Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 9:34

Extrémně hubenej mám pas a boky. Ramena doost širší, takovej ten trojúhelníkovej tvar těla.
LA Eclipse mám 25ku a sedí perfektně.
S ramenníma popruhama problém nemám /kromě Osprey/. Spíš mi často nesedí záda. Křivej ale nejsem nebo tak něco, jen jsem prostě drobnej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » čtv říj 25, 2018 10:48

Etheric
Ak ti nesedi Osprey, tak mozno Gregory? Ma UL radu Optic, pripadne damsku verziu Octal (aj ked vsi pisal, ze zatial ti damske nesedeli, mozno motyka vystreli). V CR ich maju v Alpsporte
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv říj 25, 2018 11:17

Ja bych rekl, ze pokud TI sedi LA Eclipse, mohl bys zkusit jine LA batohy, nektere by mohly sedet. Zkus si zajet do Hodonina do Sport Prima, to je jejich dovozce do CR. Domluv se s nima dopredu, nevim jak to maji se skladem, ale pokud si par batohu vyberes podle jejich eshopu, tak si myslim, ze TI je nachystaji na prodejnu. Myslim, ze nektere bys mohl najit i v Brne v Hanibalu, ale nekontroloval jsem to.
Co vim, tak vetsina jejich batohu je docela slusna, snad jen na nejnovejsi system Axiom byly stiznosti, ale to je dost individualni. Doporucuji Ti zkusit i damske verze batohu, krome toho, cos uz psal maji kratsi zada (vetsinou o cca 5 cm), to by pro Tebe mohlo byt docela dulezite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 12:28

Jojo, s LA jsem se na tom domlouval. Konkrétně na tom Hodoníně.
Když u těch dámskejch ty záda mi sedly super, ale ty jinak tvarovaný popruhy už ne-e. Ale nemusej bejt všechny stejný, beztak bude i nějakej dámskej s "víc pánskejma" popruhama.
Každopádně Hodonín až další rok, už nemám ani den dovolený

Gregory jsem zkoušel klasiku před třema rokama, už ani nevim, jak seděly. Díky za tip, zkusim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv říj 25, 2018 14:50

jojo, Gregory Optic by byla dobrá volba, a ještě je ve slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 15:29

Ten Optic se mi celkem zamlouvá, ale nemůžu najít delku zad. Znáte někdo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » čtv říj 25, 2018 16:32

Etheric píše:Ten Optic se mi celkem zamlouvá, ale nemůžu najít delku zad. Znáte někdo?



https://goo.gl/images/BWxf5K
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 17:09

Omlouvám se, nerozumim řeči tohoto kmene :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv říj 25, 2018 17:16

To je tabulka velikosti zad. Najdes si Optic v druhem sloupecku, tj. zadovy system Aerospan v prvnim. Nahore si vyberes svou velikost zad tj. treba 50 cm, kouknes do radku Optic a zjistis, ze jsi na hranici MD a LG. Alpsport u nas ma obe, takze si bud jednu vyberes nebo zajdes vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv říj 25, 2018 17:28

Blik cvak příjem :) jo, tak to bych teda potřeboval menší než to MD. Dle tabulky by SM mělo být naprosto ok. 43.2cm. Pro srovnání ten LA Eclipse mám nastavenej nejníž, ono to jde trochu víc, než výrobce udává. 44cm, tj o rovnej cenťák. Velikost Gregory SM by tak vycházela skvěle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Asanoth » pát říj 26, 2018 7:11

Tak podle toho, co píšeš, by jedinej problém měl být spíš moc dlouhej bederák, ne?

Každopádně, jsem taky hubenej, širší ramena a mám eiger, už asi 10 let, sedí dobře. Ale nejlepší věc, co jsem kdy měl na zádech je Deuter Act Trail Pro.
Chodím v podstatě stejně jako Ty, na dovolenky 3 týdny vozím Eiger, na víkendy Act Trail 34. Zvenku mám jenom karimatku (EVA) a spacák v té přední kapse pod víkem. Byl bych býval možná raději koupil čtyřicítku. Podle mě tam oproti eigeru 55 nebude tak zásadní rozdíl v objemu.
Kromě toho, že má fakt dobrý záda, je ten batoh fakt odladěnej, spousta fajn detailů (rozhodně ve srovnání s eigerem), přední vlez je k nezaplacení.
Kdyby Ti 34/40 přišlo málo, stejný záda se myslím dávaj i na větší Deutery, ale možná jsi je už zkoušel.

Jinak podle mě je hlavně problém v tom, že taháš 7 kilo v 55l batohu, pokud teda není 10-20% tvořeno balonky s Heliem :D . Ten Act Trail má asi kilo a půl: Ale půl kila kilo se na váze batohu, kterej Ti dobře sedí a dobře se nese výrazně vyplatí.

Co se týče Dyneemy, tak si uvědom, že Corazon by musel vzít nákupčí, ta by musela nějakou dobu shánět dyneemu, museli by mít zvláštní dopravu, tu taky někdo musí vyřešit, musí sehnat někoho, kdo umí dyneemu šít, pokud mají automatiku na corduru, tak ta to velmi pravděpodobně nezvládne, a hlavně by to někdo musel trochu spočítat, jestli se ten batoh třeba nerozpadne. To máš v součtu klidně nižší desítky hodin jen za práci, nehledě na rizika. Takže bych jim to fakt nevyčítal, do Fabie Ti taky nedají sedadla z tulení kůže.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát říj 26, 2018 7:46

Asanoth píše:podle toho, co píšeš, by jedinej problém měl být spíš moc dlouhej bederák, ne?
Technicka: on psal, ze problemem byvaji dlouha zada (a ze bederak nepouziva).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát říj 26, 2018 7:46

Nosívam tak 9,5 kg včetně litru a půl vody a jídla na celý tři dny. Z toho 2,25kg je batoh. Jak jsem psal, mám to tam volně nakládaný, trochu zkompresovaný. Nemám rád našlapaný batohy. Taky některý věci, ač jsou lehký, jsou objemný. Zbylý místo stáhnu, můžu ho kdykoli povolit, když bude třeba cestou něco přibalit.
Deuter jsem zkoušel i Act Lite se zkracenejma zádama, no... Vypadal jsem v tom, jakobych se upnul do bezpečnostních pásů v raketě a i na nejmenší záda to bylo furt velký... S prodavačem jsme se tomu smáli.
S tou Dyneemou je mi jasný, že to neni jen tak. Proto jsem nabízel takový sumy, i to, že dodám látku. Nemám jim to za zlý, přece se kvůli rozmaru jednoho zákazníka nepo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Asanoth » pát říj 26, 2018 9:20

Ten bederák jsem přehlíd. V tom případě uplně nevím, jakej problém řešíš. Jde o to, že
a) máš 9 kilo, z toho 20+% je batoh a chceš honit číslíčka a ničím, než batohem to nedáš
b) máš fyzicky pocit, že toho neseš moc a ta zátěž (na záda/nohy) Ti přijde neúměrná. A v tom případě bych doporučil používat ten bederák.

Pokud řešíme délku zad jako takovou, tak 172cm není žádná trága. Mj. mám o víc jak 10cm víc, a ten Eiger, který Ti teda sedí (Jak to poznáš bez bederáku? To ti pak prostě visí na ramenou, ne?) mám nastavenej na snad nejkratší délku. Ale možná se dělá i ve verzi S/M a máš ji, mně ta stupnice končí u eLka a jinej jsem nikde neviděl.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát říj 26, 2018 9:37

Honim gramy. Jo. A už opravdu nemám kde jinde ubrat, batoh je poslední zbývající položka na seznamu odlehčení.
Ten Eiger jsem nosil s bederákem, postupně jsem ale zjistil, že mi to vyhovuje víc bez něj. Po cestách toho moc nenachodim a ten bederák mě prostě omezuje v pohybu. Ano, visí mi na ramenou a visí pohodlně, i po třech týdnech na cestě. Asi mám teda tu kratší verzi, nevim, ale myslím, že tam měli jen jednu? Každopádně ho nemám nastavenej až úplně dole

Edit : ten bederák jsem přestal potřebovat až ve chvíli, kdy jsem klasickou výbavu vyměnil za UL. A odlehčoval jsem proto, že mi přišlo, že nesu moc. I se zapnutým bederákem
Naposledy upravil Etheric dne pát říj 26, 2018 9:50, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát říj 26, 2018 9:44

A když vezmeš tři lidi 172 cm, každej bude mít jinou délku zad. Někdo má delší nohy, jinej delší trup.
Stalo se mi taky párkrát, že záda velikostně sedly, ale pocitově už ne-e
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » pát říj 26, 2018 23:20

Kdybych teda ja nechtel bederak, tak si koupim nejakej UL batoh a vyztuhu zad bych vubec neresil. Pa'lante, MLD, a ja nevim jak se vsechny ty znacky jmenujou, ale na tomhle poli bych ja osobne hledal mit takove preference.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob říj 27, 2018 6:54

To je individuální. Nechci batoh úplně bez výztuhy. Si rovnou můžu zajít do sklepa pro pytel od brambor, trocha poupravit, přišít popruhy....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob říj 27, 2018 7:06

Tut foto zad mýho Eigeru. Takhle to mám nastavený a pohoda. Je to co vim 3 roky stará verze, čekal jsem než ho ušijou a dodaj na prodejnu. Třeba něco změnili.
Přílohy
IMG_20181027_080122.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr

Příspěvekod Sireen5 » úte říj 30, 2018 12:22

Ahoj, moc vás zkušené prosím o radu. Potřebovala bych si pořídit konečně nějaký lepší batoh, rozhoduji se mezi těmito dvěma. Nemá někdo z vás zkušenosti nebo odbornější pohled na věc? :) Prosím nenabízejte žádné jiné, opravdu se rozhoduji mezi těmito, mám možnost oba koupit tak za půlku ceny. Žádné extrémní podmínky nebo velké treky nedělám, občasný víkend v horách se spacákem, stanem, karimatkou.
Doldy: https://www.doldy.cz/batohy-a-r…/12-doldy-x-travel-6010.html
Vango Contour: https://www.4camping.cz/p/batoh-vango-contour-50-10-s/

Děkuji!
Sireen5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2018 12:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2018 18:27

Slouceno.

@Sireen5: nezakladej prosim zbytecna vlakna, kdyz uz podobne tema existuje. A kdyz uz vlakno zakladas, trochu se zamysli nad nazvem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte říj 30, 2018 22:15

Sireen5, pokud jsi "rekreační turistka", jak píšeš, tak je to úplně, ale úplně jedno. Vyber ten, kterej ti líp sedne na záda a víc to nehroť
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Sireen5 » stř říj 31, 2018 10:52

Díky, ale vážně jsem ve fóru nenašla, že by někdo uvažoval mezi těmito dvěma batohy. Opravdu jsem se rozhodovala mezi nimi a jiný jsem nehledala.
Sireen5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2018 12:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 18:44

My ale nechceme mit separatni vlakno na rozhodovani mezi kazdymi dvema batohy. Proto tu mj. mame vlakna obecnejsi, kam se podobne dotazy daji zahrnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Asanoth » čtv lis 1, 2018 12:10

Sireen5: Tady na fóru je taková chorobná touha slučovat všechno co se dá do jednoho. Z toho si nic nedělej :) .
Pokud vybíráš mezi dvěma konkrétními modely, zajeď do obchodu, vyzkoušej se zátěží a vem ten, který sedí líp. Pokud nesedí ani jeden dobře, za slevu 50% to nestojí.

Etheric píše:Sireen5, pokud jsi "rekreační turistka"


Oproti "závodní" nebo "profesionální" turistce? :D
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv lis 1, 2018 17:07

Jak bylo psáno
Sireen5 píše:Žádné extrémní podmínky nebo velké treky nedělám, občasný víkend v horách se spacákem, stanem, karimatkou.

V takovým případě stačí batoh z lidlu pokud sedne. A vydrží jí nekolik let
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 12:27

Ahoj nečekaně ale vybírám náhradu za svou Kajku 75l.

Včera se mi dostal do ruky SAVOTTA LJK MODULAR a totálně mne dostal.

Jak sem tu psal už před nákupem Kajky, našel jsem si drobnosti, které bych rád u batohu jinak. Po jeho koupi sem je uvedl jako něco co bych osobně tomuto batohu mohl vytknout - pro někoho to naopak muže byt plus, proste drobnosti. Taky sem řekl ze kdyby Fjallraven někdy tyto věci na Kajce změnil uvažoval bych o koupi nového modelu.
No a včera sem viděl výše zmíněny batoh který přesně to co mi ,,vadilo” odstraňuje a to co se mi na Kajce líbí posouvá ještě dále a přidává další zajímavé prvky.



U Kajky sem psal, že bych chtěl aby spodní boční kapsy nebyly síťované což SAVOTTA splňuje.
Psal sem že by bylo fajn kdyby Kajka měla spodní komoru jištěnou kompresnimi popruhy což opět SAVOTTA splňuje.
Velmi sem chválil zádový systém a to že je plně nastavitelný nejen do délky ale i do šířky ramenních popruhů - opět SAVOTTA splňuje.
Velmi sem chválil boční zazipované kapsy - opět SAVOTTA splňuje.
Chválil sem pevné dřevěné výstuhy a provedení zad tak že mezi zády a batohem je ventilacni prostor - opět SAVOTTA splňuje a rám je ještě pevnější.
Chválil sem pevný materiál 600D - SAVOTTA má Cordura 1000D.
SAVOTTA má kovové spony.

Takže sem koukal na web výrobce a zaujal mne ještě jeden model a tak váhám v podstatě mezi těmito dvěmi batohy.

SAVOTTA RUCKSACK 50
http://finn-savotta.fi/en/tuotteet/savotta-50-2/

SAVOTTA LJK MODULAR
http://finn-savotta.fi/en/tuotteet/ljk-modulaaririnkka/

A teď jaký vybrat....

Má někdo zkušenosti s nějakým z jejich větších batohů? Viděl někdo na živo? Názory?

Díky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 17:04

Ahoj,
Koukam ze nekdo taky objevil krasy finskych batohu Savotta :wink:
Mel jsem moznost je videt na vlastni oci. Co me opravdu zaujalo a nadchlo je material. Cordura je skutecne skvela a pripada me temer nezničitelna. Siti je velice precizni. Celkovy zpracovani batohu vyborny.
Jsou to takovy bushcraft batohy na toulani po lese.
Proc jsem pred rokem zvolil Kajku? Pro me lepsi zadovy system, i kdyz Savotta neni spatna, dokonce bych rekl vyborna, Kajka mi sedi jeste lip. Přejde mi Kajka trochu vic vyladena na detaily. Mozna jen muj subjektivni nazor, ale dokazu ji vice vyuzit. Savotta batohy jsou vic jednoduchy, coz muze byt plus. V jednoduchosti je sila... Nelibi se mi mole vazba, ac je prakticka na pridelani veci na batoh tak ji stejne nevyuziji, protoze mam rad vsechno uvnitr. Pokud bych chtel batoh z cordury a extremne jednoduchej tak Crux AK 75.

Nicmene vyber chvalim, jedna se o skutecne vyjmecne batohy co se tyce odolnosti a vydrze. Pro me, ale je lepsi Kajka nebo zmineny Crux.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 2, 2018 17:18

Crux neni Cordura, ale 40% Kevlar / 60 % Cordura, 240 g/m². Tedy vyrazne odolnejsi, nez samotna Corduda. Jsou to ale batohy z opacneho konce spektra, v podstate UL a z hlediska pomeru vaha/odolnost se jim asi nic ani neblizi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 17:28

Ja ale nepsal, ze je to cista cordura. Spravne je to batoh na zcela jine pouziti, ale bral jsem to z hlediska odolnosti...
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

PředchozíDalší

Zpět na Batohy