Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » ned pro 23, 2018 11:11

Já jsem nereagoval na to, co říkají čísla, ale na tu zmínku kam lidi jezdí, že potřebují tolik jídla. Sám se snažím odlehčit, takže vím, o co jde. Ale k Tvým číslům:

- pokud pojedu na trail, kde jen jdu, jdu a jdu, batoh mám pořád na zádech, tak v UL vybavení nevidím problém (tady pokukuju po GG Crown2 či snad i GG Mariposa). Tady se těch "středních" 7 kg dá dát. Není problém s tarpem, UL membránovkama, běžeckýma botama (viz níže). Jídlo koupíš každých pár dní. Naposledy GR221 UL stylem byla super, teda v mém pojetí pořád ne dostatečně UL, spíš L, pořád nacházím věci, bez kterých bych se obešel).

- pokud pojedu do Maroka stylem, kterým jsem tam byl (stopování, kontakt s místníma), tak mi z výše zmíněného batohu asi nic nezbyde (zrovna v Maroku a pak i v Kyrgoši mi byli schopni rozbít toho Deutera, když ho nakládali při stopu na auto). Stejně tak do zmíněného Maroka i Sareku bych už nevyrazil bez softshellu, který je na prodírání se vrbama/válení se v poušti apod. daleko vhodnější než UL membránovky (OT: v Maroku se jako nejlepší ukázaly motorkářské hadry o rok později, integrovaná "karimatka" v bundě neomrzí :) ). Na trail typu PCT je dle mě softshelka zbytečná zátěž. Stejně tak stan - tarp je na trail fajn, v Sareku v létě bez dvouplášťového stanu ani ránu (kdo byl v Laponsku, chápe - komáři) a párkrát zbylo stavění jen v křoví a na křoví, což by asi UL materiál taky nepřežil. Běžecké boty bych sem zásadně nebral, pořád se brodíš rašeliništěm (nejsou zde turistické cesty ze zákona, max. natrefíš na sobí stezku, která končí kde? V rašeliništi...). Neříkám, že to nejde, ale tady už mi to nedává smysl šetřit gramy na botách a stanu, na batohu ano (proto jsem vyměnil Deutera, ale ne za UL).

- pokud pojedu po ČR - tak je to úplně jedno, záleží jestli chci jít denně 50 km, nebo si denně dělat někde oheň, "zálesačit" apod.

Co tím chci říct? Není to černobílé a ne každý jezdí jen na traily, kde navíc skoro každý den koupíš jídlo. Řeším fakta, Vaše spory tady (kdo kde byl a nebyl) mi jsou víceméně ukradené a přiznám se, že nesleduju, kdo tady co píše o svých km. Tady možná dle předchozích příspěvků vypadám jako zastánce těžké výbavy, ale není tomu tak; zrovna když se o tom bavíme s kamarádkou, tak já jsem ten, kdo říká, že tohle a tohle je zbytečně těžké a ona, že tohle zase nepřežije 10 let.

Jsem se nějak rozepsal :shock:
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 12:40

Miuan - šak to říkám ;)

Když tak všechno dobře víš a znáš - mimochodem polovinu z toho co píšeš a psal jsi už pod jinými nicky jsis vybásnil - ještě mi řekni jakou barvu trenek mám teď na sobě - já to nevím, ale nepochybuji o tom, že ty to budeš vědět.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 12:41

Salaon - byl větší Doldy 75 nebo Deuter 65+10?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » ned pro 23, 2018 12:53

Rozměrově asi nastejno, resp. si nepamatuju, že bych pocítil nějaký rozdíl objemu ať jedním nebo druhým směrem (ale už je to cca 5 let od výměny). Ale Doldy za mě už nikdy víc, někde jsem tady psal moje zkušenosti s ním do vlákna snad přímo o Doldym, zkus pohledat, pokud Tě to zajímá.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 13:21

salaon - jj, no Deuter jsem měl taky ale menší a když se dnes kouknu na jejich 70-80l vypadá to dost velký.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » ned pro 23, 2018 15:04

salaon, hele ono doslo trochu ke zmateni pojmu, nebo spis k takovy inflaci. UL jako takovy neni zadny ultralight, je to proste chozeni na lehko, bez zbytecnych kramu, a pokud mozno s lehkyma vecma, klasika, ale zadny ultra. To cemu bys normalne rozumel jako ultralight (UL) se dnes nazyva xUL, hUL, sUL a ja nevim jak jeste. Pochazi to od lidi co si z toho udelali hobby a honi kazdy gram, z cubenu maji vsechno mozny, vse je pro ne hyper, super, uber, extra... . Byla kolem toho uplne zbytecna hadka v ultralajt vlakne.
Celou dobu se ale jedna o trek jako takovy a je to tak vseobecne chapano. Pokud nekdo zacne argumentovat batuzkarema co cestuji po Asii a bagly vozi na korbach nakladaku a strechach autobusu spolecne s pytlema brambor a svazanyma prasatama a vsim tim bordelem co se tam vozi, a mluvit o nemoznosti UL vybavy, tak to je asi novy level kamo. Ano, v UL je rec o pesi turistice. Mimochodem, zrovna priklad co pises ze bys potreboval dvojplastovy stan bych a tarpem klidne absolvoval.

edit: a i ty boty (ano tenisky).
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 23, 2018 21:29

Miuan píše:No, ja to pochopil tak, ze Michal si mysli ze se tady hada s jednim naschvalnickem kterej si kvuli tomu aby to vypadalo ze tu ma konflikty s vic lidma meni nicky.

Jasne, ale mne slo o podrobnosti.

Michal82 píše:polovinu z toho co píšeš a psal jsi už pod jinými nicky

Jakymi nicky? Proc si myslis, ze Miuan pouziva vic nicku? Ptam se jako moderator, tohle by se mi na foru dost nelibilo. Muzes mi to napsat v SZ, pisu verejne proto, ze tys to taky napsal verejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 21:46

mike moc dobře víš, že mě už to dohadování s váma nebaví.

Píše to samé a těmi stejnými slovy a narážky v úplně stejném duchu co tu dříve psal někdo jiný, ten někdo zde najednou zcela přestal psát a místo toho je zde nový uživatel, který je hned od začátku na mne ,,alergický” píše na mne narážky ve vláknech kde jsem nenapsal ani slovo a úplně přesně ví co kde a jak dělám a td, přitom jsem s nim snad nikdy o ničem nediskutoval.

Jestli to někomu vyhovuje a má tu potřebu prosím, mě je to fuk a diskutovat s váma o tom nebudu - myslím si své.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 23, 2018 21:49

Mne nejde o nejake dohadovani, ale rad bych vedel, koho konkretne myslis. Jako moderator mam vic moznosti, jak to proverit. Napis mi nicky, o ktere jde, a ja se na to kouknu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned pro 23, 2018 22:39

Michale, jenom technická.
Wawrik, co už sem nepíše a co tě taky neměl rád, kterého máš zřejmě na mysli, byl, na rozdíl od Miuana, Slovák jako poleno...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 22:53

Dudy - Wawrik mne neměl rad, ale ten měl aspoň čest a charakter. O tom si to rozhodne nemyslím a ten se mnou diskutoval úplně jinak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned pro 23, 2018 22:59

No, tak to myslíš Quida, no...
Protože do otevřeného konfliktu s tebou jsme vstoupili pouze čtyři. Já, wawrik, Quido a mike...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 23, 2018 23:02

Hele, nema smysl hadat. At napise, o koho jde, navic psal, ze jde o vic nicku. Myslim to uplne vazne, protoze pokud ma pravdu, tak to hodlam resit a pokud nema, tak zas neni v poradku nekoho takhle osocit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 23:03

Ano myslím na Quido a Remy77 kterého jsi opomněl.

Ale jak sem psal - je mi to celkem jedno, ať už to tak je nebo není.

Taky bych si mohl udělat novej nick, ale co z toho, stejně bych si stal za svými názory a tedy bych psal to samé, takže by to nemělo smysl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 23, 2018 23:11

Fajn, diky. Kouknu na to, ale co uz jsem koukal, tak mi to prijde silne nepravdepodobne a Remy navic pise slovensky a psal naposledy dneska.

Michal82 píše:je mi to celkem jedno, ať už to tak je nebo není.

Mne to ale jedno neni. Kdyz nekoho takhle verejne narknes z nepravosti, tak bys k tomu mel mit nejake dobre duvody a ty zatim nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 23:12

Mike - já nemyslím ze bys to měl vůbec řešit.
Pokud to je jeden z nich co na tom, jestli chtějí mít novej nick ať mají mě to je přeci úplně jedno.

A pokud to není ani jeden z nich nebo někdo jiný zde tak pak nechápu kde se ten dotyčný tak inspiroval a ze si dal tu práci když si nevybavuji ze bych s nim někdy nějak diskutoval dohledávat veškeré me příspěvky aby ve vláknech kde ani nediskutuji o mne psal různé vzkazky dalším lidem.
Myslím ze to by někomu kdo je tu opravdu novej asi nestalo za to.
A taky nevím kde bere ty své domněnky.

Ale jak říkám je mi to jedno nijak to neres, mě šlo jen o to ho upozornit ze tuším kdo to je a jestli to není ani jeden z nich no tak je tu další navíc - stejně mě tu nemá rádo plno lidi takže o jednoho víc nebo min to mne nerozhazi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned pro 23, 2018 23:24

Tak tohle je fakt síla, které jsem nečekal, že se na OF dočkáme.
Ty tu někoho obviníš, na základě svých doměnek a pak začneš otáčet, že jako vlastně je to fuk a že vlastně pokud by to obvinění bylo liché, tak je to vlastně jedno a nerešte to?
Co ty seš za člověka?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » ned pro 23, 2018 23:27

@Michal82: mam pocit, ze jako moderator bych to resit mel. Bud mas pravdu a pak tady neco takoveho trpet nechci. Nebo nemas a pak jsi sel dost pres caru ty, protoze nemuzes nekoho takhle narknout, aniz bys k tomu mel vic, nez nepodlozene domenky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 23:30

dudy - zajímalo to tebe a mikeho kdo si myslím ze zo je? Jen sem vám odpověděl.

Na základě čeho on obviňuje mne a na základě čeho o mne píše?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned pro 23, 2018 23:35

Mike super, takže budeme zase hrát tu hru? Fajn tak ať Miuan doloží důkazy o tom že to co o mne píše je pravda.

A z čeho sem ho obvinil? Ze si myslím ze tu byl dříve pod jiným nickem, jo to si myslím. A řekl sem ti ať to nějak resis? Ne.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » ned pro 23, 2018 23:50

Jo ahá, takže za to vlastně můžeme my dva...
Víš co by na naší, respektive mou, otázku, odpověděl normální člověk?
Něco ve smyslu:
"Jako myslím si že vím kdo, ale nemám důkazy, tak nebudu uvádět žádná jména."
Případně by to řešil SZ kam by napsal:
"Myslím že je to ten a ten, ale důkazy nemám."
Ty jsi zvolil tu nejhorší možnou cestu a veřejně jsi obvinil konkrétní lidi.

Jinak se mi to zda dost přitažené za vlasy.
Oba tebou jmenování vstpupili do otevřeného sporu s tebou pod svou OF identitou a posléze si vytvářet nový nick na hádání s tebou a ještě ho uměle udržovat příspěvky v jiných tématech mi přijde méně pravděpodobné, než prostý fakt, že tvůj fanklub se holt rozrůstá...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 24, 2018 0:00

dudy vidíš tak mám o fanouška víc.

Kdybych to napsal do SZ byl bych tu zas linčován za to že řeknu, že si myslím ze tu měl jiný nick, ale pak to řeším nějak ,,potichu”
A neříkej že ne.

Fajn jestli je Miuan opravdu nový tak se mu tímto omlouvám, že jsem ho neprávem nařkl na základě svých domněnek.

Ale přijde mi opravdu zvláštní, že mu bez předchozího konfliktu ležím tak v žaludku, že o mne píše příspěvky.
Přijde mi také zvláštní, kde o mne vzal informace, které zde uvádí a taky bych rád věděl kde k nim přišel a jak si je ověřil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » pon pro 24, 2018 0:53

Kdybych byl Remy nebo Quido nebo Wawrik, tak by me zajimalo proc bych ti to nenapsal, jako Remy, Quido nebo Wawrik a menil si kvuli tomu nick. Jaky by to podle tebe melo mit duvod? Kvuli tomu si prece nikdo nemusi menit nick. Realita je proste takova, ze nesmysly co sem pravidelne pises a co se do nich zamotavas kdyz to s tebou nekdo zacne rozebirat pijou krev vic lidem nez si myslis. Ano jsem tu regnuty jen chvili, ale ctu to tady cela dlouha leta a pamatuju si te z radu interakci ktere jsi tu rozjel. Navic je to i lehce dohledatelne v historii, takze se neschovas za to ze to nemuzu vedet.

edit: a mimochodem psal jsem ti uplne v klidu a bez narazek, byl jsi to ty kdo zacal nesmyslne vysirat.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon pro 24, 2018 1:00

@Michal82: nebudeme hrat zadnou hru.
Michal82 píše:A z čeho sem ho obvinil? Ze si myslím ze tu byl dříve pod jiným nickem, jo to si myslím.

Ne, napsal jsi natvrdo, ze Miuan psal pod jinymi nicky. Ne ze si to myslis, to je trochu rozdil. Trochu dost.

Michal82 píše:A řekl sem ti ať to nějak resis? Ne.

Resim to jako moderator a proc uz jsem napsal. Zes napsal nicky verejne ti nevycitam, na to jsem se ptal a je to tak i lepsi, protoze si to muzou overit i ostatni.

dudy píše:Jinak se mi to zda dost přitažené za vlasy.

Mne taky. Prosel jsem si data fora, prosel si prispevky a nevidim nic, co by na takovou moznost ukazovalo. Samozrejme, kdyby se nekdo hodne snazil, tak by to zamaskovat dokazal, ale proc by to proboha delal? Remy by musel psat cesky, Quido zmenit svuj hodne specificky styl a jeste by si museli zajistit pripojeni v zahranici. Ktere mimochodem odpovida tomu, co Miuan mezi reci psal.

Mnohem jednodussi vysvetleni pripadne shody je, ze si precetli to same a dosli k podobnym zaverum. Muj zaver tedy je, ze je to nesmysl, nicmene to muzeme uzavrit timhle:
Michal82 píše:Fajn jestli je Miuan opravdu nový tak se mu tímto omlouvám, že jsem ho neprávem nařkl na základě svých domněnek.
OK, ale priste vic vaz sva slova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pon pro 24, 2018 1:13

Miuan super dekuji za reakci.
Teď by mne zajímalo co z toho co píšu není pravda.

Netvrdím ze to co píšu o tom co a jak dělám a používám musí fungovat a vyhovovat všem. Píšu ze to vyhovuje mne.

1 V jednom vlakne si mne nařkl ze podmínky které sem popisoval sem zažil ,,údajně” jen já a nikdo z vás je nezažil - ptám se tě tedy kolikrát a jak dlouho a v jakem období si byl v lokalitě kde jsem tyto podmínky popisoval, ze zpochybnujes to co píšu.

2 Psal jsi ze sedím jen na zadku - ptám se tedy kde o tom beres důkazy.

Myslíš si ze bych třeba teď opět měnil batoh za jiný, kdybych ty batohy nepoužíval a sedel doma na zadku jak tvrdíš?



Jsou Vánoce nemám chuť se tu nějak zas dohadovat, nějak taky nečekám odpověď na ty dvě otázky krom obecných formulek které mas velmi podobne s těmi výše uvedenými.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon pro 24, 2018 13:37

Michal82 píše:Myslíš si ze bych třeba teď opět měnil batoh za jiný, kdybych ty batohy nepoužíval a sedel doma na zadku jak tvrdíš?

Neber si to vůbec osobně, ale znám dva lidi, co každej rok kupujou novej batoh a předtím ho strašně zdlouhavě a složitě vybíraj. Pak ho jednou, dvakrát vemou na /jedinej nebo jediný dva/ trek/y v roce a další rok kupujou novej. Doma maj větší výběr než v Hudáči a samozřejmě všechny používaj. Když do nich rejpnu, že všechny vypadaj jako právě koupený, div to neschytám lahví :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Miuan » čtv led 3, 2019 11:51

Nedalo mi to, a popremyslel jsem jak bych to asi vymyslel s tim jit trek ve Skandinavii jak pravil Salaon (ne v zime) s tim ze si celou tu dobu ponesu zradlo v baglu, tedy ty 2-3 tydny, pac s timhle zkusenosti nemam, ono to zpravidla jde dokoupit po tydnu i tam, ale budiz. Protoze jsem naposledy kupoval bagl od Granite gear, kouknul jsem co nabizi v tezsi vahovce. Maji Nimbus 60, nosnost 27kg a vaha 1,85kg. S takovym batohem by se to na tezko absolvovat dalo, myslim ze bych se vesel i s tim jidlem, kdyztak delaji i 70l Nimbus, ale verim ze ten bych nepotreboval, mam pomerne skladnou vybavu. Batoh vypada ze ma robustni nosny system na tu vahu, a i ta firma je znama tim ze to solidne sije bez nejakych zasadnich slabin.
Akorat bych s tim nenachodil 40+ km jako se da chodit s lehkym batohem, to dokaze jen jediny clovek na svete a ja to nejsem. Myslim tak 25 mozna 30 denne, cimz se ale oklikou dostavam k tomu, ze s lehcim batohem se da ujit vice, a tedy se i zkracuji casy mezi zasobovacima zastavkama, a tim i mnozstvi jidla, a tim i vaha. Ale dalo by se to, a neni na to potreba mit 3,5kg hruzu.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv led 3, 2019 13:18

25 - 30km denně /tou krajinou/, zezačátku 27 kg, po tejdnu lehce pod dvacet? Sado maso patří do postele, ne na vejlet...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv led 3, 2019 14:41

Miuan - ovšem ty 3,5kg batohy nemají maximální objem pouhých 60l jako batoh který zde teoreticky uvažuješ s tou váhou 1,8kg.

Tebou uváděný batoh je z Cordury 100D a Nylonu 210D na 60l a 1,8kg.

Na 55l sem měl batoh 1,7kg a byl z Nylonu 420D

Na 60l třeba ta Savotta dělá z Cordury 1000D a batoh váží 2,4kg a to je celej pošit Molle vazbou pro přidání dalších kapes - bez Molle by byl výrazně lehčí.

Tak až budeš zase srovnávat 1,8kg batoh s 3,6kg bylo by fajn srovnávat také stejný maximální objem a vzít v potaz úplně jiný nosný systém a další okolnosti.

Jinak klidně tu 60l kup nabal se a vyzkoušej jak to jde a jak bude pohodlná s 25kg - něco jiného je totiž nějaká ,,nosnost” vypocitaná jako maximální zatížení na švy a materiál a něco jiného je jak se ten batoh takhle naplněný ,,nese”.
Já si to s tou 1,7kg 55l dal - a proto sem přešel na batohy kolem 3,5kg.

Nad 15kg to bylo dost nepohodlné - i když ten batoh unese třeba 30kg.

Jakou maximální nosnost má můj nový přírůstek nevím, ale jistě to bude dost ;)

https://youtu.be/ViarZo2J0MU
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 3, 2019 15:03

Proti gustu zadny disputat, kazdemu vyhovuje neco jineho. Ale pripomnel bych, ze Pavlicek si na expedice (unsupported, vse si nesli sebou, a ve velke zime) sil vlastni batohy ze sustakoviny, aby byly co nejlehci, a vydrzely akorat nekolik vyprav. Osobne mam naopak radeji veci, co mi vydrzi dlouho (ale dneska je to jine, bagly jsou nesrovnatelne pohodlnejsi, ale zas nemusim podporovat kazdych par let vyrobu v cine nebo UL bagl z USA za pulku platu). Kazdopadne, na nejake bushcraftovani v divocine klidne chapu tezky odolny bagl, zvlast kdyz si tam clovek treba lovi jako ti Severani, ale zase tolik neujdou (nebo jsou proste drsnejsi :D). Drsnejsi jsme dneska mnohem min, kdo by taky dneska tahal na expedici nepohodlny doma sity bagl z sustakoviny...

Mne na ctrnactidennim prechodu casti Pyreneji po HRP stval i 2.5kg Deuter bagl, a to jsem mel jidlo na tyden (bivaky, nestravoval jsem se na chatach) a jeste ho tahal jen kvuli tomu, aby se mi vesly macky lano cepin a dalsi cajky (po ceste je par peknych ne tak tezkych alpinistickych vystupu). Ani s tim vsim jsem se pres dvacet kilo fakt nedostal, a mit nejaky lehci bagl ve stejnem objemu (kdybych vic spal a jedl po chatach, tak jdu s tricitkou), tak by to bylo mnohem prijemnejsi a budu rychlejsi.

Vsak si to spoctete. Kolik mate jidla na den, ne? 500g suche stravy je uplne v pohode na fyzicky narocny den, ne? Skoro i na expedici, kde proste na zacatku priberete 10kg na tuku a na konci jste o 5kg stejne lehci nez normalne...

Tak proste osobne myslim, ze krome nejakeho lovu a pod. jsou ty ultratezke baglu pro mne fakt nesmysl, i kdybych tahl vsecko jidlo na celou dobu (coz je treba v Tajiku v horach na 14dni standard), tak mam porad 7kg jidla plus nejake kilo dve paliva na dva tydny. S roztapenim ledu v zime mi dost naroste palivo, ale zase usetrim vahu prenasene vody od pramene.

Ale samozrejme, kazdemu vyhovuje neco jineho...A rad se alespon na foru podivam na tyhlety “podivne” znacky. Kazdy at si nosi, co mu vyhovuje :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Batohy