Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát pro 18, 2020 9:02

To máš pravdu.
Mně by ani tak nevadil ten 14kg batoh, to bych snesl, ostatně ještě čtyři roky zpět jsem tolik nosil když počítám jídlo i vodu..
Ale ty těžký boty, ještě na nich sněžnice, to by byla moje smrt
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 9:08

snih asi nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát pro 18, 2020 9:19

Ja a nejenom ja jsme tady na OF nekolikrat rikali, ze vaha batohu neni vsechno. Ze se napr. (znam starou verzi) v Deuter Aircontact Pro, kdyz na zadech dobre sedi, tak se lepe ponese i 15+ kg veci (plus 2,5kg batoh) nez v ne uplne dobre sedicim kilovem batohu 7 kil vcetne batohu. Vsak ten D AC Pro ne nadarmo nazvali v OutdoorGearlab testu jako Rolls-Royce mezi batohy.
Pokud clovek nema opravdu nemocna kolena, tak si na vahu svaly rychle zvyknou, bo se to pekne rozlozi a zatizeni je rovnomerne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát pro 18, 2020 9:46

Promiň, ale jak souvisí konstrukce batohu a jak sedí s kolenama a svalama na nohou?
Předpokládám, tedy že myslíš svaly na nohou, když v jedné větě s nimi zmiňuješ kolena.
Tam myslím rozhoduje váha.

A abych předešel elaborátu na téma, že když mi batoh hůř sedí, tak mám kvůli tomu trošku jiné držení těla, takže jinak zatěžuji svaly na nohou a tím i kolena a tak má batoh přímý vliv a svaly si nezvyknou:
Ano připouštím, ale považuji to za nepodstatné.
A abych předešel elaborátu, že to podstatné je:
Je mi to jedno...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 9:54

apuka
sama taky rikam, ze vaha neni vsechno, ale stratos ma par vyhod za ktery ho uprednostnuju, nicmene sem jen chtela napsat, ze me samotnou prekvapilo, jak dobre ta aura pasuje a to mam s ospreyem hlavne pozitivni zlusenosti se zadovym systenem.

coz neznamena, ze se tesim az tech 15 ci 16 kg budu muset nosit. ale urcite se ponesou lip nez ve stratosu, ten masivnejsi bederak je proste znat a hlavne me lip obejme.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát pro 18, 2020 10:28

@dudy: neboj, nebudu psat elaborat. Jo, nemel jsem dat do jedne vety kolena a svaly. Myslel jsem to ale tak, ze kdyz mas problem s kolenama, tam vahu neosalis. Ale svaly - nejenom na nohou, ale i na tele, na trupu, na ramenou - budou hodne rady, kdyz se nebudou "jednostranne" zatezovane (mysleno prave Tebou spomenute jine drzeni tela ale i ruzne zatezovani jednotlivych partii, co nedokazes zmenou drzeni tela kompenzovat). Tam uz ucinek celodenniho noseni nepodstatny rozhodne neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2020 20:17

apuka píše:... tak se lepe ponese i 15+ kg veci (plus 2,5kg batoh) nez v ne uplne dobre sedicim kilovem batohu 7 kil vcetne batohu.

To je zase jednou pekny priklad tveho prehaneni. 17.5+ kilo mozna bude lip sedet na zadech, ale proti 8 kilo je to uz takovy rozdil, ze by ten maly batoh snad musel mit bodliny jako jezek, aby to vyrovnal. 9.5 kilo navic je zasadni rozdil, zvlast v kopcich. Kdybych si mel vybrat, tak snad radej ponesu 7 kilo v tasce z Lidlu, nez 17.5 kilo v pohodlnem batohu na zadech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pát pro 18, 2020 22:55

Joj, to by chtělo ostrý test - apuka naložený pod skoro dvacetikilovým báglem a vedle něj mike cupitající se sedmikilovou igelitkou z Lídlu. To by skoro stálo za vyhlášení srazu OF :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob pro 19, 2020 0:18

Lidl odvolavam, takovou ostudu bych neprezil :twisted: Misto toho bych pouzil StS skladaci batuzek, ten zadnou konstrukci nema, popruhy taky dost nic moc, bederak samozrejme vubec. Tech 7 kilo v nem obcas z obchodu donesu.

Akorat by to chtelo nejaky cil. Pro zacatek by asi stacila Milesovka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » sob pro 19, 2020 4:45

Kvůli akci Apuka vs Mike bych vyjímku udělal a na zimní výlet vyrazil :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » sob pro 19, 2020 8:29

No. Já bych ještě možná zkusil jinej typ batohu - kompromis mezi váhou a pohodlím.

Měl jsem půjčenej na pár vandrech
https://mountainsmith.com/scream-50-wsd-backpack.html
velice pochvalná objektivní recenze
https://www.outdoorgearlab.com/reviews/ ... -50-womens
Měl jsem pánskou verzi a ty by jsi s dlouhými zády asi potřebovala taky pánskou. U nás ho prodává nalehko, travelight a dá se tedy vyzkoušet. Nicméně kamarádka ho prodávala, protože jí nesedly záda. Váha 1250 g asi a přitom na naprostej komfort utáhne klidně 15 - 18 kg (ne dle tabulek, ale opravdu vyzkoušeno). Dobrej bederák na přenos váhy. Potenciální problém může nastat s hliníkovou výztuží, která citlivějšího člověka může tlačit do zad, to se musí vyzkoušet. No a odvětrávání zad není nic moc, spíš nic než moc. Reálnej objem pánský verze se bude včetně těch čelních kapes blížit 60 l. On se nezdá, ale pojme toho vážně hodně.

Potom
https://sierradesigns.com/flex-capacitor/
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... signs-m267
ve třech velikostech, různý délky zad a bederáku. Andrew Skurka ho dlouho používal. Samotná nosnost (výdrž) se prý reálně blíží ke 30 kg, ale to asi při tomhle objemu nikdo nepoužije. Reálnej komfort někde kolem 20 kg. Nemůžu ale soudit z vlastní zkušenosti, bágl jsem na sobě nikdy neměl. Dle recenzí a zkušeností na US fórech by ale mělo dobře fungovat odvětrávání zad založené na tom, že se batoh dotýká těla jen na několika místech. Sám jsem ho chtěl koupit, ale nezamlouval se mi systém komprese. Více fotek zde
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... ack-p13802

Dále
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... ack-p13575
Ten mám já ve verzi 45 l (pánskou) a budu kupovat i tu 60 l. Nosnost 24 kg. Zatím testováno s 15 kg max a 20 kg myslím úplně na pohodu. Širší hliníková tyč vražená přímo do bederáku, nastavitelný záda. V rámci batohu, který zasahuje do UL kategorie asi to nejpohodlnější co jsem kdy měl na sobě. Jasně, není to tak pohodlný jako LA Cerro Torre nebo Deuter, ale 15 - 20 kg zátěž pořád není stěhovák. Ale je to silně individuální. Ve srovnání s Mountainsmith mi přijde trochu lepší odvětrání zad a ani ta výztuha není tolik cítit na zádech, odvětrání mi také přijde lepší. Je ale pravda, že já jsem na podobný věci necitelnej, takže to nemůžu úplně objektivně posoudit. Taky může být problém, že ti nebude vyhovovat ten systém komprese. Já k němu mám ještě dokoupenou kapsu, kterou používám v období bez sněhu. Na zimu jí sundám a přidělám sněžnice. Taky mám karimatku venku a občas nějaký oblečení přichytím ven. To jsou detaily, který nevyužiješ, naopak ti může vadit absence víka a další věci. Alternativou pak je o něco těžší
https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... ack-p13571
Bohužel, žádnej z nich si v ČR nevyzkoušíš.

Pak je tady ještě třeba
https://www.granitegear.com/blaze-60-unisex.html
Ale tam asi ty záda pro tebe už vůbec nebudou, v ČR nevyzkoušíš a cena je z hororu.

Když si tady občas čtu příspěvky tak Mike tady někde psal, že má batoh od Lightwave, to je taky zajímavá alternativa, dělají větší objemy. Ale taky za větší ceny a v ČR zase nevyzkoušíš...

Materiály těch batohů jsou si dost podobný, Mountainsmith a Exped tuším jsou dělaný ze stejnýho 200 D nylonu, Sierra, Granite taky něco takovýho. Odolnost vyšší než u skutečnejch UL báglů, nižší než u LA, Deuteru, Lišky atd., což je ale jasný. Je to prostě něco mezi. Váha je pak dále sražená tím, že tam není žádnej velkej zádovej systém. Ale všechny mají širokej silnej bederák a pevnou zádovou výztuhu. Náklad sedí přímo u zad, to udělá na komfort nošení opravdu hodně.
Myšlenka je taková udělat relativně lehkej batoh, kterej utáhne střední náklad. Tedy batoh s váhou pod 1,5 kg co pojme pohodlně víc jídla a vody na delší neexpediční cestu. Protože klasický hiking batohy jsou při váze nad 12 kg leckdy už pěkně nepohodlný. A já se dokonce domnívám, že především Exped a Sierra Designs se při zátěži nad 15 kg ponesou líp než Osprey. To je ale čistě moje spekulace, protože těžiště u zad není všechno a pokud potřebuješ síťku na zádech a je to pro tebe věc, která ti dává nejvíc pohodlí, tak přes to vlak nejede. Ale pokud jí úplně nepotřebuješ, je to zase na zvážení. Nevím teď kolik váží ta Aura, ale 1,2 kg to asi nebude. Tipuju nějaký 2 kila a to je rozdíl 800 gramů. Takže jako čtyř sezónní bytelnej tarp. Nebo zimní péřovka. A to je dost rozdíl. Taky jsou všechny tyhle bágly vhodný na zimní vandry.
Taky nejsem příznivec šetření váhy na batohu za každou cenu jak zde už bylo řečeno. Ale možnosti jsou.
Osobně si myslím, že speciálně ten Sierra Designs by za vyzkoušení stál.

No ale jestli máš tu Auru zadara pak není co řešit. :) Protože jestli ti sedí jiný typy Osprey, bude ti určitě sedět i tenhle.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 19, 2020 10:19

Kennedy
lightvawe sem si zkousela. ten batoh byl bozi... no... Vis jakej mas problem, kdyz mas zada na 190cm chlapa ale 60kg a vetsinu vahy v tlustejch nohach? Ano, popruhy. Ja potrebuju uzky maly damsky popruhy a k tomu dlouhatansky zada. asi podobne super, jako sirka v prstech 10 cm na damske 39 noze... :D :D

Aktualne sem zjistila, ze ta aura je naprosto skvelej batoh v tom, ze ja su na hranici zad, ale popruhy mi skvele sedi. Aether v Mku ma zada stejny (a vic se mi ten batoh libi vic) ale popruhy uz proste nepasujou a dru rukama o popruhy, protoze nejsou tak hezky blizko k telu. U stratose mam do ML zad taky SM popruhy, sedi mi tato kombinace proste lip, nez origo ML popruhy...

Batoh mam moznost si pripadne nechat.

ten SCREAM 50 WSD
Torso fit range: 14" - 17"
coz je 35 - 43cm... nekde mi tam do tech zad chybi tech mych 9 cm :D :D

ten Exped je peknej, no...

+ litraz, pokud mi stratos 50l nestaci, tak potrebuju tak 60 -65l podle me tak optimalne.

Vcera mi ale prisel panyam, takze mozna se s odrenejma usima do 50l vlezu bez fotaku (vypadalo to, ze pojedu s primou 1200g 600cuin na 55% objemu batohu) a s tou by to 100% neslo do ty 50, takze sem nechtela uplne jet s igelitkou jeste v ruce :D:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » sob pro 19, 2020 11:38

apuka píše:Ja a nejenom ja jsme tady na OF nekolikrat rikali, ze vaha batohu neni vsechno.


Přesně tak, váha batohu není všechno. Nosil jsem delší dobu starý dobrý a podle všech přetěžký starý dobrý Deuter Aircontact 45+10 a loni pořídil novou verzi Aircontactu 45+10. V podstatě ty batohy jsou stejné akorát že vývojáři Dojtra jdou vpřed podle mě víc než je zdrávo. Tudíž ten starý model měl výztuhy do X a pěkně polstrované záda včetně popruhů, masivní bederák a prostě dobře se nosil. Nevýhoda akorát toho přepadávajícího víka a jednoho detailu. Nová verze z roku 2019 má výztuhu z drátu do takového patvaru a ošizené polstrování, užší popruhy no prostě to chtěli odlehčit. Výhoda je že ten bágl se dá lépe stáhnout na menší objem a není tak prostorově výrazný jako jeho předchůdce. Nicméně když ten nový naložím na 12 kilo což je ještě méně než sem dával do starého tak se během nošení všelijak prohýbá a prostě to nesedí ideálně celou túru, zkrátka voser musím přiznat. Navíc má slabší matroš. Psal sem tady o zkoušení Osprey Atmos a jeho síťce. Včera sem se hecnul, udělal si na to víc času a šel toho Atmose 50 AG zkusit znovu po delší době. Dali jsme do něj cca 12 kilo, pohráli si s nastavením, nechali oddělenou spodní komoru, nastavili bederák a prostě luxus jakobych na zádech nic nenesl. Nevýhoda toho Atmose je akorát že je prostorově ještě víc výraznější než starý Dojtr.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Kennedy » ned pro 20, 2020 21:15

Mawenzi: Mountainsmith dělá i pánskou verzi kde jsou záda 17 - 21 palců a mně (záda mám 52 cm) sedl úplně akorát.

Lightwave nemám zkušenost, díval jsem se na ně, když se občas jenom dívám na jejich webu na stany, i když vím, že si žádný nebudu kupovat. :mrgreen: , ale ty bágly vypadaj dobře i na těžší náklad.

Exped mi vyhovuje, ale kupovat to bez zkoušení je dost na houby, není to batoh pro každýho. Tam jsou záda u pánský i dámský verze nastavitelný, ramenní popruhy má i pánská verze trochu užší (lidé to kritizujou). Systém komprese je specifickej a leckomu nemusí sedět. Ale možná jenom nesedí amíkům na US fórech, mně přijde úplně jednoduchej, i když nepatřím k manuálně zručným, sněžnice jsem na něj uchytil napoprvý naprosto napevno bez sebemenších problémů. Ale možná je pro klasickýho turistu lepší ten Thunder - stejnej zádovej systém, ale konvenční příslušenství.
Je tu ale reálný nebezpečí, že člověku nebude vyhovovat zádovej systém. Bederák si nezadá s Atmosem, ale pokud ti vyhovuje síťka na zádech, mohl by ti být Exped (a další podobný bágly) nepohodlnej a tlačit tě do zad. A za to nestojí ani ušetřený kilo váhy.

Bertik V.: Aircontact považuju za jeden z nej batohů všech dob. A vím, že novou verzi dost lidí kritizuje ze stejných důvodů jako ty. Tady je otázka zda pro váhy 15 kg a méně (spíš méně, 15 kg v naprostém maximu) to není už trochu zbytečný overkill. To bude značně individuální. Co se týká odolnosti tak starýmu Deuteru v rámci klasických trekkingových batohů taky může konkurovat máloco, kámoši co je maj s nima jezdí dodnes a když na to přijde, budou ty bágly použitelný dalších x let. Ty tlustý materiály nelze ani při normálním hrubším použití nějak výrazně poškodit/prodřít.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 21, 2020 9:44

kennedy
ja lightvawe prave doma mela a v ramenou mi chybelo 30kg masy. to proste neslo:( jinak ten bagl se mi dost libil az na absenci nejakych kapsicek.

vim, ze lidi obecne kapsy nemaj radi, ale treba na pujcenou auru prisiju vnitrni sitovanou kapsu (ze zbytku co dum dal) po dohode s majitelkou, ktere taky chybi, a stezuje si na to.

ja kdyz nosim zlicu ve vnitrjni sitovame kapse tak ji pak proste jinam davat nechci protoze zvyk je zelezna kosile :D a mam rada ty drobnosti okamzite po ruce. ja vubec nechapu jak lidi muzou mit jednu velkou komoru... kam klice? kam mobil? kdyz nahoru do vika, tak furt sundavat pro kontrolu mapy? kam kapesnik?

kapsy od kalhot mi kryje cqsto bederak s tim, ze holcici kapsy sou mensi a smartphone se do jich uplne neda a v kapse od bundy (v lete nemam, ze) je kapesnik, takze hrozi caste otevirani a ztrata, pripadne vysoko polozene kapsy kde cokoli tezkehondedormuje bundu a blomca pod rukou...

ta aura mi prijde az na ty hodne divny a nizky kapsy zboku a absenci sirovane kapsicky na drobnosti jako super batoh, jestli sem o exosu rekla, ze sedi dokonale tak aura je jeste vyssi levl.

no uvidime po testu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon pro 21, 2020 12:06

Mawenzi píše:...vim, ze lidi obecne kapsy nemaj radi...


Lidi?
Mike!
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 21, 2020 12:42

dudy
hm, v tom pripade je mike v protikapsove propagande tak hlasitej, ze uz mam dojem, ze to tu vadi vsem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2020 18:01

Nekdo mne volal? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » úte pro 22, 2020 7:14

Kennedy píše: Aircontact považuju za jeden z nej batohů všech dob.


Ono se víc v tom novém AC asi ani nosit nedá. Mám dojem že u Dojtra ty inovace jsou tak akorát k horšímu, prostě co bylo funkční a dobré se musí dát pryč ať z toho vznikne paskvil bohužel. Dnes mě mrzí že sem se blbec unáhlil s tím Kestrelem.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Johny198 » ned bře 21, 2021 17:09

Ahoj, neměl by někdo doporučení na batoh ve velikosti kolem 50 litrů?

Nepotřebuji dvě komory, ale ocením síťovou kapsu zepředu batohu, kapsy na bederáku a určitě váhu do 1,5 kg

Favoritem je Gregory Optic 48, ale již jsem ho nenašel ve velikosti M, kterou potřebuji. (https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/2 ... tic-48-1-0)

Dále mám v hledáčku Gossamer Gear Mariposa nebo Gorilla, ale tam mě celkem odrazuje cena
https://www.nalehko.com/produkt/gossame ... posa-2021/
https://www.nalehko.com/produkt/gossame ... orilla-50/

Naopak jsem vyloučil Exose (kvůli ramenním popruhům) a Mountain Smith Scream (ten mám a nesedí mi).

Děkuji za tipy :-)
Johny198
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 17, 2016 19:24
Bydliště: Humpolec

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod bonatius » ned bře 21, 2021 19:40

@Johny198:
skus si pozriet Thule AllTrail 45L Men's. Paci sa mi jeho chrbtovy system, odolny material, z ktoreho je batoh vyrobeny, priestorna plastenka, lahky pristup do batohu a dalsie mensie detaily. Aj ked ma batoh 15 kg a viac tak sa dobre nesie.

Mal som Osprey Kestrel 48, ale ten je podla mna objemovo mensi ako Thule AllTrail 45L. Nevedel som sa do neho zbalit na tri dni, do tohoto sa zbalim na 8 az 10 dni aj s jedlom. Kestrel ma chrbtovy sytem, ktory nie kazdemu vyhovuje ak batoh vazi viac ako 10 kg. Tiez plastenka na batoh je minimalisticka. Ak mas v bocnych kapsach flase s vodou tak ju poriadne nezapnes, kdezto u Thule ziadny problem.

Skusal som aj Gregory Paragon 48. Ma dobry pohodlny bederny pas, ale spodna komora je velmi uzka. Ledva som do nej dal spacak Cumulus Panyam 450.

S batohmi od Gossamer Gear nemam prakticku skusenost. Iba som ich videl u par ludi v horach, ale posobilo to ako mala kapsa ovesana dalsimi vreckami. Rad by som vedel, aka je zivotnost tych materialov a ako dlho ten ruksak vydrzi. Ak by si siel na nejaky dlhy niekolko mesacny trek tak tam by som tu usporu hmotnosti chapal, ale ist s nim len par razy na par dni do roka a potom by mal lezat v skrini tak to mi pride ako vyhodene peniaze.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod milarepa » ned bře 21, 2021 19:53

vidím, že se u Optiku nic nezměnilo, před časem jsem jej také sháněl, bo mi přišel jako optimální batoh pro mé požadavky, včetně ceny, ale též ho všude měli jen v S, a prý je výroba celé série ukončena....takže se s ním rozluč

proto jsem nakonec zvolil Gregory Stout 45, a jsem spokojen

pokud nechceš za batoh moc utrácet, tak se koukni ještě na Pinguiny, jejich Trail 42 nevypadá blbě, uvažoval jsem o něm, ale když jsem měl možnost koupit Gregoryho zrovna ve slevě, tak nebylo o čem .-)
https://horama.cz/testy-recenze/pinguin-trail-42-jednoduchy-batoh-na-horske-treky/

kdyby ti přišel malý, tak použitelný od nich je i Walker 50, ale nemají tu hlavní sítovanou kapsu
https://www.svetoutdooru.cz/vybaveni/recenze-batoh-pinguin-walker-50-spolehlivy-batoh/

zkoušel jsem i nějaké zajímavé Lowe Alpine, nevypadaly špatně, ale úplně mi neseděly, zkus, třeba budeš mít větší štěstí, je to dobrá značka. Mám od nich Aeon 27 a je super
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod malejjarda » ned bře 21, 2021 20:26

Trail 42 od Pinguinů mám a musím říct, že nic moc. Jeho výhoda je, že je vcelku lehký a levný, ale tím to končí. Záda nic moc, bederák se sám od sebe pomalu uvolňuje a vrch batohu je taky zvláštně řešený nepřekrytým zipem.
Koupil jsem si ho víceméně na cestování veřejnou dopravou, Tam mi tohle až tak nevadí. Navíc byl o hodně levnější, než se prodává dnes.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 21, 2021 21:16

Johny198 píše:Favoritem je Gregory Optic 48, ale již jsem ho nenašel ve velikosti M, kterou potřebuji.

Psal jsem ti ohledně tohoto batohu SZ.

bonatius píše:Rad by som vedel, aka je zivotnost tych materialov a ako dlho ten ruksak vydrzi.

Měl jsem ten batoh v ruce a kromě toho, že mi vůbec neseděl, tak hlavně ty materiály na mě působily, že se za chvíli prodřou, roztrhnou, že bych se jej bál i někde opřít o strom.
Jo a tyto batohy mají do svého celkového objemu/litráže zahrnuty i kapsy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned bře 21, 2021 23:36

Johny198: Z těch méně známých se podívej na Montane Yupik 50, jestli by Ti vyhovoval. Máme jeho větší verzi (je tam pár odlišností) a přijde mi že je to docela povedený batoh. Na stránkách výrobce vidím jen pětašedesátku, takže odkazuju český e-shop, kde je padesátka k mání za velmi slušný peníz.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » ned bře 21, 2021 23:51

A teď se koukám, že i ta pětašedesátka je u nás k sehnání za dva litry :shock: To je dobrej kup.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

KILIMANJARO TASMANIA 70+10 vs LOAP ATLAS 70+10

Příspěvekod OPS » sob srp 28, 2021 18:24

Vybírám na občasné túry. Výběr jsem zúžil na tyto dva. Máte někdo zkušenosti?? Který byste doporučili?
OPS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 28, 2021 18:19

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob srp 28, 2021 20:20

Slouceno. Nezakladej prosim nova temata, kdyz uz nejake vhodne existuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » ned srp 29, 2021 5:50

Doporučil bych vyprdnout se na Loap, Husky a podobně, a koupit si kvalitní batoh ;)
Zmíněný Loap jsem ze srandy zkoušel. Nosit bych to nechtěl. Mega obrovská almara, sama o sobě těžká jako kráva, kterou když naplníš - ultralight věci asi nemáš - budeš mít sto chutí to už po několika km hodit do propasti a jít dom.
Do batohu se vyplatí investovat, pokud ho budeš nosit jen několikrát ročně, vydrží ti klidně i 20 let. Jestli jsou problém peníze, pak si radši kup kvalitní batoh z druhé ruky, než nový šunt. Ten Loap by byly vyhozený prachy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 29, 2021 7:07

ja nevidim ty favority?

nicmene pokud jde o obcasny vylety (no pokud obcas znamena parkrat za rok vikend, spis cr, blizky okoli atd), tak bych se vubec batohu jako napr. husky nebala, clovek za cenu koelm 2tacu dostane relativne solidni batoh. Mozna bude tezsi, mozna nebude mit vymazleny zada nebo nejaky kapsy, ale... nebyla bych k tem znackam tak kriticka, pokud nekdo nechce dat petku za batoh... znam par lidi s husky batohama prave na to parkrat za rok a sou spokojeny, kamoska dokonce husky vzala po vsech deutrech a LA a osprey, protoze ji vse tlacilo do utlych ramen a az v zoufalstvi zasla do husky a krosna ji poholdne slouzi uz nekolik let.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy