Deuter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Máte Trans Alpine 30 nebo 25?

Ano
27
42%
Co je to Trans Alpine?
37
58%
 
Celkem hlasů : 64

Re: Deuter

Příspěvekod apuka » čtv črc 8, 2021 22:29

Takova kacirska myslenka - nekoupil nahodou Deutera nejaky nadnarodny koncern? Jako napr. Hanwaga... :-k :-k :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » pát črc 9, 2021 16:12

Deuter je součástí skupiny Schwan Stabilo, kam mj. patří i značka Ortovox. Na štítku uvnitř batohu Deuter je napsáno "Produced in Vientam under licence for Deuter Sport GmbH Gersthofen". U Ospreyáka jsem na štítku nic o licenci nenašel.
Je zvláštní že Intersport nabízí batohy v sériích Ac Spheric, dnes i Spheric, což nikdy Deuter v nabídce neměl a s jinou kvalitou šití. Další věc co je zvláštní je, že třeba u produktů kolem roku 2017 byl pokoj.
Podle mě je Deuter vývojová kancelář v Německu, která to nechá někomu nejlevněji ušít a pod značkou Deuter to prodá.

Navíc tohle mě odpověděl Deuter:

Hello,

thanks for your message and the photos.
Can you please send us a proof of purchase and tell us where you bought the product?
Thanks in advance.
Many greetings,
Your deuter-Team
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod Lipon » pát črc 9, 2021 22:22

To vypadá, že ověřují, zda nereklamuješ fejk a je možný, že tě odkáží na dovozce, abys to pořešil s ním.
Napiš kdyžtak, jaký to mělo pak vývoj.

Pomalu bude dosluhovat Trans Alpine 30 a trochu mě netěší možná anabáze s výběrem nějakého jiného, podobného batohu.
Kdysi jsem po dlouhém vybírání vzal tenhle, byv s ním spokojen, jsem po prvním koupil znovu ten samý.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » ned črc 11, 2021 16:34

Lipon píše:Pomalu bude dosluhovat Trans Alpine 30 a trochu mě netěší možná anabáze s výběrem nějakého jiného, podobného batohu.


V klidu jdi do transalpa znovu. Výběrem alternativy se nezabývej, Trans Alpine je jedinečnej, akorát ho budeš muset v obchodě obrátit vzhůru nohama a důkladně prohlédnout. Jako je té takovej batoh co slouží luxusně ve městě, na horách i na kole.

Pro mě je Deuter jakási srdeční záležitost a kdyby mě některé věci byli jedno tak to neřeším.

Edit: Odpověď výrobce:
" Hello,
we will forward your feedback to our product management team. In fact, this does not meet our quality standards. You can claim the backpack at Hudy Sport - this is covered under warranty.

Kind regards,
your deuter team"
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » stř zář 8, 2021 11:16

Po měsíci reklamačního řízení na můj Trans Alpine byla celá záležitost ukončena stručnou odpovědí "Vrátíme vám peníze". Bez dotazu kam je vlastně mají poslat nebo jestli si je mám vyzvednout na pokladně... Doby kdy to bylo vyřešeno rychle a lepším postupem jsou asi nenávratně pryč.
Nový batoh budu už řešit jinou značkou od jiného prodejce.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod apuka » stř zář 8, 2021 11:50

Neresili jste nekdo opravu Deuteru po zaruce? Na synovem ACT Lite 50+10 (nebo tak nejak) se na nejvrchnejsim dilu opravdu hodne odlupuje PU vodeodolny zater. Takze idealni by bylo vymenit cely ten dil. (Batoh ma uz min. 8 let.)
Deuter by to mel opravit, ale na jejich strankach primo pisou, ze se to ma zanest mistnimu dealerovi, kde se to kupovalo (tj. Hudy), ktery to posle do Deuteru, tam zhodnoti stav, naceni opravu, pokud to lze udelat a daji vedet. Po odsouhlaseni opravi a poslou zpet do Hudy.
Jenze si nejsem jisty, ze se v Hudy v OV budou tvarit nadsene az jim prinesu batoh, ze ktereho odpadavaji kousky PU vrstvy, ze to maji poslat do Nemecka, ze to tak chce vyrobce.... Navic je blbe, ze se takto musi zaplatit postovne tam a zpet i kdyby nakonec napsali, ze to nema smysl opravovat.

Nemate nekdo zkusenosti s takovou opravou?

Vim, dalo by se to nechat udelat v nejakem brasnarstvi. Ale syn to chce mit v "originalni" kvalite. Ze to jde, ukazal Pinguin, ktery v ramci zaruky u sveho batohu tento dil vymenil bez jakekoliv viditelne znamky opravy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Deuter

Příspěvekod Etheric » stř zář 8, 2021 14:35

Má to u 8 let starýho batohu cenu? Jestli se to neloupe všude, tak brzy začne. Mám batoh, ze kterýho je PU vrstva kompletně fuč a ničemu to nevadí, však mám pláštěnku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Deuter

Příspěvekod apuka » stř zář 8, 2021 14:59

Ma. Pokud vim (batoh je ted uz zase ve Vidni), tak se to loupe prakticky jen na tom hornim dilu. A zbytek batohu je v podstate v perfetknim stavu. Navic je to batoh jeste z doby, kdy pro Deuter i ACT Lite byl udelany poctive. Dat ted 6000+ se synovi za novy nechce, hlavne kdyz jsou tam materialy uz naprosto odlisne, tenci.
Nepis, prosim, ze mohou byt odolnejsi - on ten batoh pouziva hlavne na prenaseni veci domu a zpet ve vlaku/buse, napraskany doslova k prasknuti, jen obcas si jej vezme na vikendovy vylet. Ja bych rekl, ze z jisteho hlediska takto dostane ten batoh zabrat vice nez na bezne ture - misto jemneho spacaku a karimatky a pod tam ma naskladani hranate veci jako knihy, notas, umelohmotne krabice na jidlo, atd.... a ty pekne celou dobu tlaci na matros.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Deuter

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 15:01

@Etheric: bingo. Mam stejny batoh, jen starsi. Taky se nejdriv zacal loupat zater v limci, ale v relativne kratke dobe (rok, max dva) se pridal zater na tele batohu. Mozna to bylo i driv, jelikoz ten byl transparentni, zatimco v limci cerny a byl videt podstatne vic. Po case mne ten bordel z toho tak stval (byl vsude), ze jsem vzal masazni sprchu, horkou vodu a zrusil ho. Zater na tele sel zaroven, mozna drzel trochu lip, ale stejne se loupal plosne. Batoh jsem degradoval na prepravni a nakupni a porad funguje i bez zateru (s par opravama spodni komory, ktera se zacala trhat, slabe misto). Myslim, ze ma 17 let a furt v nem nosim nakupy pres 20 kilo.

Jinymi slovy, PU zater uz je na konci zivotnosti a vymena jednoho dilu nic neresi. Menit veskerou latku zas nedava smysl. Takze bud udelat to, co ja a pouzivat v situacich, kdy zater nechybi nebo udelat to, co ja a zater si udelat sam. Treba silikonovy, jak se opravuji stany, na batoh by to melo byt v pohode.

@apuka: nez jsem to dopsal, tak jsi mu odpovedel. V tom pripade ho pouziva stejne, jako ja, takze bych zater proste odstranil a dal to neresil. V tom limci v podstate neni vubec potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » čtv zář 9, 2021 15:28

apuka píše:Neresili jste nekdo opravu Deuteru po zaruce?
Deuter by to mel opravit, ale na jejich strankach primo pisou, ze se to ma zanest mistnimu dealerovi, kde se to kupovalo (tj. Hudy), ktery to posle do Deuteru, tam zhodnoti stav


Řešili. Dokonce tu někde proběhla o tom diskuze. Nejde to, prostě to nejde. To by se muselo tam poslat, někdo by to musel vyřídit, pak je problém i v jazykové bariéře a jediná rada byla Gemma sport. No na vícero prodejnách sem se na to ptal a pak to vzdal. Výrobce sice poskytuje pozáruční servis ale ze strany místního dealera to nefunguje.
Pravda je že by ta oprava byla dražší.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod apuka » sob zář 11, 2021 21:27

mike píše:se nejdriv zacal loupat zater v limci, ale v relativne kratke dobe (rok, max dva) se pridal zater na tele batohu. Mozna to bylo i driv, jelikoz ten byl transparentni, zatimco v limci cerny a byl videt podstatne vic. Po case mne ten bordel z toho tak stval (byl vsude), ze jsem vzal masazni sprchu, horkou vodu a zrusil ho. Zater na tele sel zaroven, mozna drzel trochu lip, ale stejne se loupal plosne.
U synovho batohu je to asi naopak - v limci je (na svetle podkladove latce) je "transparentni", resp. svetly zater, vsude jinde na tele batohu (na cernem podklade) cerny, nebo pruhledny. V limci se to loupe uz alespon dva roky, jen ted je to uz prilis. Ale na tele je to uplne jiny zater, , jak vzhledove tak i pocitove na omak. A tam neni ani naznak zadneho loupani, spise mi prijde, jako by tam byl takovy stary zpusob zateru nebo ceho, jako na starych batozich, kde se to ani po 25-ti letech neloupe.

Bohuzel jednak nemam masazni sprchu, navic ted po vymene ventilku na umyvadlovem kohoutky skoro uplne prestala tect tepla do sprchy pres pakovou baterii (je to rozbocka ze stejneho privodu vody) :shock: :shock: :shock:. Navic se zitra musi batoh pouzit a namoceny by neuschl.
Takze jsem to zkusil dat dole, co to slo jen houbou na nadobi. Trochu to slo, potom jsem to dal na balkon na slunce, cimz se to zahralo, slo to jeste lip, bohuzel jsem to tam dal pozde, kdyz se to mirne zahralo a zacal jsem to davat dolu, tak uz na balkon prestalo svitit slunce a rychle se batoh ochladil. Kazdopadne vypada to ted pouzitelne alespon na nejaky ten tyden.
Pri te prilezitosti jsem zjistil, ze latka limce na mnoha mistech ma mensi rozedrene dirky, takze vymena by sa fakt hodila.

Zkusim napsat do HUDY jako dovozci, do ustredi. V prodejne toho moc nevybavim. Ale stejne to bylo s podrazenim La Sportiva Cubu, na prodejne pry k vyrobci ani nahodou neposilaji, nakonec s ustredim se docela dalo domluvit, ze to udelaji - a udelali. Mozna budu mit stejne stesti. Konec koncu, podle toho co pisou u Deuteru (i Bertik V spominal), vyrobce to vice-mene od dealera ocekava.

@etheric: tu vymenu jsem nemyslel ja ani syn kvuli vodeodolnosti, ale kvuli tomu aby se to dalo dal pouzivat a nesvinilo to vsude, kam batoh polozis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Deuter

Příspěvekod mike » sob zář 11, 2021 22:50

Jestli ti nejde o vodeodolnost, tak to chce fakt ten zater sundat. Mne to stvalo neskutecne, protoze ty male cerne ctverecky byly vsude. Dalo mi to trochu prace se sprchou a kartacem, ale od te doby je batoh v pohode. Sprcha usetri praci, jelikoz splachne ty nacate a narusi zbytek, ale kartacem by to melo jit i bez ni.

Jinak mas asi jinou barevnou kombinaci. Muj limec je cerny a zater byl taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Batohy