Batoh s uchytením snežníc

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Vachon » úte úno 21, 2012 12:31

Řekl bych, že připevnění sněžnic k batohu je málokdy reálný problém (na rozdíl třeba od skialpů), má-li aspoň nějaké úchyty, v nejhorším se použije řemínek, možností, jak to udělat, bývá řada (kolem sněžnice, protáhnout sněžnicí, využít vlastní vázání sněžnice...)

Spíš věcí názoru (a zčásti batohu, dalšího vybavení apod.) pak je jestli ze stran nebo z čela (v obou případech jednoznačně na výšku, pokud je- zcela mimořádně- nezavěsíš v pouzdře pod batoh); řešení ze stran je asi praktičtější na nesení, z čela na procházení užších míst (třeba dveří, chodbiček v dopravním prostředku, ale i skal).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod fps » stř kvě 30, 2012 18:48

tak jsem našel další batoh z úchytem na sněžnice Osprey Kode http://www.ospreypacks.com/en/group/ver ... ode_series, vypada dost dobře, v rockpointu je mají v 27% slevě, docela vážně uvažuji o koupi 30l, velikosti L to je 33l
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Stani » stř kvě 30, 2012 19:06

Vyzerá veľmi dobre a vlastne áno, využiješ variabilitu upínania popruhov. Ten istý systém ponúka napríklad Marmot Backcountry 30 Pack mrkni aj naň.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod vonkreuz » stř kvě 30, 2012 19:07

Kode má tady na foru Reneeska a vím, že si ho HODNĚ chválí. I na skialp i na lezení vícedélek, když je třeba brát víc matroše a oblečení.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Talo » pát led 16, 2015 22:08

Neviem ci to pcham do spravnej temy,ale mam Deuter Futura pro 36,bude cca ako futura 42. Planujem si pozicat sneznice.Mate nejaky napad ako ich prichytit na tento bagel?
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:12

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Talo » pát led 16, 2015 22:21

http://www.vsetkonahory.sk/sneznice/244 ... inter.html .Zrejme asi len na bok nejako alebo do bagla ale tomu by som sa chcel vyhnut.
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:33

v
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Aldo » pát led 16, 2015 22:47

Gumcuky s háčkama zaháknout za božní kompresní popruhy. Já to tak dělával u jiného batohu co neměl daysi chain na matroš.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Talo » pát led 16, 2015 23:01

Diky moc za odpoved.Gumy s hackami pouzivam v dodavke na uchytenie vercajchu aby nelietal po palube.
Na toto budu perfektne riesenie.
Este raz dakujem a prajem pekny zvysok vecera :-)
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 23:37

booze píše:Trosku jine reseni

Teda, ta pani, co namlouvala videa, by z fleku mohla hrat v divadle Jary Cimrmana :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Bertik V. » úte lis 17, 2015 11:29

Zdravím ve spolek, dovolím si vstoupit do tohoto tématu. Jelikož mě horské túry chybí i v zimě začínám s tím něco dělat a chci si pořídit sněžnice. Pročet jsem tohle téma, přesto bych potřeboval poradit jako začátečník [-o<
Řeším hlavně to, jak a do čeho sněžnice zabalit. Pro začátek vidím kratší túry během dne než se trochu vyškolím. Celkově mám záměr podniknout dvou - třídenní túry s ubytováním na horských chatách. Běžně sebou do horšího počasí beru věcí tolik že se sbalím do Futury 32 nebo 28ky. Jídlo tolik neřeším, doplňuji na chatách, na oblečení beru náhradní mikinu, ponožky, kalhoty, termotričko a termosku s čajem, hůlky připnu na báglík. Teď ale potřebuji poradit, jak přepravit sněžnice na cestě vlakem nebo jak je připnout k báglíku. A vůbec co všechno si sbalit sebou na sněžnice.
Pročítám internet, ale rady od zkušenějších jsou lepší.
Předem dík.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod fps » úte lis 17, 2015 13:09

- já dávám sněžnice na čelo batohu (Osprey Kestrel 58 nebo Osprey Kode 30), vedle sebe, hroty (gripy) dovnitř, žádný obal
- do batohu to hlavně chce péřovku na to když na delší dobu zastavíš, a náhradní rukavice (nejlépe PWS), když jsem na těžko, ta i dvoje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod mike » úte lis 17, 2015 16:27

@Bertik V.: procetls i tohle vlakno? Vzdyt moznosti jsou tu zmineny snad vsechny. Nebo v nejakem jinem, znovu to cist nebudu, rozhodne se tu o tom diskutovalo. V podstate podle toho, co ti umozni batoh. Dopredu, z boku jako skialpy, nahoru, pod viko... Kdyz jezdim na jednodenni akce verejnou dopravou, vezmu je normalne v originalnim obalu do ruky a nesu jako housle. Na zacatku trasy je vyndam z obalu a pripevnim na batoh (nebo si je rovnou obuju). Jde o to, ze me maji gripy, ktere spolucestujicim trhaji bundy.

Co s sebou? Normalni zimni vybavu + sneznice + hulky. Doporucuju nejdriv zacit s jednodennima akcema a vyzkouset si to. Na sneznicich se vic nadres a tudiz i vic potis a tomu je dobre prizpusobit obleceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod scinkk » čtv bře 3, 2016 20:19

Trochu to tu oprasim.

Hodil by se batuzek na jednodenni sneznicove akce, sice mam, ale ten nebyl za timto ucelem kupovan a par drobnosti neni idealni. Kupovat budu az na pristi sezonu, takze mam cas i chytit nejakou slevu, ale nejprve musim vedet, co koupit :)

Takze jsem neco prosel, hlavne eshopy hlavni outdoor kseftu. Neco nasel, ale rad si necham priapdne poradit

Pozadavky
- objem okolo 25 l
- dva vodorovne popruhy na čele batohu pro pripnuti sneznic
- lepe primo freeride batoh, maji lepsi konstrukce, melke, aby se moc neposouvalo teziste, kdyz jsou tam ty sneznice
- jedna ci lepe dve kapsy na bederaku
- spis zapinani na zip, dve komory nebo komora a velka kapsa + nejlepe jeste mala kapsicka na dokaldy a klice at uvnitr ci vne
- hmotnost ne moc pres kilo
- mel by mit horni kompresak
- lepe pokud bude k prohlednuti v Praze :)

Takze mimo automaticky vyloucenych:
Osprey Kode - dival jsem se na nej a ac mam Osprey rad, na tomhle batohu mi o dost vic veci vadi nez vyhovuje, takze je mimo

Millet steep 27 - aktualni favorit, videl jsem ho, libi se mi dost, v podsate je to to co chci.

BD dawn patrol 32 vypada pekne a jednoduse. Netusim zda bude u nas nekdy k sehnani. A mozna bude moc velky

Takze pokud bude nejaky tip, tak dekuji.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2016 20:29

Proc chces pripinat sneznice na celo? To chapu, kdyz neni jina moznost, ale kdyz si muzes vybrat, tak mi prijde pripinani na boky lepsi. Minmalne kvuli tomu tezisti.

Taky zapinani. V zime mi prijde lepsi viko, obcas snezi, obcas na tebe spadne neco ze stromu. Z vika to setrepes nebo spadne samo, u zipu bych se bal, ze se neco dostane dovnitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod booze » čtv bře 3, 2016 20:54

BD NITRO. :supz:
Millet step vypada docela dobre, nekde jsem psal o batohu rakouske armady. :-k Ten mel primo popruhy na umisteni lyzi a sneznic. Dost jsem o nem uvazoval (?Berghaus?).
S tim Kode mas pravdu :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod grco » čtv bře 3, 2016 21:05

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod oodoow » čtv bře 3, 2016 21:10

Ten Steep se mi líbí hlavně váhou. Ještě se můžeš podívat na Mammut Nirvana Pro 25 L, je sice těžší, ale zas má víc vychytávek. Mám 35L verzi a jsem moc spokojenej.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod oodoow » čtv bře 3, 2016 21:11

Nj, Grco mě předběhl. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod grco » čtv bře 3, 2016 21:27

@oodoow: Ma ten Mammut inac sere, ked uz sme pri tom. Lebo oni jeden rok spravili touring batoh Mammut Pro 45L R.A.S. Ready a hned sa vypredal. Ale dalsi rok ho uz nespravili! A dodnes ho nerobia znova, a ja som ho chcel... :(

Ja mam totiz problem zohnat batoh s uchytenim na lyze+macky, ktory ma 45-50 litrov. Moc ich nerobia. Osprey Variant 52 sa mi nepaci. Jediny, ktory prichadza do uvahy je Mountain Hardwear Direttissima.

No a teraz jak som cumel na tie Mammuty znova, tak PRO 45 nikde, ale Spindrift Guide 42 nevypadal na prvy pohlad uplne zle, ale tam tiez nejde dat lyze aj macky naraz :( Takze stale zostava len DIrettissima...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod scinkk » čtv bře 3, 2016 21:45

@mike: pac na malem batohu si to nedokazu predstavit mit je z boku
nevyhoda je pak jen posun teziste
+ navic obe sneznice pripnu najednou, na bok se musi pripinat kazda zvlast.
na jednodenni bagl ty zipy uprednostnim, mam je na soucasnem batohu. Rozepinani prezek v rukavicich taky neni nic extra. To se mi jedno z mala libilo na Kode, tam se ty velke prezky daji rozepnout takovym udelatkem kolem toho trojzubce

@booze: nitro je pekny, ale vic turisticky batoh, asi bych radsi opravdu specializovanejsi

Jo Nirvanu jsem tu zapomnel uvest, nasel jsem, ten by to taky splnovala, mozna mi prislo, ze ten Millet je lepsi (pri nejmensim lehci), na Nirvanu se dojdu podivat.

Arcetryx vypada zajimave ale nema kapsu na bederaku, to je prave minus soucasneho.

Na Ortovox jsem koukal, i v realu, ale ty nemaji tak nejak primo to uchyceni na sneznice/snowboard, treba to nejak jde, ale dam prednost batohu, ktery to tam vyslovene ma. Jsou moc lyzarske.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod fps » čtv bře 3, 2016 21:50

scinkk píše:Osprey Kode

mam čtvrtým rokem Osprey Kode 30, používám ho celoročně i na sněžnice, skvělí batoh, docela robustní, velký držák, mohu ho doporučit
Naposledy upravil fps dne čtv bře 3, 2016 21:55, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod grco » čtv bře 3, 2016 21:52

@scinkk: si si isty s tym ortovoxom? pisu tam uchytenie snowboard/snowshoe, ono to na tych obrazkoch uplne nevidno sice jak, maju tam len lyze do X vyfotene (co mi pride dost dementne), ale podla mna na ten batoh urcite ide pripevnit snowboard, a to znamena, ze aj sneznice :)

inak kapsy na bederaku, to je vecny problem u ArcTeryx, oni to snad nemaju na jedinom batohu, ja si pamatam, ze som im pred par rokmi dokonca pisal, ze preco to proste odmietaju na tie batohy davat, mam dojem, ze vacsina ludi by to preferovala, ale neodpisali mi :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Hafi » čtv bře 3, 2016 22:06

Kapsu na bederáku nemám na žádném batohu a nějak mi nechybí. Byla jen na staré Gemmě a moc jsem ji nevyužil, vždy jsem do ní max něco zastrčil (druhou půlku sušenky na další kopec, atp.) a našel to tam za strašně dlouho rozmačkaný na padrť.

A zrovna u toho Quintika si dokážu představit, že ta boční kapsa je přístupná bez sundání batohu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod grco » čtv bře 3, 2016 22:10

@Hafi: Jo, malo by to tak fungovat, otazne je jak musi mat clovek ohybne klby na to :D

EDIT: Tu to typek ukazuje https://www.youtube.com/watch?v=YrNXd1yqsE4
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2016 22:18

scinkk píše:pac na malem batohu si to nedokazu predstavit mit je z boku

Muj batoh je pry 45, ale je to Ferrino a realne odpovida tak 35. Sneznice na boku v pohode.

scinkk píše:navic obe sneznice pripnu najednou, na bok se musi pripinat kazda zvlast.

Musis zas ale resit, aby drzely pohromade.

Jedine minus sneznic na boku je, ze trci ven gripy a muzes si o ne roztrhnout rukav. Coz uz se mi stalo. Nebo nekomu jinemu a proto pri preprave radej nosim sneznice v obalu jako housle a na batoh je davam az na zacatku tury.

scinkk píše:Rozepinani prezek v rukavicich taky neni nic extra.

Nevsiml jsem si zadneho problemu. Naopak, zip na viku uz mi zamrznul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod scinkk » čtv bře 3, 2016 23:07

Tak to ja kapsy na bederaku vzdy nejak vyuziju, do jedne telefon kvuli navigaci, do druhe nejake drobnosti, zrovna u zimniho balicek kapesniku. Dokazu se bez nich obejit, na druhou stranu neznam jediny duvod, pro je tam nemit. Jeste to pochopim u nejakeho lezeckeho batohu, ale jinak kdyz je tam bederak, proc tam nemit kapsy.
ja si ted taky dokazu pro ty kapesniky sahnout do postranni kapsy, u toho Quintika to jde asi snaze, ale porad nevim, proc to proste nemit na bederaku :)
A navic Quintic asi u nas nikdo neprodava.

Na ortovox se jeste podivam a pripade si to necham odborniky v hanibalu predvest, ale i tak asi nebudu mit zadny duvod batoh od Ortovox koupit, kdyz jsou tu batohy, ktere mi asi splni pozadavky snadneji a presneji.

@mike: maly batoh okolo 25 l :)

Musis zas ale resit, aby drzely pohromade.

vuuubec. Vemu sneznici, polozim ji gripy nahoru, polozim druhou gripy dolu, jeden popruh pod vazani cvak, druhy popruh stredem vazani cvak, a de se, sneznice jak pribite.
Krom posunu teziste nevidim jedinou nevyhodu takto pridelanych sneznic. Naopak si dovedu predstavit, jak mi na boku prekazi, jak pri chuzi tak pri sundavani baglu, pristup do postrani kapsy pokud bych potreboval.

Jedine jsem letos zjistil, ze je dobre mit u baglu na zipy nahore kempresaky, pac jsem je nezapnul, asi malo dovrel nahore dvojity zip a jak se sneznice houpaly rychlou cestou dolu, batoh se otevrel.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2016 23:49

Nechapu honbu za malymi batohy. 35 nebude proti 25 vazit o moc vic a misto se hodi. Pro mne je teda tech mych realnych 35 na jednodenni batoh akorat, mensi bych nechtel, na sneznice je to nekdy skoro malo. Vetsi batoh muzes stahnout, mensi nenafouknes. Coz mi neco pripomina 8)

scinkk píše:Jedine jsem letos zjistil, ze je dobre mit u baglu na zipy nahore kempresaky, pac jsem je nezapnul, asi malo dovrel nahore dvojity zip a jak se sneznice houpaly rychlou cestou dolu, batoh se otevrel.

Fantasticke, potrebujes rozepinat prezku i zip, tomu rikam vyhoda :twisted: Jo, zipy maji tendenci se rozjizdet a staci malo, aby ti tam nasnezilo nebo nateklo. Krome toho taky maji tendenci se rozbit rychleji, nez prezky, ktere se navic snadneji a levneji meni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Quido » pát bře 4, 2016 8:40

Vachon píše:Řekl bych, že připevnění sněžnic k batohu je málokdy reálný problém (na rozdíl třeba od skialpů), má-li aspoň nějaké úchyty, v nejhorším se použije řemínek, možností, jak to udělat, bývá řada ....


Přesně tak, celou tuto debatu moc nechápu, sice je pravda, že když je něco připravené přímo na danou možnost, je to komfortnější, ale přece nebudu mít na každou věc další batoh... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy