Batohy Corazon

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2016 10:30

Teda syn i ja mame Deuter TA 25, syn asi 5 let, ja skoro 4. On to nosi denno-denne do skoly napchane knihama, sesity a vsim moznym az po povrch. Ze by se k nemu choval v bavlnce, se rozhodne rict neda. Ja svuj pouzivam do prace, na nakupy (to je pekne vzdy precpany), obcas na vylety. Synuv TA vypada jako novy, muj ma par malych (2-3 mm2) svetlejsich fleku - ale mozna vyprani by tomu pomohlo. Jinak jeden jediny problem neni.
Mame nejaky lezecky 30l od Deutera snad 10 let, ktery se uz ani nevyrabi. Pouziva se min. kazdy vikend na tury, na dovolene denno-denne, nijak se nesetri, pouziva se i na VHT tury s castym otiranim se o skaly, haze se na zem, ..., proste dostava zabrat. Na ruksaku je jediny problem, ze se nekde, nejspise o ostrou skalu (ale je mozne, ze o nuz :-)) "narezal" popruh na bederaku asi 1cm hlubokym rezem a ten rez se za roky trochu roztrepatel, takze nekdy zavazi. Na funkcnost to nema zadny vliv a jinak je batoh (krome pripadneho uspineni) jako novy.
Manzelka pouziva asi 10 let (mozna i 13?) Deuter Aircontact Pro 55+10 (nebo jeto 60+10?) SL. Nosila to tak hodne let v prumeru jednou za za mesic napraskane az po povrch na cestovani pres celou republiku ve vlacich, busech, aute s kramami, obcas do zahranici, pouzival se na dovolenych na Berliner Hohenweg, na prechodu ledovcu a jinde v Alpach i Tatrach. Jediny problem byla mirne poskozena prezka, kdyz se na ni nekolikrat "nevhodne" stoupilo na zemi. Vymenena a batoh je ve stavu noveho.

Nevim, kde se vyrobil ten Aircontact Pro, jen matne si spominam na Vietnam, ale ruku do ohne za to nedam. Ostatne jsou Made in Vietnam.

Jinak ted se koukam na historii Deuteru a prestavam tusit, s jakymi starymi Deutery srovnavas ty soucasne Made in Vietnam??? Roku 1944 Deuter "spojil sily" s korejskym prodecentem Duke a vytvorili na trech mistech ve Vietnamu specializovane pracoviste na siti ruksaku. Tento Duke (ve Vietnamu) vyrabi exkluzivne vsechny batohu Deuter, pravdepodobne od doby brzo po spojeni. Takze zajiste se da rict, ze vsechny Deutery vyrobene, rekneme od 2000 jsou site ve Vietnamu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod TimTaylor » čtv lis 3, 2016 12:29

Deuter batoh - model Act Trail 32l - mám 8 let, nosím ho velmi často na víkendové akce po Evropě (Rakousko, Polsko, Slovensko...) v létě, zimě, a pořád pohoda. Taky ho nosím skoro denně do města, na nákupy, obden do práce atd., kdy po 8 letech tohoto užívání je mírně špinavý, flekatý a rozbil se jeden zip asi z pěti, co na batohu jsou. Předchozí batohy (LQIP a Salewa) tohle mé používání vydržely půl roku (LQIP) a rok (SALEWA), pak vždy reklamace a vrácení peněz. S báglem jsem max. spokojen a proto i další batoh bude zn. Deuter. Kromě něj mám doma 2x Osprey a 1x Lowe Apline, děti mají dětské Vaude a Mammut, kdy z hlediska odolnosti mi tenhle Deuter příjde jako top, pak následuji Lowe Alpine a pak Osprey a další značky. Corazony se mi libí, pár lidí v okolí je má, ale jak říkám, kdyby stál polovinu co třeba Osprey nebo Lowe Alpine, tak ok, ale když stojí o 10% méně, tak sám půjdu asi spíš jinam a těch pár stovek si radši přidám. Jako věc úplně mimo vidím nutnost dokupovat k batohu ještě zvlášť plášťěnku, to je přece na turistický batoh základní nutná věc a mockrát jsem ji použil, když někde v Alpách 3 dny neustále prší, tak je to prostě nutnost. Do města to ale asi není tolik potřeba, nicméně z českých výrobců batohu je Corazon asi špička
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Bertik V. » čtv lis 3, 2016 15:23

Asi to je smůla no.... to máte starší báglíky stejně tak mám i staršího Spidera a také v pohodě. Řešil jsem Futuru, u nové se rozpáral šev na spodní komoře. Ze srandy jsem v obchodě chytil Ta 30 letos, za 3000 trčící nitě ze švů i na popruzich a záda našitá prostě nakřivo atd. A poslední kapka do ohně u mě byla s Aircontact kde se po čtyřech letech používání prodírá šití o přezku na bederáku. Na to se záruka nevztahuje a nikdo to u jiných neviděl dle Hudy.. Tam to má Corazon řešení jinak třeba. Takže batoh za 4500 můžu dat na opravu nebo za rok vyhodit? Psal jsem to i do Deuteru.

Ale asi je to negativum u mě dané tím ze jsem naštvaný kvůli tomuto
:evil: stejně musím dodělat to co mám tak ty deutery budu testovat co teda vydrží až do roztrhání těla.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod apuka » čtv lis 3, 2016 20:12

Bertik V. píše: A poslední kapka do ohně u mě byla s Aircontact kde se po čtyřech letech používání prodírá šití o přezku na bederáku.
Mohl bys dat nejakou fotku, jake siti a kde se prodira? Kdyz totiz pouzivas bederak u Aircontactu, tak se zdaleka nedotyka prezka zadneho siti :roll: :shock: ... Schvalne jsem si ten batoh ted vytahl a kouknul a neumim si predstavit, jak by se neco podobneho mohlo stat (teda krome siti na zipu bundy na ktere batoh nosim)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 4, 2016 22:58

Apuka: Je to tohle.
Přílohy
20161104_212412 (800x640).jpg
20161104_212334 (800x536).jpg
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Synura » ned říj 1, 2017 21:12

Ahoj všem! Obnovuji toto téma.

Poté, co se předchozí batoh odebral do věčných lovišť, vybírám nový a zatím nejžhavějším kandidátem se jeví (i po přečtení spousty příspěvků zde) Corazon Creek 65 l.
Máte někdo konkrétně s tímto (případně s jiným z "velkých" Corazonů) zkušenosti?

- Pokud jsem to správně vyčetla výše, měla by se zboku vejít 1,5 l PETka vzhůru nohama, je to tak?

- A také by mě zajímalo, jestli na batoh jde dopředu bez větších potíží připnut klasická karimatka.

- A do třetice, snažila jsem se na obrázku najít, jestli má batoh ještě nějaké kapsy, a nepoznala jsem to z toho. Boční či nějakou vepředu asi ne, že?

Před definitivní koupí si ho ještě určitě stejně půjdu někam ozkoušet a osahat, ale i tak by mi tyhle odpovědi moc pomohly. Díky! :t:t


P.S.: Případně, kdyby Vás napadala nějaká vhodnější alternativa, napište. Potřebuji 65 l, na výšku postavy plus mínus 175 cm, a nenosím snad nikdy víc, než cca 18-20 kg. Pokud možno výroba ČR nebo Evropa.
Synura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 18, 2017 8:13

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Quido » pon říj 2, 2017 20:31

osobne zkusenost nemam, ale dost mych kamardu carazony melo/ma a docela si je chvali, v dane cenove tride je mu schopnym konkurentem taky pinguin, v tvem pripade asi explorer 60, ja ho mel a byl jsem leta spokojeny, zustal v rodine jeste ho porad ma synovec, tak zkus kouknout jeste na pinguiny...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Synura » pon říj 2, 2017 21:42

Díky za odpověď!

Právě tady taky čtu víceméně samou chválu, akorát jsem měla většinou pocit, že lidi zmiňují ty "malé" Corazony. Ale snad i tedy tenhle velký bude fajn.

Pinguiny jsem zkoumala, ale vyčetla jsem, že už šijí v Asii, takže to mi hovoří spíš pro ten Corazon...
Synura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 18, 2017 8:13

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Quido » pát říj 6, 2017 8:47

tak časem se může změnit hodně věcí, ale na vyčteninky moc nedej, spíše na zkušenosti;
více než polovina výrobků i od renomovaných značek se šije v Asii, dnes proti tomu žádná, záleží, jak si to která fiirma ohlídá na výstupu - taková unavená česká šička v pondělí po oslavě sousedovic narozenin toho taky může dost sprasit :mrgreen:
... a hlavně, tyhle věci by si měl člověk především vyzkoušet na sobě - objednávat na pas-blind z netu nedoporučuji, i když už máš užší výběr...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod fps » pát říj 6, 2017 10:08

tak to já bych tedy už batoh Pinguin nechtěl, dle mě se dostali na supermaketovou kvalitu jako třeba Husky nebo Loap, Corazon nebo Gemma dělají lepší batohy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Quido » pát říj 6, 2017 18:37

možná máš pravdu, už je delší dobu nesleduji - jejich věci mi v době, kdy jsem na vyšší level neměl, posloužily dobře, dneska mi už nestačí...
ten carazon je asi fakt dost dobrý
a s tou gemmou - no já nevím, jsou ti sice držáky, ale ta koncepce... :roll: ...za mně tedy gemmu ne [-(
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Synura » pon říj 9, 2017 14:16

Quido píše:tak časem se může změnit hodně věcí, ale na vyčteninky moc nedej, spíše na zkušenosti;
více než polovina výrobků i od renomovaných značek se šije v Asii, dnes proti tomu žádná, záleží, jak si to která fiirma ohlídá na výstupu - taková unavená česká šička v pondělí po oslavě sousedovic narozenin toho taky může dost sprasit :mrgreen:
... a hlavně, tyhle věci by si měl člověk především vyzkoušet na sobě - objednávat na pas-blind z netu nedoporučuji, i když už máš užší výběr...


Jasné, určitě si chci zajít ho vyzkoušet. Okukuju batohy všech známých, abych se zeptala na zkušenosti, ale takhle velký Corazon, jaký jsem si vyhlídla, jsem ještě u nikoho neviděla. Takže spoléhám i na ty vyčteninky. :D

Na Gemmu jsem se taky dívala, ale nemůžu si pomoct, hrozně se mi nelíbí. :oops: Vím, že u outdoorového batohu by měla převažovat jiná kritéria, ale přeci jenom...
Synura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 18, 2017 8:13

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Asanoth » čtv úno 8, 2018 14:55

Já mám Eiger, kupoval jsem ho někdy v roce 2008 a když ho někdy omylem vyperu, je jako nový. Je ale pravda, že ho používám spíš jednou dvakrát do roka na dovolené třeba 3 týdny v kuse a výjimečně nějaký trek.
Vybral jsem si ho, protože mi nejvíc sedl zádový systém (a to jsem ho asi 6 nebo 7 let měl nastavený na moc dlouhou postavu :D); cenovou kategorii Deuteru jsem tenkrát vůbec nezvažoval.
Má ale jednu velkou nevýhodu: boční kapsy na lahve nejsou ze strečové látky, takže když je ten batoh plný, tak tam 1,5l prostě nenarveš. Možná to nové verze mají jinak, ale tohle je (jediná) věc, která mi dost vadí. A ty boční kapsy na zip taky nejsou moc použitelné.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Paleccc » stř čer 6, 2018 11:29

fps píše:tak to já bych tedy už batoh Pinguin nechtěl, dle mě se dostali na supermaketovou kvalitu jako třeba Husky nebo Loap, Corazon nebo Gemma dělají lepší batohy


Ja som mal pinguin explorer 75l a druhy raz by som uz do pinguinu nesiel... pamatam ako sme sli hreben nizkych tatier a kazdy den sa nam kamarati smiali, ako pi*ujeme na tie k*kotske chrbtove systemy :D

Ci sa u nich nieco zmenilo k lepsiemu od r. 2014 to netusim, ale ani by som to nemal chut zistovat... Urcite radsej corazon!

Na druhu stranu, priatelka ma 60l batoh HUSKY zethos (z nejakej odlahcenej rady) uz 5 rokov a je s nim velmi spokojna. Nepouziva ho prilis casto, ale batoh uz prezil kopu hrebenoviek, stahovanie sa z intrakov, bol v himalajach kde bol v zabere 14 dni v kuse a pod. a zatial vsetko drzi, je pohodlny a vazi iba 1,9kg :)

Tato skusenost ma presvedcila o tom, ze nie vzdy musi byt vsetko od znaciek ako husky a pod. zle...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod martin55 » stř čer 13, 2018 20:03

ahoj, shanim batoh kolem 25-30 l, na kolo do mesta, zalibil se mi voyager 28, nejake zkusenosti? rad bych to vetraní co ma... nebo neco jineho radsi? diky
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod scinkk » sob čer 16, 2018 10:42

Mam a nekolik postu o nem jsem tu psal, nejsois i v tomto vlakne, takze staci dohledat.
Sitky an batohu je podle me zbytecny radoby uzitecny prvek. Voyager navic diky te sitce ma hodne tvrdou a celkem ostrou spodni hranu. Ovsem ja mam verzi tak, pf, mozna 6 let starou, z cordury, treba uz je ted jiny, navic ten batoh je aso obecne clekem tezky, an kolo podle me ne moc vhodny, a to i diky te hrane.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod malejjarda » sob čer 16, 2018 11:44

Když jsem vybíral cyklobatoh stejných parametrů, byl Voyager jedním z favoritů.
Nakonec to ale vyhrál Deuter Trans Alpine SMU. Dražší jen o pár korun.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batohy Corazon

Příspěvekod Etheric » stř pro 26, 2018 10:00

Ať na Corazon jen nenadávám /viz vlákno viewtopic.php?f=7&t=7128&p=505359#p505359 /, třeba Eiger 55 od nich je úplně super. Mám verzi 2015. Jediný, co mi na něm vadí, je váha 2,25kg bez bederáku, 2,5kg s bederákem. Ale zas má robustní konstrukci a ta Cordura je taky dost silná, po letošním vyčištění vypadá jak nová. Ikdyž si za něj pořizuju náhradu /kvůli váze/, tenhle batoh si nechám pro situace, kdy bude třeba přenýst něco těžkýho, neforemnýho, nebo třeba pytel pšenice, brambor, topinamburu,... /ano, já to opravdu využiju/ :) Zkrátka je to těžká mrcha, ale dá se v ní nosit to, co lehčí batohy nezvládnou, a nese se to pohodlně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Batohy