Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod tsunami » ned lis 10, 2019 19:10

Mám velké ruce a přesky na stratos 50 mi připadají také v pohodě, teď to bude rok co ten batoh nosím a jsem max. spokojený.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 22, 2019 16:38

tak mam ke stratosu ML popruhy SM :D ja psala do ospreye, poslali me do pryc, tak jim napsal kamos (netusim co) a jemu je poslali:D takze me desne stve, ze su doma s ATB, protoze bych ho nejradsi vybehla nekam vyzkouset...

Ale je zajimavy, ze ML popruhy ze stratose sou stejne dlouhy, jako SM popruhy na kestrelu (2013)... tak me to prekvapilo. Kestrelovsky ML popruhy byly jeste o dost delsi... a k tomu fakt, ze treba bederak talonu SM je proste mrnavej a ML je tak jako na hrane a starej kestrel ML sem obepla skoro cely telo az po prezky a zbyl mi metr popruhu... kestrel SM je tak akorat, ze mi hezky pasuje, stejne jako stratos ML...

takze se mi tak nejak zda, ze v osprey obecne zuzily bederaky, a zmensili velikosti popruhu u panskejch modelu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 21:04

Ted jsem mel doma na vyzkouseni (pro syna) Osprey Kamber 42 S/M. Kamber mu byl malem jako detsky batoh. Tak jsem si jej taky nahodil na zada (ja je mam delsi asi min. o 7-8 cm), bederak se mi zapinal nekde nad pupkem. Tak jsem si vzpomenul jak jsem pred rokem a neco zkousel batohy, mezi jinymi i nektere Osprey (Kestrel, Talon, Mutant a Variant), vetsinu v M i L nebo S/M i M/L podle "cislovani". Kupodivu mi tehdy byly prijatelne jak M tak i L, resp. S/M i M/L. Rozhodne ale ten Kamber S/M mel zada mnohem kratsi nez kterykoliv tehdy zkouseny Osprey v M nebo S/M...
To jen o spolehani se na velikosti toho sameho vyrobce u ruznych batohu (nebo i stejne velikosti stejneho batohu ale ruznych modelovych roku).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » sob lis 23, 2019 16:47

Mawenzi píše:
takze se mi tak nejak zda, ze v osprey obecne zuzily bederaky, a zmensili velikosti popruhu u panskejch modelu...


Asi Osprey šetří na materiálu. Dá kratší a užší popruhy a víc vydělá. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod JaroslavP » ned lis 24, 2019 7:52

Mám dilema! :D

Tvořím si novou turistickou sestavu a už vím že chci batoh Osprey Kestler, ale .. :D 48 nebo 58? :D chodím dvou, tří denní výlety na těžko, pod širákem nebo plachtou, ale teď v nejbližší době 6-8 dní a následně 10denní oba v horách. Vejdu se do té 48? Vím, že je to strašně individuální, ale nedá mi to nerozvířit tak milionkrát debatované téma. :D
JaroslavP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 22, 2019 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 24, 2019 9:40

JaroslavP: no to zalezi, co v tom nosis :D ja mela kestrela 48 na vikend a 68 na tyden... jenze ja nosivala penovku vevnitr v batohu, coz zabralo ve 48l 50% prostoru a nezbylo tam misto na tunu jidla na vic dni...

Ted s nafukovackou se na vikend v CR (v sezone) sbalim do stratose 36 bez fotaku s jidlem na knop, tak sem si koupila stratose 50, at mam proste dost mista na pohodu.

TZN: dost dulezity je, co v tom batohu budes nosit. Ja byla casto tercem posmechu, ze mam 68l batoh, od lidi, co se na mesic vesli do 48l, ale proste to vybaveni hraje dulezitou roli a syty hladovemu neveri.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod JaroslavP » ned lis 24, 2019 12:16

Vybaveni: péřový spacák, nafukovačka, plachta, nějaký oblečení, bomba, hořák, malý foťák, malý stativ (fakt maly), powerbanka, jidlo...výjimečně vložka do spacaku a jiný drobnosti jako hygi taška, lekarnička atd...
JaroslavP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 22, 2019 10:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 24, 2019 13:44

to by ses do 48 asi mohl vejit v klidu. Ja si myslim, ze kdybych nemela tenkrat tu zlite vevnitr v 68, tak s nafukovackou se do 48 na tyden s tim jidlem sbalim taky

Klidne se sbal na vylet a nacpi si v obchode svoje vybaveni do batohu, jestli se tam vejdes. + na vic dni bude hrat roli mnozstvi jidla. na ten vikend uplne s prehledem budes mit ve 48 asi i misto navic, otazka je, zda treba to jidlo na 10 dni nebo nejaky pridavny vybaveni na delsi cestu by bylo pohodlne nacpatelny a zda budes treba radsi volit 48 s tim, ze treba prvni dva az tri dny bude naditejsi nebo neco couhat trochu z pod vika, ale jinak bude v poho, nebo na 10 dni bude v poho ale ty vikendy, ktery mas castejc, budes mit treba tretinu baglu prazdnou... zas jde pekne postahovat. Ale nekdo ma radsi 3 batohy a nerad je nosi poloprazdny, ja zrovna nemam problem ani nosit 30 batoh s flaskou a bundou na 3 hodky se psem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned lis 24, 2019 20:49

@JaroslavP: na 10 dni na horach jsem rad, ze se sbalim do 60. Zalezi samozrejme na typu akce, podstatnou cast objemu totiz vezme jidlo, kdyz mas na celou dobu.

Jinak furt nechapu, co je tohle za modu snazit se mit co nejmensi batoh. Rozdil ve vaze mezi 48 a 58 bude minimalni (nebudu to hledat) a kdyz si nejsem jisty, tak vezmu vetsi a nemam co resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » ned lis 24, 2019 21:02

mike píše:nechapu, co je tohle za modu snazit se mit co nejmensi batoh. Rozdil ve vaze mezi 48 a 58 bude minimalni (nebudu to hledat) a kdyz si nejsem jisty, tak vezmu vetsi a nemam co resit.
Ano, asi tak.
Kdyz vetsi batoh naplnim trochu min, vetsinou se da stahnout, ponese se stejne dobre a moc vahy navic to nebude. A pokud zjistim, ze tam musim neco pridat, tak pridam, mam kam. Vetsina batohu ma par litru ve "dvojitem" vrsku pod vikem, bud tam nic nedam a ten kus latky navic mam jen tak a viko bude niz nebo to zaplnim a viko pujde vys.
Kdyz mam mensi batoh. ktery by mel byt "tak akurat", vem si jed, ze parkrat zjistis, ze neco se tam uz nevleze... Takze neco budes muset nechat doma - batoh vetsinou nenafouknes.

Navic kdyz jdes na tyden-10 dnu a mas na zacatku nabalene jidlo, stejne budes na konci nosit skoro poloprazdny ruksak, takze s trochu vetsim bys problem taky nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 24, 2019 21:18

tak nekteri lidi nemaji radi zbytecne vetsi batoh, nez nutne potrebuji.

ja bych si asi vzala spis 58 (i diky tomu rozdilu minimalnimu ve vaze) ale to si musi tazatel proste promyslet sam, pripadne na prodejne vyzkouset a predstavit si ten objem jidla k tomu... jestli radsi 48 nebo 58
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned lis 24, 2019 21:29

Mawenzi píše:nekteri lidi nemaji radi zbytecne vetsi batoh, nez nutne potrebuji.

A to je prave to, co nechapu. Nejaka psychicka uchylka? Souvisi to s potrebou nosit o cislo az dve mensi obleceni, nez je pohodlne? Same otazky :twisted:

Jidlo na 10 dni ma minimalne 4, spis 5 kilo. Je ho plna velka igelitka a to i kdyz ma clovek "koncentrovane" veci, s beznyma (chleba...) objem stoupa.

A jeste k tomu dodam, ze uplne narvany mensi batoh se nese (vyrazne) hur, nez poloprazdny vetsi o stejne vaze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » ned lis 24, 2019 23:25

Tak pro mensi batohy mam nekolik duvodu (i kdyz cast neplati pro pripad jednoho modelu o ruznych litrazich), ale uznavam, ze hodne z toho by resil lehky, kvalitni a dobre sednouci velky batoh:
1) vlastni nedisciplinovanost - pri baleni do 38/44l batohu jsem proste donucen kazdou vec dvakrat zhodnotit a spis se mi nestane, ze bych tam neco pridal tesne pred odchodem "pro jistotu"
2) primerenost konstrukce a hmotnost - mensi batohy jsou konstruovane na mensi nosnost a tomu odpovida zadovy system, takze pak se ve vysledku i mensi batoh lepe nosi (pro mensi naklady davam prednost celkem minimalistickym zadum pred necim slozitejsim jako napr. konstrukce typu Aircontact (Lite))
3) batohy jdou stahovat, nektere lepe, jine hure, ale rozumne naplneny batoh se nosi lepe nez poloprazdny - zkratka to lepe funguje, tvar dava vetsi smysl (napr. lezecky Mutant 38 drzi teziste hezky nahore. Kdyby byl vetsi, bude tvar pravdepodobne takovy, ze se toho dolu do batohu vejde vic a proporce by tak dobre nesedely). Typicky se batoh stahne nahore, a tak stazeny batoh o vetsi litrazi bude mit vic turisticky tvar (stazeny spis nahore, vic veci dole v oblasti spodni komory)

Samozrejme, ze me mala velikost uz nejednou stvala, ale na horach jsem za to potom rad (dokud clovek nezmensuje objem batohu moc)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » ned lis 24, 2019 23:27

A jeste jeden humorny prispevek, ktery zrovna dneska napsal na FB Kilian Jornet.

In 2012 my feet measured 25cm long. Same as now, same as the previous years. But somehow I thought it would be a good idea to try a smaller ski boot (to win 5 or so grams, to be more fitted, or just to try...) so I asked @pierregignouxcarbonskiboots for a 24 size. In the first trainings it wasn’t that painful, and I thought that with the time the boot (or my feet) would adapt. But apparently the carbon doesn’t mold as I thought. The only problem was (1) when it was very cold and (2) when it was very long. In the first case, after a long cold day in Migot at Chardonnet (previous post) my big toe was a bit cold (for a few years). In the second, my feet were bleeding a bit after every world cup race. So after 3 month I went back to my size 25 boots...


Nektere zmensovani a odlehcovani je i na me moc :lol:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 0:47

Vzdal to moc brzo. Kdyby vydrzel, tak by mu prsty casem omrzly, zcernaly a doslo by na amputaci. Tim by jednak usetril vahu a jednak by pak mohl nosit boty ne o cislo, ale treba o 5 cisel mensi :twisted: :roll:

K tvym bodum:
ad 1: tohle resi seznam. Balim se tak, ze vezmu seznam, beham po byte, hledam, kde jsem co zas zabordelil a nalezene veci hazu na postel a odskrtavam v seznamu (v mem veku uz to ani jinak nejde). Teprve kdyz je na posteli uplne vsechno a na seznamu nic nezbyva, nacpu to vsechno do batohu. To je az posledni faze, ktera zabere par minut a casto je to prave tech par minut pred uprkem z bytu, takze zadne "pro jistotu" tesne pred odchodem. Kdyz letim, tak je to jeste vylepsene tim, ze batoh je sbaleny uplne jinak, nez pak venku. Protoze dovnitr musi i veci, ktere mivam vne tj. cepin a flasky na vodu. Zvlast cepin vyzaduje uplne jiny zpusob baleni.

ad 2: nesouhlasim. Mensi batohy maji horsi zadove systemy prave proto, ze maji mensi nosnost. S batohem nacpanym na doraz jsi u horni hranice a tam uz se nese blbe. U velkeho jsi nekde uprostred rozsahu, kde je furt komfortni. Nejlip se nese poloprazdny batoh libovolne velikosti.

ad 3: teziste nahore je moda, ktera nema moc smysl, teziste ma byt nekde v dolni tretine blizko zadum a toho snadno dosahnes spravnym balenim u libovolneho batohu. Vetsi batohy se daji stahovat i dole a kdyz mas oddelenou komoru, tak do ni muzes dat min veci. Kdyz jsem jeste chodil po horach s Deuterem a chtel nalehko na kopec, tak jsem nechaval dolni komoru prazdnou a do horni nahazel tech par veci, co jsem na to potreboval (a zbytek nechal lezet pod kopcem). Mel jsem na zadech skoro prazdny 60 litrovy batoh (realne tak 75 u jinych znacek) a nijak mne to neomezovalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 6:56

Nejlepší řešení je mít batohy 25, 35, 45, 55l a vzít si vždy podle konkrétní potřeby.
Jinak ale též radši větší, hlavně když táhnu jídlo na týden+. A že užeru a batoh je moc prázdnej? Stačí vybalit péřovku, tarp nebo cokoliv, co se po vybalení nafoukne a tímhle prázdným, nic navíc nevážícím objemem vyplnit část batohu vzdálenější od zad. Funguje to skvěle, všechno drží na místě a když tam zas potřebuju nacpat jídlo, vodu,...tak prostě jen sbalim zpět ten uměle vytvořenej objem a je to :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 25, 2019 9:01

ja znam lidi, co maji problem s bodem 1:D
ale souhlasim i s bodem 2 - treba v kestrelu kdyz je jen lahev a svacina, tak se mi proste moc dobre nenosi.
bod 3 je taky jeden z duvodu.

Nicmene vidim to i z jinyho uhlu...

obecne: su tatik od dvou deti, kterej si chce obcas vyrazit ven s kamarady, do vybavy muzu relativne investovat, ale deti sezerou desne penez, takze chci jeden univerzalni batoh, kterej tak nejak pokryje vyborne 50% moji cinnosti a 50% bude lehce nepohodlnych (malo/moc naplnenej batoh) ale mam jeden rekneme univerzalni kvalitni batoh, kterej i v pripade mensiho pohodli je proste fajn

nebo su jedinec bez zavazku, s malymi naklady (vzhledem k vysi prijmu), nemam potrebu zrovna na penezich sedet a mam lehce uchylku mit vsechno presne, tak si proste koupim na vikend 38 a na tyden 58...

nebo jak sem to mela ja... starou krosnu sem vymenila za kestrel 48, protoze sem zacinala jezdit vikendovky. 48 byla presne tiptop. Pak sem koupila 68, protoze na cokoli navic to proste do 48 neslo, ale je pravda, ze 68 byla venku jestli 10x ... a prvni rok mi 48 stacila bez jedinyho premysleni o tom, ze bych chtela vetsi... a pak uz ho mas, prijde ti zas nelogicky vsude tahat 68, kdyz 48 je i tak dostatecne velka na vse co potrebujes, takze zas nevidis duvod prodavat batoh, kterej s tebou da 90% akci...

ted budu kestrel 68 prodavat, protoze si myslim, ze stratos 50 pokryje jak vikend s prazdnym mistem nahore, tak tyden mozna lehce napechovanejsi nebo neco v bocni kapse prvni den, ale taky to uz jsou zkusenosti dle mych potreb + tak nejak vybava v konecny stadiu, kdy uz spis budu nahrazovat vec za vec, nez hledat, co mi vyhovuje...

Akorat premyslim, KAM lidi davaji stan?
- zvenku ho mit nechci (kde taky, aby me tahl dozadu na spodnich popruhach?) ale vevnitr je zas blby, ze furt davam dovnitr mokrej hadr, kterej musim oddelvoat peclive, a zaroven se nemuzu zabalit, dokud nesbalim stan, protoze mokrou celtu nacpu do bocni kapsy.Ale stan je dost velka vec a blbe se pro ni dela komin aby jen zapadla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 25, 2019 11:21

Mawenzi píše:KAM lidi davaji stan?
Nevím, kam lidi :-), ale já dávám stan buď úplně dolů, anebo úplně nahoru. To když jej balíme jako poslední, anebo mokrý. Bez obalu, ten nenosíme. Do obalu jej dáváme jen na nesení zvenku, což bylo asi na třech zimních vejletech, kdy jsme se prostě nevešli.

Ale tím, že jsme dva, tak si porůznu můžeme rozdělit věci a tudíž balíme trochu jinak, než sólista.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 11:24

Mawenzi píše:KAM lidi davaji stan?
- zvenku ho mit nechci

Zvenku do boční kapsy pruty, jsou hezky podél batohu, nepřekáží. Kolíky též do boční kapsy. Jinak přesně jako sobb - mokrej stan /tarp, plachtu/ do pevnýho igelitu nahoru do batohu pod víko. Stejně ho budeš vybalovat a vysoušet už při první zastávce, jestli to počasí umožní. Jinak dolu, ke spacáku a karimatce. Máš i spodní vstup, můžeš ho teda pohodlně mokrej dát i dolu. Chce to zkusit, jak ti to bude vyhovovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon lis 25, 2019 11:51

Mawenzi píše:...su tatik od dvou deti, kterej si chce obcas vyrazit ven s kamarady, do vybavy muzu relativne investovat, ale deti sezerou desne penez, takze chci jeden univerzalni batoh
...nebo su jedinec bez zavazku, s malymi naklady (vzhledem k vysi prijmu), nemam potrebu zrovna na penezich sedet a mam lehce uchylku mit vsechno presne, tak si proste koupim na vikend 38 a na tyden 58...



Heh, a co fotr vod rodiny, co má dvacet batohů různé litráže a určení?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 25, 2019 13:15

dudy: to je vyjimka potvrzujici pravidlo :D

sobb, etheric : ja tohle celkem resila v tom skotsku. Stan celkem objemnej, cca 40x18 odhaduju zbalenej, vzal v batohu proste fakt hodne mista. To si myslim, ze bych do spodni komory (kterou teda ten batoh nemel) asi ani nedostala - navic neni to pak ze nejtezsi veci sou lepsi az "nad" spodni komorou a ne si dat nejtezsi vec z vybavy dolu? takze stan zabral tak 40% mista v batohu na stojaka a nedovedu si predstavit ho nejak davat nahoru (zase, jak ho tam dobre pridelat, batoh pod nim se pak prakticky stane poloprazdna hadra a jak na tom budou 2kg stanu dobre drzet?

tycky a koliky sem mela v bocni kapse, ale stan sem proste koupila nepromokavej vak a dva stahovaci pasky a nacpala stan do vaku, stahla paskama, a do komina co zbyl do druhyho nepromok vaku nacpat zbytek obleceni (asi kdyby ten druhej vak byl uzsi, vytvoril by se ten komin sam, jenze pak sou dva valcovy predmety vedle sebe a vznikaj zbytecne hluchy mista...

kdyz taham jen celtu/tarp tak tu nacpu zpravidla do kapsy, ale to je proti stanu malej pidi balicek...

takze sice netusim, zda jeste nekdy se stanem nekam pojedu, ale kdyby nahodou, tak tohle mi celkem vrtalo v hlave :D (jojo, to je vyhoda, samonosnyho stanu, kdy se nemusi prehazovat tropiko a mezitim nenaprsi dovnitr... jenze pak je mnohem efektivnesi to proste sbalit dohromady nez tropiko a vnitrek zvlast a najednou se z toho stava trochu bojovka co s tim sakra mam delat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 13:40

Mawenzi píše:cca 40x18 odhaduju zbalenej
... 2kg stanu....

Tohle bude problém vždycky. Na mega výbavu platí pouze mega batoh, v něm bude víc prostoru na podobný manévry. Lepší než vak, kterej tvoří komín, je pytel, kterej umožní udělat z toho i jinej, líp zapadající tvar. Nicméně furt je to obrovská, těžká kráva :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 25, 2019 14:42

tak nepolemizuju o velikosti, me se do batohu vesel, ale premyslim proste, kde ho nosej jiny lidi tak, aby to totalne nerozhazovalo teziste (coz dole i nahore je trochu problem)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 15:03

Záleží, jak máš sbalenej zbytek.. Najít správnej systém uložení věcí, aby nošení bylo co nejpohodlnější, je někdy trochu obtížný. Když mi nahoru přibydou 2kg, bude mi to vadit míň, než kdyby mi na jednom boku ubylo/přibylo 0,7kg. Já bych zas nemohl na boku nosit vodu, nebo bych teda musel upíjet z obou stran stejně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 25, 2019 15:15

to me zrovna na boku vubec neva... a myslim, ze na par vandrech sem mela v kazdy kapse jednu 1.5l lahev :D protoze vnitrek byl nacpanej k prasknuti:D

akorat su desne natesena prubnout tu 50 a dost me stve, ze pro to neni ted vubec prostor.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 18:02

Záleží, jak má ten batoh kapsy řešený. Pokud fungujou tak, že lahev zajede až dolu a je tak současně se dnem batohu, kde je rozdíl, co se týče těžiště, těch dvou lahví vs 3kg mokrýho stanu? Obojí je dole, obojí táhne dozadu a pokud neupíjíš z obou lahví stejně, tak batoh táhne ještě k tomu i na jeden bok
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 25, 2019 18:08

protoze 1.5l laveh je docela vysoka a teda neni vsechna vaha jenom dole ale klidne pres 50% vysky batohu?

navic stan ma takovej blbej tvar, ze se dle me stejne nejlip bali na valec, nez nejak poskladat aby sel nacpat do spodni komory... ale zas nemam moc zkusenosti se stanama, ale prijde mi to proste nejekfetivnesi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 25, 2019 18:31

Stan patří spíš k těm lehčím věcem, těžiště mi nerozhazuje. Jak píšu výš, dávám ho bez obalu, takže spodní komoru slušně vyplní a nevznikají zbytečné volné prostory. Pokud jde nahoru, tak jej nedávám pod vrchlík, ale prostě na všechny ostatní věci. Pokud je mokrej, tak oddělím footprintem nebo pod něj přijde něco, čemu pár kapek vody nevadí. Když je mokrej moc, tak tropiko strčím do igelitky.
Tyčky dávám zvlášť na bok batohu, kolíky do kapsy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 21:43

Ať přemýšlím jak přemýšlím, napadá mě jediná věc, která může bejt těžší, než stan. Je to batoh.
Pak by teoreticky ještě mohl váhu stanu atakovat mega tlustej syntetickej spacák. Nic jinýho mě ale fakt nenapadá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon lis 25, 2019 22:21

Váha versus prostor, do kterého ji můžu rozložit :wink: Jídlo, pití, vaření, focení, .... to vše je mnohem těžší a proto to cpu k zádům.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Batohy