Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » pon kvě 2, 2016 17:55

Alda - pozri ešte niečo od Haglofs, alebo Gregory Baltoro. Tu sú dve verzie, staršia mala viac zipsov, stále ju majú v kolekcii, tá novšia je už v tomto osekanejšia. Akurát sa scvrkla spodná komora. Ale hmotnosť bude do tých cca 2.2 - 2.4kg. Má to aj predný/bočný vstup do hlavnej komory, cepín aj paličky tam upneš a podľa mňa by to znieslo aj lyže.

Vo vnútri na chrbtovej stene má pripnutý ešte taký malý "sáčkoidný" , úplne jednoduchý batoh, ktorý sa dá využiť na jednodňové vychádzky, takže ak by si ho vybral preč, pár desiatok gramov ide ešte dole.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 20:24

fps píše:
S4TYR píše:Deuter posilas sice na patou kolej

jakou pátou kolej, pro mně jsou Osprey, Lowe Alpine, Gregory, Vaude, Deuter #5 v poradi ta nejlepší kvalita ze který při koupi vybírám
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 20:32

Stani píše:Alda - pozri ešte Gregory Baltoro

to je bagl, ktery jsem hned po zklamani z Ospreye zkousel sam na sobe :) A - Ne! Nepochopil jsem, k cemu muze nekomu poslouzit vrchlik, ktery ma sice stejny objem jako konkurence, ale rozdeleny na 4. casti smerem do stran? - pri hledani veci clovek mnohem snaze nejakou tu potrebnou poztraci! Ano, k tomu jsou uzpusobene i casti jako celni vstup, ktery schovava vnitrni bagl (treba na drobnosti a doklady), kde pak po 75km clovek tyto i najde :D Je sice vahove daleko lehci nez muj nynejsi D v 65l verzi, ale jinak me Gregory o koupi nepresvedcil vubec nicim!!!!!!
PS: Gregory ma jinak reseny zadovy system - clovek se zapoti hned a bagl nejak nereaguje tou vnitrni stelkou na 'pruvan', tak clovek zapoti nejen samotnym slapanim do kopecku, ale i diky tomu systemu odvetravani, kdy jde u Baltoro verze kanalek dolu, misto opacneho smeru (pripadne, aby se ztracel zlabkem jako u Deuteru, nebo byl dvema kusy peny reseny podobne jak Osprey Xenith! :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 21:36

@satyr: mrzi ma tvoja zla skusenost s 1 batohom osprey, ale je tu X majitelov, ktory ho pouzivaju dlhodobo a nemaju s nim ziadny problem, tak sa prosim ta nesnaz z ocividne vynimocnej situacie umelo vykonstruovat pravidlo :)

@aldacz: tento ma uchyty na lyze http://www.mountainhardwear.com/south-col-70-outdry-backpack-OU5955.html?cgid=equipment-packs-backpacking&dwvar_OU5955_variationColor=011#start=7

inak, sice neviem preco, ale z toho co som vypozoroval pocas rokov vyzkumu, tak zimne batohy, nemaju skoro nikdy kapsy na bederakoch :) a zas letne batohy, s kapsami na bederakoch nemaju uchyty na lyze ;)
Naposledy upravil grco dne pon kvě 2, 2016 21:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 21:39

@grco: jde o celou jednu radu a minimalne 2roky siti, takze nic vykonstruovaneho v tom nehledej - Osprey Xenith = SHIT siti bocniho plneni a pres to nejebe (ani) vlak ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 21:42

S4TYR píše:bohuzel kvalita je uplne mimo a i tvuj oblibeny Osprey (osobni zkusenost s jejich Xenith 75) odejde coby dup, kdyz dojde na svy a mizerne siti, ktere ma Osprey obecne na pikacu - a to jsem se po tom soku dival na ruzne modely!


fps ma osprey a nic mu neodislo, alebo ano fps?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 21:45

@grco: to je zas co?
OutDry membrane construction main compartment keeps your gear safe and dry

Membranovy batoh? :shock: A jeste z te jejich hnusne membrany bez svrchni latky, ktera je jak atombordel a nachylna na poskozeni? Nejak prestavam MHW rozumet. U batohu prece nezalezi na prodysnosti, ale vodeodolnosti, takze idealni je zater zevnitr. Pripadne kompletne vodeodolna latka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 21:47

Boze moj, ty si tiez musis vsimat kazde marketoidne kecy. Proste je ten batoh vodeodolny, a to ze to nejaky pako niekde z marketingu nazval OUTDRY MEMBRANE je nepodstatne, pre mna za mna to moze nazvat SUCHA PRDEL, nepodstatne. Proste normalny batoh...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 21:50

Normalni batoh neni membranovy. OutDry membrane je ta jejich nova membrana. Mel jsem ji v ruce, zkousel jsem z ni bundu a hnus nejvetsi. Uz jsem to tu nekde psal. Navic bude kvuli tomu batoh dvakrat drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 21:54

7.5 normalna cena
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:00

Na OGLab testovali diretissimu z toho isteho materialu...
This is the most durable pack in the review. It survived our entire test with no visible damage (something no other pack did), then went on to a bonus round of 7 days of cragging at Indian Creek, lugging a big rack of cams around the desert. It came out unscathed. Mountain Hardwear used very durable fabrics on this beast. The fabrics on the front and side of the pack, 400d nylon, are what many other packs in this test used on the bottom. On the bottom of The Direttissima 50 is 840 denier nylon. 840! The material used on the crampon and front pocket appears to be the sort of VX fabric we can see on the Wild Things Guide Pack and the CiloGear 45L WorkSack, except the "X" fabric is laminated to much sturdier stuff.


Hlavne, je to jeden z mala 70l batohov s uchytmi na lyze/macky/sneznice, a mozno jediny pod 1.8kg, preto som ho Aldovi poslal...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 2, 2016 22:03

Ja videl OutDry u Columbie ale tohle je podle me jina membrana. Neni to ten atombordel aspon myslim. Navic to muze byt nalaminovane na jine svrchni latce. Pisou ze latka je nylon.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 22:04

grco píše:fps ma osprey a nic mu neodislo, alebo ano fps?

jj jenze nema zkusenosti (a pokud je mi znamo, tak ani nevlastni) model Xenith :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:06

Ano, ale ty mas skusenosti len so Xenithom a naopak to zovseobecnujes, ze Osprey ma siti "obecne na pikacu". Vsak si to po sebe precti.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 22:10

NE.. mam zkusenosti s Osprey Xenith + Kode :) a oboji melo podobne vady s tim, ze 'zimni' KODE v te tricitkove verzi odchazel i na zadech!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:12

No tak ocividne ti predavaju nejake kusy z trznice asi :D Myslim, ze je tu dost ludi co ma Osprey, ja osobne nejake tiez a okrem teba, som teda tu necital jediny pripad, ze by sa niekomu rozpadal.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 22:13

@grco: Kastrol 68 stoji 4.5.

U Direttissimy o membrane nic nepisou. Jestli to nebude to same, jako s DryQ, taky jeden nazev a spousta ruznych latek, od zateru az po eVent. Ted koukam dole na Technology a bude to tak. Pisou tam, ze u batohu membrana je nalaminovana zevnitr primo na latku, takze prekryje i svy. Jestli oni nenastrikaji batoh zevnitr polyuretanem a nerikaji tomu membrana...

A vubec, kaslu na MHW. Driv to byla fajn firma, ale v poslednich letech produkuje martetoidni sracky a driv skvele veci "vylepsuje" k nepouzitelnosti.

@Pierre111: Columbia vlastni MHW a pokud vim, tak na vyvoji atombordelu spolupracovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 22:17

jasne.. kazdy ten jeden Osprey trpel jinak a vylzene rozpadani jsem zaznamenal akorat u jejich elitnich Xenithu, ale vadne jsou ty rady 2013-15 obecne asi vsechny :) A jen pro tvou informaci, prave ten Xenith byl jediny zatim na vlastni maso a hodne na tezko vyzkouseny bagl, co mi prave sedel vic nez dokonale!!! Nebyt tech bocnich zipu do hlavni komory, ktere se zespoda rozparaly, tak nemam jediny bytelnejsi minus k znacce ani rade (KODE neberu, protoze to byl vyslovene zimni bagl, ktery ale ani v zimne zadama nesedel nijak extra).
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:18

@mike: A Arcteryx Altra 65 stoji 10 tisic a Gregory Baltoro 7 tisic... Takze stale 7.5 = normalna cena :)

Kasli, mne je to fuk na co kasles, ja mam 2 MHW batohy a som spokojny :) Ja si totiz radsej precitam review, a na marketoidne kecy kaslem, nech si ich kludne vymyslaju dalej :)

Diretissima ma tiez OutDry, cpu to dnes na vsetky batohy http://www.mountainhardwear.com/direttissima-50-outdry-backpack-1587281.html

Inak tu je test backpacking batohov http://www.outdoorgearlab.com/Backpacks-Backpacking-Reviews, deuter daleko vzadu, ako vzdy :)

PS: mike, ja inak netvrdim ze ten South Col je super naj batoh na svete, ale Alda pisal uchyty na lyze, a pamatam si, ze som kedysi riesil podobny problem, zimny batoh, kde dam lyze + macky, ale aby mal 60-70 litrov a ziadny okrem South Col som nenasiel, vsetky zimne batohy, kde sa daju pripnut rozumne lyze a da sa tam dat lavinova vybava a macky, maju tak max 45l... Takze clovek viac menej nema ani inu moznost :) 5kg deutre nepocitam...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 22:26

U Diretissimy ale nepisou nic o membrane. Srovnej si ty popisy, ja jsem to udelal. Muze to byt chyba, muze to byt to same, to netusim, jen mne zarazil ten membranovy batoh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 22:28

grco tak toto me fakt nadchne :D test nejakych amiku, co si s 3t karou vyjedou pod vrcholek a testuji, zda bagl snese zatez XY a tvari se naramne unavene uz po rozepinani vrchliku :D :D :D
Deuter je proste tezky, ale zato ve vsech smerech mnohem vychytanejsi nez Osprey v radach AG (kam mj. nestrcis rovne nic! a hlavne jsou to bagly na kratke tripy!) a jejich expedicni na dve sezony :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:29

Ano, u diretissimi pisou "Guaranteed watertight OutDry® construction main compartment, rain room tested for 24 hours"

Takze staci ze tam nenapisu do popisku na webe "membrane" a si spokojny, ale ked napisu, tak "kasles na cely MHW"? :P

Proste je to ten isty matros, nylon a na tom narvana outdry membrana, aby to bolo nepremokave... To, ze je mozno breathable membrana na batoh overkill je asi pravda, ale mne osobne je jedno, ci je tam membrana alebo nie, ak ten matros je odolny napriklad...
Naposledy upravil grco dne pon kvě 2, 2016 22:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:32

@satyr: klasika, jak mike, ked nejaky test nepotvrdi vase dojmy, tak "to neumi testovat spravne" :)

sa divim, ze ked vsetko tak poriadne testujete, ze nemate vy nejaky web alebo casak plny review na outdoor veci :)

deuter nema inak "vychytane" uplne nic, je to komunisticky batoh z 80 rokov, nic nove nikdy nepriniesli, tazka kraksna, ale ja viem, ze v cechach je dolezita hlavne VYDRZ!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 2, 2016 22:36

Mike: me zase prijde, ze si z par radku domyslis spousty veci. Me ani mo nezajima zda ma batoh membranu nebo zater. Jde mi o to jak hdne je nepromokavy, odolny a jak dlouho si ty vlastnosti udrzi. Videl jsem jak Outdry batoh tak bundu od Columbie a podobne si to vubec nebylo. Bunda nemela vnejsi latku a byla na dotek uplne priserna.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:40

Hlavne je, ze Alda Deuter uz ma a nechce ho, chce ho vymenit, tak s nimi chodte momentalne doprdele a radsej prineste nejake konstruktivne navrhy :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 22:48

grco píše:Takze staci ze tam nenapisu do popisku na webe "membrane" a si spokojny, ale ked napisu, tak "kasles na cely MHW"? :P

Ne, MHW mne stve uz delsi dobu, zk*rvili vsechno, co meli dobre. Zacalo to prave v dobe, kdy prisli s tema marketoidnima srackama. BTW, mam od nich 5 bund, z toto tri skvele, jedna nic moc a jedna spatna. Jenze ty skvele bud prestali delat nebo je "vylepsili" k nepouzitelnosti.

Pierre111 píše:Mike: me zase prijde, ze si z par radku domyslis spousty veci. Me ani mo nezajima zda ma batoh membranu nebo zater. Jde mi o to jak hdne je nepromokavy, odolny a jak dlouho si ty vlastnosti udrzi.

No ano, ale o tom nic nevime, ze? Takze muzu vychazet jen z toho, co napisou na webu.

Pierre111 píše:Videl jsem jak Outdry batoh tak bundu od Columbie a podobne si to vubec nebylo. Bunda nemela vnejsi latku a byla na dotek uplne priserna.

Jo, viz vyse, uz jsem na to prisel. To mi prave vadi, pod jednou znackou se skryvaji ruzne veci a kdo se v tom ma vyznat.

Tu bundu jsem mel i na sobe a fakt bych chtel videt toho, kdo si to dobrovolne koupi a jeste v tom bude chodit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:51

@mike: ja zas s oblecenim od nich nemam skoro ziadnu skusenost, mam od nich 2 batohy a navleky, a mal som stan a vsetko super, takze nemam dovod ich zatracovat len kvoli tomu, ze sa mi nepaci co maju na webe :)

jo vlastne tie nohavice jedny mam, a s nimi som tiez spokojny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod S4TYR » pon kvě 2, 2016 22:51

grco.. opet pises bludy :) ale v zasade se ani prilis nepletes. Ano jde mi predevsim o vydrz! Ano jde mi predevsim o viceucelnost outdoorovych aj. veci. Osprey a nemene tak Gregory jdou co do ucelnosti bokem temi inovativnimi vstupy, ktere stoji ve vysledku a praxi za hovno :((
'O' k cemu mi bude Aether s uzasnym neuplnym vstupem ve tvaru obraceneho J, kdyz se k vecem na druhe strane nedostanu? Na co jsou mi bolave bocni vstupy Xenithu, kdyz se totalne odserou a hlavne jsou nepouzitelne pri plnem baglu? Neco chces vyndat - dat dovnitr a neda se s plnym baglem delat nic.. leda bys presem stlacil celo/zada baglu a tak se potom snazil nejak uvnitr najit, co potrebujes :)
'G' ktery krypl vymyslel celni vstup do hlavni komory, kde se otevira kapsa zeshora dolu, aby do ni v pripade deste chcalo?!? A ten jejich vrchlik na Baltoro s kapsami po stranach, odkud veci umi jen dobre padat i v zavrenem stavu je perlicka. Batuzek uvnitr + plastenku za hubicku si odpustim.

Ze je podle tebe Deuter komunismem otriskany a nevim jak zanovni v inovacich. A co? Ucelne veci domyslel k dokonalosti a mam na baglu predni, horni, spodni vstup + 2 nabirane bocni kapsy a upinaci prvky vne baglu, ktere jde upravovat. Je svinsky odolny a hlavne plne ucelny. A 65 Aircontact ve verzi PRO s tou celni kapsou navic plnohodnotne vyuzitelny pro me ucely i na rok venku.. tak co bych se sral s Ospreyem, kde bych musel resit jine veci a prvky, ktere jeste ani nedomyslel? :D Mi by bez tech bocnich vstupu s bocnima nabiranyma kapsama sedel - jen mit vyresene siti!
A Karrimor pro me neni znacka uz delsi dobu, byt se ohani tim, jak zasobuji SAS armadni slozky svymi vyrobky :) stoji daleko pred tebou zminenym komunismem a vyrobou nedosahuji ani ceskych Corazonu!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 22:53

@grco: kdybych je neznal z drivejska, tak to asi vidim jinak. Vadi mi ta zmena k horsimu. Muzes to brat jako syndrom zhrzele milenky, driv jsem tu znacku mel fakt rad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 22:56

@mike: jasne, ja chapem, ze ked si si nejaku bundu priamo vyskusal a je naprd, tak si nasraty, tiez by som bol, ale ten batoh si este ani nevidel a uz si dost agresivne voci nim vyletel a to mi prave pride divne, pretoze si tu jeden z mala, co tu znacku vobec berie do uvahy :D

tu je to furt len nejaky deuter, tilak a jurek... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy