Batoh s uchytením snežníc

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Jan » úte lis 6, 2007 16:00

Prišiel na psa mráz a ja som si kúpil snežnice. Snežnice musím na niečom nosiť. Tak som sa rozhodol, že hádam kúpim aj nový batoh, keďže na svoj Treksport Tibet Extrem 40 ich nejako pohodovo pripevniť neviem. A navyše ma ten Tibet Extrem trochu trápi, lebo ačkoľvek inak výborný, je mi krátky (mám 198 cm).

Preto si dovoľujem veľavážené publikum osloviť s prosbou o radu, či nevedia z vlastných skúseností poradiť nejaký batoh nasledovný:
- objem cca 40 litrov (bežná turistika matra-fatra-tatra na jeden-dva dni a/alebo trojčlenná rodina; v zime so snežnicami); väčší nepotrebujem, už mám;
- možnosť spoľahlivého uchytenia veľkých snežníc (85 x 20 cm);
- veľkosť vhodná pre dlhého človeka (mám 198 cm);
- dostupnosť na Slovensku, núdzovo aj v Česku či vo Viedni.

Cena nerozhoduje, ak bude do 5.000 Sk.

Internet som prešmejdil, ale podľa internetu to na základe tých štyroch vyššie uvedených kritérií vybrať neviem. Poradíte?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod zbuddy » úte lis 6, 2007 16:04

Nevím, co je dostupné na Slovaču, ale v Brně určitě najdeš hafo Milletů, Mammutů, nějaký Ortovox...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Jan » úte lis 6, 2007 16:08

zbuddy píše:Nevím, co je dostupné na Slovaču, ale v Brně určitě najdeš hafo Milletů, Mammutů, nějaký Ortovox...


To je mi prosím jasné, len aby som sa nemusel tym hafom Milletov, Mammutov a Ortovoxov týždne prehrabávať, tak sa pýtam tu. Lebo predpokladám, že problém uchytenia snežníc ľudia, čo používajú snežnice, poznajú a tak poradia.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod kvik » úte lis 6, 2007 16:16

na prichytenie sneznic pouzivam tie popruhy ktorymi sa pripina vrchlik - musia byt dva aby to drzalo, a je to nepohodlne ak chces nieco vyberat z ruksaku ale rataj s tym ze akykolvek system ktory vyzaduje viac ako dve zakliknutia spony ti bude liezt na nervy, ked budes musiet casto sneznice vyzuvat a obuvat, pripadne k tomu zmrznute ruky takze chces aby system bol ovladatelny aj v rukaviciach... s ruksakom ti neporadim kedze meriam 150cm :wink:
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod teoretic » úte lis 6, 2007 16:30

kvik píše:... s ruksakom ti neporadim kedze meriam 150cm :wink:
jeee, ťuťu :P

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod kvik » úte lis 6, 2007 16:40

teoretic píše:
kvik píše:... s ruksakom ti neporadim kedze meriam 150cm :wink:
jeee, ťuťu :P

t.

:oops: :oops: :oops:
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod bobo » úte lis 6, 2007 16:52

kvik: heh, teoretica si nevsimaj, u nas sa vravi: "Malá, vrtká, dobre .... (varí :wink: dajme tomu ) :P

na sneznice by som hladal podobny uchyt ako na board, teda dve horizontalne pracky vpredu...momentalne ma napada len trapny deuter guide, ale ten nech ti doporuci niekto z clenov sekty :lol:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod pripluv » úte lis 6, 2007 16:54

Dva popruhy po metru a půl šité doma a sněžnice upevnáím na každý batoh :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » úte lis 6, 2007 17:00

bobo píše:kvik: heh, teoretica si nevsimaj...
já to myslel hezky :wink:

bobo píše:..momentalne ma napada len trapny deuter guide...
tak ty si nedáš pokoj? :mrgreen:

@jan: ten deuter guide by byla možnost

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod kvik » úte lis 6, 2007 17:09

bobo píše:kvik: heh, teoretica si nevsimaj, u nas sa vravi: "Malá, vrtká, dobre .... (varí :wink: dajme tomu ) :P

na sneznice by som hladal podobny uchyt ako na board, teda dve horizontalne pracky vpredu...momentalne ma napada len trapny deuter guide, ale ten nech ti doporuci niekto z clenov sekty :lol:


prvu cast tvojej odpovede radsej taktne preskocim :wink:

no a ked ide o deuter guide, tak ten mame, ale sneznice ktore maju viazanie takeho snowboardoveho typu su na tie predne popruhy dost velke, ledva sa to okolo zapne a hlavne ked su zvislo, smykaju sa dole. daju sa pripevnit cez diery (na to je aj popruh dost dlhy), ale ked to robis ten den desiaty krat a s omrznutymi rukami, tak pri tom neskaces od radosti.
prakticky pouzivam dva druhy pripnutia sneznic - na presuny ked sneznice maju byt cely cas bezpecne na batohu a nezavadzat (vlak) ich davam zvislo a pripnem cez diery, na tury ked ich treba casto odopinat a nezavadzaju ich davam vodorovne len tak popruhmi okolo nich. inac idu dat lahko aj zvislo ked mas iba zvisle popruhy na batohu. a pripluvove riesenie je celkom prakticke a univerzalne :wink:
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod kakos » úte lis 6, 2007 18:51

Jan píše:Prišiel na psa mráz a ja som si kúpil snežnice. Snežnice musím na niečom nosiť. Tak som sa rozhodol, že hádam kúpim aj nový batoh, keďže na svoj Treksport Tibet Extrem 40 ich nejako pohodovo pripevniť neviem. A navyše ma ten Tibet Extrem trochu trápi, lebo ačkoľvek inak výborný, je mi krátky (mám 198 cm).

Preto si dovoľujem veľavážené publikum osloviť s prosbou o radu, či nevedia z vlastných skúseností poradiť nejaký batoh nasledovný:
- objem cca 40 litrov (bežná turistika matra-fatra-tatra na jeden-dva dni a/alebo trojčlenná rodina; v zime so snežnicami); väčší nepotrebujem, už mám;
- možnosť spoľahlivého uchytenia veľkých snežníc (85 x 20 cm);
- veľkosť vhodná pre dlhého človeka (mám 198 cm);
- dostupnosť na Slovensku, núdzovo aj v Česku či vo Viedni.

Cena nerozhoduje, ak bude do 5.000 Sk.

Internet som prešmejdil, ale podľa internetu to na základe tých štyroch vyššie uvedených kritérií vybrať neviem. Poradíte?


S batohem ti moc neporadim.Jen se zeptam?Co jsi koupil,ze je to tak dlouhy?Ja jsem vzal nakonec Morpha.
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod zbuddy » úte lis 6, 2007 18:53

bobo píše:kvik: heh, teoretica si nevsimaj, u nas sa vravi: "Malá, vrtká, dobre .... (varí :wink: dajme tomu ) :P

na sneznice by som hladal podobny uchyt ako na board, teda dve horizontalne pracky vpredu...momentalne ma napada len trapny deuter guide, ale ten nech ti doporuci niekto z clenov sekty :lol:


Bobo, to nebylo pěkné, styď se :oops: , připomínáš mi pana Nováka z toho notoricky známého vtipu o tom, kde jsou ženy nejkudrnatější ap...

Také výpad proti D byl nesportovní :mrgreen: , všimni si, že já jsem ještě nad Tvým příspěvkem radil batohy jiných značek... :wink:

Problematiku sněžnic zatím neovládám, ale rád bych to také provozoval. Když jsem čistě teoreticky sháněl batoh na skialp, tak jsem viděl tohoto krasavce Obrázek
Vaude Ski PRO 42+8, kterého nemá ani sám PowerPROch :mrgreen:
Tento batoh má ve vrchlíku kapsičku, ze které vylezou dva popruhy, které provlečeš oky nahoře na vrchlíku a dle mne by to mělo fungovat na horizontální připevnění. Pokud můžu pokračovat v teoretizování, vertikálně by se asi dobře upevňovaly sněžnice se špičatými konci, které jsou prý vhodné do Arktidy, jak jsem se dočetl...

P.S. Dole jsou po stranách kapsy na upevnění "small ski"
Naposledy upravil zbuddy dne stř lis 7, 2007 6:29, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod Jan » úte lis 6, 2007 20:18

kakos píše: S batohem ti moc neporadim.Jen se zeptam?Co jsi koupil,ze je to tak dlouhy?Ja jsem vzal nakonec Morpha.


Atlas 1235.
http://www.atlas-sneznice.cz/12.htm
Naposledy upravil Jan dne úte lis 6, 2007 20:38, celkově upraveno 1
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Batoh s uchytením snežníc

Příspěvekod kakos » úte lis 6, 2007 20:33

Jan píše:
kakos píše: S batohem ti moc neporadim.Jen se zeptam?Co jsi koupil,ze je to tak dlouhy?Ja jsem vzal nakonec Morpha.


Atlas 1235.


aaha :D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod bobo » úte lis 6, 2007 22:53

zbuddy píše:Bobo, to nebylo pěkné, styď se :oops: , připomínáš mi pana Nováka z toho notoricky známého vtipu o tom, kde jsou ženy nejkudrnatější ap...

Také výpad proti D byl nesportovní :mrgreen: , všimni si, že já jsem ještě nad Tvým příspěvkem radil batohy jiných značek... :wink:


nemozem za to, skratka ma to napadlo, tak som to sem praskol, bol to nepochopeny kompliment :ú :mrgreen:
...a ja proti D nic nemam, len som si rypol :P 8)
.....inak to mozne uchytenie na tom Vaude sa mi celkom paci, ale to bude vhodne naozaj asi len pre stare dobre bambusaky so spicou, ci nie? :mrgreen: pripluvove riesenie mi pride samozrejme univerzalne, otazne je len prevliekanie tych popruhov cez chrbtovy system :((
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod Tomík » úte lis 6, 2007 22:59

bobo píše:.... len som si rypol :P 8)


Na to je ovšem DDté ZbuDDyho sekce strááášně háklivá
:twisted:

ale pěkné to nebylo....
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Letec » úte lis 6, 2007 23:46

Boll Summit 38+
Obrázek
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod zbuddy » stř lis 7, 2007 6:28

@ bobo: rozumíme si u toho Vaude, že tam je více možností uložení sněžnic: horizontálně páskami nahoře na víku, a pak vertikálně u těch sněžnic se špicou, nejen starých bambusových? :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod poldík » stř lis 7, 2007 6:31

zbuddy píše:@ bobo: rozumíme si u toho Vaude, že tam je více možností uložení sněžnic: horizontálně páskami nahoře na víku, a pak vertikálně u těch sněžnic se špicou, nejen starých bambusových? :mrgreen:
Starý banbusový jdou bez problému uchitit na každej batoh :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pripluv » stř lis 7, 2007 6:42

Letec píše:Boll Summit 38+

Přesně takhle fungují mé dva externí popruhy :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » stř lis 7, 2007 6:45

poldík píše:
zbuddy píše:@ bobo: rozumíme si u toho Vaude, že tam je více možností uložení sněžnic: horizontálně páskami nahoře na víku, a pak vertikálně u těch sněžnic se špicou, nejen starých bambusových? :mrgreen:
Starý banbusový jdou bez problému uchitit na každej batoh :mrgreen:

jo, slyšel jsem, na starých bambusových lze chodit bez problémů kdekoliv, nejen na MF :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod bobo » stř lis 7, 2007 7:07

zbuddy píše:@ bobo: rozumíme si u toho Vaude, že tam je více možností uložení sněžnic: horizontálně páskami nahoře na víku, a pak vertikálně u těch sněžnic se špicou, nejen starých bambusových? :mrgreen:


no tak horizontalne a na vrchlik by som sneznice uchytavat teda nechcel.... :((

a s tymi bambusakmi som to myslel tak, ze ten ich spic by zapadol do toho ucha co je vpredu dole 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod zbuddy » stř lis 7, 2007 7:08

bobo píše:
zbuddy píše:@ bobo: rozumíme si u toho Vaude, že tam je více možností uložení sněžnic: horizontálně páskami nahoře na víku, a pak vertikálně u těch sněžnic se špicou, nejen starých bambusových? :mrgreen:


no tak horizontalne a na vrchlik by som sneznice uchytavat teda nechcel.... :((

a s tymi bambusakmi som to myslel tak, ze ten ich spic by zapadol do toho ucha co je vpredu dole 8)


ad a) možná by se to trochu blembalo, kolega píše, že má nějaké dlouhé,
vidím na netu hmotnost celkem 2,06 kg
ad b) jsme v souladu
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod bobo » stř lis 7, 2007 7:16

zbuddy píše:ad a) možná by se to trochu blembalo, kolega píše, že má nějaké dlouhé


zbuddy tebe asi chyba predstavivost :) prichytavat tam horizontalne sneznice (hmotnost urcite aspon kilo, o rozmeroch nehovoriac) je podla mna vrcholne neprakticke a chodit by som s tym rozhodne nechcel....vrchlik nebyva tak napnuty ako napriklad bocna stena batohu, je uzky a cokolvek tam pripevnis, tak bude "blembat" ... jedine co sa oplati na vrchlik pripevnovat su lahke veci ako je karimatka, prilba a nejake handry, inak by som tie popruhy pouzil len na prichytenie niecoho co je uchytene dole, ale na tom sme sa uz zhodli 8)

edit: medzicasom si doplnil hmotnost, takze mi das asi zapravdu :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod zbuddy » stř lis 7, 2007 7:26

Představivost mám, proto jsem si to představil :D Já mám většinou batoh narvaný, takže i vrchlík napnutý. Ale tyto sněžnice by se tam fakt blembaly.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » stř lis 7, 2007 7:44

zbuddy píše:...Ale tyto sněžnice by se tam fakt blembaly.
my říkáme bimcaly nebo kynklaly :)

t.
Naposledy upravil teoretic dne stř lis 7, 2007 8:08, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » stř lis 7, 2007 8:06

teoretic píše:
zbuddy píše:...Ale tyto sněžnice by se tam fakt blembaly.
my říkáme bimcaly nebo kynklaly :)
t.

nebo kejklaly
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » stř lis 7, 2007 8:17

sněžnice jsem měla v pohodě uchycené na této čtyřicítce
mám ještě tu původní verzi-pro "normální" postavy, nikoliv SL která je pro chcípliny jako jsem já-takže na tvoji výšku by to mělo vyjít
nikde jsem nenašla zda se ta verze 40+10 ještě dělá,nebo zda mají jen tu co je na obrázku tj.40+10 SL
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod RUMcajs » stř lis 7, 2007 8:29

šíp píše:sněžnice jsem měla v pohodě uchycené na této čtyřicítce
mám ještě tu původní verzi-pro "normální" postavy, nikoliv SL která je pro chcípliny jako jsem já-takže na tvoji výšku by to mělo vyjít
nikde jsem nenašla zda se ta verze 40+10 ještě dělá,nebo zda mají jen tu co je na obrázku tj.40+10 SL


Ja jsem jednoznacne pro Deutera :supz:
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Tomáš T. » stř lis 7, 2007 8:58

Řeším stejný problém. Objednal jsem si tento batoh http://treksport.eu/sk/produkty.php?skupina=4&produkt=7 . Doufám, že na něj svoje TSL Escape 328 v pohodě připnu.
Naposledy upravil Tomáš T. dne stř lis 7, 2007 9:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Tomáš T.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon lis 5, 2007 13:04
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Batohy