Praní batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Praní batohu

Příspěvekod Indy » stř dub 11, 2012 17:39

Tvoje nova mantra je SAVO - pokud Ti nevadi mozne vyblednuti.

cilize prubni ucinek na nepodstatne casti, a pokud to barva ustoji, jen do nej!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Praní batohu

Příspěvekod bigglebowsky » stř dub 11, 2012 17:48

to Mawenzi : já bych to mrsknul do vany, namočil vlažnou vodou použil nějaký neagrsivní saponát, lanza mýdlo nebo prací prášek. nechal bych to hodinu pracovat a pak jen důkladně opláchl-vymáchal :-.. pokud smrad přetrvává opakovat.
bigglebowsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 29, 2008 21:01
Bydliště: brno - venkov

Re: Praní batohu

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 11, 2012 18:07

Díky, tak teď bágl relaxuje ve vaně:) a když to nepomůže,tak savo to jistí. fleky mi neva:)
ps: tak to nepomohlo, ráno se smrádek rozlinul po koupelně... potřela sem ho teda pivním šamponem, celej den to bude působit a doufám, že až to večer vymeju tak už to bude dobrý. Jinak du koupit to savo :D (je jistota, že to nevyžere jen barvu?:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Praní batohu

Příspěvekod bigglebowsky » čtv dub 12, 2012 18:38

to Mawenzi: deš na to moc přejemně :wink: šampón(ani pivní) nemá na psí lejno tu sílu [-( doporučuju: namočit,"nalanzovat",nechat hodinu pracovat, opláchnout a znova v rukách vyprat v nějakym navoněnym pracim prášku. takhle peru móc znečištěný věci který nechci dávat do pračky a vždycky to zabralo.
bigglebowsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv kvě 29, 2008 21:01
Bydliště: brno - venkov

Re: Praní batohu

Příspěvekod sandy » čtv dub 12, 2012 21:36

Já teda gemu pral za 12 let jen třikrát a to pokaždé hadicí, nebo vapkou na malej proud. Člověk se s tím nesmí moc sr...t, protože ty věci mají sloužit nám a ne my jim.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Praní batohu

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 13, 2012 7:08

bigglebowsky: prave ve stredu sem to "nalanzovala" tekutym pracim praskem a nechala asi 2h machat ve vode, coz castecne pomohlo, ale furt to bylo citit. Ono se to docela blbe "propira" hlavne ta zadova cast, kde sou takovy ty mekceny vystelky:( vcera sem nechala ten vonavej sampon pusobit asi 12h:) a zda se, ze kombinace konecne zabrala, ono holt je neco jinyho, kdyz je batoh zvenku uz cistej ale ten oder se furt nejak drzel :)

sandy: to mas pravdu, ze by mel slouzit nam a ne my jim, ale prece jen radsi nebudu riskovat likvidaci baglu za 1400 pranim v pracce... kdyz ho mam uz 7 let tak ho chci dalsich 7 let minimalne a ne se strachvoat ze ta spina, co ho drzi pohromade se vymeje:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Praní batohu

Příspěvekod Indy » pát dub 13, 2012 8:29

je to jak kdyz peres houbicku, ty zadove panely a mekcene popruhy.

proste to bude trvat.

namydlit, az peni v plnem objemu, vyzdimat, propachovat a zdimat az nepeni.

pokud po uschnuti smrdi, skok na trvat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Praní batohu

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 9:46

Ak to nema ziadne pevne vystuhy, tak to pracku vydrzat musi. Inak je to smejd.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Praní batohu

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 13, 2012 14:57

grco píše:Ak to nema ziadne pevne vystuhy, tak to pracku vydrzat musi. Inak je to smejd.

:D no nesmim byt tak uzkostliva:) asi se realne nebojim toho, ze by se rozpad, jako spis ze ve me hloda ten cervik, co kdyby...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Praní batohu

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 15:02

Tie batohy su robene s tym, ze na ne bude prsat, budu sa suchat po zemi, cez kriaky, o skaly, po snehu. Musia vydrzat zataz niekolko kg, neustale vyberanie a davanie niekedy ostrych veci do vnutra, tak neviem co by tomu ta pracka takeho strasneho mohla spravit, ked to tam das na nizku teplotu. Co si myslite, ze sa v tej pracke deju za strasne veci? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Praní batohu

Příspěvekod Indy » pát dub 13, 2012 16:01

pokud je to poplastovani, ten polyuretanovy nanos udelany blbe, pracka ideal neni.

ale parkrat by to vydrzet mohl.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Praní batohu

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 16:37

@Indy: myslis, ze je tam po 7 rokoch este nejaky nanos, ktory plni svoj ucel? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Praní batohu

Příspěvekod Indy » pát dub 13, 2012 16:45

mohl by.

ukazu Ti na baglu kde po 10-12let rekl papa, a je to rozdil, je to latka jak kapesnicek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Praní batohu

Příspěvekod sandy » pát dub 13, 2012 17:21

Mawenzi píše:sandy: to mas pravdu, ze by mel slouzit nam a ne my jim, ale prece jen radsi nebudu riskovat likvidaci baglu za 1400 pranim v pracce... kdyz ho mam uz 7 let tak ho chci dalsich 7 let minimalne a ne se strachvoat ze ta spina, co ho drzi pohromade se vymeje:D


Jo já to beru. Ale nebud moc utlocitná. Je pravda, že se o to musí člověk starat vykartáčovat, otřít vodou, nebo vymáchat v sudu, ale nic se nemá přehánět. A pokud to má zátěr, tak bych se asi bál saponátů. Ale jak říkám já to vždy opral hadicí a jednou taky odmočil, když jsme byli na bahnech. Trvalo to 3 dny, než to pustilo. A můžu ti říct, že gema je po těch letech jako nová. Neřekla bys, že je tak stará, kdybych ti ji ukázal. Žádná chemie na to jen voda, někdy pod proudem.
Naposledy upravil šíp dne pát dub 13, 2012 18:13, celkově upraveno 1
Důvod: Opravena nezdařená citace.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: Praní batohu

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 21, 2012 12:48

tak batuzek uz je vonavej:) nastesti pomohla nakonec kombinace nechat hooodne dlouho pusobit praci prostredek, poradne vymejt a znova asi tak 3X po sobe a je to. Myslim, ze ostatni casti batohu te ciste ted zavidej:D hlavne su rada ze fakt nemusela byt ta pracka, i kdyz uz se ji do budoucna tolik bat nebudu. Tak jeste jednou dekuju za rady.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 17:59

Pat a Mat prali batoh. Pat studuje podminky dozivotni zaruky. Mat se obesil na zachode.
lw1.jpg

lw2.jpg

lw3.jpg

lw4.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 17, 2017 19:57

:D to posledni to je podlepenej sev? anebo to nechapu.

Jinak teda jak ho mas dlouho?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 20:01

Jo, rozlepilo se skoro vsechno. Necelych 5.5 roku a nebyl nijak extremne pouzivany. Udelala to (temer jiste) horka voda. Pak jsem ji zmeril a na vytoku mela maximalne 55 stupnu, takze ve vane mohla mit tak 50. V lete muze byt v aute vic...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod lojzmen » pon dub 17, 2017 20:17

Hmm, ždímal jsi?

Ale přiznám, že nějaká starší bunda s podlepenými švy mi taky tak dopadla, i bez ždímání.
Použil jsem obyčejný prášek, 40°C/teda pračka to tvrdí), program syntetiku a slezly pásky ze švů.
I když jsem technik, nějak nechápu, jak funguje svařování ultrazvukem.
Domnívám se, že u toho batohu se určitě přidalo namáhání po naplnění vaku vodou. A jak to někde povolilo, tak to jelo.
Co s tím budeš dělat?
Určitě ho miluješ :smt022

Já bych zkusil lepit polyuretanovým lepidlem anebo žehličku přes celofán, a pak batoh vyhodil.
Kamarádi říkají, že jsem mistr slepých cest.
A Patovi vzkaž, že to nemá cenu :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 20:27

Nepral jsem ho v pracce, ale ve vane. Namocil jsem ho do vody, nechal odmocit a kdyz jsem ho sel asi za hodinu vyprat, tak uz to takhle bylo. Tj. zadna zatez, jen teplota. Peru takhle batohy vzdycky, i tenhle uz se tak pral. Akorat jsem tentokrat napustil horkou vodu bez redeni studenou. Protoze byl po me prosincove nehode trochu od krve.

Proc myslis, ze to nema cenu? Maji dozivotni zaruku, samozrejme na vyrobni vady, ale nikde jsem nenasel info, ze bych ho nemohl namocit do teple vody. Vlastne tam nemaji vubec zadne info o udrzbe. Uz jsem poslal mail vyrobci, uvidime.

Teda, pripadam si trochu jako kdybych ususil kocku v mikrovlnce, ale zas koho by napadlo, ze se da batoh znicit vodou ze sprchy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod lojzmen » pon dub 17, 2017 20:44

Tak jo, však se říká "Líná huba ..." .

A užíváš něco lepeného/svařovaného déle než 5 let? Aby to nebyla podobná historie, jako pěnovka v podrážce.
Jen jsi to jakoby urychlil.

Asi to bylo lepené, vidím tam na víku nějaké okraje, nebo co.
Ještě další slepá cesta před vyhozením batohu mne napadá, lepit tavným lepidlem.
Máš horkovzdušnou pájku/vyfoukávačku?
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 20:56

Membranove kalhoty jsem mel dyl a ke konci se odlepovalo jen podlepeni po opravach (u vyrobce).

Pisou, ze svy jsou svarovane, ale opravdu to vypada, ze tam je i nejake lepidlo. Mozna to necim slepili a pak svarili. Jsou tam mista, kde je kompletni vrstva. Mohl by to byt PU, ale nevypada zdegradovane. Je to jen rozlepene.

Uvidim, co rekne vyrobce. Oprave bych veril jen u nich, sam to zkousel nebudu. Nehodlam riskovat, ze se mi batoh rozpadne nekde v horach. Jedine snad slepit a jeste prosit, ale to uz by bylo celkem narocne. Navic by se tim zrusila vodeodolnost, coz je jedno z velkych plusu tohodle batohu. No, mozna kdyby se ty svy pretrely lepidlem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod booze » úte dub 18, 2017 6:22

Oprava svarovanych svu jedine sitim. Jinak to nedrzi.
@pat a mat na veskerou umelinu se doporucuje teplota vody MAX 30ºC a jemny kartacek s mydlem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní batohu

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2017 9:10

booze píše:na veskerou umelinu se doporucuje teplota vody MAX 30ºC
Asi tak... jen na nektere je mozne pouzit i 40ºC.

A jako "notoricky reklamovatel" bych toto i ja bral jako "obecne znamou skutecnost", resp. "obecne zname pravidlo", tj. o reklamaci bych se ani nepokousil.
mike píše:Namocil jsem ho do vody, nechal odmocit a kdyz jsem ho sel asi za hodinu vyprat
Dalsi veci je, ze pro lepene veci je asi nejhorsi mozna udrzba nechat je namocit v horke vode na delsi dobu...

Ale jinak diky, miku - alespon o duvod vice nekupovat lepene ruksaky na pouzivani i v tvrde zime i vozeni, obcas nechani pul dne v aute na slunci. Leda ze by se pouzivalo specialne lepidlo pro vysoke teploty, coz ale asi nebude moc dobre do velkeho mrazu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Praní batohu

Příspěvekod GreyMouse » úte dub 18, 2017 11:48

booze píše:na veskerou umelinu se doporucuje teplota vody MAX 30ºC

Já myslela, že tohle se týká jen oblečení a ještě si tam výrobci nechávají rezervu (spoustu oblečení, které se má prát při 30ºC, peru bez problémů na 40). A jde o to, že při vysoké teplotě by se oblečení mohlo srazit, ale ne rozpadnout (popruhy (asi polypropylenové) jsem barvila vařením v barvě na textil a znatelně se zkrátily).

apuka píše:A jako "notoricky reklamovatel" bych toto i ja bral jako "obecne znamou skutecnost", resp. "obecne zname pravidlo", tj. o reklamaci bych se ani nepokousil.

Řekla bych, že obecně platí, že se má uživatel řídit pokyny na údržbu a s žádným argumentem typu "obecně známá skutečnost" nemá výrobce šanci uspět, zvlášť v případě, kdy jde o lepené/svařované švy na batohu. Jiná věc je, že u podobných výrobků je často jako doporučené ošetření otření vlhkým hadříkem a není chybou výrobce, že uživatel cedulku s návodem odstřihl a vyhodil, protože k batohu přeci návod nepotřebuje 8) (BTW, v mém noname batohu do práce jsem našla všitou cedulku s "K čištění použijte vlažnou vodu a houbu", resp. "Clean with warm water"; tam by se možná dalo řešit, co znamená "warm water")


Mám zafixovaný, že na odstranění skvrn od krve je lepší voda studená (i když to možná platí jen pro čerstvou krev), takže bych batoh namočila nejdřív do studené. Ale taky by mě nenapadlo, že namočení nepromokavého batohu do vody 50° teplé by mu mohlo ublížit. 50° na slunci je raz dva a kdo má čekat, že voděodolnému lepení bude vadit voda :roll:. Přesto je asi kombinace obojího smrtící :(( (takže šitý batoh s plastovým pytlem na odpadky uvnitř se jeví jako spolehlivější technologie :-k)

Špatnou zprávou pro všechny ovšem je, že pokud mike s reklamací neuspěje, bude nekonečně dlouho řešit výběr nového batohu (zvlášť když i jeho další dva batohy se chystají na cestu do věčných lovišť) :roll: #-o
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Praní batohu

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2017 13:36

GreyMouse píše:při vysoké teplotě by se oblečení mohlo srazit, ale ne rozpadnout
Promin mawe, tady se "nerozpadlo" obleceni (latka), ale lepeni, at uz lepidlem nebo ultrazvukem nebo cimkoliv jinym. A to mohlo byt (netvrdim, ze bylo) zpusobene napr. prave i srazenim latky, obzvlaste na lepu dvou rozdilnych materialu, ktere se mohou srazet ruzne. Tam by potom zadny lep nemohl drzet spravne pohromade ty dve latky. A kdyz se zacne rozlepovat, voda uz dokona dilo.
Ale jeste jednou opakuji - netusim, jestli ten rozpad byl tim, teplem, namacenim ve vode. Ani nevim, jestli se skutecne nejaky kus batohu srazil nebo ne.

Jo, na krev opravdu studena voda, idealne na cerstvou ale i na zaschlou je lepsi, mnohem lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 17:33

booze píše:Oprava svarovanych svu jedine sitim. Jinak to nedrzi.

Kdybych to chtel opravovat sam, tak jasne, ale kdyby to delali u vyrobce, tak predpokladam, ze pouzijou stejnou technologii, jako pri vyrobe.

booze píše:na veskerou umelinu se doporucuje teplota vody MAX 30ºC a jemny kartacek s mydlem.

Veskerou umelinu vcetne membran s podlepenymi svy peru na 40 a nikdy se nic nestalo. Minimalne polovina veci ma 40 i na cedulce, zbytek 30, coz povazuju za (s)prosty alibimus.

apuka píše:A jako "notoricky reklamovatel" bych toto i ja bral jako "obecne znamou skutecnost", resp. "obecne zname pravidlo", tj. o reklamaci bych se ani nepokousil.

Jsem si skoro jisty, zes prave ty tady opakovane psal, ze kdyz nedostanes navod k udrzbe, ve kterem je konkretni cinnost/pouziti/atd vyslovne zakazane, tak ma vyrobce smulu. Tj. presne to, co pise GreyMouse vyse. Zacinam mit podezreni, ze mas potrebu oponovat za kazdou cenu :-k

Kdyby slo o normalni reklamaci v zarucni lhute, tak IMO neni co resit. Klidne bych sel i soudu, kdyby to jinak neslo. U podlepenych svu by se jeste znamou skutecnosti asi argumentovat dalo, ale u svarovanych? To neni zadna bezna technologie a o teplotach, ktere snese, vubec nic nevim. Cekal bych, ze to same, jako latka, ale evidentne ne. Taky se ty technologie muzou lisit a vyrobce o ni nic nepise. Co teda muzu vedet, kdyz mne neupozorni, ze batoh nesnese teploty pres 40 stupnu? O normalni reklamaci ale nejde, jde o "dozivotni" zaruku, kterou nabizeji navic, takze rozhodnuti je na vyrobci. Jsem docela zvedav, jak se k tomu postavi.

apuka píše:Ale jinak diky, miku - alespon o duvod vice nekupovat lepene ruksaky na pouzivani i v tvrde zime i vozeni, obcas nechani pul dne v aute na slunci.

Jo, bylo to castecne mysleno jako varovani. Ale prave tohle mne zarazi, na slunci se v lete muzes snadno dostat na vyssi teploty a v aute obzvlast. Vsak jsem jim v mailu prave tohle napsal.

GreyMouse píše:Jiná věc je, že u podobných výrobků je často jako doporučené ošetření otření vlhkým hadříkem a není chybou výrobce, že uživatel cedulku s návodem odstřihl a vyhodil, protože k batohu přeci návod nepotřebuje

Zadna cedulka tam nebyla, navod jsem nedostal (kupovano v Rakousku) a pres veskerou snahu jsem nenasel zadne instrukce k udrzbe ani na jejich webu. Ostatne, na co instrukce k udrzbe batohu, ze :((

GreyMouse píše:Mám zafixovaný, že na odstranění skvrn od krve je lepší voda studená (i když to možná platí jen pro čerstvou krev), takže bych batoh namočila nejdřív do studené.

Njn, nejsem zenska a se skrvnama od krve zkusenosti nemam ;-) Na cerstvou krev mi to trochu smysl dava, ale tahle byla 4 mesice stara. Kazdopadne se vyprala.

GreyMouse píše:Ale taky by mě nenapadlo, že namočení nepromokavého batohu do vody 50° teplé by mu mohlo ublížit. 50° na slunci je raz dva a kdo má čekat, že voděodolnému lepení bude vadit voda :roll:. Přesto je asi kombinace obojího smrtící

Smrtici mozna proto, ze voda ma velkou tepelnou kapacitu a spoje pekne prohrala. Taky je ale mozne, ze to lepidlo nebo co to je casem zdegradovalo. Batoh uz jsem takhle pral, minimalne jednou, mozna i dvakrat. Akorat jsem asi pouzil min teplou vodu, ale namoceny delsi dobu byl taky.

GreyMouse píše:Špatnou zprávou pro všechny ovšem je, že pokud mike s reklamací neuspěje, bude nekonečně dlouho řešit výběr nového batohu

Klid, nahradu uz mam davno vybranou :P Je to vlastne bracha tohodle z odolnejsiho materialu. Pro me pouziti je vhodnejsi, tenhle dostaval v Alpach zabrat (potrhane bocni kapsy, sem tam dira...). Doporucil mi to prave majitel firmy, kdyz jsem resil, jak opravit ty potrhane kapsy. Ze tenhle je urceny na bezny trekking, ale na alpinismus je delany Crux.

apuka píše: A to mohlo byt (netvrdim, ze bylo) zpusobene napr. prave i srazenim latky, obzvlaste na lepu dvou rozdilnych materialu, ktere se mohou srazet ruzne.

OMG. Sice nic nevis, na fotky se poradne nepodivas, ale to ti nebrani v divokych spekulacich. Nic se nesrazilo a material vypada uplne stejny, jen ma jinou barvu. Vsechno zustalo uplne rovne, latka neposkozena, jen se rozpadly ty spoje.

apuka píše:GreyMouse píše... Promin mawe

Mozna bys nemel zenske oslovovat a psat jen v neutralnim rode, v obojim dost haprujes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod booze » úte dub 18, 2017 17:51

Pod pojmem svarovani bych chapal, ze se materialy vzajemne propoji a budou drzet. Tato technologie spis pripomina lepeni a vytvrzovani lepidla ultrazvukem (znam jen UV lepidla).

Nedavno jsem tady popisoval rozpad lepene kapsy na kratasech DA. Pokud se do toho lepidla dostane necistota, tak svar nebude 100%.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Praní batohu

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 17:57

No prave, ja taky. A neprijdes na to, dokud se to nerozpadne. Pisou welded seams a fakt nevim, jak jsem si mel pod tim predstavit tohle a ze to neprezije 50 stupnu.

BTW, ty "svarovane" se rozpadly uplne vsechny, ale podlepene jsou na tom lip. Nektere casti jsou uplne neposkozene, jine castecne odlepene. Cekal bych to presne opacne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Praní batohu

Příspěvekod booze » úte dub 18, 2017 18:02

Jeste me napadlo, ze latky mohou mit jinou tepelnou roztaznost.
Tesim se na jejich odpoved. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron