Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » čtv pro 1, 2016 21:37

Deutre majú o dosť objemnejšiu spodnú komoru, resp. spodok ruksaku...

Po pár vyskúšaniach mi to už ide krásne ľahko oboma rukami, aj pravou, ktorú mám necitlivú o dosť viac. 2-3 sekundy. Hm, praktická vychytávka.

Možno keď mi bágel na bedrách po pár hodinách klesne, pôjde to ťažšie. Uvidíme v praxi :D

Bágel je Crux AK57. Som ho kúpil, aby som starý Haglöfs Matrix 70 neničil na víkendovkách a týždňovkách, ale po pár krátkych výšľapoch do 18 kg sa ukazuje, že by ho mohol aj celkom nahradiť. Veľká škoda prťavých bočných vreciek, to je u mňa ďaleko najpoužívanejšia vec...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Sonicx55 » úte pro 13, 2016 21:04

Zdravím páni,

chcem si kúpiť Osprey Kestrel 58 (osvedčená kúpa Osprey Kyte 46 priatelke), len rozmyslam aku velkost ci S/M alebo M/L sú pisane kdesi rozmery, podla coho zvolit velkost ? :)
Najskor som chcel ist do novej verzie zelenej, ale po čítani @fps postrehov pojdem do toho starsieho modelu modro-šedého teda ak ten modro šedy ročník 2015 patri medzi ten lepsi model,hm ?
http://outdoor.online-sport.cz/batohy/t ... -blue-m-l/

dakujem ;)
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2016 8:16

to asi zalezi podle delky zad a jak ses vysokej (jakoze jestli mas metr 80 tak nad sm asi ani zvazovat nemusis a naopak pri 165 asi je zbytecny zvazovat ml)- dobre si zkontroluj, zda dotahnes bederak jak potrebujes, je ti to pohodlny a nemas treba dlouhy popruhy. pry nekde muzou mit i merku na zada. Muzes si pripadne i doma zmerit delku zad a najit si na netu, co doporucujou. je tu nekde tema jak spravne nastavit batoh nebo tak nejak, mrkni tam pripadne na rady a v obchode poradne ozkousej, at nedopadnes jak ja :lol:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř pro 14, 2016 8:18

Sonicx55 píše:podla coho zvolit velkost ? :)

Podle delky zad :P TADY mas app na mereni zad a TADY video navod.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2016 9:09

ale treba ja mam zada velikosti M takze muzu mit jak S/M tak M/L protoze "zada" mi sedi oboje. (a teda me ta apka ani nefungovala, zkousela sem na 4 telefonech s ruznyma androidama :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2016 10:21

Sonicx55 píše:chcem si kúpiť Osprey Kestrel 58

jestli ho chceš na turistiku, tak bych spíš koupil Osprey Exos, a ještě bych si rozmyslel jestli doopravdy potřebuješ 58l, 58l je hodně velký batoh, tady jsem něco napsal o Osprey Exos viewtopic.php?p=456026#p456026
Sonicx55 píše:len rozmyslam aku velkost ci S/M alebo M/L sú pisane kdesi rozmery, podla coho zvolit velkost ? :)

kolik měříš?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » stř pro 14, 2016 11:10

fps - průběžně redukuji váhu batohu a koukám, že v popise píšeš o odstranění kapsy na camelbag... Včera jsem si hrál s vybavením a zeštíhloval a vzpomněl jsem si na to a tak čučím jak by to šlo udělat... čéče, to je tam přišitý, tos to odstřihl? Není to moc radikální krok?

PS: Budu se opakovat, ale Exos rovněž doporučuji. Já mám L, měřím cca 185-187cm. Nosil jsem v něm od 10 do 20kg.
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř pro 14, 2016 11:34

Mawenzi píše:ale treba ja mam zada velikosti M takze muzu mit jak S/M tak M/L protoze "zada" mi sedi oboje.

Nemyslim, pokud mas presne M, tak se spis doporucuje ta mensi velikost. Vychazim z doporuceni Lowe Alpine.
Mawenzi píše:a teda me ta apka ani nefungovala, zkousela sem na 4 telefonech s ruznyma androidama :D

To nebude androidem, ani telefonem. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2016 11:44

booze myslis, ze mam tak zazracny ruce ze mi to vsude padalo? :D

ale jen chcu rict, ze podle ty veliosti to neni tak jednoznacny, kdybych mela 120kg tak mi popruh mensi velikosti ani nebude stacit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř pro 14, 2016 11:50

Jo ale delka zad by ti dost vadila.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2016 12:08

me prave delka zad nevadila u toho myho, zato vsechno ostatni jo... a mozna kdybych vazila 2x vic nez ted, ten problem bych nemela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř pro 14, 2016 12:14

Co doporucujete Exos, nezapomente, ze tazatel chce Kestrel koupit na zaklade dobre zkusenosti s Kyte... No a mozna jemo Exos vyhovovat nebude, je to dost jiny batoh - ma uplne jiny zadovy system (vykrojeny se sitkou), nema spodni kapsu ani plastenku, je minimalisticky, atd. Kazdy rozdil ma sve vyhody i nevyhody a snad tazatel alespon trochu vi, co chce. To same s velikosti - pozna Kyte 46l, tak snad asi potrebuje o neco vetsi a nejblizsi rozumne vetsi je 58l (jak u Kestrelu, tak i u Exosu), predpokladam ze +2l u 48l mu asi nebudou stacit.
A mne osobne by Exos moc nevyhovoval, i kdybych musel na zadech nosit o kilo vice.

Jinak ani mne ta appka nesla a snad mawe nema tak dlouhe ruce, aby ovlivnovala i muj mobil a tablet. Pokud si pamatuji, takovych lidi tady bylo vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2016 13:51

PaKo píše:že v popise píšeš o odstranění kapsy na camelbag... Včera jsem si hrál s vybavením a zeštíhloval a vzpomněl jsem si na to a tak čučím jak by to šlo udělat... čéče, to je tam přišitý, tos to odstřihl? Není to moc radikální krok?

normálně jsem to ustřihl, chce si to dát trochu bacha aby si nepropíchl tu zelenou část, na to se hodí nůžky s kulatou špičkou, pro mně to není nic radikálního, stejně jako ustříhat ty nesmysly na upevnění turistických holí, k čemu to tam mít když to nikdy nepoužiji, ale pro toho kdo používá pitný vak a turistické hole to může být radikální
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2016 14:18

apuka píše:Co doporucujete Exos, nezapomente, ze tazatel chce Kestrel koupit na zaklade dobre zkusenosti s Kyte.

jelikož mám jak Exos tak Kestrel, tak z těchto dvou doporučuji jednoznačně Exos, a nižší váha u Exos je jen třešničkou na dortu.
V čem je Exos lepší než Kestrel:
+ pohodlnější bederák
+ pohodlnější ramenní popruhy
+ pohodlnější záda
+ prodyšnější bederák
+ prodyšnější ramenní popruhy
+ prodyšnější záda
+ lepší boční kapsy
+ lepší čelní kapsa
+ jednokomorový, bez zipu
+ kapsy na ramenních popruzích
Naposledy upravil fps dne stř pro 14, 2016 14:30, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2016 14:29

exos
- popruhy sou moc tenky a mekky a neni to idealne kompatibilni s peak design drzakem fotaku ](*,)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod PaKo » stř pro 14, 2016 14:41

#fps - no, mne šlo spíš o to, že je pak batoh zbaven obratem jakékoliv záruky a zároveň se stává beznadějně neprodejný... I když... když se neukáže výrobní vada na začátku, tak jakékoliv další poškození je už stejně mimo záruku a prodej je taky otázka, proč, že? :) Tak možná si taky zastříhám :)
PaKo
 

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř pro 14, 2016 16:29

fps píše:jelikož mám jak Exos tak Kestrel, tak z těchto dvou doporučuji jednoznačně Exos, a nižší váha u Exos je jen třešničkou na dortu.
V čem je Exos lepší než Kestrel:
+ pohodlnější bederák
+ pohodlnější ramenní popruhy
+ pohodlnější záda
+ prodyšnější bederák
+ prodyšnější ramenní popruhy
+ prodyšnější záda
+ lepší boční kapsy
+ lepší čelní kapsa
+ jednokomorový, bez zipu
+ kapsy na ramenních popruzích

Ja Kestrel ani Exos nemam, takze uzitne hledisko soudit nechci, ale z meho hlediska v cem je Exos lepsiExos:
- ma ohnute zada, tudiz se doto mnohem hore skladaji nektere delsi veci, napr. obycejna litr a pul PET flaska na stojaka nebo termoska, nebo i obycejne veci (jak je skladam ja)
- je jednokomorovy
- kapsy na ramennych popruzich
- mne moc nevyhovuje ty ohnute zada, takze u mne ma i mene pohodlna zada

Jak vidis, nektere veci nejsou univerzalni, jednomu se libi Katka, druhemu matka....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř pro 14, 2016 18:27

Ty zada se daji trochu narovnat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv pro 15, 2016 10:44

Ehm, doufam, ze nemyslis spravne nasmerovanym padem na kamen :wink: ? Bo tak se daji i u Kestrela "ohnout" :-D.

Ted uz vazne: je dobre, ze jste napsali, co je pro Vas dobre a vyhodne na Exosu, mawenzi a ja jsme napsali neco, co neni, resp. by ji nebo mne vadilo. TO jsou dalsi informace k vyberu, ale rozhodnuti je stejne na tazateli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv pro 15, 2016 18:18

je normální že co sedí jednomu, tak druhému sedět nemusí, ale tohle se nedá zhodnotit z fotek, a nebo z toho co někdo napsal, mně se už mnohokrát stalo že to co se mi na fotkách nelíbilo, a nebo mělo negativní ohlasy, tak v reálu to bylo to nejlepší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 15, 2016 18:26

tak to jednoznacne. Ja ten exos desne chtela, pak sem nemela prachy a pak sem zjistila, ze to ma blby popruhy na kompaktik:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Sonicx55 » sob pro 17, 2016 18:57

Výšku mám 176cm :) takže asi S/M ? Len čo sa dívam na nete tak S/M z tych starších (rok 2015) už nevidim nikde v predaji, len buď M/L alebo tie nové z roku 2016 a čo som čítal od @fps tak radšej pôjdem do staršieho modelu.

Ruksak 58l chcem na viacdňové túry a keďže chodíme aj s priateľkou spolu tak niektoré ťažšie spoločné veci beriem ja, tak miesto navyše sa mi zíde. Menší Kestrel je 48 ? je nejaký rozdiel vo vybavení medzi 48 a 58 okrem viac miesta a o čosi ľahší?

Podmienkou je, že musí mať pláštenku, bočné sieťky, dostať sa zo spodu ruksaku. Osprey Exos som veru ešte nepozeral, ale ak nemá tieto veci tak potom je pre mňa zbytočný.


;)
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » sob pro 17, 2016 19:58

starý Osprey Kestrel jsem ještě nedávno vyděl v Praze v Rock Pointu, je to velký obchod, takže by ho v ňáké prodejně ještě mohli mít?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » ned pro 18, 2016 22:03

Sonicx:
Rozdiel je v posuvnom veku u 58. Skus aj M/L, mam 180cm a M/L akurat
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Ascension » pát led 6, 2017 13:14

Ahojte,

nejaké alternatívy ku gregory baltoro 65?
Ako plus by bolo:
+ nižšia hmotnosť pri zachovanej "odolnosti"
Ascension
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 6, 2017 12:57

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát led 6, 2017 17:53

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Erse » úte led 10, 2017 23:38

Ahoj, po mnoha letech chci vymenit muj asi 15 let stary drzak Loap Broadpeak 60-100 :-D
chtel jsem se zeptat jestli mate nekdo nejaky tipy nebo rady, rad bych se vlezl do 5-6000

urcite chci 2 komorovej batoh, idealne i s bocnima kapsama, nebo aspon sitkama na ruzny veci, a nejmin s popruhama na boku, idealne i vpredu. Predni vstup mit nemusi.
Velikost k nahrazeni stavajiciho takze asi 65+10, vetsi urcite nechci, ale nesizeny litry porovnavam s Deuterem ACT lite 40+10 co mam doma a jsem s nim hodne spokojenej.

jestli ma nekdo nejakej tip?
U Ospreyu se bojim ze se roztrhaji s tim jak moje batohy trpi.
A u batohu jako Lowe Alpine Diram, Doldy, nebo Berghaus nemam tuseni co cekat. Tatonka je taky dneska draha. Tak jestli mate nekdo nejaky zkusenosti a rady. Rad bych zas aby bagl klidne odslouzil i to desetileti
Erse
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 22, 2015 22:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř led 11, 2017 7:48

Jestli Ti vydržel Loap 15 let, tak se Ti Osprey rozhodně neroztrhá.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Prenos » stř led 11, 2017 8:03

Za sebe mohu doporucit Tatonka Yukon, stoji ale kolem 6 tis. Verim ze by se dal nekde sehnat levneji. Je z takoveho toho bytelneho matrose a poctive a chytre udelanej a prijde mi, ze krasne prenasi vahu na bederak. Je proste bozi :). Bohuzel "tezkej" jako Deuter. Ale pokud nekdo hleda batoh na horsi zachazeni tak tento je za me perfektni.
Na treku v Himalajich ho kolemjdouci obdivovali :), zkus na nej mrknout.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 10:19

dudy píše:Jestli Ti vydržel Loap 15 let, tak se Ti Osprey rozhodně neroztrhá.

ani když to bude UL batoh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy