Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 6:10

Bych tipoval větší rozdíl v pohodlí. Ono je to dost subjektivní. Včera jsem potkal holku s na první pohled úplně šitským batohem, tak jsem se zeptal, jestli jí vyhovuje. Prý nevyhovuje, potí se jí záda jako prasnici, kapsy to má úplně na hovno, tvar taky nic moc, rozdělení komor debilní, zvenku na ty popruhy nic nejde přidělat, ale je to jedinej batoh, u kterýho jí seděly ramenní popruhy, záda i bederák současně. Takže není spokojená, brala nejmenší zlo. Ukázal jsem jí tedy svůj novej "dětskej" batoh, páč byla taky kratších zad a neměla ramena zápasníka MMA, že by jí mohl sedět, tak vyzkouší. Snad jí to pomohlo, chudák, musí nosit batoh, kterej ju vyloženě sere :?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 6, 2021 8:43

etheric
protozw vychazis z predpokladu ze levnej batoh te musi srat. nemusi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 9:13

Může tě srat i batoh za bura.. Ale nezažil jsem levnej batoh, kterej by se dobře nesl. Fakt ne. Ani levnej batoh, kterej by byl dobře zpracovanej. A to mě sere, proto ty levný nepoužívám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon zář 6, 2021 13:20

Etheric píše:není spokojená, brala nejmenší zlo
Takze jinymi slovy presne to, co jsme tady oba s mawenzi popisovali :wink: Bo takto jsme uplne vsichni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 16:01

Úplně všichni? Tak to ne....
Ona je vyloženě nespokojená, jen jinej batoh najít nemohla. Takže používá něco, co ju vyloženě sere a používat to nechce..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod skutrjohny » ned říj 3, 2021 14:41

vlastnil nekdo Kestler 48 i Atmos 50 od Osprey nebo mel alespon moznost si je nekde v obchode dukladne ohmatat?
maji opravdu srovnatelny vnitrni objem?

driv jsem vlastnil Atmos 65 a vim, ze to bylo opravdu monstrum, co se tyce objemu, ale u Kestleru 48 jsem se docetl, ze je nejaky utly ci co a lidi s nim byli po teto strance nespokojeni. jenze vetsina nosi kdeco a ma se do padesatky problem sbalit na vikend, tak to beru s nadhledem.
jsou to batohy od jedne znacky, ta bych cekal, ze tech 50l bude opravdu realnych u obou.

a jak velky rozdil je v pohodli Kestler vs Atmos?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod bonatius » ned říj 3, 2021 17:44

@skutrjohny: ja som mal chvilu Kestler 48 a nevedel som sa do neho zbalit na tri dni. Teraz mam Thule Altrail 45 a do neho sa zbalim v pohode na 8 dni. Porovnat to s Atmosom neviem, ale ked som si ho v obchode pozeral tak sa mi videl vacsi ako Kestler 48.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 5:58

kestrel 48 byl docela "siroky". vozila jsem vevnitr v jednom komine smotanou karu (driv 1cm penovku, pak zlite) v druhym slpupci na sobe perak, ostatni veci a dopredu jeste se neco veslo na vypln ale spis ala slozena mikina, dehydro jidlo, knizka. neco spis placatyho. nemuzu porovnat teda s jinejma vyrobcema.

ted mam auru 65l, kamos atmos 50l.

atmose bych prirovnala k tomu kestrelu 48ML objemove asi v pohode, atmos je uzsi a vyssi a za me ma lip udelany zada. kara se dovnitr kvuli prohnuti zad nevejde. vnimam kestrela jako takovyho malyho tlustouska vedle uzsiho a vyssiho atnose. ne na sirku zad, jako spis na rozmer od zad cloveka k predku batohu.

osobne bych kestrel kvuli zadum znova nekoupila.

mela sem roky kestrel 48/68. batoh je to skvelej, no pak sem zkusila talon 44 kterej ma vzdusnejsi zada a ne neustale propocenej hadr a dala pryc kestrel 48. pak sem mela stratos 34 se sitkou a ten je jeste pohodlnejsi tak sem talon 44 vymenila za stratos 50l. ten je super, koupila sem nafukovacku tak sem prodala kestrel 68, ze na tyden mi staci uz ten stratos 50l (tim ze penovka vevnitr tak zrala objem) a loni sem jela na tyden v zime v korona zakazu vseho a zjistila sem ze zimni spacak, bezldpkovy jidlo na 5 dni a stan do 50 nedostanu, tak sem koupila auru 65l a je to zadama nejlepsi batoh, co mam.

kestrel uz bych nikdy nekoupila, ackoli sem ho tahala asi 7let a byla s nim az na ty propoceny zada spokojena. aura/atmos je zadama jeste o level za stratosem, ale vyhovuji mi na stratosu zas jiny veci (lip umistena plastenka, kdyz se dobre zabali tak stoji, to atmos 50 ani omylem), oddelitelna komolet spodni komora (ma takovou kapsu ktera bud dela spodji kokoru nebo otocena dolu se chova jako batoh bez komory. atmos ma takovou manzetu, ktera jde pripnout/odepnout a bokem propadavaji drobny veci az dolu,protoze to je takovej plandavej obdelnik s uchytama, viko ma vnitrni sitovanou kapsu (zespoda vika).

ale atmos proste trochu lip roznasi vahu jak je vyssi a uzsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 6:11

me prisel kestrel48 v pohode (ale neznam tu posledni generaci)
Přílohy
tmp-cam-7849668147361690348.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 7:53

uplne skvela odpoved :) a navic si hezky shrnula svou diskuzni historii s batohy tady na outdoorforu:)

mne Atmos vyhovoval kvuli zadovemu systemu a moznosti odejmout horni viko a k uzavreni pouzit ten jejich FlapJacket kryt. po tom by se mi u Kestleru styskalo.
na druhou stranu je Atmos o 0,5kg tezsi a o tretinu drazsi a trosku me otravoval ten jeho vyztuzeny bederni pas, ale chapu, ze i v tom spocivalo jeho pohodli a proc se tak dobre nosil. taky nechci vstoupit do stejne reky, kdyz uz jsem jeden Atmos prodal:)
ze je uzsi nez Kestler, me teda ale prekvapilo. tehdy se mi zdal hodne siroky prave v tom smeru, ktery si uvadela, tedy od zad.
jak budu nekde ve vetsim meste, musim se na ne zajit mrknout nazivo.

ja mam 3 UL batohy. 2 super, 1 mam spis jen rad a chtel jsem k nim jeste poridit neco o chlup vetsiho a technictejsiho se spoustou kravin a radoby vychytavek at se mam s cim i hrat :-D
chci to jako zimni batoh, kde v pohode prichytim sneznice, cepin atd a taky kdyz jdu v lete s detmi, tak at se mi tam vlezou i dalsi veci, ktere jim tahnu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 7:56

a da se poridit nejake univerzalni polstrovani na ramenni popruhy?

u jednoho memo batohu (toho, co mam "jen" rad) jsou uz hodne zužene a hodne rezou. rikal jsem si, ze bych na ne neco navlekl at funguji dale, jak maji.
Naposledy upravil skutrjohny dne pon říj 4, 2021 8:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 8:10

skutrjohny
no on je atmos uzsi tim prohnutim zad, jinak treba spodni komora je asi nastejno.

a nechces zkusit stratos? kompromis mezi kestrelem (ne tak tuhej bederak, podobne resenej) ale prohnuty zada a lepsi vetrani?

muzu ti ho na vikend pujcit pokud se pohybujes obcas kolem statlu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 8:39

dekuju, jsi hodna
ja ty batohy nekdy spis omrknu v kamenne prodejne a kdyby nahodou me preci jen zaujal nejvic ten Stratos, vzpomenu si na tebe a tvou nabidku:)

jinak to odvetrani pro me neni tak dulezite. bral jsem to jen jako bonus. jsem zvykly mit na zadech penovku a nevadi mi to. spis Atmos umel dobre prenaset tu vahu a u Kestleru si tim nejsem tak jisty. v tomhle by mohl byt opravdu ten Stratos lepsi vzhledem k prohnuti zad.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 9:12

u atmosu to podle me je i bederakem a tim zpevnenim u vika, kdy jde vaha vic do konstrukce. u nejkaych 13 kg je mi to fuk, u 16kg uz vyhodu atmose/aury zacinam vnimam a u 18kg bych startos/kestrel nosit nechtela. nalozenej na 14kg (kestrel) byl OK. a taky se tam neda dat vak, pokud uz mas naplnenej batoh.

v celku ten batoh byl velice dobrej, jako vsechny ospreye trpi na prodirani dole pri castym konktaktu se zemi, ale to budes pozorovat az v radech mesicu/let dle cetnosti uzivani a pokud ti nwvadi ty zada, muzes s jim byt spokojenej. ja ho vymenila hlavne kvuli zadum a taky sem ho davala tenkrat zadarmo uz dost pouzitej (spravovany prodreny spodek, spravovany uchyceni kovovyho zadovyho ucka). takze by jeste par let dal ale nemelo pro me smysl ho uz drzet za kazdou cenu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 9:46

no ja uz vidim, ze nakonec zase skoncim u atmose. on je sice tezsi, ale ten system to pri urcite vaze vrati a kdyz ma clovek deti a tahne jim veci a jidlo, tak ten cas prijde:) navic tim, ze jde dat pryc to horni viko, ktere jsem vubec nepouzival, vaha jde dolu o nejakych 200g.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » pon pro 27, 2021 15:26

Byl jsem dnes vybírat se synem batoh. Měl ho dostat pod stromeček, ale protože nebyla možnost zajít s ním do obchodu, aby si ho vyzkoušel, tak jsme to odložili. Naštěstí jsou mezi svátky obchody se sportovními potřebami otevřené.
Požadavek byl velký batoh, okolo 60litrů, rozumné barvy, nejlépe černý, :-)
Nakonec to vyhrál Gregory Paragon 58 v černé (měli ještě v modré, ale černá je prý lepší). Vypadá docela fajn. Doufám, že i dlouho vydrží a bude se pohodlně nosit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod aksam » pon úno 28, 2022 15:47

Gregory přišel s novým batohem Focal, nástupce Opticu na sectionhikeru už je na něj recenze https://sectionhiker.com/gregory-focal- ... ck-review/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod gerlach » pon úno 28, 2022 16:21

Vypadá zajímavě! Ta pěna se zdá podobná jako u Exos - u něj jsem četl lehké výtky na pohodlnost popruhů, ale zejména kvůli jejich nedostatečné šířce - u tohoto nového batohu se na první pohled zdají popruhy snad širší. Teď ještě jaká bude cenovka pro Evropu . . . a pokud se neobjeví stejné problémy s bederákem jako u předchůdce Opticu to už bude za mě jen dilema mezi "utrácet za Gorillu vs. ušetřit s Gregory" :)
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Batoh dvě komory 50l+ velký spodní nebo boční vstup

Příspěvekod gogan » stř bře 9, 2022 10:14

Zdravím,
nemáte někdo tip na dvoukomorový batoh 50l a více (raděj více) s co největším předním nebo bočním vstupem? Rád bych spodní komoru použil pro box s fototechnikou, nemusím nutně vytahovat celý box, ale potřebuji se k němu nějak bez brutality dostat. Dalo by se asi říct, že pokud se z nabaleného batohu dá vstupem vytáhnout spacák, mělo by to stačit.
Co jsem se díval na "velké" fotobatohy tak ty mi nevyhovují, jsou dělané na odnos co nejvíce techniky.
Sháním něco s opačnou prioritou, tedy batoh pro vícedenní pobyt v přírodě s možností jakž takž pohodného přístupu k technice.
Za tipy předem dík.
Naposledy upravil sobb dne stř bře 9, 2022 10:37, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
gogan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 9, 2022 9:23

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř bře 9, 2022 11:16

Po zkusenostech bych doporucil Deuter Aircontacty (ruzne typy a litraze, ja bych preferoval Aircontact Pro, pripaden Aircontact bez privlastku kvuli rovnejsimu spodku - na to si davej bacha, ted je v mode zkoseny spodek, to ale znamena s boxem omezene a nevyuzite misto), maji velkou spodni kapsu s docela velkym vstupem. Tam by se "fotobox" vejit mohl, samozrejme v zavislosti na tom, jak je velky. Tento batoh se bude rozhodne dobre nosti - pokud Ti zada sedi. Patri ale k tezsim, je vsak urceny na prenaseni i velkych vah.
Dalsi moznosti od Deuteru je Guide 44+ (do toho nabalis 52 litru - ale jsou to deuterovske litry, tj. vetsi nez ve vetsine batohu). Ten ma taky velkou spodni kapsu na zip, ktery je po cele sirce batohu od zad k zadum, tj. oddelis spodek uplne na 3/4 obvodu. Tento batoh uz je lehci, ale osobni zkusenost s nim nemam.

Jeste se muzes podivat i na Millet UBIC nejakou vetsi litraz. Taky ma podobne udelany spodek jako D. Guide.

Doporucil bych Ti navsativit nejakou prodejnu HUDY, kde Deuteru maji vetsinou celkem slusny vyber vsude. Stejne tak maji vetsinou i Ubica.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » stř bře 9, 2022 12:21

U toho Aircontactu bych si dal trochu pozor. Můžu doporučit jedině verze PRO. Do modelu klasického Aircontactu 2019 bych nešel protože to se trochu nepovedlo. Staré modely měly výztuže do X, ty nové tam mají takový drát a naložený batoh se má tendence na zádech trochu prohýbat. Další věc je že pokud chce někdo upnout karošku na popruhy na spodní komoře, tak jsou poměrně krátké oproti staré verzi a jsou docela nešikovně přišité k víku na zadní části horní komory, takže namáhají i zip. Stará verze to měla trošku jinak. Celkově ten materiál na tom batohu není nic moc co by se dalo srovnat se starým aircontactem, zejména myslím tu stahovačku s nešťastnou malou průchodkou pod horním víkem. Old model byl daleko robustnější, měl pevnější pohodlnější záda včetně bederáku, popruhů, nastavení a rovnají se mu právě PROčka
U Deutra jsou si toho asi vědomí takže na letošní rok bude Aircontact Core, Aircontact X a ještě jedna light verze s tím že Aircontact Lite zatím zůstane. Ten AC Core a X vypadají velmi povedené, je u nich možnost přidat popruhy na spodní komoru, kapsy na láhev k bederáku a mají zcela jinak řešený zádový systém. Co tak sleduji tak spousta výrobců ruší některé užitečné věci a na to je třeba si dát bacha.
Naposledy upravil Bertik V. dne stř bře 9, 2022 12:24, celkově upraveno 1
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod gogan » stř bře 9, 2022 12:21

Díky za tipy, podívám se na ně.
JJ, koupit to pojedu osobně, vezmu si i ten box. Tohle po netu nevyřeším, ale rád bych měl alepoň jasno na které modely se soustředit.
gogan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 9, 2022 9:23

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 8, 2022 4:52

osprey uz ma na wwbu ty novy exosy a ejy
https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en ... xos-48-s22
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 8, 2022 13:44

tak sem videla cislovani a radost je ta tam

WL nove do 50,5 delky zad a MS/MM do 50,5 tez. 48 - 58,5 bude Men L/XL a to mi budou obri popruhy...

achjo... budu doufat, ze mi ten centak (52cm zada) nebude showstopper :( protoze na L/XL pansky mi asi zase bude chybet 30kg svalu na hrudniku a v ramenou...

https://www.ospreyeurope.com/gb_en/ospr ... t-for-men/

https://www.ospreyeurope.com/gb_en/ospr ... for-women/
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát dub 8, 2022 16:43

Mawenzi píše:protoze na L/XL pansky mi asi zase bude chybet 30kg svalu na hrudniku a v ramenou...

Jakoze je ten batoh delany na Arnolda ve steroidovych letech? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát dub 8, 2022 17:10

Ja bych Mawe doporucil si to prece jen nekde zkusit. Popruhy mohou byt dlouhe, to ju, ale ta "potreba svalu" zavisi hlavne od toho, jak daleko ty popruhy budou od sebe. Delka zad nic nerika o tomto. Kdyz jsem nekdy shanel batoh, zkousel jsem i Osprey, ruzne modely, M i L zada a i stejne velikosti jednou mi byly na ramenou v poradku, jindy mi padaly, bo nemam tak siroka ramena, na jake byly delane batohy.
Uplne stejne to ale je i u jinych vyrobcu a jejich medelech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát dub 8, 2022 18:03

mike píše: Jakoze je ten batoh delany na Arnolda ve steroidovych letech? :twisted:

Mně to tak přijde....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 8, 2022 18:41

apuka
tak jasne ze si je pujdu prohlidnout, ale mela jsem EXOS vel L (a zadama v pohode) ale v ramenou to bylo desny, to co ma byt vykrojeny jakoby kolem ramene sem mela snad pod prsama :D

mike
na arnolda uplne ne, ale asi se neceka, ze panskou L/XL velikost bude nosit nekdo 168/62 :D stejnej problem jak u toho jednoho batohu co sem si kdysi zkousela a nevzpomenu si na model (ultahike?), proste zada perfektni, ale kdybych vazila tak 90kg, asi by mi ten batoh mohl pasovat lip :D

takze budu muset doufat, ze pansky S/M nebo to WL mi s 50.5cm delky zad bude stacit... protoze exos s kapsama proste musim mit :D a navic ma konecne taky hezkou barvu (jako ne ze by mi na tom nejak zalezelo, ale seda je seda :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pon dub 11, 2022 14:28

Po delším přemýšlení jsem dospěl k rozhodnutí že nekompromisně pošlu z domu Deuter Aircontact 45+10 model 2019. Po koupi menšího batohu Bergans Rondane V6 30 se moje myšlenky ubraly k větším batohům Fjallraven Keb 52 a Kajka 65. Dnes jsem navzdory k neschopence a vycházkám zavítal do Brna do prodejny Fjallravenu se záměrem vyzkoušet oba dva jmenované batohy. Jak sem byl pro Kajku tak sem si zamiloval Keb. Byl na zádech měkčí, luxusní polstrování, luxusně seděl na zádech, materiál snad nezničitelný. Batoh působil velmi kompaktně, přímo sváděl i k myšlenkám použití na náročnější jednodenní túry a v zimě i túry na sněžnicích kde je možnost je i upnout na batoh. Takový víc univerzálnější. Nevýhoda byla neoddělená komora od spodní, což by nevadilo díky rozepínaletné spodní části s masivním zipem. Neměl jsem s sebou spacák ( sbalený o rozměru Ø 17,5 x 35/26 cm) a tudíž nevím jestli ho dostanu do batohu v pohodě, nebo budu muset změnit styl balení.
Kajka 65 bez problémů a kompromisů, ale velikostně až moc. Seděla na zádech také luxusně, i když polstrování podobně tužší jako u staršího Aircontactu. Oba dva batohy nebyly zrovna "light" ale utvrdil jsem se v tom co stále říkám - hmotnost je jedna věc a druhá jak ten batoh sedí a nese se.
Jelikož nevyhledávám výstřelky nabízející většina výrobců, líbí se mě Fjallraven.
Času na rozhodování mám víc než dost...
Kajka je spíš batoh na těžší turistiku, 2 + víc dní a těchto dělám za rok minimum. Keb 52 je z mého pohledu víc využitelnější, v zimě na sněžnicích beru spíš chaty krom toho se mě nechce tahat moc zbytečností.
Tak včil nevím....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon dub 11, 2022 21:32

Bertik V. píše:Batoh působil velmi kompaktně, přímo sváděl i k myšlenkám použití na náročnější jednodenní túry a v zimě i túry na sněžnicích kde je možnost je i upnout na batoh.

Moment, tohle chces brat na jednodenni tury? Sneznice taky jednodenni?

Ja mam tedy na jednodenni tury Osprey Mutant 28, nevim, jestli narocnejsi, ale spada pod to i VHT s prevysenim pres 2000 m a kompletni vybavou vcetne macek a cepinu. Ted jsem ho mel parkrat na sneznicich a mimo snih sneznice na batohu. To uz nebylo uplne idealni, jelikoz se k nemu nedaji uplne dobre pridelat, jen povesit po stranach, ale furt se dalo.

Mimochodem, za idealni batoh na jednodenni sneznice povazuju Crux AK-37. Mel jsem ho doma, na zadech sedel naprosto skvele, sneznice po stranach taky. Vratil jsem ho jen proto, ze zrovna u tohodle kusu vrzal zadovy system, ale pry se to nestava casto. Mozna ho jeste koupim, vlastne lituju, ze jsem ho vratil. Z hlediska odolnosti taky asi nic lepsiho nenajdes, navic je nepromokavy. A vazi polovinu toho, co ty silenosti od Fjallraven ;-)

edit: napsal jsem tenkrat mikrorecenzi: viewtopic.php?p=494693#p494693
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy