Deuter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Máte Trans Alpine 30 nebo 25?

Ano
27
42%
Co je to Trans Alpine?
37
58%
 
Celkem hlasů : 64

Re: Deuter!!

Příspěvekod jedik » čtv led 20, 2011 11:09

Já mám starší verzi S-Lite. Asi budeš ze začátku bojovat s tím zipem uprostřed, je to nezvyk, ale jde to. Takže pokud ten nový typ nějak materiálově neošmelili (je to Deuter, tak snad ne), tak funkčně je bez problémů.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Deuter!!

Příspěvekod Indy » čtv led 20, 2011 11:11

Videl jsem u nich speed lite 20ku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Deuter!!

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 20, 2011 11:22

@jedik: Díky, a myslíš, že využití lyže (sjezd, běžky) a kolo bude ok? Hlavně najít v podobný litráži něco malého, co bude dobře sedět na zádech je problém. Mám teď nějaký býgl od Kellyse a ten je příšernej- má úzký záda, což na kolo jde ale v zimě, kdy je člověk navlečen je to na nic :?

PS: ten S-Lite má hezčí barvy:-( :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Deuter!!

Příspěvekod Indy » čtv led 20, 2011 12:00

speedlite jsem mel delsi dobu v rukach a myslim ze to je naprosto bezvadny bagl ve sve kategorii, ale neni to uplny ultralajt.

osobne bych ho nevahal poridit. nejsem clenem sekty tezke vody ale priznavam ze od nich dva bagly mam.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Deuter!!

Příspěvekod Indy » čtv led 20, 2011 12:14

Jo, vlastne mam Doldy dfender, coz je klon transalpine. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Deuter!!

Příspěvekod michail » čtv led 20, 2011 12:20

Máme doma Speedlite 20L. Univerzálny batoh na všetko, taký poloultralight (alebo len light), váha 500g. Dole je úzky a hore rozšírený, asi kvôli tomu aby nevadil rukám pri behaní alebo na bežkách - tým pádom by ti vyhovoval. Jednoduchý a funkčný.
Dá sa aj pomerne dobre zbaliť, takže som ho používal aj ako rezervné zavazadlo do veľkého batohu. Chrbát je vystužený po obvode len pružným drôtom.

Jediná nevýhoda, pre mňa, že sa na tom horšie nosia lyže. Ale to by som od takéhoto batohu ani nečakal.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Deuter!!

Příspěvekod jedik » čtv led 20, 2011 12:24

Zdéňa: Jestli lyžema myslíš normální sjezdky, tak na ty ho taky používám (mikina, termoska, svačina, peníze). Měl by být i na skialpy, ale tam radši vždycky vezmu něco nad 30l. Na bežky to nedokážu posoudit, protože je nemám, ale jestli chceš širší záda, tak tě určitě uspokojí. Osobně ho používám i na kolo, po městě a vůbec na všechny jednorázovky.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Deuter!!

Příspěvekod Zdéňa » čtv led 20, 2011 13:27

Ten Speedlite nevypadá taky až tak špatne, asi okouknu oba :) Ale podle vašich reakcí neudělám chybu asi ani jedním z nich. O váhu ani tak nejde, chci něco co bude dobře sedět na zádech, bude to malý např na lanovce a nebude to mít zbytečně přes 20kilo, což tenhle splňuje.
@jedik. to jsou přesně ty aktivity, na které bágl potřebuju. Skialpům se ještě nějaký pátek snad budu vyhýbat :mrgreen:
Díky všem za postřehy :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Deuter!!

Příspěvekod Zdéňa » pát led 28, 2011 7:59

Tak batoh Deuter Pace 20 je doma :supz: Myslím, že splňuje přesně to, co jsem potřeboval. Možná jsem akorát zvyklý na více vnitřních kapec na organizování bordelu, ale to bude spíš o zvyku a u tohoto typu batohu se to ani neočekává. O víkendu ho beru na hory, tak pak k němu napíšu pár vět :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Deuter!!

Příspěvekod Bertik V. » pon led 31, 2011 16:55

Zdrawím
chci se zeptat jen tak okrajově, jak jsou na tom u Deutera s výdrží? Hlavně menší batůžky kolem 25 litránků. Loap po krátké chvilce užívání nevydržel díky kvalitnímu šití :-k Tak se rozhoduji jestli koupit i menší Deuter Spider, event. Futuru, ta je už ale dražší. Potřebuji batoh 20 - 25l do města, na jednodenní výlety a lehkou turistiku. Líbí se nejvíc Deuter Spider ale nerad bych potom litoval.. :-k
Dík
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter!!

Příspěvekod jedik » pon led 31, 2011 17:10

Bertik V.: obecně jsou na tom Deutery s výdrží špičkově.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Deuter!!

Příspěvekod Gisir » pon led 31, 2011 18:46

Bertik:
tak mě se u Deuter Trans Alpin 25 začíná po pár použitích rozpadat dno :(
ale možná to bude tím, jak jsem ho dal sušit na pláty kamen ](*,) :D
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: Deuter!!

Příspěvekod deckardph » pon led 31, 2011 19:24

Kámoš má toho spidera už asi 6 let a pořád drží ! Ale asi se v tý době dělal z jinačích materiálů těžko říct. Jinak srovnávat Loap a Deuter je blbost. Deuter je špička a Loap sou vietnamci :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Deuter!!

Příspěvekod Bertik V. » pon led 31, 2011 19:57

Srovnávat Loap a Deuter bych si nedovolil [-X Materiál vypadá na první pohled jako slabší (ripstop 210) ale opravdu jen na první pohled. Nijak tahat a nešetrně zacházet extrémně s tím nemíním tak abych to zničil rychle. Šlo mě hlavně o výdrž švů, zipů a tak.. :D
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter!!

Příspěvekod holgerus » úte úno 1, 2011 7:03

A co Gemma Walk 25 l? Mám jej a je opravdu odolný, dobrá záda, promyšlené detaily, šití kvalitní, zipy dobré, matroš Cordura.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Deuter!!

Příspěvekod Bertik V. » stř úno 2, 2011 20:11

Gemma nene. Koupil jsem Deutra Spider, následně dnes otestoval celý den lítáním :t:t po městě a nelituju :D Naskládám do toho ještě víc než co potřebuji takže skvělá volba i na jednodenní výlety a bezvadně se nosí.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter!!

Příspěvekod TimTaylor » stř úno 2, 2011 20:34

od Deuteru mam celkem 3 batohy + krosnu na dítě a zatím se vším maximální spokojenost. Nevýhodou je vyšší cena, ale i intenzivní denní nasazení (do práce:-) mu nevadí a vypadá jak nový. Oceňuji, že se nic ani po 3 letech častého nošení nepáře, zipy drží, přesky jdou zapínat i rozepínat, prostě jak nový, na tohle jsem předtím nebyl rozhodně zvyklý a proto si zase příště připlatím a půjdu do Deuteru opět. Jinak bágl zn. Salewa mi při stejném nasazení vydržel rok, pak vyreklamován a vráceny peníze, předtím batoh zn. Husky půl roku a to samé...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Deuter Pace 20

Příspěvekod Mino » čtv lis 10, 2011 21:26

Ahoj,

ma niekto batoh Deuter Pace 20?
http://www.deuter.com/en_DE/backpack-details.php?category=41&id=2301&title=Pace%2020

Zaujima ma najma prakticnost toho stredoveho zipsu, ako sa do neho vkladaju a vykladaju veci a ako sa nosi (ma dost makky chrbtovy system)...Chcel by som lahky, funkcny batoh na jednodnove tury a skialp. Mal by byt prisposobivy postave v pohybe, s prackami a popruhmi na oblecenie, flasku, cepin, lyze...Prip.mozte doporucit nieco podobne za 'normalnu' cenu?
dik
Uživatelský avatar
Mino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 11:17
Bydliště: Liptov

Re: Deuter

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 10, 2011 21:31

O pár příspěvků výše :wink:
A myslím, že Pace 20 nebo jeho předchůdce S-600 tu má ještě Michail.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Deuter

Příspěvekod Zdéňa » čtv lis 10, 2011 21:35

Ahoj,

jj viz výše.
Mám ho od jara, používám na jednodenní kolo/chůzi/běžky/sjezd. Co se týče zad, tak ty mě přijdou s ohledem va velikost v pohodě, tahám v tom tak max 4-5 kg. S předním zipem jsem neměl problém ani při plném batohu - ale je to trochu nezvyk to uznávám. Jinak já jsem spokojený, bez problémů bych si ho koupil znova :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Deuter

Příspěvekod jedik » čtv lis 10, 2011 22:58

Já bych s ním měl docela problém na ty skialpy. Jde tedy především o to, kam nacpat pohory, ve kterých někam dojdeš, než nasadíš lyžáky. Pokud ale vždy dojíždíš na túry k hranici sněhu autem a nebudeš chtít nasazovat lyže na batoh, tak proč ne.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Deuter

Příspěvekod VEPA » pát lis 11, 2011 7:40

Mám Trans Alpine 25. Kapsiček má jak krteček na kalhotkách, pořád hledám kam jsem co dal. Na kolo vynikající. Do města na lehkou zátěž taky. Na trek má ale Deuter určitě lepší
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Deuter Pace 20

Příspěvekod fps » pát lis 11, 2011 7:50

Mino píše:ma niekto batoh Deuter Pace 20? Chcel by som lahky, funkcny batoh na jednodnove tury a skialp.

podle mě je 20l hodně malí objem, aby si pak nebyl překvapen že se ti do něj nevejde to co potřebuješ
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Deuter

Příspěvekod vonkreuz » pát lis 11, 2011 7:53

Do mého Deuter Speed 20 se zabalím na víkend, včetně vaření a spaní pod šírákem. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Deuter

Příspěvekod Mino » pát lis 11, 2011 19:17

njn, 20l by malo stacit (mam v zalohe guida 35), hlavne aby sedel dobre na chrbte trebars aj s pripnutymi lyzami...asi pojdem do toho, vdaka
Uživatelský avatar
Mino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 11:17
Bydliště: Liptov

Re: Deuter

Příspěvekod Kulda » sob lis 19, 2011 21:13

Plánuji si koupit Trans Alipne 25 nebo 26 SL ale zajímalo by mně co znamená to označení SL ?

Kdo o tom ví víc ? Dík :supz:
DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26

Re: Deuter

Příspěvekod zbuddy » sob lis 19, 2011 21:18

slim lady, short lady, slim line. Dámský, kratší batoh (bo baby mají delší nohy a kratší trup), jinak tvarované popruhy a bederák.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Deuter

Příspěvekod sobb » sob lis 19, 2011 21:21

slim line ... popsaný to máš podrobněj na stránce Deutera (v popise zádového systému)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Deuter

Příspěvekod sobb » sob lis 19, 2011 21:27

zbuddy píše:short lady, woe
sobb píše:slim line

a teď si, Kuldo vyber :wink: :mrgreen:

edit: zbuddy si mezitím svůj příspěvek editoval na obsáhlejší :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Deuter

Příspěvekod Kulda » sob lis 19, 2011 21:53

Tak nějak teda asi se jedná o dámskej batoh ... :D

Nebo žeby třeba se na SL dalo zbalit Sweet Lady ? :-)
DUM SPIRO SPERO - Dokud dýchám, doufám.

''Lék na všechno je humor ,ten vytáhne člověka ze všech sraček...''
Uživatelský avatar
Kulda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 14, 2008 0:26

PředchozíDalší

Zpět na Batohy