Deuter

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Máte Trans Alpine 30 nebo 25?

Ano
27
42%
Co je to Trans Alpine?
37
58%
 
Celkem hlasů : 64

Deuter

Příspěvekod Umiaki » pát dub 18, 2008 19:41

Takze jsem prosel obchody... Deutery maji bud tvrde popruhy (act lite) nebo moc prohnuta zada uvnitr (Futura 28).Bolly nejsou, krome dvou, ktere se do mesta nehodi. Berghausy v Ove nejsou (jen freeflow). Pinguin vector neni. Corazony mi nesedi. Millety hnusne na pohled i kdyz vybavene skvele. Jedno Ferrino docela pekne, ale pomer mezi cenou a vykonem mi neprijde az tak dobry.
Zbyl mi nektery z malych Osprey a Vaude Gallery Air 32+.
Ospreye jsou bozi, kdyz je mate na zadech, nemate pocit ze mate batoh, spis je to jako prodlouzeni vaseho tela. Proste parada.
Ale do mesta moc nejsou a maji mozna malo kapes
Vaude je totalne skvele vybaveny, paradni kapsy, totalne bytelna latka. Mate pocit, ze to muzete pouzit misto sani pri sjezdu z Lyse hory a nic se mu nestane.
Ale nesedi az tak dobre jako Ospreye - teziste trochu dale od tela.
Oba jsou paradni.
Jenze... ktery?
Naposledy upravil Umiaki dne sob dub 26, 2008 20:08, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Rujir » pát dub 18, 2008 20:05

Pri tak malych objemoch by snad to tazisko nemuselo az tak vadit. Ak to chces len do mesta... Kolko kg v tom chces vlacit?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » pát dub 18, 2008 21:29

no ja se tak napul rozhodl ze si o prazkach na vysku koupim prave Vaude wizard :ú :(( :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Umiaki » sob dub 19, 2008 10:17

Blaf píše:no ja se tak napul rozhodl ze si o prazkach na vysku koupim prave Vaude wizard :ú :(( :roll:

Skvely:) jen trosku maly pro= me:)
Rujir píše:Pri tak malych objemoch by snad to tazisko nemuselo az tak vadit. Ak to chces len do mesta... Kolko kg v tom chces vlacit?

Typek mi do toho narval lano, tak 7 kg a uz to teziste bylo poznat... 5-8kg cca je tak normal co vlacim do skoly - humanitni studenti nosi spousty papiru.
Navic ale chci batoh na kratke treky, bylo by fajn moznost dat tam maly spacak + hole + cepiny + karimatku.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Umiaki » pon dub 21, 2008 13:30

Tak jsem vlezl do Hudy, meli zrovna novou zasilku baglu, videl jsem oranzovy Trans Alpine a uz to bylo jasne.

Je dokonaly:) * <3
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Ave Deuter

Příspěvekod mishus » sob dub 26, 2008 18:49

Ahoj,
jsem také vlastníkem Trans Alpine...(30l) Skvělé, všude pěji chválu. Jak na kolo, do města, na krátký výlet. Na zádech skvěle sedí. :lol:
Půjdu kam chci a nikdo mě nezastaví...(Radůza)
mishus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 11, 2007 10:21

Příspěvekod sx02 » sob dub 26, 2008 19:12

Drahy jsem koupil Vaude wizarda prave do mesta a i kdyz se to nezda tak to teziste je docela problem. Kor kdyz vyuzijete ten rozepinaci objem.
Kvalitou je to nicmoc batoh - p,alu se zacinaji oloupavat ty ruzny nalepeny barevny casti.

Pro maly naklady ale sedi na zadech skvele, na bezky byl taky vyborny. Uvidime jak sedne na kolo...
Cili dve minus, jedno plus :wink:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Ave Deuter

Příspěvekod Umiaki » sob dub 26, 2008 20:07

mishus píše:Ahoj,
jsem také vlastníkem Trans Alpine...(30l) Skvělé, všude pěji chválu. Jak na kolo, do města, na krátký výlet. Na zádech skvěle sedí. :lol:

Zkusil bych malý průzkum, kdo z OF má trans alpine.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Ježo » sob dub 26, 2008 20:13

*
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Umiaki » sob dub 26, 2008 20:14

jezo píše:*

-
- -
.
.
.

hlasování hore;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod chonga » sob dub 26, 2008 20:41

:(( co je to dojtr :wink: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod mishus » sob dub 26, 2008 20:49

Zvláštní anketa :(( Mojí odpověď znáš...
Půjdu kam chci a nikdo mě nezastaví...(Radůza)
mishus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 11, 2007 10:21

Příspěvekod Umiaki » sob dub 26, 2008 21:08

mishus píše:Zvláštní anketa :(( Mojí odpověď znáš...

Ta druhá odpověd, je jen do počtu. Chci vědět jen, kdo ho má, zbytek je mi šumák;)
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod mishus » sob dub 26, 2008 21:13

Oui,
taky nápad. Mám dnes moc vážnou náladu :wink:

Jak jste spokojeni s TA?
Naposledy upravil mishus dne sob dub 26, 2008 21:22, celkově upraveno 1
Půjdu kam chci a nikdo mě nezastaví...(Radůza)
mishus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 11, 2007 10:21

Příspěvekod šíp » sob dub 26, 2008 21:21

já ho mám, ve verzi SL, a je skvelý
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Blaf » sob dub 26, 2008 22:05

Dojter? to uz sem nekde cetl....to je podfirma Doldy soudim podle nazvu :mrgreen:

hej tak kdyz jste tady tak sepsuli wizarda tak musim hledat novou alternativu....a Trans Alpine to nebude....jakoze je to prvni a zatim jediny batoh ktery mi NEsedl na zada :roll: :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » sob dub 26, 2008 22:15

hej ten wizard neni spatnej jenom si musis ujasnit co od nej chces - kdyz do nej narves 8kg a roztahnes ho o ten prostor navic tak ti sedet nebude. Na mestsky noseni s mensi zatezi je ale super.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Blaf » sob dub 26, 2008 22:21

no chci ho ciste do mesta....proste na vysku...supnu do nej tak ntb, svacinu a veci k vyuce takze nic extra....jakoze vetsi jednodenak mam Mammut Powder :ú

pouvazuju prozkousim :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Umiaki » ned dub 27, 2008 5:33

Blaf píše:no chci ho ciste do mesta....proste na vysku...supnu do nej tak ntb, svacinu a veci k vyuce takze nic extra....jakoze vetsi jednodenak mam Mammut Powder :ú

pouvazuju prozkousim :wink:

Ja po velkem pruzkumu ostravskych obchodu mel v sirsim rozhodovani tyhle:
Vaude Bike
Vaude Gallery (v RP do centra by jeden kvuli me meli dovezt)
Vaude Wizard
Deuter Act Lite (asi 32)
Wolfgang Walker (do mesta paradni, ale trochu hnusny, jedna prijemna slecna z Maxsportu mi ho vychvalovala)
jedno Ferrino, netusim jak se jmenuje, ale melo kolem 25l a do mesta paradni, stalo +-1500, zajdi di 360:)
No a nakonec mam doma ten trans alpine...;)

Jinak me nic nebralo, vsechny mozne bagliky, a naprosta vestina z nich jen zabira mista na regalech.

btw
Obrázek
Obdivuju cloveka co si ho koupi. Me se desne libi, ale taky nevim jestli je nositelny...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Blaf » ned dub 27, 2008 9:32

koukam ze do tveho uzsiho vyberu neprosly zadne Millet-y :ú byls i v Eliassu a treba v Gecku (berghaus)...ted jak maji psane ty super vyprodeje? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kropt » ned dub 27, 2008 11:56

mozna trochu offtopic ale vcera sem svoji drahe přítulkyni pořídil kvuli Korsice tento bagl: http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1

no a ted je problem ze do dolni kapsy nenamackne svuj teply (je totiz zmrzlina a odmita se me otuzovat) spacak v obalu - vejde se tam jen bez obalu - jako ze se primo natlaci. Takze moje otazka zní, nosite nekdo takhle zabalenej spacak? A pokud ano neni problem s provlhnutim, promoknutim, pri polozeni na mokrou zem jestli bagl neprosakne a spacak nezvlhne?
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuso » ned dub 27, 2008 12:02

kropt píše:no a ted je problem ze do dolni kapsy nenamackne svuj teply (je totiz zmrzlina a odmita se me otuzovat) spacak v obalu - vejde se tam jen bez obalu - jako ze se primo natlaci. Takze moje otazka zní, nosite nekdo takhle zabalenej spacak? A pokud ano neni problem s provlhnutim, promoknutim, pri polozeni na mokrou zem jestli bagl neprosakne a spacak nezvlhne?


Ne.Tohle není moc dobrý způsob. Po zkušenostech z Blanku, kdy jsme zimní spacáky sušili skoro 3 dny, nosíme malé loďáky-ultralight. Posledně se to hodilo právě na Korsice- 10 dní jsem každá ráno cpal spacák do loĎáku a nadával- bylo horko a sucho. A pak přišla bouře jako prase- skončili jsme v chatě, kde jsme byli jediní se suchými spacáky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » ned dub 27, 2008 12:03

Kropt: Ten samy bagl si moje draha koupila.... kvuli korsice. :mrgreen: (svet je malej .-)

Vzhledem k tomu ze pod dnem mas jeste plastenku, tak bych se provlhnuti od zeme nebal. Spis bych tam pripadne nerval tu plastenu kdyz bude mokra...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod lamaTor » ned dub 27, 2008 12:05

kropt píše:Takze moje otazka zní, nosite nekdo takhle zabalenej spacak? A pokud ano neni problem s provlhnutim, promoknutim, pri polozeni na mokrou zem jestli bagl neprosakne a spacak nezvlhne?

To je úplně standardní postup (teda býval) u mého péřáku-ten už ale nepoužívám a taky nepoužívám starý Metasport. Teď mám kvalitnější batoh (Aircontact 55+10 :wink: ), spacák duťák (čili je buřt, že navlhne) a stejně mám spacák v obalu (kvůli kompresi). Za prvé tě ten obal na spacák stejně nezachrání a za druhé je to (počítám, že má duté vlákno) stejně jedno. Navíc dno Aircontactu je docela hrubé, takže jen tak neproteče.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod kropt » ned dub 27, 2008 12:06

sx02 píše:Kropt: Ten samy bagl si moje draha koupila.... kvuli korsice. :mrgreen: (svet je malej .-)


=D> jak pomalu zjistuji GR 20 je takova ceska narodni tura ... stejne jako prechod hrebene male fatry.
Naposledy upravil kropt dne ned dub 27, 2008 12:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod sx02 » ned dub 27, 2008 12:07

kropt píše:
sx02 píše:Kropt: Ten samy bagl si moje draha koupila.... kvuli korsice. :mrgreen: (svet je malej .-)


=D> jak zacinam pomalu zjistuji GR 20 je takova ceska narodni tura ... stejne jako prechod hrebene male fatry.

JJ taky mam ten pocit, my uz o tom snime ca dva roky, bude to takova opozdena svatebni cesta :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod tuso » ned dub 27, 2008 12:08

A můžu se zeptat, který batoh protéká od dna? Teda za předpokladu, že ho nepostavíš do louže. Bágl vždycky protéká od zádového systému-- proto promokne při silném dešti i pod pláštěnkou.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » ned dub 27, 2008 12:10

tuso píše:A můžu se zeptat, který batoh protéká od dna? Teda za předpokladu, že ho nepostavíš do louže. Bágl vždycky protéká od zádového systému-- proto promokne při silném dešti i pod pláštěnkou.

Muj stary treksport patagonia, napriklad ;-)
( i kdyz je fakt ze se o nej moc nestaram...)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod tuso » ned dub 27, 2008 12:29

sx02 píše:Muj stary treksport patagonia, napriklad ;-)
( i kdyz je fakt ze se o nej moc nestaram...)


Spíš jsem to myslel tak, že nepromokavé dno není absolutně žádnou zárukou suchých věcí.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Umiaki » ned dub 27, 2008 12:35

Blaf píše:koukam ze do tveho uzsiho vyberu neprosly zadne Millet-y :ú byls i v Eliassu a treba v Gecku (berghaus)...ted jak maji psane ty super vyprodeje? :mrgreen:

Nekde pisu, ze berghausy maji pouze freeflow - sitka, pak maji v Gecku jeste par karrimoru (zadovy system az moc "dynamicky").
V Eliassu se nebudu rozepisovat o STRASNE OBSLUZE, STRASNE, STRASNE :( , jen reknu, ze Millet 38 je vybavou sice super, ale do mesta je moc velky a vypada jako brambora. A ten mensi (Hiker 27?) ma sitku veelmi napnutou.

A byl jsem v centru v Hudy, RP, 360, Eliassu, Gecku, Dreamu, Mamutu, Trailsportu, Intersportu (btw tu maji Deutera Futuru 32) v Mar. Horach.
Porubu jsem vynechal - treba tam maji Bolly, ale nevim.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Další

Zpět na Batohy