Deuter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Máte Trans Alpine 30 nebo 25?

Ano
27
42%
Co je to Trans Alpine?
37
58%
 
Celkem hlasů : 64

Re: Deuter

Příspěvekod Perrund » ned lis 20, 2011 0:09

SL je predsa Sexy Lady. :D
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Deuter

Příspěvekod PetkaS » ned čer 10, 2012 14:19

Dobrý den, mám na zkušenější uživatele malej dotaz ohledně batohů Deuter Trans Alpine.
Jelikož si vybírám batůžek na denní nošení do města, do práce atd. líbí se mi Trans Alpine 25 nebo SL. Vše mám už vyzkoušené, bezvadně sedí a pro moje :t:t po městě ideální.
Akorát mě u toho zaráží a mám obavy z toho jak jsou řešené přezky na ramenních popruzích, přesně přišití přezky k popruhu. Mám trochu strach z toho jestli to něco vydrží, abych nemusela řešit po roce nebo dvou reklamaci nebo rovnou kupovat nový batoh.
Předpokládám že u Deutera TA by měla být životnost 5 let? :oops:

Petra
PetkaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 31, 2012 16:40

Re: Deuter

Příspěvekod šíp » ned čer 10, 2012 14:23

Deuter Trans Alpine SL 26 mám už nějakých 4-5let. První 3 roky užíván na jednodenní výlety poměrně často, před 2 lety byl takto se mnou v Norsku.
O odolnost popruhů, přezek a šití se nemusíš bát, jeví se mi prakticky nezničitelné. Mimo jiné se mi povedlo i párkrát na přezku šlápnout a nic se nepřihodilo. Stejná událost mi zničila přezky u předchozího batohu od výrobce Doldy. Jestli Ti Deuter TA sedne, jdi do něj.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Deuter

Příspěvekod sobb » úte čer 12, 2012 11:11

přesto bych dupání nedoporučovala ani po Deutřích přezkách - už jsme jich (společně s autobusáky a letištními zaměstnanci) zničili celkem dost :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Deuter

Příspěvekod Vachon » úte čer 12, 2012 11:18

Nabroušené mačky s metrákovou zátěží prošlápnou všechno, Deuter nedeuter :-..
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Deuter

Příspěvekod zbuddy » úte čer 12, 2012 11:31

šíp píše:Deuter Trans Alpine SL 26 mám už nějakých 4-5let.
Přílohy
Šipka a Deuter TA SL 26.JPG
Souhlasí - foto z 0/2008, tos ho měla nový...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Deuter

Příspěvekod WithoutR » úte čer 12, 2012 14:24

Zdravím,
prosím o radu. Chci batoh od značky Deuter, pročetl jsem zde ve fóru o batozích velmi mnoho a výběr jsem zúžil na pár konkrétních kusů, ale nevím, který nakonec zvolit.
Požadavky: pohodlí, použítí na jednodenní výlety po horách (žádné extrémy), co nejlepší odvětrání zad, přístup do batohu i zespoda, uchycení na hole, pláštěnka, příprava na vak na vodu.

Deuter Futura 32
Deuter Futura 28
Deuter Futura 26
Deuter Spectro AC 36
Deuter ACT Trail 32
Deuter Trans Alpine 30
Deuter Pace 30

Vím, napsal jsem jich celkem mnoho a určitě každý batoh je skvělý, ale který je nejvhodnější na jednodenní výlety ve dvou, kdy převážná část nákladu bude nesena mnou a druhému bude stačit jen malý batoh na nejnutnější věci nebo se vše pro dva ponese v jednom? Není 36l např. zbytečně moc či 26l případně málo? Nebude horní kapsa na přezky zbytečností a nestačí zipy jako má např. Futura 28 či Trans Alpine 30? Dále váha: není např. 1600g (Futura 32) už moc a nestačil by pro moje požadavky např. Pace 30 s 900gramy? Popruhy: čím šírší popruhy, tím pohodlnější nebo i tenké (např. na Pace 30) se na celodenním výšlapu nebudou zařezávat do ramen?
Děkuji všem za názory, zkušenosti a rady :-)
WithoutR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 12, 2012 13:53

Re: Deuter

Příspěvekod TimTaylor » úte čer 12, 2012 15:53

Ahoj, mám Deuter Act Trail 32 a příjde mi velikostně OK, možná by mi stačila i 30l. Na jednodenní výlety je naprosto v pohodě, většinou jezdím do "odlehlejších" destinací (jestli se tak dá uvažovat v rámci Evropy:-)), takže sebou vláčím mimo jiné jídlo a pití na celý den, protože nemám možnost je doplnit. V létě je batoh plný ze 1-2 až 2/3, v zimě je narvaný úplně celý. V létě pak táhnu někdy věci i manželce, v zimě si je táhne pěkně sama :^o
Čistě na turistiku bych uvažoval asi i o Deuter Futura, velikostně by stačila nějaká 28-30l, ale zase mi u ní vadilo, že ta síť na zádech nedrží dobře batoh (jako stabilně). Když jsem si ho zkoušel, vše ok, ale stačilo ho narvat, předklonit se nebo se proudce otočit a batoh mi pomalu ihned sletěl ze zad, což ten Trail nedělá (má klasická záda). Taky ta váha - deutery jsou obecně těžké, ale zase držáky. Měl jsem Salewu, vydržela cca rok mého nasazení a konec (popraskané plastové přesky, opakovaně reklamován zip, prodřely se ramenní popruhy...) a pak jsem koupil Deutera. Stál stejně, mám ho dva roky a je jak nový (tedy kromě vzhledu, jaksi tam už to není co bývalo), ale nemohu proti němu říci slovo. Ale váží dvakrát tolik, co ta Salewa...
Být tebou, vyřadím ty bágly, které májí nahoře jen samotné zipy (a né překrávací kapsu). Když je hnusně, kapsa lépe kryje, navíc zip se muže lehce pokazit a pak jsi v riti úplně....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Deuter

Příspěvekod martan » úte čer 12, 2012 18:09

Bibi dostala naježenou futuru 38 a můžu říct, že je to pocitově jeden z nejlepších batohů, co jsem měl na zádech.
na deuter je i dost lehký. tuším asi kilo šede. stahování bederáku "opačně" popruhy k sobě, takže člověk má stahování v přirozené pohybu ruky a vývinu síly. netaháš za sebe, ale křížem před sebe.
co mně štve je horní ucho. je přišité tak, že při chůzi klepe do krku a nedá se ohnout jinam.
mohly by být i retroreflexní prvky.
až doslouží s(a)lewa summit 30, tak nahradím asi futurou nebo spectrem ac. ale to je otázka cca 1-2 roků
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Deuter

Příspěvekod PetkaS » pon črc 16, 2012 20:12

šíp píše:Deuter Trans Alpine SL 26 mám už nějakých 4-5let. První 3 roky užíván na jednodenní výlety poměrně často, před 2 lety byl takto se mnou v Norsku.
O odolnost popruhů, přezek a šití se nemusíš bát, jeví se mi prakticky nezničitelné. Mimo jiné se mi povedlo i párkrát na přezku šlápnout a nic se nepřihodilo. Stejná událost mi zničila přezky u předchozího batohu od výrobce Doldy. Jestli Ti Deuter TA sedne, jdi do něj.



Děkuji za odpověď:) Výběr proběh v pohodě, snad dobrá volba. Prošly jsme ještě pár obchodů s outdoorovým vybavením vč. tří Hudy.
Jelikož mému oku nic neunikne, zastavilo mě pár detailů. Např. u Trans Alpina 25 několik rozdílů - měkčí popruhy, kratší zádový systém, jiné zipy, trochu jinak jednoduše přišité přezky k popruhům a batoh se zdál být opticky delší než druhý stejný TA25 nebo SL v tom samém obchodě.
Sice nejsem z obchodní inspekce ale trochu mě tyhle rozdíly u stejných batohů zarazily a zajímají proč to tak je. Prodavači na dotaz odpověděli že vše je stejné [-(

Petra
PetkaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 31, 2012 16:40

Re: Deuter

Příspěvekod vonkreuz » pon črc 16, 2012 20:39

Může se jednat o "novou kolekci". Myslím, že napodzim došlo ke kosmetickým úpravám. Např. krátký zip na spodní komoře dole se měnil z oblého na rovný nebo obráceně a jiné podobné srandy. Takže je možné, že došlo i ke změnám velikostí zádového systému. Ale že by byla proměnná kvalita šití, použitých materiálu nebo podobně, tak to pochybuju.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Deuter

Příspěvekod Jirka1 » pon črc 16, 2012 23:51

Jsem také jednoznačně pro Deutr, každopádně neexistuje universálnéí batoh pro všechny aktivity. Potvrzuji kvalitu a bohužel asi i tu váhu.
K nošení věcí dvoum ač je to sebe atraktivnější drahá polovička na horách je každý sám za sebe...nikdy nevíš co se stane!!!
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Deuter

Příspěvekod karitapepe » úte črc 17, 2012 10:57

WithoutR - mám futuru 32 a veliká spokojenost
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Deuter

Příspěvekod Stony » stř črc 18, 2012 11:22

Také mám Futuru 32 a jsem také velmi spokojený :rock:
Stony
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned srp 17, 2008 11:06
Bydliště: Bruntál

Re: Deuter

Příspěvekod axi12 » čtv črc 19, 2012 13:36

Tak... a první přírustek Déčka je doma... Guide 45+ + pláštěnka! *
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » čtv říj 17, 2013 10:50

Tak jsme :t:t s přítulkou pár obchodů prodávající "to nejlepší" po Praze a musím říct že začínám mít zvlášť u Deutera dojem, jakoby se kvalitou začínal blížit věcem od Loap nebo dalších nejmenovaných značek. Nevím jestli mne klamalo zdání nebo je to fakt. Hlavně tedy kvalita šití u letošních Trans Alpinů.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod paldo » čtv říj 17, 2013 11:14

no ja sa práve pozerám na môj mesiac starý Gigant a na šitie a celkové spracovanie nemôžem povedať ani jedno zlé slovo.... :-k

EDIT: a je Made in Vietnam
Naposledy upravil paldo dne čtv říj 17, 2013 12:09, celkově upraveno 1
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Deuter

Příspěvekod šíp » čtv říj 17, 2013 11:46

Bertik V. píše:začínám mít zvlášť u Deutera dojem, jakoby se kvalitou začínal blížit věcem od Loap nebo dalších nejmenovaných značek.

Možná jsem to tu už psala, možná ne. Před pár měsíci jsem potřebovala pořešit objednání ramenních popruhů k letitému batohu Deuter, a na dodávku jsem čekala několik měsíců. Jako důvod mi prodavač v Hudy uvedl, že Deuter svou firmu přesunul na Východ a šije ve Vietnamu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » čtv říj 17, 2013 13:00

Made in Vietnam mám štítek na svém transalpu co jsem koupil někdy před dvouma rokama. Přitom šití toho je nesrovnatelné s tím co jsem viděl nyní:( Potřebuji mimoto pořídit batoh kolem 30 - 35l a začínám přemýšlet o Corazonu raději.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod Perrund » čtv říj 17, 2013 13:54

Ja som v auguste kupoval Giga a minulý týždeň ACT Trail 32, ale šitie a spracovanie sa mi zdá v poriadku.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » čtv říj 17, 2013 14:09

Třeba i T.A. mě zarazilo provedení švů na popruzích kde ještě trčelo několik nití, nebo nedošité do konce, nebo kapsa na spodní části batohu, křivě vedené švy. Zvláštní za tu cenu:(
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod Indy » čtv říj 17, 2013 14:19

v textilni vyrobe je Vietnam dost vysoko. vyrabi se tam spis kvalita.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Deuter

Příspěvekod ita » pát říj 18, 2013 15:15

Na začátku září jsem kupovala pro mojeho 10letýho bráchu AC Lite 18 a taky na něm neshledávám nic podezřelýho. V průběhu posledních asi 10let jsme nakoupili tuším 8 Deuterů a nepozoruju nějaký zhoršení kvality provedení.
Ten poslední AC Lite je taky z Vietnamu.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Deuter

Příspěvekod Vachon » pát říj 18, 2013 19:08

Budu mít (bohužel) možnost empiricky ověřit kvalitu jejich customer service. Utrhlo se mi zakončení zipu dolní komory u Deuter Guida :(
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Deuter

Příspěvekod Quido » pát lis 15, 2013 15:30

Deuter, Tatonka nebo Salewa, do jiných batohu bych po všech těch zkušenostech nesel... ani do všude vychvalovaného Treksportu ne...
8)
v Deuteru je u nás dobrý výběr, bohužel u těch dalších dvou značek je to slabší...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Deuter

Příspěvekod Bertik V. » čtv srp 28, 2014 20:06

Dobrý večer,
párkrát jsem zaskočil se podívat jen tak do Intersportu v Praze a v Brně a zarazilo mě že tyto prodávají také batohy Deuter. Běžně nové Futury SL pro rok 2013 ale jaksi záhadně i Futury 38 v provedení někdy z let 2008?? :-k a další např. Quide atd. To mě přišlo trochu divný. Neptal jsem se na záruku, zda li je stejná jako u batohů zakoupených v Hudy... Nebo má síť Intersportu dohodu přímo s Deutrem? Dosud jsem měl zato že produkty Deuteru může prodávat jen Hudy sport.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Deuter

Příspěvekod Vachon » čtv srp 28, 2014 21:37

Exkluzivita Hudy na Deuter je nesmysl, běžně se batohy Deuter objevují na mall a dalších eshopech.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Deuter

Příspěvekod mike » čtv srp 28, 2014 21:41

Kdyz tak ctu tvuj komentar ohledne customer service vyse, jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Deuter

Příspěvekod Vachon » čtv srp 28, 2014 21:56

Není v záruce a nějak se s tím dá fungovat, tak jsem se ještě nedostal k tomu to řešit. Mezitím jsem mačkou prošlápl sponu, což jsem vyřešil (díky tipu zde přítomného profíka) koupí náhradní v Hudy za 50 Kč.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Deuter

Příspěvekod Paleccc » sob zář 27, 2014 22:47

Ma niekto skusenosti so starym modelom deuter eclipse 60+10 (model asi z roku 2007)? neviete aky chrbtovy system ma tento batoh? Niekde som cital, ze ma aircontact a niekde iba, ze ma kominove odvetravanie... Chcel by som sa este opytat ci niekto nevie ci ma kapsicku na bederaku - na fotkach to nie je vidno... diky :wink:
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

PředchozíDalší

Zpět na Batohy