Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod lara » čtv zář 17, 2009 15:53

přesně tak! náš zákazník, náš pán! :wink:
nenech se odbýt a zkus to znova!
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » čtv zář 17, 2009 20:01

Moc diky za podporu. Dnes jsem se stavil v Hanibalovi, kde sice nemaj d ale pry maj lepsi a pece o zakaznika jako v usa. Nemuzu si stezovat. Pak hudac slezka - dost me stve ze hudy je vyhradni dovozce, ale co uz. Nemeli muj act tak jsem tam pul hodiny manipuloval s tou jejich bombou leta s vari quickem. Dredar jen cumakoval, zato jinej klucik se me hned ujal, a dotahl 12kg family tent. Narvali jsme ho tam a bagl full :-) pratele, to byla bomba, fakt se mi zdalo, ze nic nenesu a to normalne rvu kdyz mam 8kg v g. A co teprv vari flex u procka, to uz ponese snad samo :-) a ten bederak je taky zuper. Uz se nemuzu dockat az ho budou mit a pak vyrazim na trek snad hned :-) d fakt jednicka, hmmm
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » čtv zář 17, 2009 22:04

:twisted: Další dušička... \:D/
Ale je to fakt, ACT Pro je vážně špica. Jen ten tuhý bederák - v horách nepřekonatelný, v dopravních prostředcích prokletí. Holt Deuter neudělal kompromis. Ale nějaký ten nakrknutý pohled spolucestujících za to stojí ;)

(á propos - jeden Mammutek za slušnou cenu)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » stř říj 7, 2009 13:29

přátelé, nebudete mít někdo příští rok v Hudáči 10% slevu? Kdybych si na Vás mohl koupit svého Deutera.. Děkuji
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod vici » stř říj 7, 2009 15:34

Á propos na Ebay.de mají Klättermusen Mjöllner 80(100) za 200EUR. To jen tak okrajově, aby řeč nestála :twisted: :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » stř říj 7, 2009 16:03

tenhle kýbl už jsem někde viděl ale fun na záda bych to nedal.
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod budo » sob říj 31, 2009 13:52

Nečetl jsem celé vlákno. Jestli ještě nemáš vybráno a můžeš se při nákupu plácnout přes kapsu, asi byl mohl bejt unešenej tímhle
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » sob lis 14, 2009 16:04

Ten osprey je hodne drahej uz, po horách nelezu.
Jedu do Thailandu a Recka a na Zeland.
Ve finále jsou deuter Quantum 70+10 a act pro
pro quantum je plus nizsi cena, cover pytel a poradnej batuzek, barva
minus zadovej system.
Pro - super zadak, obrovskej, oddelitelnej vrsek ale v porovnani s quatumem je to slabota misto predniho batohu,
dale plastenka,
- ledvina misto batuzku, cena, barva.
1500 uz je znat preci jen.
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod ZbynekN » sob lis 14, 2009 16:32

yenda píše:minus zadovej system.


Jestli je mínus zadový systém, tak je jasné, že ten batoh rovnou vymažu z výběru. Nebo ne? :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » ned lis 15, 2009 11:04

potřeboval bych to naložit a běhat s tím celý den :-( těch pár kroků v obchodě je vždycky ok.
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod ZbynekN » ned lis 15, 2009 11:10

No jo. Taky jsem takhle prodával batoh až po nějakém čase, když jsem zjistil, že prostě nesedí :?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bibi » ned lis 15, 2009 11:17

ehm, možno by predavač (teda podľa svojich kompetencií) ochotný proti zálohe požičať batoh na pár dní :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » ned lis 15, 2009 19:43

tak jsem dnes byl v hudaci hodku a pul a plnil quantum, act- aircontact a pro.
no hadejte
quantum vubec ale vubec nesedlo - act- (rozumej aircontact nikoli act) to samy! ale nechapu jelikoz v hudaci ve slezsky mi sedel skvele a PRocko 60 byla bomba naprosto sedel. Jen nemeli zase ten nejvetsi 70tkovej. dost me to stve tech 1500 ale jak jste rikali, pokud sedi zada.. neni co resit :-( jen nechapu jak mi predtim mohl sedet obyc. Mozna rozdilne zatizeni? dneska nevim vahu mel jsem tam tri pytle lan. proti family tent 12kg .... a jinak velikostne to chce opravdu ten veliky s tou 60tkou se spokojit neda :-) kuprikladu. Rad bych tez osvetlil to co rikaji mnozi ze vrsek je ledvinka tak nikoliv je to bagl se dvema popruhama. I kdyz oproti quantum baglu. nicmene jsem zjistil ze to neni zadnej problem a uplne obycejne se da jinej bagl pridelat par reminkama.. takze to fakt neni nevyhoda. A uzil jsem si ten pevnej bederak to je bomba. Tak si rikam, kdyz nekomu staci do Thajska pinguin 53 proc ja musim mit top deutera ale zada jsou zada. A rekl bych ze mam kliku ze me zada neboli a to jsem ve svem okoli asi sam a to uz nejsem v 29 nejmladsi, takze proc to pokouset :-) nemaji nekde skoly k extra sleve aby mohl byt za 5000?
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » ned lis 15, 2009 21:31

ACT Pro je prima řada, o tom nemůže být nejmenších pochyb. :) Ale kde jsi přišel na tu ledvinku, to je mi docela záhadou - když i Hudy má v katalogu psán "batůžek".
Cenu asi pod pět tisíc nestlačíš, pokud nemáš někoho s vyšší slevovou kartou, než je ta základní. Ale stovka nad pět není zas tak moc, ne?
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » pon lis 16, 2009 1:17

u nedostatkovýho zboži se blbě smlouvá :-) proč mají všude po jednom kusu a ve skladu prázdno..
ale je to brutální rozdíl ve velikosti. Až mě to překvapilo. no je fakt že bude sloužit zase 15let takže těch 5000 zas není tak hrozná investice :-) jen ta barvička kdyby nebyla tak červená :-) ale pořád nechápu jak je možný, že někde mi sedí act a někde jen act pro.. asi se ještě jednou vydám na zkoušení.
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » pon lis 16, 2009 16:28

Tak už mi tu mimčo vrní hezky u nohou. A zase mě v hudáči přesvědčovali, že hlavička je jen ledvinka a ne batoh :-) a ted otazka pro všechny act a actprotaky, jake kliste pouzivate ci mate vyzkousene?
je tam dost presek a ocek aby se tam dal upevnit nejaky batuzek tak 30-40l. Jaky tam davate?
Premyslel jsem pinguin 38 ale je strasne uzkej ani laptop bych do nej nenacpal, natoz kameru.
Co d alpine 32? je taky hezky cervenej. :-)
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » pon lis 16, 2009 20:38

Nedávám tam nic. Ještě jsem se nedostal do situace, kdy bych to potřeboval. Vršek mi bohatě stačí, třebaže 1,5l PET k němu musím přikurtovat zvenku.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod zbuddy » pon lis 16, 2009 20:40

105 L poctivě naloženého batohu by moje klouby nevydržely :oops: :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » pon lis 16, 2009 20:54

105l je zřídka 105kg takze to by melo byt v pohode, jde o to letim nekam do dali xy hodin tak do letadla chci dat cennosti a tyhle veci a na ty proste hlavicka nestaci... so.. jake male by jste doporucili kucii :-) prubnu tu futuru a jeste ten malej ccc.. ceskej ale zas je zbytecne drahej. hmm tak zitra zas kolecko hanibal hudy, kam jeste? :-) a hezky si to nacpu abych vyzkousel realne, tak az zitra uvidite behat po Praglu cerveny procko tak jsem to mozna ja :-))
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod Schnappi » pon lis 16, 2009 22:31

"ccc ceskej" je Corazon? Jinak - ano, Deuter Trans Alpine jsou vynikající batůžky, ale třicítku plus ACT Pro 70+15 bych taky nechtěl tahat. Ovšem kdo chce kam... ;) Asi to máš promyšlené, nejsme tu od toho, abychom tě zrazovali od tvých úmyslů.
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod zbuddy » stř lis 18, 2009 10:45

@ yenda, neříkám, že 105 L musí být 105 kg, ale např. s 30 kg na treku bych se stal mrzákem. A váhový limit do letadla, co?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod pripluv » stř lis 18, 2009 12:05

tri tydny s batohem 27 kg (na zacatku, pak to lehce mizelo) byly velmi zazivne. a uz to nikdy nechci zazit!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod šíp » čtv lis 19, 2009 21:55

Někdy asi ale nic jiného nezbude, zvlášt při kombinaci chlap+ženská. Já standardně nosím 17kg, ale zbytek už musí chudák Luboš. Když na trek jde dvojice chlapů, tak si každý klídně nesete 22-23kg a máte pohodu
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod pripluv » pát lis 20, 2009 6:34

No jo, na vás jsem úplně zapomněl. Někdo nese 27, někdo sorok :mrgreen:

Snažím se váhu hodně řešit, třítýdenní Korsika s 27 kg, nebo patnáctidenní Albánie s cca 18 kg (obojí na začátku, Albánie ke konci byla výhově jak školní batoh :rolleyes: ) - to je rozdíl jak prase! A to jen tak, že jsem pár ptákovin nechal doma (třeba membrábový gatě :mrgreen: ) a pak už jen na stlačování váhy věcí...

To už jsme ale zasej mimo téma, hej?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » úte lis 24, 2009 13:56

Tak jsem chtel dnes v rockpointu najit konkurenta d a LA tundra i Osprey aether me zklamali. Je to jen muj pocit, nebo vas taky ramenni popruhy rezou? Navic LA sice ma odpinaci viko ale chybej popruhy na batuzek a osprey ma sice super zada ale ramena taky rezou, vsechno nese bederak nema predovlez a je snad jen ledvinka jeste slozite s bederakem. Navic jsem mel pocit ze pri hozeni na zem konstrukce prorizne ten tenoucky pasek a bude po nem. Asi se hodi jen na hory kdyz do bocni kapsy nenarvu ani pul litrovou petku..
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod yenda » stř lis 25, 2009 12:32

Tak po třech dnech snazeni a behani, jsem zase skoncil hadejte kde? S act pro.. Jeste pockam az v RP dostanou nove LA jinak budu mit doma i 60tku :-)
yenda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv črc 30, 2009 19:54

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bobrb » pát bře 5, 2010 8:29

Tak jsem zacal taky shanet nahradu za svou starou 75l Gemmu a zjistuju, ze mam asi kriva zada a podivne naroky:-)
Zkousel jsem Karrimor Jaguar 70-95 do ktereho jsem vkladal podle webu velke nadeje. Na prodejne jsem zjistil, ze ma desne kratka zada - posun uz byl az nadoraz a presto chabelo tak 8-10 cm aby mel rozumnou delku.
Berghaus C7 Pro 70+10 na tom byl vyrazne lepea sedel s mirnyma vyhradama, ale nesedi mi u nej ten system zavirani spodni kapsy - rolovani ala lodak. Mel jsem vyzkouset C7 2, ale zmotal jsem objednavku a nechal si na vyzkouseni poslat ten model Pro :-(
Deuter Aircontact 75+10 me tlaci
Deuter Aircontact Pro 70+15 sedi asi nejlip , ale nevyzkousel sem jestli mi do nej proleze alespon odstrojena fotobrasna - musim tam zajit znova
Boll Oracle 70+20 relativne sedi, ale jsem z neho rozpacity, ale sam nevim proc

A vic uz toho v tehle velikosti v nejakem "kvalitnejsim" provedeni asi neni:-( Jeste tak Lowe Alpine Cerro Torre 75+20, ale ten jsem nikde v Praze nenasel skladem abych ho mohl vyzkouset
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod zbuddy » pát bře 5, 2010 8:48

bobrb píše:Deuter Aircontact Pro 70+15 sedi asi nejlip , ale nevyzkousel sem jestli mi do nej proleze alespon odstrojena fotobrasna - musim tam zajit znova
O tom bych nepochyboval, já mám sice PRO 60+15, ale už ten je velký jako kráva. Jaké má rozměry ta brašna?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod bobrb » pát bře 5, 2010 9:00

Takhle z hlavy si nejsem jisty, ale neco kolem 30x30 ty dva mensi rozmery z boku...
bobrb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 21, 2009 14:10
Bydliště: pod Brdy

Re: Nový batoh - 75l

Příspěvekod zbuddy » pát bře 5, 2010 10:07

Já bych řekl, že důležitější je znát ten největší rozměr, byl jsem kdyžtak ochoten Ti změřit obvod své šedesátky.
Ale protože v profilu nemáš samozřejmě bydliště :twisted:, tak Ti dám univerzální radu, dojdi si do Hudy, ať víš na čem seš :wink:
Výhodou PRO je, že si otevřeš přední stranu a narveš si ten bazmek do batohu na potřebné místo...

P.S. Jaký tvar má vlastně ta brašna? je to asi spíše geometricky nepřiřaditelný patvar, že?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

PředchozíDalší

Zpět na Batohy