outdoorák široko daleko a svou převahu nad námi nýmandy umíš dát dostatečně najevo.
Ostatně jak píše majk: ty seš přesvědčenej o svý pravdě, tak běž a kup si co uznáš za vhodné, ale není nutné přesvědčovat lidi okolo, že právě ta tvoje pravda je ta jediná...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte říj 10, 2017 8:22

Jo nepojedu na vejlet do Alp když je hnusne s kamosema co by pak stejně nesli.
To ale krasne jen potvrzuje to co sem psal přeci - ze sem chodil pod 10 - chodil a nějak to šlo jenže to ze to šlo neznamená ze to bylo ono - s těžší výbavou je mi to daleko pohodlnější - jak jsem psal za mlada když sem nosil starý armádní vybavení a td sem tahal i 30kg což bylo dost - pak ste mě zde navnadili na lehké vybavení a dostal sem se pod 10 kg super jenže pak sem začal zjišťovat ze to není úplně ono ze mám hadry hned roztrhany, ze když pribalim něco navíc tak to v tom batohu už není pohodlne ze mi nesedí vázat se na zásobování z vesnic ze chci větší stan a td.
Ano když za 3 roky stravis 200 dni v podmínkách které jsou leckdy za hranici toho do čeho by většina lidi šla tak se dá říct ze se člověk otrka rychle - dřív mi taky vadilo ze prší i když sem to přežil tak sem to nevyhledaval - za poslední roky sem si na to zvykl protože nebylo na vyber bylo to buď si zvyknout nebo to zabalit a dnes takové podmínky vyhledavam. ;)
Všimni si jedné věci - NIKOMU ZDE NERADIM - jen jsem hledal alternativu ke Kajce a to bylo vše a potom jsem napsal ze sem nakonec vzal tu Kajku - a jako vždy se ztrhla diskuze o tom ze je to těžké a k čemu taham 20kg a td a td a když vám to nestačilo zacli ste řešit stan a když ani to ne zas řešíte kdo měl a neměl pojem o moderním vybavení a komu se za x let změnily trochu názory a požadavky.
Když zde začnu vytahovat vaše staré příspěvky myslíš ze nebudou stejne? Člověk občas časem mění priority a když změníš prostředí tak to co fungovalo v Alpách mi zas na ostrovech nevyhovuje.

Opravdu končím - posledních par dni to není o batohu ale jen o tom jak se do mě navazet - a už mě nebaví diskutovat s lidma co v takových podmínkách záměrně vlastně ani nechodí a pletou do toho kde co jen ne to o čem je tohle vlákno.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte říj 10, 2017 9:09

Ale kuš.
Začals to ty, když si na majkův pošťuch, že máš založit sekci Ultra Heavy, reagoval:
Michal82 píše:...u něčeho se váha šetřit dá u něčeho ne jelikož fyzikální zákony ani dobrej marketing neokeca - proste když chci odolný batoh, stan nebo něco tak to nemůže byt lehké jelikož toho materiálu by tam muselo byt min což znamená nižší odolnost - ano nové materialy sou dnes lehčí ale ruku na srdce - to kolik trní ostrejch šutrů jisker od ohne snesly starý vojensky maskace tak novej goretex roztrham desetkrát rychleji.
U stanu sme to už taky řešili - podlaha 15-30D je jemná jak dětská prdelka - no a většina batohu co sem teď vybíral - do města do školy a pozovat s tím na fotkách dobrý ale parkrat s tím hodit o zem protáhnout to krovim tak je po batohu.

Na to ti wawrik napsal, že to je blbost a už to jelo, třicetkilovej batoh, orkány, tajfuny...
Dokonce ti majk naznačoval, že to byl jen žert:
mike píše:OK, ale to mel byt vtip a ne pobidka k diskusi ;-)

Pak sis neodpustil, když debatoval wawrik se stanim, přispěchat svou troškou do mlýna:
Michal82 píše:Vím ze to zas bude debata.
wawrik - Fakt by si v dnešnej dobe vláčil 3,5-kilový batoh?
ANO - protože v zátěži je na zádech lehčí než 1,5 kg
...

Orkány a hurikány si taky vytáh ty:
Michal82 píše:...A velký rozdíl je spát potom v takových stanech při takovém větru - tedy orkán/hurikán...

Prostě se tu všechny, včetně opravdu ostřílených horalů, snažíš přesvědčit, že tvoje podmínky jsou něco extra v čem by sme mi blbci chcípli...

Ale vlastně za to můžeme my...

Navíc debata v podobném duchu tu není poprvé.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod Kjuba » úte říj 10, 2017 9:41

Nechcete toho do pr.ele už nechat? Nechte Michala82 na pokoji, ať si jezdí třeba v plavkách do Antarktidy. Fakt mi přijde, že většina těch ostřílených horalů, které já respektuji, nemůže unést to, že někdo prostě chce těžký vybavení. Myslím, že většina těch hurikánu apod. se tu objevila, protože Michal se podvědomě brání proti tomu, jak se do něj navážíte. Ani se mu nedivím, dělal bych to taky.

I kdyby jste měli pravdu a všechno to byly jen kecy a on si to všechno vymýšlel, tak člověk s nadhledem mu to jednou naznačí a dál to neřeší. Ale toho tady evidentně nikdo není schopen. Dokola to tady budete řešit, jak v mateřské školce.

Prosím všechny, ať se zamyslí nad tím, co jste tady napsali. Tohle je vlákno o batozích. Ne o tom, kdo má většího ptáka. Tyhle kraviny si řešte v nějakým pokecu. Já tohle vlákno sleduju a nechci už dál číst tenhle balast.

Prosím adminy, ať zasahnou

Díky všem, vemte rozum do hrsti.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » úte říj 10, 2017 14:12

Co na tuto diskuzi říct? Když jsem do jiného vlákna nasdílel svoje vybavení, ke kteremu jsem pak 150x zopakoval, že to je vybavení jen moje, není univerzální a sedí mě a jen mě, stejně jsem byl za čůráka co ví hovno, nemá zkušenosti (se svým vybavením), nic neví a má to vlastně blbě a tuhle mu bude zima, támhle riskuje a podobný věci (aniž bych se prosil o rady). Tož jsem usoudil, že na toto forum skutečně nemá cenu přispívat, páč se tu točí desítka "expertů", co ví líp kam chodím, co na sobě mám a jak mi v tom je, než já sám. A tato debata, aniž bych souhlasil s Michalovou filozofií a postojem, to jen opět utvrzuje - vymyká se místním "profíkům" a jejich pojetí outdooru, tak to prostě schytá...

Tož, co k tomu říct borci?

Obrázek

PS: Za výše uvedené jsem si banána už odkroutil :P :twisted:
Naposledy upravil PaKo dne pon pro 18, 2017 14:41, celkově upraveno 1
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 18:18

@Michal82 & PaKo & dalsi podobni - vsak apuka vi:
dudy a ostani nemaji nikomu za zle, kdyz nekdo popisuje opravdove a realne zkusenosti se svym vybavenim, oblecenim atp. i kdyz to maji jinak ci jejich zkusenosti jsou jine, nicmene vsem, co maji neco za sebou a neco uz o outdooru a horach “vi”, vadi, kdyz sem zacne psat nejaky baron Prasil a KECA a KECA a KECA
#-o
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Příspěvekod Kjuba » úte říj 10, 2017 18:35

A připouštíš možnost, že by jsi se mohl mýlit? Nebo máš univerzální a nepopiratelnou pravdu?

Pokud by jsi připustil, že se můžeš mýlit, tak by jsi asi takhle přímé osočení z úmyslného lhaní nevypustil z úst, že? Takže mi z toho tak nějak vychází, že jsi fakt přesvědčený, že se mýlit nemůžeš. V tom případě je mi Tě líto.

Fakt už toho tady nechme. Nikam to nevede. Evidentně Tě to, že si někdo možná/určitě vymýšlí fest drásá. A jestli Tě takhle drásá každý, kdo v dnešním světě kecá, lže, mystifikuje, fabuluje, uvádí alternativní pravdu, tak to musíš mít fakt těžký.

Novým batohům 50-75l v tomto vlákně zdar.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re:

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 18:48

Kjuba píše:Prosím adminy, ať zasahnou

Asi myslis moderatory. Jak si to predstavujes? Za sebe jsem spis pro bezzasahovou diskusi, zasahujeme obvykle jen kdyz nekdo zacne napadat ostatni nebo se chovat vylozene neprimerene. Letos byl "urodny" rok, banovali jsme nekolik psychopatu. Jinak jsou tu snad sami dospeli a pricetni lide a je lepsi, kdyz se diskuse zreguluje sama. Klidne tak, jak jsi to udelal ty, kdyz uz nekomu vylozene vadi, tak to napise a ostatni se snad chyti za nos.

Druha moznost je OT diskusi nekam presunout, to obcas delame, jenze tady vylozene OT neni a IMO si vlastni vlakno nezaslouzi. Proste takova bezna OF odbocka, ktera uz je snad vyresena a muze se pokracovat v puvodnim tematu.

Osobne jsem se celkem bavil, ale zas je pravda, ze uz z toho popcornu trochu krkam 8)

@PaKo: znas to, kdyz nemas rad horko, nelez do kuchyne ;-) Kdyz prijdes s necim neobvyklym, tak holt muzes cekat, ze se o tom bude diskutovat a ze to nekteri nevezmou. Sam jsem si to uzil treba u diskuse o zateplenych bundach. Tam mi nekteri neverili (a stale asi jeste neveri), ze chodim celou zimu v tricku a v primaloftce. No a jini to zkusili taky a zjistili, ze to funguje. Diskuse ovsem byla jednu dobu asi vzrusenejsi, nez ta tva. To je ale mj. ucelem fora, ne? Aby se diskutovalo. Ne aby si vsichni na vsechno kyvali a jasali, jak je to skvele. To bych nechal Amikum a socialum na fejsbuku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 18:49

hezka, temer logicka spekulace
:prayer: :mrgreen:
a mam to tezky :ú
ale mas oravdu, nechme toho - a kdo jeste jednou pouzije jako priklad situaci ve vetru 100km/h a vice, dostane trestny bod
:smt082
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kjuba » úte říj 10, 2017 19:07

Quido: Naprosto souhlasím.

Díky všem
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte říj 10, 2017 19:18

Kjuba a PaKo - díky.
Nečekám, že se mnou bude každý souhlasit ale to, že zde někteří neustále popírají a vytrhávají z kontextu a vnucují mi, že to co a jak používám nemůže fungovat nebo je zbytečné mi dost vadí.

mike - myslím si že OT je tu toho dost - je to vlákno o batozích a začli jste zde řešit vše jen ne ty batohy.

dudy - cituji ,,začal jsi to ty, když si na mikeho rejpnutí, že máš založit sekci ultra heavy reagoval,, - já nevím ale v té větě cítím jistý rozpor - začal jsis ty - když do tebe mike ryl - takže si začal mike ;)

Quido - baron Prášil - ok tak fakta - na Hebridech, Orknejích, ,,pevninské Skotsko,, - kolik jsi tam ztrávil času?
Nebo někdo jiný z vás?
Kolik a jak dlouhých jsi tam dal treků?
V jakém ročním období?

Takže já tam nikdy nebyl, nedělal žádný trek, nemám výbavu kterou popisuji a nemám s tím zkušenosti? Nezačal jsem tam s lehkou výbavou, kterou na základě praxe měním za odolnější a jiné kousky?

Tak teď mi tedy odpověz jak to je - přímé odpovědi vůbec mě nezajímá zes byl někde jinde a lezl tam - chci konkrétní odpověď na tyto otázky a chci abys napsal kolikrát a jak dlouho jsi tam byl, že mas v této oblasti bohatší skusenosti a jsi si tak jistej ze to co píšu nemůže fungovat a je to blbost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » úte říj 10, 2017 19:30

Koupil sis nejaky ten batoh? Jsem nahodou nasel karbonovou pecku.
https://74fdc.wordpress.com/2012/04/06/ ... -backpack/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte říj 10, 2017 19:55

Pokud to bylo na mne tak ano - koupil jsem si tu Kajku v 75l.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » stř říj 11, 2017 6:56

Ked fuka vietor 100km/h tak stan ani nestaviam, spim v batohu 75l. Amateri!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 7:56

    konečně někdo, kdo už v tomhle vichru opravdu byl !
    :supz:
    ale máš trestný bod.... :twisted:
    Naposledy upravil Quido dne čtv říj 12, 2017 21:29, celkově upraveno 1
    Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
    Uživatelský avatar
    Quido
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3766
    Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
    Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

    Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod Michal82 » stř říj 11, 2017 8:35

    Quido - čekám na tu tvou odpověď
    Michal82
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3212
    Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

    Re: Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 10:47

    nevidím důvod, a to proto, že:
    - ty jsi taky relevantně neodpověděl dudymu na jeho otázky
    - co se případnými odpověďmi řeší ?
    (taky se tě neptám, jak dlouho a za jakých podmínek jsi byl či pobýval v centrálním Finsku, kdy a kde a jak dlouho jsi byl v Norsku či Švédsku, zda a kudy jsi putoval po Islandu, zda jsi byl na Elbrusu, Mt. Blancu a Kilimanžáru, zda jsi pobýval na Borneu a v Gunung Mulu, jak dlouho jsi pobýval v deštném pralese, zda jsi zažil trpickou bouři, zda jsi byl na treku v Patagonii, zda jsi bivakoval v podmínkách písečné bouře, nebo strávil několik dní v zimních podmínkách rumunských hor atp atp.... k čemu by to asi bylo?)

    :roll:
    Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
    Uživatelský avatar
    Quido
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3766
    Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
    Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

    Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod Michal82 » stř říj 11, 2017 11:00

    To vysvětluje vše.
    Až budeš mít reálné zkušenosti dej vědět.

    ;)
    Michal82
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3212
    Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

    Re: Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod booze » stř říj 11, 2017 12:15

    Quido píše:zda jsi bivakoval v podmínkách písečné bouře

    Jak se to dela? :shock:
    Michal82 píše:Pokud to bylo na mne tak ano - koupil jsem si tu Kajku v 75l.

    Uz ji mas otestovanou? Nejake zkusenosti, recenze?
    Uživatelský avatar
    booze
    outdoor maniak
    outdoor maniak
     
    Příspěvky: 8315
    Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

    Re: Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 12:23

    booze píše:
    Quido píše:zda jsi bivakoval v podmínkách písečné bouře

    Jak se to dela? :shock:


    blbe, a v podstate na veskere outdoor vybaveni muzes zapomenout - nastesti nas zavcasu namadi vzali do jakesi hlinene chatrce a tam mne "zhulili", tak jsem nemusel svymi silami a prostredky nic resit.... jenom ten pocit strachu nezapomenu.. je to neco jako kdyz jsi v blizkosti laviny, akorat to dyl trva
    :toimonster:
    Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
    Uživatelský avatar
    Quido
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3766
    Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
    Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

    Nový batoh - 50 - 75l

    Příspěvekod Michal82 » stř říj 11, 2017 13:50

    booze - zatím jen lehce - koupil jsem ji ve čtvrtek a vracel jsem se z DE takže víkend byl ,,chlastaci,, v pondělí sem lital po Praze a kupoval nové boty, dnes taky nemám čas takže zítra nebo v pátek to nalozim a dam si s tím aspoň 30km - no a pak už budu zas balit do Skotska.

    Tak zatím jsem v tom měl jen 4h 15kg a to bylo fajn.
    Zadovej systém dobrej opravdu se mi líbí to nastavování na siri ramen a zada mají na výšku rozsah od malého kluka po 2metrového chlapa. Bederak je silnej masivní. Polstrovani velmi prijemne - když na to lehce macknu děla to stejný pocit jako kdyby v tom polstrovani byl pisek nebo nějaké drobné kuličky - látka je pevná. Venkovní materiál tuhej a odolnej proti oderu. Je fajn ty kovové vyztuze na viku předního panelu takže když se zatáhnout kompresní popruhy batoh se utahuje rovnoměrně. Do spodní komory mi vejde Staika - tyče mi vejdou do boční kapsy. Spodní komora má přepážku na zip a ještě jednu sitku na zip kdy se dá po zrolovani hlavního uzaveru v tom sušit prádlo třeba. Plastenku sem ještě neprohlidnul - pro mne zbytečné věci balim do vodotesnych pytlů.
    O tom batohu je plno recenzi takže není problém dohledat. Ty nejoblíbenější prikladam.

    Co mi jedine vadilo sou ty boční sitovane kapsicky - esteticky mi to vadí chtěl bych tam plne s prelozkama tak jak jsou řešeny ty velké nad nimi. Ale to sem věděl už od začátku.

    Tady dokonce česky.
    https://youtu.be/osM0vc0dOC4

    Tuhle verzi co předvádí sem koupil - modrej v 75l - váhal jsem nad černým ale na tom zas byl hrozne vidět prach tak nakonec ten modrej v realu je možná trochu tmavší.
    https://youtu.be/crj-Agqn4dA

    https://youtu.be/SAP2LbJi_H8

    Já tedy zatím jen lehký testik a poradně zahul dostane až ve Skotsku - budu v tom mít 20kg tak potom napisu víc.
    Michal82
    inventář fóra
    inventář fóra
     
    Příspěvky: 3212
    Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

    PředchozíDalší

    Zpět na Batohy