Lady batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lady batohy

Příspěvekod dagmar lukavska » čtv srp 25, 2005 13:20

Zdravím všechny!!

Vím, že už tady na tohle téma diskuse šla. Ale přesto prosím!! Strašně narychlo potřebuji sehnat batoh - 60-70 litrů. Mám představu o značce: Corazon nebo Doldy. Což jsem dlouho zvažovala a už měla i vybráno. Až teď mě pár lidí upozornilo, že bych si měla vybrat /měřím jenom 158 cm/ batoh upravený pro ženu.

Je to opravdu problém? Maj nějaký menší ženský třeba i ty corazony? Nemaj po delší tůře problémy? Prosím o zkušenosti!! Co byste doporučili!!
Né drahou značku!

Prosím o rychlou radu. Bohužel se musím rozhodnout ještě dneska!!

Moc dík!
dagmar lukavska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 25, 2005 13:12

Příspěvekod maykl » čtv srp 25, 2005 13:28

Nejlepe zavolat vyrobci. A jak jiz nekdo prednesl v nejakem vedlejsim vlakne, vime o jakeho ceskeho vyrobce jde.
jukni na tohle
http://www.spacaky-stany-batohy.cz/pics/nomad70.jpg
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod moyko » čtv srp 25, 2005 13:43

Zkusil bych Doldy. Kamoška sháněla taky nějakej lady bágl a nejlíp jí na zádech seděla tehle značka. Nevím už teda přesně, jakej to byl typ, ale mám pocit, že Pumori. Na každej pád to chce stejně odskoušet na vlastní kůži a se zátěží. Jinak to prostě nepoznáš.
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod maykl » čtv srp 25, 2005 13:49

proc vetsina batohu nema postrane kapsy? proste sem jak maco docela dost dlouho shanel s kapsama. ani nevim co mam za znacku, ale sem spokojenej. a ma kapsy *
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Návštěvník » čtv srp 25, 2005 14:16

Jsem asi stejně velká a mam batoh UNI a dámský (oba Alpinus, kreré se už asi neseženou) Dámských je vemi málo, měly by mít užší a prohnutější popruhy. Hlavně si musíš dát pozor na délku zad batohu - mezi bederákem a horním uchycením popruhů - regulace délky zad je použitelná jenom částěčně. Dál zkontrolovat popruhy, aby nebyly nadměrně robustní. Měla jsem Treksport Patagonii 60 l, která je naprosto nevhodná. Nejlepší bude proměřit délku tad a pak zkoušet ty kratší. Postranní kapsy se dají koupit samostatně - je nutné jenom zkontrolovat vzdálenost mezi bočními pásky a nehledět na firmu.
Návštěvník
 

Příspěvekod Noemi » čtv srp 25, 2005 18:40

moyko píše:Zkusil bych Doldy. Kamoška sháněla taky nějakej lady bágl a nejlíp jí na zádech seděla tehle značka. Nevím už teda přesně, jakej to byl typ, ale mám pocit, že Pumori. Na každej pád to chce stejně odskoušet na vlastní kůži a se zátěží. Jinak to prostě nepoznáš.


Jednoznačně zkoušej - mně třeba na Doldy vůbec nesedí ramenní popruhy - vyjdou přímo na ramenní kloub - a nějaký prsní popruh to fakticky nezachrání.
Koukám na hodiny - už máš zřejmě nakoupeno - tak se ozvi, kdo "vyhrál".
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: Lady batohy

Příspěvekod rieMa » sob kvě 5, 2012 20:44

Mh, nevím, kam to zařadit, tak oživíme staré téma.

Uvažuju o novém batohu (mám jich totiž málo :-D), a vzhledem k poměrně malé postavě se mi zalíbila myšlenka dámské verze. Trochu jsem to tu prošla, něco málo se tu o tom píše, ale stejně - mohl byste mi někdo prosím vysvětlit, o co v tom přesně jde? Je takový rozdíl oproti batohu běžnému? A projeví se to jen u zádového systému, nebo v celkové konstrukci (tady mi jde primárně o to, jestli i u těhle batohu má zapnutí prsáku u vyvinutějších jedinek takový ošklivý vizuální důsledek?)
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lady batohy

Příspěvekod zbuddy » sob kvě 5, 2012 21:18

hledat, psalo se tu x-krat!
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Lady batohy

Příspěvekod rieMa » sob kvě 5, 2012 21:30

Zadala jsem si "dámký batoh" -> prošla jsem všechna fora, která mi to vyplivlo a nějak se týkaly tématu. Ne, odpovědi jsem tam nenašla. Až poté jsem vybrala staré téma (nezakládala nové) a zeptala se na něco, co mě zajímá, ale nenašla jsem to. Co je za problém? Jetu někde téma "technické náležitosti dámských batohů a jejich vliv na postavu při použití"? :((
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lady batohy

Příspěvekod Perrund » sob kvě 5, 2012 21:42

rieMa: Takto to popisuje Deuter: viewtopic.php?p=334488#p334488

Neviem, z čoho vychádzal Deuter, ale viem, že Vaude vychádzalo z tohto: http://www.sizegermany.de/

To je meranie vzorky nemeckej populácie a podľa výsledkov potom navrhli ženské batohy a dospeli zhruba k tomuto:

- Ženy majú v priemere kratší chrbát, takže aj batohy pre ne majú o niečo kratšie chrbty
- Ženy majú užší chrbát, takže aj batohy sú užšie, prípadne ich chrbtový systém je užší
- Ramenné popruhy v tvare S, mäkšie okraje polstrovania
- Širšie, mäkšie a dlhšie bedrové pásy

O ostatných výrobcoch neviem nič.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Lady batohy

Příspěvekod Trafikant » sob kvě 5, 2012 21:57

Ono to hodně záleží na konkrétním výrobci.

Takovou klasikou bývají již zmíněná kratší záda, ramenní popruhy tvarované tak, aby respektovali ženské křivky a trochu jiné bederáky. To najdeš u výše zmíněného Deuteru, taky u výrobců jako Osprey, Lowe Alpine, Berghaus či Karrimor.

Jsou ale i takové batohy, kde je ten rozdíl minimální a s trochou nadsázky se dá říct, že jedinou zásadní změnou je barva a našitá kytička někde na batohu =).

Chce to tedy pečlivě vybírat a už se mi několikrát stalo, že slečna nakonec odešla s batohem pánským. Většinou se tak stalo u dívek a dam, které měly širší ramena, vyšší či podsaditou postavu, je to zkrátka velmi subjektivní záležitost.

Třebas batohy od TrekSportu ze série 4X (výroba Asie) mají u "lady" verze stejnou délku bederáku jako u pánské a celkově se liší velmi minimálně, to je zrovna příklad nic moc výsledku. V následující sérii Q pak už TS od toho dělení ustoupil (asi také z fin. důvodů).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Lady batohy

Příspěvekod Perrund » sob kvě 5, 2012 22:16

Tu je pekne vidieť rozdiel medzi bežnými popruhmi a S-popruhmi: http://www.youtube.com/watch?v=_V18juntthY
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Lady batohy

Příspěvekod rieMa » pon kvě 7, 2012 0:04

Díky :) Tak teoreticky jsem to pochopila a prakticky uvidím, co mi sedne. :tonqe:
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lady batohy

Příspěvekod Trafikant » pon kvě 7, 2012 10:16

Jo a zorvna teď jsem v trafice měl mladou paní či slečnu, která si přišla nějaký dámský batoh vybrat. Vyzkoušela skoro vše, co jsem měl na skladě (Osprey, Boll, Berghaus, Lowe Alpine a v záloze byl Karrimor) a nakonec z toho vyšlo, že jí vadí "klasické" zádové systémy (jako má třebas Boll Tower, Berghaus Verden či LA Annapurna) a tlačí ji do lopatek.

Spokojená byla s Arielem, ale pak se ještě vytáhl nový Bioflex od Berghausu a to byl zjevně favorit. Nutno podotknout, že oproti staré verzi je to značně rozdílné (i cenou bohužel) - popruhy jsou jinak polstrované, měkoučké a přitom pevné, záda se nastavují velmi jednoduše, celkově (samozřejmě pokud sedne) to je nádhera.

Zkrátka to je velmi subjektivní a nejlepším řešením je zkoušet, zkoušet a zkoušet. Pokud možno bágl naložit a chodit s ním alespoň těch 20 - 30 minut (u nás mohou lidi chodit venku kolem kulaťáku =)). I když samo se nějaké věci mohou projevit až déle, ale dost se to tím poctivým zkoušením eliminuje.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Lady batohy

Příspěvekod Matylda » úte kvě 8, 2012 13:53

Zdravím, potřebuju menší batoh na jednodenní túry. Podle toho, co jsem zkoušela, by mi vyhovovalo 20 až maximálně 26 litrů. Větší bágl mám Deuter ACT Lite 45+10 a naprostá spokojenost. Něco tak pohodlnýho, lehkýho a co se týče uspořádání kapes a úložných prostor vyhovujícího bych si představovala v menší verzi. Jsem menší a štíhlý postavy. Zatím nemám důvěru k ničemu jinýmu než Deuteru, protože jsem na tuhle značku zvyklá a je to mnou ověřená kvalita, která zatím nikdy nezklamala a perfektně vyhovuje. Ráda bych, aby byl batoh celoroční - tzn. použitelnej na letní túrky i na zimní akce se sněžnicema (tzn. potřebuju uchycení na sněžnice/lyže apod.). Ale například Freerider 24 SL mi přijde moc robustní, i když váží 1200g, vyloženě zimní batoh, nebyla by to špatná volba na celoroční využití? Na Speed Lite 20 jsem v obchodech nenarazila, jestli má někdo odzkoušeno, budu ráda za recenzi. Pak připadá v úvahu Cruise 26 SL, kterej teda, musim říct, sedí dobře. Zatím je to favorit, ale pořád si nejsem jistá. Budu ráda za nějakou tu radu... Určitě ale nechci ACT Trail SL, ten mi jedinej vyloženě nesedí (ramenní popruhy jsou u krku příliš těsný a dělaj mi z jedniček nulky :D Řekla bych, že se snad ani nejedná o S-popruhy, ač to je SL verze).

Díky.

P.S. - Nelpím na Deuteru, jen mu věřím. Třeba budete mít někdo lepší tip :wink:
Matylda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2009 12:41

Re: Lady batohy

Příspěvekod pavproch » úte kvě 8, 2012 15:26

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lady batohy

Příspěvekod Perrund » úte kvě 8, 2012 15:36

No, napríklad Vaude robí špeciálne snežnicové batohy,Snow Walker 25 a Adula 22. Adula 22 je dokonca špeciálne pre ženy, ale keď ti vyhovuje Deuter, tak by som zostal pri ňom. Backpacker Magazine označil Freerider Pro za "Best for Snowshoers". A okrem toho je Batman-worthy. :D

Ďalšie možnosti skúmal tento človek:
http://marccharron.blogspot.com/2010/10 ... aving.html

Ale je to z októbra 2010. Nový Snow Walker 25 je riešený trochu ináč.
Perrund
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned čer 12, 2011 21:31

Re: Lady batohy

Příspěvekod šíp » stř kvě 9, 2012 8:04

Matylda píše: Na Speed Lite 20 jsem v obchodech nenarazila, jestli má někdo odzkoušeno, budu ráda za recenzi.

Zde
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lady batohy

Příspěvekod zbuddy » stř kvě 9, 2012 15:03

rieMa píše:Zadala jsem si "dámký batoh" -> prošla jsem všechna fora, která mi to vyplivlo a nějak se týkaly tématu. Ne, odpovědi jsem tam nenašla. Až poté jsem vybrala staré téma (nezakládala nové) a zeptala se na něco, co mě zajímá, ale nenašla jsem to. Co je za problém? Jetu někde téma "technické náležitosti dámských batohů a jejich vliv na postavu při použití"? :((

"Hledat" - "dámský batoh" forum "batohy" a hned druhý příspěvek, který to vyplivne, psal hádej kdo? Další popisy (mezi nimi hádej čí) zase např. v tématu "batoh pro ženu". Tož tak se hledá :twisted:

Asi to bude tím, že jsi zadala "dámký batoh" :evil: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Lady batohy

Příspěvekod rieMa » stř kvě 9, 2012 15:11

Psala ho Roubiii a je o Barghaus Verden, týká se tohoto konkrétního batohu.

Já jsem tu nějaké info našla, ale buď bylo z roku 2005 (že by se od té doby technický vývoj zastavil?), nebo mi nepřipadalo dostatečné...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Batoh pro partnerku Prima Voyager 50?

Příspěvekod divit » ned dub 14, 2013 10:22

Ahoj, potřebuji poradit.

Pro partnerku malého vzrůstu 165 cm, 50kg sháním batoh na vícedenní přechody. Myslím si, že velikost 50litrů bude bohatě stačit, možná může být i míň. Zbytek budu brát já.

Vzhledem k rozpočtu bych se rád vešel do 2000 Kč, batoh nebude extra často využívaný. Já osobně mám Tramp Gerlach 55-65 a naprosto mi vyhovuje. S mým batohem měla partnerka problém - bederní pás v podstatě nevyužila (je moc hubená).

Z nabízených na trhu se mi zamlouvá Prima Voyager 50 - nemáte někdo zkušenosti?

Také jsem narazil na Karrimor Panther 55-65 F (pro ženy) - ale zde si nejsem jistý jestli jsou natavitelná záda a taky mám pocit, že jsou na trhu snad 2 verze? Jedna se dá sehnat tak za 1500, druhá minimálně o 1000 dráž. Mám pravdu a nebo je to stejný batoh za tak různou cenu?

Případně máte někdo tip na nějaký odzkoušený a dobrý na tak drobnou postavu?


Moc děkuji za rady.
divit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 14, 2013 10:04

Re: Batoh pro partnerku Prima Voyager 50?

Příspěvekod DavidFM » ned led 12, 2014 18:49

Zdravím,
Tak co pořídil jsi ji ho? Rád bych si přečetl nějaké zkušenosti o tomto kousku. Já uvažoval taky o http://www.prima-spacaky.cz/batoh-prima ... venture-50 ten mě ale odrazuje ne moc vzdušný zádový systém.
DavidFM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 10, 2014 15:57

Re: Batoh pro partnerku Prima Voyager 50?

Příspěvekod Stani » ned led 12, 2014 19:36

Karrimor Panther 55-65 F - je tu v predajnej sekcii, ale to už určite vieš. Tam je jasne vidieť, že nastavovací chrbtový systém má. Tými dvoma postrannými popruhmi sa nastavuje výška tej celej časti, z ktorých vychádzajú ramenné popruhy.

Prima -tak toto je už hodne klasický chrbtový systém. Základný level. Mám radšej delený ako to má napríklad Karrimor, alebo aspoň nejaké odvodové kanáliky ako to má Deuter (nemyslím tým protipotovú sieťku). Ak tam majú len dve aluminiové výstuhové tyče, vzhľadom k sebe rovnobežné umiestnené, pri plnom naložení sa ti chrbát vyduje smerom von. Toto si treba vyskúšať. Nepamätám sa už presne, ale nemá Tramp Gerlach podobne koncipovaný chrbát?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Trekový batoh pro dámy

Příspěvekod smacuska » úte bře 11, 2014 10:58

Ahoj!

Mám otázku na dámy (případně zkušené pány). Zvažuju koupi trekového batohu, aby se do toho člověk sbalil na nějaký delší pobyt v horách i mimo ně. Jde mi především o radu ohledně objemu, bylo by fajn mít 70l, ale protože jsem subtilnější postavy, tak když to nacpu a bude to mít 25 kg, stejně to neunesu. Přemýšlím o něčem jako 50+10l. Co si o tom myslíte, bude to akorát? :) Díky za každý postřeh ;-)
smacuska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 11, 2014 10:38

Re: Trekový batoh pro dámy

Příspěvekod ketrin » úte bře 11, 2014 12:56

samozřejmě záleží na tvé kondici a povaze terénu, do kterého se vydáš, ale těch 70 mi přijde zbytečně moc obzvlášť na subtilní postavu. Já nosím na 1-2 týdenní VHT treky po Alpách 45+10 a pečlivě si hlídám váhu, pardon hmotnost, ráda bych se vešla do 10 kg, což se mi většinou nepodaří, ale přes 12 už nejede vlak - pak jsem schopná v klidu ujít cca 25 km a do 2000 HM za den, což většinou stačí.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Lady batohy

Příspěvekod šíp » úte bře 11, 2014 16:47

Sloučeno s vhodným tématem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lady batohy

Příspěvekod rieMa » pát bře 14, 2014 18:15

50/55+ je ideální... s 55 jsem absolvovala nějaké hory v rozmezí 10-14 dní... ale věřím, že by mi to stačilo i na dýl, jen bych přibalila mýdlo s jelenem... Ono tě to vážně nutí brát jen to nejnutnější a potřebné...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Lady batohy

Příspěvekod šíp » pát bře 14, 2014 22:17

Už jsem to někde psala, ale opakování je matka moudrosti.
50tka by měla být dostačující, pokud nemáš nějakou specifickou "úchylku" - u mé maličkosti je to focení. Fotovýbava mi zabere v batohu 20 litrů, takže když se balím do šedesátky, mám k dispozici jen 40 litrů. Nejenom z tohoto důvodu Ti doporučím batoh objemově spíše větší. Sama mám 60+10 a jsem spokojená. V posledních letech jsem výrazně odlehčila výbavu, takže mi v batohu zabírá méně místa a mám tam velkou rezervu. Přesto si myslím, že je lepší volnější šedesátka, než narvaná čtyřicítka. Rozhodně se větší, nenaplněný batoh lépe ponese, než přeplněný menší. A nevěř tomu, že velký batoh = více věcí, které si sbalíš. Roky balím podle stejného schématu a rozhodně nemám tendenci si přibalit věci navíc jen proto, že aktuálně mám v batohu místo. Je to o disciplíně.
Před rokem jsem nějaké povídání o batohu, který užívám, sepsala zde.
Krátká poznámka závěrem. Nedokážu dlouhodobě nést více než 16-18kg. O zbytek se musí postarat parťák.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lady batohy

Příspěvekod Greeen_day » čtv srp 28, 2014 7:26

Zdravím děcka,

snad jsem trefil téma, ale nechtěl jsem spamovat dalšími novými duplicitami :) Takže, sháním batoh pro svou drahou polovičku pro jednodenní výlety a všední užití. Měří 165cm a objem bych osobně s ohledem na zaměření viděl do 30l. Osobně mám dva deutery, takže se značkou mám poměrně dobré zkušenosti a zatím mě nikdy nezklamala. Proto jsem se primárně díval sem, ale jelikož nemám moc velkou zkušenost s dámskými batohy, tak si raději nechám poradit od vás, budu rád za každý typ, který mě navede na správnou cestu. Zatím níže připojím batohy, které mi padly do oka, předem díky za pomoc

deuter futura 20l
http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/deuter-futura-20-sl-34194,100010243-graphite-turquoise.html

AC Lite 22
http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/deuter-ac-lite-22,62430-svetle-cervena-tmave-cervena.html?&fb=1

ACT Trail 28 SL (zatím mi padl nejvíce do oka)
http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/deuter-act-trail-28-sl-2012,16785-tmave-cervena-svetle-cervena.html?&fb=1

Futura 24SL
http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/deuter-futura-24-sl-34224,100010246-papaya-lava.html?&fb=1

a nebo Cruise 26 SL (ale tady si už nejsem jistý, zda bude batoh vhodným
http://www.hudy.cz/batohy/deuter-cruise-26-sl,6785-cervena.html


díky za postřehy Krleš :-)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Lady batohy

Příspěvekod pickard » čtv srp 28, 2014 8:33

Kopretina je naprosto bezvýhradným fanouškem Deuter Spectro AC SL pro tyhle účely. Základní výhoda je, že to je oproti obvyklýmu Deuteru trochu lehčí konstrukce. Výborněj batoh.

http://www.deuter.com/SE/sv/hiking/spectro-ac-32-sl-34832-741.html
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Další

Zpět na Batohy