Batohy Corazon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batohy Corazon

Příspěvekod norman_64 » pon srp 22, 2005 19:38

tak jsem si říkal, že zbytečně kazíme vlákno k batohům Husky :oops: ...tak založím vlákno o Corazonech :mrgreen: *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » pon srp 22, 2005 19:41

uplne jinej martin píše:
norman_64 píše:
uplne jinej martin píše:p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.


No ty popruhy se mi taky trochu nelíbí, ale bederák se mi zdá fajn. Testoval jsem ho nedavno v beskydech a obcas kdyz bylo potreba něco těžšího prenést a fungoval spolehlivě a seděl dobře * ,, Jinak ho mam ale oddělaný a připínam si ho jen když ho potřebuju. 8)

asi jsem slepej, ale mam teď u stolu ségřiný arco 35 plus a nevidím odepínací bederák :((

Tak jsem psal do Corazonu ohledně toho bederáku...a měl jsi pravdu :supz: dřív se ARCO 35 dělal bez odepínacího bederáku... 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod uplne jinej martin » pon srp 22, 2005 19:45

jo ! corazon !!! (a pinguin)!!!! ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
(tady se po mě doufam neosočí nikdo závidějící...)

p.s. omlouvám se za trochu infantilní příspěvek, ale... S CORAZONEM KAŽDÁ TÚRA = Obrázek:weedman: Obrázek:weedman:Obrázek:weedman:
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » úte srp 23, 2005 5:31

Vidíš, líná huba, holý neštěstí :wink: ... To su zvědavej, u čeho nakonec skončí toto vlákno :smt077
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » úte srp 23, 2005 5:45

Co bylo napsáno o Arco 35 :
norman_64 píše:Jo není špatný, ale musí se ještě trošku "zanosit" :wink: . Jen mi trošičku vadí jemně tužší popruhy, ale jak se batoh zanosí tak bude v poohodě. Pak mi chybí oproti Huskymu co jsem měl předtím že má málo kapes :(( .Byl jsem zvyklí na to že tam si dám to a tam zas tohle... 8)
Jinak je v pohodě... :mrgreen:


norman_64 píše:
uplne jinej martin píše:p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.


No ty popruhy se mi taky trochu nelíbí, ale bederák se mi zdá fajn. Testoval jsem ho nedavno v beskydech a obcas kdyz bylo potreba něco těžšího prenést a fungoval spolehlivě a seděl dobře * ,, Jinak ho mam ale oddělaný a připínam si ho jen když ho potřebuju. 8)


O Hiker 27:

Přípluv píše:Super, aji bych si ho koupil taky. :ú . výbornej batůžek zkrátka, dobře se nosí, vychytaný kapsičky (hlavně ta mapovka s vertikálním zipem), poutko na cepín, který jde fakt na ten cepín použít (ne jako hypermarketový bágly, kam ten cepín narvat nejde i přes to, že to tam je :| ). Bederák nic moc, ale na co taky u batohu co má 27 litrů. Je tam jenom takovej proužek, aby to neplandalo od těla, zas je dobrý, že jde zkrátit a zapnout a nepřekáží a neplandá když ho nepoužíváš. Kvalitní zipy atdatd...
Prostě můžu doporučit.


Tak jsem se rozhodl trošku doplnit téma o Corazonu o potřebé info, co už bylo napsáno v jiném, tomu neurčeném vlákně * 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » úte srp 23, 2005 6:10

Abych nepěl jenom chválu (to čučíte co :shock: ?), měl bych k modelu Rock 70 (totéž platí i pro Rock 80 a obě varianty plus) jednu výhradu. Nebo spíš doplnění.
Chybí mi tam mapovka. Ouplně nejlepší by byla ta jak maj nový Gemmy, takový to placatý s vertikal zipem. A mohlo by to bejt ještě pod těma poutkama (o kterejch jsem si myslel, že jsou na prd, a ono se časem ukázalo, že né). Tak... *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Noemi » úte srp 30, 2005 14:40

uplne jinej martin píše:

p.s. corazon jsem znal dřív než nějaký framo, takže bych řek že odpověď je jasná.


Tak tohle mi připomíná jednu hlášku :wink: z filmu s Bolkem Polívkou :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod uplne jinej martin » úte srp 30, 2005 15:29

Noemi píše:
uplne jinej martin píše:

p.s. corazon jsem znal dřív než nějaký framo, takže bych řek že odpověď je jasná.


Tak tohle mi připomíná jednu hlášku :wink: z filmu s Bolkem Polívkou :mrgreen: .

nevim co myslíš :(( ale fakt je že framo je záležitostí tak posledního roku, dvou.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Noemi » úte srp 30, 2005 15:33

uplne jinej martin píše:
Noemi píše:
uplne jinej martin píše:

p.s. corazon jsem znal dřív než nějaký framo, takže bych řek že odpověď je jasná.


Tak tohle mi připomíná jednu hlášku :wink: z filmu s Bolkem Polívkou :mrgreen: .

nevim co myslíš :(( ale fakt je že framo je záležitostí tak posledního roku, dvou.


:-))), taky jsem tě nikdy neviděla...a 100% vím, že jsi :mrgreen:

Mimochodem - k tématu - někdo tady psal, že si ten vatoh kupoval v roce 1992 - tak to asi záležitost posledních dvou let není....i když je mi známá skutečnost, že upřednostňuješ mladší ročníky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Vilík » stř srp 31, 2005 20:50

Noemi píše:
uplne jinej martin píše:
Noemi píše:
uplne jinej martin píše:

p.s. corazon jsem znal dřív než nějaký framo, takže bych řek že odpověď je jasná.


Tak tohle mi připomíná jednu hlášku :wink: z filmu s Bolkem Polívkou :mrgreen: .

nevim co myslíš :(( ale fakt je že framo je záležitostí tak posledního roku, dvou.


:-))), taky jsem tě nikdy neviděla...a 100% vím, že jsi :mrgreen:

Mimochodem - k tématu - někdo tady psal, že si ten vatoh kupoval v roce 1992 - tak to asi záležitost posledních dvou let není....i když je mi známá skutečnost, že upřednostňuješ mladší ročníky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .



To bylo od tebe na nas mladsi dost hnusny... Jinak ja mam Gemmu starsi nez sem ja a drzi v pohode i po tech nekolik taunach veci, co v ni za tech 20 let byly...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv zář 1, 2005 10:58

Noemi píše:
uplne jinej martin píše:
Noemi píše:
uplne jinej martin píše:

p.s. corazon jsem znal dřív než nějaký framo, takže bych řek že odpověď je jasná.


Tak tohle mi připomíná jednu hlášku :wink: z filmu s Bolkem Polívkou :mrgreen: .

nevim co myslíš :(( ale fakt je že framo je záležitostí tak posledního roku, dvou.


:-))), taky jsem tě nikdy neviděla...a 100% vím, že jsi :mrgreen:

Mimochodem - k tématu - někdo tady psal, že si ten vatoh kupoval v roce 1992 - tak to asi záležitost posledních dvou let není....i když je mi známá skutečnost, že upřednostňuješ mladší ročníky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

JÁ o roce 1992 nic nepsal, v tý době jsem měl batoh Chip&Dale...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod homerr » čtv zář 1, 2005 11:37

Vlákno : Zkusenosti, tipy - batoh kolem 65ti litru

Nechci se hádat, ale Framo je malá česká firma, která pravděpodobně nešije v Asii a první batoh jsem si od nich kupoval zhruba v roce 1992 nebo 1993 (nevím to přesně, ale bylo to chvíli před koncem střední)Ještě slouží, už nevim označení, ale je to nějaká 50-tka.S Loapem to nesrovnávej, to je o ničem.Fotky co maj na webu, jsou neaktuální (starý modely), dělaj fakt i na pohled hezký věci.Proklikáš se tam třeba přes přehledové tabulky na svetoutdooru.cz.

psal to anonym...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Corazon x Treksport

Příspěvekod Ryba » pát zář 2, 2005 10:51

to Přípluv: Já vím, že bereš spoustu peněz za propagaci nejmenovaných batohů :twisted: tak mi vysvětli toto.
Dneska jsem učuchával v Eliassu v Brně jak Rock 80 od C. tak Tatran od TS a přišlo mi, že ten Corazon má jak proti TS tak proti Gemmě ten bederák dost ošizenej. Jednak není výkyvnej, druhak je asi o třetinu užší než konkrétně te treksport. Myslím na místě, kde nosím váhu já, tj. na kyčelních hrotech. Vážně tě to při používání netlačí ? (blbej dotaz, asi netlačí). No já bych to mít zrovna z tohodle důvodu nemoh. Jinak se mi ten Rock jevil jako vychytanej, hlavně ty "potenciálně nafukovací" sklady/kapsy v horní části.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » pát zář 2, 2005 11:06

Ono to je stejně o tom jak ten batoh komu sedne :ú ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » pát zář 2, 2005 11:59

Popořadě:

Treksport: zkušenosti nejméně a se starším modelem. Zimní přechod Fagaraše, cca 22 kilo těžkej. Šlo to i s tím bederákem, ale zase jsem byl pod ním oblečenej (kalhoty, nějaký to moirotriko, někdy fleece, někdy Schw bunda). Co jsem testoval jeden typ v létě na trenky, ten zužující se bederák mi přišel, že kdyby byl o 180° otočenej, tak je fajn.

Gemma: zkušenosti nepřetržitš od roku 1992, znám poměrně dost modelů a asi všechny řady. Bederák mi přišel vychytanej do doby než ho začali dělat vyklápěcí. To mě vůbec nesedne (nejsem sám) a ta síťovina dost dře na holý tělo. Když jdu lozit, beru si Gemmu od skoroženy a ten bederák mě poměrně dost točí.

Corazon: chodím s ním rok, v létě, v zimě furt, největší náklad 30 kilo a nejvíc v pohodě. Bederák OK. V tý zimě je tloušťka bederáku asi jedno, v létě je dostačující. Většinu váhy mám posazenou právě na bedrech.

PS: Kdyby mi Corazon platil za propagaci, tak už nemejluju z práce, kdyby to byla úkolová mzda teda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zitka » úte kvě 23, 2006 20:11

@Přípluv:
jestli tě to tedy potěší :wink: pěkně špinavý C. Eiger 55

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte kvě 23, 2006 20:22

jééé :mnam: .
tomu ty říkáš špinavej? Dyk ani rezavej od maček nejni :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Každopádně velký Ď za fotky :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zitka » úte kvě 23, 2006 20:45

Přípluv píše:jééé :mnam: .
tomu ty říkáš špinavej? Dyk ani rezavej od maček nejni :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Každopádně velký Ď za fotky :ú


ono to neni moc vidět, původně byl světlejší - a mačky nemám, tudíž od nich nemůže být rezavej :((
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 20:48

Přípluv píše:jééé :mnam: .
tomu ty říkáš špinavej? Dyk ani rezavej od maček nejni :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Každopádně velký Ď za fotky :ú


taky čučím co si někdo představí pod pojmem "špinavý baťoh" :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod zitka » úte kvě 23, 2006 20:53

šíp píše:taky čučím co si někdo představí pod pojmem "špinavý baťoh" :lol:


koukám, že to fakt není vidět * tak mám čistej batoh :mrgreen:
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » stř kvě 24, 2006 5:18

zitka píše:...tak mám čistej batoh :mrgreen:

Tak to buď ráda ... taky bych chtěl mít čistej batoh :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř kvě 24, 2006 7:27

zitka píše:
šíp píše:taky čučím co si někdo představí pod pojmem "špinavý baťoh" :lol:


koukám, že to fakt není vidět * tak mám čistej batoh :mrgreen:


Přál bych ti vidět můj, když jsem se vrátil na jaře z Alp. Netrefili jsme se do žlebu a ostali viset nad šikmou zarostlou stěnou, po které jsme spouštěli batohy a lyže. Nejsem extra háklivý ale doma jsem ho drhnul 2 hodiny.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod swisss » ned led 28, 2007 22:41

Mohl by mi prosím nějaký majitel velkého Corazona říct, na co je dobrý takový ten pás oček na čelní straně batohu? (viz obrázek).
Obrázek

Co konkrétně na ně přiděláváte? A ještě by mě zajímalo, jestli se do boční kapsy vejde 1,5l PET? Děkuji všem předem a slibuju, že pokud to dobře dopadne, tak rozšířím řady corazonfilu.. :finga:
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mandys » ned led 28, 2007 23:04

swisss píše:Mohl by mi prosím nějaký majitel velkého Corazona říct, na co je dobrý takový ten pás oček na čelní straně batohu? (viz obrázek).
Obrázek

Co konkrétně na ně přiděláváte? A ještě by mě zajímalo, jestli se do boční kapsy vejde 1,5l PET? Děkuji všem předem a slibuju, že pokud to dobře dopadne, tak rozšířím řady corazonfilu.. :finga:


já sem si ho koupil nedávno, je super, ale k tomu na co ses ptal :-) ten pás na čelní straně je celkem k ničemu, možná kdyby byly dva , každej na straně tak by to bylo lepší, takle si moc nedokážu představit co (kromě ponožek) bych na to připnul, vystavovat si tam karabiny mi přijde jako blbost.

koupil jsem si 75+ , a boční kapsy jsou pro mě zklamánim, nějak jsem na krámě zapoměl odzkoušet jestli se tam právě vejde ta flaška, NEVEJDE , normální 1,5 l petku tam nedám, škoda, to je jediný mínus :(
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » ned led 28, 2007 23:20

šíp píše:taky čučím co si někdo představí pod pojmem "špinavý baťoh" :lol:

To sem po deseti letech tak nejak zjistil ze moje gemma de celkem rozebrat-sundat bederák a popruhy na záda....tak sem to sundal a hodil mame do pracky jeste s víkem...a najednou to ma mnohem hezci barvu, takovou zivejsi zelenou. Bohuzel ta hlavni cast batohu je vyztuzena zelezem a to od jedne opravy pred nekolika lety nejde vyndat (ale to ze slo vyndat pred im jen tusim, ale proste ted sou tam skrz to obrovsky nyty).
A tak ma tu vybledlou barvu a dohromady to vypada ze sem nekomu ukrad kus batohu pac je dvoubarevnej :?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon led 29, 2007 6:29

Ty oka jsem taky řešil. Teď to dělám tak, že přes tři oka mám jednu HMS, která je skrytá pod víkem, jako nouzovou a rychle po ruce. Musím si na to ale vzpomenout :).
Jinak někde při lezení, kde se na člověku kupí hromada věcí jako smyce a karabiny, který momentálně nepotřebuje, ale potřebovat zase bude, to není zlý, to tam nějak nacvakat.
Boční kapsy nemám, páč nejsem moc zastánce tohoto. Ale v podstatě mi nijak nevadí :).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon led 29, 2007 10:10

na ty přední očka dam pár menších karabin, na který pak při chození navěsim drobnosti, pro který nemusim lézt do báglu (hrneček, síťovaný pytlík s mokrýma věcma, pytlík s pončem, dá se tam taky přidělat 2 páskama karimáťa)
mam 75 bez plusu, PETka se vejde špičkou dolů, chytit za spodní boční kompresák a špičku flašky zatrčit do toho spodního lemu - drží
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod msml » stř bře 14, 2007 15:26

[url=http://hiking.sk/hk/ar/446/batoh_corazon_rock_80_plus.html] Corazon Rock 80 plus
[/url]
Uživatelský avatar
msml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon led 8, 2007 23:02
Bydliště: Martin

Příspěvekod pripluv » stř bře 14, 2007 19:28

msml píše:[url=http://hiking.sk/hk/ar/446/batoh_corazon_rock_80_plus.html] Corazon Rock 80 plus
[/url]

Sbalenej ho má dost hrozně ... kdyby si odepl tu vnitřní kapsu 8) .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř bře 14, 2007 19:54

Přípluv píše:
msml píše:[url=http://hiking.sk/hk/ar/446/batoh_corazon_rock_80_plus.html] Corazon Rock 80 plus
[/url]

Sbalenej ho má dost hrozně ... kdyby si odepl tu vnitřní kapsu 8) .
no jo--- odborník.... to se pozná :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Další

Zpět na Batohy