Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř kvě 25, 2016 6:41

@fps kup taky to tak delam a nedavno se mi to vyplatilo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » čtv kvě 26, 2016 18:04

Potreboval by som poradit ohladom batohu vaude asymmetric 42+8. Chcel by som ho ako treti batoh k malej 35ke a velkej 75ke... Chrbat si pojdem vyskusat, takze o tom po tom... zaujimali by ma skor skusenosti s vaude batohmi. Pri tomto modeli neviem ci je aj spodna komora (pisu, ze ano, ale na fotkach ju nevidno... pri vacsich objemoch vidno aj na foto spodnu komoru). Viem, ze nema plastenku to mi nevadi... ma zaujimavo riesene kompresne popruhy, ale neviem velmi co si o tom mysliet...?!

Popripade mi skuste napisat nejake eventualne negativa tohoto batoha... Co by vam na nom vadilo alebo naopak pacilo sa. Ja si z toho potom spravim vycuc pre seba...

Popripade porovnanie s niecim v podobnej cenovej kategorii, co by sa oplatilo viac kvoli napr. Vychytavkam, alebo naopak jednoduchosti, overenej kvalite a pod... vdaka
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Guly » pát kvě 27, 2016 3:30

@apuka: vývoj materiálov a konštrukcií, módnosť farieb a vychytávok nezastavíš. O desať rokov to z tohoto pohľadu bude možno nepoužiteľná starina a vykopávka vhodná do múzea. A starnutie a zmena materiálov za desať rokov ležania v skrini? Tiež by som asi neriskoval. Tak som to myslel ja. Kúpil som si auto, s ktorým som vrcholne spokojný a skoro až nadšený. Ale kúpiť si ešte jedno s tým, že sa na ňom začnem voziť o desať rokov mi pripadá trošku scestné a podivné. Logiku v tom nevidím žiadnu.

@palecc: Vaude asymetric vyzerá na pohľad v katalógu celkom fajn a Vaude je po všetkých stránkach TOP značka. Nemal som však, takže ťažko poradím. Len sa pýtaš na alternatívu. Pre mňa je to Deuter futura 42 pro. Kto nemá predsudky voči sieťkovéme chrbátovému systému, jeho kúpou určite chybu neurobí. Rokmi vymakaný a overený, veľa úložných vreciek, spodná komora, výborné rokmi osvedčené nosné popruhy a top materiály s prijateľnou hmotnosťou 1740 g odôvodnenej kvalitou, pohodlnosťou nosenia a mnohofunkčnosťou. Životnosť a odolnosť skoro večná. Na letné UL viacdňovky pre mňa skoro ideál. Pri objemnejšej výbave dá sa vybavenie pripnúť a nosiť aj zvonku. Komu vadí sieťka, tak je voľba aj Deuter ACTLite 40 + 10. Nemá však bočné zipové vrecká a veľké strečové vrecko na prednej strane je chúlostivejšie na poškodenie, preto vyžaduje opatrnejšie zaobchádzanie! Deuter futura vario 50 + 10 je ešte vyšší sieťkový level, avšak hmotnosť 2240 g ho už v dnešnej dobe trochu diskvalifikuje. Kto vie oceniť jeho funkčnosť, trvanlivosť a hmotnosť považuje ako vyváženú pozitívami, jeho kúpou nebude sklamaný.
Vaude asymetric si pochvaľuje Quido. Čo som neskúsil, nemôžem posudzovať a hodnotiť. A dojmy sú prázdne pojmy!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát kvě 27, 2016 4:56

Guly píše:Kto nemá predsudky voči sieťkovéme chrbátovému systému

jaké máš na mysli předsudky, třeba ten že jak napadá za síťku sníh, tak tě studí na záda, začne tát, a stékát ti voda po zádech, přes bedra, až na zadek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 27, 2016 7:41

@ fps - jak napadá sníh? Shora za síťku nenapadá. Sníh se tam dostane bokem, pokud uživatel hodí tlamu na lyžích, sněžnicích, na což batoh není moc doporučení hodný. Na zimní turu si rozumnej člověk vezme "non síťkový" batoh. Tedy to není chyba batohu, ale chyba uživatelská. [-X
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Paleccc » pát kvě 27, 2016 14:40

Guly píše:Pre mňa je to Deuter futura 42 pro. Kto nemá predsudky voči sieťkovéme chrbátovému systému, jeho kúpou určite chybu neurobí.


Ano, futuru som uz pozeral, ale priznam sa, ze ma velmi neoslovila. Verim, ze je to super batoh, ale jeden Deuter uz mam a rad by som vyskusal nieco ine... Vaude je lahsi, nema sietku (ktoru velmi nexcem, pretoze turistikujem aj v zime... verim, ze by som to so sietkou tiez uplne v pohode prezil, ale klasicky chrbtovy system mi vyhovuje viac, kedze sa ani v lete prilis nepotim). Sice nema plastenku, ale to mi nevadi, dalej nema spodnu komoru - to mi tiez nevadi kedze ma celny vstup, paci sa mi ze sa da nastavovat chrbat, urcite to vyuzijem, lebo niekedy mi trva dost dlho kym pridem na "idealne" nastavenie batohu.

Celkovo ma ten Vaude velmi oslovil a rad by som skusil nieco z kategorie lahkych batohov. Okrem toho mi sedi aj dizajnovo... Tak este cakam ci sa ozve Quido so svojimi skusenostami s tymto batohom... Ak budu pozitivne a lepsiu variantu nenajdem, tak ho asi vezmem :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát kvě 27, 2016 15:21

vonkreuz píše:@ fps - jak napadá sníh? Shora za síťku nenapadá. Sníh se tam dostane bokem, pokud uživatel hodí tlamu na lyžích, sněžnicích, na což batoh není moc doporučení hodný. Na zimní turu si rozumnej člověk vezme "non síťkový" batoh. Tedy to není chyba batohu, ale chyba uživatelská. [-X

samozřejmě že jsem myslel že napadá bokem, mně tam vždy napadal sníh bokem když jsem procházel zasněženým houštím nebo kosodřevinou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát kvě 27, 2016 18:09

Guly píše:Kúpil som si auto, s ktorým som vrcholne spokojný a skoro až nadšený. Ale kúpiť si ešte jedno s tým, že sa na ňom začnem voziť o desať rokov mi pripadá trošku scestné a podivné. Logiku v tom nevidím žiadnu.

Jo, ale protoze je to spatne srovnani. V autech se toho meni o hodne vic, treba elektronika a ta se dneska vyviji hodne rychle. Takze auto za 10 let se uz mozna bude ridit samo. Tady je ale rec o outdoorovem vybaveni, konkretne o batohu.

Jelikoz mam 12 let stary Deuter Act-Lite 50+10, muzu srovnat, co se za tech 12 let vylepsilo a "vylepsilo":
+ vaha. 1730 g proti 2000, to je dost. Oficialne tenkrat ale psali 1800 a mozna jsem mel jen smulu a o rok pozdeji uz by to byla i pravda. Pak uz rozdil velky neni.
+/- material je znatelne tenci, mozna to neni na ukor odolnosti, nevim
- tri prezky na viku proti jedne, otrava, ta jedna mi vzdycky stacila
- prezky jsou mensi, takze nachylnejsi k prasknuti a hlavne se s nima hur pracuje, zvlast v rukavicich
- stupidni kapsa vzadu navic
- uchyty na cepin vypadaji, ze jsou niz a vic na boku, asi kvuli te stupidni kapse
- barvy nic moc, jedna vylozene hnusna, druha pouzitelna, ale moje se mi libi vic

Za mne tedy minusy prevazuji. Co na nem bylo dobre vetsinou zustalo, ale par veci zmrsili. Kdybych se mel rozhodovat, jestli stary vymenit za novy kvuli vaze, tak by to bylo i pri 270 g rozdilu tezke.

U obleceni to byva jeste vic. Mam dve tricka kupovana pred rokem 2000 a kdybych se tam mohl vratit, tak jich bez vahani koupim deset i kdyz nebyla zrovna levna. Protoze jsem od te doby nic lepsiho, ale ani srovnatelneho, nepotkal. Material bohuzel "vylepsili", stale jeste funguje, ale ten stary je lepsi. Takze horsi nahradu pouzivam na chozeni u nas a ta dve, ktera uz jsou hodne osoupana, si setrim na hory. Podobne kalhoty, tam pro zmenu nahradili skvely material stupidnim softshellem. Ty jsem tenkrat prozretelne koupil dvoje, ale mel jsem vic. Nedavno jsem sehnal dalsi ve vyprodeji v Polsku, coz byla neskutecna anabaze... Jsou proste veci, ktere se povedou a pokusy o vylepsovani jsou jen k horsimu. Z cehoz plyne, ze kdyz neco opravdu povedeneho potkam, tak neni spatny napad nakoupit zasobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » sob kvě 28, 2016 13:03

ono úplně stačí jenom to jak na vše dávají místo zipů překrytými légou zipy voděodolné, nejenom že voděodolné zipy fungují dost ztuha, ale i jejich voděodolnost po dlouhodobém používání je horší než když je zip překrytý légou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Guly » sob kvě 28, 2016 17:49

Všetci argumentujete celkom logicky, odporovať a diskutovať na túto tému by bolo kontraproduktívne, lebo sú to len naličkosti. Na Deuter ACT Lite je tá kapsa predná strečová krok späť v odolnosti (ľahko sa poškodí) no funkčná na mokré veci a na veci k ruke a nemusí byť na zahodenie. Ale nový ho celkom vážne zvažujem na zimu, pokiaľ nepôjdem do Crux 57 alebo 70.
No a k tej sieťke. Deutery jú majú kevlarovú potiahnutú nejakou umelou hmotou, takže je nenasiakavá a má podľa mňa najlepšie parametre zo sieťok na trhu. Slabinu sieťky vidím v zime, kedy pri nízkych teplotách a poriadnom vetre je na chrbát parádne zima a dosť je to neoríjemné. Niekto píše o posunutí ťažiska od crbáta ako negatívum. Ja si to však nevšímam. Mne to totiž nevadí. Takže asi tak to vidím ja. A k tomu kupovaniu dopredu by som sa ja osobne vyhol pri batohu. Nikomu to však nevnucujem, to len tak na okraj, aby reč nestála.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal.P » úte črc 12, 2016 19:03

Zdravím. Tak jsem to tu pročet a ve výběru mám batoh Corazon trek 75, Lowe Alpine Axiom Diran 65:75 a Lowe Alpine Cholaste 65:75. U zmiňovaných LA bych chtěl vědět jaký je rozdíl. Z popisu mají rozdílné zádové systémy. V čem se liší? Který zvolit?U toho Axiom je prý nějaký mechanizmus na šňůrky. Na netu jsem tam viděl jakousi plastovou desku. Není to slabina? U toho Axiom je tam p Píšete tu, že je dobré batoh vyzkoušet. Prodávají tyto batohy někde v OL?
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 8:11

Zdravím, hledám velký expediční batoh na dlouhé přechody (7+dní). Mám podmínku aby měl "klíště". Zatím mám vybraný husky samont 70+10 l a deuter Quantum 70+10, ale ten je dost drahý. Máte s některým zkušenosti, připadně bych byl rád ,kdyby jste mi nějaký doporučili.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 26, 2016 8:43

Husky bych v případě takového batohu asi nebral, budeš v něm nosit poměrně těžký náklad, bál bych se kvality batohu a jeho životnosti. T5eba se ale pletu a tento model bude bez problémů. Hledáš tedy něco ve velikosti 70-80l a cenový strop máš jaký ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 9:32

70-80l by mělo stačit a nejradši bych něco do 5000kč
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 26, 2016 10:32

No a je nutné to klíště ? Ten batoh s ním není zrovna kompaktní, je dost hluboký a těžiště to posouvá od zad. Já to nikdy neměl, ale nezdá se mi to jako moc dobré. Co třeba odepínací víko, které slouží jako ledvinka nebo malý skládací batůžek například od Sea to summit ? To by nestačilo ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 10:36

Mám v plánu příští rok jet na přechod Iezer – Păpuşa, Făgăraş, Piatra Craiului a 2 výstupy na piatře jsou nalehko, takžě nějaký malý batoh by se hodil.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 26, 2016 10:53

gregory stout ma neco jako kliste - normalne je to predni kapsa na batohu, odnimatelna s popruhy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Expediční batoh

Příspěvekod S4TYR » úte črc 26, 2016 10:54

@ CloserMango390:
Quantum ma pritulka prave kvuli tomu klisteti, ale zadna hitparada to teda neni.
Pokud chces lepsi hlavni bagl, tak by ses mel vejit u Deuteru v pohode do 70ky litraze. Mam AirCintact PRO 60+15 a je snad nafukovaci, protoze jsem ho zatim nebyl sto naplnit uplne cely durch.
Jestli ti muzu poradit, tak na kliste ti vystaci batuzek typu klicenky ;) neco jako dela SeaToSummit Ultra-Sil Dry Day Pack vazi nula nula prd, unese toho hodne a je nepromokavy.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Expediční batoh

Příspěvekod fps » úte črc 26, 2016 10:55

CloserMango390@

nevím co pro tebe znamená slovo expediční, ale pro mně expediční znamená nejnáročnější podmínky, a cokoliv od Husky spojovat se slovem expediční, je úplně mimo mísu, jestli chceš expediční batoh, tak kup něco od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, a ještě být tebou, tak bych se hodně zamyslel nad tím jestli doopravdy chceš tahat na zádech těžkou 80l almaru, mně stačí na týden na těžko v létě cca 40l batoh, jaro a podzim cca 45l batoh, v zimě cca 50l batoh, a to nejsem žádný UL šílenec
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 11:40

Do 40l bych se asi se s jídlem na 8 dní asi nevešel, ten batoh od sea to summit vypadá zajímavě a asi to je nejlepší řešení. Deuter 60 + 15 vypadá pěkně, ale je strašně drahej.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod S4TYR » úte črc 26, 2016 11:48

Mozna te ne/potesim :D
Deuter AirContact PRO 60+15 je drahsi, ale taky o pul kila tezsi nez konkurence. Ja mel pred jeho zakoupenim model Osprey Xenith 75, ktery me nadchnul ze vsech baglu nejvic, protoze mi perfektne kopiroval zada a nesl se pohodlne i plne nalozeny. Problem vsak byl, ze v Osprey zmenili siti a mi se v mrazech rozcupovaly bocni zipy pro vstup do hlavni komory. Toto pak taky byla jedna z podminek, kdyz jsem shanel po vraceni penez nahradu - bocni vstup je peklo, ktere uz v zivote na batohu nechci.
Zkusil jsem teda tezsi Deuter a jsem s nim (mimo vahy) naprosto spokojeny!
Pokud pujdes natezko a budes brat i stan, tak ten 60+15 zaplnis. Do vrchniho rolaku se vlezes v pohode i s jidlem cca na mesic. :)
SeaToSummit je super batuzek na mensi tripy a nebo jen kdyz jdes z bivaku nekam dal do mesta na nakup. Batoh mas na klicich a nijak te neomezuje ani s velkym hlavnim baglem. Ale nejpodstatnejsi pro me je jeho nepropustnost a setsakra pevna tkanina, ktera unese sna i basu piv :P :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Expediční batoh

Příspěvekod pickard » úte črc 26, 2016 12:25

+1 k malýmu ultralight baťůžku místo klíštěte. Osvědčené řešení.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 12:32

ok, díky za rady. Začínám šetřit :D
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod S4TYR » úte črc 26, 2016 12:44

jeste takova drobnost ;) pokud by ses vazne zamyslel nad porizenim toho Deutera AC PRO, tak si ho jdi nekam prohlidnout do kamenne prodejny - vez ze ti verze 60l bude bohate stacit. Mel jsem moznost si vyzkouset modely 65+10 /PRO 60+15 i jejich vyssi radu a u te PRO verze je 70+15 uz pres caru :mrgreen: tam bych se sbalil snad i s pritulkou dohromady.
Srovnani: muj nynejsi bagl pri uplnem naplneni (AC Pro 60+15) odpovida plnemu batohu Osprey Xenith 88 ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 26, 2016 12:50

Existují ale i jiní kvalitní výrobci, tak se skus podívat i u nich. Cenově zajímavě budou vycházet nějaké modely třeba od Lowe Alpine, Osprey taky bude dělat 70ku kolem 5tisíc. Potom třeba ještě Gregory, Millet a další.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 13:05

Máš pravdu např. tenhle: http://www.bezvasport.cz/produkt/turist ... 257018931/ vypadá docela zajímavě. Akorát jsem nenašel jestli má pláštěnku.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 26, 2016 13:10

jak sem psala, mrkni i na gregory stout (65/75) litraz, tam se mi to kliste libi, jak je reseny, kdyby nahodou. sice sou to zas o neco tezsi bagly ale za zkousku kdyz uz nekde budes nakladat na zada nic nedas

s ospreyem obecne chybu asi taky neudelas, pokud nebudes mit smulu jak s4tyr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Expediční batoh

Příspěvekod CloserMango390 » úte črc 26, 2016 13:29

Taky nevypadá špatně a tenhle: http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... ut-75#tab1 neni ani moc težkej.
CloserMango390
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 26, 2016 8:01

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Chara-din » úte črc 26, 2016 13:35

Já používám k několikahodinovým až denním odbočkám nalehko místo batůžku kompresák, ve kterém mám jinak spacák. Bundu k zádům, litr pití a pár sušenek + zrcadlovku přes ramena. Nenutím, jen návrh.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Expediční batoh

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 26, 2016 13:44

Jo ten Osprey vypadá dobře. Kamarádka má 60l a chválila ho. Pláštěnka lze dokoupit za pár stovek pokud není přítomna.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy