Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pon dub 11, 2022 23:24

Na jednodenní tůry sice může být tak velký batoh zbytečný, ale na druhou stranu proč ne? Alespoň mně na jednodenních výletech na váze zas až tak moc nezáleží. Když dole není sníh, a sněžnice je nutný nést na batohu, tak bráváme kvůli upevnění sněžnic dva batohy (jinak nosíme jeden a střídáme se) - já mám menší Pinguin Boulder 38, což je na sněžnice i lyže super batoh. Koukám, že jej v nějaké nové verzi stále vyrábí. A Laďa nosí starý Millet Odyssee 50+10, který máme hlavně na vícedenní výlety. Sice váží víc, ale nese se dobře a sněžnice jdou na něj skvěle a jednoduše přidělat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon dub 11, 2022 23:31

Otazka je spis proc jo? ;-) Kdyz uz clovek nejaky bagl ma, tak ho proste vezme, ale kdyz kupuju novy, tak zvazuju urceni a tohle je ultraheavy overkill. Cena je zrejme podle vahy :twisted:

sobb píše:já mám menší Pinguin Boulder 38, což je na sněžnice i lyže super batoh

Jo, klidne muze byt, objem dostatecny a vazi polovinu. Ja si asi koupim ten Crux, realne bude jeste vetsi a sneznice na nem sedely skvele. Mutant se sice jeste dal, ale bylo to na hrane a sneznice mi pri sestupech trochu placaly :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » úte dub 12, 2022 18:42

Ona vůbec ta prvotní myšlenka s kterou jsem tam šel byla Kaipak 38 a pak se rozhodnout mezi Kebem a Kajkou. Nic není rozhodnuté ani koupené, ten Keb byl takový kompromis a všechno úvaha na "papíře". Navíc mám doma Guida 34 a jestli něco vyměním tak starého Aircontacta. No a stejně nemám za ty dva měsíce doma kondičku takže až to uzavřu tak budou následovat dva týdny dovolené méně náročných výšlapů asi s Guidem. Jinak ten Keb byl fakt luxus, akorát bych do něj potřeboval dát svoji výbavu pro jistotu a jak jsem se zmínil výše tak těch vícedenních túr bude letos asi opravdu minimum.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 12, 2022 6:06

nektery obchody uz maji novej exos/eju ale v omezene litrazi a barve (58 modrou) ale uz mam v hanibalu objednano na vyzkouseni tech zad damskou ML

ted vazne:
muze realne clovek poznat o 1cm kratsi delku zad na batohu, nez by potreboval?

kdyz potrebuju 52 cm a ty novy batohy maj 50,5 ?

jako pripravuju se psychicky, ze to bude fail, ale zaroven doufam, ze ten 1cm bude spis kosmeticka zalezitost a v realu by mi to vadit nemelo.

v damske se delsi zada pak nedelaji a panska LXL zvazovat nema smysl, na to su zatim malo tlusta:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 8:46

Mawenzi píše:muze realne clovek poznat o 1cm kratsi delku zad na batohu, nez by potreboval
Hm, to je docela tezko zodpoveditelny dotaz... Zalezi na ruznych okolnostech.

Uvedom si, ty delky zad nejsou urcene vyslovene pouze pro stejne dlouha zada, ale pro nejake rozmezi, napr. (cisla totalne z bricha) delka zad 52,5 cm pro skutecnou delku 50-55 cm. Navic casto je v tech intervalech na ruznou delku zad batohu prekryvy.
Pocita se s tim, ze tak maly rozdil drtiva vetsina lidi nerozezna a bude mu batoh sedet. Druhou veci je, ze takove centimetrove rozdily muzes dostelovat nastavenim delky ramenniho popruhu, jeho vypnutim nad krkem a nektere batohy taky maji moznost si mirne upravit misto "pripojeni" tech napinacich popruhu nad rameny smerem blize nebo dale od batohu. Tim si muzes docela jemne nastavit, co potrebujes. Blbe je, ze zrovna o teto moznosti maloktery vyrobce pise v manualu k batohu ](*,).

Stejne ty cisla jsou jen cisla a klidne se Ti muze stat, ze Ti bude nakonec nejlepe sedet batoh s delkou zad, ktera by podle cisel mela byt pro Tebe uplne mimo. Svoji roli hraji i jine veci. Takze zkouset, zkouset, zkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 12, 2022 9:09

apuka
jasne teoreticky jo ale zatim jsem vzdy mela 43-52 toto rozmezi a vim ze to mi sedi paradne a pokud ted je to rozmer nejak 43-50,5 tak mam mirny obavy.

snad bude paradni, az naskladni tu tungsteen grey barvu tak uz aspon budu vedet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 9:18

Hmm, ten novej Exos vypadá o dost líp než ten co mám (Exos II). Nicméně jsem s tím starým spokojen.

Dcera má taky starší Eju 48L a je spokojená. Navíc jak píše Apuka tak Exos je nahoře na popruzích stavitelný tak jak popisuje.

Ten centimetr a půl bych tam asi nepoznal, to daleko víc poznám právě jak si nastavím ty popruhy (jak dole tak i nahoře).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 12, 2022 10:20

tomas
mam taky II 38l, az na kapsy spokojenost ale kapsy sem.si vyresila po sgym neesteticky ale funkcne.

ale hodne premyslim, ze vezmu 48l litraz, a uz jinej nosit nebudu :D (50l stratos je u me asi nejpouzivanejsi litraz), zase 2 batohy vydrzi 2x tak dlouho :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 10:52

Já mám právě Exos II 48L (mám velikost M), měřím 183cm a říkaj do 185cm, L by mi asi nebyl, protože tohle sedí a dlouhý mi to připadne dost.

Dcera má Eja 48 (velikost WS, měří 165cm, dýlku zad těď z hlavy nevím) a taky sedí.

Já se do tý 48L sbalím na X dní úplně v pohodě I se stanem a žrádlem. Když jdu s děckem tak dělá provianťáka (bo nenese v báglu stan).

Mě tyhle bágly velikostně přijdou ideální na vícedenní akce pokud je člověk aspoň trochu UL a nenosí nesmysly.

Pokud vyloženě nemusíš nést jídlo na týden, 48L stačí v klidu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 12, 2022 11:16

Tomas
mam 168cm a damsky mi vetsinou jsou kratky a i pansky SMka mi uplne nevyhovujou, exos mam taky M ale ten je do 52cm, takze presne na me... zkousela sem i Lko, ale to mi uz byli obri ramenni popruhy a celkove to diky nim moc nesedelo.

jo, prave si rikam, ze ten stratos 50l je tak akorat pro me, ale exos mi vyhovuje vic jinyma vecma, ale do 38l je pro me promlem se sbalit (taham spolecny veci casto) a jako velkou krosnu mam auru 65l tak mi prijde, ze 58 bych spis nevyuzila. a prodavat stratos mi prijde skoda, 2 podobny batohy proste vydrzej spolu 15 let na stridacku a porad ten stratos bude odolnejsi/mohutnejsi.

teda jeste aby ta 48l stala sama o sobe a nemela tak zkoseny dno jak starej model, to me hodne vadi ale mam na to uz grif, ze si dolu navazuju jidlo...

vnimam exos jako hodne povedenej model kterymu hodne chybi kapsy, takze exos s kapsama proste musim mit :D a taky ma konecne barvu dle myho gusta. ne zw by mi nejak na barvach zalezelo kdyz je to aspon /zeleny/sedy/cerny ale tahle seda je taky moc povedena.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 12, 2022 11:37

Já bych 58L taky něják vevyužil. Na stěhování mám 65+10L starý Berghaus a ten bych už na trek v životě nevzal. To je spíš prostě už jen zavazadlo přesunout se někam na týden a pak vyndat menší batoh a chodit tam někde kolem.

Na vícedenní trekování s 38L to už musí člověk jet čistý UL. Ta 48L je ale dle mýho rozumný kompromis. Na chození bez tun jídla akorát.

Já ten Exos II taky vnímám jako povedený batoh, ale jinak souhlasím, kapsy chybí, sám o sobě nestojí vzhledem k tomu dnu, ale na druhou stranu je to dost lehký a dle mě i pohodlný batoh. Zároveň to není úplně UL batoh, že bych se s ním bál "prasit", ale jako jo - určitý ohled vůči němu mám. Není to stará klasika na kterou si člověk sednul, když si chtěl odpočinout. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 13, 2022 14:16

tak zada do 50,5cm zda se nejsou limituhici a uz jen aby naskladjili tu sedivou. damska ML varianta mi vcelku sedi, vyzkousim jeste proti exosu ale aktualne nedokazi rict kdy ho naskladni...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ripper6 » stř kvě 25, 2022 15:31

Co rikate na tyto nove moderni batohy? :)
Nemysim tim ted, ze tam nahazim z vrchu veci a potom se tam hrabu jako v hrabaku ala vyberovy second hand, ale co se tyce vydrze? V krame mi bylo tvrzeno, jak je to super, je to lehke, hodne to vydrzi :)

https://www.pod7kilo.cz/p/batoh-gossame ... 50-seda-l/

a toto
https://www.pod7kilo.cz/p/batoh-gossame ... -zelena-l/

Presto ja jsem zvyklej na batoh co nosim do letadla a to:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/osprey-far ... anic-grey/
tj ze prosel do letadla napr i s Wizz nebo Ryanair dle rozmeru jako prirucak. Vzdy byl takovej bytelnejsi a da par let. I kdyz jsem to musel naslapat, jako fest tak i zip to dal.

Hodilo byse mi mit 50 litrovej nebo tech 60l ale rozmerove pokud to naplnim do 50L, jestli to vubec bude odpovidat trochu dle toho co vyzaduji aerolinky?
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř kvě 25, 2022 16:42

Zkoušel jsem, hrůza poruhy, na ně mi chybí v ramenou tak 30kg, záda se potí i mně, nepotivci. Dřív jsem o nich uvažoval. No way. Nepohodlí, 7kg se mi v tom nese hůř, než 10kg v "plnotučným" batohu. A litráž? Haha, v ní jsou počítány všechny kapsy, snad na úrovni nacpání k prasknutí. Nene, tudy aspoň pro mě cesta nevede, odlehčení nesmí být tak extrémně na úkor pohodlí.
Vím, někdo si to třeba chválí, ale ten někdo má výbavu 4kg se vším všudy a velice houževnatý tělo, který snese všechno.
Ani pro mě, fanatického gramhoniče, tudy cesta nevede. Ale to je dost individuální, třeba tobě to může sedět..

Rozměry do letadla zjisti u konkrétní společnosti se kterou letíš, třeba ty GG batohy jak nemaj vpodstatě žádný záda, smrskneš je do každýho letu, pokud nebudou nacpaný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ripper6 » čtv kvě 26, 2022 9:49

Ano ta litrar to me taky napadlo, jestli tam nebude nejakej figl :)
Dik za info, mozna to zkusim v ramci vraceni do 14dnu. Zada se mi poti vzdy, to uz jsem nejak zvyklej.
Me to jen prislo trochu forovi, preci jen kde vzali 50 nebo dokonce 60litru :roll:

Gossamer Gear nemaj zadny zada, ale to asi pak nebude dobre ne? Preci jen ten muj Osprey ma vyztuhu zad, takze hadam, ze pokud narvu nejaky batoh GG, tak me to bude treba tlacit? :-k

Je fakt ze ja mam prave ten batoh narvanej k prasknuti, casto mi prijde ze zbytecne misto ubira tzv prihradky. Takze byse hodil batoh, co ma klidne jen jeden foch, kde to nahazim ale poskytne trochu vic mista nez kdyz ma 150 prihradek a ja stejne uz nevim co kde jsem dal :D

Ryanair
• příruční zavazadlo o hmotnosti do 10 kg s max. rozměry 55 × 40 × 20 cm

WizzAir
Na zavazadlo s kolečky o maximální velikosti 55 x 40 x 23 cm a příruční zavazadlo (max. 40 x 30 x 20 cm) v kabině mají nárok pouze pasažéři WIZZ Priority.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 26, 2022 11:57

@ripper6: Gossamer Gear Gorilla je pan batoh, prostě ho kup a pěkně ho pozdrav. :wink:
Nejlepší batoh, co jsem kdy měl, prošel se mnou Nepál, Thajsko a další země. Výztuhu zad má, takže se váha přenáší na bederák, do letadla přesně vyhovuje těm 55cm. Pokud jsou požadavky na menší, dá se výztuha vyjmout a pak to zmáčkneš jak potřebuješ.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv kvě 26, 2022 12:15

oodoow píše:do letadla přesně vyhovuje těm 55cm. Pokud jsou požadavky na menší, dá se výztuha vyjmout a pak to zmáčkneš jak potřebuješ.

:(( :(( :((
ripper6 píše:ja mam prave ten batoh narvanej k prasknuti...
max. rozměry 55 × 40 × 20 cm

vs.
Šířka 29 - 55 cm
Hloubka 16 - 33 cm

Mne ty rozmery (pro batoh narvany k prasknuti) nejak nevychazi... Ale ja jsem asi jenom hadavej chlapik, navic v matematice jen absolvent matfyzu, zadny inzenyr...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » čtv kvě 26, 2022 19:21

ted jak jsme leteli tak si spousta lidi normalne uplne odrzle brala do letadla batohy a nebo kufry urcite vetsi nez s povolenejma rozmerama pro palubni zavazadlo ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv kvě 26, 2022 20:23

Jj, takove mam nejradej. Zvlast kdyz se cpou dopredu, aby byli v letadle prvni, asi aby neodletelo bez nich. Ja tam pak prijdu posledni, protoze prece nebudu stat ve fronte na gate jako nejake pako, a prostory na zavazadla uz jsou zavalene temi jejich kramy, ze ani zavrit nejdou a ja nemam kam dat svuj minibatuzek #-o :twisted:

Tohle je vec nahody a mozna letecke spolecnosti. Videl jsem lidi, jak skakali po batohu, aby ho narvali do toho meraku, protoze u odbaveni byli nekompromisni. Jindy zas jen mavnou rukou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát kvě 27, 2022 3:49

apuka píše:Mne ty rozmery (pro batoh narvany k prasknuti) nejak nevychazi... Ale ja jsem asi jenom hadavej chlapik, navic v matematice jen absolvent matfyzu, zadny inzenyr...

Matfyzák kouká na čísla, ale uniká mu, že těch čísel je možný dosáhnout se síťovou kapsou. Třeba GG je má obrovský, zatraceně pružný, dá se říci nafukovací..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát kvě 27, 2022 6:53

Nejak neverim tomu, ze by vyrobce uvadel hloubku o 13cm a sirku o 15 cm vetsi nez muzes ten batoh nacpat bez vyuziti vnejsich kapes. Mi prijde (uz jen podle obrazku a videa na 40l) ze se daji nacpat docela vyrazne vice.
Stejne by mi prisel 50l batoh hloubky do 20 cm (ten pozadavek let. spol. a to ted beru bez naplneni tech kapes) jako skoro nepouzitelny. Jeste je k tomu treba pocitat i bederni pas, kdyz se to omota kolem, zadovy system a ramenni popruhy - to vsechno neco taky zabere. Vevnitr zustane velice malo prostoru. Tam se nektere bezne pouzivane veci ani nevejdou, pro mne je to hodne mala hloubka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod oodoow » pát kvě 27, 2022 7:26

Matfyzák :roll: nepochopil, že základní číslo je délka, protože tu nezmenšíš kvůli výztuze zad, ostatní rozměry si zmáčkneš jak potřebuješ.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát kvě 27, 2022 8:40

A oodoow asi nepochopil, co psal ripper6
ripper6 píše:Je fakt ze ja mam prave ten batoh narvanej k prasknuti
Tj, nebude moc co "zmacknout" dostatecne. Nevim, dlouhe jsem neletel, ale rekl bych ze se nebude moc libit na odbaveni pokud se batoh do "testovaci mrizky" vleze, ale bude prekypovat pres vsechny diry a to dos vyrazne... Hlavne u RyanAiru bych ocekaval ze to s radosti zkasiruji, pokud mohou...

Mozna se ale mylim a je to bezne jak pise ntz a nikoho (krome nestastniku jako mike, na ktere dusledek toho dopadava) to nezajima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ripper6 » pát kvě 27, 2022 8:47

Je pravdou ze WizzAir tak i Ryanair ani moc jsem nelital, jelikoz po EU jsem nahodne jel vzdy necim jinym :) Co se tyce tech kleci, tak to jsem videl, ale nikdo to tu dobu zrovna nekontroloval. Jen tam stal personal a cumel, lidi zkouseli jen nektery kufr ze co kdyby aby to meli ale pohoda :)
U tej jednej priplacim kilo za ten Priority Boarding kde pusti dve zavazadla na palubu :)

oodoow: dik ho mozna pak zkusim ale zatim to nespecha :) Neni to tak nutnost pac Osprey vse vydrzel i hazeni na lod :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pát kvě 27, 2022 15:08

mozna budu prodavat svuj flex capacitator 40-60 ... On mi ve skutecnosti vubec nesedi .. ma kratky zada .. nemate prosim nekdo nejakej tip na co nejlehci batoh kolem tech 50L kterej by dobre sedel i na vysokem cloveku a zaroven mel alespon trochu dobra zada na tezkej load (protoze ja chodim primarne s vecma na foceni a ty jsou tezke) ..

koukal jsem na ty UL batohy a nic me tam nenapada ...

dneska jsem zkoumal ten svuj batoh a dosel jsem k zaveru, ze by nejlepe sedel na nekom, kdo ma 180-185cm
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 8:36

v rp uz se daj objednat Exosy :)

tak je k vzteku ze na nej cekam od unora a na dovcu jedu bez nej:D ale bude me cekat na vyzkouseni hezky po dovolene.

v ofiko materialech jinak upravili velikost panskeho SM, ktera puvodne na osprey webu byla do 50,5 tak ted pisou 52cm horni hranice.

doufam, ze bude dobre sedet, v zaloze by byla Eja ale ta je skareda a volba mezi "hnus s kapsama" versus "design neurazi bez kapes" zustavam u varianty bez kapes.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 9:11

Nestezovala jsi se na barvy? Se mi to jen mari, ale spomenul jsem si na Tebe (a proto si myslim, zes to byla Ty), kdyz jsem cetl, ze v RP budou mit i nejake exkluzivni modely a barvy batohu od Osprey.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 9, 2022 12:09

apuka
ano psala sem ze ten inovovanej model EJA je barevne hnusnej takze mi sice sedi ale rozhodne ho nechci.

takze moje aktualni nadeje je, ze panskej Exos SM bude sedet stejne dobre, protoze ten je i hezkej.

batoh bych si kvuli designu nekoupila ale su ocjotna si nekoupit fakt udesnou priseru ktera ma vse co chci pokud muzu mit neco 80% co je v pohode
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2022 12:42

Vsak prave proto jsem to psal, jestli se u RP (casem, jak pisou) neobjevi v nejake jine barve. Ale moc sam neverim, ze by zrovna v RP se objevilo barevne neco, co ani sam Osprey nedela. Na to jsou asi dovozy do CR, mozna SK prilis male.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod ntz » pon čer 13, 2022 18:50

tak se mi podarilo prodat Flex Capacitator 40-60 (coz jsem skoro obrecel - ve skutecnosti mi byl malej) a shanim novej batoh ke svymu Baltoro 75 ve velikosti cca 45-55L pro mensi vylety ..

Asi potrebuju na batohu i delkove nastavitelne popruhy na zada, batohy co nemaj delkove nastavitelne popruhy jsou mi casto kratke v tech ramennich popruzich (tzn napr. vychozi poloha toho prsniho secvakavatka je prilis vysoko a nebo napriklad nejaka poutka na tech ramenich popruzich) .. moje nejnovejsi mereni, je 195 cm vyska, 53 cm dylka zad (aka jak vetsina vyrobcu batohu uvadi od obratle dolu k bedrum) a pres hrudnik mam v klidovem stavu 120 cm ..

Napada prosim nekoho (idealne z vlastni zkusenosti) nejakej idealne lehkej bagl kolem 1250g co by mi mohl bejt a zaroven by mel dobry zada a funkcni bederak .. Muj vybava na 2-3 dny s focenim fakt neni UL a zacina na cca

4000g - insert fotak + skla + veci okolo
2500g - muj normalni stativ
3300g - spani (spacak, stan, karimatka - v letni verzi)
1500g - vse ostatni (kuchyne, kpz+lekarna, palivo na 2-3 dny, navigace, penezenka)
1000g - ?? obleceni (tady to neni definitivni, budu letos kupovat nejakej membranovej nebo nepromok set)
-------
12.3kg bez jidla, vody a batohu kdybych sel fakt na tezko
8.3kg bez jidla vody a batohu kdybych se maximanle odlehcil na nejakej delsi hike, kde bych chtel fotit ..

takze dobry a funkcni zada jsou nutnost .. snazim se vybudovat si nejakej idealne co nejlehci set na leto do vyse zminenho baglu okolo 50L .. Letos me ceka shake-down hike nejake 3-4 dny cast z nizkotatransky hrebenovky a hlavni cast sezony stravim cele zari do pulky rijna (cca 6 tydnu) na Peloponesu v Recku a tam chci neco nachodit a nafotit po horach - budu tam delat 2 delsi vylety na cca 4-5 noci a nejake kratsi vylety (jedna az dve noci)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy