Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » stř čer 20, 2012 8:33

Ahoj,
vlastním batoh Tatran 70 již asi 15 let a před časem jsem ho uložil, neboť díky malým dětem jsem teď neměl čas ho využívat. Před uložením jsem ho bohužel rozebral a nechal vyčistit a teď, když bych ho znovu rád použil, jsem narazil na problém, že si nepamatuji, jak mají být správně připojena posuvná záda k tělu batohu.

Chtěl jsem poprosit, jestli někdo nemáte nějaký obrázek či popis, jak popruhy správně připnout. Případně jestli nějaký ochotný majitel by mi ho neofotil.

Předem děkuji
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod Suntour » pát črc 13, 2012 19:53

he he :-) Tatran od Treksportu jsem nekolikrat rozebiral, horsi musi byt skladat padak.
Batoh jsem po dlouhe dobe vytahl a chci si koupit novy.
No, mohl bych ti poradit jak ho slozit. Mas vyndane ty duralove nosne pasy ?
Uprimne by bylo lepsi nejaky batoh okouknout.
Suntour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 13, 2012 19:46

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » pát črc 13, 2012 20:15

Ahoj, díky za reakci - ty duralové pásy vyndané nemám, jen ty posuvný záda - ty mají dlouhé popruhy a musí se nějak proplést dole kolem bederáku a nahoře se nějak přitahují k popruhům na ramenou.

Rád bych ho někde okouknul, ale nikde jsem na něj nenarazil, na Kladně, odkud jsem, mi všichni prodejci řekli, že už je neprodávají (a navíc možná ten novější je trochu jiný) a žádný kamarád ho nemá, už jsem začal uvažovat i o tom, dojet do Prahy a sednout si někam na hlavák a okukovat kolemjdoucí...
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod atti.hombre » sob črc 14, 2012 4:11

:mrgreen: no ísť do Prahy je skoro to isté ako prísť na stredné Slovensko... :mrgreen: Ja mám starú Patagoniu-nemyslím,že by bol v princípe chrbtového systému nejaký väčší rozdiel-je celý z cordury,dve ploché dural tyče a bedrák spojený s ramennými popruhmi s napínacou Duraflex sponou na popruhu.Ja to nejak pofotím-ked bude čas...ale píšeš že si kvôli tomu ochotný cestovať... :mrgreen: tak to dones :wink:
Uživatelský avatar
atti.hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 11, 2010 16:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod Suntour » sob črc 14, 2012 6:08

MirekS píše:Ahoj, díky za reakci - ty duralové pásy vyndané nemám, jen ty posuvný záda - ty mají dlouhé popruhy a musí se nějak proplést dole kolem bederáku a nahoře se nějak přitahují k popruhům na ramenou.

Rád bych ho někde okouknul, ale nikde jsem na něj nenarazil, na Kladně, odkud jsem, mi všichni prodejci řekli, že už je neprodávají (a navíc možná ten novější je trochu jiný) a žádný kamarád ho nemá, už jsem začal uvažovat i o tom, dojet do Prahy a sednout si někam na hlavák a okukovat kolemjdoucí...


Estli mas vyndany zada uplne cely, tak si musel vyndat ty dural pasy, aby si vyndal zada. To by bylo slozitejsi.
Pokud zada mas na dural pasech a mas problem jen s popruhy, ktere jsou dole, tak to je v pohode.
Dole u bederaku musis mit napevno pridelany takovy ctvercovy "prezky". Uvolni je. Popruhy protahni. A zpet zafixuj. Ted mas volny konce a ty provleces u ramenych popruhu. Kde je klasicka batohova prezka. A je to.
Ja jsem mel problem nedavno prave u ty ctvercovy prezky u bederaku. Neb pri zatizeni batohu se rozepnula. A zada se posunula. Musi se sikovne pas provliknout. Dyztak dam foto az budu mit cas...

Ve sve dobe to byl vyhledavany batoh. Posuvny zada tzv. za chuze, super. Ale kolikrat to delam? Ani jednou. Batoh je pak hrozne slozitej :(((((( :vom:
Suntour
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 13, 2012 19:46

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » sob črc 14, 2012 7:26

no je možný, že jsem ty posuvný záda z těch hliníkových lyží vyvlíknul a lyže zase vrátil, jak byly, takže ty teď jsou na svém místě, ale posuvný zády jsou mimo

atti.hombre píše::mrgreen: no ísť do Prahy je skoro to isté ako prísť na stredné Slovensko...
no to není, koupím si lístek za 80,- Kč a dojedu za půl hodiny do Prahy, kde si 4 hodiny budu okukovat batohy a pak se na ten samý lístek vrátím domů (Kladno je v dosahu PID)
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » stř črc 18, 2012 10:05

Ahoj,
tak z toho tvého popisu zatím nejsem moc moudrý, víceméně tohle je mi jasné, že tak nějak to musí být, ale nějak mi to nepasuje.
Tady mám fotky aktuálního stavu: http://batoh.svrcek.cz/
první a druhý obrázek je připojení dole, na druhém jsou barevně označena místa o kterých dále píšu, třetí a čtvrtý obrázek je hořejšek, připnutí k ramenům a pátý a šestý je detail posuvných zad

co si pamatuji je, že tou čtvercovou přezkou jsem si přitahoval batoh k bederáku a jak má být provlečen ten zelený popruh nějak netuším - v místě toho zeleného puntíku je vymačkán, jako když pod ním něco bylo, přes co byl přitisknut a myslím si, že musel být protažen i v místech žlutě a modře označených

druhý problém mám nahoře - další dva obrázky - řekl bych, že ten žlutý byl protažen modrou přezkou a zajištěn červenou, kterou se přitahoval, jen je mi divné, co s těmi dlouhými azurovými konci a s tou zelenou přezkou a s tím asi souvisí průvlak zezadu na posuvných zádech - šestý obrázek, žlutě, tam také netuším, co má vést - a možná, že zde mám ty hliníkové pásy špatně zasunutý, takže to má být před tím hliníkovým nosníkem
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » pát říj 19, 2012 12:27

Tak Suntour asi zatím neměl čas batoh nafotit, tak se ptám, jestli se nenajde ještě někdo jiný, kdo je schopen mi poradit.
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod lvicatko » pát říj 19, 2012 12:32

Mám taky Patagonii,pošlu fotky zda je to podobné, ok?
Naposledy upravil lvicatko dne pát říj 19, 2012 12:53, celkově upraveno 1
lvicatko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2012 10:47

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » pát říj 19, 2012 12:52

lvicatko píše:Mám taky Patagonii,podílu z fotky zda je to podobné, ok?

Předem děkuji, email jsem ti poslal soukromou zprávou.
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » pát říj 19, 2012 18:52

Tak bohužel fotky Patagonie mi moc nepomohly, neboť to uchycení má jiné - nahoře i dole jsou u Patagonie dva různé popruhy, zatímco ten Tatran má jen jeden - složitěji promotaný, aby oba nahradil.
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod lvicatko » pát říj 19, 2012 19:43

Škoda, měl jsem radost, že pomůžu
lvicatko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 11, 2012 10:47

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod MirekS » úte dub 16, 2013 20:08

Tak téma zase trochu oživím - dneska jsem totiž při cestě autobusem po Praze viděl človíčka čekajícího na jiný autobus s přesně stejným batohem (i barevně), jen jsem bohužel spěchal na vlak a tak jsem nemohl vystoupit a batoh si ofotit
MirekS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 20, 2012 8:29

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod DanculSK » pát srp 13, 2021 15:41

je to dost davno čo sa to tu preberalo,
mam tatran, potreboval som ho vycistit a samo sebou rozobral,,,
a nastal problem , ako to dat naspäť do kopy...
dake fotky by pomohli ako to vyzerá
dakujem
DanculSK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 13, 2021 15:35

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod mike » pát srp 13, 2021 21:05

:D tohle vlakno mi nejak uniklo. Lepsi, nez IKEA, dalo by se to brat jako test inteligence ;-)

No a kdybych neprosel, tak bych asi zkusil pozadat o navod vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod dejvak » ned říj 3, 2021 7:20

Prave jsem resil podobny problem, ac jsem si batoh Tatran 70 pred rozebranim nafotil, dalo mi praci ho spravne sestavit zpet. Nicmene zadarilo se, takze muzu poradit/nafotit co je treba. Zajemci necht se ozvou na davidov. A toto uzivatelske jmeno je na domene email.cz. Pisi to takhle, abych omezil spam, ale snad je to jasne. Nepiste mi na email, ktery mam registrovany zde na outdoorforu, jedna se o docasny email, ktery pravidelne nemonitoruji. Stejne tak odpoved pod tento prispevek zaregistruji maximalne nasledujicich par dni, kdy se sem jeste vratim. A mozna rovnou doplnim odkaz s fotkami, aby to tu ctenari meli hned a nikoli na vyzadani.. Batohum zdar!
David
dejvak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 3, 2021 7:04

Re: Batoh Tatran 70 - návod na sestavení posuvných zad

Příspěvekod DanculSK » ned říj 3, 2021 9:07

Ahoj,
No ono sa mi to nejako podarilo,,,
Pokus - omyl
Na x krát
Stále tam niečo nepasovalo
Ale koniec koncov je to naspäť,
DanculSK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 13, 2021 15:35


Zpět na Batohy