Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát říj 13, 2017 10:21

dudy píše:
Michal82 píše:dudy a o tom to je - péřáku to nevadí...


Tak teď si to rozštíp.


:smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 13, 2017 10:56

No začíná to tu být pěkný bizár tedy :D. Michale čím víc informací a čím konkrétnějších tu píšeš, tím víc se do toho podle mě zamotáváš. Až z toho už pomalu začínám mít pocit, že jsi pořádně nikde nebyl :D. Nebudu komentovat všechny kontroverzní věci co tu píšeš, ale tobě opravdu stačí 3x100g jídla na den ? To mě při vyšší fyzické zátěži tohle nestačí ani k obědu :D. Když jsem se vrátil z výstupu na Dufourspitze, tak jsem k večeři snědl 850g rýže masa a omáčky na posezení a potom tam poslal ještě půlku čokolády. A to vážím 75kg a na zádech jsem měl tak maximálně 6kg batoh. Co to prosím tě máš za jídlo, že ho stačí takto málo ? Velrybí tuk ? Nebo máš na mysli lyofilizované jídlo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 11:43

Sak ze přežije bez jídla jsem uvedl jen jako příklad pro to ze se sníženou porci jídla mi nějaké vyhladoveni a smrt hlady nehrozí.

dudy - mám hydrofobní peří takže to spacaku opravdu nevadí - má za sebou už cca 200 noci a rozhodne neprestava hrát když je vlhko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Pierre111 » pát říj 13, 2017 11:59

To jsi uvedl, ale pořád jsi mi nezodpověděl otázku zda ti to stačí a jsi najedený, jen že s tím neumřeš :). Já si prostě myslím, že při takovém pohybu musíš mít s takovým množstvím jídla pořádný hlad a bude to dost nekomfortní. Nevím proč bych měl na dovolené strádat.

Jinak i přes tolik jídla jsem ve Švýcarsku a Dufourspitze zhubnul 2kg za týden. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 13:34

mike píše:Od jiste vahy je v kopcich znat kazde deko navic, natoz dve kila.

tohle taky potvrzuji, a už jsme to tady kdysi řešili, u mě je ta hranice cca 15 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 13:44

Michal82 píše:Batoh 3,3
Stan 4
Karimatka 0,5
Spacak 0,9
Vaření 1,3
Oblečení 1
Drobnosti 0,5
Jídlo 8
Voda 0,5 - filtr v drobnostech

20kg

nechápu že když máš všechno vybavení krom batohu a stanu váhově v pohodě, tak že i u batohu neubereš 1,8 kg, a u stanu 2,5 kg, 16 kg celkově by už bylo dost dobrých
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 13:51

dudy píše:
Michal82 píše:Oblečení 1

Kilo oblečení na měsíc v orkánu? :shock:

je to dost málo, ale když bude prát každých několik dní, tak stačí 1x náhradní ponožky, 1x náhradní boxerky, 1x nahradí triko krátký rukáv, 1x nahradí triko dlouhý rukáv, takhle bych to dělal já
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 14:02

wawrik píše:
Michal82 píše:8kg je cca 3x100g na den. Úplně v pohodě neříkám ze mas nacpanej pupek ale není to nic co se nedá.
Koľko dní v kuse si s takýmto kalorickým príjmom išiel? Je úplne jasné, že tak maximálne dva, človek s tvojou váhou by to inak napísať nemohol.

jojo, já tedy potřebuji na víc dní na den 500g jídla, po týdnu s 300g jídla na den bych za den neušel víc jak 10 km v lehkém rovinatém terénu, a to bych musel mít na zádech ještě jen 10kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 13, 2017 14:09

dudy píše:Plus bych chtěl vidět tvojí výbavu po měsíci v kuse, když nesušíš stan ani spacák a ráno to balíš mokrý a navlhlý...

jojo, je to mimo realitu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 16:49

Znovu opakuji spacak má hydrofobní úpravu peří takže mu vlhkost nevadí a stan v dešti stejně neususite - takže zabalim vnitřní stan zvlášť do batohu a potom mokré tropiko s konstrukci a kolikama zvlášť.

Zda budu hladovej s 300g - ano budu - jenže já budu hladovej i s 500g a divte se nebo ne ale abych se najed potrebuju minimálně 1kg na den - takže to moc neresim jelikož řízky k obědu si asi dělat nebudu, stejcky k veceri taky ne takže zda stradam hlady s 300g blafu nebo s 500g mě vyjde na stejno

Ano jak napsal fps - proste peru prádlo - 2x trenky 2x ponožky 1 tričko - Merino triko sem na sobě měl měsíc a nesmrdelo tak sem si bral čistě až do letadla a spodní prádlo si vždy preperu.

Z výbavy mi nikdy nic neodeslo.

fps - ano většina věci sou poměrně lehčí - věci na kterých tolik nezáleží nejsou tolik namahane - stan ani batoh měnit nehodlám.
Když sem měl 1,7kg Akto za 15 a koupil si místo nej 4kg Staiku za 30 tak jsem nad tím opravdu uvažoval a věděl do čeho jdu a proč ten stan chci - zrovna tak batoh který sem vybíral několik měsíců a nedal bych za nej 10 kdyby mi nevyhovoval.
Tyhle věci proste chci odolné a opravdu je měnit nehodlám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát říj 13, 2017 17:26

Michal82 píše:...koupil si místo nej 4kg Staiku za 30 tak jsem nad tím opravdu uvažoval a věděl do čeho jdu a proč ten stan chci...
Tyhle věci proste chci odolné a opravdu je měnit nehodlám.



Pak ale nechápu, proč si ten pečlivě vybranej stan na celý život, kterého se nehodláš zbavovat, prodával...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát říj 13, 2017 18:01

dudy - boha jeho protože sem ho už nepotřeboval - je to tak těžké pochopit?
Proste sem díky brexitu nepočítal s další praci v UK a tím pádem k častému trekování v takových podmínkách kde bych ten stan vyuzil - a na ČR a Alpy na víkend je zbytecnej a za česky plat bych si exotictejsi lokality pravdepodobne nedovolil - jenže se situace vyklubala tak ze v UK pokracuju a tedy stan mohu opět využívat a proto sem si ho nechal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mila6032 » pát říj 13, 2017 18:13

To se vždycky místní UL  evanglelisté tak svorně semknou proti narušiteli zaběhlých pořádků a snaží se okolí přesvědčit o jeho nezkušenosti a hlouposti? Jestli ano a je to zaběhlý scénář, tak to chce ještě trochu vyladit. Takhle při pohledu zvenčí to totiž působí přesně  naopak.

Při přečtení cca čtyř posledních stran to na mě působí, že tady je člověk, který si koupil batoh, napsal k němu pár zkuseností, nebo spíš prvotních postřehů a odůvodnil proč si ho vybral. Pak se sem seběhla smečka zkušených borců, z nichž polovina se podle všeho narodila aspoň v pěti tisících a druhá půlka žije od dvaceti let v lese a začala kázat. Propánakrále, i kdyby Michal chodil po Skotsku s kovadlinou v igelitce, je to jenom jeho věc, páč mu to prostě vyhovuje. A i kdyby si na měsíc vzal jenom gumový medvídky a šišku knedlíku, je to zase jenom jeho věc. A zatím není trestný to napsat na net. Nikde jsem od něj nečetl, že by ostatním radil, aby při přechodu Skotska nežrali. Já si třeba  ctyřkilovej stan nekoupím, páč mi to přijde těžký. Ale tak nějak na to dokážu přijít sám. Jakýsi samozvaný strážce pořádku a jediných spravných outdoorových pravidel tady vykřikuje cosi o tom, že se něčí příspěvky nemají brát vážně. To jako fakt? To fakt má někdo tu drzost předžvejkávat lidem něčí texty a kázat jim, co si o nich mají myslet? 
Přijde mi až komický, jakou paniku v řadách cechu autdóristů dokáže vyvolat jeden frajer s tříkilovym báglem :D Co se stane, až někdo spáchá ten zločin, že si koupí třeba 3,5kg batoh? Bude smečka vlků hromadně páchat seppuku?
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát říj 13, 2017 18:28

Ach jo... Mohli byste toho uz nechat? Myslim tech zbytecne vyhrocenych prispevku, nadavani si (s PaKem to vyridim pres SZ) atd? Diskuse je OK, i vyhrocena diskuse je celkem OK, ale tohle uz moc jako diskuse nevypada. Co kdybyste si vsichni dali par dni pauzu a pokracovali, az se vam to trochu ulezi? Jestli teda jeste budete povazovat pokracovani za nutne. Diky.

Jeste mne napadlo, ze bych vlakno mohl na par dni zamknout, ale snad jsme vsichni dospeli a pricetni a tohle bude stacit.

mila6032 píše:Propánakrále, i kdyby Michal chodil po Skotsku s kovadlinou v igelitce, je to jenom jeho věc, páč mu to prostě vyhovuje. A i kdyby si na měsíc vzal jenom gumový medvídky a šišku knedlíku, je to zase jenom jeho věc. A zatím není trestný to napsat na net.

Neni, ale taky neni trestny o tom diskutovat. Kdyz nekdo napise neco velmi neobvykleho, tak muze cekat, ze se o tom diskutovat bude. Ve vecne casti diskuse jde o to, ze Michal obcas pise nesmysly a ty neni spatne vyvratit. Treba kvuli tomu, ze si to tady muze precist kdokoliv, vcetne zacatecniku a kdyz si pak takovy vezme 300 g jidla na den, protoze kdyz to staci borci, co chodi 50 km denne s 20 a vice kilovym batohem, tak jemu taky, tak dopadne podobne, jako kdyz si v zime vezme Husky spacak do -20. O tom tu taky diskuse byla a po jejim precteni to snad neudela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát říj 13, 2017 19:24

@mila6032: Mike to popsal velice strucne, ja trochu ozrejmim jasneji, alespon z meho osobniho hlediska.
Ja Michalovi vubec nevyvracim, ze je dobre, ze ma x-kilovy batoh a y-kilovy stan - pokud se mu dobre nese/dobre se mu s tim vandruje, at, sam vim, ze jsou mnohem dulezitejsi veci nez vaha vybaveni (do jiste hranice). Ja mu neberu ani 300g na den, bo nevim, co to ji a umim si predstavit, ze je to vysoce dehydratovane jidlo (ostatne o tom se na OF taky hodne psalo) a kdyz kazdych 100g zalije 200ml vody, tak je razem z 300g uz skoro kilo... Neberu mu ani nevysuseny spacak a stan, bo nemam zkusenosti s hydrofobnim perim a ma pravdu, ze stan se ne vzdy da vysusit (a kdyz zrovna neprsi a nepada rosa, tak vecer postaveny se za kratkou dobu vysusi, kym znovu nenavlhne)
Ale co mu neberu, jsou reci, ze v pohode stanuje v hurikanu, dokonce snad v nem bez problemu i postavi stan. At se nikdo nezlobi, tady zacina byt nebezpeci, ze si nejaky blbec toto precte a zacne v podobnem pocasi delat, co Michal pise, ze to problem neni - a tam jde bez nadsazky o zivot.
A osobne taky neberu, ze mu v sychravem, destivem Skotsku staci mit jednu nahradni sopupravu spodniho pradla - sam vim z jinych oblasti, ze at ma sebelepsi vybavu, stejne se v celodennim desti/mrholeni a jeste s vetrem bude mokry zveku i zevnitr a i kdyz se prevlece, kdyz takove pocasi je dal, tak mu nic neuschne. Ale je mozne, ze ja jsem zmekly, ze jemu nevadi byt v mokru (bo i to merino po prilisnem nasaknuti zacne studit a vysusit se nema jak). I tak jsou jeho jednoznacne formulace v tomto smeru pro jineho dost nebezpecne, pokud s enima bude ridit.
A jeste by se naslo par mensich veci, ale to uz muze byt v ramci "mirneho prehaneni"


A toto pisu ja, kdo nejsem nic, z toho, co jsi vymenoval - ani UL evangelista, ani jsem se nenarodil v 5000, ani neziju od 20-ti v lese a uz vubec ne strazce spravnych outdoorovych pravidel (bo je casto sam porusuji). A jako ten, komu nekteri vytykaji, ze prehanim, coz je nekdy nepravem, nekdy pravem.

Proste, co nosi, v cem spi, jak zije je ciste jeho vec, ale jakym zpusobem prezentuje, sice taky, jen musi nest dusledky zpusobu prezentace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » ned říj 15, 2017 7:14

Mawenzi píše:
hodne sem loni zvazovala vymenit ten kestrel, (1620g 48l) za neco lehciho, protoze kazdy pul kilo dolu sou 3 ujity kilometry na vylete, ale treba ten lightvawe mi vubec nesedel

Co ti na lightvawe nesedelo? Byl jsem se podivat na nejake batohy od Gregory a vypadaji docela dobre, jen ty zada mi prijdou dost tuhe.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 15, 2017 14:43

nekde sem to tu asi psala z pc to zkusim najit... nepasoval mi ale moc na telo - myslim ze popruhy byly tvarovany na velky chlapy a ja to mela.uplne dementne jak su mala a proste to na me.neslo pohodlne nastelovat

ten batoh gregory mi velmi dobre sedel jak cca 2011 kdyz sem koupila nakonec kestrela (nevim model) tak loni pri zvazovani novyho baglu, - stout. nakonec su rada ze sem si kestrela nechala a nechala ho spravit, vyhovuje mi vcelku dobre.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 18:46

Hned prvni den na horach jsem si na tohle vlakno vzpomnel. Podarilo se mi vybrat skvelou trasu. 500 vyskovych metru vypadalo nejak takhle:
znacena_stezka.jpg

Schvalne jsem vybral fotku, na ktere je znacka, kdyby mi snad nekdo neveril, ze tohle je znacena stezka ;-) Italie. Fotka samozrejme zplostuje, jak je to focene zespoda, ale podle stromu okolo si snad udelate trochu realnou predstavu.

Jelikoz to bylo uplne na zacatku, mel jsem na zadech asi 16 kilovy batoh. Jidlo na tyden a pres 2 litry vody, jelikoz jsem se (opravnene) bal, ze zadna dalsi nebude. Nalehko by to byla celkem zabava, s timhle baglem dost zahul. Ruce jsem musel pouzivat kazdou chvili, jednou jsem dokonce musel batoh sundat, vysadit nahoru a vylezt za nim (II), ale to se mozna dalo nejak obejit. Nejvetsi zahul dostavaly stehenni svaly. Ne proto, ze bych to musel vystoupal, ale kvuli stabilizaci kazdeho kroku po tech sutrech, batoh ma celkem setrvacnost. A tak jsem se aspon bavil predstavou, jak by to Michal82 v pohode vybehl s 30 kilovou Kajkou na zadech :twisted:

Sel jsem 900 vyskovych metru pres 3 hodiny cisteho casu. Dolnich 200 m byla strma stezka v lese postizena prokletim bukoveho listi, takze jsem nekolikrat zabloudil, pak 500 m tohodle a poslednich 200 bylo trochu rozumnejsich, asi jako bezny volny teren v Rakousku. Z mapy nic poznat nebylo, carkovana stezka stejne jako ty, co jsem sel dalsi dny a co uz vypadaly relativne normalne. Aspon na Italii teda ;-) Po takove jsem sel dalsi den zas 900 m dve hodiny. Tady jsem byl nahore celkem vyrizeny a nohy se mi trochu klepaly. Mozna bych to dal i s 20 kilovym baglem, ale nahore bych umrel. S 30 kilovym bych nejspis chcipnul uz v prvnim lesnim useku :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř říj 25, 2017 19:03

mike píše:...A tak jsem se aspon bavil predstavou, jak by to Michal82 v pohode vybehl s 30 kilovou Kajkou na zadech :twisted:...


Nepsals něco ve smyslu:
mike píše:Ach jo... Mohli byste toho uz nechat? Myslim tech zbytecne vyhrocenych prispevku...


Jak myslíš, ve světle jeho předchozích příspěvků, že Michal82 zareaguje?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 19:16

Zrovna ty, ktery zminujes 30 kilo v kazdem druhem vlakne, mas co povidat :twisted:

Co je na tom, co jsem psal, vyhroceneho? Realny zazitek na realne znacene turisticke trase. A opravdu mi to pri te drine pomahalo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » stř říj 25, 2017 19:19

@dudy:

:smt023 :mrgreen:

Italie halt neni Skotsko
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř říj 25, 2017 19:24

mike píše:Zrovna ty, ktery zminujes 30 kilo v kazdem druhem vlakne, mas co povidat :twisted:


Ale já nenisu moderátor co tu vzývá uklidnění debaty.
Naopak, já se hádám rád...
:twisted:

Jo a myslím, že by nebylo od věci sem, pro inšpiraci, šoupnout ten odkaz na oodoowva kámoše:

http://photoplanet.cz/2015/02/01/loaded ... pady-2015/

Podle toho co píše na blogu, tak to vypadá, že už někde byl a pár kiláků ušel a pak ho složí taková srandička jako je 25kg po Českosaském švýcarsku...
:twisted:
Jenom pětadvacet kilo, rychlost pár kiláků za hodinu a na padesáti kilákách má dost...
:twisted:

Za mě, klóbrc dolů
Naposledy upravil dudy dne stř říj 25, 2017 19:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 19:33

Zklidneni debaty, abyste si prestali nadavat. Vecna cast je OK a to, co jsem napsal, snad vecne je ;-)

Vlastne jsem jeste mel napsat, ze jsem mel asi 3.5 kila jidla na tyden tj. pres 500 g na den (posledni den na sestup min). Z toho jedno susene jidlo po 145 g, tedy asi 500 - 550 g hotoveho tj. 850 - 900 g jidla na den. Zhubnul jsem tam asi 2 - 3 kila. Pri 300 g na den bych nejspis chcipnul uz ctvrty den, protoze bych ty predchozi vsechno sezral :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř říj 25, 2017 19:35

Já nikomu nenadával, tak se zklidňovat nemuším...
8)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř říj 25, 2017 19:46

Pěkná fotka - a co to má jako dokazovat....?

Buď to, že někdo nemá vymakaný nohy - což já celkem mám ať již z pravidelného běhání schodů a posilky tak z 200-300km švihů na žiletce.

Nebo druhá varianta že chodím v jiném terénu. Což tu evidentně někdo není schopen pochopit ;)

A třetí varianta že těch 30kg sem si naložil jen na test - jinak jsem psal že se vejdu kolem 20kg ;)

Ostatně teď jsem měl Kajku s 20kg dva dny na zádech a naprostá pohoda ;)

Nestacim se divit jak tu někomu leží v žaludku ze si někdo pořídí do výbavy těžší batoh a stan a operuje se tu tím ze ,,já bych to v těchto podmínkách nedal,, tak to nemůžeš dat ty ;)
Mimochodem třeba ve skupině Hilleberg je dost lidi co tahá těžší stan a výbavu - zrovna tak zahraniční fora - chlapci ruku na srdce - nejste mistři světa ;)

Tak zas až to bude věcná debata ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 19:49

:D to byla rychlost :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » stř říj 25, 2017 19:58

Míšo tys evidentně nepochopil, že vůbec nejde o to, jak máš těžkej bágl nebo stan, ale o to, jak se prezentuješ...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 20:01

Michal82 píše:Nebo druhá varianta že chodím v jiném terénu.

Podstatne bylo tohle: Z mapy nic poznat nebylo, carkovana stezka stejne jako ty, co jsem sel dalsi dny a co uz vypadaly relativne normalne. Oblast znam, uz jsem tam byl ponekolikate a nic takoveho jsem necekal. Podle mapy to vypadalo na beznou udrzovanou stezku jako ostatni, co jsou znacene stejne. Jinak bych si to s plnou zatezi nevybral. Tj. v planu takovy teren nebyl, aspon prvni dny ne, ale okolnosti (a Taliani) to zaridily jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 26, 2017 6:55

V tom případě to obejdu když mi ďela problém to vyjít.
Tohle už opravdu není debata o batohu a upřímně už mě to par dni nebaví a raději si užívám krasne počasí venku na ostrově ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » čtv říj 26, 2017 7:29

jak to máš se spojením na internet - vláčíš s sebou notebook, či jak?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy