Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » úte dub 27, 2010 12:17

O.K. dle pohledu asi bude ale ta cena je přemrštěná, poměr cena/výkon neodpovídá.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod amigo » úte dub 27, 2010 12:22

holgerus píše:ale ta cena je přemrštěná, poměr cena/výkon neodpovídá.

ano, to je nejdůležitější, jinak budeš osočován jako snob :wink: měl bys raději koupit corazon :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » úte dub 27, 2010 13:01

Říkal jsem snad něco o snobu? Měl jsem na mysli rozumnost investice, zdůrazňuji rozumnost. Někteří jedinci by měli své vášně držet trochu na uzdě. Ne zpátky k věci nad batohem jsem si slintnul, ale z ekonomického hlediska to není úplně dobrá koupě.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod deckardph » úte dub 27, 2010 14:29

Arcteryx pěknej to jo, ale výrobní cena tak 300 kč a prodejní 9000kč.
Jinak sám se můžu přimluvit za Deuter Aircontact kterej mam a je suprovej i když trochu těžkej (přes 2Kg)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod Frayer » úte dub 27, 2010 15:27

Tak nakonec jsem se stal stastnym majitelem Guida 45+ v cervene barve a zatim mohu pouze chvalit Deutera.
Ad Arc'teryx premrstena cena, materialne vypada dobre ale zadovy system oproti deuteru vyrazne zaostava [ pouze na prvni pohled ].
Frayer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 1, 2010 21:15

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod amigo » stř dub 28, 2010 6:47

holgerus píše:Říkal jsem snad něco o snobu? Měl jsem na mysli rozumnost investice, zdůrazňuji rozumnost. Někteří jedinci by měli své vášně držet trochu na uzdě.

a někteří jedinci by neměli být tak vztahovační, byl to vtípek na konto nedávno proběhlé debaty :wink: a nic to nemění na tom, že tu s uvedeným arcteryxem zřejmě moc lidí zkušenost mít nebude
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod šíp » stř dub 28, 2010 9:29

Ale ta debata proběhla v jiném vlákně, kdo ji nečetl nebo se nezapojil, nemusí pochopit souvilosti.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » stř dub 28, 2010 9:36

holgerus píše:O.K. dle pohledu asi bude ale ta cena je přemrštěná, poměr cena/výkon neodpovídá.


To jo, je 2 krat taky drahy ako priemerne batohy, lenze mojho 2. kandidata Mountain Hardwear Wiki 65 nemozem zohnat ani za boha.
Rockpoint ako distributor MH ho odmieta objednat, odpisali mi len nieco v zmysle "sledujte nase stranky, mozno nam niekedy dovali", lenze ocividne objednavaju len batohy do 40L, takze je mozne, ze budem cakat do nekonecna.
Ten Arc'Teryx maju v Hudy v Prahe, chcem sa tam ist buduci vikend nan pozriet, ci je taky vynimocny ako ta cena.

Inak samozrejme, ze budem vzdy velmi rad, ked usetrim 5000, lenze na druhu stranu, ak je dobry a sadne, tak nemam problem zaplatit kolko ziadaju. Hlavne, ked je ponuka dost obmedzena :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod amigo » stř dub 28, 2010 10:09

šíp píše:Ale ta debata proběhla v jiném vlákně, kdo ji nečetl nebo se nezapojil, nemusí pochopit souvilosti.

to sice ano, ale sem to pasuje též: někdo se zeptá na ten a ten batoh, většina ho v tomto odkazu vidí poprvé, ale ví, že je zbytečně drahý. panebože, toho si je snad vědom i ten, kdo se na daný batoh ptá. což ostatně dokazuje i o příspěvek výše.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re:

Příspěvekod cvejnula » stř dub 28, 2010 13:05

Mawatani píše:Hm, tak to mě trochu mrzí, že Karrimor šijou v Číně, tajně jsem doufal, že to bude made in UK :). Opravdu veškerá jejich produkce je šitá v Číně, nevíte o tom něco? Díky


A kde si myslíš, že šije konkurence? Z Československých: Treksport málem zkrachoval, že se bránil Číně, Doldy tam valí, Hannah tam valí, Husky taky a kdepak si myslíš, že dělají celosvětové značky? V Evropě snad dělají z batohářů jen Corazon.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » stř dub 28, 2010 13:36

U TS právě málem zkrachovali že začli šít v čajně, kvalita šla razantně dolů. To jen pro upřesnění. A pokud budou všichni vyrábět v nejmenované asijské zemi tak se nebudem moci divit že nám nic nepatří a sbohem naše sladké civilizační vymoženosti.
JO českých výrobců je víc ale oni si je outdoorové řetězce do krámu moc nepustí. Spíše pohledat na netu.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod xgeorgeas » pát dub 30, 2010 6:21

Tak jsem včera koupil v Hudáči Deuter Aircontact 55+10 (model 2008), no a s mimořádnou Hudy 15% slevou vyšel na 2338 CZK - dobrý ne? :supz:
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » pát dub 30, 2010 6:48

Joj to je dooost dobrý. Taky jsem na tuhle akci koukal. Tak blahopřeju k dobrému kupu a ať slouží po mnoho túr.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 30, 2010 7:35

grco píše:
holgerus píše:O.K. dle pohledu asi bude ale ta cena je přemrštěná, poměr cena/výkon neodpovídá.


To jo, je 2 krat taky drahy ako priemerne batohy, lenze mojho 2. kandidata Mountain Hardwear Wiki 65 nemozem zohnat ani za boha.
Rockpoint ako distributor MH ho odmieta objednat, odpisali mi len nieco v zmysle "sledujte nase stranky, mozno nam niekedy dovali", lenze ocividne objednavaju len batohy do 40L, takze je mozne, ze budem cakat do nekonecna.
Ten Arc'Teryx maju v Hudy v Prahe, chcem sa tam ist buduci vikend nan pozriet, ci je taky vynimocny ako ta cena.

Inak samozrejme, ze budem vzdy velmi rad, ked usetrim 5000, lenze na druhu stranu, ak je dobry a sadne, tak nemam problem zaplatit kolko ziadaju. Hlavne, ked je ponuka dost obmedzena :)


Musim sa ospravedlnit za moje nadavanie na Rockpoint, pisal som priamo do Mountain Hardwear a oni ten batoh do europy vobec nedovazaju, takze smola, vyber sa este viac zuzil.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod holgerus » pát dub 30, 2010 7:56

A nějaký pěkný Deuter by nestačil?? http://www.hudy.cz/batohy-zavazadla/bat ... 60-15.html nebo http://www.hudy.cz/batohy-zavazadla/bat ... ?&fPt=5813 Ty jsou přce proslulé zádovým systémem a kvalitou.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 30, 2010 8:11

Chces-li kvalitu Deuter a "levněji" máš dneska na výběr tři možnosti:
Eclipse 60+10, 2190Kč
Deuter ACT Zero 55+10, 1990Kč
Deuter Aircontact 55+10 (model 2OO8), asi tak 2700Kč

Eclipse aj toho Aircontakta jsem měl už v ruce - zpracování v pořádku, kvalita dobrá.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod grco » pát dub 30, 2010 9:22

Tie aircontacty maju 3kg! Na batoh okolo 65-70l je to hodne, pretoze do takeho objemu aj tak nebudem rvat nikdy viac ako 20kg. Vlastne s viac ako 20kg na chrbte odmietam chodit. :)
Takze sice mozno maju uplne najuberlepsi zadovy system, ktory ale podla mna je na vyslednu vahu zbytocne predimenzovany.
V tejto velkostnej kategorii je podla mna maximalna vaha batohu 2.2-2.3kg, okolo tych 10% vyslednej celkovej vahy. Takto tazky je Arc'Teryx Altra, alebo Osprey Aether, ktorych zadove systemy su plne dostacujuce do 20kg, dokonca by som povedal az 30kg celkovej vahy. Mountain Hardwear Wiki ma pri rovnakom objeme a prakticky rovnakych "featurach" len 1.8kg, preto ma zaujal. Lenze kedze ho nemozem odskusat, tak mam smolu. Objednavat naslepo ho nebudem.
Na druhu stranu extremne lahke GoLity, ktore maju pod 1.5kg u mna nevzbudzuju velku doveru a hlavne sa mi vobec nepacia. :)

Takze momentalne to vidim na Osprey Aether 70 (2010 model) a Arc'Teryx Altra 65. Noveho Aethera uz maju v RP, vcera som ho obzeral a vypada pouzitelne. Takze uz mi len zostava sa ist pozriet na Altru do Prahy (dufam, ze mi ju dovtedy nik nekupi) a ak sa do nej zamilujem, tak ju asi vezmem, ak nie, tak pojdem do toho Aethera.

Deuter fakt nechci. Nemam k tej znacke vobec ziadny vztah. :)
Ale dik za tipy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 65-75l

Příspěvekod xgeorgeas » pát dub 30, 2010 10:32

Holgerus: Díky a hezký den!
xgeorgeas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 17, 2010 23:27

Krosny - Info

Příspěvekod velkap » sob kvě 1, 2010 10:05

Ahoj,
i já se rozhlížím po nové krosně. V současné době mám doma postarší Deuter Aircomfort 38 (http://www.deuter.com/187.php) a jsem s ní nadmíru spokojený, hlavně díky zádovemu systému. Potřebuji ale větší (tak 65 l) a na tomto foru většina lidí preferuje Karrimor (http://www.karrimor.com/catalog/rucsacs/courgar-60-70) tak jsem na vážkách .. opravdu se vyrovná Karrimor nebo jiné značky zádovému systemu od Deuteru ? :-k Narazil jsem i na batoh North Face, který nevypadá na první pohled špatně (viz. video dole: http://www.simplyhike.co.uk/products/No ... rBlue.aspx ) ale o tehle značce v souvislosti s batohy nic nevím. Pokud jej tedy někdo znáte, docela by mě zajimalo jak si stojí ? ... Na závěr tohoto románu jen tak ze zvědavosti na materiály ze kterých se batohy šijí .. Pár značek jako např. Doldy se "chlubí" že jsou vyrobeny z Cordury která je udajně mnohem odolnější než Nylon ze ktereho šije většina značek, takže mi na tom tak nějak něco nehraje :? Proč když je ta Cordura tak super už davno nenahradila Nylon a podobné "podřadné" materialy ? 8-[
Věřím že se najde někdo kdo mi to trošku objasní :smt115 díky za odpovědi a horám zdar :iceaxe:
velkap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 1, 2010 8:57

Re: Krosny - Info

Příspěvekod Dag » sob kvě 1, 2010 11:04

Ono tohle není "krosna". Pravá krosna se už téměř nedělá. V té se nejlépe nosí hodně těžký náklad, ale překáží to.
Ale to jen bokem. Cordura skutečně vydrží mnohem víc. Také o trochu víc váží, ale hlavně víc stojí. Tedy z toho je jasné a proč není všude.
Nejlepší batoh je ten, co nejlépe sedí. A každý má jiná záda, postavu. Chce to zkoušet chodit s batohem, něčím nacpaným, po prodejně.
Množství kapes, příchytek... jak kdo chce. Čím víc udělátek, tim větší váha, ale zase se ty kapsičky, stahovátka hodí.
Stahovátka zejména na to, aby se za ně člověk nechtěně stále za něco chytal. :-)
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » sob kvě 1, 2010 13:33

Tak som sa na ten Arc'Teryx za 10 litrov predsalen vykaslal a skocil som dnes do RP a kupil Osprey Aether 70, novy model 2010. Sice velkost M nemali v mojej vysnivanej farbe, ale len taky divny zeleny (tundra green), ale tak aspon budem nenapadny. :) Podla mna je paradny a myslim, ze nic take uzasne nemoze Arc'Teryx ponuknut, aby to ospravedlnilo dvojnasobnu cenu.

Uz len ho vyskusat naostro.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod michail » sob kvě 1, 2010 15:51

Tak ten Osprey mám aj ja vyhliadnutý, len si musím rozmyslieť či 70L alebo 85L.
Napíš ako si spokojný keď ho vyskúšaš.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » sob kvě 1, 2010 17:24

No ja som vybral 70ku, lebo cim mensi, tym menej veci mozem zobrat :)
Zatial som sa len skusobne doma pobalil a narval som tam v pohode vsetko co som chcel. Nasiel som prvu malu chybicku a to, ze ked clovek odopne rozdelovac spodnej a hornej komory, tak visi vlastne zpredu batohu a nie zozadu, takze ked clovek otvori spodny zip, tak musi odokryvat ten rozdelovac. Myslim, ze by bolo lepsie, keby to bolo napevno pripevnene na zadnej casti batohu a odopinalo sa na prednej casti, takze by to viselo vzadu, kde by to nikomu nezavadzalo. Ale tak je to len detail.

V terene ho budem mat ale moznost vyskusat az v cervnu, tak neviem ci chces az dovtedy cakat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Stani » sob kvě 1, 2010 21:21

ahoj

vies s tym delicom komor to bude tak...moja domnienka...ze ked najprv do spodnej nieco vkladas, teda napchavas, tak vlastne delic tym aj nadvihujes a lepsie sa potom z vnutra zozipsuje. Na starom Alpinuse som to mal nasite zo zadu a najprv som musel rukou ju nadvihnut a potom tam nieco vlozit. Ale to boli take "malicherne" manipulacie, ze to nestalo za rec. Tak ci tak si prvne delic zozipsujes, az potom vkladas.

Ked ho pouzivas neoddeleny a spodny otvor beres na vybratie veci, co mas naspodku, tak to verim ze je neprakticke...aspon ti to vytvara dvojvrstvovu ochranu nakladu pred vonkajskom :-))
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » sob kvě 1, 2010 22:00

No ked som nad tym rozmyslal, tak oni to asi spravili tak preto, lebo vzadu je priestor na camelbak, ktory zasahuje az do tej spodnej komory, takze by sa im to tam zle prisivalo.
Takto stacilo dat len po stranach toho vrecka na camelbak 2 pracky, o ktore sa ten oddelovac zachyti, ked ho chces pouzivat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod Stani » ned kvě 2, 2010 18:46

ahaa, tak to na starom Alpinaku nie je este kapsa na camelaka. Potom ano, preto je to tak nasite...V zivote som vsak waterpack u velkolitraznych batohoch nevyuzil. Na cyklo, beh, skialp to hej, ale bezne turisticky....neviem, no. Stale ocenujem velke bocne vrecka.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » ned kvě 2, 2010 20:00

No ja tiez nie, ani ten vak neplanujem kupit, takze je to tam tak trochu zbytocne, ale ono je to dnes uz skoro na kazdom batohu, ak nie na uplne kazdom, takze si clovek nevyberie :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » pon kvě 3, 2010 7:08

na tenhle jsem jen tak ze zájmu koukal. Mám Osprey Exposure a zas až tak spokojený nejsem. Nějak z toho podezřele lezou nítě, ty švy asi dlouho nevydrží... No naštěstí je v záruce. Co si na něm ale cením je lehkost a bederák.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod grco » pon kvě 3, 2010 9:39

No tak ja mam atmos 35 uz niekolko rokov a je ako novy, ale ten je z cordury. Zena ma ariel 65ku (nie z cordury) jeden rok a este na nom nie je vylezla ani 1 nitka, tak uvidime. :)

edit: inac co sa tyka zaruky:

"Osprey will repair for any reason, free of charge, any damage or defect in our product – whether it was purchased in 1974 or yesterday. If we are unable to perform a functional repair on your pack, we will happily replace it."

takze by som sa rozpadnutia sa vobec nebal :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 60 - 75l

Příspěvekod holgerus » pon kvě 3, 2010 10:05

Exposure by měl být taky z Cordury, holt u tohoto konkr. kusu soudruzi z NDR udělali někde chybu :? JInak si myslím že je to dobrá firma co dělá kvalitní kousky.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Batohy