Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 2, 2018 17:32

Uvazoval jsem, ze bych Crux nosil na podzim u nas, kdyz je v lesich nebezpecno kvuli zelenym muzikum s flintickama. Ta latka by myslim v pohode ustala davku z brokovnice. Pro Michala ale nic lakaveho, musel by si do nej prihodit kovadlinu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 18:05

TomF - díky za názor.

Mě prave ten LJK MODULAR přišel propracovanejsi jak Kajka.

Krom toho ze tedy má plné kapsy a ne ze sitoviny a má spodní komoru jistenou popruhy tak uvedu třeba výrazně lepší přístup do spodní komory velkým otvorem který se do široka otevře. Ano Kajka má zase super vztup do hlavní komory ale z ty spodní je to občas horší něco lovit.
Líbí se mi kapsičky na viku spodní komory - super vychytavka.
Líbí se mi třeba to ze kdyby došlo ke zničeni presky na hlavní komoru je tam ještě kovový háček - to je dle mne super detail.

Molle vazba mi nevadí - naopak mám taky rad věci uvnitř batohu a ne nějak prikurtovane ale prave zde se nabízí přidání třeba další kapsy které k tomu dále nabízí což je fajn - začínám mít totiž rad ty věci nějak tridene od sebe což řeším různými pytliky ale prave jak si chválím boční kapsy u Kajky tak zde jsou taky a navíc jdou měnit za jiné a doplnit o další.

Muzu poprosit jaký batoh jsi viděl?

Mě třeba ta novinka JÄÄKÄRI XL nepřijde tak super - sice to demonstrovali naplněné šterkem a volný pád z 350 metru ale spony jsou už plastove - ten LJK mi přijde poctivější opravdu navržen pro potřeby armády - výsadkářů a pohraničníků, navíc taky nemám rad uzkej vysokej komín což je LJK a KAJKA velmi podobný zato ten JÄÄKÄRI je prave kominovej.

Záda za mne vypadají ok ale měl sem to chvilku ale nevidím tam problém - asi tedy objednam a porovnam - Kajku zde asi stejně tak rychle neprodam.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 18:41

Michale, ctu popisky, ale vypada to ze maji plastove presky. Videl jsi kovove naživo?
Jak pevny ti prisel bederak? Ten mi u Kajky prijde vazne výbornej.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 18:46

mike píše:Uvazoval jsem, ze bych Crux nosil na podzim u nas, kdyz je v lesich nebezpecno kvuli zelenym muzikum s flintickama.....

To muzu potvrdit, ten matros je skoro neprustrelnej a zatizit se da vzdyck :lol:
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 18:54

Spodni komora u Kajky je vazne mensi nez by bylo potreba. A popruhy na zpevneni mi taky chybi. Zatim zip drzi, ale az cas ukaze jak moc festovni je.
Mel jsem v ruce modely Jaakkari.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 18:57

TomF - mal sem v ruce tu LJK a byl to kov jako kovovej nějaká slitina.

Taky mě zaskocily popisky co jsem četl.

Třeba tady je to vidět - říká ze je to kov a cinka to kovove.

https://youtu.be/eujj6P38mew

Nebo zde je to krasne vidět kolem 15 minuty

https://youtu.be/rmSMFrkS-7Q



Je možné ze v průběhu let mění prvky....
Jednoznačně chci ten kovovej :D

Bederak za mne super - nemá tak vysoké polstrování to rozhodně ne je nízký i ramenní popruhy ale je široký a má pevné polstrování -na šířku asi stejný to by se muselo porovnat ale je plnej ten u Kajky je ze dvou části vždy. Ten zadní bobek u rámu je více vypolstrovany jak u Kajky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 19:02

TomF - nosný systém - bederak popruhy plátěná vystuz na lopatky - bylo to ok sedelo mi to vážně hezky a je to dělaný na vysoké zátěže. Zda to třeba nebude dělat otlaky těžko říci - je to pro vojáky a tam se na bebíčka moc nekoukalo že ;)

Ale něco málo sem o tom našel a vypadá hodně povedeně - asi si ho objednam a uvidím eventuelně vrátím .....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » ned pro 2, 2018 19:24

Trochu vic se mi libi ten "retro" model. Tam je na fotkach videt ze ma kovove spony.
Pokud ti nosny system vyhovuje tak je to super a niceho bych se nebal. Libi se mi u Savotty velka spodni komora.
Skoda, ze se tak drahy batohy nedaji nekde vyzkouset.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 20:12

TomF - hele oni na webu ale mají fotky s kovovou sponou.
Naopak český prodejce těch JÄÄKÄRI uvádí ze mají kovovou sponu přitom mají plastovou a i to mají na fotkách.

Zde další video kde u konce opět ukazuje ze jde o kovovou sponu

https://youtu.be/Yqrjd4jvILc

Zítra napisu výrobci aby mi to upřesnil - zda třeba nedošlo časem k výměně za plast abych tedy objednal starší verzi s kovem.

Jo na ten starý LJK teď koukám - sponu má stejnou co ten nový - až ty nejnovější JÄÄKÄRI mají plast.

No sedel mi a prave upraveny poměr komor a ty detaily co sem uvedl - Kajka je moc fajn a tohle ji pro mne trochu vylepšuje plus pevnější materiály a td....

Jo je skoda ze zrovna takové věci nikde nemají.... hold člověk se musí pídit zas té potom potěší ze nemáš tuctovku jako každej druhej z OF :D

Jen mě štve ze bych musel pustit tu Kajku - mít dva podobne batohy by mi bylo k ničemu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 20:17

Jinak ten starej LJK má kovové úplně všechny..... kurník si mi nasadil brouka do hlavy....

Má ale jiný bederak vypadá masivnější ale jiný otázka jaký by byl....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 21:22

Tyjo ten starej LJK je tak hnusne jednoduchej až je hezkej :D

http://finn-savotta.fi/en/tuotteet/savotta-ljk-2/

Vadí mi že nemá celootvírací tu spodní komoru jako ten novější zas má tu kapsu navíc což vypadá pouzitelně. Hodně se mi líbí, že nemá jedinou plastovou sponu vše je kov a váha je jen 3,7kg.
Má tedy jinej bederák, těžko říct zda lepší či horší, ale rozhodně jednodušší a s vyšším polstrováním.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 2, 2018 21:44

Jeeee..... jsou ty ,,hračky” součást balení? :D

Obrázek
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » pon pro 3, 2018 6:44

Tak tyhle týpky bych v lese potkat rozhodně nechtěl. Ale jsou to typický rusáci, ty mají takový zvrhlý fotky 8) :lol:

Nicméně batohy to jsou skutečně krásně jednoduché. Určitě bych vzal model, který je z cordury a má kovový přesky.
Jak jsi psal Michale, kdyby kajka neměla boční kapsy ze síťoviny bylo by to lepší. Stejně tak i zádový systém je z látky, která ráda chytá nečistoty. To jsou dvě věci, který mi taky štvou, ale zatím s tím úspěšně žiju :wink:
Věřím, že pokud sedne zádový systém tak ani ta váha kolem 3,6kg nebude tak strašná. Jen prostě musí zádák sednout jako prdel na hrnec.
Vrchlík se dá jednoduše odepnout, nebo se to musí složitě protahovat? To je taky šikovná vychytávka, kterou často využívám. Když člověk jede vlakem, sedí v hospodě nebo jde vyběhnout jen tak na lehko na vrchol.

Známej má Jaakari L, přikoupil k tomu boční přídavné kapsy a složil se do toho na 14 dnů do Rumunska. Ale samotná vel. L se nedá moc roztahovat. Když to srovnám s 65L Kajkou tak se tam toho vejde víc.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 8:52

TomF - hele to bude na protahování - podle fotek.

Ten LJK MODULAR co sem měl v ruce měl klasickou zacvakávací sponu plastovou - píšou tedy nějaký super plast - a na bederaku měl kovovou zahákávací. Plus některé ,,zátěžové” průvlaky byly z kovu a oka z kovu.

On ten starej LJK vypadá velmi podobně, ale bude to úplně jiný batoh ve výsledku.

Máš tedy čelní spodní kapsu navíc ale zas spodní komora má přístupy z boků a né ze předu kdy otevres celé čelo. Vrchní a spodní komora - nevím zda bude či nebude průchozí.
Boční kapsy sou větší jedna je dělená na dva oddíly jedna je velká na termosku. Těsně nad a pod kapsou jsou popruhy na pripnutí třeba lyží. Nemá spodní boční kapsy. Bederak je jako z jednoho kusu a vypadá masivnější ten u MODULAR je stejný jako u JÄÄKÄRI XL tedy na zada operka a jinak nízké polstrování.

Batoh bude asi dost specificky na sžití s uživatelem - vše je jako jednoduché dělané po staru - nerozbytné krom zipů, které jsou ale vždy jen rovně a umístěny tak aby na ne nebyla kladena zátěž - zipy u spodní komory na výšku a kryty légou s druky, vrchní zip u horní komory ve vechní části kde není velký tlak.
Ten MODULAR je ,,moderní” batoh - zip u spodní komory je do účka ale je kryt dvěma popruhy, komory jsou průchozí uživatel si muže boční kapsy odepnout nebo pripnout další jsou použity klasické plastove spony a u bederaku kovová plus třeba u toho vrchniku kdyby selhal plast je tam kovový háček/pruvlak.

Tezko rict co bude lepší - na věcnost asi LJK na rychle používání asi LJK MODULAR který je víc jako KAJKA a jen odstraňuje a vylepšuje par drobnosti, ten LJK je dle mne o trochu jiném přístupu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 9:02

Myslím ze řešit váhu je k ničemu - zda má KAJKA 3,3 nebo LJK 3,7 nebo LJK MODULAR 3,9 je naprosto nepodstatný detail.

Do batohu této kategorie se dává bezne 20-30kg vybavení/zásob takže ten rozdíl 0,4-0,7kg na celkové váze vůči Kajce je cca 1-3% což je něco co člověk nemůže poznat jinak než na digitální váze.

Dle výrobce jsou oba batohy 1000D Cordura - ten LJK je myslím navržen 1985 a tuším ze tu corduru používali už tehdy takže v tom by snad neměl byt rozdíl u žádné verze.

Procházel sem fotky LJK MODULAR u výrobce - a jak sem říkal ze měl batoh kovovou prezku na bederaku a i v těch videich ji mají tak na hlavní fotce ji výrobce taky má ale na detailu jedné fotky tam je plastova - takže asi opravdu měnili specifikace - takže pokud bych bral MODULAR budu schanet starší původní verzi 2008 až nevím kdy to změnili.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 15:14

Tak musím vzít zpátečku - ten JÄÄKÄRI XL není tak zprzněnej jak sem si myslel.

Vypadalo to hrozně komínovité úzké, ale je to stejné jako KAJKA - bez bočních kapes. Jenže ty boční kapsy se samozrejmne daji pridelat.

Je to v základu 80 s tím ze když se ten vršek vyroluje je z toho 100l - ta spodní komora je velká jako u LJK MODULAR ale uvnitř má ještě stahovací popruhy což je fajn.

Přezky na jištění spodní komory a vrchnik jsou samozrejmne plastove Delrin - ale a toho sem si prvně nevšiml - kdyby selhala řemeny jsou tak dlouhé ze se díky molle vazbě daji pridelat i bez přezky takže jistene to je.
Co mi vadí je ze přeska na bederaku je plastová - na druhou stranu celou dobu mám plastove a ok - a je to tedy jediná kterou bych opravdu pro ten pocit chtěl mít kovovou - bederak je sundavaci s molle vazbou dá se nosit jak opasek - takže by asi nebyl problém vzít to někam a nechat tam dat kovovou přezku.....?

Ten LJK asi škrtám - ten přístup do spodní komory - chtěl sem si polepšit oproti Kajce a tady bych si asi dost pohorsil.....

V podstatě JÄÄKÄRI XL je mírně prepracovanej LJK MODULAR - co do rozměru komor jen vršek je rolovací oproti stahování klasickému - takže se dá zvětšit objem. S prikoupenim bočních kapes a výměny bederní přezky je to potom prakticky to samé ale s lepší možnosti rozšíření.

Tak uvidím :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 16:30

Rozlousknuto - jdu do JÄÄKÄRI XL s bocnima kapsama a pozor - bederak má i výměnný popruh takže mám slibeno ze by se nechal ve Finsku udělat popruh s kovovou přezkou ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TomF » pon pro 3, 2018 19:37

To jsem zvedavej. Az dojde tak posli par fotek :wink:
V praci jsem si ty batohy srovnal a rekl jsem si, ze bych si ho taky vybral.
Duvody:
Libi se mi moznost odepnout bocni kapsy.
Rolovaci viko, moznost batoh zmensit dle chuti.
Peknej vlez do spodni komory.

Bude to poradnej delnik. Ten ram je az brutalni.

Ale zatim zustanu u Kajky :wink:
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 20:52

TomF - prave....

LJK - je krasne jednoduché puristicke ale..... vlez do spodní komory je blbej, komory nejsou průchozí, věcně zandavat popruh do přezky abych zavřel batoh by mě asi otravovalo. Karimatku šedesátku bych musel přikurtovat na štorc k víku.

LJK MODULAR - tady už je to jiná, spodní komora má super přístup, komory jsou průchozí, přezky na stahování sou plastové ale u vrchu je kovová rezervní - u spodu překvapivě ne. Karimatku 60 bych musel kurtovat na víko nebo na čelní stranu nebo na spodek. Bocni kapsy jsou sundat.

JÄÄKÄRI XL - Spodní komora má stejnou velikost a stejný přístup jako LJK MODULAR ale uvnitř má ještě dva kompresní popruhy. Karimatku 60 dam dovnitř jelikož batoh muže mít vrchní komoru až 80cm se stále zarolovanym vrskem, čímž zvyšuje objem z 80 na 100l. Boční kapsy nejsou součástí ale ty dokoupim - stejné jako na LJK MODULAR.
Přezky jsou plastove ale popruhy mají extra délku tak aby při selhání přezky bylo možno řemen chytnout za molle vazbu která je prakticky všude na batohu a to jak u vrchní tak u spodní komory. Bederak lze sundat a použit s kapsami jako opasek na krátký výlet a td. Ano plastove jsou i pruvlecne očka na chyceni batohu k rámu - ale ty lze také snadno nahradit za kovové i když tady už váhám zda to má smysl, prezku na bederaku nahradit za kovovou chci.

Rám je u všech batohů stejný.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 21:00

TomF - ten brutální rám - údajně Finska armáda používá bez batohu k nošení nějakého taktického vybavení.

Jj foto dám ale bude to až před Vánocemi - a ten popruh s kovovou přezkou asi do Vanoc nestihnou, ale kdo ví třeba jo nebo po novém roce snad.

Teď jen uvazuju nad kapsama - ty dvě boční sou jasné to je super věc a u Kajky si to moc chválím. Spis uvazuju o tom jaké vybrat na bederak - na drobnosti, svačinu, na malou láhev s pitím i když by tam šla i na velkou 1,5l, proste tak aby měl člověk většinu po ruce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 3, 2018 22:52

TomF - Čumím na ten bederak - prezka by sice vyměnit šla ale zůstanou tam ty dvě plastove oka přes které se to utahuje.... to by se musel přešít celej ten uchyt.

A když vidím Harriho.....

Obrázek

A jeho bratra.....

Obrázek

A mají na to 10 let záruku.... a u Kajky mi nepraskla.... tak pokud to bude složitější tak na to asi prdim a vemu to jak to je - přes molle vazbu na bederaku by se utáhnout dal i kdyby přezka praskla.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod GreyMouse » úte pro 4, 2018 13:39

@Michal82: Narazila jsem ve svém bordelu na šití na věc, která by zrovna tebe mohla zaujmout. Zacvakávací přezka s váhou krásných 200 g; co je proti tomu trapná plastová s ubohými 27 g? :D

prezky.jpg
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 4, 2018 13:55

GreyMouse ;) ta je fajn.

Dovozce mi řekl ze už kontaktoval výrobce - snad se zo tedy povede a bude kovová.

Pokud ne jak sem psal v nouzi by to stáhnout šlo tak se mi trochu ulevilo.

Váha čistého batohu je 3,7kg - s těmi bočními kapsami které budu mít je to 4,1kg plus potom ještě přijdou nějaké na bederák takže cca kolem 4,5kg nakonfigurovanej batoh.

Nějakých pár gramů za kovovou sponu při dalších až 30kg v batohu mě určitě nerozhází a hlavně je to něco co člověk nedokáže rozeznat.

Ano na papíře je rozdíl ve váze spony pro zdejší publikum odstrašující noční můra :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » úte pro 4, 2018 14:50

Michal, ja stále tvrdím, že trpíš obcesiou dokonalej a nezničiteľnej výbavy :D. Koľkokrát za rok sa ti zlomila umelohmotná pracka, že tak bazíruješ po kovovej? Ten batoh až bude škoda nosiť na chrbte, ťahaj ho za sebou po zemi, nech si aspoň čo to užije :).

Zaujíma ma, kam sa po ďalšom roku dostaneš, lebo teraz vážne, aká značka je úplne ten top v nezničiteľnosti? Stále som si myslel, že to je z civilnejších Klattermusen a z tých zálesáckych, resp. armádnych to bude tá Savotta? Vďaka za rozšírenie obzorov, o tejto značke som nepočul.

Odolné batohy má Mystery Ranch backpack, robia pre armádu a špeciálne jednotky. Pozri si ich, aspoň tak pre zaujímavosť. Jedným z majiteľov Mystery Ranch je Dana Gleason (to je chlap), už som to tu spomínal, známy sa stal si svojou značkou Dana design, mal veľmi výrazné návrhy.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 4, 2018 16:50

Stani - dík za typ ale to není ono....

Kam se posunu za rok?

Zcela upřímně doufám ze nikam dal ohledně batohu ;) už u Kajky sem čekal ze je to konečná ale jak sem psal už loni už před koupi se našly drobnosti které jsem potom potvrdil ze bych si přál vylepšit.

Savottu sem taky neznal - bylo to náhodné setkání a láska na první pohled ;) znát to tehdy tak bych místo Fjallravenu koupil Savottu.
Nicméně za rok s Kajkou sem velmi rad a její koupe nelituji.

Jinak pro pobavení - výrobce psal litraz 80+20 no trochu mi to vrtalo hlavou a začal sem zjišťovat, koukl na web dovozce a td no a došel sem k tomu ze to nějak lítá - napsal sem výrobci a litraz je už na webu opravena na 70+10

Čímž Mike splňuje parametry pro toto vlákno ;)

Je to už druhy výrobce kterého sem upozorňoval - ten první byl Hilleberg který měl u Staiky podlahu ze 70D což byla blbost a bylo poznat ze je silnější než 70D co sem tehdy měl na Aktu - opraveno na 100D.

Na tom severu asi po tme blbě vidí nebo hodně ,,zahřívají zevnitř” ze jim tak ujíždí parametry toho co vyrábí :D

No objem je pro mne ještě v normě ještě čekám na přeměření rozměrů - hold bude víc kapsiček.

Na té kovové přece na bederak - víš ono je to těžké - nevím zda nosis 30kg - ale když mas tuhle zátěž ten bederak musíš utáhnout jako opravdu fest a když zmacknes klipy na přezce tak ta vysloveně vystřelí. Takže je tam opravdu tlak. Další věc je ze se dodnes bojím toho ze když chodím kolem batohu tak na ni šlápnu.

Takže jako - kdyby to neslo asi bych se taky nepos...ral nicméně pokud to jde proč ji tam nemít kovovou pro klid ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte pro 4, 2018 16:52

No vida, konečně budeš moct nosit v batohu chlapy. To s Kajkou nešlo...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Stani » úte pro 4, 2018 17:23

Michal82 píše:Na té kovové přece na bederak - víš ono je to těžké - nevím zda nosis 30kg - ale když mas tuhle zátěž ten bederak musíš utáhnout jako opravdu fest a když zmacknes klipy na přezce tak ta vysloveně vystřelí. Takže je tam opravdu tlak. Další věc je ze se dodnes bojím toho ze když chodím kolem batohu tak na ni šlápnu.

Takže jako - kdyby to neslo asi bych se taky nepos...ral nicméně pokud to jde proč ji tam nemít kovovou pro klid ;)

Nosím okolo 25kg batoh, sice nie na turistiku, ale na záhradku, ak idem peši. Je to 6km chôdza, kopcovitý terén. Mám v ňom veci na stany, keď ich upravujem. Takže všetok vercajk na to, si nosím. Za mesiac tak prejdem priemerne s týmto nákladom 10x až 15x, ak finišujem, tak každý deň. Nikdy som nemal problém s plastovou sponou, aby sa sama vypla (Duraflex a Nifco). Vždy pri zložení batohu som si popruh trochu povolil, aby spona tak nevyletela. Posledne už to ani nerobím a nikdy mi to vystrelenie nevadilo, spona funguje. Takisto uprednostňujem doťah bederných popruhov od bokov k pupku, je to lepšie aj pre to mikro povolenie.

Pozri si napr. Klattermusen Tor, ako majú riešenú sponu plast + kov.

Na sponu som stúpil x krát, na zemi to nevadí, na snehu detto a na tvrdom podklade - no tak dávam pozor.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2018 18:23

GreyMouse píše:Narazila jsem ve svém bordelu na šití na věc...

Kde se v bordelu na siti vezme takova vec? :D Z ceho to je? Olovo nebo wolfram? :twisted:

dudy píše:No vida, konečně budeš moct nosit v batohu chlapy.

Mohl by se dat k horskym zachranarum. Na co vrtulnik nebo nositka, kdyz staci poradny batoh ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 4, 2018 18:29

Stani - jasný hele taky sem už na ni slapnul parkrat a ok, ale jednou tam bude šutr a praskne - jednou to přijde ;)

Aby bylo jasno batoh přeci nevybírám kvůli spone - to bych si ji u Kajky nechal vyměnit. Beru tu sponu jen jako možný bonus.

Jo to utahovani je fajn v tom mas pravdu. No pokud to vyjde tak jak to je zatím rozjednane tak budu mít popruhy pro bederak dva - jeden origo s Delrin přezkou a druhý s kovovou - pak si budu moci vybírat ;)

Každopádně návrhem je ten batoh pro mne teď ideál - větší spodní komora s lepším vztupem jistěná popruhy které navíc při selhání přezky jdou chytit za molle vazbu, uvnitř kompresní popruhy a kapsičky na drobnosti, horní komora kam se mi vejde rozšířena karimatka, boční kapsy s možnosti odepnutî a vyberu velikosti a tvaru a možnost upnutí dalších kapes na čelní stranu víko bederák.... skvělej nosnej systém který jde rozdelat - bederak jde odepnout a s kapsama nosit jako opasek na kratší výlet, batoh jde odepnout od rámu, popruhy jdou sundat z rámu, nastavení nosného systému na délku i na šířku dle uživatele, boční spodní kapsy jsou plné a ne ze síťoviny.

Prostě takovéhle detaily ocením.

Už tehdy sem psal kdyby toto bylo v budoucnu na Kajce tak jdu a koupím novou verzi, tak Fjallraven s tím zatím nepřišel, zato jsem to objevil u Sastty.

A aspoň bude zas o čem mluvit ne? ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » úte pro 4, 2018 18:54

Stani - hele kolik těch stanů upravuješ? To pořád děláš vzorky nebo už vyrábíš na zakázku či nějak sériově?

Klidně mi to pošli jako SZ - ve vláknu o stanech je mrtvo a mě by to opravdu zajímalo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy