Batohy Husky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pon srp 15, 2005 5:35

Noemi píše:
chonga píše:
zkus Millet Odysey http://www.eliass.net
jestli odpovídám jinde tak sorry ale už jsem z toho jalovej.


Ten jsem zkoušela taky - nevím, přesně, jestli daný model.
Z těch větších jsem se zatím opravdu nejlépe "cítila" v tom Corazonu :mrgreen: * . Navíc - holt jeho cena je víc než příznivá.


...dyť vám to říkám furt :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kaja » pon srp 15, 2005 10:05

chonga píše:sháníš 35 až 80 :(( ? :(( ? :(( ? :(( ?


Sháním batoh na vícedenní akce, ne žádný extrém, nejsem horolezec, ale normální turistiku. Objem bych myslela tak asi 60 až 70 litrů, víc nevím, jestli má smysl, nejsem žádná extra korba, abych na zádech nosila 30 kg :lol: , na výšku mám cca 173 cm, takže zase malá taky moc nejsem, ale celkem štíhlá :D ...
....no, a cenové omezení, které bych toho byla ochotná dát ?....no, nevím, ale zrovna 5 tisíc to být nemusí, když ho použiji tak cca 2-3 krát za rok na tůru, tak nepotřebuju žádný extra vymakaný batoh. Myslím, že do 3 tisíc bych se teda měla vejít....
...díky všem za postřehy a tipy !!!
Přeji hezký den, Kája.
Kaja
 

Příspěvekod norman_64 » pon srp 15, 2005 10:37

Kaja píše:
chonga píše:sháníš 35 až 80 :(( ? :(( ? :(( ? :(( ?


Sháním batoh na vícedenní akce, ne žádný extrém, nejsem horolezec, ale normální turistiku. Objem bych myslela tak asi 60 až 70 litrů, víc nevím, jestli má smysl, nejsem žádná extra korba, abych na zádech nosila 30 kg :lol: , na výšku mám cca 173 cm, takže zase malá taky moc nejsem, ale celkem štíhlá :D ...
....no, a cenové omezení, které bych toho byla ochotná dát ?....no, nevím, ale zrovna 5 tisíc to být nemusí, když ho použiji tak cca 2-3 krát za rok na tůru, tak nepotřebuju žádný extra vymakaný batoh. Myslím, že do 3 tisíc bych se teda měla vejít....
...díky všem za postřehy a tipy !!!
Přeji hezký den, Kája.


Možností je hodně: firmy jako např. Corazon :mrgreen: , Treksport, Doldy, Tatonka, nedělají špatné batohy, a taky jsou v cenové hladině kterou ty preferuješ. Nejlepší ale pro tebe bude vyzkoušet si batoh osobně, nejlépe plný 8) , a kt. ti bude vyhovovat tak koupit... jo a taky si zkus projít předchozí diskuze na teto stránce - mám pocit že už s to tu řešilo...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Návštěvník » pon srp 15, 2005 14:23

Jeden kamarád si koupil LoweAlpine CerroTorre, co mu říkáte? Batoh vypadá pěkně, jen je na můj vkus trochu široký (taková gemma)...LoweApline je ale evidentně autdůrová divize firmy, která se jinak jmenuje LowePro (stejný znak a tak) a ta vyrábí celkem slušné fototašky, takže...a on si ho tak pochvaluje...

Ale nechápu, proč si za těch 4000 a nějaký drobný raději nekoupil Aircontacta 60+10...

Je to jeho věc...:)
Návštěvník
 

Příspěvekod teoretic » pon srp 15, 2005 14:34

Lowe Alpine Cerro Torre je IMHO jeste o radu lepsi nez Aircontact, neco jako Tatonka Katanga atd. ten tvuj kamarad udelal super kauf, jestli ho mel za 4000, tady v Nemecku stojej kolem 200€, v CR jsem je na netu nikde nevidel...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Návštěvník » pon srp 15, 2005 15:43

A v čem je lepší?
Návštěvník
 

Příspěvekod teoretic » pon srp 15, 2005 16:02

to je tezky, pokud se v tom vubec nevyznas to vysvetlovat...vysvetli nekomu z fleku, v cem je lepsi mercedes s-klasse oproti c-klasse:) - rozdly obecne bejvaj ve zpracovani, zadovym systemu, pouzitych materialech, bederaku, ostatnich popruzich, zipech atd atd.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod naen » pon srp 15, 2005 17:02

Jo, promiň, to jsem já.

Já právě ten batoh viděl čtrnáct dní používat a moc skvělej mi nepřišel, podle mě na Aircontact nemá...tedy ještě jsem neviděl batoh, kterej na něj má, třeba Karrimory jsou podle mě horší.

Ale to je asi subjektivní. Ale že by byl Aircontact o třídu horší, než Tatonka, LoweAlpine nebo Karrimor, to se mi nezdá.
naen
 

Příspěvekod tulak » pon srp 15, 2005 17:23

teoretic píše:Lowe Alpine Cerro Torre je IMHO jeste o radu lepsi nez Aircontact, neco jako Tatonka Katanga atd. ten tvuj kamarad udelal super kauf, jestli ho mel za 4000, tady v Nemecku stojej kolem 200€, v CR jsem je na netu nikde nevidel...

t.


jestli po tom Lowe Alpine Cerro Torre toužíš, tak tady je odkaz

http://www.rockpoint.cz/batohy_vysokohorske.asp
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Treksport

Příspěvekod Hadr » pon srp 15, 2005 18:21

Na affekt.cz jsou Treksport Tatran nebo Patagonie za fakt zajímavé ceny.
Hadr
 

Příspěvekod teoretic » úte srp 16, 2005 12:13

naen píše:Jo, promiň, to jsem já.

Já právě ten batoh viděl čtrnáct dní používat a moc skvělej mi nepřišel, podle mě na Aircontact nemá...tedy ještě jsem neviděl batoh, kterej na něj má, třeba Karrimory jsou podle mě horší.

Ale to je asi subjektivní. Ale že by byl Aircontact o třídu horší, než Tatonka, LoweAlpine nebo Karrimor, to se mi nezdá.


spatnes me pochopil, nerikam, ze lowe alpiny jsou obecne lepsi nez aircontacty, psal jsem to jen na cerro torre. je plno modelu, kteru jsou na IMHO kvalitativne na stejno resp. nize - jako treba Lowe Alpine Appalachian, Tatonka Hera atd, ale treba Tatonka Katanga je IMHO proste jeste o tridu lepsi Aircontacty....

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

batuh husky

Příspěvekod tom » stř srp 17, 2005 10:57

Tak pred mesicem sem si koupil batoh Husky-gloss za 2 tisice a byl sem s nim 2 tydny v rumunsku a v pohode! A to jsme chodili tak 6 hodin denne po horach s nakladem neco pres 20!
tom
 

Re: batuh husky

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 17, 2005 13:02

tom píše:Tak pred mesicem sem si koupil batoh Husky-gloss za 2 tisice a byl sem s nim 2 tydny v rumunsku a v pohode! A to jsme chodili tak 6 hodin denne po horach s nakladem neco pres 20!

za rok... se uvidí :mrgreen:
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: batuh husky

Příspěvekod teoretic » stř srp 17, 2005 13:17

tom píše:Tak pred mesicem sem si koupil batoh Husky-gloss za 2 tisice a byl sem s nim 2 tydny v rumunsku a v pohode! A to jsme chodili tak 6 hodin denne po horach s nakladem neco pres 20!


jasny, ze to neznamena, ze vsechny husky batohy atd se hned protrhnou, vyrvou popruhy a co ja vim co, ale vec se ma tak, ze kdyz si vezmes do ruky batoh od husky a od deuteru, tak hned poznas rozdil v kvalite zpracovani atd. a sance, ze se na huskym a spol. neco pokurvi je ze zkusenosti plno lidi mnohem vyssi, a kdyz se ti to stane nekde na ture popr. nekde v horach pri prechodu atd, tak jsi docela v prdeli...


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: batuh husky

Příspěvekod pripluv » stř srp 17, 2005 13:20

tom píše:Tak pred mesicem sem si koupil batoh Husky-gloss za 2 tisice a byl sem s nim 2 tydny v rumunsku a v pohode! A to jsme chodili tak 6 hodin denne po horach s nakladem neco pres 20!


A to jsi ještě neměl v rukách Korazóna :twisted: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř srp 17, 2005 13:29

Ja jsem měl Huskyho (za 900Kc) 6 roků - používal jsem ho do školy, do přírody, na letáky (dřív jsem roznášel letáky a ty vážili teda hodně... :smt119 ) - asi po 4 letech mi odešli zipy(ve škole se furt batoh zavírá a otvírá). Batoh jsem asi tak před 2 měsíci vyměnil za Corazon Arco :mrgreen: - ale to jen kvůli tomu že jsem už chtěl změnu. Batoh je stále relativně v pohodě a kdykoliv připraven k použití...Chci jen říct že Husky sloužil dobře... 8) .
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 17, 2005 13:39

norman_64 píše:Ja jsem měl Huskyho (za 900Kc) 6 roků - používal jsem ho do školy, do přírody, na letáky (dřív jsem roznášel letáky a ty vážili teda hodně... :smt119 ) - asi po 4 letech mi odešli zipy(ve škole se furt batoh zavírá a otvírá). Batoh jsem asi tak před 2 měsíci vyměnil za Corazon Arco :mrgreen: - ale to jen kvůli tomu že jsem už chtěl změnu. Batoh je stále relativně v pohodě a kdykoliv připraven k použití...Chci jen říct že Husky sloužil dobře... 8) .

já jsem měl huskyho do školy roky 3. a pak odešly zipy. Teďka do školy nosím svýho víceúčelovýho pingvína a jsem spokojenej.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Filip » čtv srp 18, 2005 21:30

uplne jinej martin píše:
norman_64 píše:Ja jsem měl Huskyho (za 900Kc) 6 roků - používal jsem ho do školy, do přírody, na letáky (dřív jsem roznášel letáky a ty vážili teda hodně... :smt119 ) - asi po 4 letech mi odešli zipy(ve škole se furt batoh zavírá a otvírá). Batoh jsem asi tak před 2 měsíci vyměnil za Corazon Arco :mrgreen: - ale to jen kvůli tomu že jsem už chtěl změnu. Batoh je stále relativně v pohodě a kdykoliv připraven k použití...Chci jen říct že Husky sloužil dobře... 8) .

já jsem měl huskyho do školy roky 3. a pak odešly zipy. Teďka do školy nosím svýho víceúčelovýho pingvína a jsem spokojenej.


jakyho mas pinguina?
Filip
 

Příspěvekod pripluv » pát srp 19, 2005 5:17

norman_64 píše:Ja jsem měl Huskyho (za 900Kc) 6 roků - používal jsem ho do školy, do přírody, na letáky (dřív jsem roznášel letáky a ty vážili teda hodně... :smt119 ) - asi po 4 letech mi odešli zipy(ve škole se furt batoh zavírá a otvírá). Batoh jsem asi tak před 2 měsíci vyměnil za Corazon Arco :mrgreen: - ale to jen kvůli tomu že jsem už chtěl změnu. Batoh je stále relativně v pohodě a kdykoliv připraven k použití...Chci jen říct že Husky sloužil dobře... 8) .


Hele, ten Arco, ten je dobrej co? Já jsem nad ním přemejšlel pro skoroženu, ale pak vyfásla Hikera. A mě to furt nedá a nedá... :wink: :(( :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » pát srp 19, 2005 6:03

Jo není špatný, ale musí se ještě trošku "zanosit" :wink: . Jen mi trošičku vadí jemně tužší popruhy, ale jak se batoh zanosí tak bude v poohodě. Pak mi chybí oproti Huskymu co jsem měl předtím že má málo kapes :(( .Byl jsem zvyklí na to že tam si dám to a tam zas tohle... 8)
Jinak je v pohodě... :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » pát srp 19, 2005 8:09

norman_64 píše:Jo není špatný, ale musí se ještě trošku "zanosit" :wink: . Jen mi trošičku vadí jemně tužší popruhy, ale jak se batoh zanosí tak bude v poohodě. Pak mi chybí oproti Huskymu co jsem měl předtím že má málo kapes :(( .Byl jsem zvyklí na to že tam si dám to a tam zas tohle... 8)
Jinak je v pohodě... :mrgreen:


Tak to je v pohodě. Málo kapes jedině vítám :D .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batohy Husky

Příspěvekod Kaja » pát srp 19, 2005 12:13

Přípluv píše:
Kaja píše:Zdravím všechny,
chtěla bych poprosit, jestli máte někdo nějaké zkušenosti (špatné i dobré) s batohy od firmy Husky ? Teď je tu mají u nás ve městě za akční ceny, tak by mě zajímalo, jestli jsou dobrý nebo ne ? Zajímají mě hlavně ty větší, Glider (80 l), Gloss (75 l) a Galbo New (65 l). Díky moc. :)


Co je to akční cena? Kolik za ně chcou? Podle toho by šlo taky zjistit něco o kvalitě? Čas od času se něco moc nepovede, tak se to dá za "akční cenu" a je vymalováno. Hlavně na straně kupujícího.
Jestli ale kupuješ batoh proto, že ho potřebuješ a ne proto, že je levnej, mrkni na http://www.corazon-batohy.cz.
Jinak můj osobní názor na Husky je: nee. Je to supermarketový zboží. A to je jak známo :fuj: .


Tak jsem se dneska úplně náhodou dozvěděla zprostředkovaně přes kolegyni docela zajímavou věc. Prodavač v obchodě s outdoorovým a sportovním zbožím, kde mají mimochodem právě i výrobky firmy Husky, říkal, že je potřeba si dávat na výrobky jakékoli značky, která by měla dělat celkem kvalitní věci, na zboží, které se prodává v obchodních řetězcích některých supermarketů. Jsou vyráběné z méně kvalitních materiálů a tudíž jsou pak levnější, právě tak akorát do supermarketu. Jenže laik to většinou moc nepozná a spíš kouká na cenu.... :roll:. A když se mu něco porouchá, svede to na to, že je to šunt a šmahem tím odsoudí veškerý sortiment oné značky....

Abych pravdu řekla, moc tuhle taktiku nechápu. Proč si firma kazí jméno tím, že vyrábí takovéhle podřadnější zboží ?? :(( Že by na úkor vyšších zisků ???
Kaja
 

Batohy Husky

Příspěvekod Kaja » pát srp 19, 2005 12:30

Omlouvám se, špatně jsem to napsala, ne na úkor, ale za účelem zvýšení zisku. :)
Kaja
 

Re: Batohy Husky

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 19, 2005 12:37

Kaja píše:Tak jsem se dneska úplně náhodou dozvěděla zprostředkovaně přes kolegyni docela zajímavou věc. Prodavač v obchodě s outdoorovým a sportovním zbožím, kde mají mimochodem právě i výrobky firmy Husky, říkal, že je potřeba si dávat na výrobky jakékoli značky, která by měla dělat celkem kvalitní věci, na zboží, které se prodává v obchodních řetězcích některých supermarketů. Jsou vyráběné z méně kvalitních materiálů a tudíž jsou pak levnější, právě tak akorát do supermarketu. Jenže laik to většinou moc nepozná a spíš kouká na cenu.... :roll:. A když se mu něco porouchá, svede to na to, že je to šunt a šmahem tím odsoudí veškerý sortiment oné značky....

Abych pravdu řekla, moc tuhle taktiku nechápu. Proč si firma kazí jméno tím, že vyrábí takovéhle podřadnější zboží ?? :(( Že by na úkor vyšších zisků ???

bingo. říká se tomu výstupní kontrola počínsku(česku?) - to co se povede míň, do hypáče, to co ujde do sportovních šopů.

pingvína mam Boulder 35. Koupeno u (dnes nechvalně proslulého) Holana páč jak už jse se rozepisoval...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 19, 2005 12:44

p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.

do pingvína se vejde na šířku A4 pološanon (tvrdý desky, kroužky rozvírací bez páčky), pár učb a k tomu i tělocvik. Nebo třeba lano, sedák, karable, celta, jídlo, lékárnička, lezečky, šortky, triko, flaška vody na bok a na druhej bok blembák.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod norman_64 » pát srp 19, 2005 13:23

uplne jinej martin píše:p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.


No ty popruhy se mi taky trochu nelíbí, ale bederák se mi zdá fajn. Testoval jsem ho nedavno v beskydech a obcas kdyz bylo potreba něco těžšího prenést a fungoval spolehlivě a seděl dobře * ,, Jinak ho mam ale oddělaný a připínam si ho jen když ho potřebuju. 8)
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 19, 2005 13:25

norman_64 píše:
uplne jinej martin píše:p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.


No ty popruhy se mi taky trochu nelíbí, ale bederák se mi zdá fajn. Testoval jsem ho nedavno v beskydech a obcas kdyz bylo potreba něco těžšího prenést a fungoval spolehlivě a seděl dobře * ,, Jinak ho mam ale oddělaný a připínam si ho jen když ho potřebuju. 8)

asi jsem slepej, ale mam teď u stolu ségřiný arco 35 plus a nevidím odepínací bederák :((
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod norman_64 » pát srp 19, 2005 14:02

uplne jinej martin píše:
norman_64 píše:
uplne jinej martin píše:p.s. kámoš mi nasadil brouka do hlavy Doldyho Alpinist 40 kou, ale ten se mi zdál velkej a krapet drahej, ségra mě přemlouvala ať si koupim Arco 35 od corazona, ale tam se mi nelíbí popruhy a záda a ten bederák mi nepřijde moc supr.


No ty popruhy se mi taky trochu nelíbí, ale bederák se mi zdá fajn. Testoval jsem ho nedavno v beskydech a obcas kdyz bylo potreba něco těžšího prenést a fungoval spolehlivě a seděl dobře * ,, Jinak ho mam ale oddělaný a připínam si ho jen když ho potřebuju. 8)

asi jsem slepej, ale mam teď u stolu ségřiný arco 35 plus a nevidím odepínací bederák :((

Je tam na suchy zip - hledej, možná najdeš :mrgreen: .Píšeš ale Arco plus a ten neznám... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » pon srp 22, 2005 5:49

...plus neplus, myslím ale, že tam rozdíl není. Aspoň mi to tak přišlo u Hikera...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » pon srp 22, 2005 5:56

Přípluv píše:...plus neplus, myslím ale, že tam rozdíl není. Aspoň mi to tak přišlo u Hikera...


S tím pluskem to by odemě takový alibismus - co kdyby náhodou... Jinak jaký je Hiker? Premyslim ze ho koupim bratrovi k narozeninam... *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

PředchozíDalší

Zpět na Batohy